Nederland let op uw saecki Tegen regeling der bloembollenteelt Hedenavond de beslissing «Voor de Kerk bestaat geen vrijheid" Verpleegsters voor de Prinses aangewezen Bisschop van Berlijn antwoordt Kerrl Uit onze Omgeving TUINHOEKJE fMAif^ÊRICHTCN^S Oud-Minister Deckers waarschuwt tegen den invloed van het Bolsje wisme. Felle aanklacht tegen het Russische regiem. De afdeeling Amsterdam van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm, hield gisteravond in Krasnapolsky een „Blijde 'samencomste", die werd voorgezeten door het Tweede Kamer lid A. B. Roosjen en waarop oud minister Deckers een rede hield, waarin deze het wezen en de taak van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm schetste. fr Wat iedereen moet treffen, aldus begon spr., is het feit, dat in nog geen 20 jaren tijds 80.000 mannen zich in hou en trou schaarden achter hun grijzen, maar altijd jeugdigen aanvoerder, generaal Duvmaer van Twist en wij zien den groei nog steeds aanhouden. Spr. noemde het ontroerend te zien, hoe telkens weer nieuwe gelederen van geoefen de mannen zich in koninklijke vrijheid, door de hoogheidsdaad van vollen eigen wil, be schikbaar komen stellen om als 't moet met het zwaard in de vuist hof en haard te beschermen. Vrije vereeniging thans.; aan de krijgstucht onderworpen legeronderdeel straks. Een weermacht noodig, om oor logsgeweld buiten de grenzen te houden. Het volk beseft thans, dat een deugdelijke weermacht een middel is, om het oorlogsge weld te houden buiten de grenzen van het vaderland. Velen, die tot voor korten tijd van oordeel waren dat Nederland geen weermacht behoefde, erkennen thans vol mondig, dat de internationale verhoudingen van dien aard zijn, dat wij haar niet kun nen ontberen, dat de verzekering van de rechten dr onafhankelijke staten, waarlijk nog niet mag worden overgelaten aan den Volkenbond, die zijn onmacht herhaaldelijk heeft bewezen. De weermacht is in eere hersteld en dat eerherstel is mede aan den B.V.L. te dan ken. De landstormers hebben te wa ken tegen hen die samenspan nen om ons gezag te ondermij nen. Maar de taak der landstormers is nog niet ten einde, De tijden zijn er nog niet naar, dat de B.V.L. kan worden ontbonden, Nog dagelijks spannen helaas ook in Neder land aldus spr., zeer velen zich in om het gezag te ondermijnen. De geschiedenis onzer dagen is leerrijk. Wat elders mogelijk bleek is bij ons niet bij voorbaat uitgeslo ten en zou hier ook mogelijk worden, als wij zorgeloos waren en werkeloos den loop der dingen afwachtten. Een minderheid maakte zich twin tig jaren geleden in Rusland mees ter van de macht en wist zich tot dusverre staande te houden, daartoe niet terugdeinzend voor middelen van het grofste geweld. Misschien is de minderheid van weleer thans reeds meerderheid geworden. Want ge weldig is de invloed, dien de overheerschsrs hebben geoefend op den geest der aan hun macht onderworpenen. Weg met de vrijheid van de pers, met de vrijheid van vereeni ging, de vrijheid van vergadering. Weg met de vrijheid van meeningsuiting en de vrij heid van godsdienst. Felle woorden tegen het Russi sche regime. Het Russische ge vaar dreigt overal! Wat de staat wijst, zal de burger prijzen; wat de staat hem opdraagt, het weze kwaad en onrecht, zal de burger uitvoeren. Twintig jaren lang is men in Rus land reeds doende zóó een volk van 130 millioen zielen te vormen, te vervormen, te