W^ï CüWiM ©I lil©SCOPIM? J. v. d. WITTE PUROLX k prebihbeurten SPIERPIJNEN in zijn arm genezen KLOOSTERBALSEM Onzuivere huid Zaterdag 20 November 1937 RudtoSAecdeA: „De Goede Aarde": een magistraal filmwerk Keizerstraat ios Texelsch nieuws Texel-nieuws Vertrokken personen JuuïlL-JAeaUA,: Prachtige film van Conradt Veidt Burgerlijke Stand De spooktrein Door den ijzel XcKet&cPi pAaaJbjrt Texei 20% VOOR DE ELI G ER HELDERS WARENHUIS KEIZERSTRAAT 75 De Waal Vergadering IJsclub W eekoverzicht Heldersche Visscherij DflKK ZIJ KL30STERSALSEM 'n Pijn om razend te worden bij 't bewegen van den arm AKKERS Deze week draait in het Rialto-theater de film „De Goede Aarde" en alvorens wij een beschouwing van dit werk geven, wil len wij er met nadruk de aandacht op vestigen, dat den bioscoopbezoeker hier Iets geboden wordt, wat op een niveau staat, belangrijk hooger dan men door gaans van week tot week in de thaters, hier en elders, opgediend krijgt. We weten hetde cinematografie is de kunst-der-superlatieven. Hier is alles „fenomenaal".geweldig"mach tig"kortom, film en overtreffende trap behooren (overigens zéér belangrijk voor een kunstuiting die in wezen nage noeg Amerikaansch is!) bij elkaar. Maar thans „De Goede Aarde"de ver filming van het boek dat eenige jaren geleden de wereld veroverde, en een verfilming waar bij wij nu eens niet de superlatief zullen gebruiken. Daarvoor is het werk té magistraal, te diep-menschelijk, te veel kunstwerk van een orde, die men op het zwart-en-witte beeld vlak maar al te sporadisch ontmoet. Dit is niet een film van Chinahet is d e film van China. Nimmer zagen menschen- oogen dit Hemelsche Rijk zoo klaar, en nim mer ook zag een mensch kans dit verre Oosten met al zijn wonderlijke gewoonten en zijn in weten zoo ontzaglijk moeilijk te vatten geest zoo te benaderen. De wijze waarop hier sociale en individueele problemen verwerkt zijn in een drama is heel knap en verbeelding en werkelijkheid gaan hier zoo volmaakt samen, dat met recht ge- sproken kan worden van een Chineesch epos, waarover nog vele jaren gesproken zal worden. Het is alles even knapneem een onder deel. De entourage. Zie hoe de regie hier rijst - en korenvelden schept en laat leven, zie de brandende zon over dit gezegende enge vloekte land, de regen, de oogstmaar bovenal: de aarde. De aarde, die deze film beheerscht, die haar doet leven, haar een diepe beteekenis geeft, en haar rhythme bepaalt. De aarde, de Almoeder, het onzaglijkste in Gods natuur. Waaruit en waartoe alles komt en gaat. Het is een lange film en in dit slechts korte bestek is het moeilijk eenig idee van dit schoone werk te geven. Het is alles zoo zeer bezonken, het is alles zoo artistiek verant woord en zoowel pro- als anti-filmmensch zal moeten toegeven, dat hier film en kunst, het oude probleem, geen probleem meer is. De Metro Goldwayn Mayer heeft hier iets bijzonders tot stand gebracht, doch meen niet zonder moeiten. De film duurde 4 lange jaren van samenstelling en nadat eerst de staf naar China getogen was, haalde men daarna China naar Zuid-Californië. Dit alles kostte millioenen, maar het eindresultaat was een wereldsucces, en de film werd tot de beste van het vorige jaar verheven. Een wonderlijk verhaal, zoo eenvoudig als het is. Het gebeurde een eeuw geleden, maar ook vandaag gebeurt het zelfde verhaal. Want China leeft in het verleden en heden. Men streeft hier niet, naar Europeesch voorbeeld, naar eenheid en eenvormigheid. Zij leven hier op het land, op de goede aarde precies zooals hun voorouders eeuwen geleden. Vandaag zul len zij wellicht een oogenblik de hand op