Sluitende gemeentebegrooting voor 1938 (©iibertaftéclj Jlyenda Geen belastingverhooging KONINGSTRAAT 112 Maandag 29 November 1937 Tweede Blad De opbrengst der belastingen ruim 57.000 gulden lager dan 1937 Stichting lagere landbouwschool te Koegras ZENTRA PONTIAC Voor een elegant en tevens goed horloge gaat U toch zeker ook naar 3 15 '3 Stadsuurwerkmaker, Wij halen zelf onze horloges uit Zwitserland Dus uitsluitend Zwitsers fabrikaat Allen loopend op 15 steenen „ELECTION" speciaal afgeregeld voor de tropen Een uurwerk van Siegers gaat een menschenleeftijd mee Optocht van de Speeltuin PI ZENITH UNION Burgerlijke Stand van Den Helder De eerste Heldersche Zaterdagavondtrein Raads Agenda Vischafslag Den Helder Hongarije en Duitschland Het minste tandbederf, Ruim 30.000 gulden minder uit het Gemeentefonds. Kosten armverzor ging en werkloosheidsverzekering gelijk aan vorig jaar. B. en W. schrijven aan den Raad: Wrj hebben de eer U hierbij ter vaststelling aan te bieden de ontwerp-gemeentebegrooting en de ontwerp-begrootingen van de onder scheidene bedrijven en diensten dezer ge meente voor het dienstjaar 1938. Alhoewel de samenstelling dezer ont werp-begrootingen ook ditmaal weer vele moeilijkheden heeft medegebracht, is het ons door het betrachten van de grootst mogelijke zuinigheid gelukt U, zonder voorstellen tot belastingverhooging, een sluitende begrooting te kunnen aanbieden. Zooals U uit de memorie van toelichting (volgno. 5) zal blijken, is van het batig saldo van den dienst 1934, ad 27.338,vermeer derd met het batig saldo van den dienst 1936, ad 99.177,—, totaal 126.515,—, gedeelte ten bate van den dienst 1938 gebracht, zoodat voor volgende dienstjaren een bedrag van 94.884,beschikbaar blijft. Hierbij is reke ning gehouden met den door Gedeputeerde Staten naar voren gebrachten wensch om de batige saldi van vorige dienstjaren over meer dere jaren te verdeelen. De restant-uitkeering uit het gemeentefonds over 1937/38 is 81,56 lager dan de overeen komende uitkeering over 1936/37. Daarentegen kon ingevolge de circulaire van den Minister van Financiën van 15 October 1937, no. 155, de uitkeering voor 1938/39 met 22.077,37 worden verhoogd, waarvan een bedrag van 16.558,03 ten bate van den dienst 1938 komt. De garantie-uitkeering, welke de gemeente uit dit fonds ontvangt, is weer met 46.966.74 teruggeloopen. In totaal zal in 1938 rond 30.490, minder uit het gemeentefonds worden ontvangen dan in 1937. Tengevolge van conversie van geldleeningen moet in 1938 89.154,27 minder rente worden betaald dan in 1937, terwijl het bedrag der verschuldigde aflossingen terugliep met 9.000,—. Deze vermindering van lasten heeft de be grooting van de gemeente en van de bedrijven zeer gunstig beïnvloed en in het bijzonder die van het Grondbedrijf. Wij vonden hierin aan leiding U het voorstel te doen tot wijziging van de verordening op het beheer der be drijven. De voorgestelde wijziging, welke een ontlasting van de gemeentebegrooting be- teekent van 48.677,is daarin reeds ver werkt. Ten behoeve van den Luchtbeschermings dienst, zulks ter uitvoering van de wet be treffende bescherming tegen luchtaanvallen, is een bedrag van 750,uitgetrokken. De post „kosten van den curssu in oude talen", welke voor 1937 was geraamd op 5.620,is thans vervallen. Mede hiervoor zijn de kosten van de gym nasiale afdeeling van het gemeentelijk lyceum, ad 10.073,in plaats gekomen. De kosten van armenverzorging en werkloosheidsvoorziening zijn ongeveer gelijk gebleven aan die in 1937. De stijging van het nadeelig slot van Hoof d- stuk 9, par. 2, met rond 9.000,wordt ver oorzaakt door de kosten van vervoer van werkloozen naar de werkverschaffing in de Wieringermeer, enz. In verband met -de minder gunstige finan- cieele resultaten van de N.V. Zeebad Huis duinen en naar aanleiding van een opmerking van Gedeputeerde Staten ten aanzien van de begrooting 1937, zijn