misvormen. Nog al tijd houdt dit regiem van overheer- sching en verdrukking stand en reeds heel een geslacht is opgegroeid, dat met het bolsjewisme vertrouwd geraakte en het stelsel aavaardde in al zijn afschuwelijkheid en met al zijn verschrikkelijke consequenties. Stalin'sgetrouwcn zitten niet stil. Zij be dienen zich van pers en van radio, van elk modern middel, om in alle talen der volke ren en over alle deelen der aarde hun denk beelden te verbreiden en waar zij kunnen vormen zij in den vreemde centra van bols jewistische propaganda. Moskou's gevaar dreigt overal. Toen het verschrikkelijke bols jewisme in sommige landen grooten invloed had verkregen, steeds brutaler optrad en zirh meester dreigde te maken van heel het maatschappelijk en economisch leven, vond het helaas zijn tegenstanders niet aaneen gesloten en eensgozind tegenover zich ge steld. Deze waren zwak door hun verdeeld heid en lieten de bestrijding van het bols jewisme over aan een kleine minderheid, die op haar beurt naar do macht greep en een dictoriaal bewind vestigde. Ook dit bewind miskent de oude rechten des volks en hand haaft zich door onderdrukking en geweld. En de tegenstellingen in eigen land. Hoe gelukkig staat tegenover een voor beeld als dat van het tegenwoordige Rus- OUD-MINISTER DECKERS. land ons Nederland. Wij hebben onzen ge zonden volksinvloed op het staatkundig le ven; onze volksrechten, geëerbiedigd van hoog tot laag, vastgelegd in de Grondwet en door de overheid beschermd. Wij hebben ons opgewekt godsdienstig leven, onze pers, onze eigen scholen en eigen organisaties. Wij hebben dit alles en wij willen het be houden. En als die kostbare schatten ver dedigd moeten worden tegen revolutionnair geweld of tegen welken misdadigen aan slag ook, dan weet Nederland, dat het kan rekenen op de mannen, altijd vaardig, al tijd paraat, op ons beproefd vrijwilligers le gioen, den bijzonderen vrijwilligen land storm. Wij zullen niet toelaten, zoo besloot spr., dat de oude cultuurwaarden, ons overgedra gen van geslacht tot geslacht, ons worden ontroofd. Twee Haagsche diaconessen. Als verpleegsters voor Prinses Ju- liana bij de te verwachten blijde ge beurtenis zijn, naar de Tel. verneemt twee diaconessen uit de Diacones sen-inrichting Bronovo te Den Haag aangewezen, Als nachtzuster zal dienst doen de kraamverpleegster zuster Romke Vermeer; dagzuster wordt zuster Kleintje, eveneens kraamverpleegster. Anti-saneerders te Haarlem bij een. De vereeniging tot behoud van het bloem bollenvak in Nederland „Anti-saneering", heeft gisterenmiddag te Haarlem haar eer ste algemeene vergadering gehouden onder leiding van den heer W. Murk. Deze zeidc in zijn openingsrede o.a. dat het ledental sinds de oprichtingsvergadering op 8 Febr. j.1. gestegen is tot 2300, waardoor de vereeni ging thans de tweede plaats op de rang lijst der bloenibollenorganisaties inneemt. Steun aan buitenlandsche cultuur. Spr. zeide voorts, dat de minister het stel sel van de teeltregeling met binnen- en bui tenlandsche minimumprijzen heeft laten val len en er een teeltregeling met basisprijzen voor in de plaats gesteld. De tegenwoordige minister heeft dus geen gehoor gegeven aan de stem van het vak en de belofte van zijn voorganger niet gehouden. Door het besluit, om de teeltregeling te behouden, wordt de cultuur in het buitenland gesteund, want bij dit stelsel mag men in Nederland