6-0 zege van Alkm* Boys op Helder Schagen I-Wieringerw* I 1-4 Het voorloopig voetbal-programma voor a.s* Zondag Programma zeilwedstrijden Tien minuten snelvuur bij B.ICC.-Andijk Succes slaat Texel met 3-0 Strandvogels~D.T«S* 2-1 Succes II-Schoorl I 2-0 Sweering weer kampioen van Nederland Duitschland slaat Zweden met 5-0 Kon* Ned* Schaatsenrijdersbond 0 Matige wedstrijd met een verras senden uitslag. Helder ln slech ten vorm, evenals de scheidsrechter De voor een zeer groot aantal toe schouwers gespeelde belangrijke wedstrijd HelderAlkmaarsche Boys is in een even groote als verrassende overwinning voor de roodwitte Alkmaarders geëindigd. Ondanks het groote aantal doelpunten heeft het publiek weinig „waar voor zijn geld" gehad, want was het spelpeil in de eerste helft reeds minder dan van twee kampioenscandidaten verwacht mocht worden, in de tweede helft was de partij nauwelijks het aanzien waard. Het meest heeft Helder wel teleurgesteld. Zij begon, wellicht door te veel zelfverzekerd heid, in een traag tempo en was daarmee al dadelijk op den verkeerden weg, want men wist het terdege: de Boys zouden alleen op tempo geslagen kunnen worden. Het is een een bekend feit in de voetbalwereld, dat wan neer men eenmaal traag begint en een ach terstand te boeken krijgt, er heel wat voor noodig is om uit de crisis te komen. Dit is Helder dam ook niet gelukt. Ging in de eerste helft het spel vrijwel gelijk op, omdat ook de Boys er nog niet erg „in" waren, toch kwam de rust met een 10 voorsprong voor de gasten, waar de verhouding 11 beter ge weest zou zijn. Doelpuntenregen. De tweede helft Is eigenlijk een déb&cle voor de thuisclub geworden. Eerst schoot Smit in eigen doel, daarna annuleerde referee Melkman een zuiver Helder-doelpunt om direct daarop een „geheide" buitenspelgoal van de gasten toe te kennen. Inplaats van 1—2 was het nu 03 en dat kon het moreel van de Helder-ploeg niet verdragen. De fut ging er uit en de moedeloosheid kwam er in, met het gevolg, dat de Boys voor hun drie laatste doelpunten niet zoo bijster veel hoef den te doen. Niemand zal willen ontkennen, dat de gasten de overwinning verdiend heb ben. Zij bleken goede tactici te zijn door speciaal voor dezen wedstrijd het stopper-spil- systeem toe te passen om aldus Helder met haar eigen wapen te bestrijden! Toch maak ten de roodwitten geen grooten indruk: tegen De Volewijckers speelden zij positief beter. Hun achterhoede speelde echter dezen middag een prima' partij, waarbij de middenlinie zich waardig aansloot. In de voorhoede waren de buitenspelers de mannen waar het van komen moest, terwijl Pierre Mulders zich de tech nische tacticus betoonde. Bij Helder speelde in de eerste helft Hoebe een prachtige stopper- spil-partij en maakte ook Quant een uitste kenden indruk. De anderen, Kenter uitgezon derd, speelden onder hun normalen vorm. Het spelverloop. Om 2.05 uur bracht v. Beekhoven den bal aan het rollen. Gedurende de geheele eerste helft is Helder iets meer in den aanval ge weest. Toch, als de Boys aanvielen, spande het en dreigde er gevaar. De oorzaak daar van was, dat de gasten vlugger afgaven. De Jongh weerde zich terdege, niet altijd zonder succes en het was dan ook geenszins zijn schuld, dat reeds binnen 10 minuten spelen het H.-doel tot tweemaal toe maar op het nippertje aan een doorboring ontsnapte. Daar tusschen door breekt H. tweemaal door, maar het eenige resultaat zijn twee hoekschoppen, door Wieren en Godschalk. Eén moment was er van goed en resoluut spel, toen Godschalk prachtig voorzette, Bijl den bal opving en onmiddellijk aan Wieren doorgaf, die jammer genoeg net over de lat kogelde. Weer een paar aanvallen van de thuisclub, de A.-backs werpen er zich echter steeds onvervaard voor, waarvan het gevolg is, dat Beekhoven c.s. schier geen vrije kans "krijgen. De keeper komt er dan ook schier niet aan te pas, alleen Wieren schiet eens onverwacht in, maar v. d. Horst kan er nog net bij. Even nadat de H.