Succes na spannenden strijd door Helder geslagen Voor de rust was Helder sterkerdaarna ging het initiatief van Succes uit Rijkers uit het veld gestuurd BJCC. ontsnapt aan een nederlaag Alkm. Boys-Purmersteyn 4-1 jutemmm Hongiarschz zwemploeg in Tourcoing "'V O 0 t b cl 1 1X1 0 IX 11 die^uit gaan spelen voor a.s» Zondag Helder II-West Frisiall 1-3 Atlas I-Zeemacht I 7-1 UtieUennm Nederlandsche amateurs naar het Buitenland de Kilian—-Vopel winnen Zesdaagsche te New York Zwartcpoorte-Aeymans winnen den grooten prijs van Munster (Van onzen redacteur). De Succes-penningmeester heeft het gisteren met het weer niet erg getroffen, want de publieke belangstelling was door de koude belangrijk minder dan bjj een immer attractieve wedstrijd als Succes Helder gewoonlijk het geval is. Gelukkig voor hem was Helder van meer dan 100 supporters vergezeld, die zjjn dag dus nog een beetje goed gemaakt hebben. Maar behalve de menschen bleven ook de punten weg, want deze werden na spannenden en In het laatste kwartier ook harden wedstrijd, door de bezoekers meegenomen, dank zij een kleine 23- overwinning. Het was een wedstrijd, precies zooals we ons dien voorgesteld hadden: spannend, forsch en met zoo weinig krachtsverschil, dat velen meer voldoening gehad zouden hebben als de uitslag 33 geweest zou zijn. Evenwel Helder won met 23, en men mag nu ook niet zeggen, dat dit heelemaal onverdiend was. Immers de wit- hemden hadden, op de eerste 10 minuten na, een uitstekende eerste helft, waarin vooral de voorhoede zich van haar beste zijde liet zien. De beide binnenspelers Kiesewetter en Wie ren, zetten steeds keurige aanvallen op vooral eerstge noemde terwijl de drie overigen een voortdurend gevaar voor Posthumus' ves te beteekenden. Het gevaar kwam vooral van Godschalk, die be wees op de linksbuitenplaats het beste thuis te zijn. Uitstekend waren zijn voorzetten en geraffineerd zijn persoonlijke uitvallen. Op den anderen vleugel debuteerde Siersma, die lang geen gemakkelijken middag had, maar toch het genoegen smaakte, twee doelpunten te maken. Van deze proefneming hoeft Helder geen spijt te hebben. En als vijfde was daar Beekhoven, die het de verdediging lastig maakte door zijn terrier-eigenschappen, ter wijl hij bovendien nog met een ferm schot een doelpunt wist te scoren. Een prachtige steun. Helder kreeg een prachtigen steun in den 2O-voorsprong, dien zij 10 minuten na den aanvang had kunnen nemen. Het in den wed strijd tegen de Alkm. Boys zoo geschokte zelfvertrouwen, keerde nu ineens in de gele deren terug, met het gevolg, dat vrijwel steeds het initiatief van Helder uitging. Wel maakte Succes na geruimen tijd 21, doch Helder had even te voren een prachtig doel punt door Beekhoven gescoord, dat geheel ten onrechte door referee Van Hoek geannu leerd werd. Succes mocht zich dan ook ge lukkig prijzen, dat zij de rust met slechts een 13 achterstand inging. Zij had in de eerste helft geen grootschen indruk gemaakt. In de achterhoede werden diverse fouten ge maakt, vooral Rijkers speelde in deze periode zwak, maar ook in de andere linies klopte het niet. In de voorhoede ging men mank aan een goeden midvoor en linksbuiten, voor al de laatste heeft niet veel gepresteerd. Een herboren Succes. Hoe geheel anders was de tweede helft! Aanvankelijk leek het of Helder gemakkelijk ging winnen. Maar plotseling voer een an deren geest in de S-gelederen. Met een hei lig willen en vurig élan, wierp het elftal zich opnieuw in den strijd en dit intimideerde Hel der blijkbaar zoo, dat zij geheel werd terug gedrongen. Tot het einde toe is Succes in de meerderheid gebleven, doch verder dan één doelpunt wist zij het niet te brengen. Eens deels was hiervan het uitstekende verdedi gingssysteem der Helderschen debet aan, an derzijds werden de aanvallen meestal door onbesuisd spel niet goed afgewerkt. Niette min was de druk op het H.