Tsjechosiowakije zal zich handhaven Voor- en tegenstanders der regeering m het woord Postvluchten op Indie Waanzinnige vermoordt zijn kind Twee dorpen twisten over vischwater Bieraccijns en moraal Nieuwe reddingsboot overgedragen Helden der zee naar de bioscoop SlaatsPellenaars onweerstaanbaar Doelbewuste rede van minister Krofta Delbos heeft nog wel vertrouwen in Japan Engeland beperkt invoer melkproducten De handen van Hufcerman Fransche mijnwerkers in staking Men noemt geen koe bont of*.**. Prins Bernbard Koninklijk commissaris bij de padvinders Twaalfhonderd kwartjes gestolen Tweede Kamer Haai op Walcheren aangespoeld De Tsjechische minister van buitenland- sche zaken, dr. Kamil Krofta, heeft gisteren in de commissies van buiteniandsche zaken van kamer en senaat een rede gehouden. Krofta geloofde aan de uiteindelijke over winning der democratie van Europa Het ziet er den laatsten tijd wel is waar naar uit, dat wij nog ver van dit doel verwijderd zijn, doch wij hoeven niettemin het geloof niet op te geven. KROFTA, Tsjechisch minister van Buitenl. Zaken. De internationale toestand. De minister analyseerde den al- gemeenen internationalen toestand. Sedert zijn laatste uiteenzetting is geen rust ingetreden. Integendeel. Er is een nieuwe, zij het ook een niet verklaarde, oorlog uitgebroken en de mogelijkheid voor verdere ver wikkelingen is vergroot. Volkenbond. Het standpunt van Tsjecho Slowakije te genover den Volkenbond noemde spreker jjokend: het is geheel overeenkomstig dat der Scandinavische landen, Nederland en België, die getrouw zijn aan Genève, ook al hebben zij er critiek op. Wij blijven den Volkenbond trouw, omdat wij vooral ons zelf en onzen belangen trouw willen zijn en blijven. Wij zijn ons bewust van de crisis van den Volkenbond, doch zijn er van overtuigd, dat hij nog een niet geringe beteekenis heeft en dat de huidige crisis kan worden overwonnen en de Volkenbond dan in het internationale leven weer- meer in aanzien kan komen. De Kleine Entente. Nadere aandacht wijdt de minister aan de Kleine Entente. De natuurlijke grondslagen van dit bondge nootschap worden steeds krachtiger. Verhouding tot de andere Staten. Van Hongarije verklaart spr. met voldoe ning, dat de vooruitzichten op een geleide lijke verbetering van de tegenwoordige ver houding zijn toegenomen. Over de betrekkingen met Oostenrijk kan worden gezegd, dat zij voortdurend haar traditioneel karakter van vriendschappelijke samenleving dragen en dat het bewustzijn der gemeenschappelijke belangen toeneemt, hetgeen een verder bewijs is voor de voort schrijdende consolidatie in het Donaubekken De betrekkingen met Frankrijk noemde de minister werkelijk vriend schappelijk en hartelijk. De belang stelling der Engelsche openbare meening voor kwesties betreffende Midden Europa houdt aan en neemt toe. Wat Sovjet Rusland betreft, on danks onze bekende voorbehouden ten aanzien van de Sovjet Russische staatsleer, kunnen onze betrekkingen tot dit machtig gebouw zich vlot ontwikkelen. Wij zijn bereid met Italië samen te werken. Omtrent zijn houding tot Polen zeide de minister tot zijn spijt niets nieuws te kunnen zeggen. Ten aanzien van de verhouding van Tsjecho Slowakije tot Duitschland maakt de minister aanmerkingen op de agressieve dreigcampagne der Duitsche pers, onlangs nog in het geval van TeplitzSchönau. Hij wijst zeer heslist den druk af, dien men van het rijk uit zou willen oefenen. De medewerker van den „Petit Parisien" Rochard Dupierreux, heeft een onderhoud gehad met Delbos te Brussel. Delbos verklaarde: „Persoonlijk geloof ik niet, dat Japan zal antwoorden met een bot „neen." Wij hebben dit alles bekeken in een geest van wederzijdsch vertrouwen." Is er dus, zoo vroeg de journalist, een overeenstemming bereikt? Delbos antwoordde: „Ja, wij zijn het vol