t de aardappel een stapelproduct? Uitbreiding der klassen tot 12 clubs? Bakhuys biedt excuses aan Onbekende oorlogsvlieg- tuiqen boven ons land Geen monopolie van den spek-export Balbo speelt voor Sint Nicolaas Scheuring in de Sudeten- Duifsche-partij? Graan der Pharao's opnieuw gezaaid Groote zwendelaffaire met aandeelen Uoethal Aufobotsing Twee treinrampen bij Valencia Lindbergh weer in Amerika Sovjet-zaakgelastigde vlucht Communistisch manifest te Jeruzalem Mijnstaking bedreigt Engeland Uit onze Omgeving f9 Voorstel van K.N.V.B.-bestunr te verwachten. Naar het Vsb. verneemt, is van het K.N.V.B.-bestuur nog vóór de Bonds vergadering oen voorstel te verwach ten om de klassen, zoowel de eerste als de lagere klassen, tot twaalf clubs uit te breiden. Dit voorstel wordt wat afdeeling I betreft, geboren uit noodzakelijk heid, daar de „pyramide" van op bouw (10 eerste klassers, 20 tweede klassers, 40 derde klassers en 80 vierde klassers) voltooid is en aan het einde van het seizoen gelegen heid moet worden geschapen om de kampioenen van de plaatselijke bonden toegang tot den K.N.V.B. te verleenen. Door deze uitbreiding over alle af- deelingen uit te strekken zou tevens aan den wensch van het grootste deel der clubs, in het bijzonder in het Zuiden, tegemoet gekomen wor den. Bereidt hij zijn terugkeer naar Nederland voor? Bakhuys, onze vermaarde middenvoor, heeft kort voor en ook na zijn vertrek naar Frankrijk in een Amsterdamsch sportblaadje allerlei beschuldigingen geuit aan het adres van spelers en officials, alle uiteraard ver hand houdende met het amateurisme. Een der meest opzienbarende daarvan was, aldus het Vbld. dat de heer Jasper Warner, oud-voorzitter en eere-lid van den K.N.V.B., hem destijds in Zwolle in dienst zou hebben genomen en hem salaris zou heb ben betaald, zonder dat hij, Bakhuys, daar voor had behoeven te werken. Daarmede betichtte hij dezen official dus van een grove overtreding der amateursbepalingen. Wat er echter van deze beschuldigingen te gelooven is, moge thans blijken uit een excuusbrief, die Bakhuys aan den heer War ner geschreven heeft. Of Bakhuys hiermede poogt zijn terugkeer naar Nederland voor te bereiden in Frank rijk schijnt het hem niet te bevallen! zal nader moeten worden afgewacht. De heer Warner heeft den brief voor ken nisgeving aangenomen. Zij voerden het hakenkruis, doch de kenmerken kwamen niet met die van de officieele Duitsche luchtmacht overeen. Naar ons eerst thans wordt mee gedeeld, zijn, aldus de N. R. Ct.„ bo ven het vliegveld Vlissingen 3 mi litaire vliegmachines van waar schijnlijk vreemde nationaliteit ge signaleerd, die hoogstwaarschijnlijk zonder hiertoe verlof te hebben ge kregen, over ons land hebben ge vlogen. De mededeelingen van eenige ooggetuigen kunnen als volgt worden samengevat: Zondagmiddag omstreeks kwart over twee verscheen een oorlogsvliegtuig van onbeken de nationaliteit uit Zuidwestelijke richting, om, vliegende naar het Noorden, Oost-Vlis- singen te passeeren. Met tusschenpoozen van ongeveer zeven minuten kwamen nog twee machines in zicht. Zij vlogen op naar schat ting 800 meter hoogte. Zij hadden in den neus doorzichtige koepels, die hoogstwaar schijnlijk de bewapening bevatten, en boven den romp was een verhooging zichtbaar, die aan een mitrailleurkoepel deed denken. De machines hadden zwarte ha kenkruisen onder de vleugels en het uit den wereldoorlog bekende ijze ren kruis