PANTER hr! Attractie bonnen Kook XttiUMi S. COLTOF Ons eerste Bridge-Concours MIGNON MtaMnieuwJ Pnnl Tn II Ikil de 1 cent sigaret die over alle andere tric tmfeert UejZdeMcAe, (ZouAant* fëAidye-CloncouM Zaterdag 30 October 1937 Jan Rapalje schudt achtervolgers van zich af Doet U «lat ook eens! Vanmiddag vliegdemonstraties boven onze stad De Fröbelschool te Huisduinen Repetitie „Repelsteeltje" Een A.N.W.B.-avond Lezing Coen Bot over het reddingswezen Burgerlijke Stand van Den Helder KANAALWEG lederen fauteuils6.98 lederen fauteuils, geheel veerend 9.9S attractie bonnen! frits collof „Volgt onze vanen" ONZE MAGAZIJNEN ZIJN A.S. MAANDAG I NOVEMBER TOT 2 UUR GESLOTE En haalt even vryer adem. Maar Het was een vermakelijk schouwspel, die hard op z'n pedalen trappende Rapalje door Gerrit Neuvegliese en Kees van Hepscheuten zoo in het nauw gebracht te zien. Elk oogen- blik kon de vlucht thans beëindigd zijn en roemloos overgaan in een allesbehalve aan genaam verblijf in een van de cachots van het Hoofdbureau van Politie, waar Gerrit en Kees den broekvernieler ongetwijfeld heen zouden voeren. Jans toestand werd nog hope- loozer toen de aandacht van een grooten hond, welke zich verstout had in het naburig gazon wat rond te snuffelen, op het voort jakkerende drietal gevestigd werd. Met groote sprongen spoedde het beest, dat geen penning droeg en 't dus had gepresteerd aan het al ziend oog van meneer De Ronde te ont snappen, zich naar het drietal en probeerde, al blaffend, een stuk uit Jans broek te happen. Op een gegeven moment deed het beest zoo'n energieken uitval naar onzen vriend, dat deze van de kook raakte. Zijn fiets maakte tenminste een geweldige „sjoeverd" naar rechts, en 't scheelde maar een haai' of onze Jan had op onzachte wijze kennis ge maakt met de gemeentelijke straatkeien. Maar een waar fiets-acrobaat als hij was, kon hij zich nog in den zadel handhaven. Die zelfde akelige blaffende hond bleek Jans redding te zijn, althans op dit oogenblik. Want de hond voelde blijkbaar thans meer voor de beenen van onze brave mariniertjes en dezen kregen het dan ook zwaar te ver antwoorden. Wis en zeker had ook Kees' pantalon een danige waardevermindering ondergaan i de kameraden hun vaart niet wat hadden ingehouden. Zoo gauw trachtten zij het weer op een loopen te zetten, of de hond hernieuwde zijn geblaf en zijn aanval! Om hun eigen bestwil moesten Gerrit en Kees derhalve afzien van verdere achtervolging van den onverlaat, die hen in hun zoetste momenten gestoord had. Zij moesten tanden knarsend doch luidelijk toezien, hoe de fietser de opreed en na eenige oogenblikken in het duister van den avond verdween Jan was nu op aangekomen en daar hij zich, voor het moment althans, van achtervolgers verlost wist, besloot hij et even kalmer aan te doen. Zoo'n vlucht-in-moordend- tempo gaat je trouwens niet in je kouwe kleeren zitten! Het was stil. Jan passeerde slechts enkele menschen, die blijkbaar heelemaal geen haast hadden en die steeds „alleen met z'n beidjes" liepen. Jan voelde zich hier volkomen veilig en kalmpjes reed hij verder. Hij kwam voor bij eenwelke hij niet afreed, omdat hij zich ook nog niet aan het gevaar van een bekeuring op te loopen, wilde bloot stellen. Heerlijk rustte hij uit. Daar was hij alweer bij eenHij besloot dente laten voor wat deze was en rechtsaf te gaan. Hij was zich echter wel bewust, dat hij hier op z'n qui vive moest zijn. Zonder