Verre Oosten conferentie ten grsve gedragen Weinig nieuws bij de Justitie=begroofing JUTT Onze kindermiddag in Wieringen JmarktbêrichtenIS Duifsch'and spionneert te Weenen Poolsch vliegtuig vermist Het Parijsche complot Betrekkingen Te huur Te koo Te koop Diversen Kersfgave voor werklozen Aljechin biedt remisie aan Tweede Kamer Heb ik wel voorspeld, zegt Italië Janson vormt Kabinet Een werkster Engen gevraagd aangeboden aangeboden gevraag aangeboden Heibaas met stelling neergestort Wijziging crisisinvoerwet Een middag van waar genot De Haag, 24 November 1937. Het nieuwe Kabinet haalde hedenmiddag ■zijn derde door de Tweede Kamer goedge keurde begrooting namelijk Justitie binnen, en moet er dus nog acht bekrach tigd zien, waarvan verschillende „kluiven" van je welste mogen heeten. Economische Zakert, Defensie!, Onderwijs, alleen reeds het noemen dezer namen „Speaks volumes"! Gelnkl<ier wordt thans weinig meer gedaan tvm 't tijdroovende repliceeren, zoodat hij 't afdoen der zaken de gang er steeds in bliift. Zeker is, dat ook van achter de minis- ■ferstafel veel tot het snel afdoen der kwes ties kan 'worden meegewerkt, doch de in druk valt moeiliik uit te wisschen, dat de nieuwe Excellenties, die reeds aan het woord zijn geweest in de Kamer, de hoeren Romme, Van Boeijen en Geseling alle niet. bepaald „kort en bondig" zijn aange legd, doch integendeel houden van uitvoe rige uiteenzettingen. Wat minister Goseling betreft, zijn ant- woord-rede van vanmiddag was eveneens zeer uitvoerig, kon gelden als een middel om de Kamer heel precies 's ministers in zichten en bedoelingen te verduidelijken, doch bracht zeker na de Memorie van Antwoord weinig nieuws. De leden Bakker-Nort (V.D.) en Wende- laar (V.B.) hadden aangedrongen op spoed met een nieuwe vreemdelingenwet welke voor de z.g. niet-toegelaten vreemde lingen een rechtspositie zou scheppen. Z. Exc. bleek huiverig voor het stellen, in de ze, van vaste normen, allereerst omdat de algemeene situatie in Europa te onregel matig is. De Regeering is zich er natuurlijk van bewust, dat bij het behartigen van deze zaken het eigen landsbelang voorop moet staan. Tn deze wees mr. Goseling er den heer Van der Goes van Naters speciaal op, dat het politieke gevaar vanuit het buiten land niet slechts van één zijde dreigt, en wel van de nationaai-socialistische, maar evenzeer van de Communisten, die op in ternationalen leest geschoeid zijn en de besluiten der Komintern moeten uitvoe ren, aldus zoo zei de minister „een primair infectie-gevaar" opleverend. Maar intusschen zou Z.Exc. zeker niet na laten, tegen de „Fichte Bund" op te treden, waar hier stellig sprake is van wetsovertre ding bij de nazi-propaganda. Doch het is steeds moeilijk, bij drukpersdelicten, de ware schuldigen te vinden Het tweede belangrijke onderwerp betrof de echtscheiding. De Regeering wil immers scheiding bij onderling goedvinden for meel verboden ook practisch onmogelijk maken door een wijziging van het proces recht, waardoor een bloote beschuldiging of het laten gaan van verstek niet meer vol doende is voor het ontbinden van een huwe lijk. De Regeering wil géén verruiming