Het verboden grondgebied Postvluchten op Indië Luchtraid op Valeocia Engeische socialisten willen geen oorlog Melksteun verlaagd Auto uit Hoorn van Beemsterdijk gereden Mant kind en koe aangereden Zijn vijfjarig zusje doodgeschoten Radioprogramma Wolhandkrab- in het Noordhollandsch Kanaal Tram over het lichaam Met dokters-auto op stap Japansche blokkade der Chineesche kust SPANJE groot aantal dooden en gewonden. Het vliegveld te Bergen Uit onze omgeving ^MARKTBERICHTEN^i Gisterochtend zes uur is Valen- cia door twee escadrilles van vijl bommenwerpers van de luchtmacht van Franco gebombardeerd. De toe stellen vlogen op groote hoogte en wierpen bommen op het station en de omliggende wijken. Het aantal slachtoffers schijnt zeer groot te zijn. Voor zoover tot half vier gister middag bekend was, zijn bij den aanval 27 personen gedood en een zestigtal gewond. 22 huizen, twee bi oscopen en een markthal, werden door de bommen vernield. Onrust in het rechtsche gebied. Volgens personen, die uit Sevilla te Gi braltar zijn aangekomen, is de Spaansche grens tusschen de provincie Huelva en Por tugal op last van het rechtsche opperbe\ cl gesloten. Hiervoor wordt geen enkele reden opgegeven, doch er doen hardnek kige geruchten de ronde, dat het sedert eenigen tijd in het geheele gedeelte der provincie Badajoz ten noorden van Huelva, dat door de rechtschen is bezet, onrustig is. De regeeringstroepen hebben, naar ver der nog gemeld wordt, aan het front van Cordoba een krachtigen aanval ondernomen. Covadonga bezet. Na een dag van hevigen strijd hebben de troepen van Franco Vrijdagavond Covadon ga in Asturië bezet. Het rechtsche hoofd kwartier meldt, dat Zaterdag en Zondag de krijgsverrichtingen geen voortgang kon den hebben vanwege den zwaren regenval. Zware beschuldiging aan het adres van de Britsche regeering Gisterenavond heeft de Britsche arbeiders afgevaardigde Attlee te Bournemouth een rede gehouden, waarin hij de des middags door de uitvoerende commissie der arbei ders partij aangenomen motie aangaande de Japansche agressie in China besprak. „Ik weet wel, aldus Attlee dat onze tegen standers telkens zullen herhalen, hetgeen gij steeds weer hebben gezegd, wanneer wij van den Volkenbond eischten, dat deze zou optreden, dat wij den oorlog willen. De on dervinding heeft echter geleerd dat deze re deneering verkeerd is. lederen keer, dat vastbesloten maatrgelen zijn genomen tegen agressie, zijn deze doelmatig geweest. De overeenkomst van Nyon heeft een einde ge maakt aan de aanvallen op schepen in de Middellandsche zee, zonder tot een oorlog te leiden. Vervolgens ging Attlee over tot een he vigen aanval op de nationale regeering. Do regeering, aldus spr. draagt een groot deel der verantwoordelijkheid voor den staat Waarin de wereld zich op het oogehlik be vindt, daar zij steeds trachtte te beweren, dat de zaken niet waren wat zij waren. De inval in Mandsjoerije door Japan, de schen ding van Abessinië door Italië, de gewapen de inmenging in Spanje zijn alle duidelijke gevallen Van agressie. De Britsche regeering heeft steeds ge tracht nuttelooze besprekingen te houden over werkelijke feiten om deze te verdraai en. Wat thans in China gebeurt is het di recte resultaat van de door de regeering gevolgde politiek inzake collectieve veilig heid en ontwapening. De regeering is met haar hart met de imperialisten in Japan en Italië. Boven alles wenscht zij niet de nood zakelijkheid te erkennen van het vestigen van de vredesgrondslagen op een basis van sociale rechtvaardigheid. Toen de Leeuwarder boternoteering eeni gen tijd geleden van 65 ct. tot 80 et. was