Ayenda Bij Yung Hing en Teng Soi op het „Mariniersplein" PUROL Ongeloofelijke toestanden voor Hollandsche begrippen Maandag 25 October 1937 Tweede Blad Chinatown in Nieuwediep Japangroot mond,.* weinig cente!" Ernstig verkeersongeluk bij het Julianapark De opvoering van Repelsteeltje Effatha-avond Uitvoering Pro Patria De collecte voor het Kleeding en Dekking fonds Als de vos de passie preekt Burgerlijke Stand van Den Helder Op zoek naar Chinatown... De Vijzelstraat in, dan de eerste steeg aan Uw linkerhand, dan weer de eerste aan dezelfde hand... en hierin het tw^de huis; hier vindt ge, temidden van hope loos vervallen en vervuilde krotten, tus- schen onbewoonbaar verklaarde en ka duke schuurtjes (want een „huis" kunt ge kwalijk zoo iets nog noemen!) een stukje China: de „woning" van twee pinda-Chineezen: Yung Hing en Teng Soi. We zijn er heen geweest en Yung Hing ontving ons op den drempel: naar buiten walmden weeë aromen van sterk gesausde cigaretten, vermengd met de geuren van ge droogde scharren. In het portaal zaten 2 hon den en 3 katten elkander gapend op te nemen. Yung Hing beviel onze komst maar zóó zóó: stond als een portier voor zijn woning, ken- ne met de bedoeling den reporter geen toegang te verleenen. Hoe moeilijk het is Dan begint de voorstelling: „Chinaman... wij schrijven over jou... write about you... in de paper... in krang... you know?" Geen woord van antwoord, alleen een star schud den van het bruine hoofd. Een stuk krant hebben we bij ons... wijzen er op: „Over jou... write... schrijven...!" Ineens dringt het tot hem door: Ohh... police... niks kedaan... nee, nee, only pinda- business... pinda... na police." Enfin, zoo gaat het nog een kwartiertje door, totdat deze China-man eindelijk dóór krijgt, dat we niet van de politie zijn en slechts het plan hebben iets over hem en z'n vriend te schrijven. Schoorvoetend gaat hij achteruit en krijgen we de kans in het krotje binnen te dringen. Bittere armoede. Het is méér dan erg: Hier treft men een woningtoestand aan, die waarlijk ten hemel schreiend genoemd moet worden en die ook in Chineezenoogen de perken te buiten moet gaan. In de twee kamertjes heerscht een on gelooflijke wanorde. Oud ondergoed, vervuilde bovenkleeren en andere ondefineerbare zaken hangen aan pennen aan de wand. Een paar katten liggen te slapen onder de tafel en de stoelen langs den kant hebben meer van gam mele schommelschuitjes dan zitplaatsen. Als we toch in een kaduke stoel plaatsnemen, produceeren de veeren een helsch concert van piepende, steunende en krakende dissonanten. China Op een plankje staat wat rommel: een paar „Chineesche" prullen, die echter kenne lijk van Japansche origine zijn en een „wierook-vaatje" met er op „Groeten uit Cal- lantsoog". Aan de wand echter een paar prenten uit Chineesche kranten: een militair met martiaal uiterlijk, een meisje uit China en enkele andere. Op de tafel staat een walmend olielichtje: het loeft als een schoorsteen, maar dat in teresseert Yung Hing niet. De scharren stin ken een uur in den wind en ook uit andere hoekjes van 't kamertje komen minder aan gename geuren. We zitten samen aan tafel: Yung Hing en de verslaggever. Yung Hing, die uit een ge rafelde binnenzak z'n pas haalt en open voor ons ligt, daar staat het weer: Yung Hing, allant aux Indes Neerlandaises, age 35, ma- rin (zeeman). Woonplaats Kwanting. Japan... bah"- Yung Hing is ook al geen blauwe Maandag in Holland: al meer dan 16 jaar geleden bracht een schip hem over de groote lap water, maar in onderscheid met „Opa" verlangt deze Chinees niet terug naar het goede vaderland. Integen deel: ...