Sport ABDIJSIROOP KeA$c en Txndinq, ipjchahxi „Herman Heyermans" debuteert Levenstniddelenbedrijf in den Ouden Helder St. Nicolaas-reclame van de Gruyter Kranslegging Monument „Voor hen die vielen" Handwerk- en Schoteltentoon- stelling Faillissementen Zweefvliegen met hagel en regen Vondel als dichtend zeeman en scheepsbouwer 10 tellen onder water. Achter op de tong leggen. Met water doorslikken. MIJNHARDTJES" Verzendt en ontvangt Uw goederen per„ESONA" „Waarmee kunt ge Uw man het meeste genoe gen doen 41 hebben geantwoord: „Met een week bij mijn moeder te gaan logeeren. 12 hebben geantwoord: „Met hem rustig zijn courant te laten lezen." 7 40 hebben geant woord „Met een pakje IBIS voor hem mee te brengen." Dobbelmann lekker marf Voor het voetlicht Kou gevat op de luchtpijpen? AKKER's verslèrkle Schaakclub „Schaakmat" Gisterenavond heeft het jongste onzer plaatselijke tooneel-ensembles, n.1. de Arbei- ders-tooneelvereen. „Herman Heyermans", voor een uitstekend gevulde Casino-zaal ge debuteerd en dat dusdanig, dat er gereede hoop bestaat, dat deze baby de kinderziekten te boven zal komen en een „blijvertje" wordt. Kleefden er aan de opvoering van dit eerste «tuk („De Doofpot" van Jaap van der Poll) uiteraard diverse dramatische tekortkomin gen, overduidelijk werd er voor het voetlicht een kennelijk enthousiasme voor de goede zaak gedemonstreerd, dat het beste voor de toekomst doet hopen. Zooals gezegd: de keuze was gevallen op Van der Poli's „De Doofpot", een blijspel, dat weliswaar kwaliteiten bezit, doch dat o. i. voor een zoo juist van de helling gelaten too- neelclub een allesbehalve lichte opgaaf ge noemd kan worden. Evenwel, de plaatselijke arbeiders-organi satie kan zich er op beroepen in haar jeugd- gelederen te beschikken over enkele persoon lijkheden van uitgesproken dramatisch in zicht, iets, wat met name op den 1 Mei-dag van dit jaar, wel zéér duidelijk naar voren kwam. Dit was trouwens ook de oorzaak, dat men zich in clubverband vereenigde. Het stuk, dat reeds gedurende langen tijd de vaderlandsche Bühne siert en waarvan wij den inhoud als overbekend mogen achten, be handelt in wezen de geschiedenis van een pantoffelheld, die echter ter elfder ure zijn zelfvertrouwen terugvindt. Dit tengevolge van het feit, dat een broer van genoemde pantoffelheld, pas uit de tropen teruggekeerd, 's mans oogen opent, waardoor het geheele gezin gered wordt uit den meest verderfelij- ken „Hollandsch Binnenhuisje"-sfeer, die men zich denken kan. Het is met name de sfeer, die dit stuk acceptabel maakt. Het gegeven is vrij vlak, zelfs enkele malen uit gesproken naar het „draak"-type overhel lend. Maar de atmosfeer van het orthodox- sche gezin, dat leeft achter horren en geblin deerde vensters, het leven van het passief berusten in de dingen die zullen komen, het ontbreken van ieder frisch initiatief en eenige durfkortom, het huis waar het leven stilstaat en waar de geestelijke dood reeds zijn intrede gedaan heeft. En deze sfeer te vertolken... welnu, dét is een taak, waarvoor zelfs professionals moeten werken enhard werken om hem juist te inter preteeren. Er zijn tekortkomingen in deze uitvoering: met name in het eerste der 3 bedrijven. Er werd te veel naar den (doorgaans té luid sprekenden!) souffleur gezien, er was niet altijd harmonie tusschen het gesproken woord, de verrichte handeling, er werd niet altijd even duidelijk gesproken en ook de regie (deuren die te laat gesloten werden et cetera!) stokte een enkele maal. Dit wat de aanmerkingen betreft. Aan de andere zijde was daar echter bij nagenoeg alle spelers een kennelijk enthousiasme, er werd