RADIO Bondselftal stelde erg teleur Bond van Gemengde Zangverenigingen in Noord Holland Geen goed debuut van Piet de Boer Noord-Duitschland- Noord Nederland 3 0 iktberichtenUS Sterke Rotterdamsche middenvoor Het voorloopig voetbal-programma voor a.s* Zondag Aj iax en D»W.S* spelen gelijk Nieuw wereldrecord van Ragnhild Hveger PROGRAMMA De jaarljjksche wedstrijd om den Gou den Onafhankelijkheidsbeker tusschen Rot terdam en een Bondselftal blijft voor de Maasstad een sportevenement, dat zich onder alle omstandigheden in een groote belangstelling vermag te verheugen. Want ondanks het min of meer dreigende weer en het feit, dat het Bondselftal niet veel meer leek, na de laatste wijzigingen, op de Rest van Nederland, werd het Sparta- terrein toch omzoomd door 25.000 toeschou wers. En dezen zijn getuige geweest van een interessanten wedstrijd, al ontbrak er dan ook het element spanning aan, zooals men begrijpen zal, wanneer de eene partij zes doelpunten scoort en de andere geen enkele maal het net weet te vinden. Daaraan mag onmiddellijk worden toege voegd, dat Rotterdam de overwinning ten volle verdiend heeft, al gebiedt de billijkheid te er kennen, dat de cijfers geflatteerd waren. Een betere doelman dan De Deugd zou voor de rust stellig niet meer dan drie maal hebben moeten visschen, terwijl hij zich van deze taak vijf keer had te kwijten. Na de rust heeft de O.D.S.-doel- man zich wel wat hersteld, maar alles bij alles kan toch wel verklaard worden, dat hij voor- loopig nog niet als concurrent van doelverdedi- gers als Halle, Van Male en Dijkstra kan wor den beschouwd. De Boer's debuut. Onnoodig te zeggen, dat de belangstel ling in niet geringe mate uitging naar de prestaties van den K.F.C.-er De Boer, in wien menigeen den opvolger ziet van Bak- huys in de nationale ploeg. Het is moge lijk, dat hij nog eens de oranjetrui krijgt te dragen maar op grond van zijn spel in dezen wedstrijd, zal de Keuzecommissie hem kwalijk kunnen kiezen. Een maal kreeg hij een hoogst eenvoudige kans om te scoren, maar die bracht hij op stunte lige wijze om hals. En verder hebben wij van De Boer heel weinig gezien, om de doodeenvoudige reden, dat hij er tegen Huppen, die een prachtige spilpartij bij Rot terdam vertolkte en verder de beste man van het veld was, in het geheel niet aan te pas kwam. Hetzelfde kan vrijwel gezegd worden van Smit, die nu eens niet tusschen voorhoede en middenlinie opereerde, maar bijna steeds in de voorste linie te vinden was. Ook hij moest in Huppen zijn meerdere erkennen en als hij het eens wat meer naar links zocht, waar Berg man niet meer dan hoogst middelmatig was, strandde hij steeds op Paauwe. Het was de bij zonder sterke middelinie van Rotterdam waar in weliswaar Van Heel de minste was doch nog altijd belangrijk boven Van Es uitstak, die de balans ten gunste van Rotterdam deed over slaan. Onophoudelijk stuwde de middenlinie Huppen moet van het stopper-systeem niets weten de voorhoede ten aanval en zoo kon het gebeuren, dat de voorhoede van het Bonds elftal niet op gang kon komen en dat de ver dediging voor moeilijke vraagstukken kwam te staan. Die verdediging maakte daarbij meer fouten dan van spelers, die voor het Neder- landsch elftal in aanmerking komen, mocht verwacht worden. Over De Deugd zeiden wij ons oordeel reeds, maar Wilders en Van-der Hoven hebben evenmin aan de verwachtingen beantwoord. De L.O.N.G.A.