„Holland goed... China poor... Pindaman China no eten... no cente... oohhh pindaman so arm Yung Hin schudt droevig met z'n hoofd en z'n oogen staren heel in de verte. Dan... China slecht now... China fighting... vechten... ohhh,, but Japon niet win... no no, Japon groot mouth groot mond maar weinig cente... ohh. Japon... bahii. De winter komt... Met veel moeite vertelt hjj dan iets uit zn leven: hoe hij eerst in Rotterdam gevent heeft en daarna met de anderen naar Nieuwediep afzakte. Aanvankelijk was er wat met de pin da's te verdienen, maar tegenwoordig is het heelemaal mis. De zomer is nu ook nog voorbij en Yung Hing en Teng Soi. z'n vriead, die niet aanwezig is, weten waarlijk niet, h>e ze de koude maanden moeten doorkomen. Op het „Mariniersplein" buiten klinken stemmen: een paar vloeken kaatsen op het binnenplaatsje en de honden en katten begin nen te blaffen en te spinnen. Maar de Chinees hoort er blijkbaar niets van... doet tenminste alsof. Een beeld, bruin, mager, bewegingloos. We maken aanstalten van onzen vriend een foto te maken, maar daar schrikt hij van op: „No no... niet foto. Morgen... morgen foto-maak. Dan mooi jassie. Lee- nen ik, niet oud jassie in krant. Krant kom iA China..." We pogen Yung Hing uit te leggen, dat de abonné's in China aan twee handen te tellen zijn, maar er komt niets van in. Er wordt geen foto gemaakt. Rijst, scharren en zeewier. Ook hier is de eenige luxe een doosje zelf- gerolde sigaretten. De tabak is zwaar gesausd en heeft een zoetige opiumgeur. De geur van het verre land, de geur van Kwanting... De katten loopen onder de tafel: er zij er nu ineens 5 in totaal: groote zwarte beesten, met dikke staarten. Een enkele maal strijkt de Chinees met z'n magere bruin® hand over de koppen. We hooren nog, dat Yung Hing en zijn vriend bijna uitsluitend van rijst leven. Rijst 's morgens... rijst 's avonds... Voor afwisseling een gedroogde schar, terwijl de buren in de omgeving ons vertelden, dat ze er bij nacht en ontij op uittrekken om zeewier op den Helder- schen zeedijk te verzamelen, wat ze als deli catesse nuttigen. Overdag zijn de beide Chineezen niet in hun krotje: dan loopen ze langs de buitenwegen; gaan van dorp tot dorp, van huis tot huis en overal hoort men den mono tonen roep: „Pinda... pinda!" 's Avonds komen ze „thuis": bij hun kat ten en honden, in China-town, achter het „Mariniersplein". Als schimmen komen ze de steegjes door en omwonende vrouwen ver telden ons dat ze zich dikwijls in den donker een ongeluk schrikken als de sluipende Chi neesjes er rondwaren. Maar ze doen hier geen kwaad: ze stelen niet, ze maken het niemand lastig en onhoor baar leven ze de uren in het schuurtje. Alleen de rijst ritselt, de katten spinnen en de velle tjes van de gedroogde scharren kraken. Illusie- en ideaalloozen Dót is alles: voor het overige weten wij niet wat er in dezen Chinaman omgaat. Treu ren zij over hun vaderland, hebben zij nog illusies daarnaar terug te gaan, spookt er nog één ideaal in die bruine hoofden? Of peinzen ze alleen maar, hoe ze aan de één-gulden-vijf tig huur in de week moeten komen, hoe het komt dat hun sokken meer gat dan katoen zijn en waarom afgedragen schoenen zoo gauw op zijn als ze langs de bui tenwegen van Nieuwediep loopen? We weten het niet. Maar wat we wél weten, dat is dat men hier aan den buitensten zelfkant van onze stad aangeland is en dat hier de armoede vormen aangenomen heeft, die niet prettig meer zijn. En nogtans: Holland goed Chinaarm Man aan beide beenen vrjj zwaar gewond. Zaterdagmiddag, te 2 uur, heeft op de krui sing SpoorstraatJulianapark een botsing tusschen een personenauto en een wielrijder plaats gevonden, waarbij de laatste ernstig gewond werd. Het slachtoffer, de heer S. Wij- ker, moest namelijk met 2 zwaar gekneusde beenen in 't Marine-hospitaal worden opge nomen. Deze wel zeer ongelukkige samenloop van omstandigheden heeft zich as lvolgt toege dragen. Op genoemd tijdstip kwam de heer Fr. Neyts met zijn auto, waarin zich nog enkele andere personen bevonden, uit de Spoorstraat gereden en wilde bij de kruising rechtdoor gaan. Op dat moment kwam uit het Juliapa- park (aan de zijde van het Kegelhuis) de heer Wijker op