geen en kele roe uitplanten, terwijl het buitenland volop gelegenheid heeft zijn teelt ongelimi teerd te vergrooten. Ook schijnt de minister niet overwogen te hebhen, aldus spr., dat hij door zijn beslissing den immoreelen han del in teeltbewijzen steunt. De heer Murk betoogde voorts, dat door de sanecring van de 9000 H.A. bloembolen, welke er in 1932 in Nederland stonden, thans nog slechts ruim 4500 H.A. over zijn. Ruim 3000 kweekers zijn wegge saneerd en voor jonge kweekers is noR slechts in het buitenland plaats. Een deel van de producten wordt vernietigd en bovendien is een be denkelijk soort parasieten in het vak gekweekt dat leeft van den verhuur van teeltbewijzen, Tenslotte hoopte spreker, dat de vereeniging er alsnog in zal slagen den minister te overtuigen, dat op heffing van alle saneringsmaatre gelen het bloembollenvak voor een ramp zal behoeden. Nadat de verschillende jaarverslagen wa ren goedgekeurd, en de heeren Pa Bakker Mzn. en P. M. Roozen van Daalen als be stuursleden waren herkozen, kwamen de reorganisatieplannen der algemeene ver eeniging voor bloembollencultuur ter spra ke. De voorzitter verklaarde, dat het vak in een dwangbuis zal worden gestoken, in dien deze plannen worden aangenomen, ter wijl bovendien het hoofdbestuur der alge meene vereeniging wederom voor onafzien- haren tijd zal bestaan uit voorstanders der saneering, hoewel het overgroote deel der leden daar tegen is. Hij drong er daarom bij alle anti-saneerders op aan, tegen de reor ganisatieplannen te stemmen. Aangezien de 25ste partij van de match EuweAljechin wellicht de beslissing kan brengen in den strijd om het wereldkampioenschap, zal de A.V.R.O. vanavond vanaf 7.00 uur regelmatig van uit de zaal mede- deelingen doen over het verdere verloop van deze partij. De eerste reportage zal omstreeks 7.05 n.m. plaats vinden en dienten gevolge komt het programma van dansmuziek te vervallen. Eventueel andere noodig zijnde wijzigingen worden nader voor de microfoon medegedeeld. Geloovigen moeten zich verzetten tegen den anti-Christ. Conrad von Preysing, aartsbisschop van Berlijn, heeft in een herderlijk schrijven, dat heimelijk onder de Katholieken is ver spreid, scherp stelling genomen tegen de rede, welke de Duitsche minister voor ker kelijke zaken Kerrl, met betrekking tot de religieuze vrijheid heeft gehouden. D lange brief komt hierop neer, dat godsdienstvrijheid in het derde rijk niet bestaat, terwijl de brief de geloovigen opwekt zich te verzetten tegen pogingen om het openbare en particuliere leven te doordringen van een anti-christelijken geest. Scholen voor bijzonder onderwijs worden met geweld of door middel van gedwongen stemmingen gesloten en maatregelen van verdediging worden belemmerd door moree- len of economischen druk. De bisschop gaat dan voort met de gevol gen op het publiek te schetsen van de, anti christelijke campagne. Sprekende over den strijd tegen de kerk waarschuwt de bisschop tenslotte voor de bedreiging van de eenheid der natie, welke daaruit voortvloeit. De bisschoppen wenschen den strijd niet, zoo eindigt hij, maar zij zouden huurlingen zijn als ze vrede kochten door verraad van het allerheiligste. Vrijheid? Ik zal U een paar dingen vertellen, waar uit het gebrek aan vrijheid van de kerk en de geloovigen in Duitschland blijkt, zegt het herderlijk schrijven volgens de N.R.Crt. Twaalf drukkersbedrijven in