Algemeen rapport Gemeentebegrooting 1938 K Grl( ou en uriep Een wonderkind staat voor ons MIJNHARDTJES' ICeAÈ en Zendmq, Men Meerdere leden voor algemeene beschouwingen Gemeentewerken Vernieuwing Keizersbrug Vischafslag Toepassing Zuiderzeesteunwet De Multilith verdween Het Collectief contract in visschersbedrijf het Herhalingsoefeningen in 1938 De uitbreiding van de bewapening ter zee IJmuider vischprijzen Burgerlijke Stand van Den Helder Vertrokken personen De mechanisatie van de Reiniging. Kunnen B. en W., zoo wordt gevraagd, een overzicht geven van de plannen tot mechani satie van het bedrijf? Hoeveel auto's zouden nog moeten worden aangeschaft? Om de mechanisatie van het bedrijf te vol tooien is, wanneer de stad zich niet verder uit breidt, nog een groote „Saurer"-vuilnisauto noodig, zoo antwoorden B. en W. Deze is op deze begrooting aangevraagd. Hoe verhouden zich de baten voor vuil stor ten ten behoeve van Anna Paulowna tot de door de gemeente Den Helder te maken kosten van storten in zee? Gemeend wordt, dat te weinig per m3 wordt betaald. Van de gemeente Anna Paulowna werd naar zee vervoerd in 1936: 1680 m3 vuilnis, waar voor werd ontvangen 588.200. 788.Bovendien werd de in Anna Paulowna opgehaalde beer aan den dienst kosteloos afge geven. Alles bij elkaar berekend, dekken de ontvangsten de kosten. Het is onzes inziens niet gewenscht in de bestaande regeling verande ring te brengen. Onderhoudswerk. Gevraagd wordt of het College mededeeling kan doen of bjj het uitvoeren van het onder houdswerk in het algemeen, bij toerbeurt plaatselijke vaklieden, o.a. stucadoor-patroons, worden betrokken. B. en W. antwoorden: Voor het uitvoeren van het onderhoudswerk worden zooveel mogelijk bij toerbeurt plaatse lijke vaklieden betrokken. Het stucadoorswerk wordt als regel aan plaatselijke patroons op gedragen. Gevraagd wordt: hoe ver is het College ge vorderd met de plannen ter vervanging van de Keizersbrug, de Spoorburg en de Molenbrug? B. en W. antwoorden: Tegen de vervanging van de Keizers brug door een vaste verbinding, worden door Defensie thans nog ernstige bezwa ren ingebracht, in verband met de onmis baarheid van de laad- en losmogelijkheid aan het Molenplein. Er bestaat alle reden aan te nemen, dat de grond voor deze bezwaren over één anderhalf jaar zal zijn vervallen. De verbetering der Keizersbrug zal dus, hopen w\j, na verloop van niet al te langen tjjd kunnen plaats vinden. Bij ons zijn thans geen plannen in voorberei ding tot verbetering van de Spoorbrug en de Molenbrug. De woning aan de Dijkstraat. Is het de bedoeling van het College het per ceel hoek Dijkstraat, vroeger bewoond door den directeur van Gemeente-Werken, te blijven verhuren aan particulieren? Hoe staan B. en W. tegenover het denkbeeld om dit pand, na eenige verbouwing, te bestem men voor burgemeesterswoning? zoo werd ge vraagd. En het antwoord luidde: Wij willen dit denkbeeld wel in overweging nemen. Zoo lang het perceel geen andere be stemming heeft, is het het beste het te blijven verhuren. Geen drinkfonteinen in de Donkere Duinen. Gevraagd wordt hoever het staat met het voornemen tot plaatsen van een drinkfontein in de Donkere Duinen. Bij nadere overweging meent het College geen gevolg te moeten geven aan den in den Raad geuiten wensch betreffende plaatsing van bedoelde drinkfonteinen. Geen meerdere beplanting b(j de Begraafplaats. Wordt het niet noodzakelijk geacht, zoo vra gen enkele leden, aan de Zuidzijde der beplan ting aan te brengen? O.i. is het niet noodzakelijk beplanting aan te brengen aan de Zuidzijde der begraafplaats, zoo antwoorden B. en W. Het is echter wel mogeljjk deze beplanting aan te brengen, maar zq zal, in verband met de grondsoorten en den wind, zeer kostbaar worden in aanleg en on derhoud, terwijl voorts een