WAT «GEVEN DE IIi©l<£©P> SUCCES IN ZAKEN prrbihhrurten üuwÜ-JAeateJi: Witte ÏZiuAcMpp: ftLattoiïAeaLeA.: XeAÈ en Zwiduicj, Kegelen Uaei&at KoA^al Laurel en Hardy Goede creatie van Anna Stenn C<M*§res apostolaat ter zee te Antwerpen Heldersch Bondstiental naar Nationaal Concours Möttlinger bijeenkomst Derde Blad Den Helder Meer beroepsofficieren Raadpleeg onze advertentie kolommen voor uw inkoopen De film heet'„De Zigeuner Prinses" en zij wordt gespeeld door het fameuze trio, dat sinds jaar en dag op het doek der zwarte schaduwen pleegt rond te wandelen als Stanio en Olio, die vijf werelddeelen reeds ontelbare malen de bekende lachstuipjes bezorgd heb ben, die wij nu eenmaal, ook als ernstige men- schen dezer super-ernstige eeuw moeten heb ben bij tijd en wijle. Stan en Laurelja, wat zouden wij daar over nu moeten schrijven? Dat ze de vroolijk- heid met emmers tegelijk in de zaal brengen, dat de dikke nog even phlegmatiek is al 8 jaar geleden en de magere dito stom? Dat het tweetal elkander aanvult zooals alleen Stan en Laurel elkander kunnen aanvullen...? Zeker niet... het is allemaal te bekend. Maar één ding moet van deze film wel spe ciaal vermeld worden en wel de ensceneering. Want het aloude sprookje, jaren geleden door Balfe in een operette omgezet, heeft men op deze film omgeven met een opmerkelijke sfeer, een bijzonder goedgeslaagde entourage. Voorts vestigen wij er de aandacht op, dat er in deze film enkele malen zeer goed gezongen wordt, en vooral dón, wanneer men de zigeuners hun bekende liefdesliederen hoort voordragen. Zigeunersja, die ziet men ook in „De Zigeuner-Prinses". Zigeuners, weliswaar een tikje veramerikaanscht, maar dan toch gipsy's met pikzwarte snorren, vette buikjes, borstel snorretjes en voorts alles wat bij deze lieden uit de landen der romantiek behoort. Maar boven dat alles uit stijgt de humor. Soms wel eens wat gezocht, maar doorgaans origineel en van een dusdanig kaliber, dat de lachsalvo's door de Tivoli knetteren. En dat is tenslotte iets wat wij, het is reeds gezegd, ook op z'n tijd noodig hebben. Want al te veel is in deze tijden de lach verdwenen en de zuurheid van het leven op onze gezich ten geschilderd. Ga naar Olio en Stanio. Het is geen film werk van groot formaat, maar een film, waar aan men een hartig uurtje vroolijkheid be leven kan. In het programma van de Witte heeft een mutatie plaats gevonden, in plaats van de film „De Nieuwe Gulliver", draait de sensationeele Amerikaansche film „Bannelingen van het Duivelseiland"! Als eerste product, eveneens behoorende tot het Amerikaansche genre, draaide de film „Het millioenenmeisje". Een aardige, vlot ge speelde rolprent, die we niet direct kunnen rangschikken onder de geweldige producten, maar die niettegenstaande dat, den bezoeker toch een aangenaam uurtje bezorgt. Het scenario bevat de geschiedenis van een alleraardigst schatrijk meisje, die absolute zekerheid wil hebben, dat de man, die haar Loretta Young en Ronald Colman in de film „Veroveraar van Indië", die naast e „Stan en Laurel-film dezer dagen in het Tivoli-theater draait. ten huwelijk vraagt, dit niet doet om haar millioenen. Wat nog al veel gevraagd is in den tegenwoordigen malaise-tijd. Het geheel is rijkelijk voorzien van interessante verwik kelingen, die soms heel geestig in elkaar zijn gezet. Joel Mac Grea en Fay Wray vervullen de hoofdrollen in dit product en op lang niet on verdienstelijke wijze. Bannelingen van het Duivels eiland. Ergens in de buurt van Fransch Guyana, in den Atlantischen Oceaan, ligt het