Vluchtelingen uit China vervullen hun „roeping" Belangrijk programma voor onze derde klassers De eerste klassers Valt morgen wèl een voorloopige beslissing in W ieringerwaard-Alkmaar K.N.V.B. N.H.V.B. Hoe staat de Britsch Indiër tegenover den strijd in het Verre Oosten? Leiders hebben weer een moeilijk programma Titanenwedstrijd op Wie- ringen Wieringerw. of Alkmaar? De reserve-klassen K.F.C.-Ajax Wat doet H.B.S. 7ubantia's kans P.S.V.-N.A.C. Slechts 3 wedstrijden fodduuunijbaAl Postduivenvereeniging V.O.P. DE AMERIKAANSCHE VREDESAPOSTEL. LOFTROMPET OVER HET CHINEESCHE ONDERWIJS. PROTEST TEGEN HET ZENDEN VAN INLANDSCHE TROEPEN NAAR SINGAPORE. BOMBAY, September 1937. Meer nog dan door Europa worden de gebeurtenissen in China met groote belang stelling gevolgd door Britsch-Indië, zij het dan alleen door het hooger ontwikkelde publiek, dat slechts een gering gedeelte der totaal-bevolking uitmaakt. Er zijn in Britsch-Indië nog altijd wel een paar hon derd millioen, die niets weten van den oor log, welke woedt in het Verre Oosten, al wonen zij in het zelfde werelddeel; een paar honderd millioen, die nauwelijks een flauw vermoeden hebben van het bestaan van landen als China en Japan. De meer ontwikkelden (ze vormen nog lang geen tien procent der to taal-bevolking van Britsch-Indië) staan evenwel met hun volle sym pathie aan de zijde van China. Trouwens, Engeland heeft in China vele belangen en een groot deel de zer Engelsche belangen zijn in wer kelijkheid ■Britsch-Indische belan gen. Duizenden Britsch-Indiërs wo nen in China en drijven er zaken of oefenen er een ander beroep uit. 't Kan verkeeren. Voor vele der oudere Britsch-Indiërs, <jie thans sterk anti-Japansch zijn, moet de oorlog in China vreemde herinneringen wekken, want ruim dertig jaar geleden was Japan al hun hooi), hun groote sympathie. Dat was gedurende den Russisch-Japanschen oorlog, toen elke Japansche overwinning in Indië stormen van geestdrift op deed gaan. Voor de naar vrijheid en zelfstan digheid hunkerende Indiër® (en hun aantal was toen nog geringer dan nu) beteekende de oorlog van Japan tegen Rusland de strijd van Azië tegen Europa en de over winning van Japan een overwinning van Aziaten over Europeanen. Uit het oog werd verloren, dat Rusland meer was (en is) een Aziatisch; dan een Europeesch land en dat de overwinning der Japanners voor een niet gering deel was toe te schrijven aan den moreelen steun van Engeland en de Vereenigde Sta ten, die nu vermoedelijk wel de toen ge volgde politiek zullen betreuren. Azië, nóch Indië vormen eenheid. een Voor heethoofden in Indië beteekende de ^verwinning Van Japan het begin van een •(verwinning van „Azië" over „Europa" en cok in Europa- geloofden velen daaraan. Men sprak toen met een geheimzinnig ge laat van „het gele gevaar". Dat Azië geen eenheid vormt werd niet ingezien, zooals thans de meeste Europeanen, die nimmer bet Suez-kanaal passeerden, niet kunnen inzien, dat ook Indië geen eenheid vormt. Een grievende teleurstelling moet het zijn voor vele Indiërs, die droomden van die Aziatische eenheid, te moeten vaststel len, dat Japan in vele opzichten gevaar lijker en ongenadiger is dan de Europee sche mogendheden, die macht uitoefenen in so..n..