op de wang van het verti cale stuurvlak. De veronderstelling ligt voor de hand, dat het hier om Duitsche vliegtuigen gaat, ook al ko men de geconstateerde kenmerken niet overeen met die van de oorlogs vliegtuigen van de officieele Duitsche luchtmacht. Enkele ooggetuigen vermoedden, dat het Finsche toestellen waren, die uit Engeland kwamen, aangezien zij een blauw baken- kruis onder den vleugel hadden. Andere oog getuigen verklaren echter met beslistheid zwarte hakenkruisen te hebben gezien; bo vendien voeren Finsche militaire toestellen geen ijzeren kruis. De autoriteiten die er van in kennis ple gen te worden gesteld, wanneer vreemde mi litaire machines verlof krijgen over ons land te vliegen, hebben hiervan geen mededee- ling ontvangen. Een melkauto geramd, waardoor 200 L. inelk verloren ging. Op den hoek van den Middenweg ep den Nicuwcwg te Amsterdam zijn gistermoigen een melkauto en een personenauto met el kaar in botsing gekomen. De personenauto kwam uit de richting Diemen en reed naar de stad. De melkauto reed den Nicuweweg af en wilde in de richting Diemen afslaan. Bij de botsing liep de bestuurder van de personenauto een Hilversummer lichte verwondingen op. De auto werd zeer ernstig beschadigd en ook de melkauto kwam er niet zonder schade af. '1 weehonderd liter melk ging verloren. De bestuurder van de eerstgenoemde auto is ter plaatse verbonden, waarna hij naar zijn woonplaats kon teiug- keeren. Prof. Visser van de Wagening- sche Landbouwhoogeschool de monstreert een toestel in Twente. In Twente op het bedrijf van den heer J. H. Snuverink te Usselo (gem. Enschedé) is, zoo lezen wij in de Tel. een apparaat gede monstreerd voor het stoomen van aardappe len en een methode voor het verduurzamen en inkuilen daarvan, dat de heeren van de Landbouw Iloogeschool te Wageningen naar Twente hadden gebracht. De besturen der landbouwconsulenten uit verschillende stre ken van ons land hadden de verre reis on dernomen om het toestel in werking te zien. Voorts had de Bond van Smedenpatroons in Nederland afgevaardigden gezonden evenals de Werktuigen-Commissies van de Land bouworganisaties in de meeste provincies. Eenige honderden landbouwdeskundigen en practische landbouwers waren aanwezig. Het nut van het stoomen van aardappelen. Duitschland was ons voor, doch het Nederland- sche apparaat werkt goedkooper. Het nut van het stoomen van aardappe len voor veevoeder is bekend. Het ontbrak tot dusver aan 'n apparatuur, welke gemak kelijk verplaatsbaar was, zoodat men er mee van( boerderij naar boerderij kon trekken en die van zoodanige capaciteit is, dat het stoom- en inkuilproces in één tot twee da gen op de boerderij kon verloopen. Duitsch- land was ons daarin voor. Nederland heeft thans echter den achterstand in een voor sprong omgezet, want het Nederlandsche ap paraat. werkt goedkooper, veiliger en gemak kelijker dan het Duitsche, Het is door prof. Visser gebouwd,, onder medewerking van den heer E. J. van Lankwaarden, directeur der Rijkslandbouwwinterschool te Hengelo, na practische proeven op het bedrijf van den heer Snuverink en te Wageningen. De landbouwcoöperaties van Enschede, Hengelo, Almelo, Borne en Haaksbergen, hebben de proefnemingen mogelijk gemaakt en thans het apparaat aangekocht. Met groo- te belangstelling is het in oogenschouw ge nomen en hebben de aanwezigen het werk gevolgd, dat bij het inmaken moet worden verricht, terwijl genoemde