-doel somtijds zeer zwaar en daar linksback De Jongh er dezen middag niet „in" was heeft het voor Kenter's veste dikwijls gespannen! Een onverkwikkelijk incident. Vijf-en-zeventig minuten hebben we er ons over verheugd, dat de wedstrijd zoo'n pret tig normaal verloop had. Zooals gezegd, was het dikwijls forsch geweest, maar onaange naam toch niet. En dat was aan de spelers zélf te danken, die zich onzen wenk blijkbaar goed ter harte hadden genomen. Helaas viel er toch een onaangenaam incident voor. Doch laat ons e~-at even mededeelen, dat de lei ding in handen was van iemand, die veel te nerveus is om als scheidsrechter in spannen de partijen te fungeeren. De heer Van Hoek, uit Amsterdam deed uitermate zijn best, hij floot veel, té veel en gesticuleerde daarbij als een verkeersagent. Hij stelde de spelers aller minst op hun gemak, vooral toen hij boven dien nog foutieve beslissingen ging nemen, waarvan Sucses meer de dupe was dan Hel der. Van enkele spelers maakte zich allengs een geprikkelde stemming meester. Dat moet ook het geval geweest zijn met Rijkers, die zich na een meeningsver- schil met den H.-rechtsbuiten Siersma, zoo ver liet gaan, dat hg zyn sportbroeder op zettelijk een stomp in het gelaat toediende. Daar de bal zich juist in de buurt van de plaats van dit incident bevond, zag iederen het gebeuren, ook de scheidsrech ter, die Rijkers natuurlijk het veld uit stuurde. Doch daar bleef het niet bij. Blijkbaar verontwaardigd over de slappe leiding, verliet Montulet eveneens het veld, zonder hiervan kennis aan den scheidsrechter te geven. Pogingen van S.-bestuursleden om hem in het veld te doen blijven faalden: Montulet moest en zou er uit. Wie schetst onze verbazing, toen deze speler na een minuut of vijf doodleuk weer in het veld verscheen om zijn partijtje uit te spelen. Wel werd de scheidsrechter op het voorval gewezen, doch na eenig overleg liet hij den S.- speler in het veld en gelastte: doorspelen! De laatste 10 minuten was de pret er af: het gebeurde met Rijkers had zijn stempel op het verdere verloop gezet, zoodat werkelijk iedereen naar het einde verlangde. Wij be treuren het voorgevallene ten zeerste, voor al voor de andere spelers, die zich allemaal zoo correct gedragen hebben. Het wedstrtjdverloop. Na onze uitvoerige inleiding zullen wij over het spelverloop maar kort zijn. Na 10 minu ten spelen had Helder reeds een 20 voor sprong; beide goals werden gemaakt door Siersma. De eerste maal profiteerde deze van een missen van Rijkers om Posthumus van dichtbij te passeeren en de tweede maal kopte hij al vallende, op keurige wijze een mooie voorzet van Godschalk in het doel (02). Helder bleef sterker, hoe Succes ook zwoeg de en ploeterde. Wel verschenen de blauw zwarten een paar keer voor Kenter's heilig dom en eenmaal zoo dicht, dat een H.-back nog maar juist kon redden, doch de H.-aan- vallen waren menigvuldiger en... gevaar lijker. Vooral Godschalk stichtte nogal eens verwarring in de H.-defensie. Nadat er bijna een half uur gespeeld was, kwam het mooiste doelpunt van den wedstrijd tot stand. Een keurige aanval van Helder, door de achterhoede opge zet; Godschalk dirigeerde den bal ineens naar Siersma, deze plaatste Ineens door naar Beekhoven, welke op zijn beurt den bal „op den slof" nam en langs Posthu mus kogelde. Een prachtgoal, die echter geannuleerd werd wegens buitenspel, ter wijl Schotting vrijwel naast Posthumus op de doellijn stond! Het wordt 12. Nauwelijks eenige minuten later had S. haar achterstand op fraaie wijze tot 12 verkleind. Bij een algemeenen aanval ont stond een hevige schermutseling voor het H.