-keeper den bal na een soloren van den rechtsbuiten, ovr de lat gestompt heeft, wordt een prachtige run van Legrand hem noodlottig (01). In de vier minuten die toen nog te spelen waren, zien we dat Wieren, die klaar stond om in te schieten, wel wat hardhandig gevloerd werd. De referee gaf echter corner. Dezelfde speler liep daarna te laat toe op een pass van den rechtsbinnen en toen was het rusten. Tweede helft. In de tweede helft hebben de Boys over- heerscht. Met den wind tot bondgenoot wis ten zij met hun overrompelende tactiek en juist combineeren een doorslaand succes te verwerven. Helder beet flink van zich af, drong de tegenpartij meermalen terug en nu ging het ook in de voorhoede wel met meer élan, maar zonder de noodige zelfbeheer- sching, waardoor het meer een luk-raak schieten was. De gasten hadden meer succes. Reeds na vijf minuten spelen hadden zij hun voorsprong vergroot doorSmit, die in eigen doel werkte. Godschalk en v. Beekhoven wisselden van plaats, maar het baat niet. Wel zien we een paar stormloopen op het A.-doel en eenmaal scoort Bijl, maar „buiten spel" constateert de scheidsrechter ten on rechte. Na 20 minuten spelen wordt Helder's lot bezegeld: een rush van den rechtsbuiten, die het leer in buitenspel-positie ontving, Ken ter loopt ver uit om den bal te onderschep pen, maar de middenvoor is eerder bij het leder, dat kalm in het verlaten doel rolt. En onmiddellijk hierop scoort de linksbuiten, ge heel ongehinderd, nogmaals. Zoo werd het 40. Een vleugelschot van den rechtsbuiten stompt Kenter over de lat. maar toen na 23 minuten spelen de rechtsbinnen een bal, die onvoldoende weggewerkt was, opving, had de talrijke A.-aanhang opnieuw reden tot juichen. Vier minuten voor het einde maakt Gouds blom het halve dozijn vol. %xafidenAjixyAl NEDERLANDSCH SUCCES. Toronto, 21 Nov. (Bijz. dienst A.N.P.). Ritmeester Baron Sirtema van Grovestins wist gisteren een fraai succes te behalen in het jachtspringen van het internationaal concours te Toronto. In een wedstrijd, waaraan uitslui tend werd deelgenomen door officieren, werd onze landgenoot tweede met „Isard". Er waren tien hindernissen in het parcours opgesteld. Winnaar werd de Canadeesche luitenant Cleland. Hoewel het er al héél spoedig in te zien was, dat Schagen de treurige traditie van op eigen terrein te verliezen, ook tegen Wieringerwaard niet zou breken, was het zeker niet noodig ge weest den bezoekers reeds met de rust een veiligen 20-voorsprong te geven! Immers, de verdediging van Wieringerwaard was niet steeds 100 safe en de backs Saai en Her man, die het meer in een trap-maar-weg-hoe- dan-ook, dan in beheerschte defensietaktiek zochten, heeft men het wel wat gemakkelijk gemaakt. Naast perioden, waarin het er op begon te lijken, waren er in de S.-voorhoede te veel inzinkingen, en het weinige doorzettings vermogen voor het doel der tegenstanders was oorzaak, dat vooral voor de rust kans na kans verloren ging. De W.-voorhoede begreep elkaar beter, maar de weinige schotvaardigheid speelde haar dikwijls parten. Van de beide in vallers bij Schagen Bremer speelde voor Middelbeek en Steen voor D. Schoorl vol deed de eerste het beste. Steen heeft hard ge noeg gewerkt, maar kon het tegen de zwaar dere tegenpartij vaak niet bolwerken. Arie Slikker was de groote stuw in het middenveld, die zich in deze gladiatorenkamp blijkbaar uit stekend op zijn plaats voelde. Peetoom deed goede dingen, maar kwam er te kort aan te pas. Als geheel een wedstrijd van matig ge halte! Het verloop. De eerste minuten geven een aardig spel- beeld. Keeper Schoorl krijgt gelegenheid zijn talenten te toonen en werkt op fraaie wijze een paar ballen weg. Een vrije schop voor Schagen schiet Boontjes hoog over. Even later mist Grootes een fraaie kans en dan is het C. de Moor, die de drie on gelukken vol maakt, door voor vrij doel op korten afstand pal naast te schieten. W. begint in te zien, dat het op moet passen, maar gaat het jam mer genoeg meer in forsch bij ruw af spel zoeken. Her haaldelijk moet de scheidsr. Augustein, een vlot fluitist, in grijpen, vooral al3 ook Schagen haar athle- tencapaciteiten gaat demonstreeren. Een prachtschot van Peet oom weet de W.