professoren en de landbouwleeraren antwoord gaven op tal looze vragen. Er worden per HA. meer voed- seleenheden verkregen. Er werd op gewezen, dat de nieu we methode het mogelijk maakt meer aardappelen te verbouwen, waardoor men per H.A. veel meer voedsel-een- heden verkrijgt, dan bij verbouw van rogge met knollen als nagewas. Ne derland kan zich dus meer onafhan kelijk maken van invoer van dure voederartikelen. Vooral voor de zand gronden zal een groote aardappelen- verbouw van belang zijn, omdat dit den wisselbouw met rogge, het hoofdproduct bevordert, waardoor ook hoogere opbrengsten per H.A. aan rogge worden verkregen. Het verkregen product wordt zacht zuur van smaak en door rundvee zoowel als varkens gaarne gebruikt. Bij het mesten van deze laatste kan, aldus wordt gezegd, de helft van meel door de aardappelen worden vervangen, een enorme besparing derhalve. Het ingekuilde product blijft jarenlang goed en er heeft geen intering plaats van voedende be- standdeelen. Het zoo aan bederf onderhevige product aardappelen wordt op deze wijze in een sta pelproduct veranderd, een feit, waarvan men de belangrijkheid, volgens de deskundigen, niet moet onderschatten. Zij alle zijn er van overtuigd, met dit apparaat en met deze in- kuilmethode iets voor den landbouw te heb ben gevonden, dat zelfs op den duur veran deringen in dé structuur der bedrijven zal teweegbrengen en dat gunstig zal werken op de rentabiliteit. Mogelijkheden voor de toekomst. Aanbevolen werd bij de aardappelenvei lingen zulk een apparaat te plaatsen en er de doorgedraaide aardappelen in te verwer ken, een denaturatie, waarbij geen voedings waarde verloren gaat. Voorts is men er van overtuigd, dat binnen enkele jaren zulk een installatie langs de boerderijen zal rij den precies als thans de dorschmachine. In dit verband werd gerekend op een leidend en stimuleerend optreden van het rijk, omdat het hier een groot en algemeen landsbelang geldt. De handel zal in de Regeerings- besluiten worden gekend. In verschillende bladen zijn berichten ver schenen, die den indruk vestigen, dat van regeeringswege pogingen worden aange wend om den spekexport, met uitschake ling van den handel, door den landbouw te doen overnemen. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, is deze indruk onjuist. De juiste toedracht is als volgt: Op het oogenblik is de spekexport in handen van een crisisorgaan, de Veehouderij-centrale. De minister van Economische Zaken streeft er naar, de bemoeienissen der centrales, voorzoover deze niet kunnen worden gemist zooveel mogelijk naar de organisaties der belanghebbenden over te brengen. Belanghebbenden bij den spekexport zijn de landbouw en de handel. Vandaar, dat van re geeringswege met de landbouworga nisaties contact is gezocht, met de bedoeling, daarna het overleg met den handel te openen. Ontworpen plannen zullen dan ook alleen in vervulling gaan, wanneer ook de handel daarmede instemt. Voor ongerustheid bij den handel is dus niet de minste reden. Een trein uit Rudels is Zaterdagmiddag bij Valencia aangereden door een electri- schen voorstadtrein. Er vielen vijf dooden, vijf reizigers werden zwaar gewond. Dienzelfden middag heeft bij de stad nog een treinramp plaats gevonden waarbij men twintig dooden heeft geteld. Om het Kerstfeest te vieren. Det de „President Harding" zijn kolonel Lindbergh en echtgenoote onverwacht te New York aangekomen. Het is hun