de fiets aangereden, die de bedoe ling had de Keizerstraat in te slaan. Uit ver- keersoogpunt had dus de wielerijder voorrang. Auto en fiets kwamen vrijwel op hetzelfde oogenblik op het kruispunt met elkander in botsing en dat dusdanig, dat de man versuft bleef liggen terwijl het achterwiel der fiets geheel in elkaar gedeukt werd. Direct al bleek, dat de botsing behoorlijk was aangekomen, want de man kon zich, toen de eerste versuftheid iets over was, met geen mogelijkheid opheffen. Binnen enkele minuten reeds was dokter Rensing ter plaatse, die overbrenging naar het Marine-Hospitaal ge lastte. Een gelukkige omstandigheid was het hierbij, dat zich toevalligerwijze voor „Bel- levue" een auto van den Eersten Hulpdienst van het Roode Kruis te IJmuiden bevond. Van de zich hierin bevindende apparaten werd dan ook door een verpleegster dankbaar ge bruik gemaakt. Een groot aantal belangstellenden was op het drukke kruispunt samengeloopen, dei ech ter door de politie op behoorlijken afstand gehouden werden. Hedenmorgen kon men ons bij 't Marine hospitaal nog niet inlichten over den aard der verwondingen. Het onderzoek hierna was nog niet beëin digd. De costuumpjes. De moeders van de kinderen, die meedoen aan de opvoering van „Repelsteeltje", worden beleefd verzocht, in verband met het maken van het vereischte costuumpje, zich in ver binding te stellen met Mevr. de Hoogh, Stationstraat 5. En wel voor de kinderen van: groep A en g r o e p I hedenmiddag tusschen 2 en 4 uur. Groep II en III morgenmiddag tusschen 2 en 4 uur. Jongensgroep Woensdagmiddag tus schen 2 en 4 uur. In verband met de korte voorbereiding van een en ander verzoeken wjj de moeders vooral dit bezoek niet te ver zuimen. „Effatha", Christelijk Instituut voor Doof stommen! Een zeer bekende klank voor velen! Maar voor meerderen zeer zeker een totaal onbekende wereld! Leeren deze doofstommen werkelijk ver staanbaar spreken? Is er nog altijd een doof stommen-gebarentaal? En hoever kunnen ze worden onderwezen? Op deze en nog veel meer vragen hoopt de heer P. T. Breimer, zelf onderwijzer aan het bovengenoemd Instituut, antwoord te geven tijdens den Lichtpeeldenavand,.over „Effatha", welke gehouden zal worden op Woensdag 27 October a.s. in het Chr. Mil. Tehuis. Ds. Tollenaar en de Eerwaarde Heer Os kamp hopen resp. een openings- en slotwoord te spreken. Voor bijzonderheden betreffende aanvangs- uur en toegangsprijs verwijzen we naar d° in dit nummer voorkomende advertentie. SINT MAARTEN. Wij herinneren er nog even aan, dat kinde ren, die willen deelnemen aan den lichtstoet, zich tot Zaterdag a.s. kunnen aanmelden, aan de adressen, vermeldt in ons nr. van Zater dag j.L Een gevarieerd en goed uitge voerd programma. Vele opvoedkundigen hebben geschreven over de waarde die lichamelijke oefening, vooral voor kinderen heeft. Het staalt de spieren, sterkt de zenuwen, maar bovenal zorgt het voor een gezonde geest en dit is het voornaamste voor hen, die de toekomst zullen beheerschen. We hebben Zaterdagavond bij de uitvoering van P. P. in Casino bemerkt, dat bestuur en leiding van deze vereniging doordrongen zijn van het feit, dat een veelzijdige ontwik keling van het lichaam, de kern is van dat, wat de leerlingen moet worden bijgebracht. Met veel interesse werd het gevarieerd pro gramma dan ook door ons gevolgd. De heer Veen, de voorzitter, heette de aan wezigen, in het bijzonder de besturen van de plaatselijke sportvereenigingen hartelijk wel kom. De voorzitter deelde mede, dat het in de bedoeling van het bestuur had gelegen om deze uitvoering niet te doen plaats vinden, nu de heer Van Hooydonk, die 49 jaar op onnavolgbare wijze de leiding van de ver- eeniging heeft gehad, op zoo tragische wijze aan zijn ziekbed is gekluisterd. Maar juist deze grijze leider, die weet wat het voor de kinderen, die maandenlang zich verheugen in het vooruitzicht van een uitvoering, betee- kent, deze