ge- stegen hoeft de minister van Economische Zaken den melksteun van 2.16 ct. per kg. melk van 3.2% vetgehalte verlaagd tot 1.88 ct. Men zal zich herinneren dat de mi nister op grond van verschillende motieven den steun destijds minder verlaagde dan door de stijging van den boterprijs moge lijk was. Thans is de Leeuwarder noteering gestegen en wel van 80 ct. tof 92 ct. daarom heeft de minister, naar wij van bevoegde zijde vernemen, tot een nieuwe verlaging besloten en wel van 1.88 tot 1,52 ct, deze ver laging is gisteren ingegaan. Omtrent de vraag wanneer de gebruike lijke hoogere uitkeering voor de winter maanden zal ingaan, heeft de minister nog geen beslissing genomen. Vijf inzittenden te water. Hotel directeur ernstig gewond. Gistermiddag tegen zes uur is een auto uit Hoorn, waarin vijf perso nen zaten van den Beemsterdijk in de Ringvaart gereden/Alle inzitten den konden worden gered. Een hun ner, de heer P. Veer, directeur van het Parkhotel te Hoorn, was vrij ernstig gewond en is onmiddellijk naar Hoorn vervoerd. De overigen hadden eveneens kwetsuren opge- loopen, doch met de hulp van een wijkverpleegster, die toevallig pas seerde, kon worden volstaan. De verongelukte auto werd bestuurd door den heer T. Visser uit Hoorn en was het eigendom van de garage Kok aldaar. De wagen, welke uit de richting van Purmer- end kwam, passeerde op de helling, welke van den Beemster naar het dorp Oosthui/en voert, een andere auto. De chauffeur wilde daarna het dorp inrijden, doch op het laatste oogenblik schijnt hij zich te hebben be dacht en nam hij vlak voor de brug nog de bocht naar den dijk, welke buiten het dorp omloopt. Daarbij kwam de auto in aanraking met de leuning van de brug, reed in den berm van den dijk en kantelde toen in de breede Ringvaart. Gelukkig kwam de auto in gewone positie in het water, niet ver van den kant, Daardoor kon men van binnenuit de portieren openen. De inzittenden van een passeerende auto, personeel van de garage .Zaanstroom" te Hoorn, verleenden onmid dellijk hulp en slaagden erin allen aan wal te brengen. De wagen, welke ernstig was beschadigd, is later opgehaald. Ernstig ongeluk te Den Hulst. Zaterdagmiddag is in Den Hulst op de weg langs de Dedemsvaart de landbouwer K. Nij- boer, die, vergezeld van zijn kleinzoon, den 10-jarigen Jan Dijkman, een koe uit de weide stalwaarts bracht, plotseling door een personenauto aangereden. De auto, welke bestuurd werd door den heer H. M. Melis uit Heer Hugo- waard, slingerde het knaapje met kracht tegen den grond, zoodat het bewusteloos bleef liggen. De jongen is bij omwonenden binnengedragen, waar hij door dokter van Ravens- waay uit Nieuw Leusen werd be handeld. Zijn toestand was zoo ern stig, dat hij niet mocht worden ver voerd. Nijboer bleef ongedeerd, even als de drie inzittenden van de auto, waarvan de motorkap onder het ge wicht van de koe, die er boven op terecht kwam, werd verpletterd. De politie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in. Revolver ging per ongeluk af. Gistermorgen tegen half elf heeft zich ten huize van den landbouwer P. te Bemelen 1 ij Maastricht een Iragisch ongeval voorgedaan, dat aan het jongste kind van P., een vijf jarig meisje het leven heeft gekost. Een vijftienjarige zoon had op de slaapkamer van zijn ouders een revolver op een kast gevonden. '1 er- wijl hij daarmede speelde, kwam zijn zusje binnen. Toen zij vlak voor hem stond ging de revolver, die slechts met één kogel geladen was, af. Het kind kreeg den kogel boven in het hoofd en is kort daarna aan de gevolgen overleden. In den loop van den dag is de officier van justitie mr. Dautzenberg nog ter plaatse ge weest, doch. het is gebleken, dat het hier een ongeluk betrof. Naar wij uit betrouwbare bron ver nemen, heeft een der landeigenaren in de Bergermeer van het Departe ment van Defensie bericht ontvan gen, dat hij de hypotheek op z'n eigendommen rustende kan opzeg gen. Dit wist er o.i. op, dat Defensie de plannen voor den aanleg van het vliegveld niet zal opgeven. DINSDAG 5 OCTOBER 1937. Hilversum I. KRO-uitzending. 