Dt „meest krawbinniie recefdvliicht" geslaagd Koning Leopold in Londen De vliegramp bij Ostende jktberichtenIö Op het laatste moment het geld bij elkaar gescharreld Voor het eerst een dans- band bij het hofbal Dc „Van Galen" naar Indië vertrokken Matroos invalide Tjeje&tyqWiaad mishandelde een ïïlaürie^ücMeri Hij had geen dekens voor zijn logé s WxmdeJtbfLoAl 0.60—^090k0<>1 tSO~LSO 10400 krop andijyie LONDEN—KAAPSTAD. Vrouwentranen vermurwden bu reaucratisch ambtenaar. De succesvolle record-vlucht van mevr Kirby-Green en piloot Clouston, die het record LondenKaapstad verbeterden, en Zaterdagavond weer te Londen terug willen lijn, heeft overal opzien gebaard. De recordvlucht werd door de En- gelsche pers „de meest krankzinnige" genoemd. De start voor de vlucht vond, naar de „Daily Epress" meldt, plaats precies twaalf maanden, na dat mevrouw KirbyGreen haar eer ste vliegles had genomen. Zij en haar metgezel, A. E. Clouston, pi loot van het Britsche ministerie van lucht vaart, waren vertrokken met in totaal tien pond, tien shillings en zes pence op zak. Kort vóór de slart had een kennis van me vrouw KirbyGreen haar nog tien pondster- ling geleend, zoodat hun oorsproonkelijk ka pitaal slechts tien shillings en een sixpence bedroeg. Vliegtuig gehuurd. Wekenlang was zij bezig geweest om de huurkosten van haar vliegtuig de drie jaar oude „Cornet", welke de Melbourne- race won bijeen te brengen. De optie op het vliegtuig kostte 150 pond, terwijl de geheele huur 500 pond bedroeg. Mevrouw Kirby-Green en Clouston zijn, na hun geslaagden tocht naar Kaapstad, voornemens zoo spoedig mogelijk weer naar Enigeland terug te keeren. Zaterdag reeds hopen zij weder op Croydon te lan den. Een vertegenwoordiger van de „United Press heeft een onderhoud gehad met mrs. Kirby Green, waarin zij de volgende mede- deelingen verstrekte over haar tocht naar Kaapstad. Klippen. De vlucht naar Kaapstad, aldus de avia- (rice verliep onder niet bepaald gunstige weersomstandigheden. Boven de Middel- landsche Zee raakten wij in een hevigen sneeuwstorm, tengevolge waarvan zich ijs op de vleugels afzette. Ik dacht dan ook, dat wij er niet zouden komen. Boven het Victoria-meer werden we plotseling opgeschrikt door een geweldige hagelbui Verschillende hagelkorrels hadden de grootte van een ei, en sloegen beden kelijke gaten in de vleugels. Doch ook deze moeilijkheid werd overwonnen en we kon den den tocht beëindigen zonder verdere avonturen. In Khartoem was de tocht bijna ontijdig geëindigd door de bureaucratische hard nekkigheid van een ambtenaar, die hen niet wilde laten vertrekken, voordat hij instructies uit Londen had verkegen. Een huilbui van mevr. Kirby-Green en haar ver driet, dat al het sparen en bij elkaar scharrelen van het geld nu voor niets was geweest, wist hem tenslotte te vermurwen, zoodat de tocht kon worden voortgezet. Bij het ter perse gaan wordt bericht: Clouston en mrs. Kirby-Green, zijn van morgen te Kaapstad gestart voor den vlucht terug naar Londen. Communiqué van de Sabena. Tragische bijzonderheid. De Belgische luchtvaartmaatschappij Sabe na deelt in verband met de vliegramp van Ostende o.m. het volgende mede: Bevestigd wordt, dat het verongelukte vliegtuig van de lijn MünchenLonden de voorziene landing te Brussel niet uitvoerde Wegens den mist. Toen het bericht over mist bij Ostende in het hoofdbureau van Brussel werd ont vangen, seinde men onmiddelijk naar Os tende, vandaar uit de vliegers te waarschu wen, dat zij niet op het vliegveld van Os- tende-Steene moesten