Japanners veroveren Zuidoever van de Soetsjau Engeland welwillender tegenover Franco Se knoeierijen van Julius Sarmat Bommen op Barbastro Munitietransport te Gibraltar aangehouden Nazi-groet in de rechtszaal Initiatief van Duitsch?and inzake het Verre Oosten Nieuwe Lockheads voor de K.N.I L.M. Bommcnhagel op de Westelijke wijken van Sjanghai SPANJE Geen officieele erkenning verklaart Cbamberlain Origineele hongerstaking Uit onze omgeving Sensationeel proces in België 2^MARKTBËRICHTENé3 m.- VAL VAN TAI-YOEAN IEDER OOGENBLIK VERWACHT. Volgens mededeeling van de Ja- pansche autoriteiten hebben de Ja- pansche troepen aan den zuidelijken oever van de Soe-Tsjaukreek, dicht bij den westkant van de internati onale nederzetting, vasten voet ge kregen. De Japansche linie vormt daar wel iswaar geen gesloten geheel, doch de verschillende eenheden houden toch voortdurend contact met elkaar. De Chineesche stellingen in de westelijke buitenwijken van Shanghai werden gisteren bedolven onder een hagel van bommen en granaten, bericht Un. Press. Dit bombarde ment vormde het voorspel tot een nieuwen aanval in zuidelijke richting, waardoor de Japanners de stad geheel hopen in te slui ten. De Chineezen hebben er in toegestemd, dat een deel van de Nan-Taowijk ontruimd wordt ten behoeve van de vluchtelingen en dat dit deel buiten de operaties wordt gehouden. De door de Chineezen gestelde voorwaarden zijn evenwel nog niet volledig bekend. Een der voorwaarden schijnt te zijn, dat de Chinee sche troepen de controle behouden over dat stuk van de Bundkade, dat langs Nan-Tao loopt. Hiertegen zullen de Japanners onge twijfeld bezwaren maken, zoodat het nog wel eenigen tijd zal duren, voordat het ontrui mingsplan werkelijkheid wordt. Van Chi neesche zijde werd bovendien met nadruk er op ge\vezen, dat, wanneer het tot een over eenkomst komt, dit door bemiddeling van derden en niet na rechtstreeksche onderhan delingen met de Japanners zal geschieden. Voorstel tot rechtsch offensief in Arraqon. Het ministerie van landsverdedi ging deelt mede, dat 12 driemotorige Franco-vliegtuigen Barbastro heb ben gebombardeerd en een zestigtal slachtoffers hebben gemaakt Bar bastro ligt in Arragon, tusschen Huesca en Lerida. In militaire krin gen zit men in de bombardementen Lerida en Baif>astro een aanwijzing dat de troepen van Franco in deze streek een offensief zullen beginnen Wapens van Duitsch schip gelost. De Britsche autoriteiten, welke met de bewaking der grens tusschen Gibraltar en Spanje belast zijn, hebben gistermiddag den bestuurder gearresteerd van een auto, die vier groote kisten met wapens en munitie voor de opstandelingen vervoerde. De wagen was op weg van Gibraltar naar la Linea. De zending wapens en munitie is in beslag genomen. Reuter voegt aan dit bericht toe, dat de zending gisterochtend van het Duitsche stoomschip Pasajes, dat via Tanger uit Hamburg te Gibraltar was aangekomen, is gelost. Later is het schip vertrokken. Politie en ambtenaren stellen een on derzoek in. Wel handelsbetrekkingen aange- geknoopt. De berichten, dat Groot-Brittannië op het punt staat Franco te erken nen, zijn, naar verluidt, onjuist, of schoon wel onderhandelingen sinds eenige weken gevoerd worden over het nemen van practische maatrege len voor een contact met de autori teiten in de groote