CACAO VAN RINGERS Derde Marine-conc er t yiqetvda Krijgt Den Helder een overdekt zwembad? Bach's Van RINGERS! PUROL Donderdag 16 DecemW 1937 Tweede Blad Aanbieding geschenk aan Gemeentebestuur 'Twee ton voor het misdeelde kind f Liedjes-zangers Weinachts-oratorium Populaire toonkunstuitvoering De toenemende spanning in het verre Oosten Reisplan Hr* Ms. Gelderland Met één postzegel helpt U het Misdeelde Kind reeds Tentoonstelling »Het Natuur historisch boek" Reisplan „Jan van Brakel" Nieuws van het Ned» Padvindstersgilde De dienstregeling op Huisduinen Vlug en goed vervoer gaat samen per „ESONA" ^tadönieuwJi B. en VV. voeren besprekingen. Een gemis in onze goede stad is nog altiid het ontbreken van een overdekte zwem inrichting. Wel bevindt zich zoo'n inrichting op 's Rijkswerf alhier, doch deze heeft voor het burgergedeelte van de bevolking geen beteekenis, daar deze er voor het grootste ge deelte geen gebruik van kan maken, En toch zijn zij, die de zwemsport aanhangen hier ter stede bijzonder groot in aantal. Dat moge blijken uit de ledenlijsten van de zwemver- eenigingen H.Z.V. en Frissche Morgen en uit de velen, die 's zomers aan het strand een verfrisschend bad nemen. Ongetwijfeld zou men die duizenden zoo groot mogen we het aantal zeker noemen en vooral als men de jeugd er bijneemt een bijzonder ge noegen doen met het oprichten van een over dekte zweminrichting hier ter stede, waardoor het mogelijk zou worden ook des winters te zwemmen. Tot ons genoegen vernemen wij thans, dat de plannen voor een overdekte zwem inrichting bij het College van Burge meester en Wethouders aanhangig ge maakt zijn. In de Memorie van Antwoord lezen wij tenminste in antwoord op de vraag van een raadslid: Bestaan bij het College ook plannen tot het oprichten van een overdekte zweminrichting, zoodat «deze ook geschikt wordt voor gebruik in den winter? het volgende: Bij ons College bestaan inderdaad plan nen om te komen tot stichting van een overdekte bad- en zweminrichting. Be sprekingen hieromtrent zijn gaande. Echter kunnen thans nog geen nadere mededeelingen worden gedaan. Laat ons hopen, dat de besprekingen, hier genoemd, van vruchtdragenden aard zullen zijn en dat wij binnen niet te langen tijd nadere mededeelingen over de komst van een „overdekte" kunnen doen. Namens het gemeentepersoneel. Gisteravond heeft de heer Wijker, als voor zitter van de onderafdeeling Den Helder yan den Nederlandschen Bond van Gemeente ambtenaren en als voorzitter van de com missie, welke gevormd is uit de plaatselijke afdeelingen van alle organisaties van ge meentepersoneel, op het Raadhuis het College van Burgemeester en Wethouders twee foto reproducties aangeboden van het Prinselijk Paar, één in lijst, bestemd voor de Raadszaal en één in matgouden lijst voor de burge meesterskamer. Met deze geste loste genoemd personeel een in den aanvang van dit jaar ge dane belofte in, het Gemeentebestuur een ge schenk aan te bieden, naar aanleiding van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bern- hard. Aanwezig waren de wethouders De Boer en Smits en,den secretaris. Voorts de deputaties van alle organisaties van gemeente- personeel. De overdracht van deze geschenken geschiedde mede in tegenwoordigheid van mevrouw Ritmeester, die van den heer Wijker na een complimenteus toespraakje, een fraaie bouquet bloemen mocht ontvangen. De burgemeester geeft in zijn dankwoord de verzekering, dat het aangeboden geschenk door het gemeentebestuur ten zeerste wordt gewaardeerd, vooral omdat het gemeente- personeel, ongeacht rang, stand, godsdienstige of politieke richting, spontaan zijn instemming met het plan heeft betoond, iets, wat ten zeerste te loven is. Met verzoek den hartelijken dank van het Gemeentebestuur aan de organisaties te willen overbrengen, verklaart spr. er in voorkomende gevallen met trots op te zullen wijzen, dat deze wandversieringen een geschenk zijn van het geheele personeel. Hierna bleef men nog eenigen tijd bijeen. Te 