Franschcn ontevreden over hun treincoupé's Twee jaar wegens helling van fietsen geëischt Doodslager veroordeeld We krijgen een nieuw Raadhuis Predikbeurten Buitenman van 60 gulden beroofd Taxcgcdeelte Consumptiemelk Uit onze omgeving Boternoteering HOUTEN WAGONS ZIJN A.L- LESBEHALVE VEILIG. Spoorwegen, noch Staat kunnen echter een verbetering bekosti gen. Het gebruik van houten wagons op de Fransche spoorwegen heeft in den laatsten tijd verschillende ma len tot incidenten op de stations aanleiding gegeven, wijl het reizen de publiek deze wagens als onge schikt en gevaarlijk beschouwt. Men kan dezen reizigers geen ongelijk geven, want het laatste spoorwegongeluk in Frankrijk in de nabijheid van Angoulême eischte zeven dooden en meer dan vijftig gewonden, die zich allen in een houten wa gon, welke door een metalen wagon letter lijk versplinterd werd, bevonden. Geen won der dus. dat in het openbaar op een spoe dig ingrijpen wordt aangedrongen. Van de 12000 wagons zijn slechts 3500 geheel van metaal. Anderzijds zijn echter de Fransche spoor wegmaatschappijen op het oogenblik niet in staat, aan de gestelde eischen te voldoen. Om alle snel- en D-treinen uitsluitend uit metalen wagons samen te stellen, zouden er ongeveer 12.000 van dergelijke wagons noo- dig zijn. Op het oogenblik bedraagt het aan- geheel metalen wagons echter eerst 3500. Als het kalf verdronken is Van einde 1935 tot einde 1936 is het aan tal houten wagons in Frankrijk met iets meer dan 1000 stuks gedaald, namelijk van 22.918 tot 21.855. Het oorspronkelijke bouw programma voor 1937 voorzag in 281 me talen wagons, maar de uitvoering daarvan zou volgens een beslissing van den minis ter van financiën geheel komen te verval len. Het spoorwegongeluk bij Villeneuve- Saint Georges had daarop tengevolge, dat dit bescheiden programma toch nog uitge voerd werd. Bovendien zal er nog voor het einde van dit laar opdracht worden gege ven tot den bouw van 400 metalen wagons. Daar iedere geheel metalen wa gon ongeveer 800.000 francs kost, be- teekent deze materiaalvernieuwing voor de maatschappijen een uitgave van ongeveer 320 millioen francs. Met het oog op de troosteloozc financieele situatie der spoorwegmaatschappijen en het geldgebrek van den staat, is het niet mo gelijk een grooter aantal metalen wagons te laten bouwen. Een buitenman, die een dagje in de resi dentie had doorgebracht, verteMe aan een bij 't station surveilleerendcn agent dat hij eenige minuten tevoren in een perceel aan den Schenkweg beroofd was van een be drag van f 60.— De agent waarschuwde de zedenpolitie en liet zich het perceel, waar de berooving was gebeurd, aanwijzen. De bewoners, een 29-jarige vrouw van verdachte zeden en een 47-jarige man, werden naar het hoofd bureau van politie overgebracht, waar zij zijn ingesloten. Zij ontkennen echter iets met de berooving te maken te hebben. Voor het huis aan den Schenkweg is een politie post geplaatst. Verduistering van rijwielen op groote schaal. In Mei j.L arresteerden de rechercheurs Achterberg en Veenstra te Amsterdam twee mannen, een koopman en een monteur, ver dacht van diefstal en heling van een groot aantal rijwielen, tandems, transportfietsen en motorrijwielen. Zij bleken een góeden slag te heb ben geslagen, Bij het voortgezet onderzoek werden behalve veertig fietsen etc. ook inbrekerswerktuigen, zooals b.v. een snijapparaat, in beslag genomen. Ver boot en expeditieauto ging de gestolen waar naar Gronin- gen. Hetb leek dat de gestolen fietsen groo- tendeels vanuit een kelder in de Looiers straat per boot en per expeditieauto naar Groningen werden gezonden. De man, die de rijwielen in Groningen