eiland, dat de schrik is van alle Fransche misdadi gers. Verbannen naar het Duivelseiland be- teekent afgesloten van de werld, in een oord, dat met recht een hel op aarde ge noemd mag worden. Op een realistische wijze geeft deze film het leven van de uitgewor- penen, die op dit eiland zijn ondergebracht, weer. Vooral de vlucht, die een tweetal ge vangenen met een bewaker, die hen helpt, dwars door de jungle en het moeras ma ken, is buitengewoon goed, waar het opnamen betreft. Bewakers en bloedhonden volgen het spoor van de opgejaagden. Wilde beesten be dreigen hen. Een van hen wordt onderweg doodgeschoten. De beide anderen weten ech ter tenslotte een veilige schuilplaats te vin den. Vooral het spel van Victor Jory en Flo rence Rice is hier goed. Een film. rijkelijk voorzien van buitengewoon spannende mo menten. Als achtergrond voor een film is het oude Russische Tsarististische Rijk toch maar een dankbaar milieu. In de Rialto hebben we gisteren weer eens zoo'n film gezien, een echte, zoo een met gekielde Wit-Kussen, generaals met krijgshaftige snorren, donker- oogige en idem-lokkende officieren en forsche, wild uitziende soldaten. Een milieu van ruwe moedige kerels. Als het allemaal waar is, wat de respectievelijke regisseurs ons al zoo van het Tsarenrijk hebben laten zien, dan is dat toch niet allemaal even gunstig. Overigens is het hier de plaats niet om er over te medi- teeren. Bepalen we ons tot de film dan treedt één bijzonderheid daarvan sterk naar voren. Dat is de rol, welke Anna Stenn er in speelt. Eerst als jong boerenmeisje, dat temidden van koeien en geiten voor het eerst den jon gen, knappen officier ontmoet, die in haar leven zoo'n belangrijke rol gaat spelen. Later als de lieftallige kinderjuffrouw ten huize vandenzelfden officier, die intusschen getrouwd is, overeenkomstig zijn stand. Wat overigens niet overeenkomstig zijn wil en de ingeving van zijn hart is. Maar het verhaal wil het zoo. Een kind begrijpt, dat, waar de kinderjuffrouw en de jonge vader elkaar zoo dikwijls ontmoeten, het levenspad dezer twee niet uitsluitend over rozen zal gaan. Zij be kennen elkander hun liefde, wat begrijpelijk, maar tevens heel verkeerd is. Het zou boven dien geen geheim blijven en via een stomp zinnig uitzienden en doenden portier komt de minnaar van het meisje, die toevallig een ondergeschikte van den officier in kwestie is, achter de zondige verhouding. Waanzinnig van jaloezie tracht de eenvou dige soldaat zich op zijn supérieur-medemin- naar te wreken: de sluipmoord wordt maar ternauwernood verijdeld! Het wordt een krijgsraadzaak en als de film zoover gevor derd is, hebben we er tegelijkertijd verreweg het meest interessante gedeelte van te pak ken. Hier komt met name het spel van Anna Stenn tot zijn hoogtepunt en in de close-ups doet zij' onwillekeurig denken aan Greta Garbo. Ook qua gegeven is de film hier op haar best, terwijl de ontknooping, die we hier niet willen verraden, waarlijk een origineele is. Zoodat al met al „Slechts een vrouw" een onderhoudende film is, waarin een verrassen de climax bereikt wordt. INTELLECT-VOORSTELLIN G „RIALTO-THEATER". Wjj vestigen de aandacht op de morgen ochtend te geven intellectvoorstelling in het Rialto-Theater. Gedraaid wordt het bekende werk „On sterfelijke Melodieën", waarvoor ongetwijfeld belangstelling zal blijken te bestaan. De voorstelling vangt aan te half 11. Van 2326 September wordt in Antwerpen het jaarlijksch congres van het apostolaat ter zee gehouden. Als hoofdthema's worden behan deld: „Hoe brengt de