Tsjang Kai Sjak rekent op sancties tegen Japan Duur avontuur van vooraan staand Amsterdammer „Aanwezigheid der vrijwilligers wettig" „Engeland heeft het lot van Europa in handen" Record vischaanvoer te Ijmuiden Alkmaarsch ronselaar maakt slachtoffer Arrondissements rechtbank te Alkmaar SPANJE Door motorrijwiel meegesleurd Ingekomen personen Uit onze omgeving MARKTBERICHTEN; Oordeel van Duitsch blad Frankrijk en Engeland hebben geen verantwoordelijkheidsge voel:' In een hoofdartikel bepleit de „DeutscVe !Algemeine Zeitung" het blijven van, 'He vrijwilligere in Spanje. Volgens het bylad is de aanwezigheid van de vrijwilligers tot op zekere hoogte wettig, aangezien het ver bod van het zenden van vrijwilligere veel te laat is gekomen. Wel is het kytad van mee rling, dat de wapens, welke 'over de Fran- sche grens naar Spanje ztfn gebracht, op onwettige wijze zijn veraChaft. Theoretisch kan men «e Spaansche crisis localiseeren zoowel door de vrijwilligere te laten waar ze zijn afcwel door hen terug te trekken. Voor den vrede is slechts één ding van belang, n.L dat de crisis gelocaliseerd wordt. Zonder twijfel zou een algemeen te rugtrekken van de vrijwilligers den vrede ten goede komen, doch wanneer deze maat regelen niet algemeen doorgevoerd zouden worden, zou de toestand des te erger wor den. Op de meest vriendelijke toon, zoo gaat het blad verder, dreigen Frankrijk en Engeland Italië een onbeperkte hoeveelheid wapens over de Pyreneeën te zenden, dit dreigement bewijst de algeheele af\yezighcid van verantwoordelijkheidsgevoel. „De toekomst is aan den gedul digste, en China ontbreekt het niet aan geduld". Uit NanXing wordt gemeld, dat Tsjang Kai Sjek kldaar den correspondent van Ha- yas een. interview heeft toegestaan. Op/cle vraag of zich in den loop der vijan delijkheden nog onvoorziene factoren had- de4 voorgedaan, antwoordde de generalissi- Xiius den correspondent: „De gebeurtenissen komen over het geheel genomen overeen met de verwachtingen en zij maken vol doende de redenen duidelijk, waarom China den oorlog niet wilde". Vraag: „Verwacht China iets van de bui- tenlandsche mogendheden?" Antwoord: „Wij verwachten van de vre delievende mogendheden de verdediging van de beginselen, die in het Volkenbonds pact zijn vastgelegd en verwachten dus snelle toepassing van economische sancties tégen Japan". Vraag; „Wijst de concentratie van Japan- sche troepen in Mandsjoerije niet op de mo gelijkheid van Japansche agressie tegen de Sovjet Unie?". Antwoord: „Agressie is een besmettelijke ziekte, die zich hier reeds geopenbaard heeft. Het zou niet verwonderlijk zijn, wan neer zij ook elders tot uiting kwam". Vraag: „In welke mate zal de bevolking van de Noord Chineesche provincies, die op bet oogenblik door Japan bezet zijn, be ïnvloed worden door de nieuwe politieke re gimes, die in deze gebieden zijn ingesteld?' Antwoord: „Gij ziet het in Mandsjoerije. Na vijl jaar vreemde overheersching doen zich nog zonder ophouden op alle punten opstanden voor, en de garnizoenen zijn niet bij machte, een onderwerping tot stand te bren gen. Gij kunt er zeker van zijn, dat de gebieden, die het dichtst bij het centrum liggen, en die de laatste ja ren een actief aandeel hebben geno men in de beweging tot vernieuwing van China, niet diepgaand getroffen zullen worden en op den dag, waar op de overweldiger verdwijnt, onaan