9 uur dankte de heer Wijker voor de zeer prettige wijze, waarop het gemeentebestuur de aanbieding van het geschenk heeft willen mogelijk maken. Morgen is de eerste helft van den I verkooptyd der postzegels en prentbrief- kaarten verstreken. Of dan ook de helft van de 2 ton bijeen is? Als morgen ieder j die dit leest een dubbeltje eraan be- j 1 steedt, ja En populaire Juttertjes! Een rustige, stille straat in Den Helder; rustig, zoolang de kinderen tenminste nog in de school opgeborgen zitten. Een man en een vrouw, die hun kostje als liedjeszangers op halen, komen de stilte verbreken, zij hebben ook een knaapje bij zich; het kleine kereltje zet het gezang in; het heeft een vrij zuiver stemmetje, en zingt net als één van die veel geliefde Wiener Sangerknaben; de vrouwen zijn oogenblikkelijk door het zingen van het ventje verteederd en het centenbakje, waar mede de vrouw langs de huizen gaat, vaart hier wel bij. Na het zingen van het jongentje, komt de man aan de beurt, doch die kan maar beter zijn mond dicht houden, want de rauwe kreten, die hij uitstoot en uit zijn schorre keel wringt, deze hartverscheurende geluiden, zijn bijna niet om aan te hooren; „die ouwe armoed-zaaier hep een goeie stem om cokes mee te kloppen, dat is nog lang geen Richard Tauber, dan mag-i eerst nog wel een paar zanglessie's neme" is het lang niet malsche oordeel van het Heldersche audi torium. Hij zoekt, volgens zijn lied, een meisje, en vraagt: „Wie dur-reft het met mij aan, om mit zoo'n flinke vjent as ik, naar het stashuis te gaan", maar gerust, hij kan wel ophouden, want op die ongearticuleerde geluiden zal nimmer een Heldersch meisje af komen, hoe gaarne zij in het algemeen overi gens ook naar het stadhuis gevoerd willen worden. „As-sie werkelijk een vrouw soekt, kan-ie beter een JUTTERTJE in de HEL DERSCHE COURANT plaatsen, dan hier op straat zoo raar te gaan staan brullen" merkt één der Nieuwediepers zéér terecht op. Lang blijven de liedjeszangers niet in de zelfde straat, want zoodra de vrouw alle hui zen heeft afgewerkt en de buit binnen is, verdwijnen zij weer om elders hun bedrijf voort te zetten. Al brengen zij dus maar een kortstondige afwisseling in het straatje, toch zijn zulke liedjeszangers nog wel geliefd in sommige buurten, evenals de draai-orgels met hun vroolijke wijsjes en de man met de man doline; zij brengen wat beweging en reuring, en de menschen zijn al blij met elke kleine afwisseling in hun bestaan. CONFERENTIE VAN „DE OPENLUCHT EVANGELISATIE VOOR NEDERLAND". Velen onzer lezers zullen zich ongetwijfeld de openlucht-campagne herinneren, welke eenige maanden geleden alhier is gehouden, door den! heer Zijlstra van Leeuwarden, met zijn Evangelisatie-auto. Deze compagne is blijkbaar zoo hier en daar nogal ingeslagen. Naar wij vernemen heeft de leider der „Openlucht-Evangelisatie voor Nederland", de heer J. Kits, te Zeist, daarin tenminste aan leiding gevonden om in de eerste week van Maart a.s. alhier een conferentie te houden. Voorafgegaan door een tweetal voorberei dingssamenkomsten in de maanden Januari en Februari. Eén en ander met medewerking van den heer Zijlstra. Binnenkort zullen belanghebbende lezers over dit alles wel meer kunnen lezen in onze advertentiekolommen. Bereids is reeds melding gemaakt, dat bovengenoemd oratorium, op Woensdag 22 December door Toonkunst, onder leiding van den heer A. J. Leewens, in de Nieuwe Kerk aan de Weststraat, zal worden uitgevoerd. Afgescheiden van de koren welke aan het talrijk ledental van Toonkunst een zware taak op de schouders leggen, zullen verschillende solisten hieraan hun medewerking verleenen en beproefde krachten de begeleiding verzor gen. Behoudens enkele coupures welke ter- wille der groote lengte van Bachs Kerst- muziek moeten worden aangebracht, krijgt het publiek de meest overwegend schoone ge deelten ten gehoore; een uitvoering dus van het werk zooals dit ook door de beroemde „Bach-verein" te Leipzig, waar Bach zijn groote werken heeft