H.M. de Koningin schouwt haar leger De onderwijskwestie r|S3 Prinses Juliana met de „Piet Hein" op den IJssel Verzameling bankpapier in Londen gestolen Geruchten rondom het Belgische Kabinet Spanning aan de Fransch- Spaansche grens voor Gedeputeerde Staten „De Troonrede is geen Troonrede" Water sticht brand 2000 loten in beslag genomen De haringvisscherij Staatsvisschershavenbedrijf te IJmuiden Vischafslag Den Helder Gen.-Majoor W. H. C. A, Seyn "f Samenstelling Russische leger Uit onze Omgeving PUBLICATIE sMARKTBERICHTEI Luchtaanval in de buurt van het Koninklijk schip. Opnieuw heeft H. M. de Koningin gisteren een bezoek gebracht aan de manoeuvres in de omgeving van Olst. Zij was er getuige van, hoe de Blauwe Partij voorbereidingen trof om den IJssel over te trekken. Ka een kort uitstapje op het in de handen der roode troepen zijnde terrein, kwam de Koningin in Olst, terug, waar zij zich naar het veerhoofd begaf, waar een groot gedeelte \an de pontonbrug reeds gereed lag. Op slechts 200 metfer afstand van de pontonbrug lag midden in den IJssel het Prinselijk jacht, de „Piet Hein", voor anker, den standaard in top, waaruit bleek dat de Prinses aan boord was. Reeas verscheidene dagen vertoeft het Prinselijk paar nu reeds aan boord van het nu eens bier dan daar in den IJssel liggende jacht Prins Bernhard bleek met de snelle bij het jacht behoorende motorboot verder stroomopwaarts troepen die over de rivier werden gezet, te hebben geïnspecteerd. Bij zijn terugkeer nabij het veerhoofd be merkte hij tot zijn zichtbare blijdschap de Koningin, die hij hartelijk begroette zon der uit de motorboot te komen, waarna hij haar aanbood haar met de motorboot aan boord van de „Piet Hein" te brengen. üe Koningin dankte lachend voor dit aanbod omdat zij eerst nog van den wal af het sluiten van de pontonbrug wilde gade slaan. Nadat dit was gebeurd, liet H.M. zich naa de „Piet Hein" brengen, waar zij harte lijk door Prinses Juliana werd begroet. Luchtaanval. an hier volgde de Koninklijke Familie een spannende vliegeraanval op de zoo juist voltooide pontonbrug Enkele bommen sloegen een denkbeeldig gat in de brug. Boven den wind werden zoowel aan do beide oevers als op in don IJssel drijvende pontons hexietbommen ontstoken en een zwaar rookgordijn verhulde weldra de brug en omgeving voor verdere waarneming uit de lucht. De „Piet Hein', die boven de wind lag, lag juist even buiten het rookgordijn. Nadat de Koningin deze oefening met be langstelling had gadegeslagen, liet men te gen kwart over twee liet rookgordijn even- optrekken. Van deze maatregel. maakte do .vorstin gebruik oin de „Piet Hein te ver laten. Onder toejuichingen vertrok de Koningin tegen half drie uit Olst om via Deventer over de schipbrug naar het Loo terug te keeren. ZEGT BE GRAAF D'ANSEMBOURG. „Als de korporatieve Volkskamer er maar eerst is. In een vergadering van het district Rot terdam van de N.S.B. leverde volgens de N. R. Ct. de graaf M. d'Ansembourg critiek op diverse onderdeelcn van de .Troonrede. De Troonrede zal eerst dan weer een Troonrede rijn, aldus spreker, als de Koningin op een derden Dinsdag in September de Troonrede zal uitspreken, waarin het parle ment zal worden ontbonden, om plaats te maken voor de korpora tieve volkskamer, zooals de N.S.B. deze wenscht. In dit verband zeide spreker nog. dat de gedachten van de N.S.B. uiteindelijk zul len overwinnen, ondanks de tegenspoeden, welke deze' beweging zoowel van buiten af als van binnen uit den laatsten tijd heb ben getroffen. Waarde geschat op vijf ton. Zeld zaamste biljetten uit alle deelen der wereld. Een beroemde en kostbare verza meling bankpapier, ter waarde van vijf ton en toebehoorend aan Mr. F. A. Chatling, Avonmore Road, Ken- sington, is uit de safe gestolen. Deze werd door de dieven opengebroken, Waarna de 110 in leer gebonden boeken, in welke do verzameling was ondergebracht, ."Werden meegenomen. Mr. Chatling woonde op dat oogenbiik el ders. Vingerafdrukken hebben de inbrekers zorgvuldig weggeveegd. 