Onzekerheid rond Holland-Frankrijk Jaarvergadering Ziekenzorg Franschen komen met een sterk elftal De eerste wedstrijd zonder Bakhuys N.H.V.B. Moreel van de marine be paalt haar gevechtswaarde Dronken vader schuldiger dan jeugdige moordenaars Predikbeurten Drie veteranen en een nieuweling in ons elftal Gesmokkelde effecten gestolen Uit onze omgeving PUBLICATIE. Denaturatievergoeding Erwten en Veldboonen Oogst 1937. ^maektberichten|3 IMorgen opent het Nederlandsch elftal In het Olympisch Stadion te Amsterdam, het internationale voetbalseizoen met een wedstrijd tegen het vertegenwoordigend van de Fransche Republiek. Zooals altijd bestaat weer een groote be langstelling voor dit gebeuren, al is deze sei zoenopening niet van die groote allure als zij zou hebben indien België of Duitschland onze tegenstanders zouden zijn. Dit zal morgen ook wel blijken in het Stadion! Geruchten doen n.1. de ronde, dat het Stadion lang niet uitverkocht zal zijn. En al is de schare, die aan den luidspreker gaat zitten, onzegbaar groot, feit is, dat velen er geen tientje voor over hebben om Nederland tegen de Fran schen te zien voetballen. Daar komt nog bij, dat men geen hl te groot vertrouwen in het Nederlandsch elftal stelt. Of dit gerechtvaardigd is? Dat valt moeilijk te zeggen. Het is waar, dat met het vertrek van Bakhuys ons nationaal elftal een attractieve figuur verloren heeft, die alléén een wedstrijd kon maken. Een andere ster hebben we daar niet voor terug gekregen, waarbij nog komt, dat spelers als Andries- sen, Van Heel, Halle weer een jaartje ouder geworden zijn en wier spel al zóó bekend is, dat het voor velen geen attractie meer vormt. Neen, het laat zich wel verklaren, dat het Stadion niet uitverkocht zal zijn. Amateurs tegen profs. Moeten we echter deze ontmoeting met angst en vreeze tegemoet zien? De Fran schen komen met een sterk elftal en met geen anderen wensch, dan de smadelijke 16 nederlaag, welke zij laatstelijk in Parijs te slikken kregen, te wreken. Zooals men weet, zijn alle elf spelers professionals, maar dat vinden we geen bezwaar, omdat al zoo dik wijls gebleken is, dat onze amateurs (hoe lang nog over het algemeen best tegen ze opgewassen zijn. Erger is, dat misschien het ploegverband van de Franschen beter ver- zord zal zijn, dan bij ons, die immers in de huidige samenstelling nog niet gespeeld heb ben. Frankrijk daarentegen kan er op bo gen in vrijwel dezelfde samenstelling als waarin het morgen in het Stadion aantreedt op Zwitserland een fraaie zege te hebben be vochten. Belangrijke rol voor Kick Smit. In de verdediging van ons team hebben we het meeste vertrouwen. Het driemanschap HalleWeberCaldenhove moge dan niet heelemaal meer in ouden doen zijn, het zal Noder'and de roodzwarte aanvallers niettemin danig den voet dwars weten te zetten. In de midden linie speelt, naar wij hopen, Anderiessen in dezelfde kracht als de laatste weken bij Ajax, terwijl van Pellikaan en Pauwe (de laatste als links half!) geen groot doch hopenlijk nuttig werk verwacht mag worden En tenslotte de voorhoede. Als leider van dit quintet zal ditmaal optreden Kick Smit, de man, die Bak huys zal moeten doen vergeten. Een zware taak voor den Haarlemmer! Het is vrijwel zeker, dat deze rasvoetballer niet teleurstellen zal, maar hoe zullen de anderen op zijn spel reageeren? Daar is aanvoerder Van Heel als linksbinnen ook al een „trial" Vente als rechts binnen met op de vleugels Frank Wels en de eenigste nieuweling, de Blauw witter Bergman. Hoe zal deze linie ope- reeren? Het is een groot vraagteeken en met het al dan niet slagen van deze sa menstelling hangt de overwinning of de nederlaag ten