dat hij harder trapte nam zijn rijwiel steeds meer snelheid en onderaan degekomen zat de vaart er weer danig in. Daar naderde hij den drie sprong nabij denHoe zou hij gaan? En terwijl hij dit bij zichzelf overlegde, verstarden plotseling zijn gelaatstrekken. Zijn oogen rolden bijna uit hun kassen, ontzet staarde hjj voor zich uit, zijn hart klopte nu eens in zijn keel en dreigde dan weer te gaan stille staan! Wat of wie jaagde Jan aldus de stuipen op het lijf U zult het in de volgende af levering van dit verhaal lezen. Intusschen kunt U zich den tijd korten door uit te zoe ken, waar het was, dat Jan zoo heftig schrok. Het wasvult U het maar in op de bekende kaart. De teekening vindt U weer bij de advertenties. Dat wordt een gewoonte. Maar een goede gewoonte. Als U iedere morgen een doosje Panter Mignon bij U steekt, dan begint de dag altijd goed. Panter Mignon is een sigaartje, dat U over de kleine onaange naamheden van 't leven heen helpt, dat U in een prettige stemming houdt, waardoor het werk beter vlot en dat het ge not van een rustig oogenblik verdubbelt, 't Is een bijzonder smakelijk sigaartje in een al leraardigst doosje. 10 stuks 30 cent. 20 Land- en watervliegtuigen zullen bjj goed weer om onge veer kwart over vieren demon- streeren. Hedenmiddag, te omstreeks kwart over vier, zal men, tenminste bij gun- stig weer, getuige kunnen zijn van een zeer interessante demonstratie welke zich in het luchtruim zal afspelen. Niet minder dan een 20-tal vlieg- tuigen, komende van Amsterdam, waar zij gedemonstreerd zullen hebben, kee- ren over onze stad naar hun bases „De Mok" en „De Kooy" terug, doch al- vorens op de grasmatten aldaar neer te strijken, zullen zij ook Den Helder een proefje van hun demonstratie- talent laten zien. Er zullen 10 toestellen van „De Mok" zijn en 10 van „De Kooy", be- hoorende tot de volgende typen: 5 C7 toestellen, 5 C8, 5 C5 en 5 FK 51. Wat de demonstratie betreft, deze zal o.m. bestaan in het z.g. vliegen in lijnformatie, het vliegen in ruit-for- matie, het uit elkaar vallen en weer terugkeeren. Hierna keeren de 20 toe- stellen direct naar de kampen terug. Ongetwijfeld zal deze demonstratie groote belangstelling trekken. Wordt a.s. Woensdag 3 November geopend. Donderdagavond heeft het bestuur van de vereeniging „Huisduiner Belang" vergaderd met de ouders, wier kinderen de Fröbelschool zullen bezoeken. De bijeenkomst stond onder leiding van den heer de Jong, die o.m. als zijn verwachting uitsprak, dat de school, welke binnenkort geopend zal worden, in stand ge houden zal worden, hetgeen alleen mogelijk is, als allen, die belanghebbenden- zijn, samen werken. Voorgesteld werd om een commissie te be noemen, welke tot taak heeft de belangen van de school te behartigen. Deze commissie zal in samenwerking met de leerares, de ouders der leerlingen en „Huisduiner Belang", dat gene kunnen doen, wat zij in het belang van de school acht. Voorts zal zij bepalen, hoeveel schoolgeld voor de kinderen betaald moet worden. Deze commissie werd als volgt samenge steld: de heer en mevr. Duyveman, de heer en mevr. Hillenius, mevr. de Boer, de heeren Lookman en Klein. Voorts werd besloten om de opening te doen plaats hebben op a.s. Woensdag 3 November, n.m. 3 uur. Uitgenoodigd om hierbij tegenwoordig te zijn zullen worden: B. en W. van Den Helder een eenige Hoofdbestuursleden van het Fröbelonder wijs. Tijdens den hedenavond door,, Huisduiner