vrij breede strook grond noodig is voor beplanting met eenige rijen heesters, welke aldaar moeten beschutten tegen den meestal heerschenden zuidwesten wind. In verband hiermede achten wij het ook niet gewenscht deze beplanting aan te brengen. Toestand Huisduinerweg. Riolee- ring Huisduinen. Gevraagd wordt, in verband met den on- houdbaren toestand voor voetgangers langs den Huisduinerweg en het gemis aan rioleering te Huisduinen, of in de naaste toekomst een voorstel van het College te verwachten is, waarbij de Raad in de gelegenheid gesteld wordt zich hierover uit te spreken. B. en W. antwoorden: De voorstellen tot verbetering van den toestand van den Huisduinerweg en tot aanleg van een rioleering te Huisduinen verkeeren nog in een stadium van voorbe reiding. Een eventueele uitvoering stuit echter op vele moeilijkheden. De slechte resultaten. in verband met de lage opbrengsten aan den Vischafslag en de verschillende Regeerings- maatregelen betreffende de Visscherij, wordt in het Alg. Rapport de vraag gesteld, of ten dezen door het College maatregelen zijn geno men en wat de resultaten daarvan zijn. Het antwoord van B. en W. luidt: Door de afsluiting der Zuiderzee, de toe passing der Schepenwet op de Visschers- vloot en de moeilijkheden, ondervonden bij den afzet van visch, met name ook van garnalen, is de omzet van onzen Vischaf slag zeer gedaald en wel van rond 800.000 tot nog geen 200.000, in 1936. Bij de betrokken Ministers, bij de Nederland- sche Visscherij Centrale, enz., hebben wij voortdurend de belangen onzer visschers be pleit. Wij doen dit nog steeds, maar tot onzen spijt tot nu toe zonder volledig succes. Dit neemt echter niet weg, dat de bemoeiin gen met kracht worden voortgezet. Gevraagd wordt of Burgemeester en Wet houders al iets bekend is omtrent de toepas sing van de Zuiderzeesteunwet ten aanzien van ingezetenen van Den Helder en Texel. Tot heden bleef bij alle bemoeiing in dezen elk succes uit, antwoorden B. en W. Bij schrij ven van 25 November j.1. berichtte ons de Mi nister van Waterstaat, dat afwijzend was be schikt op het adres van D. Vlas van Texel in zake de toepassing der Zuiderzeesteunwet. Dadelijk daarop is door ons een onderhoud met dezen Minister aangevraagd voor den Wethouder der Visscherij en den heer C. Bot. Tot heden is hierop nog geen antwoord ont vangen. Medewerking verzocht. Geconstateerd wordt, dat het toezicht op de plantsoenen beter is dan voorheen, 2oo meenen meerdere leden, doch zij zijn van oordeel, dat inzonderheid de medewerking van het publiek te wenschen laat; pogingen om daarin verbete ring te verkrijgen zouden ten zeerste worden toegejuicht. Elke poging om medewerking te verkrijgen tot het behoud onzer plantsoenen, wordt door ons gewaardeerd. Wij overwegen middelen om ook de jeugd erop te wijzen, dat zij deze dient te ontzien, antwoorden B. en W. In de Meomrie van Antwoord worden B. en W. uitgenoodigd een en ander mede te deelen over het nuttig effect der Multilith- machine en of deze machine nu reeds defini tief is aangekocht. B. en W. antwoorden hierop: Ten aanzien van de Mutilith-kantoor- drukmachine deelen wij U mede, dat de proefnemingen met deze machine, hoe goed deze machine op zichzelve ook is, hebben uitgewezen, dat zij voor den dienst dezer gemeente toch minder geschikt is. Hoewel door den Raad tot aankoop van deze machine werd besloten welk besluit even wel nog niet door Gedeputeerde Staten dezer provincie werd goedgekeurd, omdat onzerzijds het onderzoe knog niet voldoende werd ge acht is dus niet voldaan aan de door ons gestelde voorwaarde, dat de bij de proef nemingen met deze machine te verkrijgen resultaten geheel bevredigend zouden zijn. Wij hebben besloten, thans geen verdere proeven meer met deze machine te nemen. De machine is thans hier