de ploeg laten rusten en opzien naar vliegtuigen... maar dat opzien is slechts voor een oogenblik. Het is niet de werkelijkheid. De realiteit der dingen: dat is de aarde, de ploeg, de hongers nood Het verhaalhet leven van een Chineesch gezin op het land, met kinderen, hun vee, hun land. Hun strijd met de natuur, met de droogte, de hongersnood, de sprinkhanen. Maar zoo menschelijk, zoo wars van iederen opsmuk gegeven, dat men zich twee en een half uur verbaast over een dergelijk gaaf monument van filmkunst. Wat de vertolkers betreft, de beide hoofd VOOR IEDER PAAR li&T B 'J ONS EFN VERLOVINGSRING KIMR Louise Rainer en Paul Muni, de bei de hoofdpersonen, in „De Goede Aar de" (Rialto). rollen worden gegeven door twee rasfilmers: n.1. Paul Muni en Louise Rainer. Beide hebben hier ongetwijfeld een hoogtepunt in hun carrière bereikt en wel zeer in het bijzonder Louise Rainer, van wie gezegd kan worden, dat zij de rol van haar leven speelde. Een film, waarover vier jaar gewerkt werd om haar te vervolmaken. Er zal langer dan vier jaar over gesproken worden! De elftal-commissie van de Texelsche Sportvereeniging heeft nog geen besluit kun nen nemen over de samenstelling van het elftal, dat tegen Succes zal uitkomen. Morgen half twaalf zal hierover een vergadering worden gehouden. Elisabeth Keyser, Doopsgez., van De Waal 65 naar Bloemendaal-Aerdenhout, Merellaan 51. Gerritje Klaver, Herv. Gem., van H 82a, n. Anna Vondelstraat 12hs„ Amsterdam. Pieter Kikkert, Herv. Gem., van Schilder- eind 54, Den Burg, n. 2e Schinkelstraat, Am sterdam Z. Irène Nyistor, v. Weverstraat 48, n. Mad- stone Kent (Eng.). Klaas Kuiter, (Herv. Gem., v. Schildereind 78, Den Burg, n. Loosdrecht,Nieuwesluis. Johannes J. v. d. Poll, v. Weststr. 18, Den Burg, n. Suriname, Paramaribo. Adr. M. v. Liere, Herv. Gem., en echtgen., van Oosterend 75, n. 3e Helmerstraat 47 C., Amsterdam. Jacob J. Ochquée, Herv. Gem. v. Groene- plaats 11, Den Burg, naar Alkmaar, hoek Nieuwstraat 51. BOUWVERGUNNINGEN. A. C. R. Keyser Dz., slooping boet, Waal- derweg B 226. W. Ellen en B. v. d. Vis, bouw dubbel woon huis te Oosterend 442. J. Verhoeve Jz., uitbreiding woning Koo- gerweg n.b. De Koog. P. Dalmeyer bouw schuur op perceel Kad. 1013 en 1017, Den Burg. Wed. KI. Eelman, te Oosterend, bouwen van een bijkeuken in het Noorden. Van 13 t.m. 19 Nov. 1937. GEBOREN: Grietje, d. v. S. Lap en E. de Waard. GETROUWD: P. H. Zomer en F. van der Kooy. Gevonden: 2 portemonnaies, 1 stroo- haak, 1 vulpen, 1 sleuteltje. DE GEHEIME WENSCH VAN IEDERE VROUW. Dat is een werkelijk fraai polshorloge! Niet zoo een algemeen exemplaar als er velen een hebben, dat, en als tijdmeter en als sieraad niet voldoet Maar een polshorloge zooals er bij Bauhuis in de Koningstraat, de speciale zaak voor uurwerken, in de etalage te vinden zijn De fraaie kastjes zijn ware meesterwerken der Zwitsersche edelktaalkunst en de naam der zaak is ook in de eerste plaats een waar borg, dat de uurwerken in elk opzicht af zijn, want in deze zaak worden de horloges kun dig gerepasseerd en gegarandeerd door een vakman, die in Zwitserland zijn vak heeft geleerd en op hoog peil weten te brengen. (Adv.) Voor een stampvolle zaal heeft gisteravond de rederijkerskamer „U.D.I." in Hotel „De Oranjeboom" ten bate van de Nutsbewaar- school het tooneelspel „De Spooktrein" van Arnold Ridley, opgevoerd. De bijeenkomst werd geopend door den Voorz. v. d. Tooneelver., den heer v. d. Meulen, die mededeelde, dat de trekking van de traditioneele verloting, die aan deze uitvoering v. d. Bewaarschool is ver bonden, in den, loop van de volgende week zal worden