KANNEWASSER. PANTER „Die Fingalshöhle" Ayenda HOLLANDIA Graslinnen tfladónieuutj kitten, maken tuUtten, Daad van piëteit Woensdag 8 December 1937 Tweede Blad Hun kameraad afgerost Sympathieke geste van den heer P. van Twisk Wordt ook Geconfectioneerd geleverd. EEN ROOKERSDELICATESSE mignon Repetitie „Repelsteeltje" Kerst-concert Vestigingswet Klein bedrijf Mij tot bevordering der Toonkunst Een vertrouwd en zorgvuldig expediteur: „ESONA" Huisduinen viert z'n St. Nicolaasfeest Concert „Kunst aan het Volk'-' Geen koloniën,geenvrede! O Burgerlijke Stand van Den Helder Zeven zeemiliciens voor het Hoog Militair Gerechtshof. Zeven zee-miliciens hebben in den nacht van 2 op 3 September van dit jaar in het marine-vliegkamp „De Mok" op Texel, den matroos le klasse D. J. E. G. op een dónker plekje opgewacht en hem afgerost. Het betrof hier een wraakoefening op den matroos, omdat deze zijn makkers zou ver raden hebben. Het voetbal-elftal van het Marine-vliegkamp had n.1. enkele dagen te voren te Oosterend tegen het plaatselijk elf tal gespeeld en gewonnen, waarna de over winning op vroolijke wijze gevierd werd en van alcohol een meer dan matig gebruik werd gemaakt. Eenige dagen later werden de ma trozen over hun gedrag onderhouden en men verdacht G. er nu van, dat hij alles had over gebriefd. Wegens „openlijke geweldpleging met ver- eenigde krachten" werden de zeven zee-mili ciens door den zeekrijgsraad te Willemsoord ieder tot één week gevangenisstraf veroor deeld. Vier van hen waren bij het Hoog Militair Gerechtshof in hooger beroep gekomen, omdat zij de opgelegde gevangenisstraf zoo zwaar vonden. „Het was niet erg heldhaftig van jullie, met z'n zevenen tegen een," merkte de president, mr. Fick, op. De advocaat-fiscaal merkte in zijn requisi toir op, dat de gepleegde feiten drie delicten kunnen opleveren, n.1. oproer, openlijk geweld en mishandeling. Het misdrijf van oproer heeft de Zeekrijgs raad terecht verworpen. Het betrof hier geen delict tegen de ondergeschiktheid, want de mishandelde was geen meerdere van de be klaagden, doch openlijk geweld achtte spr. aanwezig, daar zij zonder zich aan wet of ge bod te storen voor hun eigen rechters heb ben gespeeld. Spr. vroeg bevestiging van het vonnis van den zeekrijgsraad. De verdediger, kapitein der mariniers Roe- lofsen, ging nog verder. Ook de openlijke ge weldpleging achtte pleiter niet bewezen, daar de openbare orde niet is verstoord. Tenslotte kan men ook niet van mishan deling spreken, omdat de mishandelde zijn aanvallers niet heeft herkend. In het heetst van het gevecht hebben zij ook vaak elkaar geslagen. De fiscaal bij den Zeekrijgsraad had dit standpunt ook in zijn requisitoir ingenomen. Deze beklaagden zijn dan ook alleen straf baar, omdat zij militairen zijn. In verband hiermede vroeg pleiter disciplinaire afdoe ning. De advocaat-fiscaal repliceerde hierop, dat volgens de jurisprudentie wel degelijk van openlijk geweld en mishandeling sprake was. Mede-dader aan mishandeling is reeds hij, die iemand vasthoudt, zoodat een ander hem kan slaan. Spr. persisteerde bij zijn eisch. De uitspraak volgt later. Tegenover het Korps Mariniers. Wij lezen in de dagbladen van de Engel- schen, die aan hun plaatselijke of geweste lijke regimenten zilveren signaalhoorns aan bieden, van de Haagsche burgerij, die haar Grenadiers, van de Venlosche, die haar Infan teristen diepe trommen met wit leergoed vereert; van de Utrechtsche, die haar Veld artillerie een paukenpaard, bazuinen met fraai geborduurde vanen schenkt; van de Leidsche en Deventersche burgers, die hun bereden korpsen soortgelijke geschenken aan bieden; ja, van de Groningers, die het plaat selijke Infanterie regiment bij feestelijke ge legenheden een volledig muziekkorps bieden. Wij lezen