3 Renown Ridders gehuldigd 50 35 20 WVBERT JLyenda, Twee ton voor het kind Op een zonnigen morgen De uitvoering van O.K.K. De gevaarlijke houding Maandag 13 December 1937 Tweede Blad iPJtadLniexiuM Janus KuiperPiet Ostenbrug en Piet Botter worden door de hoogste Heldersche autoriteiten geëerd Spontane woorden van den burgemeester Van gymnastiekdie op een hoog peil stond 1272 jarig priesterjubileum kapelaan Westdijk Treffende hulde van zijn parochianen ct. Thans ook met menthol-smaak! Nieuwe Stationschef Langs de Straat Een vertrouwd en zorgvuldig expediteur: „ESONA" Zaterdagavond 8 uur: een aanwakkerende Zuidwester... af en toe een hoosbui, die nijdig in het Heldersche Kanaal neerstriemde... op sommige daken rammelende pannen... Maar op het Helden der Zeeplein, daar speel de Tjalling Dito op het carillon in het Monu ment voor het Nederlandsche Reddingwezen en de klanken werden door de windvlagen meegenomen, klanken van bekende wijsjes op een vreemd avondlijk uur. Zaterdagavond: toen zijn in het Raadhuis de 3 Nieuwediepsche „Renown"-ridders gehuldigd, geëerd voor het roemruchte heldenfeit van een halve eeuw geleden, toen ze het bestonden in een open vlet dèn Razenden Bol op te zoeken, waar duizend duivels aan het razen waren. En waar ze de bemanning van de „Renown" van een wissen dood redden. Drie van de vier. Drie van de vier nog in leven zijnde ridders zijn gehuldigd: Janus Kuiper, Ko ning der Zeeridders en opvolger van „Opa" Dorus, Piet Ostenbrug, eveneens groot redder en vriend van Janus, en Piet Botter. De vierde, Kees Klaassen uit Schevenin- gen, was niet aanwezig, maar in gedachten zal hij dien avond bij zijn oude strijdmak kers geweest zijn. In het Stadhuis waren kwart over 8 tal van autoriteiten en genoodigden met hun dames bijeengekomen, die zich geroepen voelden op dezen, voor het genoemde ridder-trio zoo be langrijken dag, aanwezig te zijn. Wie er waren: Van hen noemen wij o.a. burgemeester Rit meester, vice-admiraal T. L. Kruijs, den direc teur der Marinewerf, Ir. S. Visman, den ge- meente-secreatris Mr. Dr. E. van Bolhuis, kol. P. J. Hendriks, chef geneeskundige dienst der Zeemacht, de wethouders W. de Boer en P. A. Smits, en voorts de raadsleden en de bestuur- deren van het Heldersche Reddingsfonds. Eveneens de 3 ridders: in hun extra-opge dofte lakensche pak, de revers blinkend gesierd met het eere-metaal, dat als zij wat heen en weer ijsbeerden, een fijne, rinkelende muziek maakte. Zij waren iets onder den indruk van het officieele van dit alles, maar deden alsof het voor hen dagelij ksch werk was. Voor het Stadhuis. Om half negen arriveerde het „Stedelijk Muziekkorps", pittige marschen spelend, ge volgd door een 30-tal oudste leden van „Moed, Volharding-Zelfopoffering". Voor het Stadhuis hadden zich toen reeds eenige honderden belangstellenden verzameld, die zich klaarblijkelijk niets van den stroomen den regen aangetrokken hadden, doch graag een nat pak riskeerden om dit merkwaardige jubileum mede te maken. De fakkels vlamden en walmden in den Zuidwester en wierpen grillige schaduwen op de contouren van het Monument, dat daar vlak bij met zijn markante contouren in het duister stond. In de trouwzaal. Inmiddels verzamelde zich het gezelschap in de trouwzaal, alwaar de burgemeester was, die een korte rede hield. Het waren louter woorden van groote erken telijkheid, die de heer Ritmeester deed hooren, woorden, die