eerste bezoek aan de Vereenigde Staten sedert zij zich met terwoon in Engeland hebben gevestigd. Naar men meent zijn hun kinderen daar achter gebleven. Volgens mededeeling der officie ren van de „President Harding", zijn de Lindbergh's naar de Vereenigde Staten geko men, teneinde het Kerstfeest bij mevrouw Morrow, de moeder van mevrouw Lindbergh, te vieren. De „Pctit Parisien" meidt dat Alexander Barmin, de zaakgelastigde der Sovjet-Unie te Athene, die .dreigde teruggeroepen te wor den, zooals dit den laatsten tijd met ver scheidene Sovjet diplomaten is geschied, ont slag heeft genomen. Hij heeft met zijn regee- iing gebroken en is naar Frankrijk gevlucht. Behoeftige Libyërs krijgen belas tingvrij land. Attentie ten opzichte van de Mohammedanen. Tijdens de jaarlijksche receptie op het stadhuis te Tripolis aan het einde van de groote Mohammedaanscirer1 "Vastcrrj de Ra- mand&n, heeft maarschalk Italo Balbo een rede gehouden tot de Libysche notabelen, waarin hij mededeelde, dat op bevel van den Duce alle maatregelen, die ten bate van de Italianen in Libyë op landbouwgebied getroffen ijn, eveneens zullen getroffen worden ten bate van de inlanders dezer kolonie. Niet alleen zal de Itaüaansche re geering gratis land ter ontginning, geven aan degenen, die niet over de noodige fi- nancieele middelen beschikken, doch zij zal ook bijdragen in de bestrijding van de kos ten der ontginning. Gedurende 25 jaar zal op de te ontginnen gronden geen enkele belasting worden geheven. Deze maatregelen zullen tegelijkertijd een gunstige uitwerking hebben voor de econo mische autarkie van Libye, vooral op het gebied van de voedselvoorziening. Maarschalk Balbo kondigde voorts aan, dat op kosten van den staat een nieuwe zetel zal worden gebouwd voor de Islamietische hoogere school, waarvan een gedeelte be stemd zal worden voor leerlingen afkomstig uit het binnenland van Libye. Tenslotte kondigde de gouverneur aan, dat de loopbaan van het personeel der Mohame- daansche rechtbanken nauwkeurig zal wor den geregeld, teneinde de moreele en econo mische conditie van het personeel op een hooger plan te brengen. De inlandsche prins Karanmanli, die zich tot tolk maakte van de gevoelens der nota belen, sprak woorden van diepe erkentelijk heid jegens Italië, dat op zoo vaderlijke en edelmoedige wijze zorgt voor de volken zij ner koloniën, In de Sudetcn-Duitsche partij schijnt het eerstdaags tot een scheuring te zullen ko men. De afgevaardigden Liebel en Wagner zijn uit de partij getreden, terwijl Ilenlein den secretaris, generaal Jonak en den verte genwoordiger der vakvereeniging in de par tij, Kasper, wegens ongehoorzaamheid uit de partij heeft gestooten. De redenen zijn van ideologischen en per soonlijken aard. Sommigen willen een cor poratieven staat, terwijl anderen aan de door Hitier verkondigde beginselen vast houden. Uit een persoonlijk standpunt achten de intellectueelen in de partij zich meer gerech tigd, de partij te leiden, dan Henlein, die een oud-gymnastiekonderwijzer is. De oppositie sluit zich aaneen onder leiding van Bhrem. Ongeveer een jaar geleden werden tijdens een onderzpekingstocht bij de Egyptische pyramiden in het 5000 jaar oude graf van een koningin een aantal graankorrels' gevonden. Volgens den auteur Joseph de Pes- quidoux', die dit „graan der Pha- rao's" thans zal gaan zaaien, be vinden de korrels zich in uitsteken den staat. Iemand, die er reeds een