gecomponeerd en is ge storven, regelmatig geschiedt. Bach's „Weihnachtsoratorium" hetwelk in 1734 is gecomponeerd, bestaat uit 6 cantaten van welke elk wederom onderverdeeld zijn in koren, araia's en recitatieven. De solopartijen worden vervuld door den Evangelist (tenor), de alt( aan wie de belangrijkste partij is toe vertrouwd) benevens de sopraan en de bas. Vele koralen van bijzondere schoonheid sieren het werk op! Is er b.v. ooit een heer lijker wiegenlied geschreven dan dat voor het Kindeke in de stal van Bethlehem op het bericht, dat Maria haar eerstgeborene in de kribbe legde zingt het koor de innig liefde volle en zachte gebedswoorden: „Ach mein herzliebes Jesulein' Heerschen in de le cantate nog eenigzins adventsgedachten welke aan deze inleiding over het algemeen iets donker en zwaar moedigs geeft zooveel te klaarder breekt de dag door in de 2e cantate welke ons beelden en klanken geeft welke wij op het Kerstfeest zoo gaarne vernemen. De muziek van den tweeden dag is de belangrijkste van het geheele werk; in het slotkoor, in de altaria en in de pastorale (herdersmuziek) hebben we nummers van onvergangelijke schoonheid. Schooner samenwerking van de geheimnisvolle feestelijkheid, van den sterren nacht en de onschuldige vroolijkheid der on gekunstelde menschen is stellig niet denkbaar. Van de grootste beteekenis is, na het ten- gehoore gebrachte inponeerende koraal „Schaut hin! dort liegt in finstern Stall", de ingezette aria voor alt „Schlafe, mein Liebster"! Het is Toonkunst mogen gelukken voor het vertolken dezer alt aria's de jonge veelbe lovende altzangeres mej. Guus Max uit Haar lem te mogen engageeren. Betreffende haar en de andere solisten hoopt het bestuur de zeer goede kritieken en waardeeringen alsnog te plaatsen. Ten slotte wettigt de geringe entreeprijs volkomen het streven van Toonkunst een ieder in de ge legenheid te stellen Bach's grootsche Kerst- muziek te komen aanhooren. De w2a2a2r2d2i2g2eJée.eKlrrr2 shrdlde s U De waardige j/eftolking van het werk zal hierdoor in géén enkel opzicht in gedrang komen. Beter aanbeveling weet de ober niet te bedenken. Van Ringers.... het is dezelfde cacao, die ook gebruikt wordt voor Ringers Bonbons. Groen etiket lh K.G. 1.56 Oranje etiket 'ji K.G. 1.82 Gedecor. bus 1h K.G. 2.08 Kleinere bussen naar verhouding. föylUHidei iS tevenS voedzaam en licht verteerbaar JUBILEUM. Heden, 16 December 1937 is het 25 jaren geleden, dat de heer W. Fl. Nap, gevestigd te Almelo, als musicus en koor-dirigent zijn loop baan' aanving. De jubilaris, Alkmaarder van geboorte, was 7% jaar werkzaam te Den Helder, als staf muzikant der Koninkl. Marine en tevens solo violist en kapelmeester in verschillende theaters. Sinds de bekende boekjes van Heimans en Thijsse verschenen en de jeugd, maar ook vele ouderen wakker schudden en hun oogen open den voor het vele schoons, dat er in de natuur te zien en te beleven valt, is reeds bijna een halve eeuw verloopen. Hoe is de belangstelling voor de natuurstudie in dit tijdsbestek toege nomen en hoe kwam dit tot uiting in het boek. Hoe groot is het aantal uitgaven op dit gebie en hoe prachtig zijn ze niet uitgevoerd. Deen enkele boekhandelaar kan zich meer de weelde verdorloven al deze uitgaven in voorraad te hebben, waardoor echter veel moois aan de belangstellenden natuurliefhebber ontgaat. Door samenwerking met de plaatse ij boekhandelaren en de medewerking van vnjvv alle uitgevers is het aan het bestuur yan het museum gelukt een tentoonstelling in tencn- ten over „Het Natuurhistorische Boek die op Zondag, Maandag en Dinsdag a.s. in he Museum kosteloos voor het publiek toi hjk is. Bovendien hebben alle boekhandelare <he dagen alle tentoongestelde boeken yoorra zoodat men eventueel direct tot boopen ban besluiten. Wij raden alle natuu bers, maar ook alle liefhebbers van het boek en de typografische kunst ten zeerste aan deze expositie te bezoeken. De boeken zij telijk opgesteld, terwijl er voidoende gele^e heid bestaat