-man stelde zich slecht op en trapte niet gemakkelijk genoeg in eiken stand en Wilders, die bovendien te veel van zijn plaats zwierf, ontbrak het aan de gewenschte snelheid. In de middenlinie heeft Pellikaan verdedigend herhaaldelijk goed werk verricht, maar zijn aangeven was veelal slordig en daarom was hij ontegenzeggelijk minder dan Paauwe. Goed werk van v. Spaendonck. De backs van het Bondselftal hadden het daarom zoo moeilijk, wijl Dorland en Van Es al een zeer bescheiden rol vervuld hebben. In den vorm van gisteren spelend, komen de beide Hilversummers ongetwijfeld niet voor een plaats in de nationale ploeg in aanmerking. De beste man in de voorhoede van het Bondselftal was de Nijmegenaar Engelsman, die aan een goeden kijk op het spel een behoorlijke balbe handeling paart. Hij staat nog wat slap op zijn beenen, maar als hij nog iets steviger wordt, dan zien we in Engelsman een speler, die nog wel van zich zal laten hooren. Rotterdam telde eigenlijk geen zwakke plekken al kon niet ont kend worden, dat Voormolen en Vente minder waren dan de rest. Het prachtige spel van de middenlinie prezen we reeds, maar daarnaast mogen nog met eere genoemd worden Linssen en vooral Van Spaendonck. Het zou ons geens zins verwonderen wanneer we laatstgenoemde weer binnenkort in het Nederlantfsch elftal zullen terugzien. K.N.V.B. W.F.C.—H.R.C.Z.V.V.—West-Frisia AlcmariaZ.F.C. HelderAlkm. Boys; TexelSucces. B.K.C.—Andijk; M.F.C.—Nieuwe Nie- dorp; StrandvogelsD.T.S.; Schagen Wieringerwaard. H.R.C. 2—Z.F.C. 3. H.R.C. 3—Alcmaria 2; K.F.C. 3—Hel der 2; West-Frisia 2—W.F.C. 3; Alkm. Boys 2—Z.F.C. 4. N.H.V.B. Helder 3—Atlas 1; Succes 2Schoorl 1; Petten 1Held. Boys 1; H.R.C. 5 Oudesluis; ZeemachtH.R.C. 4. Sijbekarspel 1Hol], 4; FlevoO.K.B. V.C.L. 1Schagen 2; And. Boys 1 Oudendijk 1. J.V.C. 1—Texel 2. Over het spel verloop nog het volgende: Rotterdam was dadelijk het meest in den aanval en het duurde maar zes minuten, of de stedelijke ploeg nam door toedoen van Voor molen de leiding, nadat Seton tegen de paal had geschoten (10). Het Bondselftal liet ver volgens eenige aanvallen zien, maar doorgaans kwam men niet verder dan de Rotterdamsche middenlinie. Na ruim 25 minuten bracht Hup pen den bal op, hij bood Van Spaarrdonck een mooie kans en het was met een zuiver ge plaatst schot 20. Van dat moment af beheerschte Rotterdam de situatie volkomen. Stormloop op stormloop van de voorhoede volgde en toen de rust werd aangekondigd, hadden van Spaandonck, Voor molen en Seton den stand op 50 gebracht. In de tweede helft toonde het Bondselftal iets meer initiatief maar toch zelden was het spel van een zoodanig gehalte, dat Van Male veel moeilijk werk te verrichten kreeg. Een fout van de Bondsbacks strafte Vente naar behoo- ren af, waarmede het halve dozijn vol was (6—0). De Winter passeerde even later Van Male, maar terecht werd dit doelpunt wegens buiten spel niet toegekend. Gedurende het laatste ge deelte van den strijd golfde het spel gelijk op en neer, zonder dat de beide doelverdedigers moeilijke ballen te behandelen kregen. In den stand kwam dan ook geen verande ring meer. De plaatselijke ontmoeting tusschen Ajax en DWS, die met veel belangstelling was tege moet gezien, is in een gelijk spel geëindigd en men kan zeggen, dat dit een Zeer bevredigend resultaat is, omdat geen der ploegen de over winning verdiende. De ruim 20.000 toeschouwers hebben van een levendigen wedstrijd kunnen genieten. Reeds in de eerste minuten zat de spanning er in, want de Ajax-voorhoede sneed eenige malen door de vijandelijke achterhoede op een manier, die veel deed verwachten. Bijl loste een ge vaarlijk schot in den doelmond en de door Heekelaar teruggebrachte bal werd overge schoten. Maar na zes minuten kon Van Wijngaarden met een listig schot doelpunten, toen het uit zicht van den doelverdediger belemmerd