met vreugde en spontaniteit gespeeld en ieder ge leek er op uit te zijn het beste te geven waartoe hij of zij in staat was. En daar het groote auditorium er op uit was een vroo- lijken avond te beleven, was de lach niet van de lucht en mochten wij zelfs diverse open doekjes noteeren. Wat de vertolkers betreft, in de eerste plaats de heer Snayer (de geestelijke vader van dit alles!) en Bulten, die van hun rollen iets zeer goeds gemaakt hebben. Over hun spel vrijwel niets dan lof. Het zat er alles goed in en voornamelijk op h n werk steun de de opvoering. Ook mevr. Jongman als de gehaaide echt- genoote was goed op dreef, hoewel een zekere mate van beheersching haar spel een volgen de maal goed zal doen. Frits van Anraat, van wien wij reeds eerder goed spel mochten zien, was weer even frisch en monter als men dat van hem gewend is. Mej. Klein was een charmante dochter (iets losser een vol gende maal!) Jan Kuilman een, over het al gemeen genomen, vlotte verschijning, en mevr. de Nijs een alleraardigste Wienerin. De bijrollen van de dames De Vrij en De Jong waren eveneens naar behooren. Kortomeen uitvoering die (en wie zou dat eischen?) niet vlekkeloos was, doch die, we herhalen het, bij den verwachten toeloop van donateurs, de belofte geeft, dat deze ar- beiderstooneelclub zijn weg wel zal vinden. DUISTER FEIT. Gisteren werd een persoon, verdacht van het strafbaar feit, zooals dat omschreven is ln art. 435 2e hdst. van het W. v. Str. aan gehouden en voor onderzoek in bewaring ge steld. Filiaal Scholten in de Paarden straat. In de Paardenstraat no. 23 opent de heer F. Scholten, eigenaar van het bekende levens- middelenbedrijf in de Hoogstraat, een filiaal, dat beheerd zal worden door zijn zoon. Ge noemd perceel was reeds een winkel, doch ge heel verouderd. De heer Scholten heeft het pand geheel laten restaureeren en modernisee- ren, zoodat een smakelijke, prettig aandoen de winkel ontstaan is, welke aan alle eischen der hygiëniteit voldoet. De beschildering is in smetteloos wit uitgevoerd, terwijl een drietal heldere lampen des avonds voor afdoende ver lichting zorgt. Tot den inventaris behoort o.m. een nieuwe Nationaal-vleeschsnijder, een snel weger en een koffie-silo, terwijl de verschil lende kaassoorten in een stofvrije vitrine zijn verborgen. In het filiaal kan men evenals in de Hoogstraat alle artikelen bekomen, welke het levensmiddelenbedrijf annex zijn. Het mooie feest voor groot en klein staat weer voor de deur en de verschillende wenken in den vorm van prijscouranten etc. stroomen weer binnen. Het roode boek van St. Nicolaas, een recla metijdschrift van de Gruijter, valt op, omdat het zakelijke hierin zooveel mogelijk is ver meden. Wij zijn er van overtuigd, dat ook dit jaar het St. Nicolaasboekje van de Gruijter, waarin de speciale St. Nicolaas-reclames reeds worden aangekondigd, met vreugde zal worden ont vangen. Door de Afd. Den Helder van den Nat. Bond „Het Mobilisatiekruis" zal op Zaterdag 20 November a.s., des namiddags 3.30 u., ter her denking van de demobilisatie op 18 November 1918 en tot het brengen van een stille hulde aan de nagedachtenis van hen, die gedurende de mobilisatie in dienst van het Vaderland hun leven lieten, een kranslegging plaats hebben bij het monument „Voor hen die vielen". Het Stafmuziekkorps van de Kon. Marine zal bij deze plechtigheid hare medewerking verleenen. Morgen in „Musis Sacrum". Morgen zal door de leden der Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen, afdeeling Den Helder, een handwerk- en schoteltentoonstel ling in Musis Sacrum georganiseerd worden. Voor deze even schoone als smakelijke