cboomt Heeft U reeds Ge-vogelpiekt? F. H. BEEMSTERBOER VAN DE WITTE preirihbeurten Denk aan prijzen en premies! Ml&ulrtM Middenstanders geeft de bonnen spontaan De actie voor behoeftige moeders ZAKENN1EUWS Bedrijf der fa. Beemsterboer wederom gemoderniseerd Nieuwe drogisterij in de Keizerstraat De radio-dokter breidt zijn praktijk uit Tijdelijke verplaatsing Openbare leeszaal en Bibliotheek Hl) HEEFT WIT 60ED5 OP HET OOG KEIZERSTRAAT 103 Propaganda-feestavond van de V«A.R.A. Wat is een Mijnhardtje? Den Helder Vogelpiek Dat is sedert Dinsdagmiddag geen naam meer het is een begrip, dat rich vereenzelvigd heeft met draaiende borden vol onbereikbare en bereikbare 9-ens. Vogelpiek, dat beteekende reeds 4 maal achtereen voor een „speerwerper" een buitenkansje van 50 pop en voor een groot aantal plaatsgenooten douceurtjes van 10 gulden, 5 gulden of andere waarde volle premies. Premiesook die zijn zeer begeerens- waardig en het is de moeite waard, zich des avonds eens tusschen het opdrommende pu bliek te mengen en aldaar te hooren, wat er al zoo onder hen, die zich voorzien hebben van een werp-bewys, leeft. Over het algemeen kan gezegd worden, dat de Vogelpiekerij „erin ging". Men vindt het een aardig spel en heeft begrepen, dat, indien men maar met kalmte en overleg werpt, er een behoorlijke kans is op de aanlokkelijke prijzen. Vanavond. Vanavond zal het ongetwijfeld extra-gezel lig worden in de Breewaterstraat. Gezelliger nog dan gisteravond, toen ook velen samen gekomen waren, gedeeltelijk voor persoonlijke beoefening van deze endele sport, gedeeltelijk ter aanschouwing van de prestaties van hun medemenschen. Opmerkingen, raadgevingen en critiek zijn niet van de lucht, maar boven al: het is een gezellig onder-onsje en niemand heeft spijt als hij een half uurtje later dan gewoonlijk in de veeren moet kruipen. Wat de deelnemende middenstanders betreft, zij zijn tevreden over den gang van zaken, hoewel natuurlijk uiteraard de 3 belangrijkste dagen nog moeten ko men. Het gaat er nu om, dat zij, die over een aantal bonnen beschikken, deze aan vullen, teneinde zooveel mogelijk malen met de „piek" te kunnen gooien. I Klanten van bulten. Het is prettig er op te wijzen, dat geble ken is dat de actie ook menschen van bui ten getrokken heeft (waardoor er o.a. één, die een hoofdprijs van 50.won) iets waarover men zich alleen maar verheugen kan. En voortsmoeten wij er voor de zoo- veelste maal nog eens aan herinneren, dat de winkelier zijn bonnen spontaan moet ge ven. Weliswaar moet het publiek op z'n stuk staan en van hen de bonnen e i s c h e n, maar van hun kant zijn de middenstanders verplicht niet te wachten tot er om gevraagd wordt. Het is tenslotte hun belang en dat van den klant. We adviseeren hedenavond een kijkje te gaan nemen in de Breewaterstraat. Het zal er ongetwijfeld zeer gezellig wor den en„hoe meer zielen, hoe meer vreugd", is ook een feit, dat bjj het vogel- pieken opgaat. Breed gebaar van den heer P. van Xwisk. Donderdagmiddag heeft wederom een bij eenkomst plaatsgevonden van bestuur en co mité, welke zich, zooals wij reeds eerder schreven, ten doel stellen bij de geboorte der Prinselijke baby, een baby-uitzet te ver strekken aan behoeftige jonge moeders. Acht mandjes worden door de vereeniging beschikbaar gesteld, terwijl er nog extra 2 aan toegevoegd zullen worden, en wel één door de Vakschool en één door den Bond van Oud-Onderofficieren. Er is nog behoefte aan een aantal gebreide truitjes en broekjes; zij, die zich geroepen voelen hieraan hun krachten te geven, kun nen dat doen op kosten der vereeniging, of, indien