Belang" te geven feestavond zal een verloting plaats hebben, waarvan de baten ten goede zullen komen aan de Fröbelschool. Vanmiddag om 3 uur een foto op het Helden der Zeeplein. Vanmiddag om 3 uur zal er van de kin deren, die deelnemen aan „Repelsteeltje" een foto gemaakt worden. In overleg met den fotograaf, hebben we als meest geschikte plaats daarvoor het „Helden der Zeeplein" ge vonden. Alle kinderen worden dus verzocht om 3 uur daar aanwezig te zijn. Alleen bij regen gaat het nemen van de foto niet door. De repetitie heeft hedenmiddag kwart voor vier plaats in de bovenzaal van het gebouw van den heer Sanderse, Koningsplein. Na het opnemen van de foto kunnen de kinderen dus gezamenlijk naar de repetitiezaal gaan. Dus, jongens en meisjes, om 3 uur present. Wanneer men van den Toeristenbond spreekt of hoort spreken, dan verbindt men daaraan onwillekeurig de gedachte aan een der meest volkomen organisaties in het land, een vereeniging waarvoor propaganda te maken niet meer noodig zou zqn, omdat het werk van dien Bond zóó uitentreuren in alle toonaarden en overal bezongen is, dat ieder een nu zoo langzamerhand wel weten zal hoe en hoe goed die Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. werkt. En toch is er propaganda noodig. Want nog lang niet overal is men in Nederland vol komen op de hoogte van het doen en laten en van het vele werken van den A.N.W.B. Daarom worden overal in den lande lezingen gehouden met filmvertooningen betrekking hebbende op de onderscheidene Bondsdiensten en tentoonstellingen der verschillende Bonds- uitgaven. Zooals uit de advertentie in dit nummer blijkt, zal een dergelijke tentoonstelling, lezing en filmvertooning gehouden worden op 3 No vember in „Musis Sacrum". Werd in de voorafgaande jaren een alge- meene propaganda-film vertoond, thans wordt gedraaid de geluidsfilm „De Veilige Weg", de eenige Nederlandsche klankfilm over verkeers veiligheid, teneinde meer bekendheid te geven aan de thans geldende verkeersregels en op deze wijze mede te werken aan de verbetering van de chaos op den weg bij het steeds inten siever wordende verkeer en beperking van het aantal verkeersongevallen. Wij raden onzen lezers aan den Bondsavond te bezoeken om kennis ,te nemen van hetgeen deze nuttige vereeniging'in het belang van haar leden niet alleen doch ook in het alge meen belang verricht. De kring Amsterdam van de Unie van Watertoeristen hield dezer dagen haar eerste winteravondbijeenkomst in „Krasnapolsky" met een lezing over: „Het reddingswezen aan de Nederlandsche kust", door den heer Coen Bot, schipper van de motorreddingsboot „Dorus Rijkers" uit Den Helder. Deze lezing wierp een helder licht op het mooie en nobele werk van onze dappere red ders aan de bij stormtij zoo gevaarlijke kust en het menschlievende werk, dat de Noord en Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij be oogt. Een en ander nog verduidelijkt door de film, welke de lezing begeleidde. Na afloop der lezing dankte de voorzitter, de heer ir. N. E. Servatius, den heer Bot voor zijn onderhoudende en leerzame lezing. Vervolgens werden aan de winnaars van de op 21 en Augustus gehouden 24-uurs-pres- tatietocht de prijzen uitgereikt. (Hbl.) Van 29 October 1937. GETROUWD: L. van Weenen en W. Wit- tenberg; C. Dekker en K. B. J. de Lange; P. J. de Klerk en D. Schermer. BEVALLENJ. J. BiegstraatenTabeling, d.; J. M. v. d. MeerAppelman, z.; J. Mahieu