Feestmiddag voor de Texelsche kinderen Rheumafiek? Vier dagen feest in Hotel „Texel Tttk'djtyLhaad Texelsch nieuws Een Jongens- of Meisjes- fiets voor de bezoekers „Volgt onze vanen" Och, S. geef jij dat even aan m 'n meisje Aanbesteding Heerenhuis Javastraat Vischafslag Den Helde* Lezing voor de R.K. Middenstandsvereeniging De oudste inwoonster van Texel De Waal Oosterend laat" U toch wrijven akkers Kloosterbalsem Overbrenging van Mond- en Klauwzeer? Opheffing hulppostkantoor Oudeschild Vischafslag Oudeschild Cocksdorp Lezing met lichtbeelden Dc nieuwe eskader commandant naar Indië vertrokken Mailverzending voor Hr. Ms. „Hertog Hendrik' ingezonden Geluidsfilm van het Ned. Oir. Gymnastiek Verbond. In het Evangelisatiegebouw in de Palm straat hebben gisteren door toedoen van de plaatselijke Christelijke Gymnastiekveree- niging „Tumlust" twee vertooningen plaats gehad van de geluidsfilm „Volgt onze Vanen". De eerste voorstelling was be stemd voor de jeugd, welke in vrjj groo- ten getale opgekomen was, en de tweede, in de avonduren, voor de grooteren. „Volgt onze Vanen" is door het Ned. Chris tel ijk Gymnastiek Verbond uitgebracht in de overtuiging, dat het Christelijk volksdeel van geheel Nederland gewonnen moet worden voor het devies van genoemden Bond: „Vaardig en Sterk tot Gods eer". In deze film heeft prof. dr. J. Waterink de onafwijsbaarheid van den eisch: lichaamsoefe ningen zijn op Schriftelijken grond noodzake lijk, aangetoond. Voorts bracht Dr. Leibbrandt, adviseur van het Verbond, er zijn overtuiging: Jong Nederland heeft groote behoefte aan goed geleide lichaamsoefeningen, in. Daar naast bevat de film een overzicht van de oefen stof waarover men de beschikking heeft, een inzicht van de wijze waarop het Verbond zijn taak vervult en in het tweede gedeelte een demonstratie van het practische bondswerk, zooals dat tot uiting komt op dagen, waarop de afdeelingen van het N.C.G.V. op een cen traal punt samen komen. Het was met name dit tweede deel, dat hier ter stede vertoond werd en dat zoo verdienstelijk was, dat er van een succes gesproken kan worden. We zagen o.m. een druk bezochten „landdag" te Ede, waar zoowel de gezamenlijke oefeningen als de individueele prestaties van goed gehalte bleken te zijn. Aan deze film ging vooraf een driedeelige (wel wat lange!) bedrijfsfilm van de Droste- fabrieken. De agenda van de zitting van den Zee- krijgsraad van gistermiddag vermeldde slechts één zaak, en dat was nog maar een zaakje. De hoofdrol in dit één actertje werd ge speeld door den slechts 18 jaren tellenden marinier der 3e klasse J. B. J. S. Het scenario was als volgt: Ongeveer een half jaar geleden S. lag toen nog in Rotterdam verzocht zijn collega P. v. d. Heide hem om diens meisje een brief en een pakje te overhandigen. S. nam deze opdracht aan, maar voerde haar slechts ten halve uit. Hij stelde het meisje n.1. wel in het bezit van den brief, maar het pakje hield hij in den zak. Dat was niet minder dan verduistering: in het pakje zaten een sigarettenkoker, een sigarenaansteker en een polshorloge, welke voorwerpen op een gezamenlijke waarde getaxeerd werden van... 3.Echter de waarde van het gestolene is ondergeschikt aan het plegen van den dief stal en dit feit is dan ook zeer te veroor- deelen. Toch was de fiscaal, officier van admini stratie der 1ste klasse, Mr. D. B. A. Franken zeer mild in zijn eisch, maar dat kwam ook, omdat de reclasseeringsambtenaar, de heer Wiggers, zich de belangen van bekl. aange trokken had. S. is een zwakkeling, die, zoo kort als hij in den militairen dienst is, al heel wat