Het militaire vliegveld te Bergen J UTTIGITT J EEKHOF Verjonging van het Ned* Elftal Te huur Te koop Te koo Diversen Marktberichten Sfcckt het rapport van de Ned, Heidemaatschappij een spaak ifl het wiel? Voetbal Nederland-Luxemburg Interessante vischpropaganda- avond in Musis Sacrum Een prettig huis? aangeboden aangeboden gevraag f 5Ï 55 „TiofHttOOfl" AlwtUiït in ic ZCcldmcfo 'Contant IJmuider vischprijzen Vischafslag Oudcschild ïïlabin&faAicMeri INGEZONDEN £eq.eAAeAicAten ANNA PAULOWNA BBEEZAND De minister blijkt voor dit rapport niet ongevoelig Bemaling brengt onnoemlijke schade; ophooging kost schatten geld. Zooals wij alreeds meldden heeft een Co mité alhier de pogingen om geen vliegveld ln df, Bergewneer te krijgen zijn pogingen krachtdadig voortgezet en het heeft inder daad bezwaren naar voren gebracht, welke o.i. buitengewoon klemmend zijn Om deze bezwaren aan de pers kenbaar te maken, belegde het Comité Zaterdagmid dag in de Industrieele club te Amsterdam ee« persconferentie, welke werd gepresideerd dbor den heer M. H. Honing. De voorzitter heette de vertegenwoordigers van de pers hartelijk welkom en dankte de heeren voor hun komst. Misschien heeft men gedacht, dat de zaak van het Militaire Vlieg veld te Bergen niet meer actueel was om dat de minister van Defensie in zijn Memo rie van Antwoord heeft gezegd, dat de aanieg in 's Landsbelang was, maar toch is Vrijdag de kapitein der genie van Wijk namens de minister bij het Comité geweest om nadere inlichtingen in te winnen over het rapport, dat de Ned. Heide Maatschappij over het ter rein te Bergen heeft uitgebracht. De Heide Maatschappij heoft op verzoek der commis sie op 11 dezer een drietal terreinen onder zocht, welke eventueel in aanmerking zou den kunnen, komen voor den aanleg van een vliegveld. Achtereenvolgens werden bezich tigd: A. Het terrein in den Vennewa- terspolder. Dit terrein gelegen ten Zuiden van den Vennewatersweg, in de gemeente Heiloo, Castricum en Egmonr!-binnen heeft een op pervlakte van ong. 160 H.A. De gronden bestaan voor het grootste ge deelte uit oud duinzand, waarop in den loop der jaren ten gevolge van de culturen een hiimusriike bovenlaag is ontstaan ter dikte van 0,2.5 a 0.30 m. Gemiddeld ligt het land 0,30 a 0,40 m. boven den polderwaterstand. B. Terrein de Boekelemeerpolder. Dit terrein grenst onmiddellijk aan het Noord-Hollandsch Kanaal en is gelegen in de gemeenten Heiloo en Akersloot. De op pervlakte bedraagt ongeveer 160 H.A. De grond bestaat hier uit oud duinzand en ionge zeeklei, gemengd met zand. Ongeveer midden door het terrein loopt een smalle verharde weg, langs welke een twaalftal boerderijen is genlaatst. C. Terrein in de Bsrgermeerpolder Dit terpein heeft, wat grondsoorten betreft vrijwel dezelfde samenstelling als het ter rein onder A genoemd. Het is geheel gele gen ïn de gemeente Bergen, ten Zuiden van den Groenweg. Beschouwingen met betrekking tot een eventueelen aanleg van de terreinen tot vliegterrein. De aanleg tot vliegterrein zal in alle drie gevallen neerkomen on het aanleggen van een afzonderlijke polder met eigen bema ling. De terreinen A en C. vormen deelen van het lagere gebied, hetwelk ten westen wordt begrensd door de dninenreeks en ten oosten door de hoogere duinerondan tusschen Alk maar en Cnstricnm. Dit lage gebied dringt zich als een wig tusschen de genoemde hooge gron''-"-»: de punt van de wig eindigt praetisch b'i Castricum. Zou op deze gronden een vliegveld wor den aangelegd, dan is de