te moeten missen, drong er op aan, dat de avond niet moest worden uitgesteld. De heer Veen deelde verder nog mede, dat het eerelid, de heer Schlamilch, heden 50 jaar lid van P. P. was. Daar de heer Schlamilch dezen avond, met het oog op de ziekte van den heer Van Hooydonck niet aanwezig wilde zijn, zou deze herdenking in intiemen kring worden gevierd. Als blijvende herinnering werd hem het schild van P.P., gedreven in koper, aangeboden, welk werk door den heer Sneltjes was uitgevoerd. Na dit openingswoord van den voorzitter wordt dan een aanvang gemaakt met de af werking van het programma. De dames Groen, QuackThijssen en De Snayer hadden zich belast met de leiding bij de meisjes en damesafdeeling, terwijl de hee- ren Veen en Schotman, de laatste uit Alk maar afkomstig, zich met de jongens- en heerenafdeeling hadden belast. En ondanks het feit, dat de leerlingen zich verstoken za gen van den hun bekenden en vertrouwden leider, den heer Van Hooijdonck, kunnen we niet anders zeggen, dan dat de uitvoering van de diverse punten van het programma tot in de finesses was verzorgd. Het zou te ver voeren om punt voor punt van het uitge breide programma te behandelen en daarom zullen we hier en daar een greep doen. De stokoefeningen waren zoowel van de jongens- als meisjesklassen, waarvan vooral het werk van de kleinste meisjesklasse, die er in hun matrozenblousjes met zwarte rokjes alleraardigst en zeer sportief uitzagen, op viel, een dankbaar nummer. Het hartelijk applaus van het publiek vertolkte op duidelijke wijze hoezeer deze oefeningen op prijs werden gesteld. Het werk aan de barren van de jongeren, was gezien in het licht van hun leeftijd, goed te noemen, terwijl de dames- en grootere meisjesklasse beslist een pluimpje toekomt voor de wijze waarop zij de, lang niet lichte oefening uitvoerden. Het is steeds weer een genoegen om naar de soepele bewegingen te kijken, die bij het knotszwaaien naar voren komen. Vlot en bijna zonder haperen werd dit nummer afgewerkt door de meisjesklasse. B. Het was wel een van de best uitgevoerde nummers van het pro gramma ook door de origineele samenstelling ling. Aan het hoogrek deden de heeren goed werk. Door enkelen werd de reuzenzwaai zeer gemakkelijk en zonder het over het algemeen sensationeele tintje, verricht. Ook de staaf- oefening van de heeren stond, wat de samen stelling en uitvoering betreft boven kritiek. De zeer zware rhythmische oefening, door de damesafdeeling uitgevoerd, tevens het laatste nummer van het programma voor de pauze, was een waardig besluit. Steeds op nieuw gaat er van een gelijke oefening een bekoring uit, die zelfs het hinderlijke geroe zemoes, dat blijkbaar aanwezig behoort te zijn tijdens een gymnastiekuitvoering, voor een moment doet verstommen. Het is een op zichzelf staand iets en wijkt nog al af van de gewone vrije oefening, maar juist dat eigen aardige, dat soepele in de bewegingen, doet het publiek in gespannen aandacht deze oefe ning gadeslaan. Na de pauze volgt een gevarieerd program ma, gebaseerd op amusement. Voor de kinde ren is het eerste stukje bestemd, dat „Apen streken" is getiteld en bij de kleinen en ook de grooten in den smaak viel. Verder zongen de jonge dames Blom en Van Praag en later mej. van Praag alleen een paar geestige liedjes. Mej. Snooi, afkomstig van Wieringen en lid van het keurcorps van het K.N.G.V. gaf een demonstratie aan paard en barren. En de damesafdeeling van P.P. heeft hiervan zeker nog wel wat kunnen leeren. Na de verloting volgde tenslotte een ge animeerd bal. Pro Patria kan terugzien op een uitstekend geslaagden avond. De Held. Bestuurdersbond doet niet mee. Het bestuur van den Helderschen Bestuur dersbond heeft aan het Gemeentelijk Bureau voor Maatschappelijk Hulpbetoon het volgen de adres gezonden: Namens het Bestuur onzer organisatie heb ben wij de eer U hierbij te berichten, dat door onzen bond aan de te