straffen heeft op moeten knappen. Hij zal het bij de marine dan ook waar schijnlijk niet bolwerken en juist omdat de kans voor ontslag zoo groot is, moet door een voorwaardelijke veroordeeling de mogelijk heid geschapen worden, dat S. eventueel door de reclasseering opgevangen kan wor den. De fiscaal eischte dan ook 2 maanden voorwaardelijk. De uitspraak luidde conform met een proeftijd van 2 jaar. Gisteren werd in café „De Toelast" publiek aanbesteed het bouwen van een heerenhuis aan de Javastraat door den architect N. Schermer te Den Burg (Texel) namens den heer Ch. F. Tilman te Ede. Er was ingeschreven als volgt: Gebr. Boekei, Nieuwe Niedorp 10.285.— A. de Kloe, Den Helder 10.800.— J. C. Graaf, Texel 10.900.— Schermer, Alkmaar 10.980.— Modder Cuperus, Den Helder 10.983.— G. v. d. Wal 10.990.— Gebr. Kersbergen Den Helder 11.165.— H. Smit, Den Helder 11.400.— Gebr. Boot, Den Helder 11.400.— Bakker Koorn, Texel 11.476.— H. Hagen, Den Helder 11.498.— C. Quak, Den Helder 11.600.— I. Voigt, Texel 11.600.— J. W. Bakker, Texel 11.650.— C. van Essen. Den Helder 11690.— Reyers Vlaming, Den Helder 11.700.— P. v. Os, Den Helder 11.795.— H. Doorn, Den Helder 11.800.— K. Venema, Den Helder 11.895.— M. Blom, Texel 11.899.— Labout, Den Helder 11.950.— Vermeulen Ran, Den Helder 11.970.— H. Freeke, Den Helder 12.100.— Noppert Oort, Den Helder 12.110.— G. Groot, Den Helder 12.947.— C. Bot. Den Helder 13.100.— M. Duynmeyer, Alkmaar, 13.140.— Boerdijk, Den Helder 13.776.— J. Roomeyer, Den Helder 13.900.— 3 Nov. Aangebracht door korders: Tongen p. kg 1.22—1.12 Slips 1.05—0.98 Schol le soort p. kist 7.106.75 Schol 2e soort 3.101.50 Schar 2.00—1.00 Door garnalenvlsschers: Gekookte ..-unalea p. kg 0.15 Volgende week Woensdag wordt de Kinder middag van de „Heldersche Courant" gehou den in de zaal van hotel „d'Oranjeboom". Opvoering „Repelsteeltje". De „H.C. Nachtegaaltjes" zullen, onder lei ding van hun dirigent, den heer T. de Hoogh, een kinderoperette opvoeren, die alleen al wat de costuumpjes betreft, de kinderen zal boeien. Het wordt een zangspel „Repel steeltje", waar koningen en kabouters in op treden en waarin leuk spel en aardige zang elkaar af zullen wisselen. Optreden van Prof. Melorini. De feestmiddag zal begonnen worden met het optreden van prof. Melorini, een fantas tisch goochelaar, die zijn jeugdig auditorium van begin tot eind zal boeien en in bewonde ring zal brengen met zijn onbegrijpelijke en ongelooflijke wonderen. Prof. Melorini heeft bij zich de wonder- pop „Greetje", een pop die spreekt en lacht. De bijzondere verrassing. En dan heeft de .Heldersche Courant" nog een buitengewone verrassing voor alle jeugdige bezoekertjes. Allen zullen Woensdagmiddag a.s. de kans hebben In het bezit te komen van een prachtige jongens- of melsjesfiets, ter waarde van plm. 25 gulden. Om daarvan bezitter (ster) te worden heeft men niets anders te doen, dan een slagzin sameil te stellen, die betrekking heeft op de „Heldersche Courant" en waarvan de letters tijdens den kindermiddag, getoond zullen worden, 't Is dus alles zeer eenvoudig. Van hedenmiddag af zjjn kaarten ver krijgbaar bij onze agenten ter plaatse. De toegangsprijs voor onze abonné's en hun kinderen bedraagt 20 cent per persoon. Voor niet-abonné's en hun kinderen 30 cent per persoon. Goedkoope autobussen. Goedkoope autobussen zullen van de ver schillende dorpen naar Den Burg rijden en direct na afloop weer terugrijden. Men kan zich daarvoor ook bij de agenten opgeven en de vervoerkosten aan hen betalen. Een retour kost van: OudeschildDen Burg 0.20 Den HoornDen Burg 0.20 