Alcmaria veel minder op streek In een kwartier met achter 0-3 Succes veel sterker dan Assendelft Sparta wint na 0~2 achterstand Boksstadion nabij Amsterdam Het voorloopig voetbal-programma voor a.s* Zondag De roodbroeken nog ongeslagen Geen fraai spel bij NN-DTS Schitterende prestatie van Jopie Waalberg en Ragnhild Hveger Schoorl I H.R.C. V 7-1 H,B.S*-Feyenoord 2-1 V.S.V.-V.U.C. A.D.O.-K.F.C 2-2 Snelheid en geestdrift zijn sterke wapens AtJhlelle& Nieuw Europeesch record Zij verliest met 36. Alcmaria begon den wedstrijd zonder Ger- ritse, die zijn ongeval van een week terug nog niet te boven was. Of de withemden dit verlies niet te boven konden komen, willen we in het midden laten, zeker is, dat ze geen oogenblik het spelpeil wisten te benaderen, dat ze een week geleden tegen West-Frisia vertoonden. Alleen de eerste minuten van den wedstrijd geleken daarop en daarin wisten ze dan ook na goed samenspel tusschen Stelma en de vleugels, de gastheeren te overrompe len en met 10 de leiding te nemen. In de achterhoede bleek intusschen vooral Koning slecht op streek, terwijl in de midden linie Venema, die Gerritse verving, te slecht plaatste. Ten gevolge van een fout van Ko ning wisten de Kennemers al spoedig den ge lijkmaker te scoren en het was o.i. al weer Koning, die oorzaak was tot nummer twee voor de Beverwijkers. Het is onbegrijpelijk, dat de Alkmaarsche backs, die toch een kee per achter zich hebben, wiens capaciteiten zoo het er op aankomt stellig boven de hunne uitgaan, dezen doelman blijkbaar zoo weinig vertrouwen, dat ze zoo goed als niets op hem durven laten aankomen. Kort voor de rust was het Keppel, die met een prachtschot de partijen op gelijken voet bracht. Zoo kwam half-time met 22. Na de hervatting kwam voor Alcmaria de collapse. Het werd 32, 42, 52. Dit alles neemt niet weg, dat Brouwer op een goeden wedstrijd kan terugzien. Wel wist v. d. Pol de score nog op 53 te brengen, maar de wedstrijd was en bleef voor de Alkmaarders verloren. Het feit dat de Ken- nemers daarop nog nummer zes wisten te produceeren, maakte de nederlaag nog wat grooter. Bij de Kennemers was het vooral de linker vleugel van de voorhoede, die uiterst gevaar lijk bleek. Helder verliest met 24. Hét was te voorzien, dat Helder een zeer zwaren kamp tegemoet ging daar in Zaan dijk. De Zaankanters toch hebben Helder nooit goed gelegen. -Het terrein met het veel te hooge gras vormde een groote handicap voor de op technisch spel ingespeelde Helder-ploeg. Voeg daarbij den grooten achterstand, dien de witjakken reeds in het eerste kwartier te boeken had, dan is de nederlaag wel ver klaard. Het is echter een feit, dat Zaandijk het spel, vooral in het begin, verrassend goed open, hield, waarop Helder niet het minst vat had. Van rechtshalf ging de bal naar links buiten, van linksbinnen naar rechtsbuiten. De Helder-spelers liepen van het bekende kastje naar de even bekende muur en toen ze be gon te beseffen, dat ze de blauwhemden toch v/el konden hebben, toenstond het reeds Open spel. Datzelfde open spel, dat Zaandijk het eerste kwartier demonstreerde, heeft Helder, dat het verdere deel van den strijd den toon aangaf, niet ten toon gespreid. Het werd veel meer in de lengte gezocht, maar daarbij vergat men, dat Zaandijk met den spil als stopper speelde, zoodat iedere aanval dood moest loo- pen. Hoe Helder het ook probeerde, hoe groot Helder's meerderheid op sommige momenten ook was, tot doelpunten kwam het niet. Het wordt 31. Na een half uur spelen viel de Z.