expo sitie waarvoor ongetwijfeld belangstelling zal bestaan, verwijzen wij naar de advertentie in ons nummer van gisteren. VOORDRACHT ONDERWIJZER TE BURGERBRUG. Naar men ons mededeelt, komt onze stad genoot, de heer A. Horsten, voor op de voor dracht voor de benoeming van een onderwijzer aan de Openbare Lagere School te Burgerbrug. VAANDEL BUURTCOMITÊ Men verzoekt ons er de aandacht op te ves tigen, dat het vaandel van het Buurtcomité „Emmastraatvoor belangstellenden ter be zichtiging gesteld is in een étalage van den winkel van de Gezusters Gorter, Emmastraat, hoek Van Galenstraat. VERKEERSONGELUK JE. Gistermorgen botsten op de Binnenhaven een luxe- en vrachtauto bij de kruising Tele- graafsteeg tegen elkander, tengevolge van het feit, dat de vrachtauto genoemde steeg insloeg, terwijl de ander te dicht achter hem reed om nog te kunnen uithalen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Geëindigd door het verbindend worden van de eenige uitdeelingslijst: Simon Keyzer, voorheen wonende te Koe gras, thans te Den Helder. Aris Engel, te Den Oever (Wieringen). EEN TEKORT AAN BIJBELS. Dr. ff. C. Rutgers, secretaris van het Neder- landsch Bijbelgenootschapschrijft over het tekort aan bijbels in Indië het volgende: Wat de bijbelverspreiding betreft, er blijkt veel noodig te zijn: voor de uitgave van het Evangelie naar de beschrijving van Lukas in het Simaloengoensch, een Toba-Bataktaal, is de tekst gereed, maar voor den druk ontbreken de middelen; het Markus-Evangelie in het Mentawei is uitverkocht totaal niet meer te verkrijgen; in deze taal is geen enkel deel van den bijbel meer te verkrijgen; alleen nog het bijbelsch leesboek; en Mentawei telt 15000 bewoners, waaronder 1500 Christenen; het Oude Testament in het Karo-Bataksch is in vertaling gereed; de druk wacht op de noo- dige middelen; dit taalgebied bestrijkt 180.000 menschen, waarvan 4S00 Christen zijn; 5000 kinderen gaan hier ter school; van de bevol king kunnen 20000 lezen; het Angkola Nieuwe Testament is reeds 3 jaar uitverkocht; dit spraakgebied omvat 100.000 menschen; waar van 17000 Christenen! Deze vertaling is 40 jaar oud en moet beslist herzien worden; het Nieuwe Testament in het Toba-Bataksch is uitverkocht en dient onmiddellijk herdrukt te worden, maar de Psalmen in het Niassisch zijn uitverkocht; een nieuwe druk is zeer noodig. Zes uitgaven alzoo, die dringend noo dig zijn en waarbij prijsverlaging evenzeer dringend noodig is, om ze te brengen binnen de grenzen van de koopkracht der bevolking! En dit alles betreft dan slechts een bescheiden deel van het eiland Sumatra! KERK EN PERS. Een eigenaardig incident deed zich volgens den Kirchlichen Anzeiger für die Erzdiozese Köln (R.K.) te Essen voor. Een Roomsch- Katholiek pastoor n.l. weigerde aan de plaat selijke dagbladen de officieele mededeelingen van de orde der godsdienstoefeningen, omdat hij naar hij verklaarde, publicaties in de pers niet wenschte en ook niet gedoogde. De rijks minister van propaganda dr. J. Goebbels ver ordende daarop dat in de gouw Essen de ge zamenlijke dagbladpers geen mededeelingen van Roomsch-Katholieke kerkdiensten meer mocht opnemen, totdat alle pastoors zich be reid verklaard zouden hebben, de kerkdiensten aan de dagbladpers mee te deelen. Daarop heeft het aartsbisdom Keulen beslist, dat alle geestelijken in het belang der kerk verplicht waren om dergelijke mededeelingen aan alle dagbladen, zonder daarvoor kosten te bereke nen, af te geven. MOHAMMEDANEN IN AFRIKA. ffet gezamenlijke getal Mohammedanen in Afrika bedraagt 53 millioen, dat is 34 pet. van alle bewoners van Afrika. Van hen vindt men er niet minder dan 23 millioen onder de Ban toevolkeren, de eigenlijke negers. In Fransch- Westafrika zijn 7583 Koranscholen met 59.378 leerlingen. Aan de Goudkust is de door Indi sche ondersteunde Ahmedyabeweging bijzon der werkzaam. In Marokko, Tunis, Egypte, Lybië, Tripolis, Mauretanië, Zanzibar en So- maliland is meer dan 90 pet-, in Algiers, Sene gal, Guinea, Nigerië, het Tschadland en Ery- trea ruim de helft Mohammedaansch. 