niet meer aanwezig, in verband waarmede aanschaffing van een nieuwe cyclostile-machine wordt overwogen. U zullen ter zake nadere voorstellen bereiken. Geen auto voor B. en W. Gevraegd wordt of het geen aanbeveling verdient, dat ten behoeve van de leden van het gemeentebestuur een auto wordt aange schaft, nu deze zou kunnen worden gestald in de garage en de agenten-mecanicien in voor komende gevall enals chauffeur zouden kun nen optreden. Wij zijn van meening, dat de thans gevolgde wijze van gebruik van huurauto's de voor- deeligste is voor de gemeente, aldus wijzen B. en W. het bezit van een eigen auto af. Nieuwe straatbordjes. Vele straatnaambordjes verkeeren in een zoodanigen toestand, dat ze vrijwel onleesbaar zijn geworden. Kan hierin verandering worden gebracht, hetzij door vernieuwing, hetzij door opschilderen? vraagt een raadslid. En zoo ja, is het dan de bedoeling, dat de kosten daar- verdrijft U wonder snel met CACHETE MIJNHAROT 1ó°l,en lee/V# Koker 12 cachets 5 O ct. Proef doosje 2 stuks JOct. van worden gefinancierd uit het opgegeven bedrag van 375.? B. en W. antwoorden: Wij zullen nagaan welke straatnaamborden het eerst voor vernieuwing of verbetering in aanmerking komen. De kosten daarvan moeten inderdaad uit het bedrag van 375 worden bestreden. Hierbij dient in het oog te worden gehouden, dat algeheele vernieuwing eenige jaren zal duren en telkens op de be grooting daarvoor een bedrag dient te worden uitgetrokken. HET DIENSTWEIGERAARSKAMP. Het hoofdbestuur van „Kerk en Vrede" heeft bij de regeering adhaesie betuigd met de strek king van het adres, waarin door het hoofd bestuur van de Jonger en-Vredes-Actie be zwaren werden geopperd tegen het inrichten van een kamp op het eiland Rozenburg voor hen, die wegens erkende gewetensbezwaren vrijgesteld zijn van den militairen diëtist en gelijk bekend 12 maanden langer niet-militai- ren dienst voor den staat hebben te vervullen. BIJBELZONDAG. Zondag 12 December j.l. was het in Amerika bijbelzondag. Het Amerikaansche bijbelgenoot schap had aan alle kerken en predikanten ge vraagd om ditmaal bijzondere aandacht te schenken aan de noodzakelijkheid van de dage- lijksche bijbellezing in de huisgezinnen. TOENEMEND RELIGIEUS LEVEN. De Roomsch-Katholieke bisschop van Ber lijn Von Preysing geeft in zijn jongsten kerke- lijken brief het volgend getuigenis van den stand van het kerkelijk leven in zijn diocese en in geheel Duitschland: „Vit de parochies van mijn bisdom wordt mij gemeld, dat het geloofsleven zich verinnerlijkt. Het kerkbezoek op Zondagen was vroeger bij sommige paro chianen slechts een uiterlijke gewoonte. Er was geen innerlijke deelneming. Thans wordt het kerkbezoek hoe langer hoe meer een be lijdenis tot het offer van Christus tot de ver lossing door het kruis. Vooral verheug ik mij over de levendige deelneming van talrijke mannen aan het godsdienstig leven in de parochies! Nog nooit was het gevolg van den koning in de eucharistie zoo talrijk als ge durende de laatste jaren.' Vooral de jeugd, naar wier gunst de profeten van allerlei dwaal leer dingen, blijkt de geesten te kunnen onder scheiden. Zij schaart zich bewust aan de zijde van de waarheid. Ook mijn bisschoppelijke medebroeders in de overige Duitsche bisdom men getuigen van een toenemende kracht in het geloof en van een trouw aan de kerk, een trouw, die een sterke, een onoverwinnelijke wal tegen alle aanvallen is". Naar een contractloos tijdperk. Naar wij onlangs gemeld hebben, is het col- leftief contract voor het Visscherijbedrijf te IJmuiden, waarbij voornamelijk de IJmuider en Egmondsche visschers betrokken zijn, tegen 1 Januari 1938 door de samenwerkende orga nisaties van werknemers opgezegd. De organisaties hebben daarop bij de Ver- eeniging van Reeders van Visschers vaartuigen