Hoe gedraagt gij u als echtgenoot? Hirota verwacht niets van Brussel Zijn de Kerken nog Godshuizen Brand in bakkerij Winkeliers niet meer zelfstandig Vier inbrekers aangehouden Radioprogramma ^marSberïchten^3 Schacht ontkent de over hem in omloop zijnde geruchten Niet tegen den Hertog, maar tegen Bedeaux Hoofdstad van Sjansi gevallen Italiaansche anarchisten gearresteerd Vertrokken personen Concert Stedelijk Muziekcorps Uit onze omgeving Heffing en toeslag op boter De president van de Duitsche Rijksbank dr. Schacht, die op het oogenblik te Bazel de zitting van de Bank voor internationale betalingen bijwoont, heeft aan een vertegen woordiger van het Zwitschersche telegraaf agentschap, die zich naar aanleiding van de geruchten omtrent zijn ontslag tot hom had gewend, verklaard, dat hij de geruchten welke in het buitenland de ronde doen over principieele meeningsverschillen in den boe zem der Duitsche regeering moest tegen spreken. Deze geruchten zijn, aldus Schacht ongegrond. Schacht voegde hier nog aan toe, dat hij geen andere economische en financieele po litiek volgde dan den Fuehrer en dat hij dat in de toekomst zal blijven doen. „Mijn wensch" mij ontheven te zien van het amibt van rijksminister van economische zaken, dat ik drie jaren voorloopig heb waargenomen, houdt, aldus Schacht, uit sluitend met de eischen inzake de organi satie van het vierjarenplan, waarvan de uit voering absoluut een eenhoofdige leiding van het economische leven eischt. Zijt gij een zuigeling, een tiran of beknibbelt gij op de duiten? Een Amerikaansch psycholoog over den man als echtgenoot. De psycholoog dr. Robert N. Mcmurry te Chicago heeft een speciale studie gemaakt van de voornaamste oorzaken van huiselijk leed van gehuwde vrouwen. Te zamen met zijn medewerker heeft Dr. Mcmurry een on derzoek ingesteld naar het huiselijk leven van de bedienden in een groote verkoopsor ganisatie. Hij is tot de conclusie gekomen, dat de man een „probleemechtgenoot" is, wanneer hij: le. optreedt als een zuigeling, om de sympathie van zijn vrouw te verove ren; 2e. zich als een tiran gedraagt en on voorwaardelijke gehoorzaamheid eischt; 3e. zenuwziek is of zijn vrouw het dagelijksch brood laat verdienen. Tevens echter merkt Dr. Mcmurry op, dat ontevreden vrouwen, die altijd fouten ont dekken bij hun echtgenooten, vaak de schulcl dragen van een mislukking der mannen bij hun beroep. Wat de werkelijke fouten van de mannen betreft, is Dr. Mcmurry van mee ning, dat voor beknibbclaars op de duiten en neurotici door psychiatrische behandeling genezing gevonden kan worden.. Er kan ech ter niets gedaan worden voor de mannen, die zich als zuigelingen gedragen. DeZe mannen vormen naar zijn meening «en type4. dat clezplfde aandacht en zorg «ischt Van dfc vrouw als vroeger ondervon den werd van de moeder, en zij zijn zoo, omdat zij dit willen. Het is geldverspillen om met. zulke mannen naar een psychiater te loopen, aldus Dr. Mcmurry. Zij wenschen eenvoudig niet te veranderen. Mcmurry is dan ook van opvatting, dat een vrouw, die met een dergelijk type man gehuwd is, slechts de keuze heeft tusschen echtschei ding en berusting. Deze „zuigelingen", aldus de dokter, die blijkbaar groote aandacht aan dit type. besteed heeft, zijn veeleer slacht offers van een verkeerde opvoeding dan van geestelijke afwijkingen. Zij hebben nooit ge leerd met iemand anders dan zichzelf re kening te houden, zich te onderwerpen aan een discipline, die hun niet past, of de con sequenties van hun daden te dragen Opper- vlakking gezien kunnen het aangename en beminnelijke menschen zijn, soms lijken zij zelfs edelmoedig, maar dat is bijna altijd slechts uiterlijk. Zij zijn beminnelijk en vol