de boek- en plaatwerken eens rustig in te kijken. Honderden stadgenooten waren gisteren avond getuige van het Derde Marine-Concert, gegeven door het Symphonie-orkest van het Stafmuziekkorps der Koninklijk Marine, het welk werd geleid door den heer Leistikow. Casino's concertzaal werd door de klanken van ons Symphonieorkest omgetooverd tot een oase, waar als het ware alle bezoekers rust en harmonie vonden, die hen ver van 's werelds drukke besognes en beslommerin gen voerden. Geen der aanwezigen zal ontko men zijn aan de gewijde stilte, die op vele momenten de harten en gevoelens wijd opende. De klassieke muziek weet zich niet alleen 'te handhaven, maar zij heeft wederom door hare suggestieve bewogenheid acte de présence gegeven, die de ailedaagsche mu ziek verre overschaduwt Mendelssohns oeuvre munt uit door lichtheid en gratie, zij is de personificatie van innig melodisch en har monisch beleven; rechtstreeks spreekt zij tot diepste-muziek-regionen. Het concert werd geopend door de ouver ture, „Die Fingals Höhle". Het strijkkwartet neemt, met een ongeëvenaarde voordra^it de leiding. De cello's en contrabassen onderstree- pen op vele momenten dit werk, de voor dracht liet ook bij deze bespelers niets te wenschen over, diep-melodisch klinken hunne tonen. De fluit en later de hobo zingen hun melodisch thema op onvergetelijke wijze. Het hoofdthema wordt in alle geledingen bewerkt, het vraagt ononderbroken de aandacht. Als hoofdnummer prijkte cp het program ma het e-moll-concert voor viool. Het won derkind, Theo Olof, zou dit concert voor dragen. Wij zijn den heer Leistikow en de- zijnen dank verschuldigd door zijn debuut hier ter plaatse. Dertien jaren telt deze viool virtuoos... De spanning was groot, de ver wachtingen hoog. de spanning werd door de eeste tonen verbroken, de verwachtingen werden overtroffen. Dit concert valt met de deur in 't huis, onmiddellijk zet de solist het hoofdthema in, gedragen door de tonen van het strijk-ensemble. Bij alle onderdeelen van dit verheven werk stil te staan, zou te ver leiden. Vermeld moge worden, dat onder ademlooze stilte de vertol king van dit meesterwerk werd ondergaan door de talrijke aanwezigen. Het spel valt te roemen, de techniek feilloos, de voordracht... goed. Vooral in de meer diepere tonen waren er momenten van ontroerende schoonheid. We denken b.v. aan het andante. In de hoogere sferen, moet deze violist nog aan diepte en overtuiging winnen dit is een bijna vanzelf sprekend feit. We mogen niet verwachten, dat de verborgen diepten op dezen leeftijd bereikt zijn geworden. Het geheel los zijn van de we reld, het afdalen in de diepste geheimen van de instrumentale (en ook vocale-) kunst, is zelden gegeven aan de jeugd. Het derde deel „Allegro-molto Vivace", dat is een kolfje naar zijn hand. Een langzame inleiding en als bij tooverslag is het juiste tempo geboren. Het vurige tempo nam toe! in snelheid, we mogen dit niet geheel evenwichtig noemen, maar het jeugdig enthousiasme overweldigde hier den solist! Wanneer we roemen willen, dan is dit hier in alle opzichten gerechtvaardigd. Het tempo ontging den heer Leistikow geenszins, op meesterlijke wijze wist hij een hoogere een heid te scheppen tusschen violist en orkest. Het orkest bleef de rol vervullen van bege leidend instrument. Beheerscht en ingetogen volgden de spelers de leiding van den kapel meester. Toen het jubelend slot was uitgeklonken, brak er een oorverdoovend applaus los. Bij zijn succes betrok de solist ook den heer Leistikow, hetgeen alleszins verdiend was. Na de pauze kregen we tot slot van dezen kunstavond, Mendelssohn's vierde symphonie. Het natuurthema, waarop het eerste deel is gebouwd, wordt consequent doorgegeven aan alle instrumenten. Fluit, hobo, fagot behande len thematisch achtereenvolgens dit eenvou dige thema. Het orkest is hier in zijn rhyth- misch element. In het Andante con moto zetten de violen in met het kleine-secondo thema. De bassen en cello's, die een