van de echtscheidingsmogelijkheid, en het noemen van enkele „zielige gevallen" zei de be windsman maakt niets uit. De ernstige wil om in onderlinge harmonie de groote levensgemeenschap op te bouwen behoort voorop te staan, ten bate van jong-Nederland vooral!, riep mr. Goseling uit. Bij de replieken kwam de gisteren door den minister afgestrafte! heer Rost van Tonningen (N.S.B.) nader verduidelijken, dat hij geen critiek had geoefend op de ka tholieke kerk, maar op het „politieke katho licisme". Voorts ontkende hij, dat de N.S.B. anti-semietisch zou zijn, persoonlijk verzeke rend, dat hij aantasting van het persoon lijke geweten als een misdaad beschouwt. De heer Rost gevoelde blijkbaar wel, dat hij iets tegenover de Kamer had „goed te ma ken"! Op zeer laat namiddaguur bracht presi dent Van Schaik zoowaar nog de begrooting van Sociale Zaken op het tapijt en daarbij kregen we nog een „maidenspeech" te beluisteren, en wel van den heer Woudenberg (N.S.B.), die voorop stelde, dat praten met de Regeering z.i. ei genlijk geen nut heeft, maar evenwel noch tans en desalniettemin: de N.S.B. zou haar critiek niet sparen. Minister Romme erken de het hopelooze van een gedachtenvvisse- ling, wilde toch niet nalaten even 'n ..lijstje te geven van al hetgeen onze Regecring in de afgeloopen jaren voor de werkloozen heeft gedaan, en: dat mocht er wezen! De negcnmogendhedenconferentie is gis teren voor onbepaalden tijd verdaagd. De Chineesehe delegatie is tenslotte accoord ge gaan met de slot-verklaring, waarin o.m. ge zegd wordt, dat de conferentie in de bestaan de omstandigheden geen kans ziet haar pro gramma te verwezenlijken. Er is tijd noodig voor de bestudecring van nieuwe procedu- res. De Chineesehe delegatie heeft echter ook een eigen verklaring afgelegd, waarin be treurd wordt, dat voorstellen tot zekere stel lige maatregelen niet in overweging zijn ge nomen. Verschillende gedelegeerden verklaarden, in de slotvergadering, dat de verdaging in het geheel niet beteekent, dat het bestudeer de vraagstuk niet meer de belangstelling der verschillende mogendheden zal hebben. In het „Verslag der conferentie" wordt o.m. gezegd: De conferentie is er van overtuigds dat geen enkele juiste en duurzame regeling van internationale geschillen door wapen geweld tot stand kan komen. Een bevredi gende regeling kan niet worden bereikt door rechtstreeksche onderhandelingen tusschen de beide partijen. De conferentie gelooft, dat een bevredigende oplossing slechts kan wor den verkregen langs den weg van bespre kingen met de andere mogendheden, die groot belang bij het conflict hebben. De conferentie stelt er prijs op opnieuw te verzekeren, dat de beginselen van het ne- genmogendhedenvedrag behooren tot de grondbeginselen, welker eerbiediging voor den wereldvrede onontbeerlijk is. Zij gelooft, dat een snelle staking der vijandelijkheden in het verre oosten niet alleen in het belang van Japan en China, maar in dat van alle landen zou zijn. Graaf Aldravandi legde namens de Ita- liaansche delegatie de volgende verklaring af: „Van de eerste bijeenkomst af heb ik verklaard te twijfelen aan het nut dezer