Bommer, d. OVERLEDEN: M. Kapitein, )m.), 9 jaar. 3IELKPRIJSVERHOOGING. De Held. Melkhandel deelt in een adverten tie in dit nummer mede, dat met ingang van morgen de prijs van de melk met 1 cent per liter wordt verhoogd. SINT MAARTEN. Wij herinneren er aan, dat wie zich heden avond 8 uur niet opgegeven heeft aan een der 4 speeltuinclublokalen, op 11 November a.s. niet mee kan gaan met den lichtstoet. Zooals wij reeds eerder vermeldden, zullen ver scheidene aardige prijsjes voor de mooiste lichtjes worden toegekend. Ook heeft 't Ste delijk Muziekaorps z'n medewerking voor dien avond toegezegd. Nadere bijzonderheden hopen wij volgende week te vermelden. GYMNASTIEKVEREENIGING „OEFENING KWEEKT KUNST". Het bestuur van bovengenoemde vereeni ging deelt mede, dat zij op veler verzoek be sloten heeft een clubje op te richten voor oudere dames. Het hoopt dat velen, vooral oud-leden, hiervan gebruik zullen maken. De leiding is in handen van den heer van Loo. Voor aanmelding zie men de advertentie elders in dit blad. U ontvangt bij de lage verkoopprijs voor elk bedrag attractie bonnen Enthousiaste teams en gezellige stemming. Zoo is dan Donderdagavond het eerste bridge-concours van de Heldersche Cou rant in het Badpaviljoen van het Zeebad Huisduinen naar wensch verloopen. Tach tig dames en heeren, even zoovele abonné's op ons blad, hebben met zicht bare animo eenige uren lang gepast en geboden, en getracht op de meest spor tieve wijze de palm der zege weg te dragen. Het is een festijn op zichzelf zoo'n bridge concours. Met moet zelf dit spel van manches en robbers spelen om te kunnen beseffen, welk een genot het is voor hen, die er aan deel nemen. Met hpeveel innerlijke spanning werd het aanvangssignaal afgewacht, hoe begeerig was men om de eerste spellen uit de cartons te nemen en de eerste bieding te doen hooren! Om half negen was 't dan eindelijk zoo ver. Onze directeur, de heer S. Koning, had met enkele woorden, waarin een hartelijk welkom aan de deelnemers en een parallel tusschen het vertier, dat men des zomers op Huisduinen pleegt te vinden en dat wat de Heldersche Courant hier in den winter bracht, verwerkt waren, het concours geopend. Daarna volgde nog een korte explicatie over het wedstrijd reglement en toen kon het sein tot beginnen gegeven worden. Tachtig dames en heeren scherpten hun (haar) zinnen op tachtig maal dertien kaarten om uit het eerste spel te bieden, wat er in zat! In de eerste ronde was het misschien nog wat onwennig. Er waren immers velen, die nog nimmer aan een dergelijk concours medege daan hadden. Maar in de tweede ronde, nadat alle Oost-Westers van tafels verwisseld had den, ging het al veel beter. En in de derde ron de was het al zoo, dat allen blijk gaven het concours-wezen volkomen onder den knie te hebben. Weliswaar werd onze tijds-begrooting nogal overschreden, maar de dames en heeren schenen daar zelf allerminst erg in te hebben en als zij dat wél hadden, dan kon het hun toch maar een bitter beetje schelen Regelmatig als een klok volgden de rondes elkaar op, negen in groep I, elf in groep II. Elk spel leverde natuurlijk zijn moeilijkheden op, vooral die door de organisators van te voren uitgezocht waren! Het gebeurde ten minste nogal eens, dat een team „down" ging, maar de verliespunten werden in alle gemoe delijkheid genoteerd, wellicht in de verwach ting, dat het in de volgende ronde beter zou gaan. Fouten werden er gemaakt, in