nauwste samen! We zullen er het beste maar van hopen, want in z'n hart rekent ieder Nederlander er toch maar op, dat het een overwinning wordt! Er is echter rond een interlandwedstrijd van ons team nog nooit zóó'n onzekerheid ge weest! Om half 'drie zullen de elftallen zich als volgt opstellen: HALLE (Go Ahead) WEBER (A.G.O.V.V.) WELS (Unitas) LANGILLER (C.A. Paris) PELIKAAN (L.O.N.G.A.) VENTE (Fejjenoord) VEINANTE (R.C. Paris) DELFOUR (Roubaix) ANDRIESSEN (Ajax) SMIT (Haarlem) 0 NICOLAS (Rouen) FOSSET (Metz) CALDENHOVE (D.W.S.) PAUWE (Feijenoord) VAN HEEL (Feijenoord) HEISERER (Strasbourg) BOURBOTTE (Fives) BERGMAN (BI. Wit) COURTOIS (Sochaux) MATTLER (Sochaux) CAZENAVE (Sochaux) Dl LORTO (Sochaux) Fr a nkrij k Eerste klasse D. Tenzij Atlas zelf uitstel heeft gevraagd, had men haar geen vrijen dag moeten geven, maar bijv. de destijds niet gespeelde match AtlasHRC 5 moeten inlasschen. We krijgen nu, evenals vorig jaar, weer de scheeve ver houding, dat Atlas een paar wedstrijden ach terop raakt. Schoorl, Held. Boys en Oudesluis zijn echter ook vrij, zoodat haar achterstand tot die clubs gelukkig tot één wedstrijd be perkt blijft. HRC kan door dit alles een plaats stijgen, wanneer ze nl. thuis Zeemacht klopt (12.30), waarvoor we de kans zeer groot achten nu de vrijzijnde hoogere elftal len de reserve niet behoeven aan te spreken. Hiervan zal Helder 3 ook kunnen profitee- ren. Tegen HRC 5 (10 uur Racing-terrein) hadden we de witjakken evenwel toch al de volle buit toegedacht. Petten ontvangt Succes 2 (11 uur), dat vorige week Oudesluis de eerste nederlaag toebracht. We voorzien een spannend partij tje aan de Hondsbossche, dat de thuisclub niet zonder groote inspanning tot een goed einde zal brengen. Al met al zal deze Zondag in het leidend peleton geen verschuivingen te weeg kunnen brengen maar wel in de onder ste regionen. Het heeft er alles van, dat HRC 5 en Zeemacht nog vaster onderaan komen dan ze al staan. Tweede klasse G. Na BKC 2 zal nu Tex. Boys een aanval doen op het leiderschap van Texel 2. Het zal op het Boys-terrein wel spannen, maar we zien de groenzwarten toch nog de favorieten voor de overwinning als het geen gelijk spel wordt (12 uur). JVC kan omhoog komen door Helder 5 uit te kloppen (10 uur). Derde klasse E. Helder 6 bevestigt haar leidende rol door thuis HRC 7 te kloppen (12 uur). Na de uiter mate goede overwinning op Atlas 2 moet HRC 6, zelf op Wieringen, niet voor Succes 3 behoeven te wijken (10 uur). Atlas 2 zal zeker in herstel moéten zijn, wil ze het be zoekende JVC 2 er onder kunnen houden (10 uur). Vierde klasse E. Alleen Held. Boys 2Atlas 3 staat uitge schreven (10 uur). Het staat voor ons vast, dat A. hier haar eerste overwinning behaalt. Vierde klasse F. Wieringerwaard 3BKC 3 (10 uur) is een strijd tusschen de zwakke zusjes. Hier zal echter wel vast komen te staan, wie de aller zwakste is. Schagen 3—Petten 2 (10 uur) geeft de thuisclub gelegenheid te toonen in hoeverre men aan haar goede plannen geloof mag hechten. Het leidende Petten 2 lijkt ons ech ter te sterk voor de Spartanen. Adspiranten. Inderdaad is afd. M. opgeheven. Helder a en HRC a zijn nu in afd. 8 ondergebracht, terwijl Helder c en HRC c naar afd. Q ver huisd zijn. Dit schept heel andere verhoudin gen en doet het uitzicht van Schagen a en BKC a op een mooi seizoen wel zoo goed ais verdwijnen. Niettemin is Schagen a—BKC a °.m 12 uur aan de Loet een interessant par- tijtje, waarbij de Schagers wel favoriet zijn. In afd. Q wordt HRC eHeld. Boys a ge speeld (12 uur) en in afd. R. HRC f—HRC g (1 uur). De Texelsche afd. is vrij. Hoe het Nederlandsch eskader in Oost-lndië zich voor zijn oorlogs