de posten „rente en af lossing van de voorschotten, verstrekt aan de N.V.", P.M. uitgetrokken. De opbrengst der belastingen moest 51.470, lager worden geraamd dan in 1937. Dit is een gevolg van het feit, dat de uit- keeringen betreffende het belastingjaar 1937/38, voor zoover deze onder b. van de betrekkelijke posten van den dienst 1938 word enverantwoord, belangrijk beneden de overeenkomstige uitkeeringen van het be lastingjaar 1936/37 zijn gebleven. Voorts moest ook de opbrengst van de op centen, gegeven op de hoofdsom der perso- neeele belasting 5.000,— lager worden ge raamd adn in 1937. Het batig saldo van het electriciteitsbedrijf is gestegen van 111.445.in 1937, tot 126.610,in 1938. Deze stijging is in hoofd zaak het gevolg van een minder door het bedrijf te betalen rente en een toename van het verbruik. Ten gevolge van deze oorzaken, alsmede door mindere afschrijving, is het nadeelig saldo van de gasfabriek gedaald van 45.576— tot 23.063,—. Het nadeelig saldo van de reiniging kon, ondanks de steeds voortgaande stadsuit breiding, met rond 5.000,worden ver laagd, zulks ook mede als gevolg van mindere rentebetaling. Op den kapitaaldienst is een post van 4.000,uitgetrokken voor de aanschaffing van materiaal voor de poli tie-brand weer. Voorgesteld wordt dit bedrag in 10 jaren af te shcrijven, middels een bijdrage van den ge wonen dienst aan den kapitaaldienst. Voorts vestigen B. en W. de aandacht op de in de memorie van toelichting voorkomen den staat van bijdragen van den gewonen aan den kapitaaldienst. Alhoewel er voorloopig niet voor kapitaals objecten een leening zal behoeven te worden gesloten, hebben Gedeputeerde Staten er bij hun opmerkingen over de gemeentebegrooting voor 1937 op aangedrongen, dat thans toch met afschrijving op kapitaalsobjecten wordt begonnen. Met deze afschrijvingen is in totaal een bedrag van 20.347,30 gemoeid. Ongecorrigeerd Reeds vroeger is door B. en W. over wogen, of in onze gemeente, en wel te Julianadorp, de oprichting van een lagere landbouwschool, mogelijk zou zijn. De be zuiniging van 1932, welke de subsidieering door het Rijk van nieuwe landbouwscholen onmogelijk maakte, was oorzaak, dat ver dere actie toen werd gestaakt. Bij de be grooting voor 1938 van het Departement voor Economische Zaken is echter 60.000 meer uitgetrokken dan voor 1937, voor de instelling van nieuwe parallelklassen c.q. de stichting van meer scholen in naburige plaatsen, wegens overbelasting van de be staande scholen. Het wil B. en W. voorkomen, dat het boven staande aanleiding dient te zijn, om thans te pogen, in onze gemeente een dergelijk instituut te krijgen. Ook de organisaties op land- en tuin bouwgebied zijn eenzelfde meening toegedaan. Een lagere landbouwschool heeft tot doel, aankomende landbouwers en landarbeiders al- gemeene ontwikkeling en vakkennis bij te bren gen. Het onderwijs omvat de algemeen vor mende vakken der lagere school, alsmede de beginselen der natuurwetenschappen, voor zoo ver die met den landbouw in verband staan, de beginselen van akkerbouw, veeteelt en zuivel bereiding, waarbij rekening wordt gehouden met den aard van het landbouwbedrijf in de om geving der school, en de beginselen der staats inrichting en landhuishoudkunde. Voor de landbouwende bevolking is een lage re landbouwschool van geen geringe beteekenis. Het is B. en W. gebleken, dat het betrokken deel der bevolking van onze gemeente dat ook voldoende inziet, en onze hoop is niet onge grond, dat verschillende landbouwers zelfs hun jeugdige arbeiders in de' gelegenheid zullen stellen, om de school te bezoeken. Groote be zwaren behoeft dit o.i. ook niet op te leveren, omdat de school pas aanvangt na afloop van het melken en reeds weder is afgeloopen, vóór dat 's avonds met melken moet worden aange vangen. Daar de school verder voor de leerlin gen slechts één of twee dagen per week duurt, worden deze