het bie den zoowel als in het afspelen, maar verschil lende koppels boekten toch prachtige resul taten. Maar vóór alles was het ons duidelijk, dat men zich amuseerde. En dat was voor ons het voornaamste. We wilden immers eenige tientallen leden van het Heldersche Courant gezin een genoeglijken avond verschaffen De uitslagen. De dames en heeren hoefden niet lang op het resultaat te wachten. Onder groote span- F1RMA H. J. VAN SCHUPPEN, VEENENDAAL woning inrichting alleen Kanaalweg ning werden de uitslagen bekend gemaakt. Wij laten ze hier volgen: Groep I: Noord-Zuid-linie: 1. team Bisschop met 35 matchpunten; 2. team C. Nijpels met 37 matchpunten. 3. team Greaves met eveneens 37 match punten (aantal scorepunten minder dan van 2e prijswinnaars). 4. team Lamsma met 44 punten. 5. team Mahieu met 44 matchpunten (aan tal scorepunten minder dan van 4e prijswin naars). Oost-West-linie: 1. team Verhoef en mevr. Greaves met 36 matchpunten; 2. team Grötzinger met 37 matchpunten. 3. team Stolk met 38 matchpunten. 4. team Kemper met 38 matchpunten. 5. team Douglas met 45 matchpunten. G r o e p II Noord-Zuid-linie: 1. Heer en mevrouw Biersteker met 38 match tpunten; 2. team Kuitems met 51 matchpunten. 3. team Tigchelaar met 53 matchpunten. 4. team Bakker met 57 matchpunten. 5. team v. Rijn eveneens met 57 match punten. Oost-West-linie: 1. Gebroeders Swaters met 49 matchpun ten; 2. koppel Van DiestMattijsen met 51 matchpunten. 3. team Everards met 52 matchpunten. 4. team G. H. F. Meyer met 52 matchpun ten. 5. team v. Willigen met 56 matchpunten. Een troostprjjs voor het koppel, dat in één spel het grootste aantal punten down was ge gaan werd „gewonnen" door de heeren De Vries en Meijer. Gaarna roepen wij de deelnemers en deel neemsters aan dit concours een „Tot Weer ziens toe tot op het volgende concours, dat ongetwijfeld volgen zal. Dat de deelname dan echter nog eens dubbel zoo groot moge zijn! Vele organisaties van eenige beteekenis grijpen tegenwoordig voor hun propaganda naar de film. Ook het Nederlandsch Christe lijk Gymnastiek Verbond, waarvan onze plaat selijke Chr. Gymn. vereeniging „Turnlust" lid is, heeft de belangrijkheid van dit propa gandamiddel ingezien en is er toe overgegaan een geluidsfilm te doen vervaardigen onder bovenstaanden titel. De film is tot stand gekomen met mede werking o.a. van Prof. Dr. J. Waterink, hoog leeraar aan de Vrije Universiteit te Amster dam en Dr. Leibbrandt, arts te Amsterdam en medisch adviseur van het N.C.G.V. Deze beide heeren toonen in het eerste deel van de film het nut en de noodzakelijkheid der lichamelijke oefening aan, terwijl het tweede deel der film gewijd is aan het practische werk van het N.C.G.V. en zijn onderdeelen. In Den Helder zal de film, door de zorg van „Turnlust", draaien op Dinsdag 2 Novem ber a.s., in het Evangelisatiegebouw Palm straat, des middags half vijf voor de kinderen en des avonds 8 uur voor de ouderen. Verder mogen wij U naar de advertentie in dit nummer verwijzen. OP- EN ONDERGANG VAN ZON EN TIJD VAN HOOG- EN LAAG WATER. Wintertijd Zon Oct. op: ond.: Hoogwater Laagwater Z 31 6.55 16.32 4.40 17.40 11-20 23.25 Nov, M 1 6.57 16.30 5.40 18.20 12.05 D 2 6.59 16.28 6.20 18.55 0.15 12.50 W 3 7.00 16.26 6.55 19.30 1.00 13 25 D 4 7.02 16.24 7.30 19.55 135 13.55 V 5 7.04 16.22 8.05 20.25 2.10 14.25 Z 6 7.06 16.20 8.40 20.50 2.45 14.50

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 9