-,;e deelen van Azië. In Tibet heerscht vreugde. Er is' evenwel een deel van Azië, waar de aanval van Japan op China met groote ingenomenheid is begroet en dit is in Tibet. Maanden geleden reeds liepen geruchten, dat een aanzienlijke troepenmacht van de Chineesche regeering te Nanking pp weg was naar Tibet om daar de Chineesche macht grondig te vestigen, waarvoor de Tibetanen niets gevoelen. De Japansche aan val op China vermindert het gevaar voor Tibet en is daarom door de Tibetanen met vreugde begroet. Men ziet hieruit nog eens, dat er van een „Aziatische eenheid" voorloopig nog niet kan worden gesproken. In Europa behoeft men zich daarover niet ongerust te maken, al komen er in China dan wel eenigc Europeesche belangen in de knel. De vredesapostel arriveert. Vele vluchtelingen uit China zijn reeds te Bombav aangekomen» zoowel Indiërs, die hier blijven, als Europeanen en Ameri kanen, die op de doorreis waren naar hun eigen vaderland. Onder deze vluchtelingen die slechts eën halven dag te Bombav vertoefden, was een bejaarde Amerikaan, met een eenigszins verdraaiden Nederland- schen naam, een „vredespropagandist", die naar China was getrokken, om daar dan eindelijk den wereldvrede te vestigen, maar toen ze daar met bommen begonnen te gooien en links en rechts te schieten, vond hij er het klimaat minder aangenaam en nam hij de vlucht Bij zich had hij een „vredesvaandel" een vlag, min of meer samengesteld uit de vlaggen van verschil lende staten. Deze vlag is zoowat 't eenige, wat deze Amerikaan, die Vankirk heet, heeft kunnen redden. Al zijn reisgoed ging verloren in de algemeene paniek in China. Hii had beter in China kunnen blijven. Te Bombav wilde de Amerikaan een yicdesbetooging op touw zetten en met zijn „vredesvaandel" is hij door de stad gewandeld, maar veel volgelingen heeft hij niet gekregen. Ook de Indiërs hadden niet heel veel vertrouwen jn een vredesapostel, 'die vrede wilde stichten in een land, waar niemand oorlog wenscht, en weg was ge vlucht uit een land, waar oorlog woedt en hij dus gelegenheid had gehad te trachten zijn roeping te vervullen. Het toeval, dat steeds van onverwachte grapjes houdt, had dezen vredesapostel op het overvolle schip in één hut tezamen gebracht met een Ame- rikaanschen kolonel, die vier oorlogen ach ter den rug heeft. Aan stof tot twistgesprek ken zal het den beiden heeren gedurende de lange vaart niet hebben ontbroken. Uit China gevluchte Indiërs houden thans voordrachten over den toe stand in China en hun mededeelin- gen zijn alle sterk pro- Chineesch. Een Indische jongedame, die uit China is gekomen, heeft voor een vrijwel uitsluitend Indisch publiek een voordracht gehouden over het uitstekende onderwijs, ook aan meis jes, in China. Tegenover zulke voor drachten betreffende landen als China sta ik steeds met eenigen twij fel. Zulke reizigers en reizigster ko men alleen in groote, gemakkelijk bereikbare steden en doen daar hun indrukken op. Ik ken dat uit Turkije uit Iran, uit Irak, uit het oude Abes- sinië. Reizigers geven hun aandacht aan het weinige, dat bestaat op on derwijsgebied en zijn er vol geest drift over, doch zien niet de gewel dige hoeveelheid, welke ontbreekt. De Amerikaan, die nit China is gevlncht en te Bombay alleen een betooging voor den vrede hield. Pennestrijd tusschen Japanschen en Chineeschen consul. De Japansche en de Chineesche