-doel. De bal werd hard weggewerkt, welke daarop een prooi werd van Idema, die den bal weer in de kluwen spelers schoot. Sterk van richting veranderd belandde het leder ten slotte in het doel! Kenter stopte even later op magnifieke wijze een ,'nnigen schuiver van Dirk Kuiper en aan den anderen kant moest Posthumus eenige malen handelend optreden, wat hem goed afging. Toch moest hij nog eens den bal uit het net halen. Dat was toen Beekhoven bij verrassing op het doel schoot en de S.-keeper iets te laat op het schot reageerde. Vlak langs den paal snorde toen het leer in het net en kon Helder met een 31 voorsprong gaan theedrinken. Nadat de tweede helft begonnen was met een 1'cht H.-offensief, ging S. tot den aanval over om tot het eindsignaal het heft in han den te houden. Uitstekend gesteund door de halflinie werd aanval op aanval op de H.-veste ondernomen, waar alle hens aan dek geroe pen waren om het gevaar te bezweren. In deze periode deden Dirk Kuiper en Nan Koorn uitstekend werk; de eerste met zijn goede voorzetten, de ander met zijn harde schoten. Uit een fraai genomen corner kopte Koorn een kwartier in de tweede helft S.'s tweede doelpunt langs Kenter (23). De H.-voorhoede was lang niet meer zoo gevaarlijk als voor de rust en slechts enkele malen moest Pothumus er aan te pas komen, o.a, bij een hoog, ver schot van Godschalk. Aan de andere zijde spande het soms ge ducht, ook toen Succes tijdelijk met 9 en ver volgens met 10 man speelde. Helder verde digde echter moedig en alhoewel dit met name door De Jongh niet feilloos geschiedde, wist men den gelijkmaker te voorkomen. Zoo kwam het einde onder groote spanning met 32 voor Helder. Alkmaar—BKC 1—1. Toen de wedstrijd afgeloopen was moch ten de bezoekers lang niet klagen over het eindresultaat. Ze deden dit dan ook niet, want Alkmaar, dat van den be ginne af het beste van het spel had ge had, begon in de tweede helft de duim schroeven dermate aan te draaien, dat BKC op den rand van den afgrond kwam te staan. Men moet zelfs zeggen, dat het meer de onmacht der Alkmaarsche schutters is ge weest dan de verdienste van Tauber c.s., dat een zege voor de thuisclub is uitgebleven. Want Alkmaar heeft tegen het einde zoozeer overheerscht, dat de geelzwarte defensie niet alle geslagen bressen meer kon stoppen. De Alkmaarsche voorwaartsen, zeker vier vijf maal daartoe in staat, benutten hun kansen echter niet. Het is overigens niet moeilijk de reden aan te wijzen, waarom BKC bijna steeds aan den rand van den afgrond heeft gestreden. De halflinie speelde, gedachtig het meermalen geslaagde spilstoppersysteem, sterk terugge trokken, doch dit droeg door de wijze van uitvoering heel zwakke eigenschappen mede. De halfs waren n.1. geen van allen in vorm en behalve aan hun zekerheid van ingrijpen mankeerde het voornamelijk aan hun plaat sen. Dit was doorgaans droevig. Hierin lag voor de voorhoede dus al zeer weinig hoop op voeding, welke hoop nog verzwakt werd door het feit, dat J. de Schipper op dit zware veld als schakelspeler volkomen faalde en J. van Wees deze rol ook beneden vorm vervulde. Als we er tenslotte aan toevoegen, dat Ooms en Huiberts den gevreesden Blok ongeloofelijk fel op den huid zaten, dan begrijpt men, dat BKC dezen middag heel weinig klaar maakte. Reeds in de eerste minuut miste de A.- midvoor een prachtkans en mocht BKC van geluk spreken. Na 19 min. spelen met licht A.-overwicht drong Kerjzer tot de outlijn door, gaf het leer aan Blok over, die keihard voor zette, waarbij het leder via de A.