van de korpsen, die op hun verjaar dag een marsch maken... Wij hebben in onze goede stad een belangrijk deel van 't oudste korps van de geheele weermacht, waarvan de verjaardag hier ter stede steeds geruisch- oos, zoowel letterlijk als figuurlijk, voorbij gaat. Voorbij ging, want dank zij den heer P. van Twisk is het dit jaar anders. Op Vrij dag 10 December a.s., den 272en verjaardag van het korps Mariniers, biedt Je heer Van Twisk aan alle leden van „het Korps" (in uniform) alsmede aan één dame van ieder hunner, gastvrijheid in zijn bioscopen aan. Een bijzonder prettig aandoende geste. Wij weten, dat de heer Van Twisk op ve lerlei gebied initiatiefnemer is en twijfelen er mede daarom niet aan of thans zal deze daad, van goeden burgerzin getuigend, niet alleen door „het Korps" geapprecieerd wor den, maar evenzoo door de gansche burgerij van onze goede stad, die toch ongetwijfeld haar mariniers een goed hart toedraagt. DEFELfi VOOR VICE-ADMIRAAL KRIJIJS. In verband met het 272-jarig bestaan zal door het korps mariniers Vrijdagmorgen half elf voor Z.Exc. vice-admiraal Kruys, aan de Buitenhaven, worden gedefileerd. Na Elfloop van het défilé zal een korte marsch door de binnenstad worden gemaakt. maar 'n leege kast krijgt U nooit als U ons voor lakens en sloopen gebruikt. In alle breedten voorradig. Alléén bij EEN VOORTREFFELIJK SIGAARTJE VOOR 3 CENT We hebben gisteren met een enkel 5 Z woord herinnerd aan het droevig ver- scheiden van mevrouw en mijnheer De j- •j Boer, juist een jaar geleden. S Toen we gisterenmiddag een bezoek brachten aan het graf van moeder en jj zoon, zijn we getroffen door de pië- jj Z teitvolle daad van verschillende stad- i: genooten, die de grafsteenen bedekt hadden onder eenige kransen en bloem- S stukken. Een achttal bloemstukken s I; waren de stille getuigen van de sym- S pathie, die deze twee menschen, zich jjj in de harten van velen veroverd had- i: den. Onder deze bloemstukken troffen ■j we er één aan van het bestuur van de afdeeling Den Helder van de Ned. Ver. v. Huisvrouwen, van welke vereeniging s - mevr. de BoerJongkees jarenlang be- stuurslid is geweest. iïiimiiiiiiiiiiiiiimiMiiiriiiiiiiiisiiiiiiiiiiiiiiiü Zaterdag a.s. wordt de Kinderoperette op gevoerd in Nieuwe Niedorp. Vertrek voor ons kantoor, Koningstraat 1.15 u. Hedenmiddag zullen de kinderen worden aangewezen voor dezen tocht. Om 5 u. wordt een verplichte repetitie, voor alle kinderen gehouden in gebouw „Musis Sacrum", Ko ningstraat, In de Geref. Kerk (Julianapark). De Gereformeerde Zangvereeniging „Hal leluja" hoopt onder leiding van haar dirigent, den heer Joh. F. Asma, op Doderdag 16 De cember, des avonds kwart over 8, een Kerst concert te geven in de Getref. Kerk (Juliana park). Zij hoopt dien avond uit te voeren het on langs verschenen werk: Kerst-Oratorium voor koor, solo, spreektstem en gemeente met orgel vanden Rotterdamschen componist H. W. de Wolff. Verder zal dien avond voor 't eerst in Den Helder een proeve worden gegeven van „Can- tus firmus zingen". Gelegenheid zich tot den cursus op te geven tot a.s. Maandag. Maandagavond heeft in het Lyceum plaats gevonden een bijeenkomst, alwaar aanwezig waren een aantal cursisten, die begin Januari een aanvang zullen maken met het volgen der spoed-cursus, ter verkrijging van het z.g. middenstandsdiploma. Het was de heer H. van Willigen, voorzit ter van de Middenstandsvereeniging „Den Helder, die tijdens deze bijeenkomst een korte algemeene beschouwing gaf, terwijl daarna de rector van het Lyceum, de heer Bouma, eenige toelichting gaf op het onderwijs gedeelte. Bij voldoende deelname, en wjj twijfe len er niet aan, of hiervoor zé.1 groote belangstelling blijken te bestaan, neemt de cursus begin Januari 1938 een aan vang. Dit zal dan