SILVERRUSH 1937. DE STAPELLOOP VAN DE «TRAFALGAR». In den Haagschen dierentuin is Zaterdagmiddag een demonstratie gegeven met thermiet- bommen. De uitweiking van een «biandbom* Van de werf der Ned. Scheepsbouw Mij. te Amsterdam is Zaterdag het m.s. «Trafalgar», gebouwd voor de Noorsche reederij Wilhelmsen, tewatergelaten. Het nieuwe schip in zijn element De Kon. Ned. Ver. v. Luchtvaart vierde Zaterdag haar 30-jarig bestaan. Een foto tijdens de reünie op het vliegveld Ypenburg, waarop talrijke autoriteiten op luchtvaartgebied aanwezig waren Met de IJmuider treiler Y. 115 arri veerde Zondagavond te IJmuiden de bemanning van het op de Noordzee vergane Noorsche m.s. «Aarssen». De aankomst van de geredde bemaning Hoofdingenieur C. Biemond, die ernstig in aanmerking komt voor de benoeming tot directeur van de Gemeentewater leidingen te Amsterdam Jan Zeegers (rechts), winnaar van den door de Haagsche athletiekvereeniging «Trekvogels» georganiseerden veldloop, tijdens het nemen van een hindernis De Poolsche gezant, Z. Exc. W. Babinski, Heeft Zaterdag te Scheveningen het Poolsch Zeemanshuis officieel geopend. Tijdens de openingsrede van den gezant In het Feyenoord-stadion te Rotterdam werd Zondag de voetbalwedstrijd Feyenoord Stormvogels gespeeld, welke in een 3 2 overwinning voor de Rotterdammers eindigde. Een snapshot voor het doel van Stormvoaels De president van Turkije, Kemal Ataturk, heeft persoonlijk de herfstmanoeuvres van het Turksche leger in de omgeving van Smyrna bijgewoond. De presi dent bestudeert de stafkaart

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 4