De WaalDen Burg 0.15 OosterendDen Burg 0.20 De KoogDen Burg 0.20 De CocksdorpDen Burg 0.25 Op uitnoodiging van de afdeeling Texel van de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" heeft de heer J. Mol in Hotel „De Zwaan" te Den Burg gesproken over „De vestigings wet en haar gevolgen". Op zeer duidelijke en voor ieder begrijpelijke wijze zette spreker dit onderwerp uiteen, zijn rede werd door de aanwezigen met groote aandacht gevolgd. De opkomst was bevredigend. Heden, 4 November, viert de oudste vrou welijke bewoner van Texel, mej. Wed. B. Busselman, geboren Puiman, haar 94sten ver jaardag. Mej. Busselman, die door haar doch ter, klein- en achterkleindochters, zeer liefde rijk wordt verpleegd, genoot nog zeer lang een goede gezondheid, doch in den laatsten tijd nemen haar krachten zeer af. Mej. Busselman was verscheidene jaren de alleroudste in onze gemeente, doch door het terugkeeren van den heer J. Tz. Roeper, te Oudeschild, komt aan dezen de eer toe, Texels oudste bewoner te zijn. DE BAGGERMOLEN FIT WAALENBURG GAAT NAAR WEESP. De baggermolen uit Polder Waalenburg. die, gelegen nabij het Watergemaal van dien polder, zoolang de aandacht heeft getrokken, wordt naar Weesp vervoerd. Het moeilijke vervoer over ons eiland geschiedde per vracht auto met aanhangwagen door den heer R. Kooiman. De baggermolen bevindt zich thans op de Haven. BAZAR „EXCELSIOR". Bruto opbrengst van ruim 700. De bazar van „Excelsior" heeft het zeer bevredigende eindresultaat gebracht van ruim 700 gulden. Laat U niet kwellen door rheumatische pijnen, die U oud maken vóór Uw tijd. met den geneeskrach- tigen Kloosterbalsem die ze snel verdrijft. dringt tot diep in de weefsels doorl ff Wat eensgezindheid en groot enthou siasme tot stand bracht. Eenige lichtzuilen voor hotel „Texel" ver telden gisteren den bezoeker van buiten, dat er iets bijzonders op komst was. En vandaag zal een eerepoort dat „bijzondere" nog meer accentueeren. Voor den Texelaar zijn deze attributen niet noodig om de aandacht te vestigen op hotel „Texel". Immers, wat daar tot stand gebracht is, is zoo specifiek Texels, getuigt zoo van den geest van saamhoorig- heid van de eilandbewoners, dat geen aan dacht trekkende eerepoort of lichtzuil noodig is, om ieder Texelaar bekend te maken met het feit, dat er feest is in hotel „Texel", het feest van de „Sportvereeniging Texel", die ten bate van haar kas, een fancy-fair in het hart van Den Burg heeft georganiseerd. „De medewerking van alle kanten, zoo wel van den Middenstand als van de burgerij, stemt ons tot groote tevreden heid," zoo vertelde ons de heer Dapper, voorzitter van de Sportvereeniging. „Van alle kanten was er een spontane mede werking, een wedijver zou ik bijna zeg gen, om ook iets te mogen doen." En het resultaat van die eenstemmige samenwerking hebben we gisteren kunnen zien. De groote zaal van hotel „Texel" is omgeschapen in een straat, met de bekende pittoreske oud-Hollandsche geveltjes, die echt vriendelijk aandoende trapgevels, die gewone oud-Hollandsche gevels met ronde afwerking van den top, die fijne frissche kleuren, die het alles tot een stemmig en feestelijk geheel maken. Het was de heer v. d. Pijl, die het idee ont wierp en in teekening zette en het waren de leden van de Sportvereeniging zelf, die dit plan uitwerkten, in eigen tijd, met eigen mid delen, zoodat tot gisteren voor deze fancy-fair niet meer onkosten gemaakt waren dan 10 gulden, zoo vertelde ons de voorzitter van het feestcomité, de heer Joh. Parlevliet. Aan het begin van de zaal vindt men den ouden Westertoren, gemaakt naar een