houden collecte voor het z.g.n. Kleeding- en Dekkingfonds niet zal wor den deelgenomen. Naast de overbekend geachte opvattingen der moderne arbeidersbeweging ten opzichte van de steunverleening aan werklooze arbei ders, zijn het onderstaande conclusies, die heb ben geleid tot deze beslissing. Ie. Dat deze spaarregeling als zeer ver werpelijk moet worden beschouwd, omdat de tijd, dat voor het onderhoud der slachtoffers van het huidige economisch stelsel een beroep moest worden gedaan op de particuliere lief dadigheid, als lang voorbij moet worden aan gemerkt. De positie van de arbeidersklasse in ons land, laat ondersteuning in de door den minis ter bedoelden zin niet toe. De voorziening in het directe levensonderhoud van de slachtoffers der gevoerde economische wan-politiek moet geheel door de overheid uit hare kassen ge schieden. 2e. Dat het onmogelijk moet worden geacht op deze wijze in den door den minister zelf geconstateerden noodtoestand der werkloozen te voorzien. Het bedrag, dat op deze wijze in het meest gunstigste geval beschikbaar zal kunnen komen, zal nog stukken onvoldoende blijken te zijn om de werkloozen in hun nood toestand van het hoog noodige te voorzien. 3e. Dat het daarstellen van deze spaarrege ling niet getuigt van de juiste kennis van de materieele positie der werkloozen en, dat op grond van deze positie het onmogelijk moet worden geacht, dat er werkloozen zouden zijn te vinden, welke van de thans geldende steun bedragen zouden kunnen sparen, zonder dat zij genoodzaakt zouden zijn op de meest belang rijke levensbehoeften te bezuinigen. De devaluatie heeft reeds een koopkracht vermindering op het steunbedrag van 8 pet. ten gevolge gehad. 4e. Dat alhoewel het deelnemen door de werkloozen aan deze spaarregeling nooit zal kunnen worden uitgelegd, als een teeken van voldoende hoogte der ondersteuning, het toch niet denkbeeldig is, dat verdere eischen tot ver betering der steun, op de onder pressie ge bleken gelegenheid tot sparen, zullen worden afgewezen. 5e. Dat afgezien van de onder 1, 2, 3 en 4 genoemde zeer ernstige bezwaren, het niet tot de taak van vakbeweging kan behooren aan openbare collecten, zelfs niet voor dit doel, deel te nemen. 6e. Dat niettemin de deelname aan deze spaarregeling voor eiken werklooze geheel vrij willig is en buiten verantwoordelijkheid der vakorganisaties valt. Het deelnemen van deze spaarregeling door leden van vakorganisaties, heeft en voor die leden en voor de organisaties geen enkele con sequentie. Ten aanzien van onzen vertegenwoordiger in het B-Comité der steunverleening verklaren wij, dat deze met in achtneming van boven staande conclusies, zich in het belang der werkloozen aan de werkzaamheden van het Comité zal blijven wijden. DIE VLIEGER GING NIET OP. Vannacht werd ingebroken in het sigaren magazijn de Goey aan de Loodsgracht. Men verschafte zich toegang tot het perceel, door aan den achterkant een ruit in te drukken, waardoor men in de keuken kwam. Maar hier stootten de dieven, of was het dief, letterlijk hun neus. Want de deur van keuken naar kamer was eveneens op slot. Pogingen om verder te dringen heeft men maar laten varen. VECHTPARTIJ. Gisterenavond geraakte in de Hoogstraat een tweetal mannen met elkaar slaags en dat terwijl er geconstateerd werd, dat geen van beiden onder den invloed van sterken drank was. De politie heeft proces-verbaal opge maakt, terwijl een van beide vechtersbazen een extra bekeuring kreeg, omdat hij niet in de richting wilde gaan, welke de politie hem aanwees. AANRIJDING. Zaterdagavond heeft op de Weststraat een aanrijding tusschen een auto en wielrijder plaats gehad. De wielrijder kwam van de werf en had dus de auto, die op een voor- rangsweg reed, moeten laten passeer. Geluk kig werd alleen de fiets beschadigd en kwam de berijder zelf er zonder verwondingen af. VERNIELZUCHT. Een bewoner van de Dijkstraat deed aan gifte, dat ten