70.000 bankbiljetten uit alle landen ter Wereld bevatte deze verzameling. De dieven zullen nog moeite genoeg bobben de buit te verkoopon, want sommige stukken zijn zóó zeldzaam en zóó bekend, dat alle bandelaren ze direct kunnen herkennen. Niet minder dan vijftig jaar heeft Mr. Chatling aan de collectie gewerkt nadat deze twee generaties te voren was begonnen. In de verzameling bevindt zich liet oudste biljet ter wereld, dat vermoedelijk 000 jaar of meer, oud is. Ook zijn er bankbiljetten, die indertijd slechts enkele dagen in omloop waren. De politie vraagt zich af, wat de dieven aan een buit hebben, die zij niet kwijt kunnen raken, zonder gestraft te wor- fiens De hooge waterstand der laatste dagen heeft in een buitenwijk van Milaan merkwaardige gevolgen ge had. Het overstroomde water van de rivier Lambro liep in een kuil met (Ongcbluschte kalk van een leerlooierij. Daardoor werd zulk een hitte ontwikkeld, dat het hout van een belendende fabriek ont brandde en een brand ontstond, waarbij materiaal verloren Ring voor een waarde van ruim 400.000 lires. Van Zeeland zou ontslag wil len nemen. SOCIALISTEN MOETEN LEI DING OVERNEMEN, ZEGT VANDERVELDE. Tijdens de besprekingen van gisteren hebben de Belgische ministers den politie- ken toestand behandeld en zich meer in liet bijzonder gewijd aan de tenuitvoerleg ging van het regeeringsprogramma. De „Soir" schrijft in dit verband, dat er niettemin reden is om te ver moeden, dat de onzekerheid over het al of niet aanblijven van Van Zeeland de voornaamste zorg is ge worden, niet alleen in ruimere poli tieke kringen, maar ook in het ka binet, en dat deze kwestie met die van het regeeringsprogramma on derwerp is geweest van de bespre kingen tusschen van Zeeland en de socialistische ministers. Ook de Christelijk-Democratische afge vaardigden hebben bij van Zeeland inlich tingen ingewonnen over de voortzetting van liet werk der regeering. Zij hebben op wijziging van het programma op enkele punten van niet te groote beteekenis aan gedrongen. Vandervelde heeft volgons de „Peuple" verklaard, dat een kabinetshervorming, in dien zij noodig is, zich tot liet minimum moot beperken, in liet bijzonder wat Van Zeeland betreft. Zelfs als men een beroep doet op gezondheidsredenen, zou zijn ver trek door Rexisten en andere fascistisch-ge- tinten als een overwinning worden uitge legd. Zeker aldus Vandervelde, indien van Zeeland het kabinet zou moeten verlaten, zou de socialistische partij den moreelen plicht hebben, de leiding der regcering op te eischen. Het is noodig, dat do regeering-van Zee land met zoo weinig mogelijk wijzigingen blijft bestaan. iemand, die de besprekingen van giste ren heeft bijgewoond, verklaarde: „Wij heb ben willen zien, waar wij aan toe zijn. De persoon van den eersten minister is niet in het geding geweest". In sommige regceringskringen heeft men te verstaan gegeven, dat er geen sprake is van een kabinetscrisis en ook niet van een wijziging der regeering. Wellicht zou van Zeeland een of twee maanden verlof ne men, gedurende welken tijd De .Man zijn plaats zou innemen. Men verwacht in ieder geval, dat men de volgende weck ze kerheid zal hebben. FRANCO-OFFICIER GEARRESTEERD. Gewapende Fransche gendarmes werden gisterennacht haastig naar Hendaye gedirigeerd, daar de span ning tusschen Frankrijk en het op standige Spanje van uur tot uur toe neemt. Deze spanning wordt veroorzaakt door de arrestatie te Hendaye (Frankrijk) van Majoor Trocoso, mi litair gouverneur van het rechtsche Irun, gelegen tegenover Hendaye. Er wordt rekening gehouden met de mogelijkheid, dat de