penteekening. Links in de zaal zijn twee oude geveltjes van het woonhuis waar Aris Ponger gewoond heeft. Er is een geveltje uit de Koogerstraat, het huis van Koopman en een van de woning van Plaatsman, Binnenburg, verder de Vergulde Kikkert en de winkel van Albert Heyn. Karton en verf voor deze gevels werden geschonken door de schilders Plaatsman, Tolens en Rijk en het hout voor den opbouw door Fr. Zegel, voor de étalages door Jac. Geus. Honderden cadeaux. Honderden cadeaux stroomden toe. Het be stuur werd er verlegen mee en dat is het heusch niet gauw. Maar er is ook veel geld noodig. Geld om de onkosten te dekken van de vergrooting van het terrein, geld om de nieuwe kleedkamers te bekostigen, om de omheining te vernieuwen, om de aflossing van het terrein te betalen en voor de tribune. En dat geld moet nu komen uit de porte- mo.i..aies van de Texelaars. Het wordt hun al zeer gemakkelijk gemaakt, om het te offeren. De keuze aan spelen en vermakelijk heden is zoo groot, dat men wel een door trapte materialist moet zijn, als men z'n portemonnaie gesloten kan houden b(j het be zoek aan de jaarmarkt. Verscheidenheid van vermaak. Wat een verscheidenheid van vermaak is er in hotel „Texel" saamgebracht. Verlotin gen. rad van avontuur, vischtent en knikker- biijart, vroolijke keuken en schiettent, boks- tent en „waar"zegtent. Een poppenkast, waar Zaterdagmiddag een gratis voorstelling zal worden ge geven voor kinderen tot 12 jaar, onder geleide. We stoppen maar, maar er is nog meer. Een bloemenstand en een stand met huishoudelijke artikelen, een stand met koloniale waren en een met kantjes en kleedjes en snuisterijen. Als daar geen batig saldo van 2000 gulden uitkomt is het ons een raadsel. Aan de Sport vereeniging „Texel" zal het niet liggen en aan de honderden, die hun medewerking ver leenden evenmin. Nu is het woord aan u en aan uw porte monnaie Naar men ons mededeelt heeft men op een stuk land nabjj de eendenkooi van den heer Koning, tusschen Oosterend en De Waal, een tweetal doode hazen gevonden, die de ge vreesde ziekte onder de leden hadden. Zfj heb ben hun, zij het onbewuste medewerking in de verspreiding van het kwaad, met den dood moeten bekoopen. In verband met het sedert 16 Oct.j.1. ver leende, eervol ontslag van den heer D. Mets de kantoorhouder van het hulppostkantoor alhier, wordt genoemd kantoor met ingang van van 16 Nov. a.s. opgeheven en in plaats daarvan een poststation gesticht. Tot stationhouder is W. Mets Dz. benoemd. Tengevolge van deze verandering zal de dienst een belangrijke inkrimping ondergaan, waarover wjj t.z.t. nog nadere mededeelingen zullen doen. Vermeld zij nog. dat de heer Mets het hulp- postkantoor te Oudeschild gedurende 32 jaar achtereen heeft beheerd. Aanvoer 3 Nov.: 100 kg gez. garnalen 250 kg ongez. garnalen 1347 kg wuldken 15 ct. p. kg 15 ct. p. kg 15 ct. p. kg Op uitnoodiging van den Ned. Bond van Arb. in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivel bedrijf, afd. CocksdorpEierland, hield de heer S. S. Lantinga, de bekende tuinbouw-mede- werker van de V.A.R.A., een interessante en leerzame lezing met gekleurde lichtbeelden over tuinwerkzaamheden, groenten-, vruch ten-, sierboomen, enz. In de geheel gevulde zaal van Hotel „De Hoop", was het de heer W. Wassenaar, voor zitter van bovengenoemde afd., die den spre ker met een kort woord verwelkomde en in leidde. De heer Lantinga spreekt er z'n voldoening over uit, dat er zooveel belangstelling, voor- dit onderwerp bestaat en vertelt vervolgens aan de hand van talrijke duidelijke lichtbeel den allerlei bijzonderheden