gebieden van Spanje, die door de nationalisten zijn bezet en waar Groot-Brittannië groote handelsbelangen heeft. Be onderhandelingen zijn op het oogen- blik opgeschort, hangende het resultaat van het onderzoek, dat de nationalisten beloofd hebben te zullen instellen naar het bombar dement van de .Teun Weems. Be onderhandelingen hebben ten doel te komen tot een regeling, waarbij Groot- Brittannië een of verscheidene vertegen woordigers zou krijgen ter bewaking^ van de Britsche belangen op Spaansch nationa- hstische gebied en generaal Franco een soortgelijke vertegenwoordiger te Londen. Neville Cbamberlain heeft in het Lager- Twee en veertig Japansche oorlogssche pen, waaronder, naar vernomen wordt, vier vliegtuigiaoederschepen, zijn thans gecon centreerd in de monding van de Wang- Poe, Sommige waarnemers zien hierin een dreigende poging van de Japanners, om troepen in Poe-Toeng te ontschepen, ten einde de Chineezen uit die wijk te verdrij ven. Naar uit betrouwbare bron wordt verno men, stroomen nog voortdurend nieuwe Japansche versterkingen Shanghai binnen. Een buitenlandsche waarnemer, die de Chineesche linies bezocht, verklaarde, dat de Chineezen een tegenaanval voorberei den, teneinde de Japansche troepen, die op den Zuidelijken oever van de Soe-Tsjau kreek vasten voet hebben gekregen, te ver jagen. Hij voegde hieraan toe, dat het moreel van de Chineezen in dezen sector zeer goed is. Hulptroepen naar Jjansi. De jongste berichten, welke alhier uit Tai-Joean werden ontvangen, wijzen er op, dat de val van deze stad ieder oogenblik kan worden verwacht. De verplaatsing van het Chineesche hoofd kwartier naar Zuid-Sjansi is reeds voltooid. Zou Tai-Joean worden ontruimd, zooals thans zeker lijkt, dan zou de eerste nieuwe verdedigingslinie, naar vernomen wordt, aangelegd worden in de nabijheid van Tsjing-Tsjin, onmiddellijk ten zuiden van Tai-Joean. Krachtige versterkingen worden in aller ijl over de Peiping—Ilankaulijn naar Tsji- Tsjia Tsjwang, een spoorwegknooppunt na bij de provincie Hopei, gezonden, doch al gemeen is men van meening, dat deze Chineesche poging, om den Japanschen op- marsch van het oosten uit naar Tai-Joean te bedreigen, te laat zal zijn, om de hoofd stad nog te redden. Japansch op de scholen van Tientsin en Peiping. Terwijl het aantal Japanners te Tientsin voor het begin der vijandelijkheden 20.000 bedroeg, is het thans tot 30.000 gestegen. Op de scholen in Tientsin en Peiping wordt Japansch onderwezen. De commissie voor de handhaving van den vrede organiseert speciale klassen voor het onderwijs in het Japansch. Een nieuwe wijze van hongersta king is uitgedacht door een arbei der op de olievelden van Borvslaw in Polen. Uit protest tegen zijn ontslag is de mian, Thomas Kavan geheeten, naar den top van een boortoren ge klommen, waar hij zich verschans te. Hij weigerde alle voedsel, dat hem aangeboden werd door colle ga's. Als gevolg van zijn optreden heeft men het werk aan de olie bron stil moeten leggen. De vijf kinderen en de vrouw van den hongerstaker blijven voort durend in de nabijheid van den boortoren en onderhouden zich op dezen afstand met het hoofd des gezins. huis in antwoord op een vraag verklaard, dat de Britsche regeering niet voornemens is, haar houding ten aanzien van beide partijen in Spanje te wijzigen, aangezien