consul zijn reeds een pennestrijd begonnen in de bladen waarbij de Japansche consul de hopelooze taak op zich heeft genomen om het goede recht van Japan in het licht te stellen. Voor de Indiërs, die uit China vluchtten en ook voor die, welke er nog vertoeven en die vrijwel allen ant.i-Engelsch zijn, moet het niet aangenaam zijn geweest een beroep te doen op de hulp van het gehate Albion, dat hun evenwel in hun hoedanigheid van Britsch-Indisohe onderdanen op alle moge lijke wijzen heeft bijgestaan en nog bijstaat. Ook Inlandsche soldaten naar Sin gapore. In verband met de gebeurtenissen in China zijn er ook reeds Engelsche troepen gezonden naar Singapore, waar ze troepen, welke naar China zijn vertrokken, moeten vervangen. Onder deze uit Britsch-Indië ge zonden troepen waren enkele inlandsche bataillons en van Hindoe-zijde is een oogen- blik getracht, daartegen een protest op te doen gaan, maar veel succes heeft deze po ging niet gehad. De Britsche belangen in China zijn (zooals ik boven reeds opmerk te) voor een groot deel belangen van Britsch Indiërs, zoodat het volkomen gerechtvaar digd was, ook inlandsche militairen uit te zenden. In Britsch-Indië heeft Engeland on geveer 150000 inlandsche troepen staan in „Engelschen" en niet in „Indisohen" dienst. Bovendien zijn er onder de inlandsche troe pen zeer weinig Hindoes. De meesten zijn shikhs of wel Mohammedanen. De Hindoe is nu eenmaal geen soldaat en de Hindoes zou den, indien Engeland zich terugtrok uit Indië, spoedig zitten onder den druk van 'n minderheid, die geen Hindoe, maar veel krijgszuchtiger en energieker is De Hindoes hadden dus allerminst recht te protesteeren tegen het zenden van die inlandsche troe pen. Minder Japansche waren In Britsch Indië ingevoerd. Japansche artikelen haddein de laatste tientallen jaren ook de Indische markt ver overd vooral door hun zeer lagen prijs en niet door hun bijzondere hoedanigheid. Vrij wel op geen gebied levert Japan tot nu toe waren van bijzondere kwaliteit. Sedert en kele maanden evenwel is de Japansche in voer in Britsch-Indië sterk verminderd. Dit moet evenwel niet worden toegeschreven aan een boycot van Japansche waren door het Indische publiek, wat trouwens reeds kan blijken uit het feit, dat de prijzen van Ja pansche artikelen door den geringen invoer zijn gestegen. Deze vermindering van den Japanschen invoer is toe te schrijven aan het feit, dat de productie van de Japansche nijverheid voor den uitvoer aanzienlijk is verminderd. Japan had ook een mobilisatie Zijner nijverheid met zorg georganiseerd en een groot aantal fabrieken is thans ingericht voor de voortbrenging van oorlogsmateriaal Dit werd me tenminste verteld door een Franschman, die juist hier uit Japan was aangekomen. Deze Franschman deelde me nog mede, dat naar zijn indrukken Japan rekent op een langdurigen strijd in China en van plan is, dien met alle kracht door te zetten. Het weet thans een gunstige gelegen heid voor zich te hebben, daar door de span ning in Europa geen Europeesche mogend heid zich gewapenderhand tegen de Japan sche politiek in China zal kunnen verzetten. J. K. BREDERODE. Het is morgen al weer de 4e Zondag van het voetbalseizoen en er zit dus al aardig schot in. Als het weder ook mor gen zijn zoo zeer gewaardeerde mede werking verleent, kan