een warme hulde beteekenden voor het 3-tal, voor wie zij goeddeels bestemd waren, doch tevens voor alle Nederlandsche ridders in het algemeen. Alle namen van hen, die bij de al haast legendarisch geworden stranding in de vlet mee geweest zijn, werden gememoreerd, eerst die van Opa Rijkers, toen van hen, die 3 toch ten medegemaakt hadden, 2 en 1. Piëteitvol moment. En hierna verzocht de burgemeester eenige oogenblikken stilte, ter herdenking van diegenen, die thans niet meer in leven zün. Spr. memoreerde daarna enkele bijzon derheden van de schipbreuk en wees er op, dat geen der redders op die roemruchte dagen een oogenblik aan eigen lijfsbehoud en eigen belangen gedacht hebben. Zij wisten hun plicht en handelden dienover eenkomstig. Het was doodstil in de zaal, toen spr. enkele details van het avontuur, zooals hij dat gelezen had in een ouden jaargang Van het „Vliegend Blaadje aan haalde... Dit alles, vervolgde de burgemeester, strekt niet alleen Uzelf, maar het geheele Nederland sche volk tot eer en wij zullen zooveel mogelijk doen om de moeilijkheden in uw leven zoo licht mogelijk te doen zijn. U te steunen voelen wij als een plicht. „Wij zijn trotsch op L Mannen van „Moed-Volharding-Zelfopoffe- ring", vervolgt de burgemeester zijn rede, wij allen zijn trotsch op U, beseffen uw helden daden en van onze erkentelijkheid kunt ge verzekerd zijn. Gij, die eens de eer van Neder land hoog gehouden hebt, weest overtuigd an onze diepe dankbaarheid. Wij zullen U niet vergeten! Spr. besluit zijn enthousiaste rede met het instellen van een dronk op de garde, daarbij de hoop uitsprekend, dat haar nog vele jaren gegeven zal zijn, omdat zij de trots is van Den Helder. Een hartelijk applaus onderstreept de woor den van onzen magistraat en dan volgt de complimentatie, waarbij Janus en de beide Pieten handen te kort komen, om alle vrien delijke en welgemeende wenschen te beant woorden. De stemming is perfect en door velen wordt in dit korte tijdsbestek gebruik gemaakt om oude herinneringen op te halen en de haast vergetene op te frisschen. Een échte „redders avond". Het is een ardig gezicht als de vice- admiraal het 3-tal persoonlijk feliciteert en een praatje met hen maakt. Geïnteres seerd luistert Zijne Excellentie naar de leden der garde, die uit den aard der zaak hoogelijk vereerd zijn met deze belang stelling. Aan het einde, het is dan reeds bij half tien geworden, is het de voorzitter van „Moed-Vol- harding-Zelfopoffering", de heer J. van Dok, die een kort woord van dank spreekt. Hij ver tolkt namens zijn Vereeniging den dank voor de belangstelling en hartelijke woorden en heeft daarbij nog gelegenheid enkele persoon lijke herinneringen van de „Renown"-ramp aan te halen. De heer Van Dok was toen 12 jaar, maar hij herinnert zich alles nog als den dag van gisteren. En dit was het einde van de huldiging en gingen allen huiswaarts. Ook de ridders; gebogen liepen zij de trappen van het Stadhuis af, om buitengekomen de bol hoedjes diep in het voorhoofd te drukken. Ge kromd tegen den gierenden Zuidwester hebben zij hun woonsteden opgezocht, en in hun hart was dankbaarheid voor deze hulde na een halve eeuw! De voorzitter, de heer Roodenburg, heette de aanwezigen Zaterdagavond in de goed bezette Casino-zaal hartelijk welkom, in het bijzonder de besturen der zustervereenigingen en andere sportver.. In het kort wijst de voorzitter