taak voorbereidt. De luitenant ter zee le klasse gedetacheerd bij de hoogere marine krijgsschool J. S. Bax heeft gisteravond voor de Haagsche afdee ling van de algemeene vereeniging van Nederlandsche reserve-officieren te 's-Gra- venhage een voordracht met lichtbeelden gehouden over het onderwerp: „Hoe het Nederlandsche eskader in Oost-lndië" zich voorbereidt voor zijn oorlogstaak". Spreker behandelde in de eerste plaats het propagandistisch nut van deze lezingen, voor de marine. Het moreel van de bemanningen kan geen 100% zijn, wanneer het scheeps volk zich niet gedragen weet door de sympathie van het Nederland sche volk. Be taak van een kruiser. Daarna behandelde spr. de doelstelling van verschillende scheepstypen. Als voorbeeld werd een kruiser genomen, wiens taken o.a. zijn: le Verkennen en een verkenningsactie ook kunnen doorzetten. De kruiser moet dus, om hieraan te kun nen voldoen, op grooten afstand b.v. 15.000 meter, een gevecht kunnen voeren tegen een gelijkwaardigen tegenstander. 2e De kruiser moet een verkenning van jagers kunnen steunen. 3e Een onderzeebootlinie tot den aanval kunnen voeren. 4e. De kruiser moet kunnen convoyeeren, d.w.z. een convooi beschermen tegen onder- zeeboot-aanvallen en vliegtuigbomaanvallen, waarvoor een convooi, dank zij de betrekke lijk geringe vaart, een dankbaar object is. Hieruit volgt dat een kruiser een onderzee boot moet kunnen vernietigen en een bom aanval moet kunnen afweren. 5e. De kruiser moet zeestraten, waaraan ons Indië zoo rijk is, kunnen bewaken en verdedigen. Hij moet dus niet alleen des daags, maar ook des nachts, op korten af stand een verrassenden aanval kunnen af slaan. Het belang van het nachtelijk gevecht. Spr. wees er op, dat het nachtelijk gevecht voor onze lichte en dikwijls, vergeleken bij den vijand, zwakkere schepen groote voor- deelen kan bieden boven het daggevecht. De Hollandsche vloot bezit een maximum van nachtelijke paraatheid. Spr. gaf voorts een levendige beschrijving van een nachtelijk gevecht en van een bom- menaanval, welke meestal beoefend, wordt als het eskader in de buurt van zijn basis is teruggekeerd. Spreker liet de luchtafweer in actie zien en vertelde hoe ook bij het binnenstoomen van de basis de landmacht-kustverdediging in het oefeningsprogramma is opgenomen. Zoowel aan het begin als aan het eind van zijn lezing deed de luit. ter zee Bax, uitko men, hoe de populariteit van onze vloot het moreel van het scheepsvolk steunt en hoe een goed moreel de gevechtswaarde opvoert. Voor den Maastrichtschen rechter diende dezer dagen een zaak van vadermoord. Twee jongens hadden hun dronken vader, die hun het leven ondragelijk maakte gedood en te gen beiden werd een zware gevangenisstraf geëischt. De onder den naam van „Pa van der Steur" bekende Nederlandsche zendingsfi guur te Magelang heeft nu aan de rechtbank te Maastricht een telegram gezonden om de 'ongens te verdedigen. „Pa van der Steur" heeft in zijn arbeid wel van zeer nabij kun nen constateeren, welke verschrikkelijke ge volgen dronkenschap hebben kan. Het ge zonden telegram luidt als volgt: President Rechtbank Maastricht. Oud 72 arige pleegvader van 4316 kinderen (van der Steur) van nabij bekend met diep kind- derleed door jenever, smeekt dringend, ge nade, clementie voor schuldige Antoon en Hendrik. Wijlen vader was veel schuldiger dan zoons. Zielswroeging is de zwaarste straf. Ik bid U: Handelt zachtkens met deze jongens. Ze zijn slachtoffers van jenever- vloek. Schenk genade voor recht". De rechtbank veroordeelde gisteren een 40-jarige Duitsche vrouw wegens verduiste- ing tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, de