en wetenswaar digheden van direct belang voor menschen, die 'n tuintje hebben, en dat zijn er velen. Daar spr. een gezellig en onderhoudend cau seur is, vliegt de tijd om en in de pauze, die hierna gehouden wordt, wordt, van de ge legenheid om vragen te stellen een druk ge bruik gemaakt. Direct na de pauze worden eerst de vele vragen beantwoord, waarna nog eènige in teressante beschouwingen volgden over de verfraaiende uitwerking van bloemen, boom gewassen enz. Het was al zeer laat, toen het einde van dezen boeienden avond daar kwam. Pér m.s. „Johan van Oldebarneveldt" is gisteren naar Indië vertrokken de kapitein ter zee G. W. Stöve. Kolonel Stöve, die pas een jaar directeur der Hoogere Marine Krijgsschool was, werd eervol van deze func tie ontheven om op te treden als eskader commandant in Indië. Deze spoedige terug keer naar het eskader is vermoedelijk een gevolg van het feit, dat nu er een opvolger voor den huidigen eskader-commandant, kap. ter zee Helfrich moest zijn, kolonel Stöve, die 3 jaar als chef staf en 1 jaar als comman dant van Hr. Ms. „Java" op het eskader had gediend hiervoor het meeste in aanmerking kwam. Wijziging. De laatste gelegenheid tot het verzenden van correspondentie voor Hr. Ms. pantser schip „Hertog Hendrik", voor den terugkeer van dezen oorlogsbodem naar Den Helder, is niet, zooals eenigen tijd geleden bericht is, op 8 December, maar op 1 December a.s. Laatste buslichting hoofdpostkantoor 16.15 u. Zooals reeds gemeld is, vindt ook op 10 No vember a.s. met denzelfden trein een mail zending met dezelfde bestemming plaats. Onderstaande schepelingen, thans ge plaatst a/b Hr. Ms. „Brinio", worden den 15en November overgeplaatst, zooals achter hunne namen vermeld: Schipper H. H. Schipperijn, majoor-konsta bel A. Claudius, majoor-machinist C. C. W. Mann, serg.-machinist A. J. Sorel Wachtschip Vlisingen; kwartiermeester J. de Kan A. v. d. Hulst; korporaals-konstabel J. Klaucke en T. M. J. H. Meertens Wachtschip Vlissingen; korp.-telegrafist W. Oomen Walstation Wil lemsoord; korporaals-machinist P. W. J. Fal- haber en P. Hendrikse Wachtschip viissin- gen; korp.-machinist A. Otte D. Aukes; korp.- machinist F. B. Sloof, korp.-monteur J. H. Ott, korp.-bottelier C. Gelissen, korp.-schrijver H. Barndenburg. Wachtschip Vlissingen; korp.- kok F. Nikkel Kaz. Willemsoord; matrozen le kl. J. J. Bronder, H. van Enk Wachtschip Vlissingen; matrozen le kl. H. A. Donk, J. C. van Loon, P. F. Sinke v. Spejjk; matrozen le kl. A. C. Snijders, P. Ventevogel Wachtschip Vlissingen; marinier le kl. B. J. van Duin Wachtschip Vlissingen; marinier le kl. M. W. Philips Afd. Marns. R'dam; marinier le kl N C. v. Riemsdijk Wachtschip Vlissingen; matr le kL W. J. J. Oort v. Spetfk. 26 October 1937 per m.s. „Slamat" uit Oost- Indië in Nederland teruggekeerd: Sergeant-majoor der mariniers A. C. C. Kamhoot, sergeant der mariniers J. C. Sinke sergeant-torpedomaker C. Darphorn, kwartier meester W. van Roon, korporaals-telegrafist maker J. A. van Merkestein, J. v. der Plas korporaal-machinist W. P. Blom, stoker der le kl. P. Vader. In de partij A. J. Mankor (Zaandam)—d Dissel (H.D.C.), gespeeld voor de competitie van den Ned. Dambond, ontstond na den 42ea zet de volgende stelling: D. Dissel. A. J. Mankor Wit speelde hier 3430? waarop zwart als volgt de partij in zjjn voordeel besliste: Wit Zwart 1. 34—30? 12—18 3. 20X8 21—27 5. 12X21 9—13 Wit Zwart 2. 23X12 19—24 6. 8X19 14X43 gew. Hoewel deze combinatie niet diep is, heeft zij toch wel iets verrassends. Aan ons verzoek om de oplossing van het probleem van den heer Ravenstijn in te zen den is door velen gevolg gegeven. Verschil lende oplossingen waren niet goed, men maakte de fout door 4. 