werd (1—0). DWS bleek niet ontmoedigd en pakte de zaken met veel geestdrift aan. Gedurende eenigen tijd ging het spel nog gelijk op, doch daarna kwamen de bezoekers geleidelijk in het offensief. Caldenhove, die weer een goeden wedstrijd speelde, wist de gevaren vóór zijn doel te bezweren en stuwde, geholpen door de middenlinie, zijn voorhoede ten aanval. Op de middenvoorplaats stond de jonge Wiertz, die tevoren in het vierde elftal van DWS speelde. Hij bleek een zeer goed inzicht te hebben, verdeelde 't spel soms uitstekend doch evenmin als de andere voorhoedespelers beschikte hij over een gevaarlijk schot. Intus- schen kreeg Keizer het zeer druk en de ver dediging der thuisclub had wel eens groote moeite met het wergwerken van den bal, In de laatste tien minuten van de eerste helft wist Ajax zich los te werken en toen bleek, dat het ook de rood-witte voorhoede aan schot ontbrak. Achtereenvolgens kregen Blomvliet, Ter Horst en van Reenen goede kansen, die zij misten. Nadat Keizer twee gevaarlijke schoten tot hoekschop had weten te verwerken, brak de rust aan. Na de hervatting ging DWS weer tot den aanval over. De druk op het Ajax-doel werd zeer hevig en na vijf minuten scoorde Wiertz van dichtbij den gelijkmaker, nadat Draeger den bal van de lijn af tot dicht voor het doel had opgebracht (11). Toen was het Ajax, dat den toon ging aan geven. De aanvallen werden nu voor het mee- rendeel geleid door Blomvliet, die het DWS- doel herhaaldelijk in gevaar bracht. Van Reenen, die bij het samenspel niet de sterkste man was, maakte veel goed door, na 14 minuten, op een voorzet van Bijl onhoud baar in te schieten (21). De reactie van DWS was ditmaal minder sterk dan die op het eerste doelpunt van Ajax. De gastheeren bleven een tijdlang de beste kansen behouden, maar tot verdere doelpunten konden zij niet komen. Nadat Heekelaar een prachtig schot van Ter Horst nog juist had kunnen stoppen, bleef hij liggen. Hij had een hoofdwonde opgeloo- pen en moest vervangen worden. Vrij onverwacht kwam DWS opnieuw gelijk, toen Melchers Sr. een pass van Draeger in schoot (22). Er was toen nog bijna een kwartier te spelen en in dien tijd kreeg DWS nog de meeste kan sen. Maar doelpunten werden daaruit niet ge boren, zoodat een puntenverdeeling het einde van deze aardige ontmoeting was. Geflatteerde Duitsche overwin ning Top, Meulema en Bon- sema de beste Hollanders. Voor 5.000 toeschouwers werd te Hanno- ver een ontmoeting gespeeld tusschen een Noord-Duitsch elftal, dat geheel uit spelers van de Gouw Saksen bestond, en Noord-Ne derland, welke wedstrijd met een 30 over winning van de gastheeren eindigde. In de eerste helft hadden onze landgenoo- ten den wind mee en waren in het veld iets sterker, doch zij konden dit niet in doelpunten uitdrukken. Ilct samenspel was zeer behoorlijk en vooral in snelheid munt ten de Noord-Ncde'rlanders uit. De rust ging in met blanken stand.. In de tweede helft waren de Noord-Duit- schcrs iets moer in den aanval, dank zij den wind, dien zij in den rug hadden. Het achtertrio \an Noord-Nederland met den G.V.A.V.'er Top aan het hoofd verde digde uitstekend, doch kon niet verhinderen dat de linksbinnen, Fricke van Arminia tweemaal achter elkaar scoorde, terwijl de midvoor Wente (Hannover) den stand op 30 bracht. Ondanks krachtige pogingen van de Noord-Nederlandsche aanvalslinie, waarin vooral de rechtervleugel bestaande uit Meulema en Bonsema, goed wcijk deed. gelukte het niet een tegenpunt te maken. Zoo kwam het einde met een 30 zege van het Noord-Duitsche elftal, cijfers, die zeer zeker geflatteerd kunnen worden genoemd. faj^emtneri