nationalisten een aanval zullen ondernemen om den majoor te bevrijden. De openbare meening te Hendaye is van oordeel, dat deze arrestatie een van de ern stigste incidenten is we'ke zijn gebeurd op de Fransch-Spaansche grens. Franco heeft de grens zoo hecht gesloten, dat zelfs officiecle personen er niet door kunnen, hetgeen wijst op zijn ernstige ont stemming. Majoor Troncoso werd er van beschuldigd de hand te hebben gehad in den overval' op de Spaansche onderzeeër C 2 in de haven van Brest. De Fransche politie is bovendien van oor deel, dat hij achter de vele bomaanslagen van de laatste maanden zit. Groninqsclie politie treedt op te gen de voetbalpools In den laatsten tijd beeft de politie te Groningen herhaalde malen beslag gelegd op de bescheiden van zgn.: „voetbalpools". Deze syndicaten zetten echter haar werk zaamheden, zij het dan ook in gewijzig- den vorm, toch voort. De politie is thans wederom opgetreden, aangezien de justitie op het standpunt staat dat een en ander in strijd is met de loterijwet. Gisteren is proces-verbaal opgemaakt tegen den hoofd agent J. M. te Groningen. Bij hem werden tweeduizend loten in be slag genomen. Ook tegen eenige winkeliers die de loten ter verspreiding in huis had den is proces verbaal opgemaakt VióAehehij, De afzetmogelijkheid. Hebben wij reeds een vorigen keer onze blijdschap er over uitgesproken, dat de eerste transactie met Rusland tot stand was geko men voor 26.000 tonnen haring, kort daarop deelden wij mede, dat 3.500.000 kilogram ver- sche haring mocht worden uitgevoerd naar Tsjecho-Slowakije. Dit is inderdaad een kwantum van betee kenis. Al is het wellicht waar, dat hiervan niet het minst de stoomtrawlschepen hun aan deel zullen opvorderen, anderzijds staat ook vast dat die schepen de haring zoo lang mo gelijk blijven aanvoeren, en dit, kwantum op den marktprijs wel invloed zal uitoefenen. Het kwantum, dat zesmaal zoo groot is als dat, hetwelk vorige jaar daarheen is uit gevoerd, heeft ontegenzeggelijk groote be teekenis. Voor het overige schijnt de vraag naar ha ring bevredigend te zijn, wat de stille hoop doet herleven, dat de teelt niet al te ontijdig zal behoeven te worden afgebroken. Dit krijgt nog meer beteekenis als men be denkt, dat er nu reeds ongeveer 100.000 kantjes meer aangevoerd zijn dan het vorige jaar op hetzelfde tijdstip. Laten wij hopen, schrijft v. d. Steen in „Toe nadering", dat de vangsten en de afzet zich in bevredigende evenredigheid mogen bewe gen". De verbetering van den economischen toe stand doet ook op de exploitatie van het Staatsvisschershavenbedrijf haar, zij het nog zwakken, invloed gevoelen. Kon vóór 1935 de omzet van het bedrijf nog op 7% millioen gulden geraamd worden, voor de jaren 1936 en 1937 moest veiligheidshalve op een omzet van 6 y2 millioen gerekend worden. Gelet evenwel op den omzet in het voorjaar van 1937, schijnt het verantwoord voor 1938 dien omzet 1 millioen gulden hooger te ramen, der halve weer op 7V2 millioen. Deze hoogere raming brengt mede e.en hoogere opbrengst van de retributie voor den verkoop van de visch met 20.000, waardoor deze opbrengst dus op 50.000 kan worden geraamd. t Aangebracht door korders: Tongen Slips Tarbot Schol le soort Schol 2e soort Schar Bot Levende garnalen Gekookte garnalen per kg 1.181.10 1.03—0.94 0.85 per kist 7.857.40 4.50—2.60 2.60—2.00 4.40—4.00 1.40—1.80 p. Lit 0.15 p. kg UlattdelisfxaAi EEN FRAAI RESULTAAT VAN ONZE WANDELENDE JANTJES TE ZAANDAM. Een afdeeling schepelingen van Hr. Ms. „Van Speyck" nam Zondag j.1. onder leiding van korporaal W. R. Eelmans Jr„ deel aan een wandeltocht (35,9 km), uitgeschreven door de wandelsportvereeniging „Vooruit" te Zaandam. Het weder was niet al te gunstig, het zon netje kwam af en toe maar eens kijken, en zon der regenwater bleven de wandelaars