Duitsche Rijksminister van Arbeid in de Wieringermeer KJMCUa&V-ZIcmi Een KeA& en Zending, Wieringermeer^ Arrondissements rechtbank te Alkmaar Doodclijk ongeluk de ideale verkooper! Noord-Holl. Vereeniging „Het Witte Kruis" Simpson trouwt Wally's jeugdvriendin Londensche bandieten slaan hun slag Uit onze omgeving ---» Btj den Amsterdamschen Groothandel In Schoolbehoeften M. S. van Kleef, Uitgevers, Jekerstraat 64, Amsterdam, is in den handel gebracht een Verkeerscahier. De bedoeling van dit cahier is, den leerlingen door het voortdurend gebruik van dit Verkeerscahier de regels van het verkeer als het ware spelenderwijs te leeren. Het wordt geleverd tegen 45.per 1000 of 24.50 per 500 stuks. Verschenen bij Gebr. Kluitman, Uitg. Mij. te Alkmaar twee boeken voor jongens van 12 en 15 jaar: Als de zee roept, door Percy T. Westerman, bewerkt door Jhr. R. H. G. Nahuys. Een spannend avonturenverhaal over flinke knapen uit dezen tijd, over een schip bemand met werkelooze gezagvoerders, die in allerlei baantjes dienst doen, over avonturen op de Amazone en een harer zijrivieren, waar de lading voor het schip gehaald moet wor den, over gewetenlooze Brazilianen, enz., enz. Een pittig verhaal. Orpa, het eiland In den Niger, door Walter Tomson. Ook avonturen, nu in Afrika door blanken en inboorlingen beleefd, typische gebruiken der inboorlingen, strijd tusschen stammen, verraad en wreedheid. In het begin wat verwarrend, maar later wordt alles opgelost en blijkt pas, waarom het boek dezen titel kreeg. Pal Dom zorgde voor enkele goede illustra ties en bandteekening. Ra adselen rond Boschzlcht, door Guus van Balkom. Alkmaar, Gebr. Kluitman. De serie „De Nieuwe Leeskring" is weer met een welgeslaagd exemplaar verrijkt. De aanvankelijk vruchtelooze pogingen van de recherche om klaarheid te brengen in een reeks gepleegde diefstallen in een hotel, bren gen den zoon van den hotelhouder, benevens zijn vriend, op het idéé, zelf te trachten den dader of daders te ontdekken. Zij gaan dus te werk als amateur-detectives. Zij boeken dan werkelijk eenig succes, ze doen belang rijke ontdekkingen, maar als echte amateurs maken zij natuurlijk ook de onvermijdelijke fouten. Maar juist daardoor komen zij in aan raking met een raschechte detective, die bezig is met de nasporingen der misdadigers. Waar de door de jongens ontdekte aan wijzingen van groot belang zijn en de vakman inziet, dat hij de hulp van de intelligente jongelui zeer goed gebruiken kan, stelt hij hen in de gelegenheid, zijn verder onderzoek mede te maken en er zelfs een werkzaam aandeel in te hebben. Gezamenlijk brengen zij het onderzoek to een succesvol einde. Ziedaar een onderwerp, voor jongens om van te watertanden. Het verhaal biedt een verscheidenheid van spannende momenten, terwijl de inwerking der geheimzinnige voor vallen op de hotelgasten en hunne onderlinge verdenking tot menig komisch intermezzo Een Meisjeskwartet, door Nanda, geïll. door Miep de Feyter. Uitgave Gebr. Kluitman, Alkmaar. Het aantal goede boeken, dat bij den steeds maar aangroeienden voorraad van de persen komt, is niet groot. „Een Meisjeskwartet" be hoort echter tot de gunstige uitzonderingen. Het is frisch en pittig geschreven, bevat ge zonde humor en loopt toch ook niet opper vlakkig over de meer ernstige dingen van het leven heen. Dien speelt de eerste viool in het meisjes kwartet, daar zij moeder moet vervangen, die in een rusthuis wordt verpleegd. Vooral de „kleintjes". Welie en Dot, 15 en 13 jaar, ge ven veel last, daar zij overal van de oudere zus bemoeizucht in zien. Dit alles wordt op een prettige, vlotte wijze verteld. Een goed cadeau voor onze meisjes van boven de 14 jaar. Gerrie, J u u 1 en het buitenkind, door