égards, wanneer zij hopen, daar iets mede te winnen. Edelmoedig zijn zij, wanneer zij zich daar geen offer voor behoeven te getroosten. De Amerikaansche ondierstaatssecretaris Welles heeft de regeering verdedigd tegen de beschuldiging van „lauwheid" welke te gen haar was ingebracht naar aanleiding van het voorgenomen bezoek van den hertog Van Windsor. Welles wees er op, dat de hertog niet officieel door de regeering was uitgenoodigd, doch dat aan den hertog en de hertogin van Windsor bij hun aankomst op het grondgebied der Vereenigde Staten alle eer zou zijn bewezen, verschuldigd aan leden van de Britsche Koninklijke Familie. De president van de American Federation of Labour, Green, heeft een communiqué gepubliceerd waarin gezegd wordt: indien de hertog en hertogin van Windsor naar de Vereenigde Staten komen,zullen zij door de arbeiders op de meest oprechte en har telijke wijze worden ontvangen. Verder vvordt verklaard, dat de door de A.F.O.L. ge formuleerde kritiek uitsluitend betrekking had op Bedeaux en niet op den hertog van W'indsor. In antwoord op een vraag in den gehei men raad of hij niet vreesde, dat het anti- homintern-verdrag niet het ongenoegen van ingeland zou opwekken, zeide minister Hi- r°ta, dat hy ervan overtuigd is, dat Enge land het verdrag zal begrijpen. Hij zal ver- '1°'' maatregelen nemen dit begrip nog te vergrooten. Iliroto voegde hieraan toe, dat hij niet voornemens is Mandsjoekwo uit te noodigen tot het verdrag toe te treden. Ten aanzien van de conferentie van Brus- zeide de minister, dat hij van meening Is, dat het geschil tusschen China en Japan biet te Brussel opgelost zal kunnen worden, volgens hem kan deze oplossing alleen ge- Vonden worden door onmiddellijke bespre kingen tusschen China en Japan. Zoo juist wordt gemeld: Volgens een bericht van Japansche zijde is Taljoean, de hoofdstad van een belang rijke Chineesche provincie, Sjansi, heden morgen door de Japansche troepen bezet. Een manifest van de Duitsche evangelische kerk. De Duitsche evangelische kerk heeft een manifest uitgegeven, dat onderteekend is door 96 vooraanstaande predikanten en dat naar men meent te weten hooge officieele kringen heeft bereikt. Na verscheidene vragen met betrekking tot Rosenberg's jongste publicaties, vraagt het manifest aan de nationaal socialistische be weging en de rijksleiders of het o.a. toege staan is of niet, dat evangelische predikan ten in het openbaar het christelijk geloof als een goddelijke macht erkennen en of de christelijke kerken monumenten van schoo- ne kunsten zijn of dat zij huizen blijven, waar het evangelie van Christus wordt ge predikt zonder dat de predikanten en hun ge hoor beschouwd worden als verraders en staatsvijanden. In het memorandum wordt voorts gezegd dat de last van deze vragen nog wordt ver zwaard door het feit dat er vrijheid be staat om het woord te voeren tegen de Christelijke Kerk, terwijl de verdediging in het openbaar van de Christelijke waarheid en de eer der geestelijkheid belemmerd en verboden wordt. Indien aan deze activiteit niet onomwon den paal en perk wordt gesteld, moet zij wel een einde maken aan het geloof van het volk in de beloften, de vrijheid van het Christelijke geloof en de rechten der Ghriste lijke Kerk te garandeeren. De politie te Gagnés Sur Mer (Frankrijk) heeft twee Italianen gearresteerd, Guiseppe Orsani en Guiseppe Sacchi, die beschuldigd worden van het ontvreemden van eenige ontploffingspatronen van een werf. De diefstal op zich zelf beschouwd is niet zoo belangrijk, doch Orsini heeft bekend te Port Vendres in betrekking te hebben ge staan met den anarchist Tarnburini, die een oogenblik verdacht werd den aanslag op de Place de 1'étoile te Parijs te hebben gepleegd. Glazen dak gesmolten. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een uitslaande brand uitgebroken in de bakkerij van den heer Jos. Meijer in de Mo lenstraat te Nijmegen. De bakkerij ligt aan de Karrengas, door een tuin van het woon huis gescheiden. De brand is ontstaan achter de oven. Het vuur was zoo hevig, dat een glazen dak gesmolten was voor de brandweer aan kwam. Men slaagde er in den brand te beperken tot de bakkerij, welke grootendeels is uitge brand. De schade, welke enkele duizenden guldens bedraagt, wordt door verzekering gedekt. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. Slechts „voorposten" van de fa brikanten. Samenwerking tus schen grossiers en detaillisten zou den laatsten 'n betere maat schappelijke positie geven. Ter gelegenheid van de vierentwintigste herdenking van de stichting der Nederland- sche Handelshoogeschool te Rotterdam, heeft gistermiddag de rector-magnificus prof. dr. N. J. Polak een rede gehouden, waarvoor hij als onderwerp gekozen had: distributievr&ag- stukken. Spreker merkte o.m. het volgende op: Het schijnt wel, alsof den tegen- woordiger grossier geen andere taak meer overblijft dan het financieren van zwakstaande winkeliers, het voorzien van kleine winkeltjes en het distribueeren van de producten van kleine fabrieken. v Gedreven door de extra-kortingen en andere voordeelen, die de fabri kant toestaat voor grooten afzet van zijn product, wordt de winkelier meer en meer voorpost van den in dustrieel, schijnbaar zelfstandig, maar in feite handelend naar de aan wijzingen van laatstgenoemde. Selectie oefent hij weinig meer uit. Hij verkoopt in ruime mate het product van den fabrikant, dat het gretigst afzet vindt. Pousseeren, vraag opwekken, demonstreeren de fabrikant zorgt er voor. Zoo wordt de winkelier steeds meer vervangbaar in de verrichting van den distributiedienst. Maar hij bespeurt nog slechts zijn oogenblikkelijk voordeel, voortspruitend uit den vlotten ver koop van de meest gangbare merken en soorten. Geheel in tegenstelling tot den vroegeren toestand, waarin het uniforme product de centralisatie van de verkoopfuncties toeliet, bedingt thans 't uitermate sterk gevarieerde assortiment centralisatie. Deze centralisatie verklaart de versterking in de laatste jaren van het groot-winkelbedrijf, tegenover de kleine detaillisten. Hoe grooter de klanten kring, de omzet en de sorteering, des te grooter de kans, dat iedere cliënt datgene vindt, wat hem dient en dat het gekochte wordt afgezet. Wat het grootwinkelbedrijf vermag kun nen de gezamenlijke kleinere winkeliers ook, indien zij steunen op selectie, sortee ring en voorraad van achter hen staande grossiers, die hen steeds op aanvraag van ruime keuze en gewenschte soorten kun nen vooralen. Er moet samenwerking komen, contractueele regeling moet de uit komst brengen. De hernieuwde maatschappelijke taak kan zeer goed worden verricht door een aantal kleinere detaillisten in onderlinge samenwerking, gerugsteund door een of meer grossiers of een door hen te stichten coöperatieve centrale. Een dergelijke samenwerking heeft de aantrekkelijke zijde, dat zij de voornaamste maatschappe lijke taak van den tusschenhandel de selectie en de voorlichting, beter doet vervullen. Spr. gaf tenslotte een aantal lijnen aan voor zulk een samenwerking. Inbraken te Enschede opgehelderd. Reeds gedurende eenige jaren zijn te En schede vele inbraken gepleegd, waarbij de daders zoo sluw te werk gingen, dat het de politie niet gelukte hen te ontdekken. In ver schillende gevallen werd een vrij belangrijk bedrag aan geld buit gemaakt. Bijna steeds werden de inbraken gepleegd, wanneer de bewoners afwezig