zijn een spoed-cursus, welke ongeveer 6 maanden in beslag neemt. De gelegenheid om zich voor dezen cur sus op te geven is er tot a.s. Maandag, 13 December, aan het adres van den secretaris van de Middenstandsvereeni ging „Den Helder", den heer J. Delgorge, HoofdgrEicht 27. Na dezen datum wordt geen enkele deelnemer meer aangenomen. Wij vestigen er nogmaals met nadruk de aandacht op, dat het in de toekomst alleen dé.n mogelijk zal zijn een bedrijf te vestigen, indien men voldoet aan de, van overheids wege gestelde, eischen. EERSTE LUSTRUM HUIZE ,,'t RUSTHUIS" Blijkens een advertentie in dit nummer be staat huize ,,'t Rusthuis", Dijkje 21, Vrijdag a.s. vijf jaar. Vrijdagmiddag van 35 u. zal een receptie worden gehouden, voor belangstellenden. Zoo als bekend, berust de leiding van ,,'t Rust huis" sedert de opening bij Zr. Vermeulen. Afd. Den Helder. Dir. A. J. Leewens. Woensdag 22 December zal bovengenoemde afd., ten 8.15 u., in de Nieuwe Kerk aan de Weststraat, een uitvoering geven van Bach's „Weinachtsoratorium". Verschillende plaatselijke en ook buiten- plaatselijke solisten zullen hieraan hun mede werking verleenen, terwijl het koor, door ge degen studie daartoe voorbereid, de veel- eischende koren en koralen zal vertolken. Het is een verheugend verschijnse, dat velen, geïnspireerd door Bach's grootsche muziek, tot Toonkunst zijn toegetreden, waardoor men aan de koren, welke een zeer belangrijke factor zijn b'j Bach's machtige scheppingen, alle recht kan doen wedervaren. De bekende orgelist uit Leiden, de heer Feike Asma, heeft bereidwillig de orgelbege leiding op zich genomen, terwijl Mevrouw VelthuysHuchshorn de recitatieven aan het klavier zal steunen. Teneinde deze imponeerende Kerstmuziek tot een ieder te doen spreken, is ditmaal de entréeprijs zeer laag gehouden, zoodat in waarheid kan gesproken worden van een populaire uitvoering van Bach s werk. Nadere bijzonderheden betreffende solisten enz. zullen in dit blad per advertentie en be richt worden bekend gemaakt. Bijzonderheden over het eerste nummer van het Marine-Concert programma. In een v n Schuman's „Scharmbriefe" (uit het jaar 1835) komt een bespreking voor van Mendelssohn's „Meerisstille Ouverture" en daarin de volgende eigenaardige zin: „Welehe Ouverture von F. Meritis (zoo noemde Schuman steeds den zoo hoog ge- schatten kunstbroeder) mir die liebste?" frachte mich ein einfaltiger und da verschlan- gen sich die Tonarten E-moll, H-moll und D- dur (Hiermede worden bedoeld de ouvertures „Sommernachtstraum", „Hebriden" en „Meer- risstille".) wie zu einem Grazien dreitlang, und ich wusste keine bessere Antword, als die beste: „jede". Hieruit blijkt hoezeer Schumann deze wer ken waardeerde, en deze woorden mogen wor den beschouwd als een weerklank van de geestdriftige stemming, die zij bij het publiek gewekt hadden. De „Concert-ouverture" was nog maar een sporadisch voorkomend verschijnsel. Wat „Ouverture" heette was de Opera-Ouverture, die juist in dien tijd geworden was, een naar een conventioneel model gevormd muziekstuk, met een langzame inleiding: typisch b e- w e e g 1 ij k hoofdthema; fortissimo-over- gangs-satz: zangerig tweede thema en, aan 't slot een tot applaus dwingend „stretto". Een uitzondering hierop maakten de Ouvertures van Weber, voor Freischütz, en Oberon om van de toen als ,,uit"steken- de, monumentale „derde Leonore" van Beet hoven heel niet te spreken. De Concert-ouverture, zooals Mendelssohn ze 't eerste geschreven heeft, is zijn onbe twistbaar eigendom, en eigenaaridg ver schijnsel hij, het troetelkind der muzen en de getrouwe volgeling der klassieken, be treedt, evenals zoovelen der klassieke mees ters dat voor hem deden, met die werken het gebied der beschrijvende der programma muziek; en