gehouden. Hierna ging het doek op en werd 't publiek geplaatst voor een gebrek kige wachtkamer van een Hulpstationnetje, waarin zich zooals velen zich wellicht uit de Radio-opvoering van dezen detective-roman zullen herinneren, allerlei griezelige zaken af spelen, waarmede het publiek in angstige spanning wordt gebracht. Het gelukte de opvoerende volkomen deze spanning te wek ken. U.D.I. bracht weder haar beste krachten op 't tooneel. Wij willen hierbij even noemen het schitterend spel va nden heer Gerard Bakker als den detective, het niet minder goede spel van de heeren Fhermann als den Haltechef en v. d. Kooi als den jong-gehuwde. De heer S. de Waal had weder een rol te vertolken, geheel geschikt voor zijn persoon, die dan oo uitnemend tot haar echt kwam. Van de damesrollen willen wij noemen de uitnemende vertolking van de rol van Peggy door Mevr. RoomWilkeshuis, die van de jonggehuwde door Mevr. BakkerZuidewind en die van Julia Price, door Mej. G. Dijt. Mevr. v. d. MeulenFlens en de heeren De Wilt en I. Vlessing hadden ditmaal een kleine rol hp zich genomen; het kwam het spel even wel zeer ten goede, dat men hiervoor eveneens uitnemende krachten had genomen. In de pauzen was 't helaas wat te druk om behoorlijk te kunnen genieten van de uit stekende muziek, die enkele Heldersche musici (verbonden a. d. Stafmuziek aldaar) ten ge- hoore brachten. Het sluitingswoord werd gesproken door den heer Karai als Voorz. v. d. Nutsbewaar- school, de heer Kraai bracht hulde aan de led envan U.D.I., die met een jaarlijksche uit voering ten bate v. d. school een oude traditie hoog hielden en tevens daardoor voor een stevige aanvulling v. d. kas der school zorg- 'en. De gelden worden nuttig besteed, zei Spr., de school telt nu ruim 70 leerlingen. De gladheid van den weg, veroorzaakt door ijzel, heeft gisterenmorgen toch nog een auto ongeval ten gevolge had. Een vrachtauto van den heer Van Boven, bestuurd door den heer J. Bruin, gleed n.1. op den Schilderweg van den weg af, met het gevolg, dat een hek voor het woonhuis van den heer Stiggelbout werd vernield. De auto werd eenigszins beschadigd. Vetwormpies, pukkels en uit slag verdwijnen en de huid wordt jeugdig-frisch, gezond en fluweelzacht door zuivert - verzacht geneest In doozen 30-60 ct. Bij Apoth. en Drog. MIJNHARDT O-Lan, temidden de revolutionnaire soldaten, in de groote stad. Een scène uit „De Goede Aarde". (Rialto). De film „Menschen met maskers", gere gisseerd door den bekenden Victor Saville, is een Amerikaansch product, dat nu eens eens gezind door de groote pers uitstekend geres- censeerd werd en dit ook ten volle verdient. Conrad Veidt, de bekende ster uit tal van sterke films, noemen we slechts „De wande lende Jood", speelt in deze film weer een su blieme rol. Hij en zijn tegenspeelster Vivian Leigh beheerschen hun spel volkomen. Nu leent het scenario zich ook goed voor een uiterste ontwikkeling van het spel. Het is een drama uit den wereldoorlog met een groote verscheidenheid van spannende scènes, uitstekende opnamen en een sensationeel beeld van den beruchten duikbootoorlog. Veidt, als chef van afdeeling 8 der Duitsche spionnagedienst. en Vivian Leigh als Fran- sche spionne, twee tegenstanders, wier leven op een geheimzinnige manier in elkaar sluit. En juist de afwisseling, die dit filmwerk biedt, maakt er zoo'n voortreffelijk geheel van. Het kijkje achter de schermen van den geheimen dienst, de aanhouding van passa giersschepen door Duitsche onderzeebooten, het is één vlotte opeenstapeling van spannen de momenten. En ondanks het feit, dat dit niet de eerste film is, die