deze houding overeenkomstig de niet-in- miengingsovereenkomst is. Op een vraag ypn Attlee, die wilde weten of dit niet in feit een erkennen van de re geering van Franco beteekende, ant woordde Chamberlain ontkennend. Het schijnt, dat Parijs Engelands stappen goedkeurt en ook zelf een welwillender hou ding tegenover Franco aanneemt. De mededeelingendienst der Duitsche na- tionaal-socialistische partij heeft in een rond schrijven de volgende aanwijzingen gegeven omtrent den gang van zaken tijdens een gerechtszitting: „Als de rechters binnenkomen, moeten alle aanwezigen in de rechtszaal opstaan en den Duitschen groet brengen. De rechters zullen, wanneer zij op hun plaats zijn aangekomen, deze groet beant woorden door hun arm uit te strekken. De president kondigt vervolgens aan „Ik open de zitting met den Duitschen groet: Heil Hitier". Als de zitting is afgeloopen zullen de rechters opstaan en den Duitschen groet brengen: Alle aanwezige personen staan op en antwoorden met den „Duitschen groet". Op deze wijze zal, zoo verklaart bet rond schrijven, het plechtige karakter der rechts zitting bewaard blijven en de president tot uitdrukking brengen, dat opgetreden wordt in naam van don leider en oppersten rechter, Adolf Hitier. Bcmiddelinqsvoqinqen in voor bereiding. Het Fransche blad „Le Journal" maakt melding van een gerucht, dat in welingelichte kringen te Berlijn de ronde doet en volgens hetwelk de Duitsche regeering zeer spoedig een initiatief zou nemen in verband met het conflict in het Verre Oosten. De uitvoering zou worden toevertrouwd aan Von Rib- bentrop. „Het zou hier een bemiddeling kunnen betreffen tusschen China en Japan. De eerste polsingen zijn reeds aan beide kanten verricht door de Duitsche diplomaten en zouden in staat stellen te hopen dat het coif- flict zou kunnen Worden geregeld in een vrij nabije toekomst." Zij behooren lot de snelste ver- keersmachines ter wereld. De leiding van het K.N.I.L.M. besloot om, buiten de drie reeds bestelde en tegen het einde van het jaar in Indië te verwachten Lockheed Super Electra's nog twee toe stellen van hetzelfde type te bestellen, ge zien de mogelijkheid, dat de binnenlandsche lijnen in dé rtaastè toekomst zullen worden uitgebreid, terwijl ook verschillende lijnen op het buitenland in voorbereiding zijn. Hiermede is dus het totaal aantal Lock- heeds dat de K.N.I.L.M. over eenigen tijd zal exploiteeren gestegen tot vijf. De eerste toestellen hebben boven het vliegveld van de fabriek te Burbanks in Californië proef gevlogen en bleken geheel te beantwoorden aan de verwachtingen wel ke men van deze supersnelle moderne ver- verkeersmachines koesterde. De nieuwe Lockheed is een van de snelste verkeersmachines ter wereld. De grootste snelheid van het sierlijke, slanke vliegtuig bedraagt tegen de 400 k.m. per uur, ter wijl de kruissnelheid omstreeks de 330 k.m. ligt. De actieradius van de Lockheed Super Electra bedraagt niet minder dan 3.200 k.m. JULIANADORP. PROPAGANDA-REVUE voor den Ned. Bond van Ar beiders in het Landbouw-, Tuin bouw. en Zuivelbedrijf. Dinsdagavond werd voor de afdeeling Julianadorp van bovengenoemden bond de propaganda-revue, getiteld „Daar fris je van op, kameraad", opgevoerd in de zaal van het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn. Het gezelschap Ru Mulder verzorgde