proef mee genomen heeft beweert.' dat de aren een hoogte van twee meter kunnen bereiken. Een student liet valsche stukken drukken, maar hij was er te royaal mee. Een groote Zweedsche zwendelaffaire met aandeelen, die kort geleden ontdekt werd en de beurs te Stockholm verontrustte neemt een nog grooteren omvang aan dan men oorspronkelijk vermoedde. Een me disch student, Persson Lyfors, was het ge lukt, door een drukkerij te Helsingfors eenige duizenden aandeelen Van de bekende Zweedsche Ericsson-maatschappij te laten drukken. Het betrof hier niet minder dan 50.000 stuks, want de papieren van deze maatschappij staan op 'het oogenblik laag en wilde de zwendel Iooriend zijn, dan moest alles natuurlijk in het groot ge schieden. De valsche papieren waren zeer goed na gemaakt en het gelukte Lyfors eenige pak ketten bij verschillende banken te Stock holm te beleenen. En daarbij was hij niet op de penning. Toen hij bij een van de banken een „leening" van 5000 kronen sloot ontdekte de bankbeambte, dat het pakket tien aandeelen meer inhield, dan er noo dig waren. „Dat geeft niets", verklaarde, Lyfors grootmoedig, „behoudt U het gehee- le pakket." En inderdaad, voor hem maakte het niet veel uit, slechts de drukkosten en die waren gering. Toen echter twee banken na eenigen tijd de aandeelen op de beurs wierpen, werd de zwendel door een ouden aandeelhouder der Ericsson-fabrieken ont dekt. Bij zijn verhoor door de politie zweeg Lyfors hardnekkig, maar men kon toch spoedig vaststellen, dat er nog een aantal andere banken was opgelicht Lyfors gaf ten slotte toe, dat hij naar het buitenland had willen vertrekken om daar zijn zwendel op nog grooter schaal uit te voeren. In Stockholm vreest men zelfs, dat Lyfors ook andere internationale waardepapieren vervalscht heeft. De Palestijnsche communisten te Jerusa- lem hebben een manifest, gepubliceerd, waar in zij zich verzetten tegen individueele da den van terreur en waarin zij „mobilisatie van de massa tegen de verdeeling van het land vragen". Tot nu toe hebben de Palestijnsche com munisten de opstandige Arabieren gesteund. Ongeveer 45.000 arbeiders van de Powell Duffrymijnen in Zuid-Wales hebben zich uit gesproken voor een staking, van twee weken als protest tegen het drie mijnwei'kers ver leende ontslag^,, - IiUDENDORFF'S TOESTAND BLIJFT VOORLOOPIG ERNSTIG. Ondanks het voortduren van de lichte ver betering in den gezondheidstoestand van ge neraal Ludendorff, blijft deze Volgens de meening der behandelende geneesheeren den eerstkomenden tijd ernstig. ANNA PAULOWNA Uitslag 5en gooiavond. Ie prijs S. Smit, Molenvaart Ö990. 2e prijs W. Smit, BóermaftsWeg 9939. 3e prijs M. G. de Nijs, Molenvaart 9933. Prijzen van 1 gld. de worpen tusschen 9898 en 9253. W1ERINGEN Sint Nicolaas op school. Zaterdagmorgen pl.m. 10 uur, bracht de grijze bisschop, in gezelschap van Zwarte Piet, na eerst een rondgang door het dorp te hebben gemaakt, een bezoek aan de O. L. School te Hippolytushoef. Allereerst werd een bezoek gebracht aan de hoogste klassen. Hier kregen alle leer- 'ingen een zak vol lekkers. In de lagere klassen werden de kinderen ook nog met een cadeautje verblijd. De Sint sprak in alle klassen dé kinderen toe, terwijl enkelen een versje mochten zin gen. In de laagste klas was de spanning na tuurlijk het hoogst en als de Sint eenmaal gesproken heeft, klinkt alras, eerst aarze lend, maar dan al flinker: „Sinterklaas is jarig". Nog