A. Gassv. d. Hoop, geïll. door Nans v. Leeuwen. Uitg. Gebr. Kluitman, Alkmaar. Hand in hand, door W. J. Bakker Tenthoff, geïll. door Miep de Feyter. Uitgave Gebr. Kluitman, Alkmaar. Een tweetal boeken voor onze meisjes van 10 tot 12 jaar, boeken zonder eenige preten tie, maar die toch altijd „gaan" en als ver- jaars-, Sinterklaas of nieuwjaarscadeau, har telijk welkom zijn. Een clubje vriendinnen, waarbij een vreem de eend in de bijt komt, met alle verwikke lingen, die daarven het noodzakelijk gevolg zjjn en het happy end. Een beetje sensatie, een weinig liefde, een beetje moraal, dat alles vormt de stof voer het boek, dat onze meisjes „zaïig" vinden. Swlebertje en het dorpsfeest en Swiebertje wordt geholpen, door J. H. Uit den Boogaard, geil en met twee gekleurde platen, door Hans Borrebach. Uitgave Gebr. Kluitmane, Alkmaar. (Serie Lentemorgen.) Swiebertje is eer landlooper, die bij iederen dorpeling „getapt" is en door velen geholpen wordt. Zoo leeft Swiebertje onbekommerd, tot hem op zekeren dag het geluk te beurt valt, een loterijbriefje te vinden, dat zijn eigendom wordt, als er geen aangifte van verlies volgt. Swiebertje wint er niet minder dan 1000 gulden op en die. duizend gulden weet hij te gebruiken, niet alleen voor zich zelf, maar ook in cbenst van zijn vrienden, die hem ailijd gcnolper, hebben. Het zi|n aardig, vlot geschreven en vrien delijk geïllustreerde werkjes, die voor kinde ren van 6 tot 10 jaar een welkom geschenk zullen zgn. MOOIE BIJBELUITGAVE. In verband met de herdenking vort het 300- jarig bestaan der Statenvertaling is een byzon- dere bijbeluitgave van de pers gekomen, uitge geven door de N.V. W. de Haan te Utrecht. Het bijzondere in dezen bijbel is niet de tekst, doch de illustratie. De tekst is de gewone tekst naar de Statenvertaling in gebruik bij het Nederlandsche Bijbelgenootschap. Op het ge bied der illustratie werden wij in den loop der geschiedenis niet verwend. Zeer vaak gaven de platen in de dusgenaamde platenbijbels een zeer goeden indruk hoe het onmogelijk geweest kon zijn, terwijl ook uit aesthetisch oogpunt alles te wenschen overbleef. In deze lacune is thans voorzien. Deze uitgave is verlucht met 100 gekleurde en zwarte reproducties naar wer ken der grootste meesters uit alle eeuwen, ge kozen en verzameld onder leiding van prof. dr. W. Vogelsang en prof. dr. H. Th. Obbink. Hier althans komt het beste der kunst op deskun dige wijze tot zijn recht. Ook de kunst is niet altijd historisch getrouw, doch dat wordt van haar ook niet verwacht. De bijbel is voorts in prachtigen en sterken band gebonden en is een schoone bijdrage voor de jubileumviering. (Wij komen nog uitvoerig op deze unieke uitgave terug.) KUYPERHERDENKING. In de Gereformeerde kerken. Het moderamen van de Generale Synode der Gereformeerde Kerken, welke in 1936 in Am sterdam gehouden werd, heeft aan alle kerke raden een rondschrijven gericht, waarin aan de kerkeraden gevraagd wordt om op Zondag 31 October in de godsdienstoefening dr. A. Kuyper te herdenken. Volgens dit schrijven zal de gedachtenis der kerkhervorming gereede aanleiding aan de kerken bieden om in den dienst des Woords en der gebeden bijzonder de aandacht te geven aan dr. A. Kuyper's strijd voor de reformatie der kerk. GESCHRIFTEN VAN KARL BARTH. Alles iri beslaggenomen. Bij den uitgever van prof. dr. Karl Barth in Duitschland, n.l. Verlag Chr. Kaiser te Mün- chen, zijn door de geheime staatspolitie al de sinds 1933 verschenen geschriften van prof. dr. Karl Barth in beslag genomen. Dit betreft de nog voorradige exempldren van „Theologische Existenz Heute", voor zoover door Karl Barth geschreven, en andere geschriften in diverse periodieken, alsmede overdrukken