waren. Vingerafdrukken werden nooit gevonden. De laatste dagen zijn te Enschede opnieuw eenige inbraken gepleegd. Inmiddels had de politie eenige kleine aanwijzingen gekregen, waarbij tenslotte het vermoeden rees dat drie broers en een zwager aan de inbraken schul dig waren. In de woningen yan deze ver dachten werd een huiszoeking verricht, waarbij een groote hoeveelheid gestolen goed werd gevonden. De broers R. genaamd en hun zwager van 't V., allen wonende te Enschede, zijn in ar- rest gesteld. De politie is er zeker van thans de hand te hebben gelegd op de schuldigen aan de in braken, welke gedurende de laatste jaren zijn gepleegd. STOOMVAART MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Johan v. Oldenbarnevelt, u., 5 Nov. v. Southampton. Marnix v. St. Aldegonde, t., 5 Nov. v. Singapore. Moena, t., 4 Nov. v. Sabang. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Achilles, 6 Nov. te Varna. Agamemnon, 4 Nov. v. Kingston (f.b.). Ajax, 6 Nov. te Kopenhagen. Alkmaar, 6 Nov. te Antwerpen. Berenice, 5 Nov. v. Triëst. Bodegraven, t., 3 Nov. v. Valparaiso. Boskoop, 6 Nov. v. Amsterdam. Ceres, 5 Nov. v. La Goulette. Costa Rica, 7 Nov. 3u. 30 te Amsterdam verwacht. Douro, 6 Nov. v. Amsterdam. Fauna, pass. 5 Nov. Gibraltar. Ganymedes, pass. 6 Nov. Ouessant. Hebe, u., 5 Nov. op 220 mijl O. van San Miguel. Juno, 6 Nov. v. Amsterdam. Nereus, 6 Nov. v. Amsterdam. Oberon, 6 Nov. te Rotterdam. Odysseus, 6 Nov. te Amsterdam. Orestes, t., 5 Nov. v. Cristobal. Orion, 5 Nov. v. Gibraltar. Perseus, 5 Nov. v. Gibraltar» Pluto, 6 Nov. v. Amsterdam. Saturnus, 6 Nov. te Istanboul. Stella, 6 Nov. v. Rotterdam. Tiberius, 5 Nov. v. Napels. Titus, 6 Nov. v. Amsterdam. Trajanus, 6 Nov. v. Rotterdam. Vesta, 6 Nov. te Amsterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Ajax, pass. 6 Nov. Gibraltar. Alcinous, 6 Nov. v. Sabang. Antenor, 6 Nov. v. Rotterdam. Bellerophon, 3 Nov. te Kobe. Eryades, 5 Nov. te Port Said. Menelaus, 5 Nov. te Suez. Polydorus, 5 Nov. v. Marseille. RON HOLL. LLOYD. Amstelland, 5 Nov. v. Amsterdam. Waterland, 5 Nov. te Hamburg. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Binnendijk, 5 Nov. te Antwerpen. Dinteldijk, 3 Nov. v. Vancouver. Delftdijk, 5 Nov. v. Swansea. Drechtdijk, 5 Nov. te Cristobal. Leerdam, 5 Nov. v. Tampico. Nebraska, 2 Nov. v. Bermuda. Veendam, Nov. v. Rotterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKALIJN. Alchiba, u., 5 Nov. v. Lagos. Amstelland, t., 5 Nov. v. Lagos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Brastagl, u., 0»Nov. te Singapore. Kota Maroe, t., 5 Nov. v. Belawan. Koekaboemi, t., pass. 5 Nov. K. del Armi. Weltevreden, u., 6 Nov. te Marseille. Willesden, t., 6 Nov. v. Sabang. EMZETCO LIJN. Jonge Johanna, 5 Nov. te Duinkerken. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Barentsz, 5 Nov. v. Port Louis (Maur.). Bontekoe. 5 Nov. te Lourenzo Marqués (Verb.). Houtman, 5 Nov. v. Kohsichang. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Hoegh Silverlight, 3 Nov. v. Seattle. Manoeran, 5 Nov. te Kaapstad. Marken, 4 Nov. v. Singapore. Salawati. 4 Nov. te Singapore. Siantar, 3 Nov. te Seattle. JAVA—NEW-YORK-LIJN. Kota Pinang, 4 Nov. te New York. Kota Radja, 6 Nov. v. Batavia. Prometheus, 4 Nov. te Belawan. Tanimbar, 4 Nov. v. Sabang. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA-LIIN. Alwaki, t., 5 Nov. v. Bahia. VEREENIGDE NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. (Holland—Afrika Hjn). Bloemfontein, 6 Nov. te Amsterdam. Meliskerk, u., 6 Nov. v. Durban. (HollandAustralië L(jn). Aagtekerk, u., 6 Nov. v. Bombay. (HollandBr.