het op alle fron ten weer een levendige sportdag worden. Nadat vorige week door de leiders tever geefs een poging in het werk gesteld werd om de concurrenten, althans voorloopig, van zich af te schudden, zal de voetballiefhebber morgen eenzelfde poging hardnekkiger dan de eerste kunnen waarnemen. Het toe val wil, dat wederom 2 van de 3 clubs, die met gelijk aantal punten bovenaan staan, elkaar ontmoeten. Ditmaal H.R.C. en D.W.V. en wel op het terrein van eerstgenoemde. Dat wordt weer een middagje hoogspanning nabij het Heldersche Tuindorp! Afgezien van de kwes tie, wie er winnen zal, zal in dezen wedstrijd antwoord gegeven worden op de vraag: welk speltype is in de tegenwoor dige tweede klasse het meest doelmatig? Het snelle, verrassende, open aanvalsspel van een goed op dreef zijnd H.R.C. of het mathematisch zuivere samen- en positiespel van de goed onderlegde D.W.V.-ers. Een interessant geval, naar de afwikkeling waarvan velen mèt ons be nieuwd zullen zijn. Vandaar, dat we zoo gaarne een normalen wedstrijd tegemoet zien, waarin de beslissing niet van het toe val zal afhangen, zooals helaas "zoo vaak ge beurt. Onze opinie is, dat een H.R.C., wier verdediging beter op haar qui vive is dan tegen De Spartaan, iets betere kansen heeft. De eerste stagnatie in het programma is er! AlcmariaZ.V.V. en Z.F.C.Kennemers zijn uitgesteld. West-Frisia zal nu ook eens in een u i t-wedstrijd moeten bewijzen, dat zij dit seizoen méér mans is dan het vorige. Tegen De Spartaan krijgen de roodgelen een goede gelegenheid hun ware kunnen te too- nen. We zullen echter maar niet té vast op winst rekenen! W.F.C. moet andermaal oppassen, dat er geen punt bij inschiet, want al heeft O.S.V. nog weinig met scherp geschoten, op eigen veld is en blijft zij toch maar een lastig te kloppen ploegje. De derde klasse A beleeft morgen weer een hoog-conjunctuur. Eigenlijk zijn alle 5 wed strijden, die morgen gespeeld worden, zéér belangrijk. Daar is om te beginnen de tita nenkamp SuccesAlkmaarsche Boys. We weten, dat op Wieringen met angst en vreeze den afloop van dit treffen tegemoet gezien wordt, alleen om het feit, dat het spel der Boys hen zoo slecht ligt! Met ijzeren energie dienen de blauw-zwarten zich over deze idéé fixe heen te zetten en de Boys hun spel, dat de Alkmaarders op h u n beurt weer niet ligt, opleggen. Dan alleen is er winst voor de Wieringers te behalen, die zij trouwens noo- dig hebben om „in the running" te bljjven, Bij VolewijckersHelder staat precies het zelfde op het spel, al kan hier niet van een verschil in speltype gesproken worden. In tegendeel, zoowel de Wijekers als Helder moeten het van techniek en snelheid hebben. En bet is nu maar de kwestie wie van beiden is morgen het best gedisponeerd? Laat ons hopen, dat het Helder zal zijn, want een tvyeede nederlaag zou haar kansen danig ver minderen. Texel treedt op Den Burg in haar sterkste formatie althans zoo luiden de berichten heden, Donderdag tegen Purmersteyn aan. Zooals men weet, hebben de groen zwarten in Alkmaar een goeden indruk ge naakt en het is nu maar de vraag, of zij die op eigen terrein kunnen bevestigen. Héél Texel wacht met smart op de eerste Over winning harer favorieten. Welnu, morgen krijgt ze de kans om te juichen. Benut die kans, maar... de spelers zullen er