weinig aan het bedrijf onttrokken. De oprichting van een lagere landbouwschool brengt voor de gemeente zoo goed als geen kosten met zich mede, omdat de oprichting alleen zal geschieden, indien Rijkssubsidie wordt verleend. Dit subsidie omvat alle uit gaven voor personeel en materiaal. Ook de kosten van eerste inrichting, tot een bedrag van 3000.worden ten volle door het Rijk gedragen. In het schoolgebouw te Julianadorp zijn mo menteel twee lokalen buiten gebruik, welke voor lagere landbouwschool voldoende ruimte bieden. Het achter de school aanwezige terrein is zóó groot, dat een gedeelte daarvan voor de landbouwschool als proefveldje in gebruik kan worden afgestaan, zonder dat het terrein voor lichamelijke oefening daarvan ernstig nadeel zal ondervinden. Op grond van een en ander zijn B. en W. van oordeel, dat het stichten van een lagere land bouwschool te Julianadorp van groote betee kenis is voor het landelijk deel onzer gemeente en bijna zonder kosten voor de gemeente is in te richten. B. en W. stellen dan ook voor tot deze oprichting te besluiten, onder voorwaarde, dat Rijkssubsidie daarvoor wordt verleend. o is gedreven zilver niet. Het geeft iets gezelligs en brengt een bijzondere sfeer. In onze Zilpla-Zilver afdeeling vindt U voor enkele guldens reeds iets lejks en in groote verscheidenheid. Een Oud Hollandsch theezeefje met lekbakje vanaf f 1.75 en een gebak- en koekjesschep vanaf f2.75 of een maggi-fleschhouder vanaf f 2.50. Voor Heeren een bladwijzer- sigaren aansteker, een brief opener in prijzen resp. vanaf f 0.751.50 of een luciferdoos en een vloeirol, zijn geschenken die steeds welkom zijn. Zoekt U even in onze Zilpla- étalage en U slaagt zoo. In Gero-zilver en Zilmeta brengen wij een uitstekende sorteering. JUWE LIER-HOR LOGER-PEN HEID£R Het is een niet te loochenen feit, dat het met de contanten van de Speeltuinvereeniging niet zoo schiterend staat. En met man en macht wordt er aan gewerkt om een gunstige veran dering in de kasmiddelen te brengen. Zoo is de afdeeling Tuindorp op het idee gekomen om voor a.s. Zaterdag een ouderavond in Casino te houden. Opgevoerd zal worden het tooneel- stuk „Eén dag dame". En om nu vooral zooveel mogelijk kaarten aan den man te brengen, maakt deze afdeeling op een werkelijk origineele wijze haar reclame. Toen we gisterenmiddag een kijkje in het clubgebouw namen was daar een bonte men geling van jongelui. De een gekleed en ge schminkt als Sioux opperhoofd, de ander als sheik, enz., enz. De heer Slager, de tweede voorzitter, was nog druk bezig om een stelletje nuchtere gezichtjes te metamorfoseeren in roodhuiden en dergelijke romantische typen. Het lag nX in de bedoeling om de jongelui, aldus uitgedoscht en voorafgegaan door een aantal, die duchtig de trom roeren, de kaarten voor genoemden avond te laten verkoopen. En gezien het feit, dat deze speeltuinavond heel aardig belooft te worden, te meer, daar het tooneelstuk van uitstekende kwaliteit is, ver wachten we dan ook minstens een uitverkochte Casino-zaal. Buiten degenen, dei sympathiseeren met het doel van den Speeltuin en vanzelfsprekend een kaart van een kwartje koopen, is het zeker voor ieder ander eveneens de moeite waard om dezen avond niet te verzuimen. 27 Novemberl 937. OVERLEDEN: J. van de Voorde, m., 45 j.; Wed. P. Kuiper, geb. J. Breed, 77 j. Die bont en gezellig was. Sympathiek plan met succes be kroond. Den Helder heeft haar eersten „bonten Zaterdagavondtrein" met de belangstelling, een primeur waardig, ingehaald. Veel pu bliek was op het station, dat voor deze ge legenheid „Musis Sacrum" geheeten was, aan wezig, waar de stationschef, de heer Jac. B. Polak al eoquetteerende met een fraai rood petjepetje en vervaarlijk zwaaiende met een sein-aangever, de wachtenden de komst van den express aankondigde, om later de passagiers, die velen en van „diverse plui mage" waren, aan ons voor te stellen. De