-linkshalf na een botsing uit, waarvan Helder gebruik maakte door Zaaandijk geheel terug te drin gen. Een doelpunt zat in de lucht en tenslotte kwam het ook. Beekhoven zat goed op een through-pass van HOebe en langs den uitloo penden keeper verdween de bal in het net. Nu was alles nog mogelijk. Geducht zat Helder er op, maar tot de rust bleef de stand ongewijzigd. Binnen de minuut 41. In de tweede helft maakte Zaandijk echter meteen aan alle onzekerheid een einde door een vierde doelpunt te fabriceeren. Een schot van rechts werd slechts gedeeltelijk gestopt, waarna de heele voorhoede den bal in het net liep. Wie nu dacht dat Helder zich gewonnen gaf, had het glad mis. Met ware vechtlust wierpen de witjakken zich in den ongelijken strijd en de uitstekende Zaandijk-achterhoede moest alle zeilen bijzetten om erger te voor komen. Maar een feit is het en dat was de hoofd zaak van Helder's onmacht: er werd veel te peuterig gespeeld. De tijd verstreek en de strijd werd on-interessanter. Tot twee minuten voor tijd hield Zaandijk stand, toen knalde Kiesewetter na een keu- rigen trekbal van Bijl het verdiende tweede tegenpünt in het net. Helder heeft verloren, maar met eere. Een verdiende overwinning. Succes deed wat men van haar verwachtte en trad na een spannenden wedstrijd te Assen delft als overwinnaar te voorschijn. Een zwaar bevochten zege, want A. heeft het er, nadat Succes reeds spoedig een 2—0 voorsprong had verkregen, niet bij laten zitten. Vooral het succes van A. in de eerste minuut van de 2e helft, waardoor de stand op 21 werd ge bracht. gaf de wedstrijd een geheel andere wending. Dit doelpunt toch gaf het reeds ont moedigde A. nieuwe kracht. Vol enthousiasme wierp zij zich weer in den strijd. Ditzelfde enthousiasme heeft A. echter par ten gespeeld, want een kwartier voor het einde was zij zoo goed als uitgespeeld Het derde doelpunt van S. het toen niet lang meer op zich wachten. Succes heeft verdiend gewonnen. Met wat meer geluk zou een uitslag van b.v. 28 ver kregen zijn. De wedstrijd stond onder leiding van den hoer Van Dam uit Den Helder, die een lastige taak had. Na wisselende kansen aan beide zrden, de A.-keeper kreeg reeds spoedig een hai i ie schuiver van Rijkers te verwerken en aan h.-zgde bracht de lat eenmaal redding, nam S. het spel in handen. A. maakte menig hachelijk moment door, doch Fortuna was met haar. Echte Schmitt-goals. Eerst na een half half uur spelen had Schmitt Succes. Handig omspeelde hij de backs en met een hunner op de hielen gaf hij van dichtbij den keeper geen schijn van kans. Een echte Schmitt-goalEen daarop vol gende uitval van A. werd door Posthumus fraai onschadelijk gemaakt. Uit dtn rechter bovenhoek plukte hij den bal keurig weg. Eenige oogenblikken later was het wederom Schmitt, die een prachtig staaltje van indi- dueel spel te zien gaf. Op handige wijze pas seerde hij de backs en wederom trof zijn schot doel (02). Sensatie! In de laatste minuut voor rust beleefden wij een sensatie. J. Iedema was in duel met den A.-linksbuiten. De grensrechter vlagde voor corner en Iedema, ook in de meening, dat de lijn gepasseerd was, gaf den strijd op. De A.-speler zette echter door, had nu vrij spel en zette voor. Schotting, die te hulp wilde komen, kreeg den bal juist tegen de arm geschoten en de scheidsrechter kende een strafschop toe. Protesten, dat de bal out was geweest, hielpen niet. Tot groote vreugde van de Successers werd de penalty echter gemist! Tweede helft. 12. Van den aftrap af stormde A. op het S.- doel af. De spil plaatste den bal hoog in den doelmond. Posthumus had het leer zeker be machtigd, indien Koorn niet getracht had den bal weg te koppen. Deze raakte den bal ten halve en over Posthumus heen ging de bal in het verlaten doel. De stand was nu 12. Plotseling was alle geestdrift in A. ont waakt. Onstuimig trokken zij ten aanval. S. nam echter haar maatregelen en verdedig de nu met 5 man, zoodat A. weinig kans kreeg. Daar A. alles op den aanval zette, kreeg de S.