tegenwoordige hoogteligging ten opzichte van den grond waterstand van dien aard, dat geen vol doende drooglegging wordt verkregen voor het gestelde doel. Die waterstand zou moe ten worden gebracht op 1,20 m. beneden maaiveldhoogte. Hoe wordt de waterstand op die hoogte gebracht? Twee wegen kunnen daartoe leiden, n.1. a. diepere bemaling. b. ophoogen van het terrein met grond van elders aan te voeren. De eerstgenoemde methode acht de Heide Maatschappij in beginsel onjuist, in ver hand met de noodwendig daarmede ge paard gaande verlaging van den grondwa terstand. Deze zou ten gevolge hebben, dat de hoogere cultuurgronden langs de ran den van het wigvormige gebied sterk zul len door de wateronttrekking aan de hooge re gronden. Het gevolg is dan, dat de cul tuur aldaar sterk achteruit gaat en in elk geval wordt schade geleden. Door de Heide-Maatschappij werden ver- Schillende polders genoemd, die ernstig ge- raar loopen uit te drogen, behalve nog de hoogere gronden als bijvoorbeeld de duinen en het Gemeentelijk Natuurbad. Totaal oppervlakte pl.m. 2500 H.A., ter Waarde van 4 h. 5 millioen gulden. De meening van kapitein Van Wijk. Zooals reeds gezegd, bezocht een officier van de genie Vrijdag het£omité, die namens den minister inlichtingen over de andere terreinen kwam inwinnen. Kapitein Van Wijk deelde mede, dat de genie een geheel ander drainageplan had. Er zouden namelijk draineerbuizen zonder afschot op 80 c.M. diepte worden gelegd. Men zou deze altijd onder water laten staan, s Zomers zou niet gemaald worden; alleen s winters een weinig. Repliek van de Heide-Maatschappij. Na ruggespraak met de Heide- Maatschappij blijkt deze melhode van de genie voor vakmenschen on aanvaardbaar te zijn. Misschien gaat dit plan op voor de g^ens van een golfveld, die klein van oppervlakte zijn en een zachte grasmat hebben, maar heslist niet voor een aaneengesloten stuK. Van 150 H.A, Geen bemaling dus, maar op hooging. Het terrein, bedoeld onder B, behoeft niet te worden opgehoogd; daarentegen vordert het egaliseeren meer grondwerk dan de an dere terreinen; de aanwezigheid van den harden weg met boerderijen zal van beteeke- nis zijn bij den aankoop van de gronden. Het terrein B verkrijgt dus een diepere be maling. Het kostenverschil in de gevallen A en C tegenover het geval B komt dus in hoofdzaak neer op het al of niet ophoogen van de gronden. Bij A en C worden de kosten van ophooging met gelijktijdig egalisee ren van den grond globaal geschat op f 1.000.000.—, terwijl de meerdere kosten van het egaliseeren in geval B kunnen worden gesteld op f 500. per h.a. of rond f 100.000.— Geen militaire noodzaak, Toen het comité zich in verbinding stelde met de militaire autoriteiten, is bij verschil lende gelegenheden door den Inspecteur der Luchtmacht persoonlijk medegedeeld, dat er geen enkele militaire noodzaak was, het vliegveld juist in Bergen aan te leggen. Elders konden ook goede terrei nen zijn, maar daar was niet naar gezocht. Ook de Minister van Defen sie heeft dit persoonlijk herhaalde malen toegegeven. Nog een deskundig oordeel. Wij kunnen hieraan nog toevoegen, dat het comité het rapport der Ned. Heidemaat schappij liet lezen aan den oud-minister van Waterstaat, Zijne Excellentie van Lidt de Jeude, die deze aangelegenheid volko men kan beoordeelen en die per schrijven van 17 November jl. aan het comité deed weten, dat de betrokken waterschappen moesten worden gewaarschuwd, opdat deze, gezien den ernst van het geval, telegrafisch hunne