daarvan wel ke bij Chr. Kaiser het licht zagen. DE BIJBEL TE PARIJS. Op de tentoonstelling. Men schrijft ons uit Parijs, dat het ,fHuis van den Bijbel" op de wereldtentoonstelling te Parijs een buitengewoon druk bezoek geniet. Sinds de opening der tentoonstelling werden in dit huisje meer dan 28.000 bijbels en bijbelge deelten verkocht, zulks in 37 verschillende talen. Het meest werden gevraagd Fransche, Duitsche en Engelsche uitgaven. Er werden zelfs ook vertalingen verkocht in het Pashtu, een taal van Afghanistan, en in het Bamba- raasch, een Afrikaansche negertaal. In het huisje staat de bijbel in 200 talen in voorraad, als indrukwekkende demonstratie van de veel heid der talen waarin de bijbel vertaald is. DE SCHRIKBAREND DALENDE INKOMSTEN VOOR DE ZENDING. Het Zendingsbureau te Oegstgeest (postreke ning No. 6074J vraagt ons plaats voor het vol gende: Met het oog op de nu bijna aanbrekende Zen- dingsweek is het noodig den verontrustenden stand der financiën bekend te maken. Tot 1 October, dus over een periode van 9 maanden, was ontvangen ten bedrage van 1/00.000.Daaraan is in October slechts f 30.000.toegevoegd. Als er gelijk in de laatste jaren in November ontvangen wordt f 170.000.en in December 80.000.zou, in aanmerking genomen een ontvangst van 20.000.uit vaste bronnen van inkomsten als huren, rente enz. in 1937 de totaal ont vangst bedragen rond 700.000.Dit zou 100.000.minder zijn dan de reeds zoo rigou reus besnoeide raming bedraagt en ons, terwijl er geen reserves meer zijn, met een tekort be lasten, dat de meest funeste gevolgen zou moe ten hebbèn. Een ieder bedenke vooral in de komende weken, dat er wel héél veel op het spel staat. KATHEDRAAL TE LIVERPOOL. De bouw van de Roomsch-Katholieke kathe draal te Liverpool, van welke gezegd wordt dat zy de grootste kerk der wereld zal zijn, zal nog 8 jaar vorderen. De groote Anglicaansche kerk te Liverpool, die eveneens in aanbouw is, en in 1901/ begonnen werd, zal niet vóór 1950 vol tooid zijn. GODLOOZENCONGRES. Naast hét godloozencongres in Europa dat in het voorjaar van 1938 plaats vinden zal, is een tweede dergelijk congres in Amerika ontwor pen. De Mexicanen hebben hiertoe het initiatief genomen. Het congres zal op 1/ Januari te Mexico geopend worden en de atheïstische ver bonden uit geheel Noord- en Zuid-Amerika bijeenbrengen. Het congres zal in het bijzonder behandelen hoe in Noord- en Zuid-Amerika pers en radio in dienst der beweging gesteld kunnen worden. IN DE SAHARA. Ruim 1000 kilometer ten zuiden van Algiers, by de oase El Golna, zal de eerste Christelijke kerk in de Sahara gebouwd worden en wel bij het graf van Charles de Foucauld, die bekend is ais de ridder en apostel der Sahara" en als „laatste woest ijnheilige". DE BIJBELBEWEGING. In de Roomsch-Katholieke kerk. Een teeken dat de bijbelbeweging in de Roomsch-Katholieke kerk op goede resultaten mag bogen is, dat de Stuttgarter Kcpplerbijbel in de nieuwe bearbeiding door prof. Ketter bin nen een jaar sedert zijn verschijning in meer dan 250.000 exemplaren verkocht is. Bij dezelf de uitgeverij Kepplerhuis te Stuttgart) is bo vendien nog een familiebijbel verschenen, die declen van den volledigen bijbel bevat en even eens druk verkocht wordt. Gisteren bracht de Duitsche minister van Arbeid, Seldte, met gevolg een bezoek aan de Wieringermeer. Van het departement van Sociale Zaken maakten de excursie mede Mr. Draayer, di recteur-generaal van Werkverschaffing en Steunverleening en de referendarissen Van Hoeven en Meyer de Vries. Om half negen vertrok het gezelschap per auto uit Den Haag. Om kwart over tien voeg den zich te Alkmaar daarbij de heeren Ir. Mesu, directeur van den Cultuurtechnischen Dienst en Ir. Smeding, directeur