man- eveneens een Duitscher, waarmede zij samenleefde werd tot een jaar met aftrek van de voor loonige hechtenis veroordeeld. Beide verdachten woonden reeds gerui- men tijd in Nederland, doch de inboedel van de vrouw bevond zich nog in Berlijn. Tegen den tijd, waarop deze verzonden zou worden, kreeg zij een verzoek van een za kenvriend, van den man, waarmede zij in Nederland samenwoonde, om te helpen zijn geld, een bedrag van f 160.000 aan effecten over de grenzen te smokkelen. Daartoe ver dopte de Duitscher zijn kostbare stukken in 'n canapé en voegde deze bij het meubi lair. dat klaar stond om naar Nederland te worden verzonden. Daar aangekomen na men de man en de vrouw, die thans zijn veroordeeld f 40.000 aan effecten weg. Een groot deel van het geld is later in beslag ge nomen en aan den eigenaar teruggegeven. Het O. M. had een jaar en drie maandcyi met aftrek van voorarrest geëischt. KOEGRAS JULIANADORP. Catechisatie Naar men ons mededeelt, zijn de cate chisaties in de Herv. kerk weer aangevan gen (Woensdagavonds 6.45 uur voor oudere meisjes, 7.45 uur voor oudere jongens). Aanmelding kan nog geschieden, mits dit spoedig gebeurt. ANNA PAULOWNA Woensdagavond hield het Abeiders-Zie- kenfonds „Ziekenzorg" haai' jaarvergade ring ten lokale van den heer Slikker. De voorzitter de heer K. Keuris, heet de aanwezigen welkom en deelt vervolgens mee, dat het onderling beheerd ziekenfonds wezen zich in haar landelijk verband in het afgeloopen jaar belangrijk heeft verstevigd. De vroegere federatieve vorm is verlaten en de onderling beheerde fondsen zijn thans vereenigd in een Centralen Bond van Ziekenfond sen, die in de dezen zomer aange nomen statuten den basis heeft ge legd voor een zoo groot mogelijke eenheid. Ofschoon de naam Lan delijke Federatie ter behartiging van het Ziekenfondswezen, zoolang op statuten de Koninklijke goedkeu ring nog nie is verkregen, nog wordt gevoerd, verwacht Spreker dat ook deze binnenkort zal kunnen worden gewijzigd. Inmiddels wordt de nieuw ingeslagen weg reeds betreden. De Bondsraad, waarvan spr. mede deel uitmaakt, heeft haar werkzaam heden reeds aangevangen. Ook de districts vorming, die bij de vorige jaarvergadering nog niet geheel was voltooid, heeft inmid dels haar beslag gekregen, waarbij spr. o.a. tot Voorzitter van het district Noord-Hol land is gekozen. Als bewijs van groei kan spreker m.ededeelen, dat „Ziekenzorg", dat zooveel jaren in Noord-Hollands Noordpunt de uiterste grens der aangesloten fondsen vormde, dat thans niet meer is, omdat zich dezen zomer een fonds te Oosterend op Texel in de rijen van de georganiseerde on derling beheerde fondsen heeft gevoegd. Ook „Ziekenzorg" groeide in het afgeloo pen jaar. Hadden wij vorig jaar op 1 Oc tober 2343 leden, op i October van dit jaar telden wij er 2498, dus bijna 2500 welke in middels zijn bereikt. Wat betreft de financieele resultaten, hoe wel niet bepaald ongunstig, zijn deze in het afgeloopen boekjaar (1 Mei 1936—30 April 1037) toch ook niet gunstig geweest, zooals uit het verslag van den Penningmeester straks zal blijken. Reden van dit minder gunstig re sultaat is voornamelijk te zoeken in het groot aantal opnamen in Ziekenhuizen, dat belangrijke offers van ons heeft gevergd. Ofschoon tot het nieuwe, in Mei ingetre den boekjaar behoorende meent spr. er toch op te moeten wijzen, dat ook dit jaar de ziekenhuisverpleging weer belangrijke of fers vergt. Dit is voor het bestuur dan ook reden geweest, nog niet verder in te gaan op het vorig jaar door den heer D. Dekker gedane voorstel, om ook eene tegemoetko ming bij verlossing te verleenen. Uit het verslag van den penningmeester, de heer