zeer_belangrijken on dergrond vormden, gaan ongestoord hun ge- heimzinnigen gang. Een zeer belangrijke functie, welke welbewust werd voorgedragen, die. meer op den voorgrond tredend zeker nog aan grootere bekoring zou hebben gewonnen. Hierboven uit praalden en straalden de violen, tweede violen en alten. De fluit, hobo en alt viool hebben ook hier een dankbare melodie te interpreteeren. Het fluiten-duet werd zelfs zuiver geblazen, een feit, dat we gaarne me- moreeren. In het derde deel vragen de fagotten en hoorns de aandacht, die ook zonder over te slaan hun moeilijke partij bliezen. Het laat ste deel vraagt weer de aandacht voor alle instrumentalisten. De kapelmeester mag zich gelukkig achten op deze schitterende wijze Mendelssohn's 4de symphonie te hebben vertolkt! In de pauze betraden de dienaren van „Tante Pos" het podium. Bij monde van een hunner werd het doel bekend gemaakt: „K i n d e r- zegels-verkoop". Een gelukkige greep 116.16 aan postzegels werden door hen ver kocht, voor dit sympathieke doel. Het reisplan van Hr. Ms. „Gelderland", die onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee P. B. M. van Straelen een reis van Cu ragao naar Den Helder zal maken, is als volgt vastgesteld: Maandag 14 Februari vertrek van Curagao. Maandag 28 Februari: aankomst te Ponta Delgada. Dinsdag 1 Maart: vertrek van Ponta Delgada. Zondag 6 Maart: aankomst Straat Gibral tar. Aanvang convooidienst. Woensdag 9 Maart: aankomst haven Gi braltar. Einde convooidienst. Vrijdag 11 Maart: vertrek Gibraltar. Vrijdag 18 Maart: aankomst te Den Helder. Het reisplan van Hr. Ms. politiekruiser „Jan van Rxakel'.', die, ondeubeyel vap den luitenant ter zee le kl. Jhr. N. J, C. Versluijs, van Den Helder naar Curagao zal vertrekken, luidt als volgt: Dinsdag 11 Januari: vertrek van Den Helder; Maandag 17 Januari: aankomst te Lissabon; Dinsdag 18 Januari: vertrek van Lissabon; Woensdag 26 Januari: aankomst te St.Vincent; Vrijdag 28 Januari: vertrek van St. Vincent; Woensdag 9 Februari: aankomst te Port of Spain; Donderdag 10 Februari: vertrek van Port of Spain; Zaterdag 12 Februari: aankomst te Curagao. De pioniersters van de N.P.G. hebben het voornemen Zaterdag en Zondag a.s. een fancy-fair te houden in het troephuis, Jansen- straat, terrein Oortgijsen. De opening zal geschieden Zaterdagmiddag 3 uur. Het bijzondere van deze fancy-fair is wel de aardige aankleeding van de 2 gebouwtjes Het eene stelt voor op den bodem der zee, terwijl het andere gebouw omgetooverd is in een zigeunerhuis, hetgeen deze fancy-fair wel ten goede zal komen. f\ ls de toestand in Europa op het oogen- blik minder explosief was, zou de mogelijk heid van een oorlog met Japan, zeker zeer groot zijn. Het optreden van Japan gaat alle perken te buiten en Amerika en Enge land moeten inderdaad hun uiterste zelfbe- heersching betrachten en om geen dwaze dingen te doen. Want dat een oorlog van het Westen met het Verre Oosten ontzet tend gevaarlijk is voor een uitbarsting in het Westen, daarmee zijn allen het wel eens. Wie durft dergelijke consequenties aan? Het wordt anders wel tijd dat Japan tot de orde geroepen wordt en dat is door Japan ge daan met een krachtig prptest van Amerika, voor het bombardeeren van de Amerikaansche kanonneerboot „Panay" en van drie tankbooten van de Stanard Oil Company. Naar de Ameri kaansche minister van Buitenlandsche Zaken, Cordell Huil, in een persconferentie meedeelde, zijn de schepen niet minder dan vier keer uit de lucht aangevallen. Wel een sterk en brutaal staaltje van de Japanneezen. Het meest veront rustende is, dat de Japansche regeering weinig of niets te zeggen heeft over het optreden van. zijn militairen, omdat het leger vrijwel op eigen initiatief handelt. Het is dus heelemaal niet zeker, dat wanneer de Japansche regeering maatregelen wil nemen, dergelijke gevaarlijke incidenten voor de toekomst te verhinderen, zij daar niet in zal slagen. Wat zullen Engeland en Amerika hier nu verder tegen doen In het Engelsche