Nieuw Europeesch record hoeren 200 meter schoolslag. In het tot de laatste plaats bezette Wil- helmsbad te Maagdenburg zijn Zaterdag en Zondag internationale wedstrijden gehouden, waaraan, behalve de beste Duitsche zwem sters en zwemmers, van Deensche zijde werd deelgenomen door Ragnhild Hveger. Ragnhild Hveger slaagde er in het we reldrecord 400 meter borstcrawl, dat op haar naam stond met een tijd van 5 min. 14 sec., te verbeteren en te brengen op 5 min. 12.4 sec. Een tweede fraaie prestatie verrichtte de Duitsche schoolslagzwemmer Arthur Heina. Hij is er n.1. in geslaagd een nieuw Euro peesch record 200 meter schoolslag te vesti gen door dezen afstand af te leggen in den tijd van 2 min. 38.9 sec. Het oude Europee- sche record stond op naam van den Fransch- man Cartonnet met een tijd van 2 min. 39.6 sec. DINSDAG 16 NOVEMBER 1937. Hilversum I. KRO-uitzending. 4.005.10 HIRO. 8.00 Gramofoonplaten. 9.30 Vondelherdenking (H. Mis). 10.45 Gramofoonplaten. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en gramofoonplaten. 2.00 Vrouwenuur. 3.02 Modecursus. 4.00 Gramofoonplaten. 4.05 Causerie „Wat gebeurt er met ons als wij sterven". 4.30 Gramofoonplaten. 4.35 HIRO-post. 4.40 Gramofoonmuziek. 4.45 „Vrede, de sterke, causerie. 5.10 De KRO-melodisten en solist (om 5.45 felicitatie-bezoek 6.40 Esperantocursus. 7.00 Berichten. 7.45 „Het cadeaustelsel", interview. 7.35 Sporthalfuur. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 KRO-symphonieorkest en soliste. (Om 9.05 voor schakers). 10.05 Gramofoonplaten. 10.10 Bela Kiss en zijn Hongaars orkest. 10 30 Berichten ANP. 10.40 De KRO-boys en solist. 11.2012.00 Gramofoonplaten, Hilversum II. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.). 10.30 Jetty Cantor's ensemble. 11.00 Huishoudelijke wenken. 11.30 Jetty Cantor's ensemble (vervolg). 12.30 AVRO-dansorkest. 1.00 Renova-kwintet. I.45 Gramofoonplaten. 2.00 Omroeporkest. 2.45 Knipcursus. 3.45 Gramofoonplaten. 4.00 Pianovoordacht. 4.20 Gramofoonplaten. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonplaten. 6.00 Omroeporkest. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-dansorkest en soliste. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. Repor tage schaakmatch. 8.15 Gramofoonplaten. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.15 Reportage schaakmatch. 10.20 Bridge-cursus. II.00 Berichten ANP. Reportage schaakmatch 11.10 AVRO-dansorkest. 11.401200 Gica Jonesco Gaïna's Ensemble. De Bond van Gemengde Zangverenigin gen in Noordholland vergaderde gisteren te Alkmaar in café-rest. Kinheim. Deze vergadering, waarin zoo belangrijke voorstellen aan de opb' kwamen, welke zoo nauw de toekomst Aan den Bond raakten, stond onder leiding van den voorzitter van het Hoofdbestuur, den heer L. van Loo te Den Helder. De voorzitter opende de vergadering en deelde mede, dat twee afdeelingen niet ver tegenwoordigd waren, n.1. Morgenrood te Helder en Abbekerk. De jaarrekening 1936—1937 vertoonde op den gewonen dienst van uitgaven f 410.97 en een nadeelig saldo van f 194.57; op reke ning Zangersfeest aan uitgaven f765,85 met een nadeelig saldo van f 112.86 en voor ver loting aan ontvangsten f363.70 en een voor- deelig saldo van f340.66, zoodat er een voor uitgang van f 33,23 viel te constateeren. Voorstellen tot reorganisatie. Als inleiding tot de bespreking van de nu aan de orde zijnde voorstellen tot reor ganisatie, wijst de voorzitter op den kwij nenden toestand van beide bonden: de oude hier vergaderde bond en de zoogenaamde roncoursbond. Ons doel, kunst om de kunst, moge heel mooi zijn, aldus spreker, wij kunnen toch niet