-kee- per, ten koste van een den paal te stompen, blessure nog net langs Eenige keeren ont snapt de geel-zwarte verdediger nog aan het noodlot, maar als een half uur gespeeld is, neemt Hazeloop eindelijk voor Wierin gerwaard de leiding. Bijna direct daarop maakt hij er 20 van. Tot rust blijven de bezoekers dominee- ren. Schijnt het na de Hazeloop. hervatting, dat Sche- gen zich zal herstellen en geven eenige goed geleide aanvallen zijn aanhangers weer moed, reeds na vijf minuten kanlt de W.-linksbuiten Breed uit een moeilijke positie onhoudbaar in (03). Een minuut later is het uit een fraaien kopbal 04. Dan volgt een poosje heen en weer getrap en wordt het een saaie vertooning. Negen minuten voor het einde moet de arbiter heete hoofden van beide kanten kalmeeren en even later redt Peetoom de eer door 'n penalty te benutten (14). Met dezen stand komt dan het einde. f' K.N.V.B. Rotterdam, Voorronde wereldkam pioenschappen: NederlandLuxemburg. VolewijckersHollandia. N.H.V.B. Helder 3Succes 2; HRC 5 HRC 4; Held. Boys 1Schoorl 1; And. Boys 1—VCL 1; Hem 1OKB 1; Schagen 2Oudendijk 1; Hollandia 4Flevo 1; BKC 2Texel 2; De Cocksdorp 1 Helder 4; Helder 5Tex. Boys 1; JVC 1Watervogels 2. feilen Bij de Koninklijke verbonden Nederlandsche Watersport-vereenigingen kwamen de volgen de aanvragen reeds binnen. 45 Juni: Noord-Hollandsche kampioen schappen op het Alkmaarder meer. 89 Juni: Kon. Marine-Jachtclub. De Polder wint met 62. Het wachten op een herhaling van een spel als bjj BKCWieringerwaard werd ook nu weer niet beloond. Trouwens BKC hoefde niet eens op haar best te spelen om van An- dijk te winnen. De Andijkers zijn wel elf ste vige, schier alles meteen in de vlucht rakende boys, hun spel drijft niet in de eerste plaats op speltechnisch inzicht en hierdoor kwam het dan ook, dat het zoo op het oog nogal in drukwekkende spel tegen een lang niet feil- looze BKC-verdediging toch maar heel weinig effect sorteerde, Namelijk slechts één doel punt, waarmee Andijk na een kwartier de leiding kon nemen, toen de dekking zoo zeer te kort schoot, dat de linksbuiten, die overi gens een der besten was, allen tijd had met voorzetten (10). Maar verder kwam Andijk niet. Het was integendeel BKC, dat daarna aan dacht kwam vragen voor een aantal behoor lijke. aanvallen. Uit een daarvan, door Jan v. Wees meestelijk opgezet, scoorde Blok den ge lijkmaker. Het bleef geruimen tijd bij dien gelijken stand, omdat de BKC-verdediging en halflinie doorgaans maar heel slecht afgaven, waarvan de laagstaande zon de schuld was. Toch wist De Schipper nog voor rust met een soloren succes te boeken, en den stand op 21 voor BKC te brengen. In de tweede helft bleek eerst recht welk een overmacht er eigenlijk kon zijn aan de zijde van de thuisclub. Snelvuur. Want toen BKC „er op ging zitten", was het in minimum van tijd met Andijk gedaan. Reeds dadelijk na de hervatting zigzagde Blok door de verdediging, maar bij het inzet ten van den bal gleed het leder van schoen af. Maar onmiddellijk daarop zette Jac v. Wees scherp voor en Keijzer snel naar bin nen gestormd, knalde in (31). De Polderschen heerschen nu dermate, dat Andijk er uit raakt. Keijzer neemt den bal mee, verrast de A-verdediging door er snel mee naar binnen te zwenken en met een zui ver schot is het 4—1. Nauwelijks een minuut later kopt de uit stekend spelende De Schipper een bal over de backs heen, Blok is er meteen achteraan en Van Beek hoeft geen hand uit te steken (5—1). Andijk's keeper begint zelfs een onverschil lige houding aan te nemen en geeft „zoomaar" corners weg. De puntenhonger van BKC is echter gestild en we krijgen voor het verdere niet zoo heel veel mèer te zien. De A.