distribueerde werd gearresteerd en bevindt zich daar nog in voorloopige hechtenis. Hij wist niet, dat de fietsen ge stolen waren!. De te Amsterdam gearresteerde koopman N. werd op 24 September j.1. tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld. Gisteren stond zijn „collega" de 30-jarige monteur J. van Z. terecht, verdacht van heling van een groot aantal fietsen en transportrijwielen. Hij ontkende te hebben geweten, dat de fietsen, die hij liet expedieeren van dief stal afkomstig waren. Volgens hem had hij met de heele zaak niets te maken, ofschoon bleek, dat hij de kelder-werkplaats op een valschen naam had gehuurd en ook de papieren voor de verzending met gefingeer de namen had ingevuld. De officier van justitie, mr. A. A. L. F. van Du Hemen vorderde, gezien het feit, dat verd. reeds eerder wegens rijwieldiefstal is veroordeeld, twee jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. De verdediger mr. II. van Everdingen pleitte vrijspraak. Het verzoek tot onmiddel lijke invrijheidsstelling van verd. wees de rechtbank af. Vonnis 22 October. De rechtbank te Assen deed gistermorgen uitspraak in de zaak tegen F. S. uit Emmer Erfscheiderveen, die op 24 September j.1. terecht heeft gestaan wegens doodslag op I..F. aldaar gepleegd op 27 Juli van dit jaar. Na een twist in het veen had ver- verdachte zijn mede-arbeider met een aan een stok bevestigd mes, dat voor het steken van turf wordt ge bruikt, in de borst gestoken. Het mes was tot aan het hart doorge drongen, waardoor F. korten tijd later overleed. De officier van justitie had vier jaar ge vangenisstraf geëischt, waarbij hij er reke ning mee had gehouden, dat de geheele aanleiding van de ruzie gezocht moest wor den bij het slachtoffer. De verdediger Mr. Lint uit Emmen had vrijspraak gepleit op grond van noodweer, subs. een zeer lichte straf. De rechtbank veroordeelde verd. wegens mishandeling, dein dood tengevolge hebben de, tot een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden, met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorgebracht Nederlandsche Zuivelcentrale 10 October t.m. 16 October consumptiemelk regeerings- contract, taxegedeelte 7,25 cent, eventueel verhoogd met premie of verminderd met kwaliteitsafdracht. Overmelk regeerings-mi- nimumprijs 6.20 cent. Afdracht bij levering van andere dan taxetnelk 2.50 cent. 'f ZAND EEN BEWAARSCHOOL Naar we vernemen ligt het in de bedoe ling, aan de R.K. school alhier een bewaar school te stichten. Aan alle R.K. gezins hoofden zal worden verzocht voor dit doel een finantieele bijdrage te willen geven. DE A.S. KERMIS Zoo zijn dan de eerste kermisspel onderne mers weer hier aangekomen met hun schui ten, automobielen en wat dies meer zij. Men krijgt nu. Vrijdag, zoo den indruk dat het aantal van hen niet zoo groot is als an dere jaren. Trouw terugkeerende is o.a. het bioscooptheater van de Jong. Verder de „zweef", schiettenten, en derge lijke. Groote kans bestaat voorts dat het circus Rausch alsnog komt. De bestaande zaken hebben drie dagen dansmuziek. Bij den heer Modder treden op de „Jazz se- renaders" o.l.v. Jur. de Groot. Bij den heer Kreijger hebben we 3 dagen dansmuziek van de bekende band van Jan v. d Brink. Tevens treedt op kermis Maandagavond bij Krijger op het gerenommeerde gezelschap v. d. familie Hofman. Café de Wit- krijgt Wim Evers met zijn band. Als het weer nu maar medewerkt, dan is alles in orde. DE HARDDRAVERIJ Voor de tijdens kermismaandag te houden harddraverij uitgeschreven door de Hard- draverijvereen. „De Volharding" werden de navolgende paarden opgegeven: Sister Bond, Loblied, Determination, Weidlooper, Uniform Othella, Vitesse S.W., Marie P., Anzolor, Our Dream, Betty Worthy, Rosa Morgan, Fatima, Smiling, Tamboer, Glossy Silk, Xiphias, Aura V., Edzard, Konora en Ama teur. Er wordt gedraafd om prijzen van f 125.