hun eischen voor het nieuwe collectief contract 1938 ingediend, die voornamelijk beoogen een loonsverhooging van ongeveer 15 pet. en uit breiding van de bemanning met een vijfden matroos, op de booten, waar zulks voor de vis scherij noodig is. Over deze eischen hebben, de organisaties thans een bespreking gehad met de Vereeni- ging van Reeders. Van reederszijde werd in deze bijeenkomst te kennen gegeven, dat deze eischen zoover gingen, dat er van inwilliging geen sprake kon zijn. Men gaf te kennen, dat een bespreking van het nieuwe contract op basis van de eischen, door de organisaties ge steld, geen zin had, waar de wederzijdsche standpunten zoover uiteen lagen. De bespre kingen zijn daarop beëindigd, zonder dat eenig resultaat bereikt was. Waar het bereiken van overeenstemming vóór 1 Januari 1938 onder deze omstandigheden wel uitgesloten geacht moet worden, zal waarschijnlijk op 1 Januari a.s. een contractloos tijdperk ingaan. („Dagblad IJm."). Er is een wonderkind gekomen Een echt wonderkind, waarvan gezegd en geschreven werd, dat het een violistisch feno meen is. Een knaap, in de geest van zijp legendarischen kunstvader Paganini. En dus waren wij naar Casino getogen: voorop zjj, die men nimmer meer zag, dan die anderen, die af en toe nog eens komen, om dat men tenslotte deel te nemen heeft aan het muzikale leven zijner stad, en héél ach teraan de oude garde, die het als een" eer beschouwt, nog nooit een concert overgesla gen te hebben. De eersten kwamen met veel gerucht de muzentempel binnen, waarboven nog altijd de gouden lier te glanzen hangt; de laatsten stil, als met een zekere mate van devotie die hen siert. Toen kwam de „Fingalshöhle" en men luis terde. Maar dat luisteren was een verbeiden van dat, wat komen moest: het wonderkind, daarop wachtten wij. En zie, het kind kwam en het was een sensatie. Niet in rok... niet in fluweelen hesje met wit-kanten lobben aan z'n manchetten... niet met Flaubertdas en Paganiniaansch vuur en verwarde haardos. Ganschelijk simpel kwam het: in colbertje, met een zelf binder tot onder de rozen kin en inplaats van de kwijnende glimlach aller Weltschmerzen, fiks en leven dig als een vat vol jeugd, als een scheut jeugd en spontaniteit: zóó stond hrj daar voor het voetlicht. De stilte valt in de zaal en zelfs de chro nisch kuchenden worden onhoorbaar. Het is de stilte, die iets grootsch belooft. Het is een oud concert van een ouden meester en iedere klank ervan ia als een vertrouwde vriend, over wiens komst men zich verheugt. Maar de jeugd blaast dat oudé stuk jeugd in en ineens vergeten we dat wij in Casino zitten met z'n twee groene palmen in front, de drielampskroon balanceerend boven het tooneel en de affiches aan de wanden. We zitten ineens midden in de muziek, we verzin ken erin, duiken er diep In weg en zijn ge bannen door het wonder. Het wonder van klanken, die als jonge vogels opfladderen uit dat donkerbruine instrument, die geboren worden uit een nauw te ontwaren streeling op de snaren. Klan ken... klanken... klanken... nu eens jubelend en bruischend en juichend en trillend van losgeoarsten passie, dan weer oneindig teer, timide en klagelijk, een schuchter vragen... Het wonderkind beleeft dit alles: het groeit onder zijn spelen en wordt, als we onze oogen sluiten, één met zijn viool; en we ondergaan in onze al te dorre levens een schoone droom, die geen illusie is. Lichtingen '27, '28, 32 en '34. 