-links- buiten brengt door z'n volhouden nog wat variatie en als BKC haar gasten wat de vrije hand laat, kan deze buitenspeler een hard Productief spel van de gasten. Een fraaie wedstrijd is deze eerste ont moeting in de derde klas tusschen Texel en Succes niet geworden; geen van beide ploegen was in staat om het spel te ont plooien, dat wij van hen gewoon zijn. Succes is ongetwijfeld sterker geweest, het spel der Wieringers stond op een hooger peil, wat vooral bleek uit het aan geven en opvangen der ballen. Bij Texel was de verdediging uitstekend, doch de voorhoede geheel ongevaarlijk. Het terrein was ondanks de hevige regen der laatste dagen uitnemend bespeelbaar; het fraaie weder had een talrijk publiek naar het veld gebracht. Alleen de laaghangende zon was voor de spelers zeer hinderlijk. De wedstrijd. De elftallen stelden zich als volgt op: Texel L Dukers D. Zuidewind Jo Ran H. Nuijens De Graaf A. Hulzinga M. Vlaming Jn. Bruin G. Witvliet H. Ran R- Neyens Lont Schmidt Pot Koorn Kuyper Idema Montulet Kerkdijk Rjjkers Schotting Posthumus Succes. Beide clubs speelden met een stopperspil Succes wint de toss en kiest eerst met de zon achter te spelen. Het spel gaat aanvankelijk geljjk op, met Texel iets meer in den aanval; g, vaar bestaat er evenwel voor het doel der Wieringers weinig en na ongeveer een kwar tier spelen zakt het spel van de Texelaars eenigszins in. 't Eerste schot, dat gelost wordt is van Schmidt, waarmede Dukers evenwel weinig moeite heeft; kort daarop ontstaat een moeilijke situatie voor 't Succes- doel, doch Witvliet schiet keihard naast. Hierna ontstaan enkele corners op het doel van Texel, waarvan een bijna een doelpunt oplevert; ook krijgt Succes een vrijen schop, dicht bij het T.-doel, doch deze gaat over. Hierna krijgt Jn. Bruyn nog een kans om te doelpunten, doch hij wordt van den bal ge zet en de bal gaat uit. Nu ontstaan verschil lende moeilijke momenten voor 't doel der gastheeren, doch de voorhoede van Succes verknoeit veel door buitenspel .hierop had de scheidsrechter een uitstekende kijk). Succes ineemt de leiding. Plotseling komt een doelpunt van Succes, een goal, waarop zeker de rechtshalf Kerk dijk, die vanaf de middenzijlijn op 't doel schoot, wel niet gerekend had. De bal stuitte voor 't doel neer en door de zon greep Dukers mis (10. Voor de rust kwam in dezen stand geen verandering meer. Het was een verre van fraaie vertooning nu, omdat aan beide zijden in de voorlinie leelijk werd geknoeid. Succes evenwel wist het veel vaker tot een aanval te brengen. Na de rust. In de tweede helft had Texel de zon ach ter, doch het spel der gasten werd nu voort durend beter en bij Texel waren Witvliet en Vlaming voor en bijna de geheele mlddenline er geheel uit. De wedstrijd verstreek meer en meer en we meenden al dat er verder geen verandering in den stand zou komen, ondanks het moeilijk werk dat Dukers te doen kreeg, toen bij een scrimmage voor het Texelsche doel, Schmidt wist te doelpunten (20). Succes speelde met dezen voorsprong aan merkelijk beter; wij noteerden nog een prima schot van Kuypers, dat corner werd gewerkt, een idem van Schmidt, dat Dukers hield. Aan de andere zijde maakte Posthuma enkele minder gevaarlijke schoten onschakeljjk, o.a. een van Vlaming en een van H. Ran. Even voor het einde doelpuntte Pot nog eens onfeilbaar uit een van rechts komenden voorzet (30). Nog eenmaal wist Succes Dukers te pas- seeren, doch de scheidsrechter kende dit o.i. zuiver doelpunt niet toe. Tegen het einde viel Dukers nog uit, doch in den stand kwam geen verandering meer. Een tegenpunt had Texel in de eerste helft verdiend. schot