conferentie Mijn twijfel is gegrond geble ken. Niemand acht deze verdaging natuur lijker dan ik. Ik zou het zelfs juist gevon den hebben, als de conferentie ontbonden was. Niettemin stem ik in met de voorge stelde verdaging. Ik verklaar mij echter te gen de motiveering van het document. On der deze omstandigheden kan ik niet mijn toestemming voor aanvaarding van dat do cument geven". Jaspar niet opgenomen. Ten langen leste is Janson erin geslaagd een Belgische regeering samen te stellen. Veel wijzigingen in de oorspronkelijke lijst zijn er niet geweest'. Jaspar was het strui kelblok en deze is dan ook niet opgenomen. Gisteravond heeft het reeds beëedigde Ka binet zijn eerste vergadering gehouden. Oostenrijksche officieren in hech tenis genomen. Dezer dagen zijn, zegt het Vsbl., in twee kazernes te Weenen, een tiental hoogere of ficieren in hechtenis genomen, wegens spion- nage ten gunste van Duitschland.' Men is reeds weken bezig, de wapendepots van het bondsleger te ontruimen en de wapenvoorra- den naar andere plaatsen over te brengen, die streng geheim moeten blijven. De ge arresteerde officieren maakten zeer nauw keurige aanteekeningen over omvang en hoedanigheid der voorraden en over de nieu we bewaarplaatsen, waarin wapens zoowel als munitie werden ondergebracht. Een dezer officieren gaf een recruut op dracht, een brief ergens heen te brengen en daar te zeggen, dat deze zou worden afge haald. Verschillende bijkomstige omstandig heden kwamen den recruut vreemd voor. ïn plaats van zijn opdracht uit te vo'eren, stelde hij den brief in handen van een hoogeren superieur. Uit den inhoud kwamen zoowel de militaire spinonnage als de naam van den spion en zijn medeplichtigen aan het licht. Het schijnt ondertusschen, dat de zaak met de arrestatie van de tien officieren niet afgeloopen is; naar verluidt, zullen er nog verdere in hechtenisnemingen en ook degra daties volgen. Het vermoeden is gewettigd, dat ook de huidige verplaatsingen van wa- penvoorraden hun aanleiding vinden in reeds vroeger gepleegde spionnage. In Macedonië neergestort? Het gewone vliegtuig van de Lijn Pales- tna—Warschau is Dinsdag tusschen Salo- niki en Boekarest verdwenen. Het toestel was Maandag uit Lydda vertrokken en kwam 's avonds te Athene aan. Het vloog verder naar Soloniki, vanwaar het den vol genden ochtend vertrok. Sedertdien heeft men niets meer van het vliegtuig gehoord en men veronderstelt, dat het een noodlan ding heeft moeten maken in de schaarsch bevolkte streek van Bulgarije. Aan boord van het toestel bevonden zich drie leden van de bemanning en drie pas sagiers. Het vliegtuig had gistermiddag kwart over één te Warschau aan moeten kom$n. De Bulgaarsche, Grieksche, Roemeensche en Zuidslavische autoriteiten zijn gewaar schuwd en een speciaal vliegtuig is op zoek gegaan. Nader wordt gemeld Volgens uit Bul- gaarschMacedonië ontvangen berichten zou het vermiste Poolsche vliegtuig in het gebergte, op 20 kilometer van de Bulgaar sche stad Swetiwratsj, neergestort zijn. De autoriteiten hebben gistermorgen vroeg een hulpexpeditie naar dat gebied gezon den, die 's avonds nog niet terug was. Verdere