zeeman zijn vrijen tijd door?", ,JJe eer en de moraal van het beroep", „Gezinsleven en geloofsleven". Ook de organisatie der zeemansjeugd zal nader onder het oog worden gezien, alsmede de stichting van leesbibliotheken, het houden van gesloten retraites en ontwikkelings-cur- sussen. Tenslotte zal men ook beraadslagen over de levensvoorwaarden der zeelieden, van Katho liek standpunt bezien. Het bestuur van „Kerk en Vrede" heeft on derstaand adres verzonden aan de XVIIIe Vol kenbondsvergadering te Genève: Het bestuur van „Kerk cn Vrede", staande op den grondslag van het Evangelie van Jezus Christus, in de overtuiging, dat oorlog en Chris tendom onverzoenlijk zyn, en geloovende, dat de wereldvrede kan bevorderd worden door het handhaven van de internationale rechtsorde, verzoekt eerbiedig de XVIIIe vergadering van den Volkenbond het internationale recht, dat aan het Volkenbondsvcrdrag ten grondslag ligt, te handhaven en de rechten van zijn leden te eerbiedigen. Daarom dringt het bestuur van op aan de-jure-erkenning van de regeering van „Kerk en Vrede" er bij de XVIIIe assemblee Italië in Abessynië te weigeren, omdat deze NOOIT LIJDELIQK WACHTEN OP DE KOMENDE DINGEN. Een van de ergste dingen, die men in het zakenleven kan toepassen, is het wachten op de dingen, die komen zullen. Dat is een groot kwaad tegenover de zaak. Nu gebeuren in het leven nooit de dingen naar wensch; de vervulling moeten wij zelf zoeken. Het succes wordt ons nu eenmaal niet thuis bezorgd, dat worden alleen de onaangenaamheden in de zaken. Er is echter een ander soort geduld, niet de lijdzaamheid, maar het taaie doorzettingsvermogen, de groote wils kracht om een zaak tot een goed einde te brengen. Dan zal een goed zakenman, alleen om zijn doel te bereiken, een zaak, die niet dadelijk wil vlotten, van voren af aan beginnen, niet één maar desnoods twintigmaal, net zoo lang, tot hij een succes kan boeken, tot hij het ge voel heeft, een prestatie te hebben geleverd. Men kan trouwens nooit zien hoe moeilijk het resultaat verkregen is. Het werk van een beeldhouwer, dat ons den indruk geeft, als of het zoo gemakkelijk is marmer te bewer ken, of men er mee kan doen wat men wil, heeft niettemin uren van moeizamen arbeid gekost eer men den gewenschten vorm en po lijsting heeft verkregen. Daarvoor heeft de beeldhouwer lange uren met passen en meten doorgebracht, hij heeft over zijn werk lang moeten nadenken, voordat zijn vingers hier aan uitdrukking konden geven. Zoo heteft ook een schrijver alle mogelijke moeite om te zorgen, dat hetgeen hij te schrijven heeft, inslaat, de menschen pakt, hij moet geduld hebben om die gaafheid van werk te krijgen, die de oudere schrijvers en andere kunstenaars meestal op de jongeren vóór hebben, omdat de practijk hun dit geduld heeft bijgebracht. Met ditzelfde geduld kan een advertentie expert de advertenties voor zijn cliënten samenstellen, met dit geduld kunnen groote zaken een succes worden, met dit geduld kan een bediende na jaren van hard werken zich een goed betaalde betrekking veroveren. Er zijn menschen, die den indruk geven, dat zij hun mannetje staan Voor-elk moeilijk ge val, dat zich in hun zaken voordoet, maar meestal behoeven wij zoo iemand maar een beetje op den keper te bekijken om er ach ter te komen, of hij werkelijk iemand is, iets presteert, of dat hij alleen maar een groot spreker is. De man, di ewerkelijk iets presteert, werkt altijd hard. Hij heeft zijn kennis ook maar niet zoo van zelf gekregen, doch door honder den uren van ingespannen studie en