Duitschland, die de pauselijke encycliek hadden gedrukt, zijn zonder dat vergoeding aan den eigenaar is uitgekeerd, in beslag genomen, omdat zij, volgens verklaring van den minister van binnenlandsche zaken, door het drukken van de pauselijke encycliek, een vijandige (|aad tegen den staat verrichtten. De jon- gemannenorganisaties in Munster, Pader- born, Trier en Limburg zijn ontbonden z.g. op grond van bescherming van het rijk te gen communistische revolutionairen. Een aantal katholieke brochures zijn voor onbe- paalden tijd verboden, ofschoon zij slechts de kerk en de waarheid dienden. Het in om loop brengen van herderlijke brieven door middel van pamfletten, zooals de gewoonte was, is sinds een jaar verboden. ANNA PA ULOWNA Gooiavond. Ie prijs R. Campagne, Schorweg 9999 2e prijs A. v. d. Berg. Molenvaart 9986 3e prijs P. Hoenson. Molenvaart 9930 Prijzen van een gulden voor de worpen lusschen 9891 en 9240. Heden, Dinsdag is het de laatste gooiavond. Daar men nog velen verwacht, wordt in Veerburg reeds om 4 uur begonnen. Sint bij de kinderen School. der R.K. Sint Nicolaas "arriveerde Maandagmorgen 10 uur aan het station Anna Paulowna en werd op het perron opgewacht door de kin deren van de R.K. school in de Spoorbuurt. Met Sint te paard, ging het in optocht naar de zaal van den heer W. Kossen. Hier sprak Pastoor Van der Eem den grooten kinder vriend en deze zelf de kinderen toe. Enkele kinderen mochten bij hem komen om nog persoonlijk een woord van goedkeuring of... een vermaning te krijgen. Nadat er van een viertal films was genoten, dankte de heer Schlaman namens de kinderen St. Nicolaas voor z'n komst. Allen, verzekerde hij, zouden goed hun best doen, zoodat Sint het volgend jaar over ieder tevreden kon zijn. Met de uitdeeling van cadeautjes, waar wat versnaperingen bij ingepakt waren, ein digde dit goedgeslaagde feest. BREEZAND. St. Nicolaas op R.K. School en Bewaarschool. Maandagmiddag bracht St. Nicolaas een bezoek ami de R.K. school en de R.K. be waarschool. In de „groote" school trad Sint, beginnende bij de hoogste, klas voor klas binnen om wijze lessen en vermaningen, maar ook versnaperingen en aardige surpri ses uit te deelen. Hierna ging de bisschop naar het R.K. Vereenigingsgebouw, waar vier kleuters hem met een leuk versje verwelkomden. Sint hield een aardige toespraak en liet alle zoete kleinen bij zich komen, maar ook een paar, die minder braaf waren! Een liedje, tractatie en uitreiking der cadeautjes en ook dit prettige feestje was ten einde. Het werd, behalve door vele ou ders. ook bijgewoond door Pastoor Verhoeff. de heer Ch. v. d. Bilt (oud-2e Kamerlid) en echtgenoote, de heer en mevr. Ligterin- gen en mej. Wever. VAN EWIJCKSLUIS. Het Sint Nicolaasfeest. De zaal van Waiboer was Zaterdagmiddag tot het einde gevuld met blijde kinderen en moeders, want, als ieder jaar, zou ook nu Sinterklaas weer bij het te zijner eer gegeven kinderfeest tegenwoordig zijn. En ook ditmaal is hot feestje weer prach tig van stapel geloopen. Blij kindergezang, afgewisseld door tractaties, eenige leuke films en tenslotte het afgeven der cadcaux, wiens hart zou daar niet bij open gaan. Ja, mogelijk zijn er wel enkelen een wei nig bezorgd geweest, toen zij bij Sinterklaas geroepen werden, om een klein standje te ontvangen, over het niet kennen van de ta fels, bijv., maar de gelukkige afloop maak te dat alles toch weer