zij zelf deze kosten willen dragen, ka toen en breipatroon bekomen: voor broekjes bij Mevr .de BoerKorver, voor truitjes bij Fa. Veen, Koningstraat. Thans de filmavond. Op Donderdag, 11 November a.s. zal gramma gedraald worden. Het was weer de heer P. van Twlsk, die zoo smpathiek was zjjn theater voor dit doel af te staan, een gestie, die, ge zien het feit, dat de geheele opbrengst afgedragen wordt, zeker met eere ge noemd mag worden. De prijs voor dezen filmavond bedraagt slechts 40 cent, voor welk bedrag men een eerste klas pro gramma voorgezet krijgt. Plaatsbewijzen zijn verkrijgbaar gesteld bij de dames der propaganda-commissie en bij de volgende adressen: Mevr. Bandsma, penningm., Singel 28. Zr. Smits, secr., Dijkstraat 65. Fa. Veen, Koningstraat. Mevr. de BoerKorver, Spoorstraat. Voorts, zoolang de voorraad strekt, des aVonds aan het locet van het Rialto-theater. Plaatsbespreking k 10 cent per plaats. Laat voor dit inderdaad zeer sympathieke doel het theater tot den nok gevuld zijn. Men kan ook wederom magnifieke pre mies winnen, men kan prijzen toegewe zen krijgen, die U levenslang de vogel piekerij zullen doen herinneren en voorts kunt U een sportieve sensatie van den eersten rang beleven. Wat de gevallen prijzen van gisteren be treft, hier volgen ze: Eerste prijs: Bon Worp Naam 50.— 648 9999 Wed. Bras. Tweede prijzen: Bon Worp Naam 10.— 733 9996 Rietdijk. 10.— 937 9996 Jole. 10.— 627 9994 A. de Vetter. 10.— 742 9984 v. Straaten. 10.— 675 9966 J. Smit. Derde prjjzen: Bon Worp Naam 5.— 814 9957 Zoon. 5.— 895 9956 Bosveld. 5— 837 9949 v. d. Jagt. 5— 844 9946 Jonkmans. 5.— 655 9930 G. Timmer. Premie: 845 3264 Jonkmans. En thans Vogelpiekerstot van avond in de Breewatherstraat. Dat de Fortuin achter U moge staan bij het werpen op het aloude rad-van-avontuur en dat ge niets werpt dan 9-ens. En huiswaarts gaat, beladen met prij zen' en premies. De kans heeft UI Wederom heeft het bekende goudsmids- en juweliersbedrijf der firma Beemsterboer in de Keizerstraat zijn pand gemoderniseerd en we derom heeft dit er aan cachet door gewon nen. Het betreft ditmaal een verruimen en ver anderen van het tweetal voornaamste etala- ge's, welke verbouwing door de fa. A. Blom alhier naar volle tevredenheid verricht is. Beemsterboer is thans in staat o.a. zijn voorraad Gero- en Zilmeta-zilver nog meer dan voorheen uit te breiden, terwijl overigens tal van afdeelingen door nieuws aanwinsten verrijkt werden. Hedenmiddag wordt de gedeeltelijk ver nieuwde zaak in gebruik genomen, en waar bij wij een tot kijkje in de smaakvolle etala- ge's kunnen adviseeren. De verlichting is van den heer Puinbroek, terwijl wjj willen besluiten met er op te wijzen, dat ook deze verbouwing in het be kende Beemsterboer-tempo is verloopen. VERBOUWING. De heer Steinberg verzoekt ons de aan dacht op zijn advertentie te vestigen, waar in hij meedeelt, dat tijdens de verbouwing van zijn zaak, de ingang van den winkel is, Keizerstraat 49 (brillenwinkel). Eerste prijs: Even vóór de bekende bocht welke de Kei zerstraat maakt, is een groot dubbel winkel huis verrezen, als het ware uit de „asch" van het gebouw der voormalige „Heldersche Post". In één van de twee fraaie winkels, om precies te zijn op no. 87 A, wordt heden middag de drogisterij KwastBuise geopend. Welk een hygiënischen indruk maaat de winkel in haar smetteloos wit! Ook het voor geveltje doet het zoo aardig en mag werke'ijk een sieraad van de Keizerstraat genoemd worden. De étalage werd aantrekkelijk onder de handen van den heer Kool Het pand werd vervaardigd naar een teekening van ar chitect Verstegen en