huiszoekingen leveren weinig op. Enkele arrestaties. Gisteren is een huiszoeking gedaan in de woning van generaal Dusseigneur, ex-chef van het militaire kabinet van Laurent Eynac toen deze nog minister van luchtvaart was. Het onderzoek schijnt geen belangrijke re sultaten te hebben opgeleverd. Er is een aan tal dossiers in beslag genomen, welker in houd echter nog niet bekend is. Den generaal werd verzocht zich naar de Süreté Générale te begeven, waar nij den nacht zal doorbrengen. Generaal Dusseigneur. die 't bevel heeft gevoerd over de luchtbasis te Chartres, is buiten dienst. De geheime organisatie, welke bekend stond onder de naam „Cagoule" blijkt, naar de directeur van de Sureté gisteravand aan de pers mededeelde, in werkelijkheid 'C)o- mité (S)ecret (A)ction (ll)evolutionnaire te heeten. De leden van den generalen staf van 'We organisatie waren in het bezit van een drie- kleurigen armband met een plaat van blauw Zoekt l) een werkster die van aanpakken weet? Geeft dan nog heden Uw fatteibfe. op. De kosten? Gering! Er biedt zich aan: net MEISJE v. d. e. n., in Den Helder, v.g.g.v. Brieven letter X, Boekhandel TRAPMAN, Schagen. Nette WERKSTER gevraagd voor Donderdags den geheelen dag. Brieven onder No. 337, aan het Bureau van dit blad. Te huur per 1 Dec. voor klein Offic. gezin: ruime gem. Zit- en Slaapkamer met badk. en vrije keuken. Brieven onder No. 328, aan het Bureau van dit blad. Te huur: Perc. Emmastraat 31, p. w. 4.25, water vrij. Brakkeveldweg 38. w. Te bevr.: Te huur: BENEDENHUIS, Broodsteeg 5, v. kl. gezin, 2. p. w., w. vr. Adres: Molengracht 11. Te koop gevraagd: Heele en gedeelt^Hjke Inboedels. Tevens alle soorten losse goederen. Verkooplokaal „De Schakel" HUIS te koop gevr. Polderweg van Wilhelminastr. tot Kruger- str. Br. m. uiterste prijsopgave ond. No. 335, Bureau v. d. blad. Te koop een z. g. a. n. VLIEGENDE HOLLANDER, koopje. Adres: Bureau van dit blad. Te koop: nieuw Willem II BILJART van 65.voor 40. Adres: Bureau van dit blad. Te koop: modern WOONHUIS, is ook geschikt voor 2 kleine ge zinnen. Adres: Bureau van dit blad. Te koop: een DAMESRIJWIEL, als nieuw, gemerkt Juncker. P. M. HEIJLIGENBERG, Spoorstraat 99. LES gevraagd voor opleiding Construeteur-Teekenaar (Machh nes). Brieven met prijsopgaaf onder No 339, Bureau van dit blad. KOSTHUIS aangeboden, iet vrije kamer. Adres: Prinsenstraat 7. Aangeboden: net degelijk KOSTHUIS. Adres: Breewaterstraat 40. Verloren bruine glacé Heeren handschoen op het Helder-ter- rein. Vriendelijk verz. terug te bez.: Parallelweg 19. Direct gevraagd net KOSTHUIS met huiselijk verkeer. Geen be roeps. Brieven onder No. 336, aan het Bureau van dit blad. Indien U prijs stelt op plaatsing van Uw In de Held. Courant van morgen, laat Uw opgaaf 's middags vóór 4 uur in ons bezit zijn email, waarop een lelie was afgebeeld. Twee van dei-gelijke armbanden zijn in beslag ge nomen tijdens een huiszoeking bij den maga zijn-employé Correze, den secretaris van Eugene de 1'Oncle, tegen wien een arrestatie bevel is uitgevaardigd. Sedert gisteren zijn vier arrestaties ver richt. Gearresteerd werden de sergeant-vlie ger Chéron, die