tegn de lat lossen. Even later zet hij keurig voor, wat de rechtsbinnen met een mooien kopbal tot een doelpunt promoveert (52). De Schipper wil nog een doelpunt ma ken. Zijn harde schot slaat Van Beek terug en Keijzer, alweer verrassend snel opduikend, doet de rest (62). Alzoo een wedstrijd, waarvan de uitslag, zoo belangrijk voor de ranglijst, het voornaamste was en die Goudswaard behoorlijk heeft ge leid. Het was een eigenaardige wedstrijd, die gis ter in Bovenkarspel werd gespeeld. Hiermede doelen wij op de spelverhouding en de uitslag. De club, die drie-vierde deel van den wedstrijd in den aanval was, heeft tenslotte toch genoe gen moeten nemen met een 21-nederlaag. De oorzaak hiervan was de totale schotloos heid der D.T.S.-voorhoede. Talrijke kansen hebben zich voorgedaan maar even talrijk waren de keeren, dat er gemist werd. Bij Strandvogels deden zich veel minder kan sen voor want meestal kwamen zij niet verder dan de D.T.S.-backs. Zooals gezegd, speelde het grootste deel van den wedstrijd zich af op de Strandvogels-helft, doch zelden heeft het publiek kunnen genieten van goed spel. Daarvoor misten beide ploegen de capaciteiten. Weliswaar waren er eén paar spelers die boven het niveau van hun medespelers uit staken, doch deze vermochten niet het geheel tot een mooi kijkspel te maken. Scheidsrechter Nolten hield de teugels ge lukkig goed strak, wat gezien het forsche spel van enkele Strandvogels wel goed was. Toen om twee uur begonnen werd, was het veld, hoewel wat ongelijk, goed bespeelbaar en al dadelijk was het DTS dat aanviel. Een mooie kans van den rechtsbinnen werd ge> mist. Na ongeveer een half uur spelen kreeg de S.-rechtsbinnen vrij spel, zwenkte naar binnen en plaatste den bal naar den links binnen en terwijl velen meenden, dat de scheidsrechter voor buitenspel zou fluiten, deed hij dit niet en het eerste doelpunt was gemaakt. Na de rust was de DTS-voorhoede wat ge wijzigd en hoewel dit geen verslechting was toch bracht dit niet de linie, die het overwicht in doelpunten kon uitdrukken. Uit een van de vele aanvallen liep de Strand vogels-keeper uit zijn doel, miste en zoodoende kreeg de D.-linksbinnen een kans, welke hij niet missen kon (11). Dit zou een dragelijk resultaat geweest zijn, maar een treuzeling in de D.-achterhoede be sliste d enwedstrijd. De rechtsbuiten van Str. vogels kon toen zijn club de leiding bezorgen met een goed schot (21). Hoewel DTS nog hard werkte voor een over winning en eenmaal de paal slechts redding kon brengen, kwam het einde van dezen wed strijd met een resultaat, dat Strandvogels niet verdiende. De uitslag van den wedstrijd DTS 3Oudorp 2 was 13, zoodat DTS 3 haar eerste neder laag leed. Op volkomen regelmatige wijze beel Succes 2 de meerdere over het sterke Schoorl. Door dat de voor deze ontmoeting aangewezen scheidsrechter verstek liet gaan, trad een der marinemannen, die ook de juist gespeelde ont moeting Succes 3Zeemacht 2 leidde, als ar biter op. Zijn leiding was buitengewoon cor rect. Succes 2 maakte dezen middag een zeer goeden indruk en in de eerste helft was zij dan ook in alle opzichten de meerdere. De wedstrijd werd in een zeer hoog tempo ingezet en beide elftallen verrasten ons door hun vlot en aan trekkelijk spel. Aan beide zijden blonken de backs en vooral de spil uit. Met een kopbal van Posthumus (na een aar- digen omhaal van Brouwer) nam Succes al spoedig de leiding (10). Daar Succes er zoo goed in was, hield zij de meeste kansen aan haar zijde. Zij trad vrijwel doorloopend aan vallend op. De Successers wisten nog voor de rust bij een scrimage voor het Schoorl-doel den voorsprong te vergrooten (20). Het terugtrekken van de Succes-middenlinie in de tweede helft was in zooverre fout gezien, dat Schoorl nu volop gelegenheid kreeg ten aanval te trekken. Het laatste half uur kwam Succes er bijna niet meer aan te pas