enkele vermaningen en het bezoek is weer tën einde. Dan bestijgt de grijze bisschop zijn schim mel weer en gaat na opnieuw een rondgang door het dorp gemaakt te hebben, naar hotel „De Haan". Na in Hotel de Haan wat te hebben uitge rust, arriveert de grijze Sint te ongeveer half drie in Cinema de Haan, waar hij bij zijn binnenkomst met Zwarte Piet verwelkomd werd door het gezang van de kinderen van de kleuterschool, die op het tooneel stonden opgesteld. Nadat de kinderen een paar lied jes gezongen hadden, werden doorrverschil- lende dilettantjes versjes gezongen. Vervolgens worden door de kleinsten eeni ge spelletjes vlot uitgevoerd. Nu was de beurt aan de oudsten van de kleuterschool. Zij voerden op het zangspel letje .Lief Lijsje". De dames der kleuter school legden hier wel eer mee in. Tot slot werd aan elk kind door den Sint een ca deautje gegeven. Het bestuur van de Kleuterschoolvereeni- ging kan terugzien op een zeer geslaagden middag. Bij de gehouden controle op rijwielbelas ting e.d. werden wederom 6 bekeuringen ge maakt, Procesverbaal is opgemaakt tegen den 1 O-jarigen scholier W. W., te Oosterland, we gens diefstal van centen uit de school te Oosterland, CALLANTSOOG Het St. Nicolaasfeest. Zaterdagmiddag werd in Hotel „Duinzicht" het St. Nicolaasfeest gegeven voor de kin-« deren van de O. L. school alhier. De zaal was geheel bezet met kinderen en belang stellende ouders. Te omstreeks half twee arriveerde de Sint met Piet en werd wel kom geheeten door den heer Koerts, hoofd! der school. Door Piet werd het klachten- boek opengeslagen en verschillende kinde ren, die in het afgeloopen jaar fouten of tekortkomingen hadden gemaakt, werden door den Sint onderhanden genomen. De gang naar het tooneel was dikwijls moeilijk. Enkele mochten een complimentje in ontvangst nemen en werden beloond metj een handvol pepernoten. Op uitnoodiging van de St. Nicolaas'com- migsie werd de heer Cox uit Haarlem be reid gevonden eenige films te vertoonen. Van het gegevene, vooral de teekenfilms en de hoofdfilm „De schatten van de Pi raten" werd door de jeugd zeer genoten, ge tuige de luide bijvalsbetuigingen. In de pauze werden chocolademelk en' speculaas rondgedeeld. De clou van den middag was het uitdee- len van de cadeautjes. Toen had de vreugdei het hoogtepunt bereikt. Het was omstreeks 5 uur, toen de heen Koerts het woord nam en allen bedankte voor het welslagen van dezen voor de kin deren zoo prettigen dag en in het bijzonder den heer Cox, waarbij hij terecht opmerkte, dat, doordat de heer Cox hier de zomer maanden in zijn huisje doorbrengt, hij reeds zoo'n haive Callantsooger is en hij door het vertoonen van zulke films zeker de harten van de kinderen wint. Allen gingen voldaan huiswaarts. Filmavond V.V.V. Zaterdagavond werd onder auspiciën van' de V.V.V. alhier, in Hotel „Duinzicht", door den heer Cox een filmavond gegeve» Door den heer Vos, voorziter der V.V.V, werd de avond geopend en heette allen' hartelijk welkom en wel in het bijzonder den heer Cox, die wederom zijn welwil lende medewerking verleende. Voor de pauze kregen wij een pracht) kleurenfilm, w.o, „Felix in Hollywood". De beide groote filmartisten. Laurel en Hardv, deden ons schateren van het lachen in de film „Laurel en Hardy als detectiven". Na de pauze de hoofdfilm „Conducteur 1492", in 6 deelen. Een buitengewoon gees tige en aantrekkelijke comedie. Terrence O'Toole, een jonge