getast zullen herrijzen. De toekomst is aan den geduldig ste, en China ontbreekt het niet aan geduld." Tsjang Kai Sjek ontving den correspon dent in de particuliere woning van iemand uit zijn omgeving. Aan zijn zijde bevond zich mevrouw Tsjang Kai Sjek, die zijn naaste medewerkster is. Oostenrijks' onafhankelijkheid is basis voor de Italiaansche poli tiek. Baron Wiesner, de leider her Oostenrijk- sche legitimisten, heeft verklaard de volle dige verantwoordelijkheid op zich te kunnen nemen voor de onthulling, dat Mussolini Hitier duidelijk heeft gemaakt, dat het Itali aansche standpunt ten aanzien van de on afhankelijkheid van Oostenrijk de essenti- eele factor vormt van de Italiaansche poli tiek. Wiesner, die het woord heeft gevoerd op een groote bijeenkomst der legitimisten, Voegde aan deze mededeeling toe, dat het blok Rome—Berlijn zich geplaatst ziet tegen over het blok Groot-Britannië— Frankrijk— Vereenigde Staten, onder leiding van Groot- Britannië. Wij beschouwen Groot-Britannië als de notie, welke het lot van Europa in handen liceft, aldus Wiesner. De aanvoej/van visch in IJipuiden, die de laatste weVfen bijzonder groot is, bereikte gisteren <^>n recordhoogte. In den geheelcn crisistijd, is geen dag met zulk een aanvoer voorg^ftomen. Er 'waren 16 trawlers en ongeveer 20 log- gc/s aan de markt en de totale aanvoer be- ;.froog 11000 a 12000 kisten, waarvan 7000 kisten haring en ca. 2000 kisten makreel. De vangsten van de 15 treilers, die het eerst hadden gelcet, en die de totale afslagruimte, een lengte van 450 meter in beslag namen, was in ruim twee uur afgeslagen. De opbrengst van de Maandag verkochte visch was ongeveer f 55.000. Geronselde reeds onderweg naar Spanje. In het afgeloopen weekend is het een ronselaar te Alkmaar gelukt, een slachtoffer te maken. Deze ron selaar, een bekend Alkmaarsche communist, werkte in een volkslo gement, waar hij o.m. in aanraking kwam met den 32-jarigen werkloo- zen arbeider P. H. Deze had in het logement meermalen te kennen gegeven, dat hij voor den militairen dienst in Spanje, met welks wettige regee- ring hij uit poiitieke overwegingen sympa thiseerde, wilde teekenen. Daarvan had de ronselaar lucht gekregen en deze heeft hem dagenlang bewerkt. Tenslotte gaf H. zich gewonnen en de maatregelen voor de verre reis werden genomen. H. kreeg een pas, terwijl hij voorgaf, te willen monste ren voor een schip, dat in de Rotterdam- sche haven zou liggen. De bedoeling was, dat H. eerst naar Parijs zou reizen en zich daar zou aansluiten bij een groep vrij willigers. Zondagmiddag was alles voor de reis ge reed, zonder dat H. dat wist. Ze gingen samen uit visschen. Deze was naar een voetbalwedstrijd gaan kijken en toen de ronselaar in het logement verscheen, was H. niet aanwezig. Hij vond hem echter spoedig op het sportveld en nam heni mee naar de stad. In het logement werd door beiden voorgegeven, dat ze gin gen visschen en zoo vertrok H. die zich zelfs den tijd niet gegund had, om onder goed medé te nemen. Vermoedelijk is hij reeds met den trein van 17.46 uur naar Amsterdam vertrokken. De ronselaar, die bij de Alkmaarsche politie bekend is, schijnt nog meer slachtoffers te hebben willen ma ken, maar waarschijnlijk zal hij daartoe de kans niet meer krijgen. Negenjarige jongen te Laren zwaar gewond. Gistermiddag omstreeks half vijf is op het Zevenend te Laren de