een beeld geeft van de beide hoofdrolvertolkers en de mees- toerlijke wijze van verfilming tot een nieuw drama geworden. De bezoeker van Tivoli zal zich dan ook geen moment behoeven te vervelen bij de aanschouwing van dit prachtwerk. Voor de pauze draaide eveneens een goed gespeelde film en wel de „Broken Blossoms" met Dolly Haas en Emlyn Williams. Een ver haal van een meisje, die door een vader, die aan den drank is verslaafd, op de laag ste wijze wordt getyranisseerd en mishandeld. Dolly Haas laat zich hierin van haar beste zijde zien. De eenigszins tragische rol wordt door haar op een realistische wijze weergege ven Een gegeven, gegrepen uit het leven en op verdienstelijke wijze weergegeven. Aan de beide hoofdfilms vooraf, draaide een aardige reclamefilm over de bekende Chief Whip cigarettes. Een film waarin een reportage van Han Hollander is verwerkt en die tot slot heeft de bekende zinsnede Chief Whip de beste voor Uw gezondheid. Het is zeer zeker een origineel denkbeeld om op een dergelijke wijze reclame te maken voor deze zeer bekende cigarette. MORGEN OCHTEND INTELLECT VOORSTELLING. „Liefde en Dood op Borneo". Wij vestigen er volledigheidshalve de aan dacht op, dat morgenochtend te half 11 in Rialto een intellect-film draait, waarvan de titel luidt: „Liefde en Dood op Borneo", Jaap de Kluzenaar zeit, dot Jonnie dertig jaar te vroeg geboren is. In verbond met de uutvoering von „Keudas", de tooneelvereeni- ging. Do's puur, weer of niet? Deer bedoelt-ie vonzelf mee, dot ze zóó merakels best 'speuld het. As er dertig jaar leejen een Hollondsche filmindustrie 'weest wos, hod d'r naam nou bovenon de liest 'prijkt von de geliefde ster ren. Meester Hannema het er niet zóóveul von 'zeid, meskien wel, omdot zien eegen vrouw nou niet bepaald meevollen is. 't Was wel goed hoor, deer niet von, maar von gestudeerde men schen verwacht je toch iets boven de middel maat. Trouwens, de keuze von het bleespel wos ok dik in orde. We hodden eerst een drama uut- zoekt, maar de kosteleen uut de „Rustende Jutter" wou don meer zaalhuur hewwe', omdot een skriwwend publiek niet de helft verteert von aars, as ze lollig benne'. Dus don later maar es een ernstige èèved. Met iets von Von del of zuk zoowat. En een menschen, dot we hodden! Ze zatte' temet tot in de topkos en voorin met d'r knieën teugen hefpodium on. Dot wos, eegelijk ge- zeid, niet zóó prettig, wont d'r wos een heele bos jong volk bee en die zatte' olsmaar flau- witeeten teugen mekaar te smoezen over Duuwtje d'r bienen. Die is n&gol kort en dik, weet je en as ze staat, kommen d'r voeten wel op de grond terecht, maar puur langs een om weg, do's weer; en as ze op een stoel zit, bun gelen ze d'r wot onwennig bee. Ja, wot wil je, d'r moet er toch ien gravin wezen en voor kammenier viel ollienig Jonnie in de termen. Eerlijk gezeid, kwam het ok wel deur Wul- lems toespraak, dot het von meet of on wot roezig in de zaal wos. Verskrikkelijk, wot wos die Wullem zenuwachtig in 't begin. Geochte vergadering, zeit-ie, ja-ja. Zeer geochte vergaderingeh ja! Ja-ja. Voor eerst zou ik de heeren willen verzoeken het rooken niet te laten. Leve Wullem! brulde de zaal. Toen raak- te-die over zien verlegenheed heen en brocht de rest von zien speech zonder ongelukken ten gehoore. As je d'r ok 'weest ben, hei je wel 'morken, dot ik zóó'n beetje om dot peenlijke gevol met de nuwwe jurk von Jonnie zit heen te draaien. Afijn, as 't don niet aars ken, moet het er eerst maar uut. Jullie weten, dot Jonnie een lop goed 'kocht hod von een loppieskerel, omdot ze deuze keer es iets aparts wou hewwe'. Dagen von te