-rechtshalf doel trof (10). Tot een kwartier na rust heeft BKC dien gelukkigen 10 voorsprong behouden. Maar enkele corners, die zeer goed werden genomen, brachten zoo'n druk op het BKC-doel teweeg, dat Tauber bij één ervan in eigen doel kopte (11). Nadien speelde er slechts één ploeg. BKC heeft door kramachtig verdedigen het gelijke spel weten te hand haven. De leiders winnen van Purmer- steyn in een onbevredigenden wedstrijd. Dat de Boys van Purmersteijn moesten winnen, dat sprak eigenlijk vanzelf, dat dit echter zou gebeuren in een wedstrijd, waarin de bezoekers met uitzondering van enkele perioden in de meerderheid waren, dat hadden we niet verwacht. De Purmerenders beschikken over een uit stekende ploeg, het ontbreekt de spelers niet aan handigheid, er wordt behoorlijk gecombi neerd, doch één ding ontbreekt volkomen: doortastendheid voor het doel. Hoe goed het dribbelen ook bleek te worden verstaan, schut ters bezat het elftal niet En toch, zoo de Pur merenders er over slechts één beschikten, dan zou deze ploeg aan iedere tegenstander onver- komelijke moeilijkheden in den weg kunnen leggen. Zooals het nu is, gelooven we niet, dat ze zich uit de onderste regionen zal weten op te werken. In het rood-witte elftal rammelde het gewel dig. De Boys hebben echter in hun voorhoede enkele aalvlugge spelers, die altijd weten te schieten en die altijd gevaarlijk zijn. Hun doel punten werden geboren uit plotselinge uitvallen en waren dan steeds van hoog gehalte. Deze doortastendheid, die gepaard gaat aan uit stekende technische bekwaamheden, gaf den doorslag en maakte, dat de ploeg, die bijna voortdurend in de meerderheid was, met flinke cijfers verloor. Tenslotte is het niet onwaar schijnlijk, dat de Boys, die al heel spoedig een 20-voorsprong hadden verworven, niet zoo heel erg meer waren doordrongen van de ernst der situaties. t ï- De wedstrijd. De wedstrijd was niet meer dan twee minu ten oud, toen de uitstekend spelende de Grand aan zijn vereeniging de leiding wist te geven. Het spel ging daarna ongeveer gelijk op, maar na omstreeks tien minuten vergrootte Mulders den voorsprong uit een goed door de Grand aangegeven bal. Het beloofde daarmee voor Purmersteijn tot een debacle te worden. Echter, de bruintjes dachten er anders over. We zagen de Boys het bekende ongeloofelijk feit verrichten van door het oog van een naald te krijpen. Al spoedig bewezen ze, dat ze daarin ware meesters zijn, want voor half time herhaalden ze dat kunstje nog verscheiden malen. De Purmersteijners namen het heft volkomen in handen, ze dribbelden om Mulders heen alsof die nooit in ons nationale team had ge zeten, ze forceerden ettelijke corners en zullen zich er na afloop wellicht zelf over verwonderd hebben, dat ze het vijandleijk doel geen enkele keer wisten te vinden. Het geheim daarvan ont hulden we reeds: de heeren konden niet schie ten. En zoo moesten ze vaststellen, dat veld- meerderheid en scoren twee heel verschillende dingen zijn. De tweede helft verliep zonder dat er ver der verandering kwam in den stand en de eenige sensatie, welke men kan beleven was die van te zien, hoe het Boys-doel af en toe op de verwonderlijkste wijze voor doorboring gespaard bleef. Na half-time ging het spel meer gelijk op. Wel waren ook toen de bezoekers dikwijls in den aanval, de rood-witten deden zich vaker gelden. We begonnen met enkele gevaarlijke Pur- mersteijn-aanvallen te noteeren en meenden reeds, dat de Boys alle zeilen zouden moeten bijzetten, toen de voorhoede een harer gevaar lijke uitvallen op touw zette. Weer was het de Grand, die opbracht. Zijn voorzet was, als steeds afgemeten en Indri kanjerde voor de derde maal het leer langs den Purmersteijn- doelman. Daarmee was het echter de Boys-voorhoede nog niet genoeg en toen even later Mulders nummertje vier produceerde, was het voor Purmersteijn totaal verkeken. Ze zetten alles op den aanval, er werden ech ter eerst weer een aantal goede kansen ge mist, alvorens eindelijk zeer verdiend door een goed schot de eer werd gered. De Purmersteijners bleven hun best doen, gaf ook inderdaad de Boys de handen vol, ge doelpunt werd er echter niet meer en zoo kwam met 41 het eind van deze ontmoeting, die eigenlijk vrij saai was. Een deel daarvan komt zeker op rekening van den scheidsrech ter, die zeer slecht leidde, doch die, waar hij blijkbaar niet beter kon, zijn wanbeslissingen eerlijk over beide kanten verdeelde. De Hongaarsche zwemploeg, welke ook Nederland heeft bezocht, startte gisteren in Tourcoing. De belangrijkste uitslagen luidde: 100 m borstcrawl: 1. Csik, 59. 