negenjarige J. V. bij het oversteken van den rijweg door een mo torrijwiel, bestuurd door P. B. uit Hilver sum, aangereden. De jongen werd enkele meters meegesleurd en bleef daarna bewusteloos op den weg lig gen. Een ontboden geneesheer constateerde een ernstige hersenschudding, hoofdwonden en verwondingen aan beide beenen. De knaap is per auto naar de ouderlijke wo ning te Laren vervoerd. POLITIERECHTER van Maandag 4 October Wat gij niet wilt, dat U geschiedt... Een 22-jarige schoone van Ilyppolitusho.f, Mej. Lanunegje B. op Wielingen, als kame niereter werkzaam bij een bejaarde alleen- wonenden ouden heer, was haar mantel ontstolen en besloot om dat kunstje nu ook eens te probeeren op een balavond in het café-dansant van Ilalfweeg. Zij deed het niet slecht ook en wist met aanvankelijk succes een kemelsharen mantel te bemachtigen van een andere danseuse, mej. Alma Kooi. Maar men begrijpt, je loopt in Ilyppolitushoef niet in een zak, laat staan in een kemelsharen mantel en dus duurde het niet lang of mademoiselle Lammegje kreeg de diender aan dé deur, die haar op zijn beurt de mooie mantel afhandig maakte, niet om er mee in het dorp te pronken, maar aan de wet tige eigenares terug te geven, terwijl tegen de dievegge proces-verbaal werd opgemaakt. Lammegje, nu weer in een blauwe mantel gehuld, hield vandaag „Mode-Show" voor den politierechter en de officier, die op grond van de omstandigheid, dat Lammie verklaarde court d'argent te zijn, 1 week in de sokkenstopperij op de Krocht te Alkmaar requireerde. 'n Vrijheidsstraf, die de Pol. rechter tenslotte omzette in 15 gulden boete of 7 dagen. 'N FORMEELE IDIOTENSTREEK. Een werklooze chauffeur te Helder, 'n man met vrouw en kind, had 'n gratis reisje gemaakt vanaf Amsterdam naar Hel der in een expeditie-auto en de auto ver volgens gebracht naar de garage. Toen ont dekte hij in dien wagen 'n pak, dat latei- bleek te zijn een pak couponstoffen, eigen dom van de firma Joachemsthol te Amster dam en dat bij vergissing in de auto naar Helder was geraakt. De onbedachtzame chauffeur nam bedoeld pak mee naar huis en bleef in gebreke het aan den wettelijke eigenaars terug te geven, met het wel te denken gevolg, dat hij nu terecht stond ter zake diefstal. Aangezien men echter nog niet over voldoende gegevens beschikte, ten einde het geval naar waarde te kunnen be- oordeelen, werd besloten een reclasseerings- rapport af te wachten. A. J. Borgart, bakker, van Zandvoort naar Walvisch- straat 22. M. Eelman van Zaandam naar Breestraat 27. H. van de Geer, van Krommenie naar van Hogen- dorpstraat 67. S. Groot, van Monnickendam naar Int. Zeevaartschool. A. M. Kraaijeve^dvan Dam, van Ysselmonde naar KI. Duitstr. 21. t A. J. Stam, van Velsen naar Int. Zeevaartschool. F. V. G. Vink van Noordwijk naar Int. Zeevaartschool. e! A. Zi'mmer van Den Haag naar Wilhelminastraat 47. B. BuijsTreffers van Leiden naar Vijzelstraat 189. B. Cleveringa van Soest naar Int. Zeevaartschool. J. P. Dukers, kruideniersbediende, van Texel naar Kui perstraat 18. A. GrootveldKeijer, van Den Haag naar Langesteeg 6. W. G. Huissoon van Schiedam naar Van Galenstr. 9. P. J. M-ahieu, van Velsen naar Keizerstraat 19. M. Mak van Zijpe naar Polderweg 65, St. Lidw. St. H. M. Mastenbroek—Kuiper, yan Wassenaar naar.Huy- gensstraat 39! J. Noordveld van Hilversum naar Int. Zeevaartschool. G. Roelofsen, landbouwer, van Ede naar Rijksweg 7. C. L. H. Vincken, off. M.S.D. Ie kl. van Soerabaja naar Singel 101. J. Groot, landarbeider, van Andijk naar Vischstr. 