komen eens over de manier, waarop het probleem van het Verre Oosten onder oogen gezien moet worden en over de voortzet ting van de werkzaamheden der conferentie na het antwoord van Tokio." Maar als nu toch het antwoord van Ja pan zou neerkomen op een categorisch „neen", aldus de volgende vraag, wat zoudt gij dan doen? Delbos antwoordde: „Tk kan u niets zeg gen over de gevolgen van een zoodanig ge val, dat op zuivere veronderstelling berust Norman Davis, Eden en ik zullen morgen nog besprekingen voeren met de leden der andere delegaties, wij willen in geen geval den indruk wekken van een directorium". U blijft dus te Brussel? „Ja, tot vanmiddag. Dan neem ik den trein naar Parijs. Maar Vrijdag kom ik te rug. Een overeenstemming zal weer ge makkelijk tot stand kunnen worden ge bracht." Geen verhooging invoerrechten. Blijkens een in de pers versche nen mededeeling zijn in Groot- Brittannië maatregelen getroffen voor de vermindering van den in voer van melkproducten tot een peil dat de fabrikanten in het Ver- eenigd Koninkrijk in staat stelt om een bevredigend deel te verkrijgen van den binnenlandschen afzet. Te zelfder tijd hebben de buiten iandsche exporteurs en de binoen- landsche fabrikanten overeenkom sten getroffen, betreffende den afzet van de voornaamste soorten melk producten daar te lande. In verband hiermede is besloten om, thans geen gevolg te geven aan aan bevelingen van de adviescommissie voor de invoerrechten tot verhoo ging der rechten, mits de afgesloten overeenkomsten bevredigend zullen blijken te functionneeren. De violist hoopt over eenige maanden weer te spelen. De Neue Freie Presse verneemt, naar de N. R. Ct. meldt, dat Huberman in een brief aan een Weenschen vriend heeft medege deeld, dat de artsen in het Nederlandsche ziekenhuis te Bladjoe, waar hij na het vlieg ongeluk van de Specht verpleegd is, hem ge garandeerd hebben, dat zijn vioolspel geen schadelijke gevolgen van zijn handkwetsu ren zal ondervinden. Huberman maakt reeds dagelijks vingeroefeningen en hoopt over eenige maanden zijn kunstenaarsloopbaan te kunnen voortzetten. TECHNISCHE OPLEIDING VAN WERKLOOZE ONDERWIJZERS. De „Commissie voor de technische oplei ding van jonge werklooze bezitters van de akte van bekwaamheid als onderwijzer", in gesteld bij de beschikking van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen van 9 April 1937, heeft aan dien Minister4 een eenstemmig rapport uitgebracht, waar aan wij het volgende ontleenen: Het voorloopige resultaat was, dat tot dus ver 31 van deze gegadigden voor den cursus 19371938 als leerling aan verschillende nij verheidsscholen hun nieuwe studie hebben aangevangen, en wel 21 aan middelbare technische scholen, 6 aan zeevaartscholen e.d. en 4 aan textielscholen. Directie weigert onderhandelingen. 300 mijnwerkers van de schacht Stiring Wen-del te Metz, zijn in staking gegaan. Zii zijn van meening, dat hun loon onvoldoende is. 8000 mijnwerkei's van denzelfden schacht en van den schacht Petite Roselle hebben zich uit solidariteit bij de stakingsbeweging aangesloten. Toen de directie weigerde onderhandelin gen te openen, zijn de stakers van de ter reinen vertrokken. In verband met uit het buitenland afkom stige geruchten, volgens welke Duitschland en Italië voor den tijd van zes maanden een contingent van de lichting onder wapenen zouden houden, die op 15 November zou af zwaaien, verklaren welingelichte kringen te Rome, dat voorzoover Italië betreft, een der gelijke maatregel niet onder oogen is gezien. Het laatste contingent is eind September naar huis gegaan en net volgende contingent zal pas in April afzwaaien. Militaire Duitsche kringen verklaren even eens, dat op dien datum geen oefentijd af loopt. Zij voegen hieraan toe, dat de lich ting, die af zou zwaaien reeds op 12 Octo- ber volgens de