-voorhoede meer vrij spel. Alle voorhoedespelers kwamen minstens 2 maal voor open doel te staan en dat dit geen doel punten heeft opgeleverd, is onbegrijpelijk! Hard spel. A. zat intusschen niet stil, er werd ontzet tend gewerkt. Scheidsrechter v. Dam moest meermalen tusschenbeide komen als de spe lers in het vuur van het spel te ver gingen. De A.-middenvoor liep zelfs een waarschu wing op. Intusschen verstreken de minuten. Toen A. na een half uur zwoegen nog geen succes had, gaf het ontmoedigd op. Succes kon nu de lakens uitdeelen en een klein bal letje van Schmitt naar den goed opgestelden C. Lont stelde laatstgenoemde in staat de overwinning veilig te stellen. In de laatste 10 minuten kreeg S. nog kans op kans, evenwel zonder resultaat. Met 13 kwam het einde. Een zwaar bevochten, doch zeer verdiende overwinning. Het begin is voor Alkmaar, dat al spoedig een corner weet'te foreeeren, die echter niets oplevert. Dan komen de bezoekers er lang zamerhand wat in en we zien den Schager- aanval op het Alkmaarsche doel afstormen. De Moor heeft den bal, Ooms mist, maar Alkmaar heeft,-gelijk zoo dikwijls voor half time het geval zou zijn, geluk. Het spel gaat vèrdeeld op, de aanvallen over en weer wisselen elkaar af en al spoe dig blijkt, dat de geel-zwarte voorhoede uit stekend weet door te zetten. De Alkmaarsche. backs blijken allesbehalve safe en zoo is er voor de groen-witten altijd gevaar, wanneer de bal in de buurt van hun heiligdom belandt. Het afwerken hunner aanvallen laat bij de Schagenaren echter alles te wenschen over. Het is onbegrijpelijk, hoe somtijds de bal juist precies niet in het Alkmaarsche net terecht komt. Het was Kranenburg, die de score kon ope nen door een hoog van links aangegeven bal door de handen van P. Schoorl heen te kop pen. Het doelpunt was van uitstekend gehalte, de eenige smet, die er aan kleefde was, dat naar we meenen Kuis buitenspel stond... Het spel is nu geheel verdeeld. Enkele prachtkansen van Schagen gaan verloren, enkele goede schoten aan weerszijden brengen geen wijziging in de score. Dan, plotseling, loopt Kranenburg op een bal, waarvan de Schager backs vermoedelijk verwachten, dat hij uit zou loopen, hij zet scherp en hard voor en onhoudbaar kanjert Kuis het leer langs P. Schoorl. De Alkmaar ders leiden met 20. Zonderlinge beslissing. Rust begint te naderen. Op het allerlaatste oogenblik is Boontjes doorgebroken, hij wordt gehaakt, doch zet door, is doorgebroken. Een goal schijnt onafwendbaar. Daar gebeurt het verwonderlijke: de scheidsrechter fluit en kent Schagen een vrije trap toe! Het gevaar voor Alkmaar is voorbij! Na de hervatting begint de Schager-voor- hoede weldra uit een heel ander vaatje te tappen. Wel worden eerst nog één, twee kan sen verpingeld, dan is het uit met het missen. Uit een corner weet de Moor keihard in te schieten. Dat geeft de gasten blijkbaar moed. Een tijdlang nemen ze het spel, dat harder en ook sneller begint te worden, in handen. Wel werken de Alkmaarders zich af en toe even los, maar de eene Schager-aanval volgt op de andere. Wanneer tenslotte Peetoom door breekt en de Alkmaarsche backs, die blijk baar meenen dat de scheidsrechter voor bui tenspel behoorde te fluiten, niet ingrijpen, ziet Mulder den bal naast zich in de touwen vliegen. De stand is 22. Een oogenblik later is het weer Peetoom, die onhoudbaar doelpunt, wanneer Ooms, blijk baar nog steeds boos, niet ingrijpt (2—3). Schagen heeft de leiding, die ze niet meer uit handen geeft. Met een zwaar bevochten, doch zeer verdiende overwinning van Schagen kwam het einde. Van welingelichte zijde verneemt de A. F., dat er ernstige plannen bestaan om in een der rand-gemeenten van Amsterdam een boksstadion op,te richten. Het is de bedoeling, dat de capaciteit van dit stadion, dat in carré- vorm zal worden gebouwd. 