53F. A. W. HeijmansKruk, van Leiden naar Molenstr. 37- R. Kok. van Scheemda naar Kortevliet 2. J. Ab'bring, van Amsterdam naar H. de Grootstr. 25. W. van Baal, van Arnhem naar Int. Zeevaartschool. A. H. P. Boender, klerk, van Delft naar Molengr. 48. J. Booijde Jong, van Alkmaar naar H. de Groot straat 18. G Eelman, van Amsterdam naar C. Ditostraat 10. C. W. Gottenbos, kapster, van Hilversum naar Lorentz- straat 99. J. F. van der Ham, van Nymegen naar Int. Zeevaart school. A. HoferVierstra, van Franeker naar Wachtstraat 57. W. Kaag, landarbeider, van Oudkarspel naar Zand dijk 3. M. C. Kampmande Zeeuw van Middellburg naar H. de Grootstraat 20. J. Kamst van Hoorn naar Parallelweg 50. E. T. C. KlunderNieuwmans van Den Haag naar Emmastraat 54. C. P. Koene, leeraar, van Wormerveer naar Kanaal- weg 128. W. Koomen, arbeider, van Wervershoof naar Bassin gracht 3. M. Kosman, pianist, van Den Bosch naar Koningstr. 92. S. G. Kramer, van Hilversum naar Int. Zeevaartschool. A. LeijnseAmmers, van Amsterdam naar Prins Hen driklaan 1. „Vriendin" pleegde voor 20 mille chantage. Een Amsterdammer, die een voor aanstaande maatschappelijke positie bekleedt en derhalve een goéden naam en nog veel méér te verliezen had, heeft een dezer dagen bij de Zedenpolitie aangifte gedaan, dat hij het slachtoffer is geworden van chantage, waarbij hem f 20.000 zou zijn afhandig gemaakt. Met inachtneming van alle discretie, die de politie en de justitie bij het in behan deling nemen van dit soort aanklachten pleegt te betrachten, is de zedenpolitie daar op onverwijld overgegaan tot de arrestatie van een in „de betere kringen" verkeerendc avonturierster. Deze jongedame die een zeer vrije levensopvatting schijnt te paren aan een cenigszins misdadig karakter, had den heer X, die gehuwd is, doen afwijken van het pad der deugd. Tusschen den heer X en mejuffrouw Y groeide een ongeoorloofde verhouding, die zonder schade en schande niet meer te liquideeren zou zijn. Het begin. Het begin van elke chantage is nu een maal, dat iemand graag iets doet. wat hij niet mag doen en zulks gedaan hebbende, meent allerhand dreigende moeilijkheden te kunnen afwenden, door al of niet onder pressie met geldelijke offers stilzwijgend heid en discretie te koopen Tusschen de be trokkenen ontstaat dan een geheel nieuwe verhouding, die afwisselend koel zakelijk dan weer vriendelijk-familiaar kan zijn. De van het recht pad afgewekene wordt alras „een willig slachtoffer van chantage" of, zooals dat in het jargon van de onderwereld heet: „een cementmannctje, dat wel af schuift"... Hij gaf zijn geheimen prijs. In het onderhavige geval zou de chan tage plegende juffrouw bovendien nog ach ter tal van geheimen zijn gekomen, die haar vriend en slachtoffer uit don aard van zijn functie kende. Het algemeen be lang zou met openbaarmaking van deze geheimen ten zeerste geschaad zijn en waar mejuffrouw Y. in haar zakelijke oogenblik- ken het deed voorkomen alsof zij niets lie ver deed, dan alles wat zij wist of meende te weten, openbaar te maken, hetgeen den heer X. niet slechts pijnlijk, doch ook fa taal zou kunnen zijn, kreeg zij den man, die zulk een vooraanstaande positie be kleedt, in een steeds vasteren greep. Een