goed. Alles bijeen is dit feestje weer schitte rend geslaagd. Geen wonder dan ook, dat aan 't slot van den middag zoowel de heer Hazeloop als de heer G. Meuleveld beiden over het welslagen van dezen middag hun vreugde uitspraken. KOEGRAS JULLANADORP. Lezing dooi Dr. Ir. M. D. Dijt. De Holl. Mij. van Landbouw, afd. Den Hel der, houdt hedenavond een vergadering, waar als spreker zal optreden de heer Dr. Ir. M. D. Dijt, met het onderwerp: „De ge volgen der productiebeperking op het gebied van veeteelt enz." W1ER1NGEN Verkooping. J.1. Zaterdag werden ten overstaan van notaris Obreen in café Klein te Oosterland publiek verkocht voor de erven van wijlen J. Smid Gzn. de navolgende onroerende goe deren aan den Akkerweg. Perc. 1. Huis en land, varkensboet, ier plaat en kelder, boomgaard erf aan Akker- weg groot 60.90 A 21.315 snees. Hoogste bie der C. Jz. Tijsen f 2400. Kooper P. R. Smid W'meer f 2480. Perc. 2. Burgerwoonhuis met erf en tuin aan Akkerweg 10, groot 10 A, 3.535 snees. Hoogste bod N. Tijsen, P. R. Bakker f 1800. Kooper Gebr. Smit Jz. f 1980. Perc. 3. Bouwland. Achtertuin 72.80 A, 25.48 sn. Hoogste bod J. Rotgans P. Elbz. f 1470. Kooper M. Heyblok Mrgz. f 1720. Perc. Harntje 61.90 A, 21.665 sn. Hoogste bod J. Rotgans P. Elbz. f 1175. Kooper P. Kaleveld Bz. f 1177. Perc. 5. Hoorndijkven 1.04.00 H.A. 36.40 sn. Hoogste bod P. Kaleveld Bz. f 1705. Kooper M. Heyblok Mz. Jr. f 1735. Perc. 6. Balken 46.10 A, 16.135 sn. Hoogste bod N. Tijsen en P. R. Bakker f 940. Kooper J. Zomerdijk Sz. f 942. Totale opbrengst f 10.034. OOSTERLAND. Sinterklaasfeest. Ondanks z'n drukke bezigheden heeft de Sint toch ook nog gelegenheid gevonden Oosterland een bezoek te brengen. Gister- CYCLAMEN. Wij beginnen met het koopen van een goede plant. Hoe ziet die er uit? In de eerste plaats moet zij gedrongen zijn. Een stevig bladerdak moet den pot van boven afsluiten. Géén blade ren met lange slappe stelen! Wie er plezier van wil hebben, koopt een exemplaar met wei nig open bloemen, maar met veel knop. Liefst met knoppen in verschillend stadium van ont wikkeling. Enkele knoppen gluren even door de bladeren, anderen komen juist met hun kopjes tot den onderkant en daar beneden. Ook zijn er knoppen op verschillende hoogte aanwezig. De meeste moeten natuurlijk nog heel klein en slechts even boven den knol zijn. Zoo'n plant zal niet spoedig uitgebloeid zijn, en men kan er maandenlang genoegen van beleven. De zalmkleurige zijn het sterkst, de roode iets zwakker. Cyclamen moeten niet te warm staan, maar wel in het volle licht. Vlak voor het raam is dus heel goed in dezen tijd en dan in een ongestookte kamer. In kamers met centrale verwarming voelen de cyclamen zich niet zoo goed thuis, maar wel in matig door de kachel verwarmde vertrekken, mits de plant ver van de kachel staat en dat is bij een plaats voor het raam juist het geval. Is de kamer te warm, dan is 't goed in de uren dat men niet in de kamer vertoeft, de plant iets koeler te zetten. Bij de behandeling van een cyclaam in de kamer is het watergeven een zeer voornaam iets. Dat moet met zorg gebeuren. Is de kamer koel, dan geven we iets warm water op het schoteltje. Bij koud weer kan het water tamelijk heet zijn. Men giet 't water toch eerst op een schoteltje, waardoor het al aardig afgekgeld is. Waarom geven wij nu warm water? In een koele omgeving, in een te koude grond, kunnen vele planten geen