lid was van de „Csar" en drie Algerijnen, die te Parijs woonachtig zijn en die lid waren van een organisatie, „Aigerie Franqaise" genaamd. Zij onderhielden rela ties met Robert Longone, secertaris-generaal van het blad „Courrier Royal". De politie gelooft, dat deze drie Algerijnen belast waren met de aanwerving van be trouwbare mannen. Nog een gewonde. Gisterochtend waren op den Oostkanaal- weg te Alphnn aan den Rijn eenige arbeiders bezig met het wegbreken van een ongeveer acht meter hooge heistelling. Terwijl de 43- jarige heibaas J. de Pater naar boven klom om de katrol te verwijderen, maakten twee andere arbeiders buiten diens voorkennis, de staaldraden los met het gevolg, dat het gevaarte omkantelde en de heibaas mede omlaag stortte. Hij werd poet ernstigé ver wondingen opgenomen en in zorgwekkénden toestand naar het ziekenhuis te Leiden over gebracht. Een der andere arbeiders, C. Voor- douw, werd door een vallende paal getrof fen en aan beide beenen gewond, doch niet ernstig. Het departement van Sociale Zaken heeft volgens het Vsb. een circulaire aan de ge meentebesturen gezonden, waarin wordt medegedeeld, dat dit jaar aan de steuntrek kende werkloozen weer een Kerstgave kan worden verstrekt, welke kan bedragen 25 pet. aan uitkeering over de week van 12 tot 18 December. De Kerstgave kan ook worden toegekend aan de werkloozen, die uitkeering ontvangen uit hun werkloozenkas, wanneer de kasuitkeering eventueel kasuitkeeriing plus kastoeslag minder bedragen dan de steun plus de Kerstgave zou bedragen hebben, indien ze niet kastrekkend waren. Tijdelijke stopzetting werkver schaffing. Voorts is aan de gemeentebesturen bericht, dat de werkverschaffing, zooals de laatste jaren gebruik is, stopgezet zal worden van 20 December tot 8 Januari, behalve in die gevallen waarin de bestekbepaiing der aan nemers zich tegen stopzetting verzet. Gedurende deze periode gaan zij, die in de werkverschaffing geplaatst zijn, over op de gewone steunregeling. Voor de kleine zelfstandigen, die niet onder de steunrege ling vallen, is eveneens een voorziening ge troffen. Door Euwe aanvaard. Naar wij vernomen heeft dr. Aljechin remise voor de 20ste partij aangeboden, hetgeen door dr. Euwe aanvaard is. De afgegeven 41ste zet van Aljechin was: Db8 X a7. De stand is thans: Aljechin 11, Euwe 9. De 21ste partij wordt hedenavond in „Krasnapolsky" gespeeld. 476ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) lste klasse, 3de Uist Trekking van Woensdag 24 November 1937 Hooge Prijzen 1500.— 15737 400.— 13257 200.— 5042 Prijzen van 20.— 271 320 446 607 14S5 1582 1646 1796 1991 2156 2263 2338 2398 2585 2648 2795 2982 3079 3194 3643 3957 4594 4656 4653 4689 4695 5104 5392 5529 5869 5878 6014 6048 6157 6416 6429 7077 7202 7438 7942 8054 8564 8987 9045 9172 9241 9460 9851 9976 10313 10454 10658 10709 10766 11001 11571 12027 12182 12243 12381 12490 12909 12924 13088 13093 13179 13270 13366 13539 13692 13735 13763 13837 13858 13918 14083 14619 14624 15139 15243 15309 15623 15890 16184 16566 16575 16773 16817 17721 17749 18057 18148 18246 18362 18420 18787 18850 .Verbet. Ie klasse, 2e lijst: 6326 m. z. 