-Indië L(jn). Hoogkerk, u., 6 Nov. te Calcutta. (HollandOost-Azië Lijn) Gaasterkerk, u., pass. 5 Nov. Gibraltar. Grootekerk. u., 4 Nov. v. Singapore. Meerkerk, 6 Nov. v. Amsterdam. J. van der Bij, boerenknecht, naar Wieringerwaard, Molenweg 10. Klasina Barendina Johanna de Lange, naar Wieringen, Hippolytushoef, Elft la. J. Schrier en echtgen., naar Veere, Zandijk B 40. Maria Hubertina Barbara SmeetsMichels en kinderen, naar Maastricht, Biesland, Oude Wolderweg 8. Catharina Wllhelmina Tadix, verkoopster, naar Amster dam. Keizersgracht 729 huis. Mathllda Dekkers, naar Amsterdam, HoogtekedUk 173 I. Josina Johanna Gleijm, dienstbode, naar Amsterdam, Palestinastraat 27. Maria Johanna Duinker, verpleegster, naar Castrlcum, Provinciaal Ziekenhuis. G. P. de Lange, en gezin, luit. ter zee, naar Soerabaja Aagje Piet, huishoudster, naar Alkmaar, Kennemer Bol werk, (Molen). Trijntje NoelsQuast en z., naar Soerabaja. Johanna LeeuwenhaagKuiper, naar Amsterdam, Zaan dammerplein 11. Hcndrika Neeltje Groeneveld, kinderjuffrouw, naar s-Gravenhage. Nassauplein 30. N. J. Duijneveld, en gezin, los werkman, naar Hoorn, Hoogesteeg 3. Pieternella de BoerKranen en kinderen, naar Soera baja. G. L. H. Poortje, naar Amsterdam. Uithoornstraat 3 m. Christina Johanna Maria van der Linden—Grasso en d., naar Utrecht, Timorkade 8. Maria Cornelia Angevaare, dienstbode, naar Amsterdam, Willemsparkweg 41. Een uitvoering, waarop deugde lijk werk gegeven werd. Zaterdagavond heeft in Casino plaats gevonden het eerste winterconcert van ons Stedelijk Muziekkorps onder leiding van den heer Joh. F. Pala, een concert dat, het zij reeds bij voorbaat gezegd, de critiek glansrijk bleek te kunnen door staan en waarop wjj het ensemble zelfs eenige malen op zjjn best mochten be luisteren. Wederom bljjkt dat, hoewel de samen stelling natuurljjk voor verbetering steeds vatbaar bljjft, er met goeden wil en bjj deze leiding, iets goeds te bereiken valt. Het programma opende met de bekende „Marche Solenelle" van Grieg, in een arrange ment van Dupont en welk stuk muziek het „Stedelijk" aangeboden is door de wandel- sportvereeniging „De Jutter" en „Zilver meeuw", een geste, waarvoor beide organisa ties ongetwijfeld een woord van dank toekomt. Was de vertolking er van aanvankelijk aan den matten kant, en wist met name het koper nog niet de juiste toon te vinden, al spoedig werd de goede vorm bereikt en bleek, dat men in dit geval „het gegeven paard onge twijfeld in den bek mocht kijken". Daar werd met het noodige élan gemuciseerd en een dankbaar applaus was de eerlijke dank van een toen nog zeer geattendeerd publiek. Volgde van Beethoven de ouverture „Pro- méthée", waarvan het rhythme goeddeels in orde bleek te zijn, doch waarbij het orkest nogal eens dérailleerde. Van den dirigent zelf kreeg men hierna te hooren „Souvenir Valse de Concert", een artistiek werkje, vol glans en schakeering, lang niet on-origineel, en dat bijzonder goed uitgevoerd werd. Na het altijd dankbare „Albumblatt" van Richard Wagner, dat nog steeds onze con certen siert, volgde een groote fantasie op motieven der opera „Paljas" van Léoncavallo. Op een enkele té forsche paslage na was het een plezier naar dit nummer, dat wel oud, doch daarom niet minder schoon is, te luiste ren. De heer Pala hield de teugels, vooral daar waar het betrof fijne nuanceering en het contrastrijke in deze muziek, strak; er was loffelijk werk o.a. van de clarinetten, ter wijl overigens dit geheele nummer in het teeken van verzorgd-zijn stond. Tenslotte werd men nog vergast op een tweetal marschen (waarvan de laatste als „encore") en waarover het ons haast onnoo- dig dunkt te schrijven. In dit genre heeft het „Stedelijk" een benijdenswaardige reputatie, die ook door beide nummers weer eens ge consolideerd werd. Een concert, dat, enkele