Duitsche militaire wet naar huis is gegaan. ONZE OOST Vreeselijk drama te Medan. De 28-jarige E. Jakobsen te Medan vroeger magazijnmeester bij de B.P.M., doch thans werkloos, heelt, aldus de N.R.Crt zijn dochtertje van acht maanden oud van het leven beroofd, waarna hij zijn woning in brand stak en de hand aan zichzelf sloeg. Zijn echtgenoote, die van de bi oscoop thuis kwam, vond de wo ning gesloten. Nadat de deur gefor ceerd was, werd J. dood aangetrof fen op een brandend bed, dat mot petroleum was overgoten. De twee andere kinderen werden ongedeerd in de woning aangetroffen. J. werd kort geleden verpleegd in het doorgangshuis te Gloegor nabij Medan, waar hij wegens geestesstoornissen ter observa tie was opgenomen. Men vermoedt dat hij in een vlaag van verstandsverbijstering heeft gehandeld. Regent van Seroeawan gewond. In de Negorij Karna rian in de onderaf- deeling West-Cream te Amboina, zijn, aldus de N.R.Crt. heftige tooneelen voorgekomen, welke een gevolg waren van de besprekin gen over een geschil tusschen de Negorij Kamiarian en Seroeawan over een kwestie het vischwater betreffende. Bij die besprekingen heeft die bevolking van de Negorij Kamarian zich zoodanig op gewonden, dat zelfs handtastelijkheden ge pleegd zijn tegen den controleur, den adsp.- controleur en den bestuursassistent en te gen den regent van Seroeawan en diens volgelingen, die uit de Negorij moesten vluchten. De regent werd hierbij licht ge wond.. De militairen, die naar de plaats des onheils werden gestuurd, troffen alles weer in rust aan. De hoofddaders zijn gear resteerd. Staatsraad Rambonnet treedt af als hoofdverkenner. Z.K.H. Prins Bernhard heeft zich bereid verklaard om met ingang van 22 November 1937 op te treden als koninklijk commissaris bij de „Nederlandsche padvinders", terwijl met ingang van dien datum staatsraad J. J. Rambonnet aftreedt als hoofdverkenner, welke laatste functie voorloopig onvervuld blijft. Cv Hooge heffingen in Nederland mede oorzaak van de verderfe lijke toestanden aan onze grens. In de te Den Haag gehouden jaarver gadering der „Centrale vereeniging voor den handel in gedistilleerd en andere alco holhoudende dranken" („C.V.G.") is geble ken, dat de organisatie krachtig heeft bij gedragen tot het bekend worden der wan toestanden, die aan verschillende gedeelten van den Nederlandsch-Belgischen grens heerschen. Zooals bekend, verteren vele Ne derlanders hun geld in de zoo goedkoope Belgische café's en andere minder onschul dige huizen van vermaak, welke daar als paddenstoelen uit den grond verrijzen. Genoemde vereeniging sprak als haa meening uit, dat de hooge accijns op ge distilleerd en bier, welke in ons land ge heven wordt, mede oorzaak is van de uiter- mate ongewenschte toestanden in de grens- streken. De daaruit voortspruitende gevaren voor volksgezondheid en moraal zullen, ai- dus de vereen., door accijns verlaging in beteekenis verliezen. Vermelding verdient, dat van accijnsverlaging niet zoozeer ver meerdering van het alcoholgebruik dan wel verschuiving van den on- wettigen verkoop te verwachten valt. Op dezen grond alsmede met andere ar gumenten geeft de vereen. zicfi moeite voor de verlaging van den accijns, die in zijn tegenwoordigen vorm een duidelijk voorbeeld is van een belasting, welke door haar overdreven hoogte aan haar doel voorbijschiet, ontduikingen van velerlei aard in de hand werkt en zoowel daardoor als langs andere wegen het ontstaan van ongewenschte toestanden bevordert. De „Abraham Fock" wordt met tien paarden naar het Ame- landsche strand getrokken. Gistermiddag om kwart over drie is te Hollum op Ameland, het nieuwe boothuis en de nieuwe mo- torstrandreddingboot „Abraham Fock", door het hoofdbestuur van de Noord- en Zuidhollandsche Red ding Maatschappij aan de plaatse lijke commissie van de