en speelde de strijd zich voornamelijk op haar helft af. Ongetwijfeld had Schoorl hier een misschien wel twee tegenpunten verdiend, maar op won derbaarlijke wijze wist Slikker zijn doel schoon te houden. Het gelijk was ditmaal eens aan Succes-zijde. Aan de andere zijde ging een op- geelgde kans voor Kuiper door een wel wat al te hardhandig ingrijpen van een Schoorl-back verloren. Er was echter geen reden voor het toekennen van een penalty. Gezien het spel verloop heeft Succes 2 verdiend gewonnen. D.O.S.K.O. 1—H.R.C. 5 2—5 D., dat ook thans nog een invaller heeft voor haar rechtsbuiten, begon zeer hoopvol, want de wedstrijd is nog geen minuut aan den gang of D. heeft de leiding genomen, door haar rechtsbinnen. Lang heeft ze hier echter geen plezier van, want geen vijf minuten later maakt H. gelijk. D.'s linksback raakt gebles seerd en moet het veld verlaten, hierdoor raakt de D.-achterhoede haar vertrouwen kwijt, waarvan H. goed weet te profiteeren en met een weinig geluk weet zij zich voor de rust een nuttigen 41 voorsprong te verschaffen. Hoewel D. in het veld niets minder is, na de rust zelfs meer in den aanval, is het verband totaal zoek. Wel weet D. den achterstand te verkleinen, doch H. bleef enthousiast doorwer ken en haar plaatsen was beter verzorgd. Het gelukte H. dan ook den stand op 52 te bren gen, waarmede zij een verdiende, doch geflat teerde overwinning behaalde. 0 Biljwitesi De Amsterdammer Sweering is weer kam pioen van Nederland ancre cadre 71 2 ge worden. Evenals Dommering won hij 5 van de 6 partijen, doch in den eindstand was zijn moyenne iets beter dan dat van den Arnhem mer. De favoriet Atie Bos stelde in dit tour- nooi ernstig teleur. Kust 2—0 Het vergroote Stadion te Altona was gister middag met 55.000 toeschouwers tot de laatste plaats bezet, toen de wedstrijd tusschen Duitschland en Zweden in de voorronde van het wereldkampioenschap onder koud, maar zonnig weer begon. Er lag nogal wat sneeuw op het veld, hetgeen echter niet verhinderde, dat deze laatste landenwedstrijd van Duitsch land in 1937 een zeer aantrekkelijk karakter droeg. Nauwelijks had de Tsjechische scheidsrech ter Pfitzner beginnen gefloten, of de eerste aanval der Zweden, die hadden afgetrapt, werd afgeslagen en even later moest Duitschland reeds een hoekschop nemen. Siffling stelde zich even buiten het strafschopgebied uitstekend op, hij wist den naar hem geplaatsten bal met een hard schot in een doelpunt om te zetten. Na twee minuten spelen leidden de Duitschers reeds met 10. Zes minuten later was het wederom de Duitsche midvoor, die met een zuiver schot den bal ten tweede male achter Bergqvist plaatste. Maar daarna ging het min der voorspoedig. De Duitschers verminderden het tempo en de Zweden profiteerden daar uit stekend van. Hoe meer de tijd vorderde, des te beter kwamen de Zweden er in en door hun snelle, goed opgezette aanvallen wisten zij menige gevaarlijae situatie voor het Duitsche doel te scheppen, waarin doelman Jakob zich ditmaal niet zoo zeker toonde als anders, ter wijl hij ook over geluk niet te klagen had. Steeds weer kwamen de Zweden terug, de Duitsche achterhoede kreeg het heel druk en hoewel menige moeilijke situatie kon worden overwonnen, maakte het Duitsche achtertrio toch niet zoo een sterken indruk. Kenmerkend voor het overwicht van de Zweden in het laat ste gedeelte van de eerste helft was wel, dat er vijf hoekschoppen genomen werden, tegen Duitschland geen een. Vooral linksbinnen Grahn speelde een goede partij, het snelle, sobere spel van de voorhoede was in deze periode zeer gevaarlijk. Ongetwijfeld was de 20-voorsprong met de rust dan ook niet ten volle verdiend voor de gastheeren. In de tweede helft bleek het al spoedig, dat Duitschland het ook nog wel anders kon. Technisch hoogstaand en buitengewoon snel vleugelspel brachten de ZweedsoUe achter hoede ir. groote