7MJ-ee$uJtLeq,tn De Heldersche zwevers zjjn geen „mooi weer-zwevers". Zaterdagmiddag en Zondag heeft de Hel dersche Zweefvliegclub productieve dagen ge had. Niettegenstaande het slechte weer werd er druk met de Grunau Baby gevlogen. Het resultaat was, dat de instructeur, de heer F. ter Horst, twee B-brevetten kon uitreiken, n.l. aan de heeren E. Hermes en J. J. Jimmink. De prestaties, zoowel van de leerlingen- als van de gebrevetteerden, waren uitstekend, hoewel meer dan eens hagelkeien en slag regens op den vleugel der Baby een waar trommelvuur uitoefenden. Er kan dus niet be weerd worden, dat de Heldersche zwevers uit sluitend „mooi weer zwevers" zijn! MOTORRIJDER RAMT VERKEERSZUIL. Gisterenmorgen kwam op het Koningsplein een motorrijder in minder prettig contact met de verkeerszuil op het Koningsplein. De laat ste werd hierdoor beschadigd. Een „Mijnhardtje" is binnen voordat U het weet. Smaakloos en zon der hinder is het verdwenen. En dan de werking. Na het innemen valt de pijn als het ware van U af, want de medicijnen waar een „Mijnhardtje" uit samengesteld is, ondersteunen elkander wederkeerig in hun werking, zoodat met vereende krachten de pjjn verdreven wordt, zonder dat eenig gevoel van moe- of matheid achterblijft. Dit komt, om dat „Mjjnhardtjes" bloedsomloop en stofwisseling stimuleeren en geen schadelijke nevenwerking hebben. Wonder snel verdrijven ze-.Hooldpijn.Kiespiln, Zcnuu-ppnen.Spit.Spierpijn.Rheumatische pij nen,Migraine, Periodieke pijnen,Kou en Griep. Bereid volgens recept. Apotheker Mijnhardt. Koker 12 st. 50ct. 2 st. 10ct. Bü Apoth. en Drog. Vandaag is het precies 350 jaar geleden,- dat Vondel, de Prins onzer dichters, het levens licht aanschouwde en overal vindt men thans beschouwingen, schetsen, citaten van dezen genialen kunstenaar van het woord. Minder bekend is bij dit alles het feit, dat Joost van den Vondel, gedurende de vele jaren dat hij in Amsterdam woonde en werkte ook de toenmalig zoo floreerende scheepvaart be zongen heeft. Met kennis van zaken, met gevoel en ontzag schiep Vondel in 1623 het schoone werk „Het Lof der Zeevaart", waarin tevens de lof der scheepsbouw bezongen werd. „Verwondering' voor eerst verbaest des dichters siel, Als op stads timmerwerf hij leggen siet den kiel: Als hij scheeps timmerlien met bylen, en met diss'len De Bosschen hoogh van top in schepen siet verwiss'len: De balcken wedersijds een holligheyd bekleen, En wassen uyt een hout, als uyt het ruggebeen De ribben van een riff die tusschen beyden laten Een ruymen buyck, bequaem om 't ingewand te vaten: Dan weder overdwers de plancken aengehecht, Verdubbelt, gestoffeert, gewoelt, gekromt, gerecht, Met bouten gelardeert, met houte, en ysre pannen, Gesmeert, geharpuyst, gemoedight tegen 't schennen, Maer siet, terwijl ick rijm, soo staet daer 't wonderwerek Geresen als een. burgh, of als een groote Kerck" Vondel, bezong in Het lof der Zeevaart een te waterloop als volgt: „En als ick 't overleg, soo lach ick om 't bestaen, En roep: hoe sal dit tuygh te water konnen gaen: Dien arbeyd dunckt me sou een Archimedes passen, Of een die wricken kost de weereld Uyt hare Assen Hier dient een Hercules, of Atlas