voren hod ze er ol mee deur de kamer loopen steer- ten. Zoo groos as een haan von een stooter. Ze liet 'm on gien mensch zien, hee moest von zelf bewaard worren voor de groote èèved op de pionken en we hodden er heele verwochtin- gen von. Goed, ze gaat 'r verkleejen op de zolder von de „Rustende Jutter" en ik sting onder on de lodder in 't holf-duuster bee 't ger- dien. Na een hort je hoor ik wot gestommel naast me en ik zie de nuwwe jurk skémeren. Dot hei je vlug 'deen, zeg lk en ik geef 'r uut de lol een flinke duw teugen d'r reg. Maar mijnheer Kers, hoor ik iniene, u is zeker wat zenuwachtig. 'k Skrok me een hoedje! Is het mevrouw Hannema! Die wos met d'r montel on von huus 'kommen en zoo achter de coulissen en laat ze nou precies dezelfde jurk onhewwe' as Jon nie! Goeie genade! Ik vlieg as een gek de lod der op, om Jonnie te waarskuwen, maar die kwam ol naar beneden. Jonnie! roep ik, onderwijl ik een snok geef on die vervloekte rok, ga derekt terug naar de kleedkamer. Trek uut dot ding! Biem, ben je heelegaar gek worren, sist het vrouwspersoon op de lodder. Moet ik er of- vollen! En in dezelfde veert tumel ik achteruut teu gen de coulissen, sprakeloos: Wont ok deuze wos niet Jonnie. Dut wos nou weer Duuwtje. Ziezoo, de boot wos on. Alle drie met een ien- dere jurk. En over vijf minuten zou 't gerdien omhoog gaan, wont Wullem wos net kleer met zien toespraak. Deer hod je 'm ol. Benne jullie klaar? En met, dot-ie ons ziet, begint-ie te grinniken en zeit: Is dot de uniform von „Keudas?" Het begrootte mee von de drie vrouwen, die zoowot stingen te skriwwen von narigheed en ik zei: Nougien tranen osjeblieft, aars loopen jullie demies nog met gestreepte gezichten op de koop toe. Maar ik beloof je heelig, as ik die hufter von een reeziger nog ooit in het durp teugenkom, komt-ie d'r niet zonder skrommen of. Voor de menschen is 't zoo erg niet, die denken vonzelf, dot die jurken bee het stuk hooren. Dot vinden ze juust geestig. Afijn, het gelukte me de dames voor het voetlicht te duwen. Ze wazze gerust in staat 'weest de heele boel in de steek te laten, zoo dot wee monnen achter de skermen een zucht von verlichting slaakten, toen 't eendelijk zoo veert wos. Deer heb je nu het tegengestelde van de drie schikgodinnen, Kers, zeit meester Hanne ma, op het tooneel wiezende. Tot op heden mag ik een sneeboon wezen, as ik snop, wot-ie deer- mee bedoelde. 't Publiek hod 't best deur, dot het niet in de haak wos met de kostuums en lachte 'm slop. Maar na het eerste bedrijf hodden de ac trices tied genoeg om zich om te kleejen en wos het incident gesloten, zooas ze in de kront skrieven. No ofloop kregen de dames ieder een bos bloemen en een daverend applaus. Dot leste wos vonzelf ok voor de monnen bedoeld, ol wil ik deer niet over opskeppen. Het bol was reuze-gezellig. Ik ben temet niet von de baan of'weest en dat wil heel wat zeggen, wont we hewwe' donst von elf uur tot twie uur 's nachts en ik wil don ok wel beken nen, dot ik puur vermoeid wos. Met ien-twie- hup! kon ik Jonnie tenminste niet meer von de vloer kriggen en bee de mobilisatie-wols, toen we op hurkies moesten rondspringen, zog ik gien kons meer, overend te kommen en bleef ik plot op de grond zitten. Nou, nou, Biem, zeit Jaap de Kluzenaar, je bent in je twiede jeugd, mon. Jee hoeft nog gien apeklier te bestellen. Alles met alles een succes, die eerste èèved. We worren don ok bestormd met on vragen von durpers, die graag mee willen speulen. En de kosteleen uut de „Vergulde Os" het nou ok vrede 'sloten met ..Keudas", zoodat het durp op heden heelegaar gien booze menschen herbergt, 't Is gewoonweg roerend. Biem. ZONDAG 15 NOVEMBER 1937. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser (Doop, Maandcollecte). Oosterend, v.m. 10 u. Ds. A. Kok (Dank stond v. h. gewas). Waal, n.m. 7.30 u., Ds. Moen. Den Hoorn, v.m. 10 u., Ds. Moen. De Cocksdorp, v.m. 10 u., Ds. Salm, Doop), n.m. 7 u., Ds. Salm (Dankstond v. h. gewas). Oudeschild, v.m. 10 u., Ds. Scholte. Doopsgezinde Gemeente. Den Burg v.m. 10 u., Dr. A. Vis. Geref. Kerk. Den Burg (Geb. Fanfare) v.m. 10 u., Ds. v. d. Leer, n.m. 3 u. Cand. Wouda. Oosterend v.m. 10 u., Cand. Wouda. Oosterend n.m. 3 u., Ds. v. d. Leer. Geref. Kerk H. V. Oosterend v.m. 10 u. en n.m. 3 u. Ds. E. Kok. Leger des Heils, Parkstraat 36. Zaterdag n.m. 7 u. Openluchtmeeting (Stee nenplaats). Zaterdag n.m. 8 u., Welkomstsamenkomst Ad judant Makoops. Zondag v.m. 7 u., Bidstond. Zondag v.m. 10 u., Heiligingsdienst. Zondag n.m. 3.30 u. Muziek- en zanguitvoe ring. Zondag n.m. 8 u., Gr. Openbar. Verlossings meeting. VOOR TAFELZILVER naar ZOETELIEF Donderdagavond werd te De Waal een alge- meene ledenvergadering gehouden van de IJs club. De drie aftredende bestuursleden, de hee ren C. A. Keyser, S. du Porto en Jac. Keyser, werden als zoodanig herkozen. De Vereeniging zal weer kunnen beschikken over een perceel land, dat eigendom is van de „Vereen, tot behoud van Natuurmonumenten" in V^aalenburg, waarop een groote baan kan worden gemaakt.. De werkzaamheden hiervoor zijn reeds aangevangen. De kascontrole werd gehouden door de hee ren B. v. d. Berg en C. Keyser Lz. Kas en boe ken waren volkomen in orde. Er bleek nog een voldoend reserve aanwezig te zijn. Na gehouden inschrijving werd een ijstent verpacht aan den heer K. Weitstra c.s. De standplaats voor een andere tent werd niet verhuurd. De voorzitter sloot de vergadering met een woord van dank voor de opkomst en een op wekking om te trachten het aantal leden zoo hoog mogelijk op te voeren. De vischaanvoer aan den Afslag was de af- geloopen week niet groot, het slechte weer en de vorst, gepaard gaande met een krachtigen, oostelijken wind, joeg de visschersvaartuigen ontijdig naar binnen. Bovendien waren de vangsten, door de plotseling optredende vorst, gering. De visschers zeggen, dat de visch dan in diepten verdwijnen en niet te vangen zijn. Hoe dit ook zij, de vangsten waren schraal. Evenals de voorgaande week brachten ook nu weer de Texelsche kotters hun visch in Den Helder aan de markt. De prijzen toonden ongeveer eenzelfde beeld als de vorige week en waren bevredigend. Daar het ondoenlijk was buiten te visschen, waren er enkele botters, die in de Buitenhaven hun geluk beproefden en niet zonder succes, het mocht hun gelukken eenige honderden kilo's bot te bemachtigen, die tegfen stevigen prijs, 38 cent per kg, verhandeld werden. Levende en gekookte garnalen werden alleen op bestelling geleverd tegen minimumprijs. „De pijn begon in mijn bovenarm en zette zich zoo voort tot in mijn nek, soms zóó hevig, dat het huilen mij nader stond dan het lachen. Gewone spierpijn, zeide men mij, maar ik kon niets vinden om die gewone pijn te genezen Ten einde raad ben ik met Kloosterbalsem begonnen. De uitwer king is enorm geweest. Ka de eerste behandeling verminderde de pijn al en na voortgezet gebruik zijn al mijn pijnen verdwenen, dank zij Klooster- balsem, den grooten pjjndooder." E. v. C. te A. ORIGINEEL TER INZAGE „Geen goud zoo goed'' Onovertroffen b(j branden snij wonden Ook ongeëvenaard als wr(jfmiddel bil Rheumatiek, spit en pUnHjke spieren Schroef doos SI ct Potten: 6214 et en j 1 04

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 9