op de belangrijkheid van de lichamelijke opvoe ding en tevens memoreert hij de behaalde resultaten, die verschillende leden mochten boeken op gehouden nationale wedstrijden. Een hartelijk woordje richt hij tot den direc- deur, den heer Van Loo, die trouw bijgestaan door zijn vrouw, zich zoo met hart en ziel aan dit werk wijdt. Een keurige bloemenmand vertolkt den dank van de leden voor dit werk. Hierna wordt dan een aanvang gemaakt met de afwerking van de volgende punten van het programma. De meisjes IV, keurig aangetreden in hun blauwe turnpakjes, voe ren een vrije oefening uit. Het werk is goed, de oefening valt op door afwisseling en ori ginaliteit van samenstelling. Ook later op den avond, bij een stokoefening, geven deze jon geren blijk, van een grondige bestudeering van de lang niet lichte oefeningen. Ditzelfde kunnen we zeggen van het werk der damesjuniores, die dezelfde oefeningen, natuurlijk van een nog ingewikkelder com positie, met gemak en handigheid uitvoerden. De vrije oefening droeg hier een rhythmisch karakter en het was bewonderenswaardig, hoe sommigen, de soepelheid en overgave, welke een dergelijke oefening vereischt, tot in de puntjes behandelden. De staafoefening van de dames, was als geheel niet zoo af, dit kwam niet zoozeer door het feit, dat de oefening te zwaar was, als wel door een fout, die een der dames maakte, waardoor stagnatie ontstond. Geluk kig herstelde zij zich verbazend vlug en was het verdere verloop tot volle tevredenheid van het publiek, wat bleek uit een allerhar telijkst applaus. Het werk aan de barren was goed. Het kreitsen, zoowel boven als tus- schen de leggers ging buitengewoon gemak kelijk, terwijl diverse dames op verdienstelijke wijze een schouderstand maakten. Maar het mooiste, dat deze afdeeling te zien gaf was wel de knotsoefening. Zonder fouten werd deze interessante oefening vertoond. En nu komt hèt werk van de heeren aan de beurt. O.K.K. telt een paar toestel-turners onder zijn heerenafdeeling, die gezien mogen worden. Het werk aan de brug was meer dan goed. De kipp ging steeds zonder de minste moeite, terwijl een van de heeren zelfs uit steun een keurige salto maakte. Ook aan het hoogrek blonken er een paar uit. Buik- zwaai, reuzenzwaai, molenzwaai, het ging zonder het sensationeele tintje en het is voor al het werk aan dit toestel, wat door het pu bliek werd gewaardeerd. Ook het werk aan het paard was veel beter dan dat we tot nog toe van de heeren gezien hebben. Tenslotte werden op een vlotte wijze door de heeren een aantal groepen of standen ge vormd en de aardige samenstelling van deze groepen, de gemakkelijkheid, waarop de hee ren de diverse groepen vormden, waren een waardig besluit van dezen goed geslaagden turnavond. Een voor de pauze, hadden de burgemees ter en wethouder De Boer, de Casino-zaal be treden en het was de voorzitter, die de beide heeren welkom heette en zijn genoegen uit sprak, dat zij nog gelegenheid hadden gevon den om dezen avond met hun tegenwoordig heid te vereeren. Het was tenslotte een gezellig bal, dat de zen eersten O.K.K.