Lagerhuis heeft de minister van buitenlandsche zaken, Eden, een dubbele verklaring afgelegd: ten eerste dat de toestand, door de jongste inci denten geschapen, zoo ernstig is, dat hij het huis moet verzoeken geen vragen te stellen; en ten tweede, dat er in deze kwestie overleg tus schen de Ver. Staten en Engeland wordt ge pleegd. Nu gaat de volle, en op dit oogenblik zeker niet te bevredigen belangstelling sterk naar de vraag, welk resultaat dit overleg zal opleveren, zoo schreef de Maasbode in een hoofdartikel. Het is ech ter zeker, dat het tot zinken brengen door de Japansche vliegers van een Ameri- kaansch oorlogsschip een andere voldoe ning zal eischen, dan alleen verontschuldi gingen en herstel van de aangerichte schade. Er zullen uit den aard der zaak afdoende waarborgen geëischt worden dat dergelijke incidenten zich niet zullen herhalen. Vol komen schadeloosstelling voor de slacht offers, bestraffing der schuldigen en veront schuldigingen door de Japansche regeering zijn lichte zaken zij zijn financieel of diploma tiek te regelen maar de kwestie der waar borgen raakt onmiddellijk het militair beleid, de oorlogvoering. En op dit punt heeft de Japansche regeering bitter weinig te vertel len; zij heeft slechts te betalen, en op veel ge bied goed te maken, wat leger en vloot willen en doen. Er zitten heel wat gevaarlijke kanten aan da Oostersche kwestie. Naar wij vernemen, is binnenkort een wij ziging in de autobusdienstregeling op Huis duinen te verwachten. Het betreffende ver zoek is bereids door den ondernemer, den heer H. v. d. Wijst bij de bevoegde instantie in gediend. Voorloopig blijft echter de regeling van 16 October 1.1., de datum waarop de heer v. d. Wijst den dienst op zich nam, van kracht. „MEISJES"? Gisterenavond omstreeks 9 uur werd door twee meisjes van 16 jaar een waar oploopje in de Spoorstraat, ter hoogte van de Bree- waterstraat, veroorzaakt. Gemelde veelbelo vende vriendinnen waren elkaar n.1. in de ha ren gevlogen en dat op een wijze; die niet „gewoon" meer was. Toen de surveilleerend agent van politie naderde was het bakkelijen intusschen overgegaan in een stevig scheid partijtje, waaraan gemelde agent een einde maakte door de „meisjes" ieder een kant uit te sturen. MOTORFIETS RIJDT WIELRIJDER AAN. Gisteren heeft een motor-driewieler een wielrijder aangereden op den Polderweg ter hoogte van de Hertzogstraat. Het rijwiel, dat toebehoort aan iemand uit de Niasstraat, werd beschadigd. DE GELUKKIGE. De man uit de Middenstraat, die eerder kennis gegeven had van vermissing van zijn fietskarretje, kwam gisteren met de blijde boodschap op het Hoofdbureau, dat hij zijn rechtmatig eigendom weer terug bekomen had. Dat doen er niet veel na! HET DAGELIJKSCH BERICHT. Een onbeheerd op de Keizersgracht staande fiets werd ontvreemd. Winterhanden) Wintervoeten Winterteenen Doos 30 cent. Bij Apoth. en Drogist Bioscopen: Tivoli-theater. Spoorstraat: aanvang half 8J „Piccadilly Jim". Rialto, Spoorstraat, aanvang half 8: „Zevende Hemel" met Simone Simon. Witte Bioscoop, Koningstraat, aanvang half 8: „De Kroongetuige" en „De vrouw, die men. begeert". Heden: Casino, 8 uur: Uitvoering O.K.K. R.K. Volksbond, 8.30 uur: Tooneeluitvoering. „En waar de Sterre bleef stille staan". Rialto, 7.30 u. Filmavond N.V.V. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 752.0 Temperatuur lucht 2.2 Laagste temp. lucht gisteren 1.6 Licht op 16.15 By het laatst gehouden examen slaagde te Den Haag voor het machinisten diploma A, de heer F. Schrander. GESLAAGD: Aan het Instituut „Mercu- rius", Loodsgracht 72, alhier, slaagden voor het diploma machlneschryven, de heeren J. van Brederode, G. J. A. Toes en J. Toes, allen leerlingen van bovengenoemd instituut, GESLAAGD: Onze stadgenoot, de heer H. R. Kousbroek, slaagde te Amsterdam voor het examen Accountancy D. Hiermede heeft hy het volledig diploma van het Nederlandsch Instituut van Accountants behaald.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5