de revue. Deze gezellige bijeenkomst, want dat is het inderdaad geworden, werd geopend door den afdeelings-vooratter, den heer P. Bakker Gz. Na de opening was het woord aan bo vengenoemd gezelschap om de revue op te voeren. Deze revue, die uit 18 tafereelen met nog meerdere voorstellingen bestond, werd aangediend door Koekeloeres, die van zijn beroep zwerver is. Hij illustreerde zijn praatjes zoo af en toe met een liedje en zoodoende is hij een uitnemende kracht om van de revue een goed geheel te maken. De revue, die natuurlijk niet in alle fines ses besproken kan worden, was 'n mengsel van politieke ernst en jluim van vakvereeni- gingslief en -leed, om kort te gaan, het voorheen en thans van 't leven en werken der landarbeiders, werd soms op scherpe, doch niet overdreven wijze aangetoond. Na afwerking van het twaalfde tafereel, kwam het Hoofdbestuurslid, de heer Porte- gies, op het podium voor het houden van een korte toespraak. Ook deze stond in het teeken van dezen avond en "in zijn betoog liet spreker vooral uitkomen, dat het thans zaak is voor mannen, zoowel als vrouwen om georganiseerd den strijd om het bestaan te voeren en dan is er maar één plaats voor u allen, namelijk de Mo derne Landarbeidersbond. Daarna werd 't „Bondslied" gezongen en het overige deel van de revue afgewerkt, wél'ke besloten werd met het zingen van „De Internatio nale". Aan de dames van het gezelschap werden bloemen aangeboden. Tentoonstellingsschip. Het bezoek aan het tentoonstellingsschip „Antoinette" van de I. G. Farbenindustrie enz. was hier tamelijk groot Bij de film- DE „MILIOENEN-GOOCELAAR" IN NEDERLAND GEARRESTEERD. VERMOEDELIJKE UITLEVERING AAN BELGIË. OOK EEN BEVEL TOT ARRESTA TIE TEGEN ZIJN BROER UITGE VAARDIGD. Tot hen, wier namen verbonden zijn aan de vele groote finantieele schandalen van bel na-oorlogsche Duitschland, behooicn zonder twijfel de gebroeders Barmat. Hun proces boeide indertijd de geheele wereld, daar het een ongewoon scherp licht wierp op de practijken van de men- schen, die, in groote luxe levend, me dewerkten aan het ontbindingspro ces van het eens zoo machtige Duit sche Rijk. Toen de grond in Duitschland den hoeren Barmat te heet onder de voeten werd, viel Holland en België de twijfelachtige eer te beurt om deze heeren te herbergen. Julius Barmat, een man van de wereld en altijd werkend in „groolen stijl", vestigde zich te Brussel in een luxueus huis, strooide kwistig met geld en wist zich relaties te verschaffen in de hoogste regeeringskringen. Ken door hem „beschermde" bank Goldzieher en Pensö ging echter over den kop en Julius zocht een goed heenkomen in Amsterdam. In de Mi- nervalaan in Zuid richt hij zich een luxu euze flat in en is nog altijd de „groote heer" van vroeger. Kort daarna wordt hem verzocht even naar Brussel te komen om den procurëur des ko- nings een paar inlichtingen te geven over voorstellingen waa het iedere keer vol, zoo dat velen van het leerzame dat hier ge boden werd, konden profiteeren. Van den rechten weg. Bij den spoorwegovergang aan do halte Koegras, raakte een automobiliste, door den mist misleid van den weg af, en kwam op het gras tusschen weg en rijwielpad in een hoop steenen terecht. De wagen zat zoo vast als een muur. Behulpzame voorbijgangers hielpen de steenen verwijderen, de motor werd aangezet