bezwaren tegen het bemalingsplan zouden kenbaar maken aan de Ministers van Defensie, Waterstaat, Economische Za ken en Landbouw. Ook de Provinciale Waterlei ding wordt angstig. Naar wij tenslotte nog vernemen is naar aanleiding van deze alarineerende be richten Zaterdag een deputatie van het Provinciale Waterleidingbedrijf naar Den Haag gegaan, om aan het ministerie inlich tingen in te winnen, of door de bemaling van den Bergermeerpolder gevaar bestaat dat aan de duinen belangrijke hoeveelheden water zullen worden ont,trokken. DE BOER, PUNT EN KUPPEN DEBUTEEREN. Het Nederlandsche elftal is, naar het Vsbl. meldt, gisteren door de Keuze Com missie als volgt samengesteld: Van Male (Feyenoord) Punt Caldenhove (D.F.C.) (D.W.S.) Paauwe Kuppen Van Heel (allen Feijenoord). Wels, v. Spaendonck, De Boer Smit (Unitas) (Neptunes) (K.F.C.) (Haarlem) Bergman. (Blauw-Wit) In de pauze kunt ge Uw tong te gast laten gaan! Eet meer vischdét is een slagzin, die reeds gedurende verscheidene jaren in ons land gebruikt wordt, teneinde inder daad te komen tot een populariseering van het gebruik van meer visch, en welk streven een tweeledig doel heeft; ten eerste in breeden kring de kennis bij te brengen dat het eten van visch inderdaad een delicatesse voor de tong is, en ten tweedegeeft men een belangrijke vaderlandsche industrie een bestaanskans. Om tot dit doel te komen wordt op diverse manieren reclame gemaakt en a.s. Woens dagavond wordt men in Den Helder in de gelegenheid gesteld kennis te nemen van de vele voordeelen van het „Eet meer Visch"- principe. Door de plaatselijke afdeeling van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen en de Commissie voor Visscherij-Belangen Vibeno", is nl.. op genoemden datum een propaganda-avond belegd in „Musis Sacrum" (te 8.15 uur), en alwaar door den heer A. de Graaf uit IJmuiden een lezing over het des betreffende onderwerp gegeven zal worden namens de „Commissie tot bevordering van het vischgebruik in Nederland". Voorts wordt een zeer interessante film vertoond, t-rwijl als attractie in de pauze ge bakken visch geserveerd zal worden, welke bereid is door leerlingen van de Vakschool voor Meisjes. j Zij eveneens vermeld, dat men uitgenoodigd heeft oa. van het College van B. en W., de raadsleden en diverse vereenigingen die direct of indirect belang hebben bij de visscherij en het gebruik ervan. Introducties voor dezen avond zgn tot een beperkt aantal verkrijgbaar bij den heer W. Velthuys, secretaris „Vibeno" ('t Verkeers- huis, Kanaalweg). Zoekt U een gezellig huls? Of hebt U er een aan te bieden? Geeft dan nog heden Uw op. De kosten? Geringl PAKHUIS. AUTOSTALLING. Adres: Keizerstraat 96. Te huur: modern en praetisch In gericht HEERENHUIS, Soemba- straat 38. Licht, zonnig en droog. Bevr.Soembastraat 38. Te huur: flink Huis, 2de Go- versdw.str. 23, 2 Bl. j. 4.p. w. Mooi Huis Bloemstraat 23, 2 slaapk., 4.p. w„ w. vrjj. LONDON, Hertzogstraat 52. MOOI WONEN. Lijsterstraat 36, Ooievaarstr. 87. Bev. 6 kamers, keuken, w.o. bad kamer, vaste waschtafel enz. 7.— p. w. Bevr.: Kanaalweg 182. Te huur: het WINKELPAND, Bassingracht 44, huurprijs 3.65 p. w. Adres: „Het Woningbureau", Weststraat 100. Te huur: een mooi WOONHUIS, bev. 6 kamers, keuken, enz., Ka naalweg 41, 32.50 p. maand. Bevr.: Van Galenstraat 56. Te koop: FORD V 8, twee- zitter met dickeyseat Roadster 1932. Fijne sportwagen. Adres: Krugerstr. 