6324. Volmachten slechts dienstbaar bij „overmatige invoer". Minister Steenberghe heeft een nota van wijziging ingediend op het aanhangige ont werp crisisinvoerwet. In deze nota is thans opnieuw het begrip „overmatige invoer" opgenomen, waardoor de scherpe kantjes van deze veelbestreden wet wat zijn afgevijld en het permanente karakter, waarvoor velen vreesden, veel van zijn beteekenis heeft verloren. WIERINGEN In Cinema de Haan waren gisterenmiddag ongeveer 200 kinderen bijeen. Direct na de opening prepareert het jonge volkje zich reeds op den-slagzin, waarmede de fiets is te winnen. Het allereerst zien we Prof. Melorini, de man die de jeugd met zijn goocheltoeren versteld doet staan. Alles goochelt hij bij el kaar. Ja, hij kon zelfs geld goochelen. Ook werd weder de traditioneele pannekoek ge bakken. Vervolgens kregen we de opvoering van de kinderoperetfe „Repelsteeltje", in vijf bedrij ven. Van deze opvoering werd werkelijk ge noten. Alles was tot in de puntjes verzorgd. Van de costumes was veel werk gemaakt. De kinderen zongen mooi, alles was zuiver en we hebben geen enkel ongelukje ge hoord. De leider, de heer de Hoog, die de ze operette in ongeveer vijf weken instu deerde alle lof. Men kon zien dat hij de touwtjes in handen had. Tusschen het vierde en laatste bedrijf werden de letters van de slagzin getoond. Na de opvoering van „Repelsteeltje" kre gen we tot slot Prof. Melorini met zijn pop, die lacht en spreekt. Ook deze attractie ging er bij de jeugd in. Wat hebben ze ge lachen om „Greetje" Hoe kon die pop nu toch praten. Alles bij elkander een middag waar ge noten is en die op een uitstekend peil stond 't Was aan de jongens en meisjes te zien, dat de opvoering naar meer smaakte. Wie weet!? Politie. Aan komen loopen: Een bok. Verloren: een kindertaschje, gemerkt G. K. Inl. bij den gemeente-bode. In het Witte Paard. Dinsdag jl. had vanwege het N.V.V. een filmvertooning plaats in Cinema De Haan. Te ruim acht uur héette de heer F. Bont- kes, voorzitter Wieringer Bostuurdersbond, de talrijke aanwezigen welkom. Na een aardig voorprogramma kregen we de schitterende hoofdfilm „In het Witte Paard". Een film, waarvan een ieder ge noot. Met eenige dansen werd dezen goed geslaagden avond gesloten. ANNA PAULOWNA Biljarten. Rij den heer Sliker speelde groep 3 van de biljartvereniging „Anna Paulowna" tegen groep 5. Van groep 3 won: Jn. Blaauboer (27) van Jb. Dekker 35, C. Slikker 283, L. F.lfring 17, H. Ruysenaars 14. K. de Groot (37) van Jb. Dekker 17, C. Slikker (155), H. Ruysenaars 21. F. Alkemade (52) van C. Slikker 174, H. Ruysenaars 29, Jb. Dekker 39. S. Wilms (35) van L. F.lfring 24, Jb. Dekker 31, C. Slikker 123. Van groep 5 won H. Ruysenaars (30) van S. Wjlms 27. L. Elfring (30) van F. Al kemade 25, K. de Groot 34. Groep 3 won dus met 13 tegen 3 van groep 5. Bouwvergunningen. B. en W. verleenden vergunning aan G. A. Kesting voor den bouw van een bollenschuur aan den Schorweg. Geslaagd. De heer J. Th. Dudock slaagde te Haarlem voor het Ward-muziekdiploma No. 3, ST. NICOLAAS-ATTRACTIE. De uitslag van den eersten gooiavond was: le prijs M. v. Zandwijk 9992 2e prijs J. Bouwens 