T. Jongejan, vernemen wij, dat de ontvangsten in het afgeloopen boekjaar hebben bedragen f 16.001.97, de uitgaven f 15.459.9014. Er is dus een voordeelig saldo gekweekt van f 542.06)4, welk saldo aan de reserve is toegevoegd. De heer D. Dekker adviseert tot goedkeu ring der rekening en brengt den penning meester dank voor zijn goed beheer. De Voorzitter meent hieraan ook den dank van het geheele bestuur te moeten toevoegen. De rekening wordt daarop goed gekeurd. Bij de nu volgende bestuursverkiezin gen worden de aftredende bestuursleden, d» hoeren P. J. Crum, T. Jongejan en J. van Nuland allen met bijna algemeene stemmen herkozen. Tot lid van de commissie van Toezicht in de vacature D. Dekker, die niet herkiesbaar is, wordt gekozen de heer P. Kooiman. Een vooi-stel van het bestuur om van het bedrag der reserve f 1000 te beleggen in de door het bestuur van „De Volharding" te Den Haag uitgeschreven obligatielening ten behoeve van een door dat fonds te bouwen groot ziekenhuis vindt be strijding, daar enkelen van mee ning zijn, dat een zoodanig voorstel op de agenda had behooren te wor den geplaatst. Nadat hierover eenigen tijd van gedach ten is gewisseld, waarbij blijkt, dat de be strijders van het voorstel niet tegen deel name in deze obligatieleening zijn, doch slechts tegen den vorm, waarin het voorstel in de vergadering aan de orde wordt ge- p eld, wordt met enkele stemmen tegen liet bestuursvoorstel aangenomen. Nadat bij de rondvraag nog enkele opmer kingen zijn gemaakt, welke door het bestuur oog nader onder de oogen zullen worden gezien, sluit de Voorzitter, onder het uit spreken van de hoop, dat de groei der ver eeniging zich zal voortzetten en met een woord van dank aan den heer D. Dekker voor de ijver, waarmede deze als lid der Commissie van Toezicht steeds is opgetre den, de vergadering. W1ERINGEA en de diverse standen konden het bijna niet af. Vooral bij het rad kwam men bijna handen te kort. Ook hier was weer muziek aanwezig, daar het electr. techn. bureau van den heer de Haan gratis een radiotoe stel beschikbaar had gesteld. Door de geweldige drukte, die er heersch te, kon men om elf uur ps met de verloting beginnen. Voordat deze verloting een aanvang nam sprak de heer O. Deen Evangelist te Hip! polytushoef woorden van dank aan allpn die aan het welslagen van deze bazar had den medegewerkt en wel in het bijzonder de inwoners van Den Oever. Uitslagen atracties. De diverse uitslagen luidden als volgt: De ondersprei die apart verloot werd is gewonnn door den heer P. de Wit van Hip- polytushoef. Het krentenbrood, den laatsten avond wel willend door iemand beschikbaar gesteld bevatte 639 krenten. Niemand had dit aantal geraden. Winnaar werd de heer W. Kaan met 631. De naam van de pop was „Arina" door niemand geraden. Deze pop werd bij opbod verkocht. De namen van de tweeling-poppen wareu Adam en Eva. Eva was geraden door Mevr. van Markus, en daar niemand Adam gera den had werd ook hij verkocht. De hoofdprijs van de verloting een mooi ameublement is gevallen op lot. no. 948 en gewonnen door den heer J. d Boer. De Nederlandsche Akkerbouwcentrala maakt bekend, dat de denaturatievergoe ding voor erwten van oogst 1937, welke zijn gedenatureerd in het tijdvak van 25 Octo ber 1937 tot en met 30 October 1937 zal be dragen f 0.75 per 100 kg. voor groene erw ten, gedenatureerd door handelaren en vol doende aan het standaardmonster van kwa liteitsklasse C en f0.25 per 100 kg. voor voedererwten, door telers gedenatureerd. De steunvergoeding voor veldboonen, welke aan de daartoe gestelde eischen vol doen en door telers of handelaren zijn ge denatureerd in genoemd tijdvak, zal f2.00 per 100 kg. bedragen. (Adv.) 