40.000 toeschou wers zal bedragen bij bokswedstrijden. Door een gedeelte der zitplaatsen weg te nemen, zou voorts een voetbalveld vrijkomen, zoodat het stadion ook voor andere doeleinden kan worden gebruikt. K. N. V. B. Alcmaria VictrixZ.V.V.; H.R.C. D.W.V.; De SpartaanWest Frisia. TexelPurmersteyn; SuccesAlk- maarsche Boys; De Volewyckers Helder; HollandiaZaandijk. StrandvogelsM.F.C.; Schagenj B.K.C.; WieringerwaardAlkmaar; D.T.S.Andijk; Nieuwe Niedorp Watervogels. Helder 2—H.R.C. 3; Z.F.C. 4—Alc- maria 2; W.F.C. 3—Hollandia 2; West ,-isia 2K.F.C. 3. N.-H. V. B, AtlasPetten; Helder 3Oudesluis; H.R.C. 4—Schoorl; Succes 2—H.R.C. 5; ZeemachtHeld. Boys. Flevo 1 And. Boys; Hollandia 4 Strandvogels 2; O.K.B.Hem; Sybe- karspelOudendijk; V.C.L.Schagen 2. B.K.C. 2Texel 2; Watervogels 2 Helder 5; J.V.C.Tex. Boys. AndijkWieringerwaard 13. Wanneer beide elftallen zich opstellen is Andijk volledig, terwijl Wieringerwaard één invaller telt voor Hazeloop. De eerste aanvallen zijn voor Wieringer waard, doch de goed opgezette aanvallen, voornamelijk over rechts, stranden op de ach terhoede en keeper, die er uitstekend in zijn. Langzamerhand komt ook Andijk los. De linksbuiten Kooyman geeft enkele goede voor zetten, doch door slecht schieten gaan deze kansen verloren. Ook Wieringerwaard gaat het niet voor den wind, eenmaal is Schenk doorgebroken, doch zijn schot belandt precies in de handen van den keeper. Van een bepaald overwicht kan men niet spreken, de strijd gaat op en neer, hoewel het spel van Wie ringerwaard technisch iets beter is. Met blan ken stand gaat de rust in. Na de thee start Wieringerwaard iets te langzaam, de Andijkers bouwen een goede aanval op over rechts: De rechtsbuiten wil voorzetten doch het wordt een schot. Keeper Rezelman aarzelt even, de bal glijdt hem door de vingers en de toestormende Doef heeft den bal voor het inschieten: 10 voor Andijk Wieringerwaard is evenwel niet ontmoedigd, geweldig wordt er door de halflinie gespeeld, keer op keer wordt de voorhoede aan 't werk gezet en langzaam maar zeker komt er een Wieringerwaard-overwicht. Andijk wordt over donderd. Weer is 't van der Veen, die langs de lijn rent, een mooie voorzet volgt, die Schenk, goed opvangt, hij geeft dóór naar ftob en:; deze geeft met-een keurig schot keeper Vos geen kans. Nu is er geen houden meer aan. Steeds weer komen de roodbroeken voor het Andijk-doel en weer is het Rob, die met een geweldig schot aan Wieringerwaard de leiding bezorgt. Nog is het niet genoeg. Prach tig brengt de halflinie den bal op. Schenk krijgt een bal goed aangegeven, keurig pas seert hij twee backs en Vos moet voor de derde maal yisschen, Wieringerwaard vindt het nu blijkbaar welletjes en neemt de zaken iets kalmer op. Andijk is totaal uitgespeeld en met Wièringerwaard in den aanval fluit de scheidsrechter af. Gelijk spel was de verhouding. In het eerste gedeelte van ^en wedstrijd N.N.DTS. zag men aan beide kanten wat heen en weer getrap. Al spoedig denken we Deugt te zien scoren, doch zijn harde knal komt tegen de paal. Een schermutseling vlak voor het doel wordt N.N. noodlottig. Na een gehan-ewar van spelers komt de bal bij den rechtsbinnen, die van dichtbij onhoudbaar doelpunt. Na 10 min. spelens heeft D.T.S. de leiding genomen. Het eerste N.N.