8 sec.; 2. Nakache, 1 min 1.8 sec. 100 m rugslag: 1. Lengyel, 1 min. 17.3 sec. 100 m schoolslag: 1. Nakache, 1 min. 12.8 200 m borstcrawl: 1. Dienes, 2 min 26.6 sec. sec. K. N. V. B. (Xnhaaldag.) Z.F.C.—Z.V.V. WatervogelsB.K.C., Alkmaar— M.F.C. N.-H. V. B. Atlas 1Oudesluis 1; Succee 2Zee macht 1. And. Boys 1Sijbekarspel 1; Ouden dijk 1—O.K.B. 1. De Cocksdorp 1Helder 4. Een slechte wedstrijd. Over het vertoonde spel in deze ontmoeting kunnen we moeilijk enthousiast zijn. Uitge zonderd eenige momenten van spanning, is het een vrij vervelende wedstrijd geweest met slordig spel aan beide kanten, al valt dat der bezoekers wel iets hooger aan te slaan. Het vrij zware en gladde veld vormde weliswaar een groot beletsel voor een juist uitvoeren van het centerspel de bal „kleefde" te veel maar dat neemt niet weg, dat het verband tusschen de linies in elk geval veel beter had gekimd. Daaraan haperde heel veel bij Helder. Maar ook de geel-rooden blonken daarin niet uit, ondanks hun hooge plaats op de ranglijst. Burger was niet de ware aanvalsleider, hg verviel in zijn oude fout, door het spel te lang op te houden. De West-Frisia-reserves speelden over het algemeen met meer overleg, waren tactischer en door hun goede vleugelspelers wel wat ge vaarlijker ook. Het schieten was echter vrij zwak. De veteranen in deze ploeg waren nog de besten...! Over het verloop dezer ontmoeting het vol gende: Het eerste goede schot noteeren wij van den H.-midvoor, waarna de keeper den bal over de cornerlijn stompt. Na 13 min. groot gevaar voor het H.-heiligdom, veel getrap, de bal in 't doel, maar buitenspel. Een corner, waarna een kans voor Helder door buiten- glijden verloren j^aat. Onmiddellijk daarna, na 15 min. spelen, een flinke ren van den vete raan-rechtsbuiten van W.-F.; keurig is zijn voorzet; goed opgevangen door den linksbin nen, die den bal ineens inkanjert. Een mooi doelpunt, al dacht de Helder-ploeg aan bui tenspel. Burger heeft met een doorlooppoging geen succes en een schot van den W.-rechtsbuiten „scheert" de lat. Zijn collega bij H. passeêrt 2 spelers zeer goed, om dan tegen den doel man op te schieten... Maar dezelfde speler maakt dan deze blunder goed, door na juist 35 min. spelen met een scherpen schuiver de partijen op gelijken voet te brengen. Even later probeert hij het nog eens, maar nu voor komt het zijnet een tweede H.-goal. In de tweede helft volgden aanvallen over een weer, waarbij beide doelen in gevaar kwamen. Tot 5 min. voor het einde is de stand nog steeds 11, vaar dan voltrekt zich H.'s vonnis. Tijdens een van de vele strubbe lingen voor het H.-doel, begaat de rechts back „hands". Penalty! W.-F. leidt met 21. Nog geen minuut later brengt de rechtsbui- tot den stand op 31. We zien nog een paar energieke aanvallen van de witten en dan komt het einde. Nog -'j hier even vermeld, dat na rust 2 spelers van Helder zich door blessures moes ten laten vervangen. De leiding was niet best. Ondanks het slechte weer van de laatste week bevond het A.-terrein zich in een goed bespeelbare conditie. De draineering, door eenige werklooze leden dezen zomer aangelegd, werkt werkelijk voortreffelijk. Wel was het veld eenigszins glad, doch degefte, die dachten, dat het een glij- en valpartij zou worden, zijn bedrogen uitgekomen. Want de wedstrijd was aantrekkelijk en af en toe vielen goede staal tjes voetbal te genieten. Wanneer de Z.