kleine onvolkomen heden daargelaten, op peil stond en waarvoor men korps en dirigent een compliment mag brengen. Rest ons nog enkele bijzonderheden van het overige programma te memoreeren. Het con cert werd bijgewoond o.a. door den bescherm heer, burgemeester Ritmeester, in gezelschap van zijn vrouw en dochter, voorts door den, trouwens nimmer ontbrekenden, eere-voor- zitter, den heer L. van Loo, en door wethouder W. de Boer. Behalve aan de vertegenwoordigers van diverse zustervereenigingen, werd bij de opening een woord van welkom en dank ge bracht aan Mevr. C. W. Velthuys-Huchshorn, die na de pauze de „Fantasia Appassionata" van Vieuxtemps, subliem op viool vertolkt door den heer Pala, aan de piano accompag neerde en aan de tooneelvereeniging „Het Noorderlicht", die een twee-bedrijvige klucht, n.1. „Pakketten voor dames" opvoerde, waar over wij reeds eerder op deze plaats mochten schrijven. Wat de sol: van den heer Pala be treft, wederom bewees deze ras-muzikant tot opmerkelijk spel in staat te zijn en het is al leen jammer, dat men zoo zelden in de gele genheid is van zijn solistische gaven te ge nieten. Laat ons tenslotte de woorden van den voorzitter, bij de opening gesproken, onder- streepen; het „Stedelijk" heeft ons aller steun inderdaad hard noodig, zoowel in artistieken als financieelen zin, en gezien de plaats die dit ensemble in onze stad inneemt, mogen wij vertrouwen, dat aan dit verzoek gehoor gegeven zal worden. Het korps verdient het! WIERINGEN Geld inzamelen zonder vergunning Hier ter plaats is in de afgeloopen week gecollecteerd met een lijstje voor een feestje op school. Verschillende ingezetenen ver keerden in de meening, dat het een lijst was voor het jaarlijksche St. Nicolaasfeest op de school. Dit was echter niet, zoo, de lijst was dan ook niet voorzien van Burgemees ters handteekening. Men zij dus gewaar schuwd en zie eerst naar de handteekening. Sommige ingezetenen die de zaak niet al te best vertrouwden, informeerden of het wel voor het St. Nicolaasfeest was, en dan werd met zekerheid beweerd dat dit zoo was. Voor enkele jaren hebben we hier een zelfde ge val gehad, toen juist even voor het school feest door een vreemden goochelaar met een lijst werd rondgegaan. Ook toen meenden de goede gevers dat het voor het groote school feest was, men kwam toen echter ook be drogen uit. Openbare verkooplng. Zaterdagavond had in Hotel „Centraal" van den heer S. Kaan ten overstaan van notaris v. d. Speek Obreen een openbare verkooping plaats van een boerenbehuizing met gras- en bouwland, totaal 4.03.73 H.A., eigendom van J. Rotgans Johz. 1. Behuizing, erf en land aan Hollebalg- weg te Westerklieft, 21.70 A„ 7.595 snees. Kooper J. C. de Vries f 1500. 2. Bouwland aan Hollebalgweg, gren zend aan 1, 40.70 A., 14.245 snees. Hoogste bod C. Huibers f740. Kooper Jb. Dekker Pz. f741. 3. Land achter het huis, 35.33 A., 12.3655 snees. Hoogste bod Jb. Wagemaker f660. 4. Land achter perc. 3, groot 80. A., 28 snees. Hoogste bod Ant. Keijzer f1270. Perceel 3 en 4 in combinatie, kooper Jb. Wagemaker f 1961. 5. In de Gare. 63.30 A., 22.155.snees. Koo per Ant. Keijzer f950. 6. Bouwland, in de Gare, grenzend aan 5, 28.10 A., 9.835 snees. Kooper W. de vries f *7° Bouwland bij Hollebalg, aan den weg, 48.30 A., 16.905 snees. N. D. Lont Cz.f wu, hoogste bod. Kooper N. D. Lont Cz. f 902. 8. Hoelmerkoog bij Hollebalg, aan de tocht, 36.30 A., 12.705 snees. Kooper C. Ver meulen f580. 