en nu kon het vehikel zijn strandingspositie verlaten. De bestuurder was van dit incidentje toch geschrokken. Aanrijding. Ook al door den mist had een aanrijding plaats tusschen een tweetal luie wagens. Doordat de voorste wagen plotseling stopte botste de andere daar tegen aan. Laatstge noemde kreeg nogal wat schade. De bestuur ders konden het niet eens worden om de schade te regelen, zoodat de politie te hulp geroepen werd. ANNA PAULOWNA BKC-nienws. Daar K. Steenvoorde op dokters-advies niet meer mag spelen is N. Keijzer in het eerste elftal opgenomen, dat in de volgende opstel ling den zwaren wedstrijd in Nieuwe Nie- dorp tegemoet gaat: Prins; van Teulingen Hz. en Tauber; van Teulingen Jz., van der Goes en Paardekoper; Keijzer, Jan van Wees, Blok, De Schipper en Jac. van Wees. WIERINGEN Loop der bevolking. Ingekomen: W. Meijers uit De Bilt; C. Lont Dszn. uit Den Helder; H. Poelman uit Grootegast; J. T. de Jong uit de Werken; S. K. Minnes uit Amsterdam; A. West- strate en gezin uit Medemblik; J. Spruit uit Spanbroek; A. A. Bueno Bibaz uit Den Haag; C. Roos en gezin uit Veendam; J. Quast uit Zijpe; Mw. D. J. Blauboer uit Den Helder; S. Druif uit Winkel; W. Pathuis uit Bmmen; J. C. Boeschoten uit Vlieland; W. v. Os uit Den Haag: J. N. Bos uit Nibbix- woud; A. de Boer uit Harlingen; F. H. C. Merkelbach uit Krommenie; Mw. T. Klare uit Utrecht; J. Lap uit Vries; Mw. J. M. C. de Beer uit Haarlem; P. Kuipers uit Leeu- warderadeel; S. Schols en gezin uit Leeu- warderadeel; Mw. L. A. de Roo uit Medem blik; J. v. Neerven uit Helmond; J. de Wit en gezin uit Diemon; Mw. A. de Leeuwe uit Zijpe; K. Minnes uit Callantsoog; A. J. de Bont en gezin uit Medemblik. Vertrokken: Mw. M. de Wilde naar Aals meer; J. A. Schoorl naar Egmond-Binnen; J. W. J. Cornelese naar Arnhem; S. Zwaag- stra naar West-Dongeradeel; H. J. Stulp en gezin naar Urk; J. Binksma naar Den Hel der; C. Boot en gezin naar Sneek; C. Larn- mertsma naar Schagen; Mw. G. Poel naar Anna Paulowna; M. A. Janssen en gezin naar Medemblik; L. Bult en gezin naar Delfzijl; Mw. B. Dijkema naar Assen; E. H. Wind naar Harenkarspel; J. Hoekstra naar Dantumadeel; J. Baart naar Hontenisse. Verloting. Aan de. vereeniging „Kunst na Arbeid", Arbeidersmuziekvereeniging alhier, is ver gunning verleend tot het houden van een verloting. Uitgegeven zullen worden 2000 loten a 15 cent per stuk. Steun aan kleine boeren. De gewestelijke commissie van advies voor de steunverleening aan de kleine boe ren is als volgt samengesteld: Voorzitter de heer J. Plas Jr. Rzn., Middelie; leden: de heeren Jb. Veldt te Bakkum, D. Wage naar te Heerhugowaard, P. Z. Angelina te Bergen, Ir. T. P. Huisman te Den Haag en Ir. G. Lienesch te Schagen. Nader kan nog worden medegedeeld, dat voor de berekening van de inkomsten uit de bedrijfjes nog de volgende normen zijn vastgesteld: Voor melkkoeien boven 2, per ha fl.p. w. Voor toegewezen varkens boven 8 f 0.25 p. w. Voor toegewezen biggenmerken boven 13 f0.10 p. w. Voor eenden hetzelfde als voor kippen, dit is f 0.01 per beest boven de 25. de bank Goldzieha en Peusö. Barmat gaat met een vrijgeleide de grens over en vertelt in Brussel, wat hij kwijl wil zijn. Als gewoon lijk zijn z'n stroomannen tegen de lamp ge- loopen en gaat hijzelf vrijuit. Gebrek aan bewijs. Maar na terugkeer in Nederland