zjjnen nadeele een schutting werd vernield. DIEFSTAL. Gisteren is aan boord van een der visschers- vaartuigen. die in de Buitenhaven liggen, in gebroken. Diverse levensmiddelen werden ont vreemd. Het is merkwaardig zoo spoedig als Mussolinl gekenterd is. Ons pessimisme ten opzichte van de waarachtigheid van de Italiaansche bekee ring in de Spaansche vrijwilligerskwestie is spoediger bewaarheid dan we hadden durven denken. Men heeft te vroeg gejuicht. Ver klaarde Grandi (Italië) Woensdag dat zijn regeering bereid was het rapport van de com missie van onderzoek over het aantal vrij willigers in Spanje zonder voorbehoud te aan vaarden, in het laatst van dezelfde week ver klaart dezelfde Italiaansche vertegenwoordi ger „glashard" zou men in Nieuwediep zeg gen, dat zijn regeering gaarne bereid is de commissie naar Spanje uit te sturen, maar dat zij zich natuurlijk niet door de conclusies van deze commissie gebonden zou voelen. Maar dan is im mers het zenden van de commissie fictief geworden. Het is een ontgoocheling deze verklaring. Een koude douche voor Engeland, dat de in stemming van Mussolini met beide handen had aangegrepen. De Londensche corr. van de „N. R. Crt." telefoneerde o.m. Zaterdagmorgen aan zijn blad: Ondanks het eindelooze aantal bewijzen van de laatste twaalf maanden dat Mussolini vastbesloten is zijn Spaansche politiek tot een goed einde te brengen, ondanks waardeloos gebleken gentleman- agreements, ondanks de „spontane" ver zekeringen van Bova scoppa, ondanks het gedraai en geknoei van meer dan eeil jaar Italiaansche niet-inmengingspolitiek, heeft men zich nog eenmaal in de luren laten leggen. Misschien (het is zelfs waarschijnlijk) is het optimisme van Woensdag en het vertrouwen in Mussolini's geruststellende verzekeringen, waaraan Chamberlain in het Lagerhuis-debat uitdrukking gaf, meer beleefd dan oprecht ge weest. Mussolini heeft zich wat al te spoedig in de kaart laten zien en heeft daardoor verbitte ring gewekt. Het figuur is dezen keer zoo dwaas, omdat Grandi's houding op de vergadering, zoo schreef dezelfde corr., duidelijker dan ooit heeft getoond hoe volkomen onscrupuleus de Italiaansche politiek is. Het geduld van Engeland raakt echter eens uitgeput. Mussolini mag dan sugge- reeren dat het binnen afzienbaren tijd met Engelands wereldmacht gedaan zal zijn, hij kon door dit onbedachtzaam optreden nog wel eens een zware pijp moeten rooken. Al wil Engeland den vrede, omdat het met oorlog niets te winnen heeft, het vreest den strijd minder naarmate zijn bewapening sterker wordt. Italië moet niet te vaak met vuur spelen. Vetwormpjes en pukkels ontsieren het gelaat. Purol doet ze verdwijnen en maaktdehuidzuiveren gezond In doozen 30-60 ct. Bij Apoth. en Drog. I M1JNHARDT I Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30— 17 u. Zaterdags van 912 uur. Nat. Hist. Museum, geopend dagelijks van 710 uur, Woensdag bovendien van 35 uur. Bioscopen: Rialto-theater, Spoorstraat, aanvang half acht „Maytime". Tivoli-theater, Spoorstraat: aanvang half 8: „Baron Tip" en „Tusschen avond en mor gen". Witte Bioscoop, Koningstraat, aanvang half 8: „De vrouw uit het duister" en „Een nacht met den Keizer". Dinsdag 26 October. Casino, 8.S0 u. Eerste abonnementsvoorstel ling „Charlotte". Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 746.0 Licht op heden 17.14 Van 23 October 1937. GETROUWD: A. Boersma en T. Boon. OVERLEDEN: C. E. BaisErasmus, 31 j. COLLECTE „DORUS RIJKERFONDS". De Zaterdag gehouden collecte voor het „Dorus Rijkersfonds" heeft opgebracht 362.97%. Allen, die daartoe hebben meegewerkt, wor den hartelijk dank gezegd. PLAATSBESPREKING ABONNEMENTS VOORSTELLING. Wij vestigen er de aandacht op, dat de plaatsbespreking voor de morgenavond te ge ven eerste abonnementsvoorstelling geschiedt vanavond van 7 tot 9 uur in Casino. Men zie de advertenties.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5