landen en rechtstreeks doorvliegen naar Londen, zonder zich om de te Ostende wachtende passagiers te be kommeren. Helaas was de piloot, die ver moedelijk het vliegveld in het gezicht haö .gekregen, reeds de landingsbanoeuvre be gonnen, toen de plaatselijke radiozender zich gereed maakte, om de instructies van Brus sel door te seinen. Op zestien honderd me ter van het vliegveld hebben lage wolken plotseling den vijf-en-zestig meter hoogen fabrieksschoorsteen voor het oog van den piloot verborgen, tengevolge waarvan het ongeluk geschiedde. Als pijnlijk détail kan na dit communi qué nog gemeld worden, dat de bij de ramp omgekomen hertogin van Hessen, geboren prinses van Griekenland, binnen twee we ken een blijde gebeurtenis verwachtte. Noenmaal in de Londensche city. De Belgische Koning, die op het oogen- blik te Londen vertoeft, waar hij de gast is van het Engelsche koningspaar, heeft zich gistermiddag naar Guildhall begeven, teneinde het adres van welkom van de Lon densche City in ontvangst te nemen. De hoo- ge gast werd door den Lord-Mayor ontvan gen. Den koning werd een noenmaal aan-, geboden, waarbij tevens aanzaten: Cham- berlain, Simon, Eden, Duff Cooper en Hore Belisha. In een toespraak zeice de Lord- Mayor, dat het door de ligging van beide landen van zelf spreekt, dat Engeland en België veel belangen gemeen hebben. De handel tusschen de beide staten is van de grootste beteekenis en zij zijn bovendien vereenigd door het streven naar het doen Verdwijnen der tolmuren en handelsbelem meringen. In zijn antwoord zeide de koning der Bel gen; „Meer dan elders valt in uw stad de echo waar te nemen van de bezorgdheid die in de geheele wereld heerscht. Daaruit volgt, dat Engeland een bijzondere verant woordelijkheid draagt ten aanzien van de aangelegenheden eer wereld, speciaal de economische aangelegenheden, waaruit de internationale vraagstukken ontspruiten. Een betere ordening van het economische leven is voor de geheele menschheid van beteekenis. Om de verschillende nationale vraagstukken op te lossen, moeten wij een helder inzicht in de economische werkelijk heid hebben, zonder partijdigheid en van andere overwegingen. los Het Britsche rijk, dat zoo een aanzienlijk deel van de menschheid vertegenwoordigt, moet er zich meer dan welk ander land ook, van bewust zijn, hoe nauw het lot der menschheid met het zijne verbon den is. Daarom hebt gij zulk een helder begrip voor de groote wereld- Problemen en daarom mogen wij ho- Pen, dat Engeland een groote rol zal spelen bij het zoeken naar een oplossing voor de belangrijkste eco nomische moeilijkheden." De toespraak van den Koning werd met hartelijken bijval ontvangen. De Koning en de Koningin van Engeland zijn gisteravond op de Belgische ambassade de gasten geweest van den Koning der Bel gen. Later op den avond heeft de koninklijk gast een bal bijgewoond, dat het Britsche konin klijke paar op het Buckingham Paleis heeft gegeven. Voor den eersten keer heeft een modern dansorkest de muziek ten gehoore gebracht in plaats van een militair orkest, dat tot nu toe steeds bij bals ten paleize heeft gespeeld. M. M. „Van Galen" is gisteren van Sjanghai naar Ipdië vertrokken. De matroos le kl. J. F. v. d. H. had op 31 Augustus „verschil van meening" gehad met z'n echtgenoote, wellicht omdat hij zich te buiten gegaan was aan een zeker geestrijk vocht. Hij was in een kwade bui de straat op gegaan, waar velen Koninginnedag vierden. Ook de zoon van den heer P. B. Stuivenberg, die zich met z'n kameraden vermaakte in het