blijkt hij ook hier niet meer veilig Op een avond van de vorige weck komt bij hem een politie-auto voor de deur en de heer Barmat wordt be leefd doch dringend door enkele recher cheurs uitgenoodigd hun gast te willen zijn en te komen logeeren in het huis van be waring. Er zijn nieuwe feiten aan het licht geko men. Zijn gevangenneming is bevolen en zijn uitlevering door België is gevraagd op grond van verdenking van verduistering op groo te schaal en bedriegelijke bankbreuk. In 1927 werd een naamlooze vennootschap „Flora" te Brussel opgericht. In de acte van oprichting werd vermeld, meltd bet Hsbl., dat een Duitsche mljnbouw- onderneming gevestigd t e Weitmar nabij Bochum in het Roergebied, een aantal „kuxen" Duitsche mijnbouwaandeelen op naam had ingebracht. Niemand kon op dat oogenblik vermoeden, dat deze Duit sche onderneming door Julius* Barmat was opgericht en werd gecontroleerd, niemand vermoedde ook dat Barmat ook achter de oprichting van de „Flora" stond. Als steeds zelf achter de coulissen blijvend, opëreerde hij ook in dit geval met stroomannen, zoo dat zijn naam in de acte van oprichting niet voorkomt. Interessant is, dat het finan cieel beheer van de „Flora" werd toever trouwd aan de bankfirma Goldzieher Pensö, dezelfde die later zulk een treu rige vermaardheid zou verwerven. Drie jaar later was de mijn failliet. Maar vóór het zoover kwam, had de heer Barmat zich uit de aandce- lenportefeuille van de Flora de ku xen van de Duitsche mijnbouwon- Baldadigheid of. Het is op Oosterland de laatste da gen niet pluis. Om en nabij het kerk hof worden 's avonds verschillende personen onverwachts tot stilstand gebracht als zij per fiets aan komen rijden. Het eerste geval betrof een nog jeugdig persoon en daar men dacht dat 't maar fantasie was, werd er verder niet meer aan ge dacht. Het geval droeg zich als volgt toe: De jongeling had een boodschap gedaan bij zijn zuster, die op Oosterland woont. Om streeks half acht zou hij weer huiswaarts keeren. Ter hoogte van het kerkhof werd hij staande gehouden door een persoon, die hij niet kende. De man beval hem zijn fiets af te geven, omdat hij dien moest gebruiken! De jongeman antwoordde, dat dit niet ging, daar hij zijn fiets niet kon missen. Hij pro beerde toen om door te rijden, maar plotse ling kreeg hij een klap in zijn gezicht. Toen de jongen daarop ging roepen, vluchtte de aanrander weg. Daar er nu al meerdere, ook bejaarde per sonen op dezelfde manier zijn behandeld, zou het geen kwaad kunnen als de politie eens een oogje in het zeil hield om aan deze onbehoorlijke manier van doen een einde te maken. Radiostoring. Den laatsten tijd ondervinden de radio luisteraars aan Den Oever last van een he vige radiostoring, die vooral op de lange golf van dien aard is dat luisteren onmogelijk gemaakt wordt. Het is te hopen, dat deze storing spoedig opgespoord wordt, opdat een ieder weer met genoegen naar zijn radio kan luisteren. Concours. De mandolineclub „Oost-Wieringen", zal deelnemen aan het Nationaal Concours dat den tweeden Paaschdag gehouden zal wor den te Amersfoort. Bouwvergunningen. Bouwvergunning is verleend aan den heer C. de Haan Czn., tot het oprichten van een pakhuis bij zijn woning aan den Koningsweg en aan den Kerkeraad van de Gereformeerde Kerk alhier, tot den verbouw van het bestaande