N.Z.H.R.M. overgedragen. De voorzitter van de Redding Maatschap pij, de heer P. E. Tegelberg, memoreerde in een toespraak Abraham Fock, die een van de oprichters van de Redding Maatschappij is geweest. De voortvarendheid van de bemanning van de „Abraham Fock" is reeds gebleken voordat de boot officieel in dienst was ge steld. Enkele dagen geleden heeft de be manning nl. een visscher, die in den mist was verdwaald, gered, waarbij de boot 24 uur in touw is geweest. Spr. droeg ten slotte de nieuwe redding boot aan de plaatselijke commissie over. De voorzitter dezer commissie, de heer J. B. W. Bolemey, burgemees ter van Ameland, beantwoordde de toespraak, waarna de maatschappij- vlag geheschen en de deuren van het boothuis werden opgeschoven, terwijl het plaatselijk muziek corps het „Wilhelmus" speelde. Na deze plechtigheid werden tien paar den voor de „Abraham Fock" gespannen en trok de reddingboot door het dorp naar het strand. In vlot tempo werd de boot te wa ter gelaten voor een korten proeftocht, wel ke uitstekend slaagde. Tijdens afwezigheid van de bewoonster zijn dieven er Woensdagnamiddag in ge slaagd in een perceel aan de Van Lennep- kade te Amsterdam binnen te dringen en er hun slag te slaan. Een spaarpot met een in houd van niet minder dan 1200 kwartjes, een aantal bankbiljetten en ook een hoeveel heid sieraden zijn den indringers in handen gevallen. De politie van het bureau Over toom stelt een onderzoek naar de identiteit van de ongenoode gasten in. Bovendien is bij hetzelfde bureau aangifte gedaan, dat in een woning aan de Nickerie- straat een muntmeter is gelicht. Den Haag, 11 Nov. 1937. Heden boekte de Regeering: twee vóór twee tegen. Na den heer De Visser had namelijk de heer Van Houten (C.D.U.) zijn diepe af keuring over de gestie van het regime-Colijn doen blijken. Gansch andere geluiden lieten de heeren Schouten en Teulings (R.K.) beluisteren. Laatstgenoemde hield alleen financieele be schouwingen, maar later zal nog een fractie genoot de groote politiek behandelen, deelde de afgevaardigde mede. „Wie?" werd er geroepen, doch het geheim zal eerst morgenmiddag worden onthuld. Natuurlijk is men benieuwd te zien, wie de opvolger van fractie-leider Van Schaik (die eveneens morgen het voorzitterschap zal aan vaarden) zal zijn De eenige „groote rede" welke heden ge houden werd, was die van den heer Schou ten, hij beschikte dan ook over den meesten spreektijd. Zijn geheele betoog was, dat spreekt wel vanzelf, een verdediging van de huidige Regceringspolitiek, al had hij wel wenschen. En in 't bijzonder richtte hij zich tegen de j.1. Dinsdag-middag door ir. Albarda (S.D.) ontwikkelde meening. De afgevaardigde achtte het financieele be leid der Regeering juist, hoewel het „tegen vleesch en bloed van velen" ingaat. Wat de afgevaardigde wèl zeer noodig achtte, was: beperking van de kosten van den bestaanden Staatsdienst. In dit opzicht had de Regeering hem teleurgesteld! De verhoogde defensie-uitgaven stond de heer Schouten volkomen toe, en hij begeerde voorts, dat de defensie-uitgaven or> de be grooting een aparte plaats zullen krijgen, om het unieke karakter dezer uitgaven terdege te doen uitkomen. De uitslag dier verkiezingen zou dit ka binet niet dekken. Maar zoo ging de heer Schouten voort zij veroordeelden toch de dictatuur en spraken zich uit vóór een cliris lelijk regime! Ir. Albarda had een samen gaan van SDAP, VD en zoo mogelijk CH. begeerd, doch indien dit denkbeeld tijdens de verkiezingen ware gepropageerd, dan... zouden de AR nog veel meer gewonnen hebben, alus de afgevaardigde met stemver heffing. Ten slotte beschouwde de heer Schouten de geestelijke basis van het kabinet en hij was van meening, dat de critiek daarop nog steeds een gevolg is van den srti-ijd tus schen Christendom en humanisme. Ook hij was van