van de Wieringermeer, onder wiens leiding de ex cursie stond. Via het Noordhollandsch Kanaal begaf het gezelschap zich naar Kol- horn, waar het eerste overzicht over de Wieringermeer werd verkregen. Van daaruit werd een rondrit door den polder ondernomen. In het vergaderlokaal te Wieringerwerf werden de excursisten door ir. Smeding welkom geheeten. Hij gaf eien korte uit eenzetting van de hoofdprincipes van de in cultuur brenging en kolonisatie van de Wieringermeer. De heer A. D. van Eek, hoofd van den bouwkundigen dienst, sprak daarop over de dorp- en boerderijenbouw. In hotel Smit werd geluncht. In den namiddag werd in het gymnastiek lokaal te Midden-meer de Wieringermeerfilm vertoond van de droogmaking in 1930-'31 en de dit jaar opgenomen film. Vervolgens werd nog een akkerbouw- en graslandboerderij bezichtigd. Tenslotte werd een kort bezoek gebracht aan den Afsluit dijk, waarna het gezelschap naar Den Haag vertrok. Gisteravond is den gasten door de Ne derlandsche Regeering een diner aangebo den in „de Witte Brug", waaraan ook mi nister Romme en ir. Smeding aanzaten. De Duitsche Rijksminister van Arbeid, de heer Seldte, bezocht tijdens zijn tocht door den Wieringermeerpolder Middenmeer. Links de heer Seldte; rechts van hem ir. Smeding, directeur van de Wieringermeer. Commissie benoemd, voor sa menwerking met het „Wit-Gele Kruis." In de groote zaal van Krasnapolski heeft de Noordhollandsche vereen. „Het Witte Kruis" gisteren haar 80ste algemeene ver gadering gehouden. Na de mededeelingen betreffende de geloofsbrieven van de afge vaardigden en andere onderwerpen en de behandeling der ingekomen stukken, werd ter voorziening in de vacature, ontstaan door het bedanken van dr. C. J. Brenkman, als lid van het hoofdbestuur gekozen de heer Carl F. Overhoff te Amsterdam. Vervolgens werden een wijziging van het reglement voor den rechtstoestand van het personeel der instellingen, en een wijziging van het reglement voor de commissie voor kinderhygiène in Noord-Holland goedge keurd, terwijl een voorstel van het hoofd bestuur om een commissie van vijf samen te stellen, welke zich zal ver staan met den Noord-Hollandschcn Bond van het Wit-Gele Kruis om trent het verkrijgen van een voor beide partijen aanvaardbare wijze van algemeene samenwerking, met groote meerderheid werd aangeno men. De commissie is daarop, staande de ver gadering. benoemd, waarna de vergadering besloot de afdeelingen te veroorloven een iaarlijksche Witte Kruiscollecte te houden, waarvan de opbrengst voor 5 procent wordt afgedragen aan de Alg. Ned. Ver. „Het Groene Kruis." De begrooting voor het jaar 1938 werd vastgesteld, en na de rondvraag en na de pauze hield de heer E. Geerts uit Haarlem een voordracht over geestelijke volksge zondheid. Zij moet er eerst voor scheiden Erncst Simpson, de vroegere echtgenoot van de hertogin van Windsor, heeft gisteren persoonlijk het bericht bevestigd, dat hij bin nenkort in het huwelijk zal treden met me vrouw Marykirk Raffrav, een vriendin van de hertoginf van Windsor uit haar school jaren. Het verzoek om echtscheiding van me vrouw Raffray werd gisteren te Rcno (Ne- vada) toegestaan. Zij beschuldigde haar man van wreedheid en het haar berokkenen van verdriet. Elegant gekleede gemaskerde bandieten, zijn gisterochtend een door mevrouw Hes- keth VVright bewoond appartement in May- fair binnengedrongen. Onder bedreiging met een revolver dwongen zij de bewoonster hun sieraden en bankbiljetten te overhandigen. Zij namen, nadat zij hui» slachtoffer had den gebonden, de vlucht met een buit ter waarde van 20.000 pomL VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Dinsdag 9 November. DE HELDERSCHE KANTONRECHTER KRIJGT ERVAN