op den ingeslagen weg voortgaan. Ook de zustervereeniging heeft met haar concourssysteem niet bereikt, wat zij zich er van voorstelde. Kunnen deze beide zwakke zus ters nu niet meer bereiken, als ze mekaar de hand geven; als het eens mogelijk was, dat elk wat toegaf, zouden ze dan tezamen niet meer kunnen bereiken? De heer Boeder van Hauwert is voor con courssysteem met punten, maar wenscht geen verplichte nummers. De heer Graaf van Venhuizen wil fusie, maar vrijheid voor ieder om te zingen zoo hij wil. Helders Gemengd Koor, dat ook lijdt aan bloedarmoede, zoodat het bij gebrek aan animo misschien niet eens zijn 45-jarig jubileum zal kunnen vieren het volgend jaar. dringt aan op invoering van het con courssysteem. N u twee sukkelende bonden met elk twaalf leden, bij fusie misschien één krach- tigen bond. Ook eenige technici laten hun stem hoo ren. De heer Roemer, Hoogkarspel, meent dat 't concourssysteem niet ideaal is. De heer Saai, te Wognum, is tegen con cours: kunst is niet uit te drukken in cij fers. De heer v. Ham wijst op het gevaar van vermenging van kunst en sport; de sporti viteit is vaak slechts: ik wil winnen. De heer R. Sasburg wijst er op, hoe dit brandende vraagstuk reeds vanaf 1921 de aandacht vraagt en beitrijdt uitvoerig de reorganisatieplannen en bepleit aanneming van het voorstel-Bennebroek. Dat is: Vrij willige beoordeeling naar punten of cri- tisch verslag zonder verplichte nummers. De voorzitter verklaarde hierna, of schoon persoonlijk aan de zijde van den heer Sasburg staande, toch zeer noodig een offer te moeten brengen aan de geest des tij ds, om in deze kwijnende toestand verbetering te brengen. Na de pauze begon de tweede ronde, zoo als de voorzittter het uitdrukte. Allereerst kreeg de heer Wiedijk het woord uitvoerig bestreed hij het tegen het voorstel Barsingerhorn aangevoerde. Na nog langdurige discussies wordt tenslotte het verstrekkende voorstel van Barsingerhorn in stemming ge bracht (dat is: concours mét punfen- stelsel en mét verplichte nummers.) met het resultaat, dat slechts èèn stem er voor was n.1. Barsinger horn. Hierna wordt, na ampele bespreking, waarbij velen hun wenschen voor de toe komst hadden te kennen gegeven, het Hoofd bestuur gemachtigd, contact te zoeken met het hoofdbestuur van den concoursbond en te onderzoeken, of, en zoo ja, op welke voorwaarden fusie mogelijk is. Na dit besluit kon de begrooting voor 1938 van de agenda worden afgevoerd. De twee aan de beurt van aftreden zijnde bestuursleden de heeren L. van Loo en A. Wiedijk worden herkozen. KOEGRAS JULIANADORP. Vereeniging „Hulp bij Ziekte en ongevallen". Zaterdagavond werd ten bate van het z.g.n. Vonkefonds een Nonstop-Cabaret avond gegeven in de zaal van het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn. De zaal was tot in alle hoeken meer dan gevuld. Welwillende medewerking werd verleend door Henny van Gelder, een ori- gineele Krontjongband en de Heldersche amateursband „The Blue White Rhythm Singers". Na opening door den voorzitter, den heer J. Kossen, trad de Krontjongband en de Hel dersche amateursband op, vervolgens mevr. van Gelder. Haar optreden werd dusdanig geappreci eerd dat zij enkele malen teruggeroepen werd. Toen werd gepauzeerd. Het programma werd vervolgens afge werkt met het optreden van nogmaals de reeds genoemde medewerkenden, waartus- schen door nog vele andere tooneelattrac- ties ten beste werden gegeven. Aan het slot was als van zelfsprekend een daverend applaus de belooning van het publiek aan de uitvoerenden. Aan Mevr. van Gelder werden nog bloemen geoffreerd Een gezellig bal besloot den