9638 3e prijs F. van Steyn 9209 DAMCOMPETITIE „HET NOORDEN." le klasse D.A.P. I EXCELSIOR I J. MeijerII. Veenstra 02 Th. VlaarK. D. Sas 0—2 W. P. AlkemadeJ. B. Pieterse 02 W. Th. AlkemadeJ. Jeninga 20 W. MeijerL. Witte 02 A. v. d. VoortA. Boer 11 C. OudenaardeD. Jansen 02 W. A. AlkemadeT. Wiersma 20 W. KomenD. v. d. Walle 02 H. ElfringJ. A. van Vliet 2—0 KOLHORN I D.O.S. I A. v. d. WelleAnt. Huiberts H. BergmanJ. J. v. d. Berg J. v. d. Welle—H. J. Robben P. de JongA. G. Brouwer G. de JongJ. Robben K. Keuris—P. Leyen P. MolenaarC. v. d. Zon K. v. d. WelleII. van Wees N. KeesmanJoh. Komen P. LangedijkW. Duinhoven 2e klasse D.A.P. II EXCELSIOR II A. KapiteinF. Vlaming F. v. d. HoekS. Sas E. KerkhofJ. Heider W. LeekP. Ivooy C. AlkemadeA. Kruithoff P. HuybensL. J. Schouten Lz. R. v. d. VoortM. Plagmeyer T. AllingA. Molenaar P. AlkemadeC. van Helden C. LeekA. Dragstra 7-13 2-0 1—1 1—1 2—0 0—2 2—0 2—0 1—1 1—1 2—0 146 0—2 0—2 2—0 1—1 0-2 0—2 0—2 2—0 0-2 2—0 7-13 SCHAGEN, 25 November. 115 Paarden f 150450 6 Veuelens f 80 160; 19 Geldekoeien (magere) f 120180; 23 Geldekoeien (vette) f 210—270; 6 Kalfkoeien f 200— 260; 17 Vaarzen f 40—80; 27 Gras kalveren f 4080; 38 Nuchtere kalveren f 8 houders f 18—22; 14 Varkens (vette) 0.60— —18; 50 Shapen (vette) f 24—34; 189 Over- 0.61 per kg. 127 Bigen f 1322. Konijnen 0.50 1.50; 102 Kippen 0.501.50 Eenden 0 50; Haantjes 0.501. AMSTERDAM, 24 November. Veemarkt. 206 Vette kalveren: le kw. 6e75 ct„ 2e kw. 5564 ct., 3e kw. 4854 ct., per Kg. levend gewicht; 34 nuchtere kalveren f 813 per stuk, 97 varkens: vleeschvarkens. wegende van 90—110 Kg. 74—75 ct.. zware varkens 7374 ct., vette Varkens 7273 ct. per Kg. slachtgewicht. Overzicht; Vette kalveren matige aanvoer, zeer gedrukte handel, beduidend lagere prijzen. Nuchtere kalveren geringe aanvoer, vlugge handel en prijzen constant. Varkens zeer weinig aanvoer en handel, prijzen als Maandag j.1. ALKMAAR, 24 December. Andijvie 0.60—1.70, appelen 24, bloem kool I 79. idem II 2—4. boerenkool 1.80 —2.40, bieten 2.20. druiven 10—13, gele kool 1.20, groene kool 1.40—2.40, kropsla 1.10— 3.90, peren 2— 3.50. prei 1.50—2.60, peterselie 2.—, radijs 1.80, roode kool 1.20—2.40, sel derie 0.501.20. spinazie 2652 ct., sprui ten 2.504.50. snijboonen 14.50. uien 6.60— 9, wortelen 2.—. hoswortelen 2.50—4.50, wit lof 4.506 idem II 2—3.50 BROEK OP LAXGENDIJK. 25 Nov. Aanvoer: 250 Kg. aardappelen, blauwe 2.50, 8000 Kg. uien 7.708.40. drielingen 7, grove 7.60-8.10. 4000 Kg. peen 2.10-2.60, kleine peen 0.90—1.10. 3000 kg. kroten 2..>03.50 4000 kg. groene kooi 1—2.10 15000 kg. roode kool 1.50—3.60 2(000 kg. gele kool 1—1.50 27000 kg. d. wit te kool 0.801.40 1200 stuks bloemkool 4.20 V™ rïj'0 2e soort 1.50; 12000 stuks andijvie 0.600.70; 700 kg. rammenas 1.10 NOORDSCHARWODE. 25 Nov. Schotsche muizen 2.40. bi. dito 2.60. uien S..>(k-fe.30 drielingen 6.807. grove 820— n/SP' Pe'('n 2.60. kleine peen 6080 rf. ï'^n 22.70; 1100 kg. groene kool 1.40 1.(0 30600 kg. roode kool 2.60—3 1000 kg. gele kool 1—1.10 44300 kg. ,1. witte kool 80—1.40 13400 stuks andijvie O.GO—0.80

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3