3X20. Deze eindstand is echter niet gewonnen, bijv.: Wit Zwart Wit Zwart 4. 3X20 15X24 5. 49X40 5—10 6. 43—39 10—14 7. 39—33 14—19 8. 4045 1923 remise. Er zijn natuurlijk nog vele andere moge lijkheden, echter alle met remise. De goede oplossing luidt als volgt: Wit Zwart Wit Zwart 1. 47—41 36X47 2. 29—23 47X44 3. 23X3 22X33 4. 3X24! en thans staat zwart reeds verloren. Op 4. 4450 volgt 4339 enz., op bijv. 4. 4428 volgt 4944 en 4339, terwijl ook 4. 4435 verliest door 4944. Van ons plan om voor de oplossers van onze problemen een ladderwedstrijd te orga- niseeren zijn wij voorloopig teruggekeerd. Wij zullen deze wedstrijd thans houden over 10 problemen. In elke rubriek zullen wij 2 pro blemen plaatsen, zoodat het geheel 10 weken in beslag zal nemen. Voor degene die het hoogst uitkomt wordt een prijs beschikbaar gesteld. Bij gelijk uitkomen beslist het lot. Oplossingen moeten uiterlijk Zaterdag 12 Nov. in ons bezit zijn. Oplossers, wier pro bleem in dezen wedstrijd gezplaatst worden, kunnen hieraan natuurlijk evengoed deelne men. De Texelsche kampioen, de heer C. Dijker, de heer W. v. Ravensteijn en de heer J. Wit zonden ons een aantal problemen, waarvoor wjj deze heeren zeer dankbaar zijn. Wij stel len een dergelijke medewerking natuurlijk op hoogen prijs. Wedstrijdprobleem no. I van W. v. Raven- stein. De cijferstand is. Wit 8 schijven op: 20, 27, 32, 37, 38, 39, 40 en 47. Zwart 8 schijven op: 7, 8, 9, 13, 15, 16, 18 en 19. Wit speelt en wint. Wedstrijdprobleem no. II van J. Stoll. De cijferstand is: Wit: 28, 32, 38, 39, 42, 43, 47, 48, 49, wit 9 schijven. Zwart: 8, 10, 11, 17, 19, 21, 22, 27, 29, zwart 9 schjjven. Wit speelt eh wint. Oplossingen uitsluitend aan den Damredac- teur van de Heldersche Courant. CORRESPONDENTIE. C. G., De Koog, Texel. Dank voor Uw inzending. Wat is de bedoeling van dat pro bleem Is het van U zelf Aan alle inzenders. Voor schriftelijke be antwoording postzegel insluiten. J. STOLL. Mogen wij een weinig plaatsruimte naar aan leiding van het door „Een Veteraan" ingezon den schrijven. Genoemde „Veteraan" voelt zich naar aan leiding van een schrijven van „Insider", blijk baar genoodzaakt daarvoor het H.R.C.-bestuur en deze vereeniging aan te vallen, blijkens zijn relaas over den wedstrijd H.R.C. 5—Helder 3, waarbij volgens hem ongeoorloofde uitdrukkin gen door aanwezig publiek aan het adres der bezoekers gebezigd zijn en hij hiervoor het be stuur verantwoordelijk wil stellen. Ook bij ons „Veteraan" is het, evenmin als bg welke club ook, ondoenlijk alle uitlatingen van het publiek waar te nemen. W el kunnen wij U mededeelen, dat onze hou ding ten dien opzichte steeds dezelfde is, m.a.w., dat wij tegen ongeoorloofde uitdruk kingen, als door U genoemd, steeds zullen blij ven optreden zooveel als in ons vermogen ligt. ongeacht welk tijdstip van den dag. Jammer vinden wij het evenwel, dat „Ve teraan zich niet even de moeite heeft getroost, toen hij de door hem genoemde uitdrukkingen oorde. dit ter kennis te brengen bij een der w terrein aanwezige bestuursleden. as deze dan in gebreke gebleven, dan had u ons met het volste recht de in Uw schrijven gememoreerde onsportiviteit kunnen aan wrijven. Nu is dit even anders. Betreffende Uw laatste gedeelte, de beschul- jging, inzake ronselen, beschouwen wij deze ais een insinuatie waarop wij niet in zullen gaan, tenzij U dit met grondige bewijzen zult kunnen staven. H.R.C.-bestuur.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6