uitgevoerd door den heer J. Riemers. Ingaande hedenmiddag 4 uur. Het ter plaatse welbekende radio-bedryf van den heer de Zeeuw heeft zich genood zaakt gezien uit te breiden en de winkel van Weststraat No. 96 te verplaatsen naar West straat No. 67. Vanmiddag 4 uur vindt de opening plaats en men zal het met ons eens zijn, dat de heer De Zeeuw thans over een 100 procent smaakvoller en praktischer ingerichte zaak beschikt dan voorheen. Is het buitenaanzicht behalve modern ook smaakvol uitgevoerd, het interieur is ruim en daarbij uitermate com fortabel. Wat de artikelen betreft, deze ondergaan vrijwel geen wijziging: men houdt het ook thans bij Philips, Kolster Brandes, Waldorp en Radio Bell-apparaten, terwijl voorts de Philips-service, de z.g. „kliniek", nog meer dan voorheen gespecialiseerd wordt. De heer De Zeeuw heeft thans de beschik king over een zaak, waarin hjj zijn clientèle naar de eischen des tijds (die niet gering zijn!) kan ontvangen en waarin de vele ap paraten op de meest gunstige wijze uitko men. Vermelden wij tenslotte nog, dat architect van het vernieuwde pand is de heer v. d. Leek. dat de uitvoering geschiedde door de fa. Gebr. Steeman en het schilderwerk door den heer Grootveld, SluisdijkstraaL niet, wanneer U heden een bezoek brengt bij juwelier Beemsterboer. Als door een tooverstok aangeraakt, zoo bijzonder mooi zijn onze etalages geworden. Verdwenen is, wat niet meer beantwoordde aan de eischen van dezen tijd, Gebleven is de aangename, vertrouwde sfeer. Onze tentoonstelling van aparte juweelen, zoomede van kunstvolle gouden- en zilveren voorwerpen, is voor U een bewijs van de pijnlijke zorg en de groote deskundigheid, waarmede wij onze collecties hébben samen gesteld. Hiermede kunnen wij voldoen aan de hoogste eischen van de meest verwende cliënt. In onze attractieve etalages als bijzonderheid: de in aanbouw zijnde „Nieuw Amsterdam Zeer gaarne zullen wij allen, die uit belang stelling onze vernieuwde zaak wenschen te bezoeken, hartelijk welkom heeten. <Cctt jjtil jutaccl boet stnjjornb 3iclj ber^taan en trcfttbaaft,ecr ban lnoorbcn mendijen aan. Vrij naar Shakespeare. JUWELIER KEIZERSTRAAT 15 Van de Bureaux Gemeente- Ontvanger, Centrale Kas, Con trole Belastingen, Centrale Boek houding. Burgemeester en Wethouders deelen in een advertentie ln dit nummer mede, dat bovengenoemde Bureaux, ingaande 11 November a.s. tjjdeiyk z(jn gevestigd in het voormalige Gemeentehuls, Dijkstraat. Op 9 en 10 November zijn de kantoren voor het publiek gesloten. Voor spoedgevallen kan men zich ver voegen aan het adres Dijkstraat. Gedurende de maand Octóber werd de Lees zaal bezocht door 1694 mannen en 81 vrou wen, tezamen 1775 personen. Het aantal uit geleende werken bedroeg 2837 romans, 1678 studiewerken en 1753 kinderboeken, totaal 6268 banden. Aangeschaft werden de volgende werken: Romans: Bromfield: Het wonder; Doorn: De roode straten van Damascus; Evans: De groote trek; Hinderdael: Een spel van groote kinderen; De Jong: Het boze gerucht (dl. 7 van Merijntje Gijzen); Kaus: De overtocht; De Man: Kapitein Aart Luteyn; Schuddebol: Jan Klaassen en zijn narrenvolk; Wagenaar: Isaac Hollandus; Van Zeggelen: Een hofdame uit de 18e eeuw. Studiewerken: Binsbergen en Mooy: Zien is kennen!.; Ter Braak: Van oude en nieuwe Christenen; Colijn: Naar de eeuwige sneeuw van tropisch Nederland; Van Duinkerken: Verscheurde Christenheid; Felix: Mechanische technologie; Fokkema en Gijzeis: De toepassing der elec- trotechniek aan boord van schepen; Groot en klein gebak voor de banketbakkerij; Kamp: Zuiderzeeland; Lorenz: Ik heb het gevonden; Meewis en Kuipers: Luchtvaarttechniek dl. 1; Ploumen: De katholieke levensopvatting; Par lement en kiezer. 