voor moe ten werken „als paarden", want P. valt om den drommel niet mee! Nóg een „thriller": HollandiaZaandijk. De onderlinge afmakerij zal in deze afdeeling een groote rol spelen, één van de twee van deze ontmoeting wordt er tijdelijk het slachtoffer van. Of beiden? A.P.G.S.Assendelft is van belang voor de uiteindelijke bezetting van de laatste plaats. Prettig of niet, Alkmaar zal moeten toe zien, dat onze oogen vooralsnog allereerst op haar gangen gericht blijven. En het kan geen verwondering wekken, dat zulks speciaal thans het geval is nu Alkmaar bij Wieringer- waard op bezoek gaat. Met recht kunnen we dit treffen de big-match van 4 A noemen! Wint Wieringerwaard, dan zit ze voorloopig zeer stevig in den zadel en zal het met name voor Alkmaar, dat dan 5 punten achter is, lang niet meevallen aan eventueele kam pioensplannen nog uitvoering te geven. Win nen de kaasstedelingen evenwel, dan hebben ze W.'s winst goeddeels geneutraliseerd, niet in het minst ten eigen bate. Omtrent den uitslag van dezen, ongetwijfeld een dichtbezet huis trekkenden wedstrijd, is het wijs zich op de vlakte te houden. - Naar ons werd mede gedeeld, is ook ditmaal Hazeloop verhinderd. K. Schenk staat dus weer midvoor, terwijl Blaauboer invalt. In de schaduw van het groote gebeuren in het Sportpark doemt het viertal andere wedstrijden op, waarvan elk nochthans niet geheel van belang is ontbloot. Allerminst is dat bijv. het geval met SchagenBKC. Als vanouds zal het hier gezien de rivaliteit die, zoo hopen wij, in goede banen zal blijven geducht spannen. Grondvesten we onze verwachtingen op Zondag J.I., dan zijn de marktplaatsmenschen wel eenigszins favo riet. Maar zet de kentering ten goede, die BKC na rust tegen Strandvogels toonde, dóór, dan zijn Schagen's punten belangrijk minder veilig dan het lijkt. StrandvogelsMFC belooft de noodige ssenatie om de Oost te brengen. Is Ter Haar hersteld, dan redden de Vogels het denkelijk niet, ook al hebben ze het voor hen zoo be langrijke' terreinvoordeel. Watervogels heeft haar visite aan Nieuwe Niedorp niet als een walk-over te beschou wen. We meenen zelfs, dat W. zich met de punten zelfs al is het cijferresultaat mager gelukkig mag prijzen.. Dat N.N. n.1. vandaag of morgen tot betere dingen in staat blgkt, staat voor ons vast, DTS ontvangt Andijk. Als Kuiper weer op 't appèl is, blijven de punten aan den Lange- dijk. H.R.C. 2 heeft haar eersten vrijen Zondag. Het programma van de res. 2e kl. A luidt: T.O.G. 2K.F.C. 2; De Spartaan3De Vo lewijckers 2; Z.V.V.2—Z.F.C. 3; W.F.C. 3 O.S.V. 2. In Den Helder mag men niet klagen over het voetbalmenu van morgen, 's Middags als hoofdschotel H.R.C.D.W.V. en in de mor genuren niet minder dan de derby Helder 2 H.R.C. 3, bij wijze van hors d'oeuvre. De wit- hemden behaalden zoo juist hun eerste over winning, Racing 3 wacht daar nog op. Vorig jaar eindigden beide ontmoetingen in een ge lijk spel, morgen verwachten we iets derge lijks.. Alcmaria 2 gaat in Zaandam Z.F.C. 4 kloppen. West-Frisia 3 zal op eigen terrein K.F.C. 3 wel aan kunnen en Hollandia 2 kan toch eigenlijk ook wel winnen van W.F.C. 3, zelfs in Wormerveer. Eerste klasse D. Er staat een heel belangrijken Zondag voor de deur. De kans is n.1. niet gering, dat Atlas de leiders Schoorl en Oudesluis zal weten in te