dan ook niet, maar de goede stemming bleef er in. De vereeniging „Vooruit" had voor een schit terend parcours gezorgd. Aan belangstelling ontbrak het de wande laars niet, vooral bij de terugkomst in Zaan dam. Het is onze nog jeugdige schepelingen mogen gelukken den eersten prijs (welke bestond uit een zeer fraaien beker) te veroveren. Verder kregen ze een verzilverde plaquette als groeps- prijs, ook wilde het toeval dat deze afdeeling de grootste en verstkomende groep was, waar voor ook nog prijzen beschikbaar waren n.1. een lauwertak en een kleinere beker, doch welke laatste zeer kunstig uitgevoerd was, ook deze twee prijzen kwamen in het bezit van onze Jantjes. Bovendien kreeg ieder persoonlijk nog een bronzen draagmedaille aan lint, voor waar een mooi succes. VdielAeruien F. Zoons tweede te Hocgerheide Onze jeugdige stadgenoot Frans Zoons ver toeft al eenigen tijd nu eens in het zuiden van ons land, dan weer in België. Verschil lende malen heeft hij met succes deelgenomen aan courses, zonder dat eenig bericht ons hierover bereikte. Dat Frans overigens sterk vooruitgaande is, moge wel blijken uit het prachtige resultaat, dat hij Maandag in Hoogerheide behaald heeft. Hij had inge schreven voor den jaarlijkschen wegwedstrijd voor nieuwelingen en beginnelingen, waar mede de nationale kampioenschappen telken jare besloten worden. Onder zeer slechte weersomstandigheden werd deze rit over Menschen, die zóóveel haast hebben, dat hun de tijd ontbreekt om veilig te rijden, krijgen vaak maanden cadeau in hospitaal of huis van bewaring.... 671,4 K.M. verreden; tijdens de geheele cours plenste de regen op de ruggen der renenr3 neer. Onze stadgenoot reed een sterke race. Geruimen tijd bleef hij den leider, Donze uit Zeeuwsch Vlaanderen, op ongeveer 100 meter volgen. Na den 60sten kilometer kwam hij met een prachtigen marsch de rijders, die tusschen hem en den kopman Donze lagen, voorbij. Zoo kwam hij op de tweede plaats; de eerste zou hij niet bereiken, omdat de sterke Donze te ver voor was gekomen. Met ruim 2 minuten voorsprong kwam Zoons als tweede binnen in den tijd van 2 uur 6 min. 58 sec. Een fraai resultaat! £eg£A£>^Aicfiten In den ouderdom van 65 jaar is te zijnen huize te Breda overleden generaal-majoor W. H. C. A. Seyn. In 1927 was kolonel Seyn commandant van het regiment kustartillerie. Na het verlaten van den actieven dienst met den rang van generaal-majoor titulair was hij tot aan zijn verscheiden toegevoegd officier van den in specteur der burgerwachten. Vredessterkte 2.000.000. Oorlogs sterkte 10.000.000. Bij R. Eisenschmidt te Berlijn is een „Kurze Zusammenstellung über die Russische Armee" door A. N. Iwanow verschenen. Daar in Augustus 1936 werd bepaald, dat van het na jaar van 1936 af de dienstplichtige leeftijd van 22 tot 20 jaar werd verlaagd zal in het najaar van 1937 de vredessterkte 2.000.000 man bedragen, n.1. 800.000 man van de lich ting 1914, 400.000 man halve lichting 1915 en 800.000 van de lichting 1916. Deze sterkte zal tot 1941 blijven bestaan en dan weer toe nemen. Houdt men er rekening mede, dat in oor logstijd 13 lichtingen zullen worden ingeljjfd, dan zou men de oorlogssterkte van het Rus sische leger op 10.000.000 kunnen stellen, waarvan uit den aard der zaak de oudste lich tingen maar matig geoefend zullen zijn. Het boekje geeft een duidelijk overzicht over de inrichting, uitrusting en bewapening van het Russische leger. Volgens den schrij ver beschik* Rusland op het oogenbiik over 6000 in den oorlog te gebruiken vliegtuigen. De parachute springers zijn met 2 valscher men uitgerust. In geval het valscherm, dat op den rug wordt gedragen, niet opengaat, trekt de springer aan den ring van het tweede valscherm, dat op de borst wordt meegevoerd. In het Russische leger moet een strenge tucht heerschen. De meerderen worden in dienst aangesproken met hun rang en daar voor „kameraad", derhalve b.v. „kameraad kolonel". Buiten dienst spreekt men slechts van kameraad. ANNA PAULOWNA Dammen. De R.K. Damclub A.P. heeft het seizoen geopend met een simultaan-scance, gegeven door den voorzitter, den lieer J. Meijer. De lieer Meijer won van A. v. d. Voort, J. v. Nuland, P. Huijbers, D. Meijer, A. Ka pitein, C. Oudenaarde en W. Meijer; speelde remise tegen T. Vlaar en verloor van W. Alkemade en W. P. Alkemade. De simuitaanspeler won dus met 155. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: Mej. E. J. Alkemade van Wassenaar; G. Post-Struyf van Schagcn; B. de Rechter en gez. van Hulst; A. Raven van Den Helder; E. C. WitteSchoor! van Schagen. Vertrokken: Mej. S. Symonsma naar Franekeradeel; II. Nauta en echt, naar Medembllk; mej. M. Schermer naar Alk maar; mej. J. W. Stoite naar Bergen (N.H.) BURGERLIJKE STAND. Geboren: Hermanus Hubertus, zoon van P. C. Pijnacker en P. A. W. Oudejans; Je roentje Elisabeth Catharina, dochter van A. M. v. d. Berg en A. M. Kroon; Aafje, dochter van J. Wiggers en A. A. Heijligen- berg, Grietje, dochter van R. v. d. Burg en M. de Smit, Marijke dochter van J. Hooi- meyer en J. Sas. Getrouwd: M. J. Brugman én A. J. M. Zoete. POLITIE Gevonden: rijwielplaatje. Verloren: aardappelsorteerder. BOUWVERGUNNING. B. en W. verleenden vergunning aan A. Zandbergen tot den bouw van een woon huis aan den Kleiweg en aan N.V, Homan en Van Oosten tot uitbreiding van een berg plaats aan de Molenvaart. W1EMNGEN Ten onrechte ontslagen? Aan een der openbare scholen alhier moest enkele maanden gelden een leerkracht ont slagen worden omdat de school volgens de laatste bepalingen inzake leerlingenaantal en klasseformatie één onderwijzer kon mis sen. Daarvoor werd een onderwijzer uitgeko zen met reeds 21 dienstjaren, een weduw naar met drie volwassen kinderen, terwijl de jongste leerkracht feitelijk voor afvloeiing in aanmerking kwam. B. en W. van Wie- ringen stelden den raad echter voor den oudsten.onderwijzer te ontslaan omdat deze voor zijn werk niet bijzonder geschikt geacht kon worden en er reeds verschillende klach ten over hem waren binnengekomen; het zou zelfs een geluk voor de school genoemd mo gen worden. De raad ging met het voorstel van B. en W. mee en de oudere leerkracht werd mitsdien eervol ontslagen. Tegen dit raadsbesluit teekende de ont slagene appel aan bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, die, zegt het Hsb., gis termiddag deze kwestie in openbare zitting behandelden. Appellant vroeg vernietiging van het raadsbesluit omdat er z.i. geen vol doende rédenen waren geweest om van den gewonen regel, den jongsten onderwijzer af te doen vloeien, af te wijken. Gemachtigde van den appellant was de heer J. van der Sluvs van den bond van Nederlandsche onderwijzers, die er op wees, dat appellant tien jaar aan de school te VVieringen verhonden is geweest, zonder dat er over zijn werk werd geklaagd. Spreker had den indruk gekregen, dat de rapporten over deze zaak zeer oppervlakkig, om niet te zeggen nonchalant waren samengesteld en er in het geheel geen dringende redenen bestonden om van den gewonen regel af te wijken. Daartegen voerde de burgemeester van Wieringen, de heer L. C. Kol ff aan, dat er reeds geruimen tijd geklaagd werd, het schoolhoofd lang niet tevreden was over zijn werk en appellant reeds aangeraden was, naar een andere gemeente te solliciteeren. Het gemeentebestuur had zich bij deze kwes tie op het standpunt gesteld, dat het belang van het openhaar onderwijs van grootere waarde was dan de belangen van den ouderen onderwijzer: het verschil met den jongsten onderwijzer was te groot. De beslissing van Gedeputeerde Staten zal later bekend gemaakt worden. NAAST DEN RIJWEG. Dinsdag