kerkgebouw in de Belt straat alhier. BENOEMD. A. Tot Heemraad van den Polder Wa&rd- Nieuland op Wieringen R. Lont Szn., te Wieringen. B. Tot Heemraad van het Heemraadschap Wieringen, C. Kooijman te Wieringen, uiter lijk tot het einde van het zittingsjaar waar in hij 70 jaar zal zijn geworden. HELDERSCHE EIERVEILING, 4 Nov. Aangevoerd: 9860 kipeieren: 48—51 Kg. 4 -4.30, 52—54 Kg. 4—4.70, 55—57 Kg. 4.70— 5.70, 5860 Kg. 5.70—5.80, 61—63 Kg. 5.70— 6, 64—74 Kg. 5.90—6.50, 25 eendeieren 3.50, alles per 100 stuks. EIERVEILING SCHAGEN, 4 Nov. Aangevoerd: 29000 kipeieren: 6062 Kg. 5.405.55, 6265 Kg. 5.455.75, eendeieren f 2.40. kleine kipeieren 3.304.45 p. 100 st. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Nov. Aanvoer: 1800 Kg. aardappelen 2.20—2.70, 5000 Kg. uien 6?.S0, drielingen 5.305.80, grove 6.20—6.40, gele nep 7.30—7.80, 8000 Kg. peen 1.20—1.70, 50 Kg. snijboonen 26.—, 4000 Kg. kroten 1.70-2.70. 10.000 Kg. roode kool 1.203. 12000 kg. witte kool 801; 8000 kg. gele kool 1—1.50; 3000 kg. gi'. kool 1.20—1.80. D. Witte kool 1.201.50; 1500 stuks bloemkool 4,80—6,20; dito 2e soort 1.50—1.90; 300 kg. peren 9.5014.90; 4000 andijvie 60; 400 kg. druiven Alicante 17.6—20.10; Frankent'haler 26; 200 kg. tomaten A 15, B 17; C 9.70; CC 4.10. NOORDSCHARWOUDE, 5 Nov. Aanvoer: 600 Kg. aardappelen: groote muizen 2.40. 6200 Kg. uien 6.70—7.10, drie lingen 5.50—5.80, grove 6.506.60, 8400 Kg. roode kool. 20200 Kg. witte kool f 0.90, 3000 Kg. gele kool 1—1.20, 22700 Kg. D. witte kool 1.20—1.40. dernemingen laten geven en had deze in Duitschland voor een be drag van RM 150.000 aan den man gebracht. Ondanks de scherpe de- viezencontrole van het Derde Rijk was Barmat erin geslaagd dit be drag over de grens te smokkelen en naar België te brengen. Hij verklaar de aan de directie van de Flora, dat de kuxen RM 50.000 hadden op geleverd en -liet dit bedrag inder daad in de boeken en in de balans van de mij. inschrijven. Het parket ziet in het feit, dat Barmat van de opbrengst zich RM 100.000 heeft toe geëigend verduistering ten nadeele van de Flora. Bovendien wordt Barmat baïans- vervalsching ten laste gelegd. Hoewel dit nog niet is gebeurd, zal hij vermoedelijk eerstdaags aan de Belgische justitie worden uitgeleverd. Gisterochtend werden in het Barmat-pro- ces te Brussel de getuigen a décharge ge hoord. Vervolgens werd een aantal mede- beklaagden gehoord, die poogden alle ver antwoordelijkheid op Barmat te werpen. Heden volgt het pleidooi van de civiele partij, terwijl Zaterdag de deskundigen weer aan het woord zullen komen. Daarna zal het proces worden uitgesteld tot de vol gende week. Volgende week Vrijdag wordt het requisitoir gehouden. De verdediging zal de daarop volgende week pleiten. Tegelijk met het bevel tot in hechtenis neming van Jules Barmat is ook een bevel tot arrestatie uit gevaardigd tegen Henri Barmat. Het parket van Brussel meende, dat Henri Barmat te Weenen ver toefde. Men weet nog niet, of de Oostenrijksche politie hem zal kun nen arresteeren, aangezien Henri, die dikwijls op reis is, zonder twij fel niet naar Weenen is terugge keerd, toen hij hoorde, dat een be vel tot arrestatie tegen hem is uit gevaardigd. Zijn d-malement Is aan de verschillende I politie-autoriteiten in Europa verstrekt.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3