-avond besloot. Gistermiddag is kapelaan Westdijk, die 6 dezer 12% jaar priester was, op treffende wijze door de parochianen van de parochie Heilige Petrus en Paulus gehuldigd. Om kwart voor twee arriveerde de jubi laris, die vergezeld was van zijn ouders en eenige famlieleden, aan het gebouw van den R.K. Volksbond aan de Molengracht. In de bestuurskamer van dit gebouw werd hij aller eerst toegesproken door het hoofd van de pa rochie, pastoor Koopman. Deze herinnerde in het kort aan de groote gebeurtenis, welke de aanwezigen hier bracht en meende, dat de jubilaris God dankbaar mocht zijn, voor alle weldaden, welke hij in deze 12% jaar van Hem heeft mogen ontvangen. Dit jubileum is niet een feest van U, ka pelaan, alléén, doch, juist omdat U het bent, ook van de parochianen van de parochie van den Heiligen Petrus en Paulus. Zij eeren in U niet alleen den priester, maar zij zijn ook vervuld van hoogachting en waardeering voor Uw persoon. Pastoor Koopman bood kapelaan Westdijk vervolgens namens de parochie een fraaie col lectie tafelzilver aan, plus nog eenige geschen ken, welke de jubilaris later, als hij pastoor zal zijn, uitstekend van pas zullen komen. Daarop werd de kapelaan nog door ver schillende personen den instanties gelukge- wenscht, waarbij alle wenschen vergezeld gingen van een cadeau. Zoo bood de congre gatie van jongens een compleet... rijwiel aan. De heer Snel sprak namens het bestuur van den R.K. Volksbond den jublaris in hartelijke woorden toe als priester, maar ook gis gees telijk adviseur van de R.K. arbeidersorgani satie. Als zoodanig heeft U, aldus de heer Snel, buitengewoon belangrijk werk ver richt, waarvoor wij allen veel waardeering hebben. Spr. roemde des kapelaans initiatief en doorzettingsvermogen. Daarna kwamen de jongens-misdienaren hun geschenk aanbieden, waarna de R.K. harmonie „Winnubst" een muzikale hulde bracht. Daar liet zij het echter niet bij, want een stadsgezicht in lijst was het stoffelijk blijk van waardeering voor den kapelaan. Nog sprak hopman Moesterd namens de R.K. verkenners, eveneens gevolgd door de aanbie ding van een geschenk. Kapelaan Westdijk, die alle sprekers en schenkers persoonlijk dankte, viel daarop nog een treffende hulde ten deel van vele paro chianen, de hem persoonlijk tijdens de nu volgende receptie de hand kwamen drukken. Hij zal dezen dag dan ook net licht ver geten! De Centrale Propaganda Commissie voor den verkoop van de Weldadigheidspostzegels ver zoekt ons plaatsing van onderstaande woord- puzzle (90 letters). Zij deelt daarbij het vol gende mede: Met groote erkentelijkheid kan de Commissie gewag maken van het feit, dat H.K.H. Prinses Juliana den hoofdprijs voor deze puzzle ter waarde van honderd gulden heeft geschon ken. H.K.H. hoopt de gelukkige winnaar van dezen prijs op deze wijze in staat te stellen om in overleg met de Centrale Propaganda Commissie een keus te doen ter vervulling van een grooten wensch. Voorts zijn er als hoofdprijzen: twintig fraaie Philips-radiotoestellen, van 't nieuwste systeem 1937/38. Verder nog enkele honderden prijzen als: een schilderij van Louis Apol, vluchten met de K.L.M., retour Vlissingen—Harwich le klas, geschenkbonnen van eenige bekende groote magazijnen en instellingen, en troost prijzen. O m s c h r ij v i n g. December is in 't land en men frankeert „dus" weer met 61-80-10-43-44-42-21-20-90-59- 85-18-57-2-3-47, wetende, dat daardoor een goed 13-37-12-51 wordt gesteund. Wie zou hieraan zijn onmisbaren 27-5-17-56- 19 kunnen onthouden? Immers: 25-46-9-16-6- 81-48! Het gaat hier om het belang van het 79-46-66-82, dat is: de 32-68-14-67-69-11-90-76 van Nederland. Duizenden hunner hebben 1-56- 7-4 zoo dringend noodig; zij zullen er U dank baar voor 85-63-31 en 22-51-63-39-49-38. Men vergete dit toch vooral 38-46-24-28! Dit jaar wordt getracht het hierboven ge noemde bedrag, zijnde 59-33-34-35-36-77-66 bij een te brengen. Zou dit niet 45-41-87-88-89-63- 67 zijn? Zeker wel, maar dan moet ook iedere lezer van dit blad de 40-70-8-15-47-47-46-25-26 inzenden. Want vele 67-89-86-80-66-71-54-83-47 maken één groote, de 71-33-78-60 ton! Ons aller 53-55-23 is hiermede gemoeid! 