op Woensdagnacht j.1. kwam een groote melkauto van de melkfabriek „Hol- landia" te Vlanderingen, inhoudende 10500 kan melk, genummerd HZ. 37096 uit Ooste lijke richting over den Rijksweg. Ter hoog te van de Boven Elft moest hij uithalen voor een tegenligger, een truck met aan hangwagen. Hierdoor geraakte de melkauto naast den rijweg op de berm, die door het ntte weer thans heel zacht is. De auto zakte hier tot over de assen In weg. Later op den dag is assistentie gekomen. POLITIE. Vcrl.: twee belastingplaatjes en een beige ceintuur van een damesmantel. Inl. bij den gem.bode. BEWERKINGSPREMIE VLAS OOGST 1937 De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de bcwerkingspremie voor vlas van oogst 1937 van telers, die te vens vlassers ziin en die het door hen ge teelde vlas zelf tot vlaslint bewerken en voor vlas, dat door leden eener coöperatie ter bewerking aan de betreffende coöpera tieve fabriek wordt geleverd, is vastge steld op gemiddeld f 33.70 per ha. (Adv.) 's Gravenhage, 22 Sept. 1937. SCHAGEN, 23 September. 16 Paarden f 175400. 3 veulens f 110 150. 7 geldekoeien (magere) f 120160, 45 idem (vette) f 200—260, 6 kalfkoeien f 200 —275. 14 graskalveren f 3060, 28 nuchtere kalveren f S16. 40 magere schapen f 2228, 232 idem vette f 2429.50, 267 lammeren f 12—22. 11 hokken en geiten f 313, 7 magere varkens f 20—30, 12 idem vette per Kg. 5456 ct.. 35 biggen f 12—18, konijnen f 0.601.50, 70 kippen f 0.501.50, haantjes f 0.25—1. NOORDSCITARWOUDE, 23 Sept. Schotsche muizen 2.10, grooten 2.30, hl. eigenheimers 2.302.50, driel. 2.10, bevel. 2.10 2.30, uien 2.50—3, driel. 1.80—2.30, gro ve 2.803.20, gele nep 6.407.40 6000 kg. peen 1.301.50 spercieboonen 4. 7.90 700 kg. kroten 2.302.70 13000 kg. roo de kool 1.S02.00 127800 kg. witte kool 0.90 1.2 10800 kg gele kool 11.60 BROEK OP LANGENDTJK. 23 Sept. Rl. eigenheimers f 2.60, 23000 Kg. uien 2.30—2.80, drielingen 2.20—2.60, grove 2.80 3. gele nep 6 20—6.80, peen 1.50—1.90, bos- peen 2.90—3,40. 3.500 kg. spercieboonen 4.107.30 13000 kg. kroten 2.20Ï2.80 40.000 kga roode kool 1.50 3.; 260.000 kg. witte kool 0.801.20 45000 kg. gele kool 12.50 AMSTERDAM, 22 September. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 269 vette kalveren: le kw. 6266 ct.. 2e kw. 5260 ct.,. 3e kw. 4350 ct. per Kg. levend gewicht; 47 nuchtere kalveren f 812 per stuk; 121 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 69—70 ct., zware varkens 6869 ct.. vette varkens 6768 ct., per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren ruimen aan voer, handel zeer kalm, prijzen lager, af loop slepend. Nuchtere kalveren gewonen aanvoer, handel traag, prijzen onveranderd. Varkens korten aanvoer, weinig handel, dalende prijzen voor de eerste soort. WARMENHHIZEN, 22 September. Gele nep f 6.30, uien f 2.50. roode kool f 2.302.50. witte kool f 1.10—1.20. Aanvoer 125 Kg. gelp nep, 150 Kg. uien, 2575 Kg. roode kool, 26550 Kg. witte kool. ALKMAAR, 22 September. Aardappelen 2.50, andijvie 0.60—1.1Q, appe len 3—6. augurken 29, bloemkool I 8—15, II 2.1)0—6. bieten 1.60—2.60, druiven 6—13, gele kool 2.202.80, groene kool 1.50—2.80, kropsla 0.601.10. knolselderie 23, kom kommers 1.503.50, meloenen 414, peren 28. prei 1.80—2.80, peterselie 0.50—1.10, postelein 0.10—0.15. roode kool 1.60—3, sel derie 0.501, spinazie 0.08040, snijboonen 413, dubbele spercieboonen 0.601.40, to maten 2—4, uien 2.20—4, wortelen 1.50, boswortelen 26. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit. 22 September. Ber lijn: De handel is af en toe vlug, aanvoer rijkelijk en de prijzen zijn weinig veran derd. Holl. tomaten 9.50—11.00, Holi. drui ven 32.50—40.00 per 50 Kg. Essen: Buitenl. prod.: stokboonen 11, tomaten 6.00—7.00 p. 50 Kg., komkommers 18—20 per 100 stuks.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3