—, f 50.— f 25.— en f 10.- KOEGRAS JULIANADORP PROPAGANDA-AVOND VOOR ESPERANTO In het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn werd een Propaganda- avond voor Esperanto gehouden, met het doel om als dat mogelijk was ook alhier een cursus daarvoor te organiseeren. Wij moeten beginnen met te zeggen, dat de belangstelling hiervoor niet erg groot was. Door dames en heeren esperantisten van 't Zand. Callantsoog enz werden eenige liederen in deze wereldhulptaal ten gehoore gebracht, terwijl door een der heeren een inleiding over esperanto gehouden werd. Vervolgens werd, evenals dat op andere ZONDAG 10 OCTOBEK 1937. Hilversum I. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. NCRV. 7.45—11.30 KRO. 12.15 KRO. 5.00 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewfjde muziek (gr.pl.). 9.50 Nederd. Hervormde Kerkdienst. Hierna Gewijde muziek (gr.pl.). 12.15 KRO-orkest. (Om 1.00 boekbespr.). 2.00 Godsdienstonderricht voor ouderen. 2.30 KRO-orkest. 3.00 Gramofoonmuziek. 4.15 Ziekenlof. 4.55 Sportnieuws. 5.00 Gewijde muziek (gr.pl.). 5.20 Gereformeerde kerkdienst. Hierna: Ge wijde muziek (gr.pl.). 7.45 Sportnieuws. 7.50 Causerie namens de R.K. Artsenvereen. 8.10 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.25 Reportage schaakmatch. 8.30 KRO-orkest, KRO-melodisten en solisten 9.30 Gramofoonmuziek. 9.45 De KRO-melodisten en solisten. 9.55 The Twinkling Three. 10.05 De KRO-m- lodisten. 10.15 The Twinkling Three. 10.25 Reportage schaakmatch. 10.30 Berichte ANP. 10.40 Epiloog. 11.0011.30 Reportage (gr.opnamen). Hilversum U. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5.30 VARA. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Voetbalnieuws. 9.05 Tuinbouwpraatje. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.40 Causerie „Van Staat en maatschappij". 10.00 Zondagsschool. 10.30 Protestantsche Kerkdienst. 12.00 Orgelconcert. 12.10 Filmpraatje. 12.35 Renova-kwintet. 1.15 Schilderijbespreking. I.30 Omroeporkest. 2.00 Boekbespreking. 2.30 Omroeporkest en soliste. 3.25 Gramofoonmuziek. 4.00 Utrechts Meisjeskoor en Meisjeskoor „Onder Ons". 4.30 AVRO-Dansorkest. 4.55 Sportnieuws ANP. 5.00 Gesprekken met luisteraars. 5.30 Kinderuur. 6.00 Noviteiten-orkest. 6.30 Sportpraatje. 6.45 Sportpraatje ANP. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.00 The Lucky Birds en solisten. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Radiotooneel met muziek. 9.25 Solistenconcert. 10.15 Radiojournaal. 10.30 Gramofoonmuziek. II.00 Berichten ANP. 11.10 Reportage schaakmatch. 11.20—12.00 AVRO-Dansorkest. MAANDAG 11 OCTOBER 1937. Hilversum I. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewij muziek (gr.pl.). 8 30 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Christ. lectuur. 11.: Gramofoonmuziek. 12.00 Berichten 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 De Gooilanders. 2.00 .'oor de scholen. 2.35 Gramofoonmuziek. 3.00 Causerie over Kamerplanten. 3.403.55 Gramofoonmuziek. 4.00 Berichten. Bijbellezing. 5.00 Voor de kinderen, 5.45 Fluit en piano. 6.25 Gramofoonmuziek. 6.30 Vr-.genuur. 7.00 Berichten. 7.15 Vervolg vragenuur. 7.45 Reportage 8.00 Berichten ANP. Herh. SOS-Berichten. 8.15 Baptistische Kerkdienst. 9.45 Stichts Salon-orkest. (Om 10.00 Berich ten ANP. Dampraatje). 10.20 Vervolg concert. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Vervolg concert. 