arbeid. Het gevolg hiervan is, dat hij een zekere vlotheid in het werken heeft verkregen wat hem een groot zelfvertrouwen, gaf. Kent u de schrijvers van vroegere eeuwen? Het is bekend, dat ook zij het zoo maar niet uit hun pen lieten vloeien, dat zij over het geen zij schreven, soms meer dan tien jaar deden en dan werken het licht deden zien van niet meer dan 10.000 regels. Het is daarom niet vreemd, dat men wel eens hoorde verkondigen, dat het genie het geduld als een noodzakelijk bestanddeel noo dig heeft. Wil men in zaken werkelijk iets berei ken, dan is dus het eerste wat men noo dig heoeft, een groote dosis geduld, ge duld, waarmede men aanduidt kracht, moed en volharding, maar vooral niet de lijdelijkheid. WAT IS VOORNAMER ORDERS OF KLANTEN? Er zijn zakenmenschen, die zeer tevreden zijn, als zij van een onwilligen kooper toch een order hebben, weten los te krijgen. Zij jagen steeds maar achter de orders aan en gaan niet na of zij daarmede een klant gewonnen hebben, of dat het slechts een ge legenheidsklant blijkt te zijn. Om een goede zaak te krijgen, heeft men du3 meer aan klanten, die tevreden zijn en steeds terug komen, dan aan orders van klanten, die men daarna nooit meer terugziet. erkenning de vernietiging van de beginselen van den Volkenbond zou beteekenen" Op den Areopagus zal mede met steun van den Greikschen staat op de daar aanwezige rots een plaat, met inscriptie worden aangebracht, welke inscriptie den tekst van Paulus' predi king in Handelingen 7 bevatten zal. VOORSTEL VAN STANLEY JONES. Boycot van Japan. De bekende zendingsman Stanley Jones heeft, naar wij uit Londen vernemen, aan voor aanstaande personen in vele landen een voor stel gezonden, om een boycot over Japan uit te spreken, zoolang de invasie in China duurt. „Wjj kunnen niet economisch ondersteunen wat wij moreel veroordeelen"aldus Stanley Jones. ,Als wij handeldrijven met Japan ondersteunen wij economisch dezen oorlog; wij vragen daar om van de Christenen om op te houden met koopen van en verkoopen aan Japan, zoolang aan de souvereiniteit van China, hetzij gedu rende den oorlog of daarna, geweld wordt aan gedaan. In de hoop dit een oordeel der religie te maken, vragen wij ook van de niet-Christe- nen in de wereld, Boeddhisten, Moslems, Hin does, Joden en anderen, om met ons mee te doen, teneinde dit tot een economische boycot der religie van een moreel kwaad te maken". Naar wij vernemen is dit voorstel ook aan verschillende NederlandsClie persoonlijkheden gezonden met verzoek organisatorisehen steun voor het voorstel zoo mogelijk te bewerkstelli gen. DE HUIDIGE TOESTAND DER WERELD. Aan Dr. John Mott is gevraagd, wat hij dacht van den huidigen toestand der wereld. Hij antwoordde: „Ik ken bijna geen tijd met Scherpe concurrentie te duchten. Van 3 tot en met 12 October a.s. wordt te Amsterdam in het gebouw „Eik en Linde", aan de Plantage-Middenlaan, een nationaal kegelconcours gehouden waar voor ook onze plaatselijke kegelbond „Holland's Noordpunt" een invitatie heeft ontvangen. Op den openingsdag, 3 October, zullen de bondstientallen van Amsterdam, Alkmaar, Den Haag, Haarlem, Den Helder en Utrecht elkander bekampen. Naar wij vernemen zijn de volgende heeren uitgenoodigd de kleuren van Den Helder te verdedigen: J. Lammers, J. Helder, S. Wit, J. Boerdijk, M. Rosa, J. W. Biersteker, F. van der Mey, F. Kroon, C. Goes en Jb. Smit. Ook hebben verschillende Heldersche kegel clubs, o.a. „E.V.A.", „Onder Ons", „Hout of Fout", „Door Oefening Hout" en „Duim in 't Gat" voor de korpswedstrijden van