LANGS. Een Leeuwarder automobilist, de heer T. A., zou op den afsluitdijk onder Hippoly- tushoef het verkeer in gevaar hebben ge bracht, door op onoordeelkundige wijze 'n andere wagen het verkeer af te snijden. In dien wagen bevond zich echter een functionnaris van de Marechaussée, die natuurlijk op den verkeersovertreder af ging en hem voor den kantonrechter te Den Helder bracht. Alhier werd A. veroordeeld tot een boete van 10 guldon, subs. 3 da- tren, doch de veroordeelde liet het er niet bij zitten en ging in hooger beroep, dat heden geheel ten voordeele van den ap pellant werd behandeld, dank zij de krach tige assistentie van mr. Beekhuizen, een bekend strafpleiter uit Leeuwarden. Het bleek zulk een verknoeide boel, dat de Officier verklaarde zich niet te kunnen indenken, dat de Heldersche kantonrechter op een dergelijke ongelukkige dagvaarding een veroordeelend vonnis had kunnen wij. zen, terwijl de officier zelf niet aarzelde vrijspraak te requireeren. EEN DROEVIG VERKEERSONGELUK. Een chauffeur, Jacob D. genaamd, had eenigen tijd geleden het ongeluk een 5-jarig kind onder de wielen van zijn auto te krij gen met het treurig gevolg, dat de kleine, ondanks het heftige remmen dood van onder de auto moest worden bevrijd. Aan den chauffeur werd echter geen dood door schuld ten laste gelegd, maar werd hij voor een overtreding der motor- en rijwielwet door den kantonrechter te Den Helder veroor deeld tot een geringe geldboete f 10 of 3 da gen hechtenis. Thans werd deze zaak echter nog een in hooger beroep behandeld en door den officier bevestiging van het ge wezen vonnis gcrequireerd. UIT DEN KINDERMOND. Een Heldersche metselaar W., G., voldeed vermoedelijk niet heel stipt zijn kwitan ties bctrefifende de gebruikte electriciteit, met gevolg dat hij ten slotte werd gesnapt, omdat hij op eigen initiatief in deze leemte had voorzien, door de onontbeerlijke licht bron buiten de meter om, aan te boren. Dientengevolge stond hij heden voor het beruchte bankje der verdachten ter zake diefstal van electr. energie. De metselaar .hield zich echter stipt van den domme, ondanks de bewijzen, die men hom onder den neus trachtte te draaien. Zijn positie werd echter steeds wankelcr, vooral toen bleek, dat zoowel zijn schoonma ma als zijn 4-jarig dochtertje aan buurvrouw hadden verklapt, dat pappie weer licht had gemaakt. Niettemin wilde de rechtbank nog méér zekerheid hebben en zal alsnog 'n reprise \an de zaak volgen, om nog eenige nieuwe getuigen en ook de buurvrouw te kunnen hooren. KOEGR4S JULIANADORP. „Het Hoogeland", Maandagavond werd door bovengenoemde vereeniging een propagandavond gehouden in de Ned. Herv. Kerk, alhier. De opening geschiedde door een propagan- diste der vereeniging, die de aanwezigen verzocht te zingen van psalm 32 het ]ste vers, waarna zij in gebed voorging en een gedeelte las uit het boek Lucas, waaruit de propagandarede werd opgebouwd. Daarna werd begonnen met de film „Door de bran ding", die het leven en werken der in de koloniën opgenomenen duidelijk weergeeft. In een korte pauze werden J9 nieuw leden gewonnen. Nog werden eenige flitsen gege ven van de Jamboree en verschillende be zoeken onzer vorstelijke familie, de tewater lating der „Piet Hein", enz. Nog een kort slotwoord door de propagandiste en Ds. M. v. Wichen die nog verzocht te zingen,, 'k Wil U, o God mijn dank betalen", waarna hij met een gebed dezen avond sloot. WIERINGEN Autobotsing. Dinsdagmorgen kwam de melkauto van den heer C. Metselaar in botsing met de ex pres-auto van den heer H. Kaan. De botsing ontstond, doordat M. achteruit rijdende, den weg overstak en niet de aankomende auto van den heer K. bemerkte. De materieele schade aan beide auto's was