's Gravenhage, 29 October 1937. ZONDAG 31 OCTOBER. Ned. Herv. Gemeente. Anna Paulowna, vm. 10 uur, Ds. Vorstman. Callantsoog,. voorm. 10 uur, Ds. M. van Wich-en. Zang. Julianadorp, nam. 7.30 uur, Ds. M. van Wichen. Herdenking Hervorming. Westerland. nam. 7.30 uur, Ds. Van Beek, Herdenking der Kerkhervorming. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, vm. 10 uur, Ds. de Wilde. Geref. Kerk. Anna Paulowna, voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur, Cand. J. Verhave. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. The Star of Hope Mission. Julianadorp, 's av. 7.30 uur, de heer S. Kuiper, van Bilthoven. Onderwerp: Gren zen, die verdwijnen. BAZAR EVANGELISATIEVEREENIGING Uitstekend geslaagd. De bazar die ten bate van bovengenoemde vereeniging gehouden is op Dinsdag, Woens dag en Donderdag j.1. behoort weer tot het verleden. We gelooven dat de bazarcommis- sie tevreden mag zijn. Reeds den eersten dag liep de bazar, nadat Burgemeester f d07fi -opengedraaid" had. goed. Ook de noni;..aKavond w?s druk- daar de V. voor muzikale opluistering zorgde, ue laatste avond was wel de drukste van alle avonden. De zaal „Wiron" was tjokvol ALKMAAR. 29 October. Kaasmarkt. Aangevoerd 41 stapels, we gende 51.000 Kg. Fahriekskaas kleine 22.50. boerenkaas kleine 23.idem com missie 22.per 50 Kg. Handel matig. WARiMF.NHUIZEN, 29 October. Roode kool 1.90—3, witte kool 0.90—1, uien 6.506.80. grove uien 5.606, peen 1-50—2, Aanvoer: 2800 Kg. roode kool. 10300 witte kool, 1975 Kg. uien. 5000 Kg. peen. ALKMAAR, 29 October. Kaasbeurs. KI. Edammer 40 plus, aan voer 246-4 stuks, verkocht 1450 stuks, mid- den,prijs 22—22.50. hoogste prijs 23.50, Com missié 40 plus aanbod 60 stuks; Ed. kruid aanbod 120 stuks. Totaal: aanbod 2644 st., verkocht 1450 stuks. Aanwezig 1 fabriek. ALKMAAR, 29 October. Op de heden gehouden Graanmarkt wa ren aanvoer en prijzen als volgt: 45 H.L. voertarwe 7.56—8.50, 35 HL rogge 7.50! 303 HL gerst 7—7.75. id. cliev. 8—8.25. 698 HL. haver 6.257.10. 432 HL. hoonen, w.o. paar de 8.50910. bruine 1418. citroen 2028, duiven 91025. witte 2428 en tuinlboonen 2°35, 31 HL. karwijzaad 2223, 21 HL. blauwmaanzaad 30.—. 1 HL. spinaziezaad, prijs niet genoteerd en 223 H.L. erwten, w.o. kleine groene 1011.50. groote groene 2123. grauwe 1828 en vale erwten 10 18. Totaal aanvoer 1789 H.L. Alles per 100 Kg. Handel goed. AI.KMAAR. 29 October. Aardappelen 2.30 aardbeien 20.andijvie 660—1.40. appelen 2—6, bloemkool I 6—10, idem II 24. boerenkool 1.502.10, bieten 1.00—3.60. druiven 6—14. gele kool 1.20— 1.70. groene kool 1.2J)2.R0. kropsla 1—5.30, knolselderie 22 80. komkommers 2.Pe" ren 7—8. prei 1.50—2 60. peterselie 0 80—1-20, postelein 33—43 et., raapstelen 0.60, radil's 1.40—3.20. roode kool 1.66-3.60. selderie 050—2.40, spinazie 0.22—0.48, schorsenee- ren 1.50, spruiten 3—5. snijhoonen 11.50— 13.50. dubbele sperciehoonen 2.304.15, t°* maten 3.609.60. uien 5.30910. wortelen 0 70—1.50. boswortelen 2.50—4, witlof I 5- 7. idem II 2-3.50. BROF.K OP LANGF.NDIJK. 30 Oct. BI. eigenheimers 2.60. Bevelanders 2.20, ",Pn 0.407.20. drielingen 5.30—5.50, grove 4.80—5.60. gele nep 7.16-7.60, peen 1.20— LoO. kroten 1.90—2.50. roode kool 1.80—3.10. witte kool 0.80—110. gele kool 1—1.60, B witte kool 1.401.60, groene koal 11-70. andijvie 60 ct. NOORDSCHARWOHDE, 30 Oct. BI. eigenheimers 2.20—2.40. hl. anrdanpe- ~CIn UI0Ï1 7.30. drirlinsron 5.30 '80. grove 5.80—6.50. neen 1.30—1 90. kleine peen no—oo ct„ sperciehoonen 6.50—13. Krir .en 1.80—2.40. roode kool 3—3.10, witte kooi x—1.20, D. witte kool 1.30—1.40.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 14