avond. Fietsengapper geknipt. Vrijdagavond vervoegde zich bij den smid G. v. Z. alhier een persoon, die aldaar een rijwiel wilde verhandelen. Het karretje, een nog bijna nieuwe Gazelle, moest niet al te veel opbrengen. Maar dat was ook juist het ongeluk van dezen pseudo-handelaar. Want nog aan het onderhandelen zijnde met een der zoons van den smid, kwam de Rijks veldwachter Brig. Tit. C. J. Vroom daar ook om een van de banden van zijn motorrijwiel te laten oppompen. Deze had de zaak spoe- eng door en vroeg aan den persoon wie en wat hij was en hoe hij aan die fiets kwam. Het raadsel was spoedig opgelost, de fiets was gegapt te Den Helder, en de dief was de 26-jarige G. K. uit Breezand. De heer Vroom nam het rijwiel in beslag en hield den persoon in arerst, om hem later op den avond naar het Hoofdbureau te Den Helder te laten transporteeren. Proces-ver baal werd opgemaakt en een nader onder zoek zal uitwijzen of hier nog meer aan vast zit. ANNA PAVLOWNA Uitvoering „De Stem des Volks". „Toen we het bijltje er bij neer wilden leggen, omdat er te weinig leden waren" aldus mej. A. C. Kater in een slotwoord op bovengenoemde uitvoering, (is het eigen lijk niet een beetje ongewoon een verslagje te beginnen met een sluitingswoord?) „toen werd van vele kanten gezegd: dat moeten jullie niet doen. Maar," vervolge ze 't is merkwaardig, dat zij, die 't hardst 'riepen, zelf toch geen lid zijn geworden. We ver wachten dat ze nu gauw komen" Wel mocht mej. Kater die snedige op merking maken, want het koor. heeft in derdaad behoefte aan nieuwe leden, voor- namelijk alten en bassen. De te zwakke bezetting der genoemde partijen deed afbreuk aan het klankgehal te, maar er was toch ook veel goeds te waardeeren. Zoo bijv. de zuiverheid en be schaafdheid van den zang. De drie strijd liederen, waarmee het programma geopend werd, werden fiks, in goed tempo gezon gen. De volgende drie, Ave Maria, De Nacht en Russische Vesper waren qua 'zangnummer echter meer te waardeeren. Met een drietal fijne nummertjes besloot De Stem haar optreden. Ter afwisseling las mej. A. C. Kater voor uit „Het taaie ongerief" van Theo Tijssen en speelde de heer Aij, met pianobegelei ding van mej. D. Muntjewerf, een drietal bekende vioolsoli. Het tooneelstukje in éen bedrijf „Toen Karei dood was", dat tot slot werd gege ven, oogstte veel succes. THE HEIC BOYS Zondagavond gaven The Heic Boys in de zaal van den heer Slikker een uitvoe- ring. De Voorzitter der vereeniging, de heer C. Prins sprak een kort openingswoord en dan opende de band met „There's a new world" dat vlot van stapel liep. „Delyse" en „Cha- pel in the Moonlight" volgden nog, voor de medewerkende humorist Max Alexander voor het voetlicht kwam. Zijn grappen en eerste nummer „De jx>pj>enkast" sloegen goed in. Bij het volgende apachen nummer zong het publiek al best mee. Na de pauze speelde de band z'n oude openingsmarsch, gearrangeerd door den di recteur. De drie vraagteekens achter het volgend nummer op het programma, kwa men nu tot oplossing. Dat was een aardig intermezzo. Terwijl de band „In einem Klostergarten" speelde, kwam plotseling „de dirigent van het stedelijk orkest van de Kredl" (de heerK Kaan) ten tooneele, die de leiding wil over nemen en een vroolijken mop zal laten hoo ren, Sari Marais. Als de dirigent wil begin nen staakt echter de band, maar zoodra hij wanhopig ophoudt met tellen of maatslaan, speelt me er lustig op los Eindelijk gaat hij er maar van door en met een vroolijk num mer eindigt deze, door den heer Siesling ver vaardigde, muzikale voordracht. Ook met z'n tweede optreden had de hu morist succes. The Heic Boys