1937'38; Retera: Het mo derne interieur; Vader: Handboek voor aan komende metaalbewerkers; Van der Valk: De techniek van het ski-loopen; Nederlandsche volkskunde, 9 dln. in 6 bdn. Geschenken Sluiter: Repetitorium der elementaire scheikunde; Wijdenes en de Lange: Vraagstukken uit rekenboek 2; Re- classeeringsjaarverslag van het Leger des Heils. OP- EN ONDERGANG VAN ZON EN TIJD VAN HOOG- EN LAAG WATER. Wintertijd Zon Nov. op: ond.: Hoogwater Laagwater Z 7 7.08 16.19 9.10 21.15 3.15 15.15 M 8 7.09 16.17 9.45 21.45 3.45 15.40 D 9 7.11 16.15 10.15 22.10 4.10 16.00 W 10 7.12 16.13 10.50 22.40 4 45 J6-30 D 11 7.14 16.12 1135 23.30 5.25 17.10 V 12 7.16 16.11 12.45 6.20 18.10 z 13 7.18 16.09 0.45 14.10 7.40 19.45 De Ramblers komen weer. De verschillende radio-vereenigingen heb ben hun wintercampagne ingezet en als eerste krijgen we in Den Helder een propaganda- feestavond van de V.A.R.A., de arbeiders radio-omroep. Deze zal gehouden worden op Donderdag, 25 November a.s. in Casino en zal uitgevoerd worden door het VARA-dans- orkest, de hier ter stede wel zeer populaire Ramblers. Zooals men zich zal herinneren werd een dergelijke avond ook in den vorigen winter door Theo Uden Masman c.s. ver zorgd. Een groot aandeel in het welslagen toen had Albert de Booy, die eveneens op 25 November zijn medewerking zal verleenen. Men zie de advertentie in dit blad. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandag morgen is alleen geopend de apotheek van de firma Smeets-Snel, Weststraat. Van Maandag 8 Nov. tot 15 Nov. wordt avond- en Zondagdienst waargenomen door A. P. Hoolmans, Spoorstraat. Een „Mijnhardtje" is een hartvorming ouweltje, dat gevuld is met een vernuftige combinatie van verschillende beproefde ge neesmiddelen, welke elkander ln hun werking wederkeerig ondersteunen. Hierdoor is een beter pijnstillend middel verkregen dat krachtiger en gunstiger werkt en alles overtreft. Na het gebruik vat. een „Mijnhardtje" voelt ge als het ware de pijnen van U afvallen. En het bijzondere hierbij is, dat gij U daarna weer geheel frisch en op gewekt gevoelt- en geen enkel gevoel van zwaarheid of moeheid achterblijft. Dit komt, omdat „Mijnhardtjes" geen scha delijke nevenwerking hebben en tevens bloeds omloop en stofwisseling stimuleeren. Klein en hartvormig van model, slikken ze zeer gemakkelijk in. Bereidt volgens recept. Apotheker Mijnhardt. Wonder snel helpen „Mijnhardtjes" bij Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijnen, Spit, Spier pijn, Rheumatische pijnen, Migraine, Perio dieke pijnen, Kou en Griep, Moe- en Luste loosheid. Koker 12 stuks 50 ct. Proefverpak- king 2 stuks 10 ct. Bij Apothekers en Dro gisten. (Adv.) Zondag 7 November 193; Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat) Geen dienst. Westerkerk, (Helden der Zeeplein). 's Morgens 10.30 uur, Ds. F. W. J. v.d.Poe) Geref. Kerk. (Julianapark). •s Morgens 8.30 uur, Cand. Y. Feenstra 's Morgens 10.30 uur, Cand. Y. Feeestra 's Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar. Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur, Ds. Tollenaar, 's Avonds 5.30 uur, Cand. Y Feenstra Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur Leesdienst Donderdagavond 7.30 uur, Ds. C. Kramp, van Enkhuize Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, de Heer J. Rebel Woensdagav. 8 u., Dankuur voor't Gewas de heer J. Rebel Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 uur, Ds. W. J. F. Meiners Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht). 