afsteken van vuurwerk. Zonder eenige posi tieve aanleiding heeft v. d. H. den jongen Stuivenberg een stomp in het gelaat gegeven. Nu is de jongen aan het hoofd zeer kwetsbaar, zoodat hij van den klap veel pijn ondervond. Bovendien had 't maar weinig gescheeld of de stomp had veel ernstiger gevolgen gehad, zoo als de Fiscaal, officier van administratie der le kl. Mr. D. B. A. Franken, mededeelde. Deze qualificeerde het gebeurde dan ook als mis handeling en vroeg een geldboete van 25 gul den, subs. 25 dagen gevangenisstraf. De verdediger van v. d. H., de kapitein der mariniers W. A. J. Roelofsen, betoogde, dat het gepleegde feit weliswaar vast stond, doch dat het hier een geval van eenvoudige mishandeling betrof. Verd. heeft naderhand zjjn excuses aangeboden en slechts aan de om standigheid, dat de ouders van het slachtoffer te laat bij de politie kwamen, is het te wijten, dat deze zaak zoo'n omvang aangenomen heeft. PI. meende tegen de strafmaat bezwaar te moeten maken, daar deze z.i. te hoog was. Reeds is die 31ste Augustus voor het gezin v. d. H. verknoeid en als verd. nu nog 25 gul den boete krijgt, zullen 6 December en de Kerstdagen eveneens naar de maan zijn. Het is juist, dat v. d. H. voor zijn daad moet boe ten, doch laat niet het geheele gezin getroffen worden. Derhalve vroeg pl. terug verwijzing van deze zaak naar den commandeerend offi cier. De fiscaal dupliceerde en was van meening, dat het gevaar voor den jongen S. groot ge weest was en als de stomp even anders aan gekomen was, dan zou 't den dood tengevolge gehad kunnen hebben. Spr. vond het geval dan ook niet onbelangrijk genoeg voor disciplinaire afdoening en persisteerde bij zijn eisch. Na dupliek van kapitein Roelofsen veroordeelde de Zeekrijgsraad, welke wederom gepresideerd werd door den wnd. president Mr. Arn. Veld man, v. d. H. tot 15 gld. boete subs. 15 dagen gevangenisstraf. Bij de ernstige vliegramp te Ostende zijn elf slachtoffers te betreuren. De wrak stukken van het vernielde toestel op de plaats des onheils. kocht had. Deze verklaring deed S. veel af breuk, want daardoor kwam de Raad natuur lijk in de vaste veronderstelling te verkeeren, dat S. zich de dekens wederrechtelijk had wil len toeëigenen. Het weinig aantrekkelijke vervolg van de historie was, dat het gezin uit elkaar ging en dat S. koopman Visser liet komen, die hem ,een bod deed, waarop hij het heele huisraad mee mocht nemen. Daaronder bevond zich... één deken van de K.M.J.C. en terzake van het stelen van dien deken (de andere twee had vrouwlief elders verkocht), vroeg de fiscaal niet minder dan 2 maanden gevangenisstraf tegen S. Deze hooge eisch werd nader omschre ven, daar S. recidivist bleek te zijn, terwijl hij ook overigens geen al te gemakkelijk man netje bij de marine is. Ook de verdediging van dezen bekl. had kapitein Roelofsen ter hand genomen, die met nadruk den invloed van de vrouw in deze perkara karakteriseerde. S. werd n.1. door zijn vrouw verlaten, hetgeen pl. een „gemeene streek" noemde, terwijl zij bovendien al eens meer een man in de doos heeft geholpen. De vrouw is dan ook mede-schuldige, aldus plei ter. Bij alles wat ten nadeele van bekl. gezegd is, heeft niemand gewezen op een groote eigenschap „trouw". Trouw behoeft weliswaar niet beloond te worden, maar moge de Raad door dien trouw te waardeeren een gene raal exempel geven. Pleiter geloofde niet in bekl.'s opzet om te stelen en vroeg uiterste clementie of terugverwijzing naar den com mandeerend officier. De fiscaal bestreed vrijwel alle punten