zelf besloten het programma BREEZAND. Bij de Zaterdag in „De Toelast" gehouden aanbesteding voor het bouwen van een huis aan de Koningdwarsstraat No. 38, namens de dames Schuitema door architect J. J. van der Leek, weid o.m. ingeschreven door onzen plaatsgenoot, den heer J. Mos, voor een bedrag van f4224. Laagste inschrijfster was de fa. Quak, Den Helder, voor f 3000, AVIER1NGEN VERKOOPING Zaterdagmorgen 11 uur had in hotel de Haan te Hippolytushoef ten verzoeke van de erfgenamen van nu wijlen den heer J. Bosker verkooping plaats van de bouw plaats „Oosthoeve" in den polder Waard Nieuwland alhier, groot 16,85,93 H.A. Kooper van het geheel werd, D. Lont Dz. Jr. Parklaan 7 te Hippolytushoef voor f 35114.— IJSCLUB „WESTERLAND." Bovengenoemde club vergaderde Zaterdag j.1. in café K. Halfweeg te De Haukes. Te ruim 8 uur opende de voorzitter, de heer Alb. Duijnker de vergadering. Dit is de laatste vergadering die ik open aldus spr., mijn tijd is nu om, er moeten jonge krachten komen; ik ben nu bijna 35 jaar lid van de club, (als matroos begon nen en als kapitein geëindigd) dat is niet voor een ieder weggelegd. We hebben steeds prettig samengewerkt, maar nu een ander. Hiermede verklaarde spr. de vergadering voor geopend. De heer J. Kooij Mz. leest hierna de no tulen voor, die onveranderd worden goedge keurd. Bestuursverkiezing Aftredend: Alb. Duynker, R. Veuger, N. Takes. Gekozen: N. Takes, R. Veuger, J. W. Koorn. Financieel verslag. De kascommissie bestaande uit S. Tijsen en N. Boersen, zegt de boeken in orde bevonden te hebben. De uitgaven waren f 927.70; onvangsten f 899.44 alzoo een nadeelig saldo van f28.26 Rondvraag. De heer S. Blaauboer stelt voor den scheidenden voorzitter tot eerelid der vereeniging te benoemen, hetgeen onder applaus wordt aangenomen. Voorzitter doet mededeeling dat de club een verloting heeft aangevraagd van 3000 10 ets. loten tot stijving der kas. Na nog eenige huishoudelijke besprekin gen dankt voorzitter voor de prettige sa menwerking steeds ondervonden, waarmede hij de vergadering sluit, nog opmerkende dat men zich tot 1 Dec. opgeven kan als lid. ALKMAAR, 13 November. Op de heden gehouden Botermarkt waren de prijzen als volgt: groothandel 72V2-75 ct. en kleinhandel 77%80 cent. Handel goed. Kipeieren (groothandel) f 4.255.85. Eend- eieron f 3. Handel matig. ALKMAAR, 13 November. Eierveiling. Aanvoer: 150.000 kipeieren: 06—08 Kg. 4.80—5.10, 58—60 Kg. 5—5.20, 60 cp IS"' ^'105.35, 6264 Kg. 5.305.55, 64 66 Kg. 5.405.90, kleine eieren 3.404.70 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 13 November. Roode kool 1.20-2.50, gele kool 1-1.30. D. wite kool 0.80—1.10, groene kool 1.30, drie- -J?'90' uien 7.90—8.10, grove uien '■60—7.i0, peen 2.10—2.20, bieten 1.70-2.20. Aanvoer; 21.800 Kg. roode kool, 7200 Kg. oAn6 v 0 10600 Kg. Deensche witte kool, 800 Kg. groene kool. 2400 Kg. uien, 5900 ™neen 125 K*- bieten. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Nov. 8.108.30, drielingen 6.60, grove 7.40 9~-n o 0 nep 7-50' Pecn 1.86—2, kroten 1 ÏÏT"o rnodc koo] 1—2.70, groene kool i"T™ witfe k°o1 80-90 et„ gele kool iTn u D' witte k°o1 0.80—1.40, boerenkool j'..bloemkool 3.10-4.90, 2e soort 1.5O—2.10, andime 60 ct. YOOHDSCIIARWOUDE, 15 November, me™ »?°r: 900 K* roode kool 2.30-2-70, kg- witte kool, 10200 Kg D. witte 1 20. 11200 st- andijvie 60 ct. ALKMAAR. 15 November, ter veemarkt waren heden aangevoerd: ■'l vette koeien f 145—290. 25 vette kalveren per Kg 40—50 et., 43 nuchtere kalveren •slacht) 1020. 26 vette shapen f 28—32, 183 vette varkens 62-65 per Kg.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 8