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76) 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. J. H. W. Warner» van Alkmaar. 's Avonds half zes, Cand. J. B. Oskamp Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u., Evangelisatie-samenkomst Donderdagavond 8 uur Bijbelbespreking Vrijdag, 8—9 uur, Bibliotheek vangeliesatiegebouw, Vijzelstraat 's Morgens 10.30 uur, samenkomst Zondagmid. 4 u., straatprediking Tuindorp 's Avonds 8 uur, samenkomst Leger des Heils. 10 uur v.m. Heillgings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst. Donderdagav. 8 u., Heiligings-samenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. 's Morgens 10.30 uur, dienst Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. 's Morgens 10 uur, Ds. M. van Wichsu GEVEN WIJ VOOR m bud y&ud en xiliKk JUWELIER BEEMSTERBOER EENHEID DOOR DEMOCRATIE. Op de Donderdagavond in Casino gehouden ledenvergadering van de Nederlandsche be weging voor Eenheid door Democratie is tot vorming van een definitief bestuur overge gaan. In dit bestuur hebben zitting genomen alle leden van het voorloopig comité, terwijl de heer J. Noorman tot voorzitter werd gekozen. Verder werd overwogen hoe de strijd te gen communisme en nationaal-socialisme moet worden voortgezet, verschillende moge lijkheden werden besproken en ten slotte werd een plan van actie samengesteld. MEN LEERT HET NOOIT! Hedennacht werden diverse onbeheerd aan getroffen rijwielen door surveilleerende agen ten aangetroffen Ze werden meegevoerd naar het Hoofdbureau, alwaar men ze terug kan bekomen. uxeek Ut Sletten en SlantaiCeën öxreA de .uwruiteto 11 en 13, cLLe, niet meet gijn Gelukkig net is gebeurd Met wijs beleid, met kennis van zaken en met een opvallend kwantum men- schelijk gevoel, heeft de Directeur van ons plaatselijk Postkantoor, dat zoo be en bouwvallig aan het Dijksche steegje staat, een besluit genomen, waarvan wij thans de draagwijdte nog niet kun nen overzien, doch dat toch zonder meer een daad, niet alleen van piëteit tegenover de bestellers, maar tevens van begrip getuigt voor datgene, wat we wel niet kunnen zien maar wel kun nen vreezen Wat is er gebeurd? Lezer, wist ge, dat er bij ons uniek Nieuwediepsch postbestellers-gilde twee employé's waren, die gebukt gingen onder de afzichtelijke nummers 11 en 13...?? Wist ge, dat daar was een directie die het aandorst twéé menschen, in de kracht van hun leven eenige malen daags uit te zenden, gebogen gaande onder de nommeren 11 en 13? Wist ge het ...11 Zoo schreeuw mee in ons koor der wrake, maken wij ons op hier een woord van scherpe critiek te doen hooren, ten aanzien van der gelijke wantoestanden op ons bloed eigen posthok pardon, post-kantoor aan den Kanaalweg. Thans, na vele jaren, na duldeloos lijden van bestellers, die be-elfd en be- dertiend de straat op gejaagd werden. Die bij iedere aan te bieden post- kwitantie de kans liepen doorstoken te worden door op de loer liggende wan betalers, die op den rand des doods stonden, indien zij het waagden een brief met strafport aan te reiken, die het zwaard van Damocles boven zich wisten bungelen, indien er sprake was van een ongeopend-teruggezonden minnebrief. Veel hebben beide bestellers moeten doormaken zéér veel en het kostte hen 10 jaar van het leven. Thans eindelijk een even wijs als kloek besluit van den Directeur: Nom- mer 7 was vacant en nommer 25 moest worden toegevoegd en zoodoende was men in staat de nommeren 11 en 13 rnet stille trom te laten verdwijnen Gelukkig maar de verantwoordelijk heid was ook té zwaar r

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6