-midvoor aftrapt, blijkt, dat 1 Z.-speler op het appèl ontbreekt, zoodat Z. met 10 man den strijd aanvangt. Bij A. zien we een gewijzigde voorhoede, waaraan de schot loosheid der laatste weken niet vreemd is. Zoo staat L. Beijer midvoor en op diens backplaats staat Jb. Verblauw, terwijl J. Petrus onder de lat staat opgesteld, wegens ziekte van De Ruijter. Het eerste kwartier gaat de wedstrijd gelijk op en neer, waarbij de Z.-midvoor eenige malen net over de lat schiet, en de A.-aanval het spel te kort houdt. Wanneer de A.-vleugels echter in het spel betrokken worden en een afgemeten voorzet volgt, wordt hard ingeko- geld, doch een Z.-back bewerkt den bal met de hand. De penalty wordt door den Z.-keeper ge stopt, doch niet weggewerkt en de midvoor doelpunt. Nu wordt Atlas veel sterker en er volgen dan ook spoedig doelpunten van rechts- en linksbinnen (30)terwijl de midvoor op fraaie wijze voor no. 4 zorgt. Even voor de rust scoort de Z.-midvoor bij een snellen Z.- uitval een tegenpunt (41). Na de rust verschijnt de elfde speler van Zeemacht en Z. gooit nu alles op den aanval, doch de A.-defensie is te sterk voor de peute rige pogingen en verder dan eenige corners brengt zij het niet. Dan komt Atlas weer los en met beter resul taat. De 5e goal wordt spoedig door den rechts binnen op magnifieke wijze ingekogeld, terwijl Jan tevens de laatste 2 doelpunten scoorde. De midvoor en l.-binnen zijn erg ongelukkig, wanneer zij ieder eenige malen tegen den paal schieten, maar ook de prima Z.-keeper weet zijn heiligdom op brillante wijze voor verdere doorboringen schoon te houden. De sporadische Z.-aanvallen leveren ook niets meer op en met ongewijzigden stand fluit referee Freeke, die uitstekend voldeed, het eindsignaal en staat Atlas fraai aan den kop in 1 D. Een der gezelligste punten van 'n stad is het station. Ik heb iemand gekend, die uit louter ont spanning naar het station wandelde, een per ronkaartje nam en met het grootste genoegen een paar uur het fascineerende treinleven zat te bekijken. Nu heeft trouwens elk groot sta tion iets gezelligs-druk, net als onze lucht havens Schiphol en Waalhaven. Het komen en gaan der treinen is dan ook werkelijk attractief en zoo vol variatie, dat de Brit Cecil Roberts er zelfs een zeer lezenswaardige roman aan wijd de: Victoria-Station 4 uur 30. En van die attractie vormt onze sportfamilie des Zondags een integreerend deel. Dat moet U ook eens gaan bekijken onver schillig welke kleuren het zijn of waar de reis naar toe is. Reeds lang te voren, dat wil zeg gen een minuut of twintig komen de officials: de voorzitter, de secretaris en niet te vergeten de penningmeester, want tegen overgave van zijn zilverlingen worden de kaartjes verstrekt. Gewapend met deze onmisbare attributen posteert men zich vervolgens voor den stations ingang; de reis kan beginnen, meent men thans; doch wist U, dat nu de grootste zorg pas komt? Ha, daar in de verte nadert al de captain. Trouwens de captain is weer een der eersten, zooals 't een goed aanvoerder betaamt. „Is Kees er al', luidt zijn eerste woord. Kees is de keeper, een pracht-kerel, die volgens de club opvattingen door de Technische Commissie veel te laag wordt aangeslagen. De drie officials groepen zich om den captain om het verdere relaas te hooren. De drie officials groepen zich om den captain om het verdere relaas te hoo ren, hoe Kees gisterenavond klaagde over dui zeligheid, pijn in zijn body, allemaal sympto men, die op griep wijzen. Er wordt gewikt, en kort en goed beslist de voorzitter, dat Max uit het tweede in ieder geval mee moet. Als een haas vliegt de secretaris heen, requireert een taxi en voort gaat 't, naar