19. Tel. 364. Te koop: een zoo goed als nieuw WINKELPUI, met étalagekasten compleet, voor klein bedrijf. Adres: E. ZON, Timmer man, Julianadorp. Te koop gevraagd: Heele en gedeeltelijke Inboedels. Tevens alle soorten losse goederen. Verkooplokaal „De Schakel". Een retourvracht verhuizingen gevraagd van Den Helder naar Apeldoorn en van Den Helder naar Vlissingen. P. C. KAAN, Jonkerstraat 22. WONINGBUREAU HEILOO, HIEUW TUINDORP 210 Kantoor van vasfe goederen, Assurantiën, Hypotheken. Beëedlgd Makelaar - Taxa teur. Expertise voor Hypo theken, Brand s a. Schaden. Belasting, Sterfgeval, Boe delscheiding, Falllssemenf enz., enz., enz. Verkrijgbaar a f 0.40 en f 0.70 per ffesch. Grootere en duurdere hebben wij niet, is ook niet noodig het helpt altijd direct bij Hoest, Keelpijn en Verkoud heid voor Uzelf, Opa en Opoe, zoowel als Baby. De prijzen aan den rijksvischafslag te IJmui den waren Zaterdag: Tarbot 9480 ct„ tong 1.160.99 per kg; groote schol 21, idem middel 21.50, zetschol 2423, kleinschol 20:15.50, bot 15—8, schar 11—5.70, groote gul 14, kleine gul 115.50, wijting 5.504.60, versche haring 42.40, alle per 50 kg; vleet 1.40 per stuk; volle haring 8.50 tot 8.40 ijle haring Eng. wal 7.20, steur- haring f 7.407.20 per kantje. 20 Nov.: Aangevoerd 270 kg zoute garnalen tegen 15 ct. per kg. 6 mud kreukels, tegen 5.per mud. 11 kg wulken tegen 15 ct. per kg. VISCHAANVOER EN VISCHPRIJZEN. Zaterdag werden aan den Vischafslag te Rotterdam van IJmuiden en elders 60 kisten 50 kg versche visch en 50 kisten a 50 kg versche haring, 67 kistjes versche spiering, 15 kistjes panharing, 55 kistjes harde bokking, 105 kistjes gestoomde makreel en 8 kistjes gerookte paling aangevoerd. De prijzen waren: tong 4250, middel tarbot 1324, kleine tarbot 1014, groote schol 1420, middel schol 1217, kleine schol 610, puf schol 35, middel schelvisch 10—18, kleine schelvisch 58, middel gul 710, kleine gul 46, wijting 47, versche haring 35, alles per kist; spiering 810 ct. p. pond; panharing 1.20—1.50, harde bokking 1.201.25, gestoomde makreel 7090 ct., dunne gerookte paling 1—2.50 alles per, kistje. De afgeloopen week kwamen aan den Visch afslag te Rotterdam 5 motorkustvaartuigen en 1 motorkotter met slechts drie kleine vangsten, terwijl van 8 kustvaartuigen de kleine vangsten door een ander motorkust vaartuig werd meegebracht. Van IJmuiden, Den Helder, Scheveningen en elders in het binnenland werden aangevoerd 1780 manden en kisten 50 kg versche visch, 10 kistjes levende en 8 kistjes gerookte paling, 165 kistjes versche spiering, 15 kistjes levende bot, 170 kistjes panharing, 220 kistjes harde bokking, 320 kistjes gestoomde makreel en 330 facons zure haring. Voor Noorwegen werden 40 kisten a 35 kg versche schelvisch en 8 kisten kabeljauw ge veild. Het veilingsomzetcijfer der afgeloopen week bedroef 14.700. Per m.s. Marnix v. Sint Aldegonde van de Stoomvaartmaatschappij Nederland, dat 23 November te Genua en 30 November te Rot terdam verwacht wordt, reizen de volgende officieren. Kapitein ter zee R. P. van de Wetering bij genaamd de Rooy, luitenant ter zee der eerste klasse B. Tichelman, officier van den marine stoomvaartdienst der eerste klasse J. Kooy- man, luitenants ter zee der tweede klasse A. J. Schouwenaar en J. A. Vink. Nu wij het werk, dat door den „Bond van Barmhartigheid", na de in November 1936 ge houden inzameling is verricht, kunnen door zien, en dienaangaande mededeelingen kunnen doen, berichten wij U, geachte Redactie, met groote erkentelijkheid, dat wij vanaf Januari 1937: 9484 stuks kleeding en huisraad hebben uitgereikt, waardoor 