in het pleidooi van den verdediger en noemde bekl. een dom fantast, die het hem door de Jachtclub geschonken vertrouwen schromelijk beschaamd heeft. S. werd tenslotte veroordeeld tot 3 weken gevangenisstraf. Ofschoon de diefstal, waaraan de volgende beklaagde, de matroos le kl. H. S., zich schul dig gemaakt had, nu niet zoo vreeselijk erg was, vorderde de behandeling voor den Raad toch heel wat tijd. Maar dat was vooral aan beklaagde zelf te wijten, wiens verklaringen voor den officier-commissaris afgelegd niet klopten met die, welke hjj thans, bij ondervra ging door den president, liet hooren. In het kort zat de vork aldus in den steel, kreeg met Pinksteren j.1. logées en had bljjkbaar geen voldoende dekens om zijn gasten tegen de mid-zomer-nacht-koelte te bescher men. Hij pikte daarom 3 dekens van de Kon. Marine Jacht Club mee en gaf die aan zijn vrouw met de mededeeling, dat hij deze ge- der naar Java, 3 Jan. Bij beschikking van den minister van defen sie ds de luitenant ter zee 2e klasse J. K. Kempees, dienende aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord, den 19den Novem ber 1937 ter beschikking gesteld. Ondervolgende schepelingen zijn bestemd om in de maand Januari 1938 naar West-Indië te worden uitgezonden met bestemming voor het waldetachement te Curagao. Serg.t der mariniers B. J. Gregoire; korpls. der mariniers L. Weergang, A. H. Bömer en J. van Os; marns. le kl. S. Polderman, B. J. van Duin, K. Schroevers, A. Poortvliet, A. Karelse, J. P. Rooimans, J. Beeke, A. J. Heil, F. M. Kuijpers, K. Vermeulen, P. M. Sjardijn, J. Smeding, J. H. Sallons, A. H. Nelisse, H. van Delden, F. A. Seine, H. J. Slots, M. Ververs, P. G. van Vliet, J. de Keizer, H. T. J. Diks, P. Spiekman, B. Woering, K. Former, H. G. Voer man, W. Keus, E. van Sonsbeek, W. J. Ter- windt, P. Vergunst, J. v. d. Kamp, K. de Graaf en G. H. Mulder; marns. 3e kl. S. Iprenburg, L. Jonker, A. J. J. Klein, W. A. v. d. Laan, C. Leverington, H. J. Lobbe, J. C. Mansvelder, M. van Moorsel, W. Nauta, A. van Rinsum, A. K. Roeleveld, J. J. Schoon, N. Smit, L. J. T. Stahlecker, J. J. H. F. Verhoeven, B. Visser, J. Vogelezang, A. van Wijk en P. v. d. Heijden. Overplaatsingen. Sergt.-konstabel D. Bakkum van Ws. W.o. naar Java, 3 Jan. 1938. Stokers 2e kl. A. J. H. G. Beijleveld en G. J. Visser van W.s. W.o. naar Java, 3 Jan. Stokers 3e kl, L. A. Blankenstein en J. Vroegh van Ws. W.o. naar Java, 3 Jan. Stokers 2e kl. J. Lagerweij, T. Osthoff en J. G. Reijnders van Ws. W.o. naar Java, 3 Jan. Sergt.-macht. G. Geene van Van Spejjk naar Java, 3 Jan. Konstabelsmaat E. A. Vastenhout van O.Z.D. naar Java, 3 Jan. Korpls.-monteur P. C. Becht, A. Jorritsma en A. B. F. Hutten van O.Z.D. naar Java, 3 Jan. Stoker-olielieden W. T. van Tol, W. B. Dui- velshoff en F. Boomsma van O.Z.D. naar Java, 3 Jan. Stokers 2e kl. J. H. v. d. Berg, D. Boeve en G. den Breejen van Kaz. W.o. naar Java, 3 Jan. Sergt.-machinist C. J. de Graaf van de Mok naar Java, 3 Jan. Korpls.-machinist H. S. M. Mathlener en F. Adriaanse van de Mok naar Java, 3 Jan. Korpl.-monteur J. H. Ott van Ws. Vlissingen naar Java, 3 Jan. Stokers 2e kl. D. van Dijk en H. A. G. v. Dorland van Ws. Vlissingen naar Java, 3 Jan. Kwartiermeester J. Oele van A. v. d. Hulst naar Java, 3 Jan. Sergt.-machinist G. Jorissen van J. v. Gel- Stoker-olieman H. F. M. v. Opstal van J. v. Gelder naar Java, 3 Jan. Korpl.-machinist E. C. Ietswaart van P. Flo- risz naar Java, 3 Jan. Bootsman F. J. Plekker van Kaz. A'dam naar Java, 3 Jan. Monteursmaat H. J. Post van de Mok naar Java, 3 Jan. Korpl.