-doelpunt in dit seizoen wordt door Chattilon op waar lijk fraaie wijze ingezet. Na goed doorloopen profiteerde hij handig van een misverstand in de wit-zwarte-verdediging (11). Na een half uur spelens is het wederom Chattilon, die scoort, met een hard schot via de paal kan keeper Kroon, die in de veranderstelling dat de bal naast zou gaan, diezelfde bal uit het net halen. N.N. heeft dus zoo waar de leiding weten te nemen (2—1). Lang heeft deze on gekende weelde niet geduurd. Blokker ver laat bij een ongevaarlijke Langedijker aanval zijn doel. Peereboom ziet dit niet en zal terug spelen, doch het doel is leeg en de bal huppelt over de lijn (22). En alsof deze tegenslag al niet mooi genoeg is, komt D.T.S. even voor de rust op bijna gelijke aan een derde doel punt; D.T.S. de leiding (32). Het liep N.N. wel tegen. Nadat Visser en Grotes even „buiten" spel waren ,maar geluk kig weer spoedig in het spel waren, fluit scheidsrechter Annijas voor rusten. Na half time is de match stukken minder interessant geweest als daarvoor. D.T.S. waagde zich niet ver meer van huis om niet zonder uiterste noodzaak haar moeizaam verkregen voor sprong te niet te zien gaan. Wat deed N.N. hiertegen? Hard werken om den achterstand in te halen. Doch dit lofwaardige streven leverde niets op. Het was voor aanvoerder Kuiper van D.T.S. jammer, dat hij een kwartier voor het einde moest uitvallen. Kooijman, een oud N.N.- speler, kwam voor hem in het veld. In den stand kwam geen verandering meer en heeft D.T.S. haar eerste zege en N.N. haar derde nederlaag in het seizoen 193738 te pakken. O.i. had een gelijk spel de verhouding beter weergegeven. A.s. Zondag komt Watervogels op bezoek, dat wordt weer geducht oppassen, geelzwarten! Hollandia 3—N.Niedorp 52. Sporters adsp.N, Niedorp-adsp. 72, RAGNHILD HVEGER. Jopie Waalberg verricht een record prestatie op de 100 meter schoolslag. Jopie Waarberg heeft Zaterdagavond te Gent een prachtige prestatie geleverd, door het wereldrecord 200 meter schoolslag, dat reeds met 2 min. 58 sec. op haar naam stond, tot 2 min. 56.9 sec. te verbeteren. Het twee- daagsche zwemfeest van de Gentsche zwem- vereeniging, waaraan verschillende prominen te Nederlanders deelnemen, gaf Jopie Waal berg een zeer groot succes. Dit is nu al de derde maal, dat zij dit record verbetert. Eerst op 11 Mei 1937 tot 3 min. 0.2 sec., waarmede zij de Japansche Maychata rht eecord afhan dig maakte, toen de formidabele prestatie op de open baan van 25 meter te Zaandijk tot 2 min. 58 sec. en thans deze nieuwe zeer fraaie prestatie. Op den tweeden dag van de internationale wedstrijden, georganiseerd door de Gentsche Zwemvereeniging, is Ragnhild Hveger er in geslaagd het wereldrecord op de 400 meter borstcrawl, dat sedert 10 Februari van dit jaar op haar naam staat, met een tijd van 5 min 14.2 sec, gevestigd te Kopenhagen, met 0.2 sec te verbeteren en te brengen op 5 min 14 sec. Jopie Waalberg verrichtte een buitengewoon fraaie prestatie door het Nederlandsch record op de 100 meter schoolslag, dat in haar bezit is, met een tijd van 1 min 23.8 sec, gevestigd op 20 Maart van dit jaar te 's-Gravenhage, met niet minder dan 1.2 sec te verbeteren, waardoor het record thans op 1 min. 22.6 sec staat. Dadelijk na den aftrap komt de S.-voorhoede mooi samenspelend op het H.R.C.-doel af en moet de H.-achterhoede handelend optreden. Reeds na 5 minuten zet Koel goed door en weet een der H.-backs geen andere raad dan in eigen doel te trappen. Vele mooie aanvalen worden door de S.- voorhoede ondernomen, het kan dan ook niet uitblijven, of er moeten doelpunten van komen. Na ongeveer 20 min. spelen scoort Selhorst, die goed op schot was, keurig no. 2 en als even daarna Koel mooi voorzet is het de nieuwe S.-midvoor, die deze voorzet goed be nut en den stand op 30 brengt. De enkele aanvallen van H.R.C. stranden meestal op de S.-backs of anders wel op den uitstekend werkenden S.-keeper, die ook nu weer een betrouwbaren indruk maakte. Kieft verhoogt de score nog met een mooi doelpunt, terwijl H.R.C. nog juist voor de rust een tegenpuntje weet te maken. Na de rust zien we vrijwel hetzelfde spel. In het veld geven beide partijen elkaar niet veel toe, doch de S.-voorhoede eenmaal ten aanval overgaande, is veel gevaarlijker dan die van H.R.C.. Selhorst profiteert al spoedig van de kans, die de H.