voldoende water opnemen. Daarom geven we warm water van onderen. De warmte stijgt immers naar boven. Tijdelijk wordt de pot grond daardoor iets verwarmd. Dit is vol doende 'om de cyclaam gelegenheid te geven het noodige water op te nemen. Staat de plant teveel in de felle zon, dan vallen de bloemen om. Geeft men langen tijd te veel water, dan is er groote kans. dat de bloemknoppen bij hun basis afrotten. Ze worden daar slijmerig. Ook dan vallen de bladeren en bloemen om, maar de oorzaak is een geheel andere en de plant is nu niet meer te redden. In een koude kamer geven men twee of drie keer per week water. Geeft men te koud water dan worden de bladeren geel. Na den bloei, die soms tot AprilMei kan duren, zet men de plant meer en meer in de zon en geeft steeds minder water. Al het blad verdort en valt dan af. Is het zoover, dan moet men de bovenste aarde vernieuwen door zeer vruchtbaren potgrond. Twee weken rust volgt nu. Dan geeft men de plant meer warmte en water en zet ze steeds volop in 't licht. Vanaf Mei tot begin September kan de cyclaam dus wel buiten op een niet te zonnige, maar wel lichte plaats staan. Goed water geven en een giertje mest om de veertien dagen. a. v. d. L. middag maakte hij met zijn onafscheideVijr ken knecht en gevolgd door een vroolijka kinderschaar, een rondrit door Oosterland* In de geheel gevulde zaal van den heer Au Klein aangekomen, onderhield de bisschop zich eenige oogenblikken met de kleuters, die daarna, gezamenlijk en als solisten, op vlotte wijze enkele liedjes zongen. Nadat de Sint verschillende kleinen de hand ge? drukt had.'moest hij weer vertrekken. Daa» na kwamen de kinderen van de laagste drie klassen van de O.LS.. onder leiding van juffr. V eenstra op het tooneel met een, leuk zangspelletje, dat heel aardig uitga» voerd werd en erg in den smaak viel. Toeii kwam de traditioneele poppenkastyertoo» ning van mr. Overeem, waar de kinderen,, getuige ook de verschillende uitroepen, als altijd van genoten. Tusschen de bedrijven; door werden aan de kleinen allerlei versna» peringen uitgedeeld. Vervolgens sprak het wnd. hoofd dor school zijn voldoening uit over dezen goed" geslaagden middag, waarna de cadeautjes! vergezeld van een zak met lekkers werden uitgereikt, zoodat allen met blijde gezichten huistoe konden gaan. Daar het tijdens de vertooningen op het tooneel, mede door de volte af en toe nog al hint derlijk rumoerig was in de zaal, zou het misschien aanbeveling verdienen, dat da commissie voortaan buitenstaanders weerde. Door een samenloop van omstandigheden was het niet mogelijk 's avonds het feest met de grooten te vieren. De hoogste klas sen kregen nu hun cadeautjes en lekkers in de school, zoodat ze evengoed voldaan huiswaarts konden gaan. Een woord vart dank aan allen, die het feest hebben doen slagen, is zeker op z'n plaats. Een tooneels hikje. Naar we vernemen, is de heer Overeem! met kinderen uit de hoogste klassen een tooneelstukje aan het instudeeren, dat nu inplaats van op 't Sinterklaasfeest op dep eerstkomenden ouderavond van de O.L.Sk zal worden uitgevoerd. Kerkelijke verkiezing. Tot leden van den Hervormden Kerkeraad' te Oosterland zijn de heeren G. Smid en Jj, Hegeman herbenoemd als ouderling en dia ken. AMSTERDAM. 