belangstellenden bleken vele relaties onder de monter uitstappende passagiers te hebben, want herhaaldelijk klonken welkomstkreten, gepaard met handgeklap. Achereenvolgens stapten uit den Diesel „The Railway Boys", een grappig mondharmonica-quintet, „Mr." Kok, de man, die de perron-zitters vroolijke oogenblikken bezorgde met zijn geslaagde imitaties van dierengeluiden, de bij de jongeren zoo beminde „Master Keys" o.l.v. Louis van Loo en met in hun midden den refrein zanger Herman Nijpels, de tapdancer Giel Blom, de accordeonnist Jan Segers en het zang-team „The Cracker Jokes". Vooral het uitstappen van deze „Keys" was een blijde verrassing voro de wachtenden! Voorts waren meegekomen de „Harmony girls", die eenigen tijd geleden zoo'n succes in Casino gehad hebben en die met datzelfde ballet uit het „Marine-meisje" lieten zien, dat dat succes lang niet onverdiend geweest was. Tenslotte was daar Samir Haofien, de be kende professor in de magische kunst. Of schoon hij tot de laatsten behoorde, die op het perron verschenen, was zijn verschijnen niet minder belangrijk en de eigenlijke oorzaak van de stomme verbazing, waarin het publiek eenigen tijd verkeerde. Allen, artisten- reizigers en publiek, waren naar Station Musis Sacrum gekomen op instigatie van een comité, bestaande uit mevr. de Bie, mej. E. v. Hoek en de heeren H. J. Boogaard en Ph. B. Polak. De eersten om gratis hun vaudeville-kunst te leveren, de anderen om er voor geld naar te komen kijken, alles tezamen en in vereeniging met het sympathieke doel. Van welken kant men dezen eersten Zater- avondtrein ook bekijkt, als middel om een mooi doel te bereiken of als nieuwe mogelijk heid voor amusement: men zal mèt ons tot de conclusie gekomen zijn, dat hij met z'n komst in Musis Sacrum geen beter station had kunnen aandoen. Vermelden we nog, dat de stemming niet weinig verhoogd werd door de sympathieke geste van de „station-directie", het geheel muzikaal te doen illustreeren door „The All- Round Musicians" en dat de piano en micro foon welwillend afgestaan waren door de fa. Tielrooy, Weststraat, alhier. De aanvullingsagenda voor de vergadering van den Raad der gemeente Den Helder, te houden op Dinsdag 30 November 1937, bevat de volgende punten ter behandeling. Ingekomen stukken. g. Nader wordt voorgesteld om op het ver zoek, vervat in het schrijven van J. H. Gor ter, vermeld op de hoofdagenda bij de inge komen stukken, onder letter g, afwijzend te beschikken, zulks op de gronden, welke zijn aangegeven in het daarbij gevoegde advies van den Directeur van Gemeente werken van 24 November 1937. h. Scljrijven van Mr. A. H. van Ravesteijn, waarbij hij aan de gemeente vier loopeen den ten geschenke aanbiedt. (Voorgesteld wordt het geschenk te aan vaarden). i. Adre3 van 18 Mei 1936 van de Vereeniging voor Volksgezondheid en Ziekenverpleging „Het Wit-Gele Kruis", te Den Helder, hou dende verzoek om haar een subsidie uit de gemeentekas toe te kennen. (Met verwijzing naar het bij dit stuk ge voegde advies van de Commissie van Bij- staond voor de Financiën van 23 November 1937 wordt, in overeenstemming daarmede, voorgesteld afwijzend op het verzoek te be schikken). Begrooting. Aanbieding van de ontwerp-begrooting voor de gemeente en haar bedrijven voor het jaar 1938. Onderwijs. Voorstel tot het toekennen van vergoedin gen op grond van artikel 100 der Lager Onder wijswet 1920 over het jaar 1936 aan: de Vereeniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen"; de Stichting „Het R.