-keeper biedt, door te ver uit z'n doel te loopen, door met een goed ge plaatst boogballetje in het ledige doel te schie ten (5—1). Als Koel even later prachtig voorzet schiet Selhorst ineens no. 6 in 't net. Korver kopt nog een mooi aangegeven bal door Beeldhouwer, netjes buiten het bereik van den A.-keeper in 't doel. H.R.C. gaf flink partij, doch kon het tegen het beter spelende Schoorl niet bolwerken. Scheidsrechter Kraaier leidde uitstekend. Egm. Boys 2Schoorl 2 63. Uitgeest aSchoorl a 011. Na een meer spannenden dan mooien wed strijd is HBS er in geslaagd haar eersten wedstrijd op eigen terrein te winnen. En nog wel van Feyenoord, dat nog altijd als een der sterkste elftallen in deze afdee- ling wordt beschouwd. De Rotterdammers speelden technisch beter, en vooral hun bal behandeling en snelheid waren in staat om HBS voor vele moeilijkheden te stellen. Maar in den aanval vlotte het niet zoo goed, en aan den buitenspelregel werd te weinig aandacht besteed, met het gevolg, dat de Haagsche verdediging het niet eens al te moeilijk had. Bij HBS is de verdediging trouwens het sterkste deel van de ploeg, want in den aan val zijn alleen Van Vliet en Van de Vegte in staat voor verrassingen te zorgen, terwijl de vleugels zeer zwak zijn. Feyenoord stak goed van wal en na onge veer 25 minuten spelens kon Van Heel van een fout van Walhain profiteeren en onhoud baar zijn club de leiding geven. Doch reeds een minuut later stormde Van Vliet door de Rotterdamsche verdediging en zijn hard schot i (!T,1)- HBS kreeS n°S eenige kan sen om de leiding te nemen, maar ook Feyen oord liet tot tweemaal toe een opgelegde ge legenheid voorbijgaan om te doelpunten. In de tweede helft legde HBS zich in hoofdzaak op verdedigen toe, maar toen Van Vliet na ód minuten op precies dezelfde wijze als voor nLi^tL ï?ale h0t nakijken &af. was het eleit ten gunste Van HBS beslecht, De ontmoeting VSVVUC was een aan trekkelijke partij, welke vooral in de tweede helft uiterst spannend was. VUC liep hard van stapel, doordat haar beweeglijke voor hoede een tamelijk zwakke verdediging tegen over zich vond. Maar toch kwam het eerste doelpunt aan den anderen kant, doordat Teeling voor een f raaien voorzet van Van der Lugt een gaatje in het doel van VUC vond. De beide Harders op den linkervleugel van VUC maakten het de IJmuidensche verdedi ging heel lastig. Nadat Binder den gelijkma ker had gescoord (11), gaf Harder Sr. VUC de leiding en Mieras die Meevers ver ving, maakte er met een hard schot 13 van, met welken stand de rust inging. In de tweede helft was VSV er beter in. Spoedig kan Balvers den achterstand ver kleinen, 23. Op fraaie wijze voorkwam Michel een zeker doelpunt toen hij zich voor de voeten van Mieras wierp, die door de ver dediging gebroken was, en met den bal op hem afstormde. Even later passeerde Van der Lugt de ver dediging der gasten, Sterk had zich goed op gesteld... en het was 33. Verandering kwam hierin niet meer. Het is A.D.O. niet gelukt K.F.C. te slaan. Voor een groot deel is dat te wijten aan het slap spelen. Vooral na de rust was A.D.O. niet veel waard. K.F.C. beschikt over een goede ploeg. Speciaal de achterhoede blonk uit. Nieu- wenhuizen, de spil, was buitengewoon goed, Voor de rust fungeerde hij als derde back, ter wijl hij ook na de rust een teruggeschoven positie innam. Choufour viel minder op dan gewoonlijk. Voor de rust had A.D.O. het beste van spel. Doch doelpunten bleven voorloopig uit. Totdat negen min. gaf Van Wensveen een afgemeten voor terug te nemen kreeg welke goed voor doel werd geplaatst. Na eenig heen en weer trap pen kopte de Korte langs Klokkemeyer (I0), De tweede helft begon sensationeel. Na drie minuten gaf Van Wnsveen een afgemeten voor zet en Kruyver kopte in (11). Enkele minu ten later ging de A.D.O.