663 gezinnen geholpen zijn. Dit verheugend resultaat van een arbeid, die door ons comité is verricht met den steun van vrijwel alle ingezetenen, meenen wij aan de goede gevers te moeten bekend maken. De voorraad is nu vrijwel uitgedeeld, en zeer velen gedenken met dankbaarheid de hulp, die hen in hun kommervolle omstandig heden zoo zeer te stade kwam. Door het hoofdbestuur van den Bond van Barmhartigheid, te Amsterdam, is nu besloten op 24 November a.s. een nieuwe inzameling te organiseeren, en is men voornemens alle af- deelingen, dus ook Den Helder, weer in actie te brengen. Vertrouwende dat door Uw hulp onze „Bond" zijn werk weer zal kunnen verrichten, bevelen wij genoemde inzameling bij de inge zetenen hartelijk aan. t Voor het Actie-comité: B. D. Dissel, Voorzitter, Spoorgracht 13. J. v. Engelsdorp Gastelaars, Secretaris, Van der Duyn van Maasdamstraat 20. ONDERSCHEIDING. Aan den Kapitein der Infanterie J. van Wamel, werkzaam bij het Regt. Kust-Artil- lerie te Den Helder, is vergunning verleend om het onderscheidingsteeken wegens lang- durigen dienst als officier met het cijfer XX te dragen. Tot nu toe was in Den Oever (Wieringen- afsluitdjjk) sinds de voltooiing van den af sluitdijk een luitenant of kapitein der genie tijdelijk geplaatst. Thans is dit een vaste standplaats voor zoodanigen officier geworden. STOOMVAART MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Marnix v. St. Aldegonde, t., 19 Nov. v. Port Said. Móena, t., 19 Nov. v. Port Said. Poelau Laut, t., 19 Nov. v. Singapore. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. DeucalionAchilles, 18 Nov. te Calamata. Alkmaar, 19 Nov. v. Amsterdam. Aurora, pass. 19 Nov. Lydd. Barneveld, u., 19 Nov. te Valparaiso. Bennekom, 18 Nov. v. Victoria (B.C.), Ceres, 20 Nov. v. Morphoubaai. Crijnssen, 19 Nov. v. Curagao. Deucalion, 20 Nov. v. Amsterdam. Euterpe, 20 Nov. v. Amsterdam. Fauna, 20 Nov. te Amsterdam. Ganymedes, 20 Nov. v. Rotterdam. Hermes, 20 Nov. te Vlaardingen. Juno, 20 Nov. v. Rotterdam. Merope, 20 Nov. v. Rotterdam. Orion, 19 Nov. te Istanboul. Perseus, 20 Nov. v. Amsterdam. Saturnus, 19 Nov. v. Susa. Simon Bolivar, t., 22 Nov. te Plymouth verwacht. Stella, 19 Nov. v. Patras. Tiberius, 19 Nov. te Istanboul. Titus, 19 Nov. te Napels. Triton, 19 Nov. v. Napels. Ulysses, 19 Nov. v. Napels. Venezuela, 19 Nov. v. Madeira. Veni's, 19 Nov. te Venetië. Vesti, 20 Nov. te Rotterdam. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Nieuw Holland, 18 Nov. v. Singapore. HOLLAND— AMERIKA-LIJN. Beemsterdh'k, 19 Nov. te Halifax. Breedijk, pass. 20 Nov. Vlissingen. Burgerdijk. pass. 19 Nov. Dover. Damsterdijk, 17 Nov. te Vancouver. DrechtdiJk, 18 Nov. 12 u. 910 m. Z.W, y. Valencia. Leerdam, 18 Nov. v. Puerto Mexico. Lochmonar, 20 Nov. te Rotterdam. Maasdam, 20 Nov. te Rotterdam. Nebraska, 18 Nov. v. Manzonilla. Spaarndam, 19 Nov. te Norfolk. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Hoegh Merchant, T7 Nóv. té Singapore. Hoegh Silverlight, 18 Nov. v. San Francisco. Manoeran, 19 Nov te L. Marqués. Salawati, 18 Nov. te Cebu. Saparoea, 19 Nov. te Rangoon. IAVA-CHINA-JAPAN LIJN. Tjikembang, 19 Nov. te Newcastle (N.Z.W.). Tjisadane, 18 Nov. v. Hongkong. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo, u., 19 Nov. v. Marseille. Kota Agoeng, u., pass. 19 Nov. Sagres. Kota Baroe, t., 20 Nov. v. Port Said. Kota Gede, t., 20 Nov. te Genua. Kota Nopan, u., pass. 20 Nov. Dover. Sitoebondo, 20 Nov. v. Hamburg. Tapanoeli, t., 19 Nov. v. Sabang. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Ajax, 19 Nov. te Hamburg. Lolius, 19 Nov. te Port Said. Melampus, 20 Nov. v. Port Said. HOLLAND—WEST-AFRIKALIJN. Alchiba, t., 19 Nov. te Port Bouet. Amstelkerk, t., 20 Nov. te Havre verwacht. Jaarstroom, u., 19 Nov. op de Ivoorkust JAVA—NEW-YORK-LIJN. Kota Pinang, 19 Nov. v. St. Vincent. Kota TJandi, 20 Nov. te Belawan. VEREENIGDE NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. (Holland—Afrika L*jn). Algorab vertrekt 21 Nov. 's middags 12 uur v. Antwerpen Jagersfontein, t., 20 Nov. te Port Natal Nijkerk, t., 19 Nov. te Marseille. (Holland—Br.-Indlë Liin). Streefkerk, u., pass. 20 Nov. Vlissingen. nn %T (Holland—Australië Lijn). Almkerk, 20 Nov. te Rotterdam. Tajandoen, t., 19 Nov. te Duinkerken. Kinderzang. „Niet alleen voor mijzelf, meer nog voor de kinderen, verheugt me de groote belang stelling voor onze uitvoering", kon de heer Van der Kolk tot de goedgevulde zaal van Veerburg zeggen, toen het kinderkoor van School III (Oostpolder) daar Zaterdagavond een uitvoering gaf. „Vooral voor de kinde ren, want zij zijn zoo vol van hun uitvoe ring, dat zelfs het St. Nicolaasfeest, dat an ders de gemoederen om dezen tijd al bezig houdt, op den achtergrond is gedrongen Alles uit het hoofd zingend, hadden de kinderen geen oog van meester af en volg den z'n directie precies op. Het „School lied", (door den heer Van der Kolk zelf ge dicht), waarin de oude, maar geliefde eigen school op de wijze van het „Polderlied" wordt bezongen, sloeg al dadelijk goed in en niet minder aandacht hadden de vol gende liedjes, waarvan we in het bijzonder noemen het fijne „Heel vroeg nog in Maart" en „In den Klokkenwinkel". Veertien tweestemmige liedjes vermeldde het programma en daar tusschen in zongen nog eenige solistjes hun liedje (en bogen diep voor het applaus!) en kwam ook voor solisten en koor het aardige „Potjeslatijn". Toen nog een leuk zangspel „Bruidsvaart in de Sneeuw" en het was pauze. Maar voor deze ingang, bood Corrie Ha- verkoek namens de kinderen „meester" voor de moeite en zorgen, die hij zich ge troost had, bloemen aan. Na de pauze: „De Wondersteen", een tooneelstuk in 3 bedrijven) waaraan alle kinderen meewerkten een daverend ap plaus was het welverdiende loon! Nadat de heer Van der Kolk allen die hem terzijde stonden en tot het welslagen van den avond bijdroegen, had bedankt, sprak de heer R. L. Waiboer namens de ouders een slotwoord, waarin hij, onder aan bieding van een boekwerk, den heer v. d. Kolk dankte voor diens initiatief tot op richting van het koortje, een nieuwen band tusschen ouders en school. OPENSTELLING KANTOOR ONTVANGER. Voor de directe belastingen is het kantoor van den Rijksontvanger-voortaan geopend: Maandag, Dinsdag en Donderdag van 9— 13 en van 1415L» uur. Zaterdags van 9— 12 uur. Voor accijnzen: alle werkdagen (be halve Zaterdag.) van 9—13 en van 14—16 u. Zaterdags van 912. Bijz. Vrijw. Landstorm. Burgemeester Lovink opende de Zaterdag avond in „De Vlas- en Korenbeurs" gehou den vergadering van B.V.L., met een bijzon der woord van welkom tot den kapitein Goedhart en den heer Ottebros uit Alkmaar, secretaris van het gewest. B.ericht van ver hindering, n.1. wegens ziekte van z'n echtge- noote, was ingekomen van burgemeester Middelhof. De inkomsten der afdeeling bedroegen f38.60; de uitgaven f 27.40. Saldo dus f 11.20. De begrooting voor 1938 luidde: uitgaven f29.20, inkomsten f 18.