dat niet aanzelend en schoorvoe tend, maar met vol bewustzijn. Het is echter niet de ware programma muziek; de titel geeft de aanduiding, de fan tasie der hoorders werkt mede. Een echt hoofdthema heeft deze Ouverture niet: met het hoofdmotief worden de eerste zinnen opgebouwd, de zestiende figuren ge ven, als 't ware het geklots der, het eiland omringende, golven weer. Wanneer de eerste expositie wordt her haald, brengen de houten blaas-instrumenten een nieuw motief, terwijl de Alten daaren tegen triolenfiguren doen hooren die (men luistere goed) in 't verdere verloop van het stuk groote beteekenis krijgen. Steeds maar door blijven de kabbelende figuren doorklin ken, terwijl eerst de violoncellen en fagotten, later ook de violen een pracht melodie zin gen als de na-satz is ingeleid, welke wordt afgesloten door een fanfare van hoorns en trompetten, waarna de gebruikelijke door werking. Het hoofdthema (aanvang der Ouverture) wisselt voortdurend af met luide roepen in de houten blaasinstrumenten, aanvankelijk be staande uit natuurklanken. Mooie overgangen volgen, waarna de fluit wederom het hoofdmotief laat hooren, gese condeerd door de triolen figuren (golf-ge- klots) der alten, dan komt datzelfde motief in gewijzigde gedanate. De intrede van dit mo tief is ook 't begin van een stijging die haar toppunt bereikt in de klimmende chromati sche toonladder, waarmee het terugkeeren van het hoofdmotief wordt voorbereid. Dit maal is de expositie maar kort, al spoedig volgt 't tweede thema door de clarinet voor gedragen. De klankwerking is hier allerbe koorlijkst en van niet minder groot effect zijn de acht maten, die hier het tweede thema inleiden: het van forte naar een fluisterend pianissimus leidend diminuendo der strijk instrumenten met de lang gehouden hobotoon er boven. Als na het tweede thema het Coda wordt ingezet, laat de hobo nog een nieuw motiefje hooren en rollen de passages der strijkinstru menten, waartegen zich telkens het hoofd motief laat hooren, als met forschen golf slag naar 't eind. Hier wacht ons nog een verrassing; niet zooals men na 't voorafgaande zou verwach ten, in een glansrijk forte, maar in een tee- der pianissimo eindigt het stuk, nadat de cla rinet nog driemaal als ten afscheid, het hoofd-motief heeft laten hooren. Zoo de ouden zongen. Gisteravond heeft in „Dennenheuvel" te Huisduinen het Sint Nicolaasfeest plaats gevonden voor de jeugd onzer badplaats, een feest, dat aan een volle zaal, waarin zoowel de jongere als oudere Huisduiner generatie vertegenwoordigd was, enkele bijzonder pret tige uren bezorgd heeft. Het begon al direct goed: in de zaal, rijkelijk met guirlan des en andere „Schmuck" versierd, hing een voortreffelijke stemming. De jeugd krioelde, druktemakend, door elkaar en op het tooneel, waarvoor nog deftig het doek neer-hing, hoorde men de toebereidselen voor de dingen, die komen gingen. De heer De Jong beklom precies kwart voor 6 het plankier en vertelde met kenne lijke trots van het komende feest, waarvan het leeuwendeel in elkaar gezet was door den heer Sinjewel, en die dezen populairen paeda- goog hiervoor een (verdiende!) pluim op den hoed stak. Daarna kwam de heer Sinjewel zelf, en wel met het verzoek bij het komend tooneel- stuk, dat uit niet minder dan 4 bedrijven be stond, de noodige clementie te betoonen. Tenslotte waren het verreweg jongelui, die voor het eerst ten tooneele verschenen, zoo dat moeilijkheden niet denkbeeldig waren. En toen... toen ving het spel, dat „Sint Nicolaas" heette, aan en kreeg men jong- Huisduinen te aanschouwen en de wijze waar op zij tooneel konden spelen. Nu is het een bekend feit, dat de oudere Huisduinerianen over opmerkelijke dramati sche gaven beschikken, iets wat onze lezers zeker meerdere malen op