6 Dec. Aardappelen. (Bericht van den Mak. Jac. Knoop). Per 70 kilo; Zeeuwsche bonten 2.502.710, idem blauwen 2.502.70, idem blauwe eigenheimers 2.002.20. Friescha bintjes 1.801.90, Flakk. eigenheimers 2— 2.20, dito poters 1.40—1.50. Spuische eigenh, 2.20—2.40, dito poters-1.501.70, Wieringer- meer Bevelanders 1.801.90, dito roodstari 2—2.10, alle soorten bonken 1.801.90, Texel; sche roodstar 2—2.10, mooie zandaardappe len Texel 2.402.70. Verder per 100 kilos N.H. blauwen 2.80—3, idem bonten 3.20— 3.40, IJpolder Bevelanders 2.752.90, Hille» gommer zandaardappelen 3.504, Annai Paulowna zandaardappelen 3.504, Westl, blauwe eigenheimers 33.20. Drentsche eqi Overijsselsche zandeigenheimers in balen van 50 kilo 2.803.20, bonken 2.402.80. AMSTERDAM. 6 Dec. Binnonl. granen. (Boerennoteering); rog» ge 77.40, chevalier gerst 7.407.75, winter» gerst 7.40—7.60, haver 66,25, duivebooncnj 910, paardeboonen 89, groene erwten O— 10, vale erwten 10—14, alles per 100 Kg. karwijzaad f 11 en blauwmaanzaad 1413 per 50 Kg. AMSTERDAM. 6 Dec. Ter veemarkt waren heden aangevoerd? 324 vette koeien .waarvan de prijzen waren le kw. 7280 ct., 2e kw. 6270 ct., 3e kw. 6260 ct., alles per Kg. slachtgewicht; 80i melk- en kalfkoeien 180—250 per stuk, 65 vette kalveren 2e kw. 6066 ct., 3e kw. 52 58 ct., per Kg. levend gewicht; 65 nuch» tere kalveren f 813. 80 schapen f 1933 p, stuk; 457 varkens; vleeschvarkens, wegen» de van 90110 Kg. 7374 ct., zware var» kens en vette varkens 7273 ct. per Kg. slachtgewicht; 10 paarden f 100160, per stuk. Aangevoerd 3 wagons geslachte run deren uit Denemarken. ALKMAAR. 6 Dec. Andijvie 0.60—1.80. appelen 37, Bloemen daler kool 2.60, bloemkool I S13, idem II 35, boerenkool 1.505.30, bieten 2.60, drui ven 1520. geie kool 1—rl.50, groene kool 12.60, kropsla 15.30. knolselderie 2. peren 2.50—5, prei 2.203.30. peterselie 0.50— 1, roode kool 13.50. selderie 0.501.30, spi nazie 0.63, spruiten 2.505.50, tomaten 2.30j 10.30, wortelen 2.50—6, witlof I 5—7, id, II 3—4. WARMENHUIZEN, 6 December. Roode kool f 11.60. gele kool 1.D, witte kool 0.801.10. Aanvoer: 800 Kg. roode kool, 500 Kg. gele kool, 4500 Kg. D. witte kool. PURMEREND. 7 Dec. Veemarkt. Koeien totaal 615 stuks: 30Ö vette koeien 5868 ct. per Kg., geldekoeien 160200. melkkoeien 150295, stieren 50—02 ct. per Kg., 12 paarden f 90—110. 68 vette kalveren 3050 ct. per Kg., 195 nuchtere kalveren f 717, 161 vgtte varkens 6264 ct. per Kg., 45 magere varkens 2640. 360 biggen 16—24. 800 schapen 17—36, 40 bok ken 411. NOORDSCHARWOUDE. 7 Dec. BI. eigenheimers f2.70, uien f7.708.20, drielingen f6.70, grove f7.70—8.10, peen f 1.80 2.30, kleine peen f0.700.80, roode kool f 1.80—3.60, gele kool fl1.10, D. witte kool f 0.80—1.40, andijvie f0 70— 1. BROEK OP LANGENDIJK. 7 Dec.' Uien 7.808.20, drielingen 6.506.80, gro ve 7.307.70, stek 4.204.50, peen 1.50—2.10, kleine peen 0.701.10, rammenas 1.101.30. Roode kool f 1.60—3.10, gele kool f 1.30— 1.40, savoyekool f 1—1.20, D. witte kool f 0.80—1.40, bloemkool f6.80—8.10, dito 2e soort f 1.50—2.50, andijvie f 0.60—1.50. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 6 Dec. Berlijn: De handel was maar kalm. Bij voldoende aan voeren bleven de prijzen onveranderd. Ge noteerd wordt: Ital. bloemkool 19—16 per 100 stuks, Canarische tomaten 4.506 per kuip, Belgisch witlof 24—30 per 50 Kg., Ital. hoonen 1416.25 per 50 Kg., Iïoll. appelen; 10 tot 15 per 50 Kg., West-Duitschiand? Ook hier was bij kalmen handel de markt onveranderd.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3