fout, die alle slachtoffers van chan tage maken is dat zij, de eerste keer beta len. liever dan naar de politie te loopen of het bekend maken van veel pijnlijks te ris- keeren. Na die eerste betaling volgt vrij wel steeds een heele reeks van betalingen, die pas eindigt wanneer het slachtoffer niet meer verder kan. geen uitkomst en geen mogpl"kheden meer ziet en dan eindelijk véél te laat den moeilijken gang naar het politie-bureau gaat maken om daar zijn hart uit te storten en eindelijk bevrijd te raken van de hem ondragelijk geworden last Geen rust. Zoo verging bet ook den beer X. Zijn zeer dure vriendin liet hem geen rust. Zij reisde mee toen de heer X. met zijn echtgenoote buitenlands zijn vacantie ging doorbren gen. Zij logeerde in het zelfde hotel en eischte zelfs, dat zij aan mevrouw X. zou worden voorgesteld, hetgeen vermoedelijk pas na eenig heen en weer gepraat ge schiedde. Zoo maakte de heer X. de thuis reis in gezelschap van zijn vrouw en in 2Pzelscb--> van de vriendin, die naar schat ting ongeveer twintig mille uit de zakken vand en heer X. wist over te hevelen naar een bodemlooze put... Onder verdenking, dat zij zich in nog meer gevallen aan chantage zou hebben schul dig gemaakt, is de in dit relaas met mej. Y. aangeduide op het bureau van de Amster- damsrhe zedenpolitie ingesloten. Zij zal., ook al komen er geen nieuwe feiten aan 't licht, vermoedelijk zeer spoedig reeds ter beschikking van de justitie worden gesteld. F. F. M. ter Meulen, van Den Haag naar Int. Zee vaartschool. J C. H. Meysfc, horlogemaker, van Amsterdam naar Ooie vaarstraat 22a. R. S. Oost. landarbeider, van Amsterdam naar Ooie vaarstraat 115. j j H. J. Prass, bankwerker, van Leeuwarderadeel naar van Leeuwenhoekstraat 12. C. RuhlandBrussel, van Wormerveer naar Emma straat 48. A. I. Schuitema—Buys, van Den Haag naar Singel 118. w. J. Snijder, stuurman, van Rotterdam naar va# Galenstraat 114. A. Visser, mach bankwerker, van Rotterdam naar van Speijkstraat 48. A. A. Vriesvan Scheijen, van Callantsoog naar Boer- haavestraat 18. W. F. Verezen, blokslager, van Rotterdam naar Keizer straat 148. P. de Vries, koopman, van Haarlem naar Keizers gracht 148. C. A. Brandt, van Utrecht naar Int. Zeevaartschool. F. W. M. Fabrle, van Maastricht naar Int. Zeevaart school. R. Franz. van Gelsenkirchen naar Begoniastraat 41. H. E. Jansen, van Gorinchem naar Int. Zeevaartschool C. J. Lutte:van Dierendonck, van Rotterdam naar Koningsweg 56. A. Merkx—Zeilma, van Harlingen naar Spoorgracht 36. G. Meijnen, van Amsterdam naar Parkzicht, Huisduiner- weg 3. K. MorsKroonenburg, van Hoorn naar Ruyghweg 309. A. P. van Trierum van Rijswijk naar Koekoekstraat 12. F. W. M. Wickenhagen, winkelbediende, van Amster dam naar Singel 85. B. Zegveld, van Merksem naar Bootsmansteeg 4. G. Bennema, majoor telegrafist K.M., van Haarlem naar Crocusstraat 55. D. BerndsenKoedam, van Amsterdam naar Koning straat 2. F. van Breda, timmermansknecht, van Johannesburg naar Narcisstraat 23. A. Bremer, schilder, van Texel naar 2e Vroonstraat 48. J. Daane, van Vlissingen naar Bothastraat 42. J. Demeulemeester, van Haarlem naar de Ruyterstr. 