dit concours ingeschreven. Onze vertegenwoordigers hebben groote concurrentie, daar de beste kegelaars van Nederland dit concours bezoeken; toch hebben we vertrouwen, dat het hun zal gelukken enkele prijsjes te veroveren. Wij hopen t.z.t. de resultaten van onze stadgenooten te publiceeren. Z.F.C. 1—H.R.C. 1. Het le elftal der Racers, dat morgen vol goeden moed per trein om 12 uur naar Zaan dam vertrekt is als volgt: Dijkshoorn Van Til Buitenhuis Post Stolk Striet Joh. Sanders Kuiper èymni De Jong Dissel H.R.C. 2—W.F.C 2. H.R.C. 3—W.F.C. 3. H.R.C. 2 speelt op het A-terrein om half drie in de volgende samenstelling tegen W.F.C. 2: Looy Siersma Van Pelt Kok Stompedissel v. d. Berg Heijblok Roomeijer De Vries Hoogendijk v. Es Het derde elftal opent het seizoen op het B-terrein, aanvang, eveneens half drie, in de volgende samenstelling: Bongers Knol Hes Stins Van Dok v. d. Dungen Visser Harsman Kuilman Vinke v. d. Heuvel DTV III—ELTO L Morgen speelt ELTO I een competitiewed strijd tegen DTV III op het terrein van laatstgenoemde, te Amsterdam. IMET GROOT VERLOF. De dienstplichtigen van de le ploeg der lichting 1937, die zijn opgeleid tot onderoffi cier, en die sedert 5 October 1936 ter eerste oefening onder de wapenen waren bij het 21e Regiment Infanterie (dat zijn de dienst plichtigen uit de provincie Noord-Holland), worden op 2 October a.s. met groot verlof naar hunne haardsteden gezonden. DETACHEERING GENIE. Te Den Helder is een detachement van het Regiment Genietroepen uit Utrecht aange komen voor het houden van oefeningen in Den Helder. HOTEL - GAFÉ - RESTAURANT „DE TOELAST" PRIMA CONSUMPTIE - GEZELLIG ZITJE TEL. 187 - le KLAS BILJARTS zoo groote mogelijkheden als de tegenwoor dige. Nooit is zulk een menigte beslissende vragen aan het licht getreden als tegenwoordig. En men dringt aan op spoedige beantwoor ding. De dingen ontwikkelen zich met reusach tige snelheid. Bijna nooit hebben zich de deu ren voor de Christelijke zending zoo wijd en vriendlijk open gedaan als heden. Maar ook worden wij gevaarlijke tijden tegemoet geleid. Er is een antireligieuze beweging, die alle nor men twijfelachtig stelt en de jonge generatie van haar vasten steun berooft. Toch is mijn hart, juist met het oog op de jongeren, vol blijde hoop. Hun critische zin is voor mij altijd een teeken van leven. Apathie zou veel erger zijn. Ik waag het te zeggen, dat er een vloed golf van geestelijke belangstelling over de wereld gaat." Ongetwijfeld zal John Mott veel bewijsmate riaal voor zyn bei^ering hebben, maar niemand ,zal ontkennen, dat er evenveel reden voor vrees is. OP CURA^AO. Op 1 October vertrekken de overste J. Essen en drie paters naar Curagao om daar een werkkamp voor inlandsche jongens, die de lagere school doorloopen hebben, te openen. Verwijzende naar de advertentie, voorko mende in dit nr„ vestigen wij de aandacht op de Möttlinger bijeenkomst, welke Dinsdag avond a.s. te 8.15 in het Evangelisatiegebouw Vijzelstraat zal worden gehouden. Het is waarschijnlijk, dat deze bijeenkomst zal wor den geleid door Ds. W. A. Plug, van Brede- voort. De toegang is vrij. Zondag 26 September 1937 Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat) Geen dienst. Westerkerk, (Helden der Zeeplein). 's Morgens 10.30 uur, Ds. F. W. J. v.d.Poel Doopsbediening Geref. Kerk. (Julianapark). 's Morgens 8.30 uur, Ds. Tollenaar 's Morgens 10.30 uur, Ds. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Ds. W. J. van Enk, van Vries (D.) Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur, Ds. W. J. van Enk 's Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur Ds. N. v. d. Kraats, van Waddinxveen. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, de Heer J. Rebel Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 uur, Ds. W. J. F. Meiners Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht). 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76) 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds half zes, Ds. P. Visser, van Apeldoorn. Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u., Evangelisatie-samenkomst Evangeliesatiegebouw, Vijzelstraat: 's Morgens 10.30 uur, samenkomst Zondagmid. 4 u., straatpredikiDg Tuindorp 's Avonds 8 uur, samenkomst Leger des Heils. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst. Donderdagav. 8 u., Heiligings-samenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. 's Morgens 10.30 uur, dienst Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst. Bij voorkeur uit het reservekader. In de laatste maanden doen verschillende geruchten de ronde over bijzondere maat regelen tot aanvulling en uitbreiding van het korps beroepsofficieren en -onderofifcieren bij de Landmacht. Er is reden om dergelijke geruchten niet al te ernstig te nemen; men kan er aanwij zingen in zien van hetgeen er op dat gebied leeft in militaire en departementale kringen. Als zoodanig verdienen zij belangstelling en nadere beschouwing, aldus schrijft de mili taire medewerker van het Alg. H.blad. Eenvoudig is de uitbreiding van het offi cierskorps op korten termijn zeker niet, indien besloten mocht worden deze alleen langs den weg der normale opleiding van kadetten en desnoods ook van onderofficieren tot stand te brengen. Een eerste bezwaar daartegen is dat er nog al wat tijd mee gemoeid is zelfs wanneer besloten wordt tot een versnelde opleiding aan de K. M. A. van één jaar. Dit bezwaar is ech ter gemakkelijk te ondervangen door plaatsen open te stellen voor reserve-officieren. Deze zijn oorspronkelijk eveneens in één jaar opge leid, maar hebben bovendien in den loop der jaren bij de oefeningen en cursussen ervaring en meer bekwaamheid verkregen. Bovendien is het in het belang van een ge regelde opklimming in het officierskorps om de aanzienlijke hiaten aan te vullen, ontstaan door het achterwege laten van de aanvulling gedurende een reeks van jaren. Uit dit oog punt verdient het ver de voorkeur om reserve- officierqn van verschillende anciënniteit in de gelegenheid te stellen in die „hiaten" in te schuiven. Dit is o.i. zoowel in het belang van het leger als een eisch van billijkheid: het zou zelfs zéér onbillijk zijn om in deze omstandig heden de reserve-officieren, op wier diensten de staat reeds zoo'n belangrijken wissel ge trokken heeft, voorbij te gaan voor jonge lieden, die nog in het geheel niets gepresteerd hebben: des te onbillijker omdat deze reserve officieren natuurlijk reeds veel meer be kwaam zijn, bij wijze van spreken onmiddellijk te werk kunnen gesteld worden, terwijl voor hen de opleidingskosten uitgespaard blijven en de regeering nauwkeurig met hunne mili taire geschiktheid bekend is. Het sterkst zou de onbillijkheid spreken tegenover de reserve officieren, die reeds met of zonder vergoeding in dienst zijn. De hoop moge worden uitgesproken, dat bij eventueele maatregelen tot aanvulling van het korps beroepsofficieren voorkeur zal worden veri°end aan reserve-officieren van verschillenden ouderdom, zoomede aan de leerlingen der scholen voor reserve-officieren.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 9