8.00—9 15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Melodisten en solist. (Om 1.00 Gramofoonmuziek 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Modecursus. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.05 KRO-Orkest en gramofoonmuziek. 5.45 Felicitatiebezoek. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.15 KRO-Orkest. 6.40 Esperantocursus. 7.00 Berichten. 7.10 „Wanneer de Paus van Rome spreekt", causerie.,. 7.30 Causerie voor de winterhulp door Minis ter Romme. 8.00 Berichten ANP. Mf dedeelingen. 8.10 Schaakreportage. 10.50 De KRO-Boys, solist en gramofoonmuz 11.30—12.00 Gramofoonmuziek. Hilversum 'II. VVRO-uitzending. 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gramofonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (Gr.pl.). 10.30 Jetty Cantor's Ensemble. 11.00 Huishoudelijke wenken. 11.30 Jetty Cantor's Ensemble. 12.30 Gramofoonmuziek. I.15 Omroeporkest. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.15 Omroeporkest. ^.45 Knipcursus. 3.45 Zang en piano. 4.05 Gramofoonmuziek. 4.15 Zang en piano. 4.30 Radiokinderkoorzang. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Aeolian-orkest. 6.30 Pcychologische causerie. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-Dansorkest. 7.30 Causerie voor de .winterhulp doo, ;,U.ii3 ter Romme. 8.00 Eerichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Gramofoonmuziek. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. IC.15 Gramofoonmuziek. 10.20 Bridgecursus. II.00 Berichten ANP. 11.10 Voor schakers. 11.20 AVRO-Dansorkest. 11.4012.00 Gramofoonmuziek. Men meldt ons uit Koedijk, dat de heer N. Hartland, visscher van beroep in het Noord-Hollandsch Kanaal bij de Zijpersluis een kleine Wolhandkrab van H/2 °'is heeft ge vangen, welke aan het hoofd der school, den heer Stuffers. ter hand is gesteld. Onvoorzichtig passagier omgekomen Op liet. Oostplein te Rotterdam is Zaterdag avond omstreeks kwart voor acht een ern stig ongeluk gebeurd, dat den 62-jarigen Woltere uit de Alleidisfraat aldaar 't leven heeft gekost. De man, die zich op den bijwagen van een in de richting Kralingen rijdend tramstel van lijn 1 bevond, sprong Op het Oostplein van de nog rijdende tram. Hij viel en schoot daarbij met het' bovenlichaam onder den bijwagen. Het achterste stel wielen ging hem over het lichaam, zoodat hij vermorzeld werd Het tramverkeer had geruimen tijd ver traging, doordat de bijwagen moest worden opgevijzeld om den man ie bevrijden. Het slachtoffer vertoonde nog teekenen van le ven, doch tijdens de overbrenging naar het ziekenhuis aan den Coolsingel per auto van den geneeskundigen dienst is de man over leden. Twee Groningsche jongens rij den wagen in puin. Daders voortvluchtig. Zaterdagavond zagen twee opgeschoten jongens in de Haddingestraat te Groningen een auto staan, toebelioorende aan dr. W. Pree te Groningen. Toen deze korten tijd later na een ziekenbezoek in zijn wagen wilde stappen, kwam hij tot de ontdekking dat de auto er niet meer was. Hij deed daarvan aangifte bij de politie en deze kwam bij informatie te weten, dat twee jongens er met den wagen waren van door gegaan. Zij toerden er mede langs het