Ier, besluit zijn fortuin! in de V. S. te zoeken, vanwaar zijn vader na een verblijf van eenige jaren is terug gekeerd. Eenige zeer amusante, typisch Ier- sche tooneeltjes, doen zich in het beginl voor. Men ziet Terry als wagenbestuurder. Hij wordt verliefd op de dochter van den president der tramwegonderneming (Doris May) en zijn hofmakerij wordt bevorderd door het feit, dat hij haar broertje redt, die met een kleine, doch perfect gecon strueerde auto het leven van zichzelf en.' anderen onveilig maakt. Terry heeft kamers gehuurd in een huisi waar 40 andere gasten en twee badkamers "SjnrVbof het Zaterdagavondsche reiniginga proces heeft men dan ook kaartjes noodig en de dwaaste pogingen worden door de huurders aangewend om hun beurt te ver vroegen. Aan het einde van de geschiedenis wordt het bewijs van verdwenen aandeelen op dramatische wijze openbaar gemaakt. Ter ry heeft hier het grootste aandeel in en' alles komt in orde. Het was een schitterend onderwerp, hu mor en pathos zijn erin vereenigd, het houdt het midden tusschen een comedie en een tragedie en boeit den toeschouwer van het begin tot het einde. Een luid ap plaus was loon naar werken. Aan het slot dankte de heer Vos en meende den tolk van het publiek te zijn met den heer Cox een tot weerzien toe te roepen. aiL, ALKMAAR. 4 December. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: groothandel 72%75 cent en kleinhandel 77%80 cent. Handel goed. Eendeieren f3. Handel matig. Kipeieren (groothandel) f 3.755.50. ALKMAAR, 4 December. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 155.000 kipeieren: 56 —58 Kg. 4.50—4.90. 58—60 Kg. 4.80—5.15 60—62 Kg. 5.10—5.30. 62—64 Kg. 5.20—5.50, 6466 Kg. 5.255.55, kleine eieren 3.65 4.40 per 100 stuks. ALKMAAR. 6 Dec. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 70 vette koeion f 170280. 22 graskalveren f 40—78, 36 nuchtere kalveren f 820, 23 vette schapen f 20—34, 143 vette varkens 60—65 ct. per Kg., handel goed. WARMENiniIZEN. 4 Dec. Roode kool 12.50, gele kool 11.50, D. witte kool 0.801.50. drielingen 6.40—7, uien 7.80—8.50, grove uien 7.808.10, andij vie 0.80. Aanvoer: 38.300 Kg. roode kool, 1S100 Kg. gele kool. 24.400 Kg. Deenscho witte kool, 5725 Kg. uien. 4200 st. andijvie. BROEK OP LANGEINDI.TK. 6 Dec. Uien 7.507.90. drielingen 6.606.70. grove 7.20—7.50, stek 3.60—3.70. peen 2.10—2.40. kl. peen 1—1.10, boerenkool 1.501.60, kroten 2.60—3.10. Roode kool fl.202, gele kool f 1—1.30, D. witte kool f 0.80—1.20, Savoye kool fl 1.90, blocmkocl f 6.609.90, 2e soort f 1.60 1.80, andijvie f 0.60—0.90. NOORDSCHARWOUDE. 6 Dec. Aanvoer: 1100 kg. Bevel, 210; 1S00 kg. uien 780; Grove 770. Peen 1.90, kleine peen 0.70, roode kool 3.60 3.70. gele kool 11.20 D. witte kool 0.80— 1.30. andijvie 0.70. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit. 4 December. Ber lijn: De aanvoer blijft rijkelijk. Bij rustigen handel waren de prijzen haast onveran derd. Genoteerd wordt: Buitenl. prod.: Holl. sla 1315 per 100 krop; Fransche sla 2021 per 100 stuks; Ital. bloemkool 1944 per 100 stuks, Holl. spruitên 15—16 per 50 Kg., Canarische tomaten 5-6 per kuip Bel gisch witlof 24-30 ner 50 Kg.. Ital. boonen 14—15 per 50 Kg. Essen: Canarische toma ten 32—33 per 50 Kg. Munchen: Holl. bloem kool 4.o05.50 per 12er; Belgisch witlof 3.30 --3.60 per 5 Kg. netto. Canarische tomaten 6—6.80 per krat van 13.5—14.5 Kg.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3