29- 30-52-50-75-47 en moeders zullen zitten puzzlen, allemaal 29-69-69-62 die twee ton! 72- 77-65-71 U allen mede? Natuurlijk! De Post moet ons eiken 58-74-64 als 't ware begraven onder oplossingen! 58-73-73-84-29-68-69-84 danken wij U harte lijk uit naam van de misdeelde stumperds! De oplossing zende men in aan het volgende adres: Voor het Kind-Puzzle, Nicolaistraat 17, den Haag, en wel vóór 25 December a.s. Oplos sing uitsluitend op een briefkaart, welke moet worden voorzien van twee (of meer!) kinder postzegels van vijf cent frankeerwaarde (prijs ieder 8 cent). De toewijzing van de prijzen geschiedt vóór 31 December ten overstaan van den notaris mr. S. K. D. M. van Lier, in den Haag. Goedge keurd bij besluit van den Minister van Justitie, d.d. 15 November 1937, onder No. 1162. Het Nieuwe Jaar wordt voor 20 winnaars ingeluid met een Philips Radio! De prijzen worden franco toegezonden, een trekkingslijst wordt niet uitgegeven. Wie op 5 Januari geen prijs heeft ontvangen, is „ongelukkig" geweest. Zorgt er voor dat ook gij Uw deel geeft aan het misdeelde kind! Naar wij eerst thans vernemen, is de heer Wendt, die gedurende eenige jaren stationschef alhier geweest is, voor den dienst afgekeurd. Hij is vervangen door den heer J. H. Kreling, die voordien aan het station Simpelveld de functie van chef vervulde. De heer Kreling is een Nijmegenaar van geboorte en is 50 jaren oud. Een zonnige Decemberdag een buitenkansje om even een „buitenkantje" te pakken op de fiets. Heerlijk frisch weer, een doorzichtige lichtblauwe lucht: o, wat heel anders dan dat donkere miezerige regenweer van gisteren! Ik glijd in gezellig vaartje langs de Zuid straat. Naast de werf liggen een paar grijze bootjes, een met koeie-letters „Z 6", opdrin gerig zijn weinig zeggende nummer aan ieder vertoonend. Daar heb je de groote brug naar 't Ankerpark. In den hoek bij de brug ligt een beeld van een bottertje, wat een rustige lijn, wat een mooie lijn zit er toch in zoo'n boot. De slanke mast spitst omhoog, er han gen een paar netten aan te droogen, je ziet honderden stukjes bleu van de lucht tusschen de donker bruine mazen door .De bijpassen de visscherman teert juist een opgezette lap zink aan den zijkant. Ik „neem" de oprit van de brug en glijd het Ankerpark binnen, daar is ook het eind al, daar is de buiten haven. De blauwe vlag met de door den wind uit geplozen zoom wiebelt je toe. Er wordt ge spuid. Onwillekeurig krijg je na al die regen een opgelucht idee wanneer zoo'n dikke borrelen de stroom zich in de haven uitstort. Rechts is 't mooier dan links, links is het stijf en grijs en fantasieloos, de betonnen ko- lenopslagplaats, maar rechts is 't fijn ruim: korte frissche blauwe golfjes in de haven en achter de dam. Pal voor je de „Java", die door onze Jutters zoo mooi is opgeknapt en zich nu opzichtig groot en hoog in 't felle zonlicht den volke vertoont. In matig tempo, niets van dit lichte genot missend, brengt mij