Win- schoterdiep in de richting Winschoten, doch bij Heiligerlee botste de auto tegen de leu ning van een brug en werd zoo goed als ge heel vernield. De beide inzittenden, die blijkbaar ongedeerd hieven, zijn daar op ge vlucht. De marechaussee, die thans naar de holde deugnieten pekt, lic.cft de overblijf selen-van' dé vermelde auto in beslag ge nomen. Feuilleton door Dennis Wheatley Vertaling Eva Raedt de Canter 26 Het avonddebat over de eeuwige wet scheen beëindigd te zijn, en de leden van de synagoge verlieten met tweeën of drieën de kerk. Ten slotte bleven Simon, de slapende hertog en twee of drie studenten achter. De rabbi dien zij het eerste ontmoet hadden, kwam naar Simon toe. „Ik denk dat u hier blijven wilt," zei hij. „Wij zullen elkaar morgenochtend weer ont moeten." Simon stond op en boog. „Zoo is het," zei hij in het Joodsch. De rabbi boog eveneens, zijn handen hield hij gevouwen. Zij waren bedekt met de mouwen van zijn lange jas. Simon ging naast de Reichleau zitten en nadat hij zich in zijn pelsjas gewikkeld had, sliep hij spoedig in. 's Morgens kwam de rabbi waar zij vriend schap mee ges.oten hadden, weer terug. Si mon was reeds langen tijd wakker toen hij kwam, en was bezig geweest om in het Joodsch te vertalen wat hij te zeggen had. Hij vertelde den rabbi de volle waarheid zon der onnoodig uit te weiden of er its aan te veranderen. De rabbi keek ernstig. Het was zijn plicht om moeilijkheden of verdenkingen voor zijn gemeente te vermijden. Niettemin wenschte hij, wanneer hij kon, zijn geloofs broeder uit een vreemd land te helpen. „Ik kan u naar de gevangenis brengen", zei hij eindelijk. „Er zijn Joodsche gevan genen, die ik, zooals mijn plicht mij voor schrijft, van tijd tot. tijd bezoeken moet. Het is mogelijk, dat uw den broeder die u zoekt, daar zult vinden, maar meer kan ik niet doen. Ik vind het bovendien beter dat u hier niet langer blijft dan dezen nacht nog, anders zou het ons in moeilijkheden brengen". Simon's gezicht verhelderde. Hij was meer dan gelukkig dat hij zulk een hulp gekregen had. „Wanneer kunnen wij er heen gaan?" vroeg hij. „Ik moet er eerst met den opperrabbijn ove- spreken. Als hij het toestaat kunnen wij dadelijk gaan." Toen hjj weg was vertaalde Simon het ge sprek dat hij met den rabbi gehad had voor de Reichleau, die, alhoewel stijf, toch frisch ontwaakt was. „Ik geloof dat wij een belangrijk punt over het hoofd gezien hebben." De Reichleau schud de moedeloos zijn hoofd. „Hoe kunnen wij een gevangene doen ontvluchten, iets wat dagen lange zorgvuldige voorbereiding eischt, wan neer wjj zelf onder verdenking staan? Maar hoe dan ook, wij kunnen het probeeren. Het geluk kan met ons zijn. Wij zijn tot nu toe zeer fortuinlijk geweest." Na eenigen tijd keerde de rabbi terug. „Het is goed", zei hij „De opperrabbijn heeft toe stemming gegeven, laten wij gaan." Simon trok zijn pelsjas aan en volgde den rabbi door de groote houten deur, die in de nauwe straat uitkwam. Zij liepen vlug en spraken geen woord. Het was snijdend koud. Hun weg voerde door de bochtige straten der oude stad. Na eenigen tijd kwamen zij bij een hoogen muur, die een aantal steenen gebou wen omsloot. De groote deuren in den muur stonden wijd open. Een man met een zware baard, gekleed in r-en lange overjas, zat in een klein wachthuis. Hij warmde zijn voeten op een open vuurtje. Hij knikte den rabbi toe en zij liepen de binnenplaats op. Simon dacht: „Dit is toch heel wat anders dan de voorschriften waaraan men zich te houden had om d# Brixton gevangenis te bezoeken, toen Richard Eaton daar was." Eenige mannen speelden het een of ander