moeilijkheden en het duurde dan ook maar drie minuten, of na prachtig samenspel tusschen Urban, Schoen en Szepaa was de stand 30 door een uitstekend doel punt van den Duitschen debutant in het Duit sche elftal, Schoen. Dadelijk had deze jonge speler uit Dvesden hierdoor de volle sympa thie van liet publiek, dat hem voortdurend aanmoedigde. En inderdaad was deze Schoen in de tweede helft de beste speler van het veld. Zijn baltechniek en zijn kopwerk ston den op een zeer hoog peil, tezamen met Leh- ner vormde hj den gevaarlijksten vleugel, zijn snelheid en zijn prachtige zuivere schoten wa ren een voortdurend gevaar voor de Zweden. De geheoie Duitsche voorhoede echter speel de in de tweede helft veel beter dan in de eerste. Een vrije schop belandde precies bij Siffling, die tenslotte uit een kluwen van spe lers den bal met zijn hoofd over de Zweedsche doellijn plaatste, zoodat na 14 minuten de stand 40 was. De Zweden hadden in deze periode niet veel in te brengen. Het waren de Duitschers, die den toon aangaven met hun prachtig, open aanvalsspel en hun goede posi- tiekiezen. Szepan zwierf overal rond, Urban gaf uitstekende voorzetten van den linker vleugel en was ook door zijn snelheid gevaar lijk, Siffling was na Schoen de beste aanval ler. De Zweedsche middenlinie en verdediging kon het tegen deze overmacht niet altijd bol werken en hoewel de gasten zich moedig ver weerden, werden zij steeds meer teruggedron gen. Alleen de doelman Bergqvist speelde een prachtige partij, hij heeft heel wat doelpunten voorkomen door de moeilijkste ballen vallen de of springende te bemachtigen. Hij kon evenwel niet voorkomen, dat zijn doel voor de vijfde maal doorboord werd. Het was weer Schoen, dit dit klaar speelde. Een prachtige voorzet van links van Urban kwam precies bij den debutant terecht, die den bal van 15 meter afstand ineens in het Zweedsche net joeg. Het was het fraaiste doelpunt van den wedstrijd. Hierna kwamen de Zweden weer wat meer in den aanval. Het spel der Duit schers verslapte eenigszins en hierdoor kre gen de gasten nog eenige kansen om de eer te redden, maar dit gelukte hun niet. met een 50 overwinning kwam het einde, een over winning, dit wel iets te groot voor dê Duito- schers is uitgevallen, minstens één tegenpunt hadden de Zweden voor hun moedig spel ze ker verdiend. Deze wedstrijd heeft geen enkelen invloed op het al dan niet uitkomen in de eindstrij den van het tournooi om het wereldkampioen schap te Parijs, daar zoowel Duitschland als Zweden zich hiervoor reeds door overwinnin gen op Estland en Finland hebben geplaatst. Komende wedstrijden te Nieuwe- Niedorp en Schagen. Zaterdag werd in het clubgebouw van de IJsvereeniging Groningen de jaarlijksche ver gadering gehouden van den Kon. Ned. Schaat senrijdersbond, onder voorzitterschap van den heer mr. C. P. Eecen Gzn., te Oud-Karspel. De vergadering hechtte, onder hartelijke toejuichingen, haar goedkeuring aan de be noeming tot eere-voorzitter van den heer G. W. A. van Laer J. Czn., die wegens Zijn be noeming tot voorzitter van den Internationalen Bond zijn functie heeft neergelegd. De voor zitter gaf een overzicht van den staat van dienst van den heer Van Laer ten aanzien van den Bond en bracht hem dank voor het vele, dat hij in het belang van den Bond heeft gedaan. Spr. hechtte den heer Van Laer onder applaus der vergadering het eereteeken op de borst. Als plaats voor de volgende algemeene ver gadering werd Bergen aangewezen. Kampioenschappen. De provinciale kampioenschappen van de lange baan zijn toegewezen voor Noord-Hol land aan Purmerend. De proefwedstrjjden kregen voo. de pro vincie Noord-Holland: Nieuwe Niedorp. De eindwedstrijden kregen voor A. en B.: Oud karspel, voor C. Schagen. De wedstrijd om het kampioenschap voor Nederland werd toegewezen aan Zutphen.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 9