opghespoort, Die met sijn schouderen den hemel onder schoort, Sacht mannen, spaert uw moeyt, 't is buyten uw vermogen, Het is vermetelheyd, de waen heeft u bedrogen. Men tyter evenwel aen 't eysselijck geveert, Als Priaems borgery aen het Trojaensche peerd. Het roert ghewisselijck, het wieght, het gaet, het gaeter: Daer valt de swaerte, en plomt, en rijt een gat in 't water. Bij den bouw van 't fraaie fregatschip „Vondel" dichtte hij: „Daer leyd de dicke romp, en waggelt, sijght, en stijght, Die dagelijcx al meer en meer volmaecktheyd krijght. Men rechter boomen en met taeckelen, en touwen, Men kroonter mars met mars. Het schijnt schier ofse bouwen Kercktorenen in zee, van waer men maghs bijkans Een wereld oversien, als uyt een hooge trans". ii' i'.'i '••n. I ■r}:' --"■"V';-. r&jjffi Men zal zich herinneren, dat in de Held. Crt. van 30 October 1.1. een ingezonden stuk opgenomen werd, geteekend door „Insider", waarvan de strekking was, dat „door één of meerdere personen, zeer nauw verwant aan een onzer groote plaatselijke voetbalclubs, den laatsten tijd spelers van H.R.C. bewerkt zijn om het lidmaatschap van deze club op te zeg gen en naar hun of zijn club te gaan". Dit stukje werd door ons geplaatst, ten eerste om dat de inzender bij ons bekend was, terwijl bovendien een vooraanstaande figuur in de Heldersche sportwereld zich bereid verklaard had om zich mede verantwoordelijk voor den inhoud te stellen, terwijl hij verzekerde, dat wanneer er op het stukje gereageerd zou wor den, het geschrevene met bewijzen gestaafd zou worden. In de H. C. van Dinsdag 2 November d.a.v. verklaarden de V.V. „Atlas", „Helder", „Hel dersche Boys" en „Watervogels", dat „door hun besturen of hun verantwoordelijke leden geen enkelen speler van H.R.C. Wordt of is overgehaald lid te worden van hun vereeni ging". Dit was dus een duidelijke reactie op het ingezondene van „Insider". We hebben vervolgens op de beschuldigingen gewacht, die thans ongetwijfeld zouden komen. Maar ze bleven uit. Daarop hebben wij een paar maal met den man, die voor den inhoud borg stond, gesproken en hem gevraagd de beschuldigingen van „Insider" waar te maken en, als hij dat niet kon, deze in onze courant te herroepen om daardoor weer tot een ge zonde verhouding in de plaatselijke sport wereld te komen. We gaven dezen man tot gisteren, Dinsdag 16 November, de gelegenheid om óf het een öf het ander te doen, onder voorwaarde, mocht hij niets van zich laten hooren, wij bekend zouden maken, wie „Insi der" was en hoe we aan diens stukje gekomen waren, om de verantwoordelijkheid van het ingezondene volkomen op diens schouders te leggen. Waar noch „Insider", noch de „verantwoor delijke man" iets van zich hebben laten hooren, maken wij thans van ons recht gebruik om den naam van „Insider" bekend te maken. Deze is W. Roomeyer, Dijkweg 5, momenteel mid denvoor van het eerste elftal van H.R.C. Die snijdende Noordenwind is oorzaak dat menschen met zwakke luchtpijpen dadelijk gaan hoesten. Past op, grijpt nog heden in, want Ge staat meer dan anderen bloot aan een chronische bronchitis, die lang duurt! Verzorg U daarom dadelijk met het voor U aange wezen middel, de nieuwe versterkte Abdijsiroop Dat is een natuurlijk kruiden-middel en werkt zacht en grondig op Uw aangedane slijmvliezen. Bovendien is in de nieuwe Abdijsiroop nu nog toegevoegd de krachtig hoest-bedwingende stof codeïne, welke uiterst snel en verrassend Uw hoest verdrijft en Uw bronchitis tot staan brengt Terecht noemt men thans Akker's Abdijsiroop om zun bijzondere samenstelling ,,'s Werelds béste y;00p. •.5'ant ,de werking bÜ Hoest. Griep, Bronchitis, Asthma is werkelijk verbazing-wek- kend, dat zult U bij de aanwending ondervinden. Flacon 90 ct., f 1.50, f 2.40, f4.20. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger het gebruik. Van verschillende kanten werd ons verzocht om eens iets mede te deelen omtrent het inne men van de hekstelling. Hierop valt echter geen definitief antwoord te geven omdat het innemen van deze stelling geheel afhankelijk is van den stand der partij od dat moment. Ter illustratie een partijtje L__,_ j» ï-^iroteiiincr wel succes bracht. 1. 8. 5. 7. 9. 11. 13. 15. 17. 19. 21. Wit Zwart J. Stoll J. Dijkers 32—28 37X28 39X28 50—44 44—39 4641 28X19 33—28 3933 37—31 18—23 19—23 8—13 14—19 4—10 7—12 14X23 9—14 17—22 7—11 Wit Zwart 2. 33—29 23X32 4. 28X19 13X33 6. 44—39 2—8 8. 39—33 1014 10. 41—37 12—18 12. 37—32 19—23 14. 41—37 1—7 16. 28X19 14X23 18. 31—26 11—17 20. 32—28 23X32 hekstelling ontstaan. 22. 43—39 14—19 23. 25 10—14 4g43 19—23 24. 34—29 23X34 zo 39X30 (Hiermede is de partij vrijwel be slist. Op zw. 25. 20—25 volgt 30—24 en zw. kan niet beter doen dan een schijf te offeren, anders volgt: 24—19, 33—28 en 27—21. Op zw. 25. 20—24 of 25. 13—19 volgt 27—21 en 33—28 enz.). 25, 5—10 26. 30—25 10—14 gedw, 27, 8883! verhindert 2024. 27. 39 28. 3530! en zwart is gedwongen een schijf te offeren. Later hopen wij deze stelling nog eens uit voeriger te behandelen. De oplossing der belde wedstrfldproblemen luidt als volgt: Wedstrijdprobleem no. I. Wit Zwart Wit Zwart 1. 39—34 15X24 2. 27—22 18X27 3. 32X21 16X27 '4. 37—31 27X36 5. 47—41 36X47 6. 38—33 47X29 7. 34X1. Gewonnen. Wedstrijd probleem no. II. Wit Zwart Wit Zwart 1. 3934 29X40 gedw. 2. 38—33 27X29 3. 49—44 40X38 4. 42X2 22X33 5. 2X4 gew. Dit probleem is eigenlijk een mislukking, daar wit door eenvoudig 4237 en 4842 een gewonnen stelling inneemt. Zij, die de oplos sing dan ook op deze wijze inzonden, kunnen deze dan ook als goed beschouwen. Zeer te recht merkte de heer B. de Best in zijn schrij ven dan ook op, dat door het wegnemen van schijf 48 in den aanvangsstand het probleem aan waarde wint. Hierdoor vervalt ook de bij-oplossing. Het ligt in onze bedoeling om de problemen steeds iets moeilijker te maken, om daardoor later een scheiding onder de deelnemers te veroorzaken. Hieronder volgen de beide nieuwe problemen, Wedstrijdprobleem no. S van J. Stoll. De cijferstand luidt als volgt: Zwart: 10 schijven op 10, 12 13, 14, 16, 18, 19, 20 24 en 35. Wit 9 schijven op 21, 28, 31, 33, 34, 86, 39, 40 en 44. Wit speelt en wint. Wedst rjjdprobleem no. 4 van J. Stoll. De cijferstand is: Zwart: 10 schijven op 6, 8, 9, 12, 14, 18, 22, 28, 29 en 33. Wit: 10 schijven op 11, 20, 25, 27, 37, 39, 42, 43, 44 en 50. Wit speelt en wint. Van de beide vorige problemen bereikten ons 27 goede inzendingen. In de volgende rubriek zullen wij de namen van de goede oplossers vermelden. Oplossingen uitsluitend aan den damredac- teur van de Held. Courant, J. STOLL. De stand van de onderlinge competitie, In gewerkt tot en met 16 November is: Afd. 1. gesp. gew. verl. rem. pt- 1. J. Wtfker 5 4 1 4 2. J. v. d. Kuyl X 4 2 2 3 3. J. Cheret 5 1 4 3 4. P. Kelder x 3 2 1 3 5. J. Marsman 4 112 2 6. J. Geurts 5 1 3 1 1^ 7. Th. Asselman 2 11 1 8. J. Hemelrijk Sr. 5 14 1 9. A. Groen 3 2 1^ Afd. 2. gesp. gew. verl. rem. P*; 1. H. Mensing 4 3 1 3^ 2. L. Heyblok 5 3 1 1 314 3. J. Jansen 3 3 3 4. D. Dijkshoorn 5 3 2 3 5. E. N. Hejjligenberg 5 3 2 8- K. de Waard 5 3 2 7- C. v. Poelje 5 2 3- 8. J. Hemelrijk Jr. 5 2 3 9. B. Kemper 4 4 10. H. v. d. Bosch 5 5 •X afgebroken partij. S s 2 2 0 0

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6