de fiets over de brug. Daar is het Wachtschip. Ik heb altijd neiging wanneer ik binnen- of buitenlandsche gasten heb. zoo'n beetje dee moedig te worden als ik ze die mooie haven laat zien en wij komen dan langs het Wacht schip! Allemaal hutjes en boetjes ervoor op den kant, ook allebei eetketels, partijtjes aard appelen en nog veel meer. Daartusschen scharrelen nakomelingen der Batavieren in groezelige werkpakken, hun pet verraadt nog hun beroep en als je even wacht merk je 't nog drommelsch goed aan iets anders ook. Hier en daar zijn er wat matrozen aan het sorteeren daar poetsen ze ergens aan verderop dragen ze een ketel weg. Een paar met een opgerolde handdoek gewapend bege ven zich te voet ter militairen „reinigings dienst" op de werf, op den weg loopt er een met een pannetje soep in een bonte doek. De schildwacht ijsbeert heen en weer. plots een signaal van 4 oploopende en 1 af- loopende toon: totatatita! Een officier na dert onze goede oude „Emma". Was 't wacht schip dan toch belangrijker dan ik dacht, of was 't de officier? Weet u wel heel lang geleden, toen een prinses hoog in den kasteeltoren het spinne wiel aanraakte, bleef ze plotseling verstijfd staan. De koning, de koningin, de kamer- heeren, de jachtmeesters, de honden, vliegen en spinnen, alles bleef stil staan, eeuwenlang - totdat de prins kwam en de prinses en de heele hofhouding weer verloste. Eensklaps rekken zich de gebogen werk pakken. De poetsers rijzen op, terwijl ze hun poetsdoek laten vallen. De „aardappel"-ma- trozen laten rustig een scheef staande zak omvallen en staan plots als versteend tus schen de rubbelende petatters, die om hun voeten rollen. Die, met de opgerolde badhand doek konden plotseling stil staan, stram het baddoekrolletje stijf tegen het dijbeen ge klemd, 't soeppannetje zak op de straat en de „soep"-matroos staat als een paal. Niemand heeft 't lef verder te bewegen. Alles staat stil, behalve mijn fiets en een meeuw, die mij langzaam zeilend inhaalt Een wassenbeel denspel! De officier, onder den indruk van al die eerbewijzen, loopt in versnelde pas over de loopplank en tèk, tèk, tèk, tèk, heel kwiek 't trapje op. Hij eischt, discipline, is nu echter zeer snel, waaruit in dit laatste geval zijn vrien delijke gezindheid en onzelfzuchtigheid blijkt! Hij wenscht de militairen niet langer dan strikt noodzakelijk op te houden. Weer klinks nu een signaal, maar 't klinkt nu verlossend, de versteening wijkt, ont spanning en leven treden weer in; de bad handdoek-matrozen tippelen weer verder, de poetsdotten worden weer ter hand genomen; de petatters bij elkaar gegrabbeld. De schild wacht ijsbeert verder; ook het soepketeltje rijst weer op en het versteeningssprookje is uit. Ik rijd naar huis en denk bij mezelf, wat Salomo al 2930 jaar eerder vaststelde: „Er is niets nieuws onder de zon" Het water, het land, de menschen, hun gewoonten, in eeuwenoude sprookjes, en ook nü nog in onzen zoogenaamden modernen tijd! De mededeeling van Mussolini, Zaterdag avond, heeft geen verrassing gebracht. Zij werd verwacht en de belangstelling ging dus alleen nog maar uit naar de wijze, waarop zij gedaan zou worden. Ook die kon echter geen groote verrassing meer baren, omdat Mussolini daarvoor den meest effectvollen vorm zou kiezen. De heeren dictators zijn meester in de regie en zij ontzien kosten nog moeiten om dat, wat zij te zeggen hebben, zoo suggestief