nogal belang rijk. De auto van den heer K. kon tenminste niet meer rijden en moest worden wegge- sleept. DEN OEVER. Medewerking gevraagd. In ons no. van j.1. Vrijdag schreven we over „Baldadigheid of?", te Oosterland. Daar nog meerdere gevallen van dien aard bekend worden, zouden de betrokken personen er zeer goed aan doen de politie er van op de hoogte te stellen. Zij doet ahijd haar uiter ste best de orde te bewaren, dus de publieke medewerking in deze zal zeer op prijs wor den gesteld. ZIJPE 'T ZAND. COMMIES VAN LEEUWEN OVERLEDEN. Onze plaatsgenoot, de heer Van Leeuwen, commies der directe be lastingen, die bij een hem te Deni Helder overkomen motorongeluk ernstig werd gewond, is Maandag in het Marinehospitaal te Den Helder aan zijn verwondingen over leden. NIEUWE NIEDORP, Ambtenaar ter secretarie bij auto* botsing om het leven gekomen Gisteravond heeft onder de ge meente Hoorn een treurig ongeluk plaats gehad, waarbij de ambtenaar ter secretarie alhier, de 21-jarige heer J. Blankman, wonende te Hoogwoud het leven heeft ingeboet. De heer Blankman was op weg van Nieuwe Niedorp noor Hoorn, toen hij plot seling, vlak bij Hoorn, door een auto, die met één licht reed, werd aangereden. De auto reed door en het slachtoffer bleef zwaar gewond o.a. met eenige ga pende hoofdwonden, op den weg liggen. De ongelukkige werd naar het ziekenhuis te Hoorn vervoerd, alwaar hij in den loop van den nacht aan de bekomen verwondin gen is overleden. PURMEREND, 9 November. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 18 par- tijen, wegende 37.000 Kg., handel goed, hoog ste prijs f 23.4 stapels Kleine boerenkaas f 24, handel vlug. 1 stapel volvette f 27. 747 l§g. boter f 1.391.45, weiboter 1-38- 1.40 per kilo. Runderen, totaal 302 stuks: 140 vette koeien 58—68 ct. per kilo, matig! 80 gelde- koeien f 100205 per stuk. matig; 26 melk koeien f 175290 per stuk, matig; 10 stieren 5060 ct. per kilo, matig; 14 paarden f 70 —120 per stuk, stug! 60 vette kalveren 3060 ct. per kilo, matig; 172 nuchtere kal veren: voor de slacht f 816, voor de fok f 1017 per stuk, matig; 187 vette varkens voor de slacht 62—64 ct. per kilo, vlug! 34 magere varkens f 2510 per stuk, matiz; 408 biggen f 1623 per stuk, matig; 808 schapen f 1734 per stuk, matig! 60 bok ken f 413 per stuk, matig; 510 kipeieren 5.50 per 100 stuks, pondeieren 2.30 per 190 stuks; piepkuikens 5560 ct. per kilo, ou de kippen en hanen 42V250 ct. per kilo, konijnen f 0.30—1.75 per stuk, eenden 30— 75 ct. per stuk, duiven 40 ct. per paar, gan* zen f 2.203.25 per stuk, jonge hanen 52y2 571/? ct. Coop. Centrale Eierveiling. Aanvoer: 95.000 eendeieren 2.202.4Ó. 50 000 kipeieren: K5—66 Kg. 5.45—5.50. 63—64 Kg. 5.40—5.45, 60—62 Kg. 5.20—5 40, 58—59 Kg. 5.15—5.30, 56—57 Kg. 4.65—4.75. 5355 Kg- 4.30—4.60. 50—52 Kg. 3.60—4.10, 45—49 Kg- 3.20—3.70. WARMENHUIZEN, 9 November. Roode kool, 1e kw. f 1—2.S0, gele kool .1® kw. f 1.40. Deensche witte kool, le kw. 0.90 —1.20. Aanvoer: 38400 Kg. roode kool, 113° Kg. gele kool, 6200 Ke. D. witte kool. BROF.K no t 1,\,\j 1ozuu Ksr. U. witte koo BROEK OP LANGENDIJK. 10 Nov. anvoer: 500 Kg. bl. aardappelen 2.20, Kg. uien 7.207.60, drielingen 0-j0— trolo "Ar> nr> 4AA" txuf.60, drielingen 6.106.20, grove 7—7.30. gele nep 7.60, 1000 Kz. pe«11 3.10—3.20, 15000 Kg. roode kool 1-503. 15000 kg. witte kool 80—1.10, 17000 kg. gpl® kool 11.30 40 duizend kg. d. witte koo 1—1.40 2000 kg. gr. kool 1.7—2.30 400 stuks bloemkool 4.206.70, dito 2e soort 1.50— NOORDSCHARWOUDE. 10 Nov. Aanvoer: 8200 Kg. peen 1.80—2. kleine pe™ 5070 et., 7700 Kg. roode kool 1.50— 1- 45700 Kg. witte kool 80 ct., 34800 Kg- witte kool, 7700 st. andijvie 60 ct.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 8