balspel op de binnenplaats, maar Simon zag direct dat Rex er niet bij was. Zij gingen een lange, lage kamer in, dit in een van de bij gebouwen gelegen was. De meeste mannen schenen te slapen. In het vertrek zag men slechts schragen, harde banken en de gebrui kelijke groote steenen kachel. De vloer zag erutt alsof er wekenlang niet geveegd was. Simon's scherpe oogen dwaalen rond, ter wijl de rabbi met eenige der gevangenen sprak. Het waren oogenschijnlijk alle man nen van het Joodsche ras, maar er was geen spoor van den grooten Amerikaan te zien. (Wordt vervolgd.) BEJAARDE DAME OVERREDEN EN GEDOOD. Gisterenavond om tien uur is bij de halte Sloterdijk van de N.Z.H.T.M. te Amsterdam een zestigjarige dame, mevrouw F. B., uit Den Haag, door een auto overreden en vrij wel op slag gedood. De vrouw, die een dag in Amsterdam had doorgebracht, stond op het punt met de Ilaarlemsche tram naar haar woonplaats te rug te keeren. Toen de tram naderde, stak zij den rijweg over, doch plotseling liep zij weer naar het trottoir terug, waar een fa milielid stond, die uitgeleide had gedaan. Deze riep haar nog toe, dat zij moest oppas sen voor een auto, doch deze waarschuwing heeft zij. vermoedelijk niet gehoord, daar zij doof was. De bestuurder van den wagen heeft nog getracht naar links uit te halen om de vrouw te ontwijken, doch een aanrijding was onvermijdelijk. De vrouw kwam op de motorkap terecht en werd daarna tegen de straat geworpen. Eenige oogenblikken later is zij overleden. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer dat 0.111. een schedelbreuk vertoonde, is naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. De auto, welke te Amsterdam thuis behoorde, is voor- loopig in beslag genomen. Sjanghai. De Japansche militaire en vlootautoriteiten in China toonen zich zeer verontrust over de zeer talrijke wapen zendingen, die China binnenkomen, vooral in de Zuidelijke havens. Zooals bekend laat de Japansche vloot, die de blokkade aan de Chineesche kust uitoefent, buitenlandsche schepen vrij varen, van welken aard hun la ding ook is. Volgens zekere gezaghebbende Japansche kringen zou het nu niet onmoge lijk zijn, dat in deze houding verandering zou komen. ANNA PAÜLOWNA BREEZAND. Priester A. Huyg ingehaald Ruitere getooid met vlag en sjerp, fietsers en fietstere, eveneens met geelwitte sjerpen en v laggetjes op de rijwielen, haalden Za terda^middao: aan het Westeinde den. op den lSden September te Warmond tot pries ter ge wij den A. Huyg in. In optocht ging Vertrek van [roahp._2 °et. Nandoe, |jodiip. 2 Oct. (terugreis) I Torenvalk I vdam 2 Oct. (heenreis) I Wielewaal Medan 2 0ct (terugreis) Reiger (heenreis) Aankomst te iSingap. 3 Oct. Basra 2 Oct. Alex. 3 Oct. Rang. 3 Oct. A'dam 5 Oct. het, de muziekvereeniging Concordia voor op, naar de met een welkomstpoort ver sierde kerk, waar de incomste besloten, werd met een Plechtig Lof. De aanwezigen zongen den jongen priester een welkomst lied toe en Pastoor Verhoef richtte een welkomstwoord tot hem. Zondagmorgen droeg hij zelf zijn eerste plechtige H. Mis op en hield des middags receptie in het R.K. Verenigingsgebouw. Hier werd hij toegesproken door Pastoor Van der Eem, die dit deed namens den Deken van Schagen en de andere geeste lijken uit de omgeving. Op deze druk bezochte receptie, o.a .was ook Burge meester Lovink aanwezig, liet zich ook het kerkkoor hooren. De feestelijkheden ter eere van den pries ter werden besloten met een Plechtig Lof, W1ERINGEN WIELERCLUB „WIERINGEN Zaterdagmiddag j.1. hebben renners van onze wielerclub een baanwedstrijd gereden tegen de wielerclub Leeuwarden op de baan aldaar In den eersten wedstrijd, de sprint trollen wij het al zeer slecht. Jah Kreijger, die goed in vorm was verloor in een tijd van, 13.2 van Levennaars Alle andere series had den een tijd van over de 14 sec. Jan was dus de snelste 2e en we meenden Jan terug te zien in de herkansing, iets wat hier, en op vele andere banen altijd gedaan wordt. Wat is echter het geval? Daar plaatsen ze alleen de winnaars der series zoodat Jan er leelijk naast stond. De totale uitslag was 1 Leyennaars, 2e Visser Leeuwarden. 