-K. Onderwijs"; en aan de Vereeniging van de H. Catharina van Senen. Voorstel om te besluiten tot het oprichten van een lagere landbouwschool te Julianadorp, onder voorwaarde, dat Rijkssubsidie daarvoor wordt verleend. Gasverwarming. Voorstel tot het vaststellen van een hijzon der tarief voor de levering van gas ten behoeve van de verwarming van het schoolgebouw aan de Vischmarkt en van het kantoorgebouw Weststraat 40. Bouwverordening. Voorstel om afwijzend te beschikken op het beroep van Th. J. Hoogenbosch naar aanlei ding van een geweigerde bouwvergunning. Vleeschkeuringswet. Voorstel tot het sluiten van een overeen komst ter zake van het onbruikbaarmaken van afgekeurd vleesch in de verwerkingsin- richting te Schagen. Artilleriestraat. Voorstel tot het vernieuwen van de riolee- ring en de bestrating der Artilleriestraat. Benoemingen. Voorstel tot vaste benoeming van G. Zeilinga tot leeraar aan den Machinistenavondcursus, te rekenen van 15 September 1937. Voorstel tot benoeming van een lid der (lom- missie van Toezicht op het Lager Onderwijs wegens periodieke aftreding van L. J. van der Kuijl. Aanbevolen worden; 1. L. J. van der Kuijl (aftredend); 2. R. Gravemaker, Ja vast raat 10. Voorstel tot het benoemen van drie leden van het bestuur van het Gemeentelijk bureau voor Maatschappelijk Hulpbetoon, wegens periodieke aftreding. Aanbevolen worden: in de vacature-Mevr. J. SmitWinkelman: 1. Mevr. J. SmitWinkelman (aftredend); 2. Mej. H. H. G. Bischoff, Langesteeg 11; in de vacature-J. C. Dienaar: 1. J. C. Dienaar (aftredend); 2. A. A. Rueck, Weezenstraat 21; in de vacature-F. H. Nijpels: 1. F. H. Nijpels (aftredend); 2. H. J. J. van Koningsbruggen Pz., Loodsgracht 22. Voorstel tot het benoemen van leden en plaatsvervangende leden der Commissie van toezicht op den Dienst der Arbeidsbemiddeling en Werkloosheidsverzekering. Aanbevolen worden: in de vacature-G. Groot, lid-werkgever; 1. J. Boot, Stakman Bossestraat 60; 2. A. Kersbergen, Reigerstraat 20; in de vacatureC. Th. de Boer, lid-werk gever: 1. C. Th. de Boer (aftredend); 2. M. Groenendijk, Goudsbloemstraat 6; in de vacaturé-H. van Willigen, plaatsvervan gend lid-werkgever: 1. H. van Willigen (aftredend) 2. H. W. Zegel, Koningdwarsstraat 33; in de vacature-J. A. Zoetelief, plaatsvervan- gen lid-werkgever: 1. A. W. A. Bunck, Stakman Bossestr. 57; 2. G. J. Straatman, Hoofdgracht 2. in de vacature-G. Dol, lid-werknemer: 1. G. Dol (aftredend) 2. C. Giltjes, Smidstraat 38; in de vacature-D. J. Boom, lid-werknemer: 1. D. J. Boom (aftredend) 2. P. J. Filmer, Jonkerstraat 14; in de vacature-W. A. Erkelens, plaatsver vangend lid-werknemer: 1. W. F. Langerak, Javastraat 56; 2. C. Visser, Jan in 't Veltstraat 86; in de vacature-G. J. Eijlders, plaatsvervan gend lid-werknemer: 1. G. J. Eijlders (aftredend); 2. J. Kooij, Basstraat 29. 27 Nov. Aangebracht door korders: Tongen p. kg Slips Tarbot Schol le soort p. kist Schol 2e soort Schar Wijting Door garnalenvisschers.: Levende garnalen p. lit Gekookte garnalen p. kg 1.08—0.98 0.93—0.85 0.70—0.60 10.00—8.50 5.00—4.10 2.70—2.00 1.90—1.60 1.35 0.15 OPENBARE VERGADERING ALG. BEGRAFEXISVERG. Op verzoek herinneren wij op deze plaats aan de openbare vergadering, welke de Algemeene Begrafenisvereeniging „Den Helder" ter ge legenheid van het 5-jarig bestaan hedenavond in Casino houdt. Op deze vergadering, welke voor Iedereen gratis toegankelijk is, zal o.m. een lezing met lichtbeelden gehouden worden over oude en nieuwe begrafenisgebruiken. £_en uitgebreide Hongaarsche delegatie heeft een bezoek aan Berlijn gebracht en uitvoerige besprekingen met vooraanstaande personen gehouden. De vraag, die men zich stelt, is na tuurlijk met welke bedoeling die besprekingen gehouden zijn. Niet slechts politieke, maar ook economische kwesties zijn aan de orde geweest, alsmede de kwestie der minderheden, schrijft de „N. Rott. Crt." Het is te voorzien, dat voor zoover de resultaten van het bezoek naar buiten treden, zij het vooral op de beide laatstgenoemde ter reinen zullen doen. Want op het gebied der buitenlandsche politiek is, nu Hongarije niet wil toetreden tot 't anti-Kominternpact, voor loopig nog flrlet veel te wachten. De positie van Hongarije is niet gemakke lijk; beter misschien kan men zeggen, dat de Hongaren het