11.3012.00 Gramofoonmuz, Hierna: Schrift lezing. Hilversum n. Algemeen Programma, verzorgd door de VARA. 10.0010.20 v.m. VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Gramofoonmuziek. 11.10 Vervolg declamatie. 11.30 Orgelspel. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.30 „Fantasia". 1-161.45 Gramofoonmuziek. 2.00 „The Lucky Birds" en solist. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Declamatie. 3.20 Vioolvoordracht. 4.05 Gramofoonmuziek. 4.30 Kinderuurtje. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.30 „Fantasia" en orgelspel. 6.30 Muzikale lezing. 7.10 „Paddestoelen", causerie. 7.30 Pianoduetten. 8.00 Herhaling SOS-Berichten. 8.03 Berichten ANP. 8.10 Gramofoonmuziek. 8.45 VARA-Orkest. 9.15 Declamatie. 9.30 Vervolg concert m.m.v. soilsten. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Utrechts Stedelijk Orkest (gr.pl.), 11.0012.00 Gramofoonmuziek. plaatsen in den omtrek gebeurd is een proefles gehouden en daarna was er gele genheid om zich als cursist aan te melden. Of het gelukt is om alhier een cursus te organiseeren, hebben wij nog niet verno men. AARDBEIEN IN BLOEI. In één van onze dorpstuinen staan voor de tweede maal dit jaar aardbeien in bloei en hangen er zelfs al tamelijke groote vruch ten aan. Of deze echter nog tot rijpheid zul len komen is een vraag die de natuur zal moeten oplossen. ANNA PAULOWNA Officieel mogen we het zoo misschien niet zeggen. Een mededeeling aan den Raad luidde immers: Ged. Staten deelen mede, dat er geen bezwaar bestaat tegen het ver- fa o uw e n van het raadhuis; volgens een plan, waarvan de kosten zijn geraamd op f 26000. Maar, als het eenmaal klaar is, zal het inderdaad wel voor ons zijn: daar staat ons nieuwe raadhuis op de oude plaats. Het zal er dus thans van komen! Ieder, die wel eens ter secretarie moest zijn, weet dat de toestand zoo langzamerhand onhoud baar werd, dat er geen plaats meer was voor een kamer voor den Burgemeester, zoodat daarvoor de raadzaal moest wor den gebruikt, dat de ambtenaren elkaar in den weg zaten bij het werk en geen ruimte hadden om alle stukken een behoorlijk plaatsje te geven, de bezoekers in den gang struikelden over doozen vet en boter, enz. enz. Er bestonden dan ook al lang plannen voor een nieuw gemeentehuis. Maar, onze gemeente is gesaneerd, en we kunnen hier wel plannen maken, maar in Haarlem of Den Haag wordt verteld, of we de dubbel tjes uit mogen geven ja of neen. Zoo was er oorspronkelijk een plan dat f 32000 zou kosten. Toen men daar goedkeuring op trachtte te krijgen, werd gezegd: de materi- aalprijzen zijn 25% gestegen, het wordt dus f40.000 en dat zal niet gaan. In dat plan was opgenomen een woning voor den secretaris, begroot op f 6000 en de kosten van inrichting van het raadhuis waren op f 4000 geschat. Die f 4000 inrichtingskosten wilde hoogerhand gaarne wat meer gespeci ficeerd zien en zijn dan ook thans niet in de bouwkosten begrepen en daar het plan van een secretariswoning boven het raad huis is losgelaten en waarschijnlijk die 25 prijsstijging van de materialen ook niet meer ten volle geldt, zal het thans uit te voeren plan wel op eenige punten afwijken van het oude, maar toch niet zoo heel veel. Waar het nieuwe raadhuis komt? Men heeft gedacht aan den overkant, ook aan de plaats naast het tegenwoordige, maar dat zou een f 8000.meer moeten kosten. Het is im mers een „verbouwing" en het komt dus op dezelfde plaats, waar het thans is, zoodat ge bruik gemaakt kan worden van de bestaande fundamenten en misschien nog van een en kele muur, terwijl er niet meer geheid be hoeft te worden. Op dezelfde plaats maar de woning van den Secretaris wordt er bij getrokken. De heer Keijzer zal daarom zoo spoedig mogelijk zijn huis