56. A. M. H. Havenkamp, van Haarlem naar Ooievaar straat 77. J. van der Jagt, serg. schrijver, van Soerabaja naar Jan in 't Veltstraat 42. G. de Jong, schilder, van Texel naar 2e Vroonstraat 48. M J. van Leeuwen, landarbeider, van Callantsoog naar Rijksweg 80. S. Tiemen, los werkman, van Emmen naar Wilhelmina straat 42. M. Nap, van Callantsoog naar Keizerstraat 58. E. A. Overeem, oppasser Kon. Instituut, van Amersfoort naar Westgracht 45. J. T. Poodt, techn. ambt., van Soerabaja naar Vloot- straat 7. G. ReindermanLangereis, van Berkhout naar le Em- madwarsstraat 10. G. Schiphouwer, van Assen naar Tuinstraat 60. J. C. T. Visser, van Batavia naar Int. Zeevaartschool. J. A. van der Vloed, agent R.V.S., van Rotterdam naar Breewaterstraat 70. H. R. J. Bosch, van Amsterdam naar Erasmusstr. 14. C. MartensGalliard, van Groningen naar Molengr. 39. W. P. J. Smit, gereedschapmaker R.W., van Den Haag naar Koekoekstraat 12. F. Boer—van der Wijden, van Alkmaar naar Hoofd gracht 34. H. Heerema, apoth. ass., van Amsterdam naar Reiger straat 35. F. van Hout, van Haarlem naar Lombokstraat 29. A. Kaiser, van Amersfoort naar Singel 144. T. Polvan den Andel, van Ridderkerk naar Zuid straat 70. G. E. Schipper, van Groningen naar Spoorstraat 87. C. van Hilten, monteur, van Soest naar Nieuwstraat 5a. R. de Hoop, kruideniersbediende, van Texel naar Spoorstraat 110. D. ter Horst, machinist, van Delft naar Schagenstr. 105. W. van ManenReijs, van Medemblik naar le Govers- dwarsstraat 10. E. J. van Mourikvan Piggelen, van Amsterdam naar Nieuwstraat 18. L. J. Plattcel, van Leiden naar Int. Zeevaartschool. Y. Schaafstal, werkster, van Maartensdijk naar Sin gel 63. G. Schiphouwer, van Bovenkarspel naar Crocusstr. 29 J. J. Stürk, van Velsen naar Vischmarkt 16. J. van der Vegte, van Kampen naar Int. Zeevaart school. H. D. Verburgt, timmerman, van Anna Paulowna naar Keizersgracht 96. M. Wen, huish. van Kloster Neuburg (O.) naar Singel 95. MOND- EN KLAUWZEER EN VEEKEURINGEN. In verband met de uitbreiding van het mond- en klauwzeer, waardoor eenige vee keuringen niet door konden gaan, deelt men ons mede, dat de jaarlijksche veekeuring van het Friesch rundveestamboek te Leeuwarden pp 6 October as., wel doorgaat. KOEGRAS JULIANADORP. Zangavond van de O.L. School. Donderdag 7 October a.s. zal in de zaal van den heer A. Doom te Julianadorp een zangavond gehouden worden door de kin deren der O.L. School alhier. Medewerking zal worden verleend door het bekende strijk orkest., dat onder leiding staat van den heer D. Makelaar. Omdat er allerwege animo bestaat om deze kinderzang te hooren zal ieder die dat wil, kunnen komen. De toe gang is vrij. De ervaring heeft ons geleerd dat er iets goeds ten gehoore wordt gebracht. Laat daarom niemand thuis blijven, 't Pro gramma biedt voor elk wat wils en bevat twaalf nummers voor kinderzang en acht nummers voor het orkest Na afloop zal de verloting van de loten der Oudercommissie plaats hebben. W'IERINGEN MOND- EN KLAUWZEER Na eerste kennisgeving van mond- en klauwzeer in deze gemeente, nu ruim 14 dagen geleden, heerschte er groote vrees dat de ziekte zich spoedig over geheel Wie- ringen zou uitbreiden. Meerdere gevallen deden zich echter niet voor. Thans is even wel een tweede geval geconstateerd en wel onder het vee van den heer M. Bakker Szn. te Oostcrland in deze gemeente. VERBALÏSEERD. Door den Techn. Opzichter der Visscherijen is proces-verbaal opgemaakt tegen den vis- scher de B alhier, wegens het aanvoeren van 45 pond paling waaronder zich 67 stuks ondermaatsche bevond. Politie. Gevonden: een actetasch, inhoudende een