(Het verschil is ge noemd saldo.) De heer Ottebros deelde mee: de legercom mandant dankt allen, die de laatste oefenin gen hebben meegemaakt! ieder krijgt een herdenkingsplaat, ter eere van het 40-jarig regeeringsjubileum van de koningin en het 20-iarig bestaan van den B.V.L. Burgemeester Lovink wekte alle B.V.L.- ers op, aan te sluiten bij den luchtbescher mingsdienst en nadat alien toezegging had den gedaan, heette hij overste Van Hout wel kom, die intusschen was gearriveerd. De heer Ottebros hesnrak de nieuwe pro- paganda-film, die op 22 December te Den Helder draait. Overste Van Hout deelde, na een opwek kend woord om propaganda te maken voor den B.V.L., de prijzen uit van de schietwed strijden: le prijs A. Campagna, 2e prijs J. Jonker. 3e prijs P. Conijn, 4e prijs L. Cle ment. Brevetten als scherpschutters kregen: C. J. Smiers, A. Boer, M. Plagmeyer, G. M. bij de Vate, H. Veul. Vervolgens hield kapt. Goedhart een pro- paganda-rede, een opwekking om het gezag, het geloof, het Huis van Oranje te steunen. Bij de rondvraag vroeg de heer Schouten om betere controle bij het schieten op de landdagen. De heer Ottebros zei, dat dit een algemeene klacht is. Het zal den volgenden keer wel be ter zijn. Op de vraag om met scherp te mogen schieten, werd geantwoord, dat dit veel be zwaren zal ondervinden. Hierna sluiting. VEEFONDS De vergadering van het Onderlinge Vee fonds, Zaterdagavond bij den heer Borst gehouden, was maar matig bezocht. Na ope ning en goedkeuring der notulen gaf de heer J. D. Ay een overzicht van den stand van zaken. De ontvangsten bedroegen f 1510,91, de uitgaven f 1054.23, 't batig saldo dus f 456.68 Er kwamen 6 koeien voor rekening van het fonds, waarvoor f 197.50 werd ontvangen, maar f 768,34 uitgegeven. Voor het eerstvolgend half jaar zal, zoo besloot men, weer 1premie geheven wor den; moclit het noodig zijn dan kan het bestuur nog eens 1% heffen. De heer Joh. Bas en J. D. Ay werdén daarop als bestuurslid, de heer J. 't Hart als schatter herkozen en de heeren J. Hev- ligenberg, .T. Rosloot en G. Tiel aangewezen, de commissie ter controle van de boekhou ding te vormen. Bij de rondvraag deelde de heer Schilder man mede, dat de heeren J. en Joh. 't Hart. een slang hebben, die te gebruiken is bij ver stopping van het vee en die, tegen een klei ne vergoeding, bij den heer J. 't Hart voor de leden ter beschikking is. Hierna sluiting. ALKMAAR, 20 November. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: groothandel 72V2—75 cent en kleinhandel 75—80 cent. Handel goed. Kip eteren (groothandel) f 4—5.50. Eendeieren f 3. Handel matig. ALKMAAR, 20 November. N.V\ Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 150.000 kipeieren: 56 -58 Kg. 4.65—5.05. 58—60 Kg. 5—5.25, 60— 62 Kg. 5.05—5.35. 62—Ai Kg. 5.15—5.49. 64— 66 kg. 5.405.65 kleine eieren 3.50 -4.60 per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE. 22 Nov. 3000 Kg. uien 8.10. drielingen 6.30-6.80, grove 7.80, 2250 Kg. peen 2—2.10, 18300 Kg. witte koo! 0.80-1.20. 4000 st. andijvie 0.80. BROEK OP LANGEND1JK, 22 Nov. BI aardappelen 2.50. uien 7.50—8 20, driel. 6.70—6.90, grove 7.30—7.50. peen 2.50. 2500 kg. roode kool 22.80 200 kg. groene kool 1.50—2.10 13000 kg. gele kool 1—1.50; 10 duizend kg. d. witte kool 80—1.30; 100 stuks bloemkool 7; dite 2e soort f 2.— ALKMAAR, 22 November. Ter veemarkt waren heden aaingevoerd* 84 vette koeien 165—285, 14 vette kalveren f 9040, 43 nuchtere kalveren: (slacht) 1025; 25 vette schapen 2632- 204 vette varkens 0.62—0.65

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3