meening, dat we thans een parlementair Kabinet hebben. De AR zullen zooveel mogelijk steun bieden, al behouden zij hun principiecle zelfstandig heid. T.a.v. de Zondagswet merkte de afgevaardigde nog op, dat zij zoo krachtig mogelijk moet worden ge handhaafd, waardoor, niemand in zijn vrijheid behoeft te worden be lemmerd, doch hetgeen tot gevolg heeft, dat niet duizenden en duizen den tot Zondags-arbeid gedwongen worden. De tweede pro-spreker was mr. Teulings. Hij wees erop, dat het begrootingsbeeld thans zooveel andere is dan verleden jaar. toen de devaluatie-mist over het budget hing De heer Teulings vond de financieele po litiek van mr. De Wilde openhartig, bijzon der openhartig. Maar de afgevaardigde was van oordeel, dat mien niet alleen financieel- technisch kan denken, doch in groote mate rekening dien te houden met het algemeen welzijn, wijl zonder dat een sluitende be grooting weinig te beteekenen heeft. De eerste opposant van vandaag was dan de heer De Visser. Hij bleek de meening te zijn toegedaan, dat het kiezersvolk heeft vol laan aan den communistischen oproep: kiest anti-fascistisch. Dat men daaraan goed deed bewees z.L al wat liij noemde het top- Vertrek van Aankomst t» SSflRanff- 11 N0V' Isin«ap' 11 Nov. Pelikaan I n Nov. A'dam 11 Nov (terugreis) I Ibis f Napels 10 Nov. Alex 10 Nov (heenreis) I 1 Jodhp. 11 Nov< Napels 11 Nov, Singap. li Nov. Rang. 11 Nov. A'dam 11 Nov. Band. 11 Nov. Emoe (terugreis) Valk (heenreis) Nandoe ^terugreis) Torenvalk |A-dam 12 Nov. (heenreis) I 1 punt van NSB-misleiding: „Kiest Mussert", want... „Mussert kwam lekker niet!" De afgevaardigde betreurde het, dat men ten slotte niet veel sterker op de Communisten heeft gestemd, dan had men thans niet behoeven te „hakketakken" over de Kabinetsformatie, maar hal men kunnen overleggen over een nieuw, grootsoh eco nomisch project... Op felle wijze fulmineerde hij tegen het regime-Colijn en wat de defensie betreft, verklaarde de Communist tot groote offers bereid te zijn, mits vast staat, dat die offers ook waard zijn gebracht te worden, hetgeen momentcel niet 't geval zou zijn, vanwege de onbetrouwbaarheid van de legerleiding. De heer De Visser begeerde dan ook demo cratiseering van het leger. De heer Van Houten was de laatste spre ker-contra. zeggende, dat de partijen welke de aanpassingspolitiek bestreden, zijn ge groeid terwijl bij de- anderen verschuivin gen plaats hadden. Volgens hem strijden de groote onchristelijke partijen voor behoud van de bezits- en machtspositie, zonder naar Gods geboden te luisteren. Zoo werden zij de steunpilaren der kapitalistische orde. De heer Van Houten riep uit, dat de wa re christelijke politiek een zegen voor het land zou zijn, maar daarvan is z.i. thans geen sprake, onverzadiglijke militaire ei- schen moeten worden bevredigd. En: aan den nood der werkloozen, van de ouden van dagen, aan den leerlingenschaal, de lage loonen wordt niets gedaan De mi nister laat slechts zijn leege beurs zien. De heer Van Houten informeerde, welke belangrijke concessies dr. Colijn aan Katho lieken heeft gedaan, zoodat vier van de bes te voormannen in het Kabinet gingen zit ten? Dachten zij soms, dat dr. Colijn op zijn ouden dag zijn kapitalistische zonden zou gaan boeten door middel van het lei ding geven aan een christelijk Kabinet? al dus sarcastisch de afgevaardigde. Morgen, Vrijdag komt een einde aan de algemeene beschouwingen in eersten aan leg. maar zeer vermoedelijk zal dr. Colijn toch niet eerder dan a.s. Dinsdag van ant woord dienen. Première van de Stormdnivèls t» Amsterdam. Ook de Helden sche menschenredders van de partij. Ter gelegenheid van de première van d» „Stormduivels" (Captain Courageous) had de Metro Goldwyn Mayer door bemiddeling van het „Helden der Zee Fonds" gisteren een aantal menschenredders, de