wollen doek. Inlichtingen bij den gemeente bode. De esperanto-curusus schijnt goeden op gang te maken. Een 20-tal cursisten gaven zich op. De eerste cursus is gesteld op a.s. Vrijdag. ANNA PAULOWNA Openbare vergadering van den Raad der gemeente Anna Paulowna op Donderdag, 7 October 1937, des namiddags te twee uur ten Raadhuize. Punten. Notulen. Mededeel in gen: a. Bij brief d.d. 8 Sept. j.1. No. 126, deelen Ged. Staten mede, dat het besluit tot wij ziging van het reglement van Orde door hen voor kennisgeving is aangenomen. b. De capi tu hinten verordening is door Ged. SI aten goedgekeurd d.d. 25 Augustus j.1. No. 102. c Van Ged. Staten is hij brief dd. 11 Augus tus jl. No. 105, bericht ontvangen, dat er geen bezwaar tegen bestaat, dat werkloozen die een uitkeering uit hun werkloozenkas genieten, eene zelfde tegemoetkoming in de premiën voor ziekenfondsen wordt verleend als aan werkloozen, bij de werkverschaffing geplaatst of in de steunregeling opgenomen; d. Ged. Staten deelen bij brief d.d. Sep tember j.1. No. 129, mede, dat er geen be zwaar bestaat tegen het verbouwen van hei raadhuis volgens een plan, waarvan de kosten geraamd worden op f 26000. e. in verband met heft door den Raad geno men besluit tot verbouw van het raadhuis en bovenstaanden brief is den gemeente secretaris aangezegd, dat hij zijn ambtswo ning moet ontruimen; f. Ingekomen is het verslag van den keu ringsdienst voor waren; g. Processenverbaal wegens gehouden kas- v eri f ic£L t io h. De leden der commissies tot Wering van Schoolverzuim hebben thans alle hun benoe ming aangenomen; j. De levering van brandstoffen voor de ge meentegebouwen in het a.s. winterseizoen is aan de laagste inschrijfster, de fa. J. Vla ming en Zoon., gegund, k. Bij brief van Z.E. den Minister van So ciale Zaken d.d. 16 Sept. 1937 No. 2011129 is een regeling getroffen tot toekenning van een extra bijslag aan inwonende kinderen; 1. Bij brief van Z. E. den Minister van So ciale Zaken d.d. 24 September 1937, No. 200 1209, is medegedeeld, dat een regeling zal worden getroffen tot steun verleen ing aan kleine boeren; hierop is bericht gezonden, dat de regeling met 1 November a.s. in deze gemeente zal worden ingevoerd. Verzoek van het Bestuur der afd. Anna Paulouvvna der diocesanen Land- en T.uin- bouwbond in het bisdom Haarlem om eon subsidie uit de gemeentekas van f 100.- per jaar voor een van hunnentwege te hou den tuinbouwwintercursus te Breezand; Voorstel tot verhuur aan J. A. van Rijn van het blocmbollenbedrijf „Ceres" op de zelfde voorwaarden. Benoeming van personeel voor het ver- volgorderwijs. Verzoeken om vrijstelling of vermindering van aanslagen in het school geld en belasting op de honden. Voorstel ora medewerking te vérleenen aan de spaarre geling voor den z.g. B steun voor werkloo zen. Voorstel om over te gaan tot het conver- teeren van geldleeningen. Wijziging in de begrooting voor 1937. Aanbieding begrooting voor 1938. Rond vraag. SCHAGEN. 4 October. Octoberpaardcnmarkt. Aangevoerd 186 stuks. Veulens f 95165, lVé-jarige paar den f 175260, 21/o-.jarige paarden f 165—270, rijtuigpaarden f 150—350, werkpaarden f 225475, slachtpaarden f 150325, hitten f 125—285. Handel'goed. AMSTERDAM, 4 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 281 vette koeien: lê kw. 7278 ct., 2e kw. 64—70 ct„ 3e kw. 52—62 ct. per Kg. slacht- gewicht; vette kalveren: 2e kw. 56—62 ct., 3e kw. 4654 ct. per Kg. levend gewicht; S2 nuchtere kalveren f 712 per stuk, 23 schapen f 2530 per stuk, 418 varkens: .vJeeschvaj'kens, wegende van 90110 Kg. 0970 ct., zware varkens 6768 ct., vette Varkens' 06—67 ct. per Kg. slachtgewicht; 7 paarden f 100—170 per stuk. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. Overzicht: Runderen zeer korte aan voer. handel stug met hoogere prijzen. Vet te kalveren ruime aanvoer, handel sleepend, constante prijzen, nuchtere kalveren gewo ne aanvoer, handel kalm, prijzen lager. Schapen weinig aanvoer, kalme handel, ruim prijshoudend. Varkens matige aan voer, handel kalm en prijshoudend. AMSTERDAM, 4 October. Aardappelen. (Bericht van den Mak. Jac. Knoop). Per 70 kilo: Z. Bonten 2.50—2.60, met ziek 1.251.75, Z. Blauwen zelfde prij zen. Z. Eigenheimers 2.102.30, Z. Bonten en blauwen poters 1.701.80, Z. Eigenheimer poters 1.60—1.80, Z. Bonken 1.80—1.90, Flak- keescho Eigenheimers 2.102.30, idem po ters 1.70—1.80, Spuische eigenheimers 2.20 2.40, Spuische poters 1.70—1.80. Verder per 100 kilo N.H. Bonten 3.20-3.40, N.H. Blau- pen 33.20. N.H. Blauwe eigenheimers 3 3.40, N.H. Blanke eigenheimers 2.80—3, N.H. Muizen, kleine sorteering 2.402.80, N.II. eigenheimers 2.80—3, N.H. bonten en blauwen poters 2.20—2.60, IJpolder bonten 3 203.60, IJpolder Bonten poters 2,402.80, IJpolder Bonten bonken 2.602.80, Ilillegom met zandaardappelen 3.203.60, Anna Pau lowna zandaardappelen 3.203.60, Texel- sche zandaardappelen 33.60, Zand bonken 2.803, Zand drielingen 2.402.S0, Westl. muizen 2.80—3, Westlandsche eigenheimers 2.S03, Westlandsche blauwe eigenhei mers 3—3.20, Drentsche en Overijsselsche zandcigenheimers per 50 kilo baal verpakt 2.403.20. Bonken 2.60—2.80. ALKMAAR, 4 October. Andijvie 0.60—1.30. appelen 2.80—6, augur ken 38.50, bloemkool I 815.50, idem II 36, bieten 1.202.20. druiven 712, gele kool 1.402.20, groene kool 1.803.30, krop sla 0.601.80, knolselderie 23, komkom mers 1.50—4.50, meloenen 410, peren 3 16, prei 1.503. peterselie 0.801.20, poste lein 0.190.40, raapstelen 0.60, roode kool 1.604, selderie 0.501.30, spinazie 0.22 0.08, spruiten 3.508, snijboonen 7—11, dub bele spercieboonen 0.90—2, tomaten 2—4, uien 2.603, wortelen 1.20, boswortelen 3.50-6. PURMEREND. 5 October. Veemarkt. Koeien, totaal 500 stuks: 300 vette koeien 58-66 ct. per Kg., 130 gelde koeien 80—160, 40 melkkoeien f 150—270, per stuk: stieren 4557 ct. per Kg., 18 paar den f 100—200 per stuk, 110 vette kalveren 3060 ct.p er Kg.. 225 nuchtere kalveren f 7—17 per stuk, 218 vette varkens 58—60 ct. per Kg.. 25 magere varkens f 19—38, 180 biggen f 12—19, 1200 schapen f 15—92, 68 bokken f 314. NOORDSCHARWOUDE. 5 Oct. Schotsche muizen 1.80, Bevel. 2.10, bi. di to 2.30—2.50 drielingen 1.80 uien 3.30—3.90 drielingen 230—2.90 grove 3.20—3.60 gele nep 6.707.40, peen 1.101.30 spercieboo nen 4.4011.30. kroten 1.202.50 roode kool 2.703.40 wite kool 1120 gele kool 11 40. BROEK OP LANGEND1JK, 5 Oct. Eigenheimers 2.50, bl. dito 2.50—2.70, uien 3.50—3.80. drielingen 2.50—2.80 grove 3—3.60, gele nep 7—7.50, peen 11.20, sper ieIkionen 79.70. snijboonen 21. Kroten f0.89-2.20, roode kool f 1.80—3.70, witte kool f0.30—1.20. gele kool f 1—1.30. D. witte kool f 1.30—1.40, bloemkool f 7.50-9, 2e soort f 1.S0—3, andijvie f 0.00—0.70,

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3