9. Dorperkoog 50 A., 17.50 snees. Kooper W. de Vries f780. Perceel 1 en 2 werden gecombineerd. Koo per J. C. de Vries f2242. ANNA PAÜLUWNA VISCHWEDSTRIJD „Vischlust" hield Zondag een wedstrijd in het Noordhollandsoh kanaal. De uitslag was: 1ste prijs Jb. Rozenbroek, 2de prijs P. Borst, 3de prijs Th. van Bunde ren, 4de prijs P. Smit, 5de prijs J. Wiegman, 6de prijs H. Blom, 7de prijs M. Daalder— Rezel, 8ste prijs J. Kalter, 9de prijs N. Ver ver, 10de prijs mej. M. Terburg. DINSDAG 9 NOVEMBER 1937. Hilversum I. KRO-uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en gramofoonmuziek. 2.00 Vrouwenuur. 3.05 Modecursus. 4.05 Kamerorkest. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 KRO-Melodisten en solist (Om 5.45 Fell- citatiebezoek). 6.40 Esperantoeursus. 7.00 Berichten. 7.15 „De economische ontwikkelingsgang in Sowjet-Rusland", causerie. 7.35 Sporthalfuur. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.45 Stedelijk orkest Maastricht, solist en gramofoonmuziek. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.05 Bela Kis' Hongaarsch orkest. 10.30 Berichten ANP. 10.40 De KRO-Boys en solist. 11.2012.00 Gramofconmuziek. Hilversum II. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Viool en uano. 11.00 Huishoudelijke wenken. 11.30 De Palladians. lz.30 Gramofoonmuziek. 1.00 Het Omroeporkest. I.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Het Omroeporkest. 2.45 Knipcursus. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Pianovoordracht. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Het Omroeporkest. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Vioolvoordracht. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Gramofoonmuziek. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 9.30 Vocaal concert. 10.00 Vervolg Dinsdagavondtrein. 10.45 Reportage schaakmatch. II.00 Berichten ANP. Gramofoonmuziek. 11.3012.00 Gregori Serban's orkest. ALKMAAR. 6 November. Eierveiling. Aanvoer: 145.000 kipeieren: 56—58 Kg 5—5.40. 58—60 Kg 5.25—5.50, 60-62 Kg. 5.50—5.70, 62—64 Kg 5.70-6. 64—66 Kg_. 5.806.10, kleine eieren 3.305, per 100 st. WARMENHUIZEN, 6 Nov. Roode kool 1.10-2.70, gele kool 1.10-1.50, witte kool 0.801.10. drielingen 4.705.30, uien 5.706.50. grove uien 6.20. Aanvoer: 51.100 Kg. roode kool. 2500 Kg. gele kool, 11.200 Kg. witte kool. 6700 Kg. uien. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Nov. 7000 kg. uien 6.706.90; drielingen 5.606; grove 7.10—7.30; 3000 kg. peen 1.70—2.20; 2500 kg kroten 2,10—3,20 12000 kg. roodo kool 1,803,10 7500 kg. witte kool 0.80; 20000 kg. gele kool 11.40 3500 kg. groene kool 1.502.30; 25000 kg. D. witte kool 1.20 1.50 700 stuks bloemkool 4.504.80; dito 2e «uiort 1.^09 NOORDSCHARWOUDE, 8 Nov. Aanvoer: 225 Kg. uien 6.80, drielingen (570, 2500 Kg. peen 1.801.90, kleine peen 6j ct.^ 20 Kg. spercieboonen 13.40. 3000 Kg. roode kool 2.50—2.80, 36700 Kg. witte kool 80ï—85 ct„ 250 Kg. gele kool 1.10, D. witte kooi 0.90-1.10. ALKMAAR, 8 November. Ter veemarkt waren heden aangevoerd? 90 vette koeien f 189—310. 23 vette kalveren f 70—110, per Kg. f 0.75-1.05. 37 nuchtere kalveren f 818 per stuk, 23 vette schapen f 22—28 per stuk, 218 vette varkens 62—65 ct. per Kg., handel redelijk. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 6 November. Berlijn: Er is weer niets nieuws te vermelden. Ge noteerd wordt: Holl. tomaten 30.40—35.00, Holl. schorseneeren 18—30 per 50 Kg., Holl. sla 10—12 per 100 stuks, Holl. druiven 31.25 —37.00 per 50 Kg. Munchen: Holl. peren 10125 per 50 Kg., Holl. druiven 2.85 per 4 Kg.. Holl. schorseneeren 5—5.50 per 10 Kg., Hamburg: Holl. bloemkool 33.50 per 100 st., Holl. tomatien 3340, Holl. druiven 3537 per 50 Kg. De heffing en de foeslag op boter zijn met ingang van 7 November vastgesteld op 30 cent per K.g. Behoudens tusschentijdsche wijziging zal de volgende vaststelling der heffing plaats hebben op Donderdag a.8.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3