zich niet gemakkelijk maken. Van alle landen, die in den wereldoorlog tot de verlieende partij hebben behoord, is Hon garije stellig het land, waar de gedachte aan de herziening van de territoriale bepalingen in de vredesverdragen het meest leeft. Het was dit feit, dat voor menige Hongaarsche geste in de laatste jaren beslissend was, het feit ook, dat de Hongaren na een aanvankelijk Duitsch land gunstig gezind regime in de armen van Italië voerde. Bij de beoordeeling der buitenlandsche poli tiek der Donaulanden mag men hun economi sche instelling niet uit het oog verliezen. Want hoe gaarne deze landen ook een grootere zelf standigheid zouden nastreven, hoe gaarne zij zich zouden willen scharen onder de bescher ming van Frankrijk en Engeland, de zorgen voor het dagelijksch brood stellen ook hun eischen. Dit laatste zullen zij uit het Westen niet krijgen. Daarom komt Duitschland in de eerste plaats in aanmerking en dit laatste land vindt zich nog in een versterkte positie, nu in Italië de voorkeursbehandeling wordt opgehe ven en dientengevolge een deel van den Hon- gaarschen export door anderen zal worden in genomen. Iedere oeconomische hand, en dit geldt zeker wanneer een land een belangrijk deel van den export opneemt, schept ook zekere politieke relaties. Zoo al niet in positieven zin, dan toch zeker in negatieve, in den vorm van zekere vrijheidsbeperkingen dus. Het is den Duit- schers echter niet gelukt dit negatieve in een positieve uiting van genegenheid om te zetten. Zoo rest tenslotte de vraag, welken invloed dit bezoek zal hebben op de binnenlandsche politiek van Hongarije. Men weet, dat nationaal-socialistische ele menten daar zeer roerig zijn, waardoor zij en hun tegenstanders de regeering reeds heel wat hoofdbrekens hebben gekost. Hier kan slechts de ervaring bewijzen, welke resultaten bereikt zijn. indien U poetst met wat goeds, dus met- Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVOROL Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30— 17 u. Zaterdags van 9—12 uur. Bioscopen Tivoli-theater, Spoorstraat: aanvang half 8: „Sherlock Holmes". Rialto, Spoorstraat, aanvang half 8: „Het Groene licht" en „Opgejaagd". Witte Bioscoop, Koningstraat, aanvang half 8: „Wie is wie?" en „Rasecht", Heden: Casino, 8.15 uur. Openbare vergadering van de Alg. Begrafenis Ver. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Licht op: 16 22 Barometerstand Den Helder 772.1 Temperatuur lucht 6.6 Hoogste temperatuur lucht gisteren 7.4 NAAR ALKMAAR OVERBRACHT. De man, die in verband met het plegen van niet nader te noemen handelingen met een 7-jarig meisje op het hoofdbureau was opgesloten, is naar Alkmaar overgebracht. DIEFSTAL. Een kruidenier uito de Langestraat, die met een mand met boodschappen voorop zijn fiets, zijn klanten afreed, had fiets met mand in de "Van Galenstraat even onbeheer laten staan. Bij zijn terugkomst bleken beiden ver dwenen. Zondagochtend werd de fiets bij den Strooweg teruggevonden. De mand met een waarde van ongeveer 20.aan boodschap pen, was verdwenen. Eveneens werd nog een fiets gestolen van een bewoner van de Javastraat, die zijn rij wiel onbeheerd op de Binnenhaven had gezet. DAT WAS NIET LEUK MEER. Gisteravond hebben een paar jongens een auto, die voor Tivoli stond, naar de Molen gracht geduwd. Alwaar zij probeerden den motor op gang te brengen, hetgeen echter niet lukte. Dergelijke aardigheden kunnen de jongelui beter achterwege laten, daar hier aan nogal gevaar verbonden is. Het is te ho pen, dat de politie deze jogens te pakken kan krijgen om ze zooiets voor goed af te leeren. BEVORDERING MARINEWERF. Met ingang van 1 Dec. 1937 is de comman deur le klaase der electriciëns, de heer J Keyzer bevorderd tot baas der electriciens.' De commandeur le klasse der takelaars. de heer C. de Jong, bevorderd tot Hoogboots man. 6

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5