deze plaats ge'ezen zullen hebben. Waarmede wij maar willen zeggen, dat onze verwachtingen min of meer hoog gespannen warén. Welnu... het spel, dat inderdaad alleraar digst was, is gegeven en we kunnen niet an ders zeggen, dan dat de jongelui naar hun beste kunnen gespeeld hebben. Dat daarbij fouten en tekortkomingen te constateeren waren... wie zal dat deze de acteurs en actri ces kwalijk nemen? Over het algemeen was het s p e 1 in orde, maar het spreken een ietsje te zwak, zoodat voor diegenen, die in de achterste regionen van het Dennenheuvel zaaltje zaten, wel eens enkele gedeelten ver loren gingen. De jeugd heeft genoten. Men werd met ieder bedrijf meer enthousiast en telkens klonk een spontaan applaus op, als dank voor hetgeen op het tooneel gebracht werd. Het opvoeren van een tooneelstuk, ter her denking van het Sinterklaasfeest, was in we zen een proef, doch we kunnen er zeker van zijn, dat we het volgend jaar wederom iets dergelijks voorgezet zullen krijgen. Met de noodige ervaring, nu opgedaan, laat zich er dan het beste van denken. Zij nog vermeld, dat ook de versnaperingen en cadeaux gisteravond niet van de lucht waren en dat allen, zoowel jong als oud, ruim schoots tevreden huiswaarts keerden. Een geslaagd feest, Huisduinen waardig! Deze zangvereeniging geeft op Dinsdag den 14en dezer een concert, waaraan medewerking verleenen de heeren Dick Weiman, bas- bariton en declamator en Nico Visser, accom- pagnateur. Als hoofdnummer zal worden uit gevoerd „Columbus", melodrama voor koor, declamatie en piano, van Jul. Becker, waarin de heer Weiman de uitgebreide declamatie partij zal vervullen. Tevens zal deze bekende zanger liederen van Zweers, Zagwijn enz. vertolken. Het koor voert verder uit zangen van M. C. v. d. Rovaart en I. J. Olman. KERST-POSTPA KKETTEN VOOR OPVARENDEN VAN MR. MS, „JOHAN IUAURITS VAN NASSAU". Tot 14 December 19.30 u. kunnen ten Hoofdpostkantore Kerstpakketten worden aangeboden voor opvarenden van Hr. Ms. Jo- han Maurits van Nassau. Het maximum gewicht is 10 kg. De post pakketten moeten worden voorzien van een binnenlandsche adreskaart en kunnen wor den verzonden tegen binnenlandsch port. Pakket en adreskaart moeten worden voor zien van een duidelijk adres met twee schuine, elkaar kruisende lijnen. Verzending vindt 15 December plaats met het m.s. „Marnix van St. Aldegonde", Over- gifte aan het genoemde oorlogsschip heeft ln volle zee plaats. Bioscopen Tivoli-theater, Spoorstraat: aanvang half 8: „Een koninkrijk voor een kus" en „Pen- rod en Sam". Rialto, Spoorstraat, aanvang half 8: „De mijnen van Koning Salomo" en „De revolutiebruid". Witte Bioscoop, Koningstraat, aanvang half 8: „De parvenu" en „Het geheim van de schorpioen". Woensdag 8 December. Musis Sacrum, 8 uur. Film: Ned. Reisvereeniging. Donderdag 9 December. Rialto, 8 u. Onze Vloot-avond. Café Prins Hendrik, 7.30 u. Concert „Kuntszin". Vrijdag 10 December. Casino, 8 u. Feestavond Zeevaartschool- verg. Kegelhuis, 8 u. Feestavond pl. afd. „Het Mobil isatiekruis". Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Licht op ]8.i6 Barometerstand Den Helder 752.1 Temperatuur lucht 0.2 Laagste temp. lucht gisteren 0.0 Italiaansche vriendelijkheid. nder dit .hoofd hebben we gisteren de rede van' generaal von Epp, die hij voor tien duizenden toehoorders heeft uitgesproken, op genomen. 