ontruimen, want het plan der werkzaamheden is: de secretarie zoo lang te huisvesten in die woning, eerst het voorste deel te bouwen en dan het ge deelte onder handen te nemen waar thans de secretariswoning staat. Aan architect Saai is opgedragen zoo spoe dig mogelijk tot aanbesteding over te gaan, zoodat mede met het oog op werkverruiming, nog dezen winter met den bouw begonnen kan worden. Over de indeeling. Wanneer het nieuwe gebouw straks gereed zal zijn, komt men door de hoofdingang in een hall, waarin zich rechts de burgemees terskamer en de kamer van de secretaris bevinden, terwijl links de bodekamer ligt. Deze kamer van den secretaris zal komen op de plaats, waar zich nu de raadzaal be vindt. Aan de zijkant komt een tweede ingang, die toegang geeft tot de vertrekken, waarin de politie is ondergebracht met de beide ar restantencellen Door deze ingang is ook te bereiken de arbeidsbemiddeling en de wacht kamer voor het publiek van de secretarie. De thans reeds bestaande kelder zal wor den ingericht voor de centrale verwarming. Op de bovenverdieping zal in het nieuwe gedeelte zich de raadzaal bevinden met 2 commissiekamers, terwijl boven het oude gedeelte komen de vertrekken bestemd voor bouw- en woningtoezicht. R.K. DAMMEN. De R.K. damclub „D.A.P." vangt Maan dagavond haar competitie aan. R.K. VOETBAL Zondagmiddag 1 uur speelt Z.A.P. a, tegen Hollandia a van Tuitjehorn. Om 2Vfe uur speelt Z.A.P. II tegen Rood Wit II van 't Veld Z.A.P. I is vrij. LANDBOUWCURSUS De landbouwcursus geleid door de hee ren Schlaman en -Schroevers (.Tulianadorp) welke gegeven wordt in de R.K. school in de Spoorbuurt, is aangevangen met 12 leerlingen. BREEZAND. Damcompetitie „Het Noorden". In het R.K. gezellenhuis vergaderden de besturen der damvereenigingen „D.O.S." Breezand, „D.A.P.", Anna Paulowna, „Ex celsior" Anna Paulowna en „Wilskracht", Den Helder. Het doel was, evenals het vo rige jaar, tot een clubcompetitie te komen. Nadat tot het houden van een competitie was besloten, werd het voorstel, nog een paar vereenigingen tot deelname uit te noodigen, aangenomen. Gevraagd worden „De Heldersche Damclub" en „Kolhorn". Hierna volgde bestuursverkiezing, waar bij vooraf vastgesteld werd. dat de gekozene z'n functie zou aanvaarden. De heeren J. A. Meijer, D.A.P., en A. Boer, Excelsior, verwierven bij de keuze van voorzitter een gelijk aantal stemmen. Het lot wees toen den heer Boer aan. Voor de functie van secretaris-penningmeester verkregen de hee ren J. A. Meijer en J. J. v. d. Berg, D.O.S., evenveel stemmen en werd bij loting de heer Meijer aangewezen. Het bestuur zal verder aangevuld worden met een lid uit elk der deelnemende vereenigingen. De regeling van de competitie, enz. is in han den van het bestuur gesteld. Door een paar Wieringers is bij den Burgemeester, die immers tevens strand voogd is, aangifte gedaan van het bergen van een drietal groote modderbakken, die zij bij den Balgdijk aangetroffen. Deze mod- derbakken bleken toe te behooren aan den heer Kooiman te Harlingen en losgeslagen te zijn van een sleep, die men 's nachts van Den Oever naar Harlingen had willen brengen. Als aan alle formaliteiten, om de vaar tuigen weer in het bezit van den eigenaar te stellen, is voldaan, zullen de fortuinlijke Wieringers zeker een flink weekgeld als bergloon in ontvangst kunnen nemen. W1ERINGEN Burgerlijke Stan^ Van 2 tot en met 8 Ocober 1937. Geboren: Hendrikus Johannes, z. v. D. En gel en T. Numeijer; Catharina, d. v. D. da Rijke en J. Voges; Renske Grietje, d. v. B, Zuidema en M. Vellema. Ondertrouwd: R. Bugel en M. de Jong; J, Th. Plieger en M P. de Booij. Gehuwd: J. P. Geense en G. Poel; S