-bottelier J. J. Heijkoop van Ws. Vlis singen naar Java, 3 Jan. Botteliersmaat H. H. Hupkens van Schor pioen naar Java, 3 Jan. Korpl.-schrijver A. van Steenis van Hospitaal naar Java, 3 Jan. Sergeant-kok J. Lomeijer van Kaz. W.o. naar Java, 3 Jan. Korpl.-kok J. C. Cornelissen van Hospitaal naar Java, 3 Jan. Korpl.-kok G. Kommer van Kaz. W.o. naar Java, 3 Jan. Kleermaker J. A. Cuijpers van de Kooij naar Java, 3 Jan. Schoenmaker W. K. F. Neidhöfer van Schor pioen naar Java, 3 Jan. Barbier C. W. Kaptein van Ws. Vlissingen naar Java, 3 Jan. Sergt.-konstabel P. v. d. Helm van Kaz. Am sterdam naar Java, 3 Jan. Sergt.-konstabel J. v. d. Woude van Ws. Vlis singen naar Java, 3 Jan. Korpl. der mariniers W. de Ruiter van Kaz. W.o. naar Java, 3 Jan. Tamboer le kl. P. Ladenius van Kaz. W.o. naar Java, 3 Jan. Tamboer 3e kl. A. F. Slosser van afd. marns. Rotterdam naar Java, 3 Jan. Marinier le kl. H. M. Lokken van Kaz. W.o. naar Java, 3 Jan. Marinier le kl. T, Lenos van afd. Marns. Rot terdam naar Java, 3 Jan. Marinier le kl. N. C. v. Riemsdijk van Ws. Vlissingen naar Java, 3 Jan. Marns. 3e kl. R. Heller, L. v. d. Koot, W. J. Munnik, N. F. Paardekooper, B. Roffel, F. B. Rijkaart, H. Tellinga, J. Verbree, C. Visser, J. Vos, P. C. Waasdorp en R. Wichers van Kaz. W.o. naar Java, 3 Jan. SUCCES VAN DE MARINE OP DEN HERFSTMARSCH VAN DE „JUTTER". Zondag j.1. werd te Bussum de bekende Kieviet-marsch gehouden, georganiseerd door de Bussumsche Wandelsportvereeniging „De Kievit". De belangstelling voor dezen 30 km Herfstmarsch was zeer groot. Er namen in totaal 22 vereenigingen deel met een totaal aan individueele wandelaars van 550. De bemanning van Hr. Ms. „Van Speyk" behaalde met 80 punten den eersten prijs, voor den besten algemeenen indruk, terwijl de be manning van Hr. Ms. „Schorpioen" met 79 punten den tweeden prijs in de wacht sleepte. De prijs voor de grootste groep werd toege kend aan Hr. Ms. „Schorpioen", terwijl om den prijs voor de verstkomende groep geloot moest worden en tenslotte in handen viel van de be manning van Hr. Ms. „Van Speijk". Iedere individueele wandelaar kreeg een aardige kievit op voetstuk. Mond- en klauwzeer. In de laatste 14 dagen is het aantal aan giften van mond- en klauwzeer gestegen van 17 op 42. Intusschen is in 3 stallen het vee genezen, zoodat ze ziekte nu nog bij 39 vee houders heerscht. De werkloosheid. Het aantal ingeschreven werkloozen be draagt thans 92 en omvat 74 landarbeiders, 8 timmerlieden, 2 schilders, 3 metselaars, 3 opperlieden, 1 smid en 1 bevaren machinist. Van hen zijn 29 in werkverschaffing bij de wegenverbetering en Vallen 16 in de steun regeling. Biljarten. Bij den heer Alkemade speelde groep 2 van de biljartvereeniging „Anna Paulowna" te gen groep 4. Van groep 2 won: P. Smiej-s 34 van P. Smit 14; N. Jonker 32 van P. Wilms 36. Jm. Blaauboer 27 van W. Alkemade 53; P, Smit 11. P. Govers 20 van N. Jonker 39. P. Smit 26. G. v. Zandwijk 52 van P. Wilms 48. W. Alke made 27. N. Jon/.er 55. C. Slikker 300 van K. Jonker 26. Van groep 4 won: W. Alkemade 54 van P. Govers 19. P. Smiers 30. P. Smit 36 van G. v. Zandwijk 47. P. Wilms 54 van H. Ruizenaar 28. P. Go vers 7. Groep 2. waarbij de heeren Jm. Blaau boer, C. Slikker en H. Ruipenaars invielen voor den heer W. Cornelissen, won dus met 11 tegen 5 van groep 4. W1ERINGEN ANNA PAULOWNA Loop der bevolking. Ingekomen: H. Nauta en echtg. van Me- demblik. C. J. J. Kager van Heerhugowaard. A. BorstHollander van Callantsoog. W. Filipsen van Onstwedde. Th. C. en J. M. Die- ker van Maashees. Vertrokken: Mej. H. J. Bijker naar Den Helder; F. Boekee-en gez. naar Amsterdam. Mej. A. M. L. Langeraad naar Zijpe. M. BoonDe Groot naar Alkmaar. P. de Jong en gez. naar Alkmaar. J. Pool naar Oud karspel. K. van WieringenRezelman en kinderen naar Zijpe. P. J. A. M. Warnar naar Batavia (Ned.