halen. Atlas speelt thuis om 10 uur tegen Petten. Het mag waar zijn, dat Petten Zon dag aanmerkelijk verbeterd bleek, voor Atlas gold dat in nog sterkere mate. Weten de wereldboldragers zich onze opmerkingen van Maandag te herinneren, dan zullen Geensen en Boontjes Erik's doel niet afdoende kunnen beschermen. Verwachten we dus aan den eenen kant winst voor Atlas, anderzijds is het lang niet uitgesloten dat èn Oudesluis èn Schoorl er de punten bij inschieten, waardoor de in den aanhef omschreven mogelijkheid bewaarheid zou worden. Oudesluis heeft het uit tegen Helder 3 nooit glad gezeten en ook ditmaal (12 uur) heeft het er alles van dat O. slechts met uiterste krachtsinspanning ongeslagen kan blijven. Schoorl's bezoek aan HRC 4 (10 uur) is evenmin gemakkelijk en een goed spelend HRC 4 is in staat S. een onaangename verrassing te bereiden. Succes 2 moet zich in eigen hol de baas kunnen toonen van HRC 5 (10 uur), terwijl ZeemachtHeld. Boys (12.30 uur) een dubbeltje op z'n kant is, dat wel eens zoo kon rollen, dat Zeemacht niet puntloos blijft. Tweede klasse G. BKC 2Texel 2 (2 uur) zal antwoord geven op de vraag in hoeverre Texel 2, be halve van Tex. Boys, nog tegenstand te duch ten heeft. Wel zal BKC 2 toonen, dat het haar een lief ding waard is ook verder nog een hartig woordje mee te spreken, een ge lijk spel lijkt ons toch het maximaal bereik bare. Texelsche Boys zal trachten de gevol gen van het gelijke spel in Cocksdorp niet te verergeren door JVC thuis een nederlaag te bezorgen (2 uur). Gemakkelijk zal het haar allerminst vallen. Een puntenverdeellng is zeker weggelegd voor de oud eerste klassers. Watervogels 2 zal Helder 5 thuis geen kans geven (10 uur). Derde klasse E. Het „gouden" Helder 6 ontvangt Wieringer waard 2 (10 uur). Veel zal afhangen van de vraag of W. het evenals Zondag j.1. weer met invallers moet stellen. Zoo niet, dan krijgt H. het niet cadeau, al zien we haar uiteindelijk toch winnen. BBC 6JVC 2 (10 uur) doet ons overhel len naar een kleine H. zege, terwijl Atlas 2 thuis tegen Zeemacht 2 (2 uur) eveneens de beste papieren heeft. Vierde klasse E. Held. Boys 2Helder 7 (10 uur), wie van deze twee „zwakke zusjes" is de zwakste? Oosterend 1Watervogels 3 (2 uur) houden we ondanks W.'s voorspoedige start op de Oostsr§n<Jers, Vierde klasse F. Dirkshorn 2 krijgt na haar eervol reaultaaj tegen Callantsoog thans Petten 2 thuis. On danks terreinvoordeel zal D. de vlag moeten striiken Callantsoog wint, zjj het niet zonder moeite, uit van Oudesluis 2 (2 uur), terwijl BKC 3 met een gelijk spel uit tegen Schagen 3 al fraai werk zou leveren (12 uur). Adspiranten. In afd. M. rusten Helder a en HRC a. Alleen Hollandia a—West-Frisia a wordt ge, SPDeduitslag van Alcmaria a^-Alkm. Boys a was 20. In afd. P. moet Succes a thuis de punten aan BKC a afstaan (12 uur), evenals HRC b aan Schagen a (12 uur). Helder Ij klopt thuis HRC c (12 uur). Oudesluis a houdt er in afd. Q. Callanta- oog a onder (12.30 uur). Atlas a doet, even eens thuis, Oudesluis na tegen HRC e (12 uur). Tenslotte HRC d—Helder e (1.15 uur), Voor afd. R trekt Schagen b naar HRC f (12 uur). Op Texel worden gespeeld Texel a— Texel b (12 uur) en Oosterend aTex. Boys g (12.30 uur). AFDEELING I. De Koog staat morgen op stelten vanwege het bezoek, dat landskampioen Ajax