-voorhoede er weer vandoor. Berg gaf een prachtige kans naar binnen en De Heer knalde keihard langs Klok kemeyer (21). Het spel werd nu iets span nender doch hoe meer de tijd verstreek, des te meer raakte de A.D.O.-ploeg uitgespeeld. Loof moest zich laten vervangen door Van den Berg. Enkele minuten voor tijd maakte Kruyver met een kalm schot gelijk. B.K.C.Strandvogels 12, Het wil met de Poldersche club nog steeds niet naar wensch gaan. Ook thans moesten de punten afgestaan worden. En dat nog wel aan een ploeg, die men steeds wist te kloppen* Strandvogels is echter iets sterker geworden. Aan de snelheid en geestdrift paart het over het algemeen stevige elftal nu een bevredigen de dosis techniek en taktiek wat alles tezamen voldoende was om een niet in topvorm spelend B.K.C. uit haar verband te rukken en een ach terstand toe te brengen. Dit proces aanschouw den we in de eerste helft. Na rust zat B.K.C. er meer op, maar vond in de als leeuwen verdedi gende S.-defensie (half linie plus backs) een te zware hindernis om er door te breken. Vooral toen eerst Jan van Wees en daarna Blok wegens blessures uit moesten vallen. Meere- boer en Jb. Post hebben met een wedstrijd in de beenen hun best wel gedaan, maar ver mochten in deze omgeving uiteraard niet zoo. uit te blinken. Weinig geluk. Bij haar heftige pogingen van den achter stand in te halen zat het de thuisclub overigens lang niet mee. Het was voor Webeling wegens zijn lichtheid en voor de Schipper wegens zijn te geringe snelheid toch al haast onmogelijk om door de S.-backs heen te komen. Doch toen de Schipper dan eens prachtig doorbrak en in moeilijke positie inkogelde, sprong het leder via den binnenkant van de paal nog uit de goal. Nauwelijks enkele minuten later zond dezelfde een geweldig schot in, dat den onder kant van de lat op zijn weg vond. Eindelijk werd het pogen beloond. Jac. v, Wees zette voor en de Schipper kopte achter over over den verrasten doelman heen (12), Nog ruim 8 minuten scheidden ons van het einde. Wat B. ook probeerde, door keurig ver- digen bleef S. haar voorsprong bewaren. En buiten dat wist ze het B.-geval nog enkele kee- ren in gevaar te brengen, zoo zelfs, dat het een wonder mag heeten, hoe de S.-rechtsbinnen voor open doel staande Prins was ook al ge passeerd nog naast schoot! Het eerste doelpunt van S.: alweer een dek- kingsfout. De S.-linksbuiten kreeg den bal, J. Steenvoorde stond te ver naar voren; M. v, Teulingen valt dus aan maar laat de linksbin nen daardoor noodgedwongen vrij, die den bal krijgt en deze den snellen rechtsbuiten zoo voor de voeten legt, dat Prins reeds bij voor baat geslagen is. Het tweede S.-doelpunt was een prachtig staaltje van den S.-linksbuiten, die den bal over den ver opgedrongen Van Teulingen heentipte, en na een snellen dribbel langs Prins schoot (20). Al met al een verdiende S.-zege, een naar- geestigen middag voor de thuisclubaanhang die zijn favorieten nog maar steeds niet als een volkomen geheel heeft gezien, en een prima scheidsrechter de heer L. J. J. Augusteijn. op de 1500 meter Szabo brengt het op 3 min. 48.6 sec, Tijdens de athletiekwedstrijden te Boeda pest is de bekende Hongaarsche athleet Miklós Szabo er in geslaagd het Europeesch record op de 1500 m op zijn naam te brengen door dezen afstand in den schitterenden tijd van 3 min. 48.6 sec. af te leggen, waarmee hij dus slechts 0.8 sec. boven het wereldrecord bleef, dat de Nieuw-Zeelandsche athleet Lovelock tijdens de Olympische Spelen 1936 te Berlijn had gevestigd. He oude Europeesche record was sedert 1933 in het bezit van den Italiaan Beccali met een tijd van 3 min. 49 sec. 4

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 8