3 Snoodijk (bravo Maarten) In de achtervolging werd Klink winnaar na 21 ronden in 5 m. 35 sec. van Th. de Boer. Klassement race. Hierin was Wieringoiï sterk: 1 Kreijger. 2 Devkers. 3 Snoodijk. Afvalwedstrijd was ook weer voor ons: 1 Lont, 2 v. Wijngaarden, 3 Kamminga Leeuwarden. De koppel wedstrijd was ook geen succes voor onze renners. Uitslag is: 1 Levennaars —Heemstra; 2 Kamminga—Visser; 3 (op 1 ronden) Meulekamp—de Boer; 4 (op 2 ron-i de) Klink—MeyerJ 5 (op 3 ronden) Krey- ger— Lont. Het ging over 40 k.m. Tijd 57 m. 38 sec, Een snelle tijd dus. Alles bij elkaar genomen is het echter; een mooie wedstrijd voor onze renners ge weest. daar zij puntsgewijze toch nog 1 punt meer hebben dan Leeuwarden. KAMPIOENSRIT WIELERCLUB De gisteren te Den Haukes gehouden kam- pioensrk had tot uitslag: D. Klink 6 pnt. J. Kreijger 5 pnt. II. Mever 4 pnt. S. Lont 3 pnt. Dit ging over 80 k.m. Tijd van de snelste: 2 uur 14 min 1 sec. Juniores 40 k.m.: 1 J. de Haan 1 uur 21 min. 2 A. ITeyersmans 1 uur 21 min. 4 sec. 3 H. Hollander 1 uur 21 min. 20 sec. Burgerl. stand 25 Sept. t.m. 1 October 1937). Geboren: Petrus, z. v. P. S. Kuilboer eni M. Stet; Alida. d. v. F. N. Gouwenberg en M. Jonker. Ondertrouwd: C. Kooij en G. Huisman. ALKMAAR, 2 October. Op de heden gehouden botermarkt wa ren aanvoer en prijzen als volgt: 1000 Kg. boter: groothandel 721/2—7IV2 ë'1 kleinhan del 75771/2 cent. Handel goed; 6500 st. kipeieren (groothandel) f 5.20—5.45; 50 eend eieren f 3. ALKMAAR, 2 October. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 140.000 kipeieren: 56 —58 Kg. 4.95—5, 58—60 Kg. 5—5.10, 60—62 Kg. 5—5.20, 62—64 Kg. 5.05—5.40, 64—66 Kg. 5-205.50, kleine eieren 41—54 Kg. *2.95 4.85 per 100 stuks. BROEK OP LANGENDÏJK, 4 Oct. Aanvoer: 4000 Kg. aardappelen: eigenhei mers 2.50, hl. dito 2.50—2.70, uien 3.20—3.60 drielingen 2.40—2.80, grove 3—3.10, gele nep 6.70—7.20, peen 1—1.3o. 350 kg spercieboonen 7.10—0.90 100 kg. snij- boonen 21 7000 kg. kroten 1—2.20 52000 kg. witte kool 801.20 5000 kg. gele kool 11.60 0 kg. d witte kool lé.30—1.40 5000 stuks bloemkool 7.909.90 dito 2e soort 2.503.70 NOORDSCHARWOUDE. 4 October. 210—3.10, dreilingen 2.40, gele nep 6.90 1, peen 0.901.10, spercieboonen 4.40— 10. roode kool 2.10-2.50, witte kool 1—1.20. trJu?nVOer: 1600 uipn- 2i75 Kg. peen, spercieboonen, 2400 Kg. roode kool, 60400 Kg. witte kool. ALKMAAR, 4 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerd; (8 vette koeten 170—260, graskalveren 30— ou, 2o vette kalveren 4590 per Kg. 65 —90 ct., 49 nuchtere kalveren slachté16, Jb vette schapen 26—32, 243 vette varkens per Kg. 54-58 ct. WARMENHUIZEN, 2 October. Roode kool, le kw. 1.40—2.50, gele kooT, ie kw. 1—1.30, witte kool 0.80—1, nep 6.50— 7 .drieljngen 2.30—2.50. uien 2.50—3.20, ?>'- u V'0®3.10. peen 1.20. bospeen 2.50. ei genheimers 2.20—2.60. slaboonen 5.8013.30, oè™ ïl K90. Aanvoer: 1000 Kg. roode kool -600 Kg. gele kool, 49600 Kg. witte kool. 1425 R. nep, 11450 Kg. uien, 875 Kg. peen, 17600 Kg. aardappelen, 1570 Kg. slaboonen, 1100 Kg. bieten, 1000 bos peen.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2