da Haan en T. Lont; P. Wiegman en N. Lont; M. Wolters en A. Mulder; J. Braaksma e« J. Ippel. Overleden: Geene. Mond- en Klauwzeer- Nader vernemen wij dat thans ook mond en klauwzeer is geconstateerd onder het vee van de Wed. Maesschalck, in den polder Waard-Nieuwland, alhier. Ook in den Wieringermeerpolder is de ziekte ingetreden. Het eerste geval doet zich! voor onder het vee van den her H. J. Smit aan den Wieringerrandweg. In het zuidelijk deel van den polder, in) de omgeving van Medemblik vreest men ook! voor het uitbreken der ziekte. Eenige dieren; worden van besmetting verdacht, ONGEVAL. De bejaarde heer A. Glim kwam, toen hij op zijn fiets vanuit de Kliefstraat, den Mek- kenstuinweg in wilde rijden, in botsing met! een petroleumtankauto. Naar men zegt stond de auto reeds stil toen de botsing geschied de. De heer G. werd echter ernstig gewond aan het hoofd, en kreeg een kneuzing aani den rug. Door omstanders geholpen werd G. naar zijn woning gebracht. ZONDAG 10 OCTOBER. Ned. Herv. Gemeente. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Va» Beek. Den Oever, nam. 2 uur Ds. Van Beek. Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. M. van Wi- chen. (gewijzigd). Anna Paulowna, vm. 10 uur, Ds. Vorstmah Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, vm. 10 uur, Ds. de Wilde. Geref. Kerk. Anna Paulowna, voorm. 10 uur en nam, 2.30 uur, Cand. J. Verhave. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur. de heer Boon. The Star of Hope Mission. Julianadorp, nam. 7.30 uur, de heer Se- vensma van Amsterdam. AT.KMAAR, 8 October. Kaasbeurs. KI. Edammer kaas 40 pl.8 aanbod 4500 stuks, verkocht 3500 stuks, middenprijs f 23—23.50, hoogste prijs 24.50; Edammer kruid, aanbod en verkocht 14Q stuks, prijs f 24.50 per 50 Kg. Totaal aan bod 5180 stuks, verkocht 3640 stuks. Aanwe zig 1 fabriek. ALKMAAR. 8 October. Op de heden gehouden Graanmarkt wa ren aanvoer en prijzen als volgt: 39 H.L, voertarwe f 7.25—8.25; 30 HL rogge f 85 26.9 HL gerst f 7.758, gerst chev, f 8.25— 8.50; 636 HL haver f 6—7.10; 475 Kg. boo- nen, w.o.; bruine f 14--20, citroen f 24—30, duiven f 9.75—10.50, witte f 28—32 en tuin- boonen f 26—29; 1 HL mosterdzaad prijs niet genoteerd; 30 HL karwijzaad f 23 23.50 en 407 HL erwten, w.o. kleine groe ne f 9.7510. groote groene f 2123, grau we f 16—29. vale f 14.50—20.50, platte vale f 24. Alles per 100 Kg. Handel matig. To taal aanvoer 1897 H.L. ALKMAAR, 8 October. Kaasmarkt. Aangevoerd: 50 stapels, zijnde 110.000 Kg.: Fabriekskaas, kleine! f25, boerenkaas, kleine f23.50, idem corn-1 missie f26, per 50 Kg. Handel goed. WARMENHUIZEN, 8 October. Gele kool. Ie kw. fl.—witte kool f 0.80 1, drielingen f3.10, uien f 4.80, grove uien f 4.20. Aanvoer: 2675 Kg. gele kool, 35800 Kg. witte kool. 1375 Kg. uien. NOORDSCHARWOUDE. 9 Oct. Schotsche muizen 2.10. grooten 2.—. bli. dito 2.302.50, drielingen 1.80—1.90, uien; 4.30—5,d rielingen 2.90—3.30, grove 4.20— 4.80, gele nep 7.30—7.90, peen 1—1.20, kleine Peen 5060 ct.. spericeboonen 4.50—11-70. 1300 kg. kroten 1—1.20 7200 kg. roode kool r'rü 3-30 155800 kg. wite kool 0.801,10 So00 kg gele kool 1—1.20 BROEK OP LANGENDI.TK. 9 Oct. BI. eigenh. 2.50-2.80. uien 4.70-5, drie- nngen 2.903.50, grove 4.401.70, gele nep 7 30—7.90, peen 1—1.50. 800 Kg. slaboonen 6.709.90, bloemkool cenn'1 7'1(>-8-60, 2e srt 1.50—3.20. ,00 kg. kroten 1.90—2.40 34000 kg. roode 0 68000 kg. witte kool 80lid' 'P gele kool 1—1,60 8800 kg. d. witte b20-—l.'iO 2200 kg groene kool 100 -20 7200 kg Andijvie 6070 He commissienoteering voor Nederland sche boter is heden vastgesteld op 93 cent per kg.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 10