Max, terwijl nog 'n kwartier rest. Andere spelers komen aange- slenterd, eigenwijs hun tasch slingerend; som migen loopen nonchalant, anderen met 'n bra- vour, die irriteert. Een nieuwe speler voegt zich bij de steeds grooter wordende groep, haastig informeerend, of Jan de middenvoor er al is. Fluisterend brengt hij nieuw onheil, want Jan was 's nachts om drie uur nog op een bal ge signaleerd. In een ommezien is het gefluisterd geheimpje algemeen bekend; groote ergernis, vooral met dien belangrijken wedstrijd in 't zicht, want Jim is „hun" kei. Veel durft men niet zeggen, want men kent Jim. Intusschen went de voorzitter zich tot een speler, die in gezelschap van zijn verloofde, afzonderlijk staat. Zij wil zich niet aansluiten, want er is wrijving met de ver loofde van den linkshalf. Wat verbeeldt dat spook zich wel! sist ze den voorzitter in 't oor, die een nieuwe kloof te overbruggen krijgt. Naar boven! klinkt 't plots, over vier minuten vertrekt Zonder Kees, den keeper, en Jan, den mid denvoor, want nog steeds zijn ze er niet. In een lange rij, hier en daar mopperend, slen tert men de hall door, langs de controle, be halve den voorzitter, die met een horloge in de hand de seconden telt. Ineens, daar zijn ze, samen nog wel: de ziek gewaande keeper en de uitgefuifde middenvoor; de voorzitter zwaait met zijn armen als een paar molen wieken, doch ze loopen geen pas harder. Be paald vriendelijk is het eerste, weerzien niet, zij loopen door, naar boven, want de voor zitter wacht zijn secretaris. Nog twee minu ten, men hoort de trein binnenrollen. Plots komt de taxi, pijsnel; knarsend klinken de remmen. Max, de remplacant, springt er uit met den scriba. Een kaartje voor Max, er is er geen; een nieuwe angst, tijd om er een te koopen is er niet meer. Max krijgt een duw, hij begrijpt 't, bliksemsnel schiet hij langs den controleur; even wpifelt deze drie personen, twee kaartjes, doch de haast van den voorzitter doet 'm niet bij het feit stilstaan. Twee treden tegelijk pakkend schie ten de beide bestuursleden de trappen op; de soeplepel gaat omhoog, doch twee open ge houden deuren en nijver handen loodsen de beide laatkomers, die toch zoo vroeg waren, net op het nippertje binnen. Het voetbal gezelschap is compleet. Heusch, een station op Zondag biedt een afzonderlijke, een zeer interessante attractie! Het Nederlandsche amateur-koppel Krop manZwartepoorte ia voor 17 en 19 Decem ber a.s. naar Kopenhagen uitgenoodigd, om daar in koppel wedstrijden uit te komen. Voorts zullen er op tweeden Kerstdag te Dortmund internationale wedstrijden worden gehouden, waaraan de Nederlandsche ama teurs Van der Vijver, Ooms, Kropman en Zwartepoorte eveneens zullen deelnemen. Zij zullen o.a. in een internationaal omnium uit komen. Het in de Vereenigde Staten zoo populaire en succesrijke Duitsche koppel KilianVopel heeft ook de Zesdaagsche van New-York, welke gisteren eindigde, gewonnen. Welis waar werd deze overwinning niet met ronden- voorsprong behaald, maar de groote punten- meerderheid laat toch niets aan duidelijkheid te wenschen over. Het Nederlandsch-Ameri- kaansche koppel Wals—Thomas eindigde op de zevende plaats met twee ronden achter stand op de winnaars. Onder groote belangstelling zijn Zaterdag avond in de Munsterlandhalle te Munster inter nationale wielerwedstrijden gehouden. Een der hoofdnummers was een één-uurskoppelwed- strijd voor amateurs om den grooten prijs van Munster. Het Nederlandsch-Duitsche koppel Zwarte poorte—Aeymans slaagde er na spannenden strijd in, de eerste plaats te bezetten. Het legde in 1 uur 49.800 km af, waarmede tevens een nieuw baanrecord werd gevestigd. Onder luid gejuich van het publiek werd hen den fraaien prjjs overhandigd.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7