aan haar favorieten brengt. Een reuze dag voor den penningmeester en mischien wel voor de heele club, want de Koogers hebben altijd nogal succes tegen de Ajaciden weten te be» werkstelligen. V.S.V. krijgt bij Sparta harden wind tegen en we voorzien dan ook, dat zij het loodje zal moeten leggen. ADO wint van Excelsior, ter» wijl VUCRFC wel eens op een draw kon uitdraaien. - 'j'4. H.B.S. heeft na haar goeden start niet weinig de aandacht op zich gevestigd. Mor» gen gaat zij de Stormvogels opzoeken en men mag benieuwd zijn, hoe de ex-kraaien er dit zullen afbrengen. Haarlem blijft aan den kop door een zege op CVV en Feijenoord zal wat op de ranglijst stijgen via een over, winning óp DHC. Blauw Wit heeft een goed« kans tegen het bezoekende 't Gooi en ten-, slotte verwachten we een Xerxes-overwin, ning op Hermes-D.V.S. In het Oosten wordt de eerste klasse aan gevoerd door Tubantia, dat in Heetjans wel een geduchte versterking schijnt te hebben gekregen. Morgen bezoeken de roodbaadjes Wageningen en zullen door een kleine zege opnieuw de aandacht op zich vestigen. Twee harer concurrenten - Enschede en Heracles vliegen elkaar in Enschede in de haren; daar kan Tubantia slechts wèl bij varen. Go Ahead gaat in Zwolle trachten de eerste overwin ning op PEC te behalen. AGOVV slaat het bezoekende ZAC, dat Zondag duchtig tegen viel en Hengelo heeft een goede kans nu NEC op bezoek komt. In het Zuiden een ontmoeting tusschen de nummers 1 en 2. Daar PSV hooger aangesla gen kan worden dan NAC en bovendien nog het terreinvoordeel heeft, zal het wel een nieuwe Eindhover zegepraal worden. Voorts op het programma staan NO ADJuliana; Willem IIM.V.V.; RoermondEindhoven; BleyerheideLONGA. Afdeeling V biedt slechts S eerste klasse wedstrijden in verband met den wedstrijd Noord-Nederland—Noord-Duitschland. In het veld komen de 6 zwakke broeders: Sneek— Achilles; HoogezandH.S.C. en Heerenveen— Leeuwarden. De stand van de liefhebbers over het ge- heele seizoen luidt: Oude duiven. ,..9" de Wit, 661 punten; kampioen, tevens Vitesse-kampioen; H. v. d. Giessen 638; H. Tne ^al 257M' de Boer 251; W. de Boer Koorn MO; A. Verhoef 166; J. Fille- °;TKleef 130; C. de Wit 125; O. Boon 109; P. Ham 101; J. de Ruiter 96; J. Hoek 93; r; K°® 71 R- de Vroome 53; J. Bruin 26; Chr. Braun 20; Steegers 16 punten. Kampioen doffer werd: Ster 353-8720, eigendom H. v. d. Wal. Kampioen duif werd: Ster 36S-45002, eigendom H. v. d. Giessen. Jonge duiven BoeTr' 216 Punten, kampioen; J. Fil- Buiter 203; H. v. d. Giessen Qfi V- i ,°r„U8: H- v- d- Wal 112; J. Bruin r' wn Lo89: A' Verhoef 88; O. Boon 63; P' Wit 58; Chr. Braun 56; Woering 53; R. de Vroome 51; p. Ham 51; W. de Boer 30; esbers 26; Minneboo 23; A. Kluf 19; Stee gers 13 punten. Kampioen duif werd: Ster 37-3-76066, eigendom M. de Boer. Oude en jo n g e 'd u i v en. R,-.„7' .d0 Wal 259 punten, kampioen; J. de L.248; Chr. Braun 216; H. v. d. Giessen wu cf" AMTneb0° 89J- Fillerup 88; G. de wit 68; A. Koom 67; P. Ham 53; O. Boon 51; aa H- de Vroome 48; W. de Ruiter 1' M- de Boer 39; R. de Vroome 30; W. de Boer 25; J. v. Hoek 17; Giesbers 17. Kampioen duif werd: Ster 37-3-13793, eigendom H. v. d. Wal. generaal kampioenshcap werd behaald door H. v, d. Giessen met 981 punten,

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 16