't Is niet prettig, maar het is toch goed, dat de Duitsche generaal zich zoo onomwonden heeft uitgesproken, tenslotte moet men maar weten, wat de „onverzettelijke eisch" van Duitschland is. Wij hebben er immers al vroe ger op gewezen, dat deze eisch van Duitsch land logisch is. Natuurlijk is het te hegrijpen, dat de mogendheden, uit angst voor de toe nemende macht van Duitschland, ervoor terug- huiveren, den eisch in te willigen. Maar Duitschland neemt daar geen genoegen mee. Het zal zich verongelijkt blijven voelen, een tweederangs mogendheid, zoolang het zijn koloniën niet terug heeft. „Duitschland was eens een rijk land", zoo heeft von Epp gezegd, „door deze rooverij zijn we tot bedelaars geworden". Men begrijpt wel, dat de argumenten van de landen, die de Duitsche koloniën in beheer hebben en die erover klagen, dat ze geen winst opleveren, doch integen deel schatten gelds kosten, op Duitsch land al zeer weinig indruk maken. Geef ze dan maar terug, zoo redeneert Duitschland terecht, want dan hebben ze im mers voor jullie in het geheel geen waarde. „Toen de koloniën gingen rendeeren", zoo heeft de generaal gezegd, „toen heeft men ze ons afgenomen". De mogendheden zullen daarop wel hun wederwoord hebben, maar dit alles zal aan den Duitschen eisch niets afdoen en het zal daar om zeker verstandig zijn, in het belang van den vrede, aan den Duitschen eisch tegemoet te komen, anders blijft het een wrijfpunt, dat een gevaar blijft vormen. „De Maasbode" wijdt een hoofdartikel aan de vriendelijke ontvangst van den Joego-Sla- vischen minister-president Stojadinodwitsj door Mussolini. Hij knoopt daaraan een zeer interessante gevolgtrekking vast, waaraan wij het volgende ontleenen: Het is te begrijpen, dat Italië dit Joego slavische bezoek op bijzonder feestelijke wijze viert, zegt het blad. Italië zit momenteel schaarsch in zijn werkelijke vriendschappen. Het voert een z.g. werkelijkheidspolitiek, welke het zijn vrienden doet grijpen, waar het die op het noodige moment hoopt te kunnen vinden om een bepaald doel te bereiken. Een tijd lang kan een dergelijke politiek inderdaad tot suc cessen voeren, nu hier, dan daar. Maar in die pere werkelijkheid is het een politiek op los zand; want evenals Italië zijn „vrienden", voor zuiver persoonlijke doeleinden gebruikt, zoo doen de van tijd tot tijd gekozen helpers het ook. En het geheele complex is in staat van den avond op den morgen een geheel andere oriëntatie te kiezen. Wordt een meer principieele politiek ge voerd, dan is er beginsel dat bindt. Dat ook blijft binden, als er zich soms erge moeilijk heden voordoen. We zullen niet ontkennen, zoo schrijft het blad, dat o.m. de geografische ligging, de eco nomische positie, de betrekkelijke armoede aan grondstoffen Italië er licht toe kunnen verleiden, zich bovenal op de opportuniteit te orienteeren, en Mussolini heeft zich op dit ter rein een meester getoond. Hij zelf heeft zich meermalen een opportunist genoemd, die aldus Italië op het voorplan der internationale poli tiek heeft gebracht; maar als men poogt ver der de toekomst in te zien, vraagt men zich toch af, op wien Italië, als de nood inderdaad aan den man zou komen, met volkomen ver trouwen zou kunnen rekenen. Op Japan, op Duitschland? Er dringen zich nog enkele na men op, maar over deze ligt reeds een groote vervaging. Anti-kominternverdrag en as zijn echter twee woorden, welke nog zeer actueel lijken. Misschien is het nu reeds meer schijn dan werkelijkheid; in elk geval is het wel verrassend, dat er reeds van een andere as gesproken wordt: ParijsBer lijnWarschau. Het Is nog slechts praten over erg weinig concrete feiten, maar het zeer positieve ge rucht, dat Delbos von Neurath uitgenoodigd heeft in den aanvang van 1938 naar Parijs te komen, alsook de even positieve verklaringen te Warschau wekken minstens den indruk, dat er achter de diplomatieke schermen dingen in ontwikkeling zijn, welke merkwaardige ver rassingen kunnen brengen. Van 7 December 1937. BEVALLEN: G. RubenVoorthuijsen, z. OVERLEDEN: Wed. D. van Straten, geb. C. Zwars, 72 jaar; Wed. L. Visscher, geb. J. M. Bakker, 60 jaar. t

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5