z.g. blauw» zeeridders uitgenoodigd naar de hoofdstad te komen, om daar de eerste vertooning van genoemde film bij te wonen. Ze waren ook allen gekomen, Klooster uit Burgsluis, zoowel als de stoere de Boer van Urk, Oosten»- burg en Bot uit Den Helder eni Mooy uit Arnemuiden, Meurs uit Den Helder en Boon uit Hoek van. Holland, Moerkerk uit Ouddorp en van der Kooy van Texel, Louwe- rens uit Den Briel en Soers uit Amsterdam, Janus Kuiper uit Den Helder niet te vergeten, de 82- jarige, die misschien het grootste aantal menschenlevens heeft gered; van allen, die zich aan de kust heb ben onderscheiden en Bijl, ook. uit Den Helder. Om drie uur waren de mannen aan het Centraal Station aangekomen. In de eer ste klasse wachtkamer sprak de stations- chef, de heer Jongstra, hun hartelijk» woorden toe. Vervolgens begaven zij zich naar Hotel Schiller, vanwaar zij werden afgehaald en naar Cinema Royal geleid door een groot aantal leerlingen van ds Zeevaartschool en zeeverkenners. Op het Museumplein werd de eigenlijke stoet gevormd. Toespraak van vioe-admiraal Quant. Voorafgegaan door het muziekorps van da Postharmonie, in groote bezetting, 80 man, met den tamboer-majoor, trommelaars eit pijpers, met het vaandel voorop en in een haag van fakkels begaf de stoet zich door de stad naar de bioscoop, waar vioe-admi raai L. J. Quant vóór de vertooning van de film het woord tot hen richtte. Spr. zei- de hun in eenvoudige, rustige taal hulde ta willen brengen voor het werk, dat zij ver richt hebben en voor datgene, wat zij hief vertegenwoordigen. Jelui werk heeft tot resultaat., dat de zeeman zich veilig voelt aan onze kust, van Noord tot. Zuid. Spreker verheugt zich, dat hij deze woorden van dankbaarheid juist op den 113 den verjaardag van de oprichting der Noord- en Zuidhollandsche Red dingmaatschappij mag uitspreken. Laat het werk aldus spr., dat deze mannen voorgestaan hebben door 'n ieder verstaan worden. Spr. eindigde zijn toespraak met een drie werf hoera uit te brengen op de dapper» mannen, waarmee de volkomen uitverkocht» zaal van harte instemde. Na de voorstelling begaven de blauwe zee ridders zich weer naar Hotel Schiller, waar zij, alvorens in kooi te kruipen, nog een oor lam in het kleine achterzaaltje innamen. Aan het strand te Vrouwepolder (Walche ren) is een haai ter lengte van twee meter aangespoeld. Toen het dier werd gevonden was het dood, doch het verkeerde nog m verschen toestand. Op verzoek van den direc teur van het Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie te Leiden, is het dier vandaag der waarts verzonden. Grootsche overwinning in 100 K& koppel wedstrijd te Parijs. In het Velodrome d'hiver te Parijs zijn termiddag onder zeer groote belangstelling internationale wielerwedstrijden gehouden Het hoofdnummer bestond uit een kopPe wedstrijd over 100 K.M., waarvoor als rieten onze landgenooten Slaats en "e naars startten met als tegenstanders e aantal van de sterkste Fransche en BelP sche koppels. Wederom hebben de Ned landers op de van hen bekende wijze ge monstreerd, dat zij op het oogenblik sterkste koppel ter wereld zijn. Met onnavolgbaar élan sloegen zij ieder aanval op hun superioriteit af, het was e lust, Slaats te zien stormen, Pellen werkte en zwoegde als geen ander. Ba kregen wat zij begeerden. Hoewel voort rend fel bewaakt, wisten zij toch een ron' op hun gevaarlijke tegenstanders, de Belg DanneelsDekuijsscher uit te loopen, wijl de overige koppels in de moorden lachten, door de beide Nederlanders °n fond, bijna geen rol meer speelden. On' daverende toejuichingen reden Slaats Pellenaars hun eereronde. De uitslag luidde: 1. SlaatsPellenaars 25 punten, tijd 11 - min. 25.2 sec. Op één ronde: 2. Danneels—Dckuysscm 24 punten. Op twee ronden: 3. EgllBuehler 30 P

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2