-Indië). Burgerlijke Stand. Geboren: Grietje, dochter van A. v. d. Ham en K. Rezelman. Alida Marie, dochter van W. Hoogeveen en C. M. Jonker. Aart, zoon van A. Schouten en J. Boon. Maria, dochter van A. P. Wormsbecher en M. Ellenbroek. Her- manus, zoon van G. v. d. Park en M. Ruijter. Gerardus Adrianus, zoon van A. Vlaar en E. C. Glas. Petrus Johannes, zoon van J. P. Leegwater en A. Schouten. Getrouwd: C. Boon en M. de Groot. Overleden: J. Grin, oud 31 jaar. Politie. Gevonden: Handwarmer; molton deken; ring met steentje; weegschaaltje. Verloren: Waschmand. Aan komen vliegen: witte postduif, ring 37K 2141—3. Vrijstelling dienstplicht. Aan G. J. A. Preijde is vrijstelling van dienst verleend, wegens opleiding tot geeste lijk» De collecte voor de z.g. Winterhulp heeft hier ter plaatse f 367.75 opgebracht. Dit mag zeker een mooie uitkomst ge noemd worden. De gevers en geefster zij dank verschuldigd, doch ook zij die zich met de inzameling hebben belast. Mevr. Kolffv. Heurn had hierbij de leiding. DEN OEVER. Woensdagnacht is de drijvende garnalen- drogerij liggende in de werkhaven te Den Oever, door tot nog toe onopgehelderde oor zaak gezonken. Men zal trachten deze in richting zoo spoedig mogelijk te lichten. Benoeming. In de vacature van Mej. de Boer, onderwij zeres aan de school voor C'.hr. Nat. Onderwijs is benoemd de heer Bison uit Aalten. SCHAGEN, 18 Nov. 5 Paarden 125—175, 23 geldekoeien, ma gere 130—180, 35 idem vette 210—290, 22 vaarzen 120—195, 31 graskalveren 40—65, 14 nuchtere kalveren 8—18, 150 vette scha pen f 3038.50. 1500 overhoudres 1822.50, 13 vette varkens 63—65 ct. per Kg., 123 biggen f 13—22. konijnen f 0.75—1.75, 61 kip pen 0.501. eenden 0,251. AMSTERDAM. 17 November. Veemarkt. 210 vette kalveren: le kw. 76—82 ct. en hooger, 2e kw. 66—74 ct., 3e kw. 606o ct. per Kg. levend gewicht; 45 nuchtere kalveren f 7—12 per stuk, 153 varkens: vleeschvarkens. wegende van 90 110 Kg. 7475 ct., zware varkehs 7374 ct., vette varkens 7273 ct. per Kg. slachtgew. Overzicht: Vette kalveren behoorlijken aan voer. handel stug en hoogere prijzen. Nuch tere kalveren weinig aanvoer, handel sle pend en prijzen iets lager. Varkens mati gen aanvoer, weinig handel, zelfde prijzen. ALKMAAR, 17 November. Andijvie 0.60—1.40, bloemkool T 5—8, idem II 1.50—3. boerenkool 2.604.50, bieten 1.60 2.60. druiven 8—12, gele kool 1.20, groene kool 2.60—4.10. kropsla 0.60—1.80. knolsel- derie 2—2.60, peren 2—4.50, prei 2.80—4.60, peterselie 3.30, radijs 1.40, roode kool 1.20— 2.80, selderie 1.10—2.20. spinazie 0.20—0.68, spruiten 2—5, tomaten .V-12.80. uien 6 00— 10.60, wortelen 1.90, boswortelen 2.50—5.50, witlof I 4.10—5.50. idem Tl 1.50—2.50. BROEK OP LANGENDIJK. 18 Nov. Uien 8.90—9.50, drielingen 6.70—7.10, grove 8.408.90. peen 2.40, roode kool 12.40 gr. kool 1—2.10. 13000 kg. gele kool 1—1.80 16000 kg d. witte kool 1—.170 200 kg. boerenkool 3; 2000 stuks bloemkool 5.70—8.90 2e soort 7.90—2 90 10000 andijvie 60—90 NOORDSCHARWOTJDE. 18 Nov. BI. aardappelen 2.60, uien 8.80-^-9.10, drie '!"5en 6.50—7, grove 8.20—8.60, gele' nep p(^n 2.10—2.20. kleine peen 50—60 ct. 18800 kg. roode' kool 1.70—2.80 44400 kg

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7