mogelijk toe doen. Het uithan gen van duizenden vlaggen, het aanbrengen van „een zee van licht", luidsprekers op tal van plaatsen, het „verplicht" opkomen van tienduizenden onderdanen, zijn eenige onder- deelen, die nimmer ontbreken. Massa psychose! Aan die onderdeelen heeft het ook Zater dagavond niet ontbroken. De ensceneering was volkomen gelijk aan die van 9 Mei 1936, toen het Italiaansche imperium over Abes- sinië werd afgekondigd, zoo kan men elders in dit blad lezen. Toen daar tienduizenden op het groote plein verzameld waren, toen heeft Mussolini zijn mededeeling gedaan: „Italië treedt uit den Volkenbond", zoo heeft hij ge zegd. „Het doet dat zonder spijt", zoo voegde de Duce eraan toe. Tot zoover was de mededeeling geen sen satie, althans voor de buitenwereld niet, de Italianen zelf schijnen in het onzekere ver keerd te hebben omtrent de besluiten van den Duce. Al zullen ook zij deze mededeeling al lang verwacht hebben. Er was al zoo dikwijls van de zijde van den leider onbarmhartige critiek geweest op het Geneefsche lichaam. En niet voor het eerst was het dreigement van uittreden gebruikt. Onaangenaam was de motiveering van het uittreden: „Ons temperament van strijders is niet in overeenstemming met Genève," zoo heeft Mussoloni gezegd. „Onze stjjl en ons temperament van sol daten leed er onder." Dat noemde we in den kop van dit over zicht „de gevaarlijke houding". Wat schuilt er achter deze woorden van den Duce? Men vreest van meer dan hij geuit heeft. Het is waar, we zijn het wapengekletter, vooral van Mussolini, gewend en het is niet vreemd, dat hij ook nu weer sprak van zijn stalen wapens te land en ter zee en in de lucht en op den heroïschen geest van de revolutie wees. Maar tochItalië heeft van nu af geen enkele moreele rem meer. Het zal dus nog minder dan voorheen, zich gelegen laten liggen aan de meening van de mogendheden, want al is het nog een jaar gebonden aan zijn Volken bondsverplichtingen, het is niet al te con sciëntieus en zal van Zaterdag af geen enkele band meer voelen. 't Gevolg van het uittreden van Italië zal zyn een nog nauwer aaneensluiting van Engeland en Frankrijk, 't Gaat alles in onze huidige wereld verdacht veel lijken op 1914. Bioscopen: Tivoli-theater, Spoorstraat: aanvang half 8: „Alarm in Peking" en „Kerels uit één stuk." Rialto, Spoorstraat, aanvang half 8: „Zevende Hemel" met Simone Simon. Witte Bioscoop, Koningstraat, aanvang half 8: „De Kroongetuige" en „De vrouw, die men begeert". Heden: Casino, 8 uur. Feestavond van het „Sperwer- verbond". Dinsdag Hf December. Casino, 8 uur. Concert Kunst aan het Volk. Gereformeerde Kerk, 8 uur. Kerstconcert „Hallelujah". Kgelhuis, 8 uur. Oprichtingsvergadering pl. afdeeling Vereen, voor Luchtbescherming. Woensdag 15 December. Casino, 8 uur. Marineconcert met Theo Olof. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Licht op 16.15 Barometerstand Den Helder 748.4 Temperatuur lucht 3.4 Laagste temp. lucht gisteren 3.1 OP- EN ONDERGANG VAN ZON EN TIJD VAN HOOG- EN LAAG WATER. Wintertijd Zon Dec. op: ond.: Hoogwater Laagwater Z 12 8.02 15.45 0.10 13.20 7.05 19.00 M 13 8.03 15.45 1.30 14.30 8.05 20.20 D 14 8.04 15.45 2.50 15.55 9.20 21.40 W 15 8.04 15.45 4.05 17.05 10.30 22.55 D 16 8.05 15.45 5.20 18.05 11.35 V 17 8.06 15.45 6.25 18.55 0.10 12.35 Z 18 8.07 15.45 7.20 19.45 1.15 13.25

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5