's-Gravenhage, 15 Dec. Nu de defensie-be- grooting door de Tweede Kamer is aangeno men, heeft de minister van Defensie bepaald dat bijzondere omstandigheden voorbehouden in 1938 vier lichtingen van de landmacht voor herhalingsoefeningen onder de wapenen zul len komen en wel de lichtingen 1927, 1928 1932 en 1934. De lichtingen 1927 en 1928 ko men van 5 tot en met 14 September a.s de lichtingen 1932 en 1934 van 15 September tot en met 1 Oct. op. Het niet-administratief kader van alle lichtingen een week vroeger. Hamburg, 15 Dec. Volgens het Marine jaarboek, dat te Hamburg is verschenen, be droeg het vlootbouw-programma voor 1937 in totaal 335.297 ton, tegen 290.540 ton in 1936. Het programma omvangt 152.000 ton aan slagschepen, 38.500 ton aan zware kruisers, 52.400 ton aan lichte kruisers, 36.866 ton torpedojagers en 25.531 ton onderzeeërs. Van de linieschepen staan twee eenheden op de werf te Hamburg. Deze schepen zullen bewapend worden met acht kanonnen van 38 centimeter en twaalf stukken van 15 centi meter. Te Kiel staan twee vliegtuigmoeder schepen op stapel. Verder staan op het pro gramma twee lichte kruisers van 7.000 ton en vijftien torpedojagers met totaal 11.400 ton. Ook aan de onderzeevloot wordt krach tig gewerkt, tien onderzeeërs van 500 ton, twee van 712 ton en 24 van 250 ton werden in dienst gesteld. Verder staan op stapel 12 torpedobooten van tezamen 9600 ton en 12 andere, die een waterverplaatsing van 600 ton elk hebben. De prjjzen te IJmuiden waren gisteren als volgt: tarbot 1.301.10, tong 1.301.18, heilbot 1.020.72 alles per kg; griet 35 20, groote schol 2319, middel schol 28 22, zetschol 4033, kleine schol 3215, schar 20—10, tongschar 50—22, poontjes 6.30—4.50, groote schelvisch 3732, mid del 3130, kleinmiddel 3019, kleine 19—6.90, groote gul 12.50—9.50, kleine 113.70, wijting 74.20, makreel 13 11, versche haring 2.800.55, kleinmiddel heek 20, kleine 15—12, alles per 50 kg; kabeljauw 64—31 per 125 kg; vleet 2.90— 107, leng 1.500.70,k oolvisch 0.840.32, alles per stuk; rog 28—24.50 per koop. Van 15 Dec. 1937. ONDERTROUWD: P. W. in 't Veld en J. G. Landman; B. A. van Schagen en J. Everts; H. T. Linde en A. J. de Snaijer. Anna van Dijk—Masseling en d., naar Soerabaja. J. C. Endenburg en gezin, sergt.-vliegtuigmaker, naar Soerabaja. Wilhelmina Antonia EijkhoutMasseling en d., naar Soerabaja. A. Govers en gezin, off. M.S.D., naar Soerabaja. Trijntje Kromhout van der Meer, naar Amsterdam, Uiterwaardenstraat 52 III. J. K. Kempees en gezin, luit. ter zee, naar Batavia. J. J. Sleutel, visscher, naar Texel, Oudeschild 89. G. Bakker, naar Texel, den Burg, Parkstraat 13. Maria Grada Bendina Koster, dienstbode, naar Groenlo, Lepelstraat 188 A. H. van Voorst, slager, naar Utrecht, Egmondkade 32 bis. D. Leegwater en gezin, pensionhouder, naar Schoorl, Omloop, Huize Coralia. Adriana Maartje LupgensKoppenol en d., naar Rot terdam, Kettingstraat 40 I. A. Leen en gezin, hoofd eener Djokjakartaschool, naar Djokjakarta (N.I.). Jannetje van VoorstBakelaar, maar Friedrichshafen. Johanna Christina Zandscholten, naar Arnhem, St. Antonielaan 260. R. de Hoop, kruideniersbediende, naar Heiloo, Rijks straatweg 267. KI. Buik, slager, naar Barsingerhorn, Kolhorn. J. W. Haagen en echtgen., stoker-olieman, naar Am sterdam, Lootsstraat 26 I. KI. Hakvoort, scheepstimmerman, naar Urk, Scheeps werf bij Pieter Hakvoort. E. H. Huiskens en gezin, sergt. der mariniers, naar Rotterdam, Goudsche Rijweg 114a. Anth. H. Spits en gezin, sergt.-bottelier, naar Amster dam, Insulindeweg 183 I. C. R. Wtfma, banketbakker, naar Amsterdam, le van Swindenstraat 43 huis. HR. MS. „.HERTOG HENDRIK". Het uur van binnenkomst van Hr. Ms. Her tog Hendrik was hedenmorgen nog niet be- kend. Waarschijnlijk zal het schip morgen middag om 1 uur de haven binnenkomen. Wij hopen het juiste uur nog te bulliti- neeren. HR. MS. „O 12" EN „O 14". Hr. Ms. O 12 en O 14 zijn gisteren te Ponta Delgada aangekomen. MARINERAAD. Eervol ontslag verleend aan den kapitein ter zee G. W. Stöve als lid van den Marine- raad. met dankbetuiging voor de door hem deswege bewezen diensten. Benoemd tot lid van den Marineraad tot 30 November 1940 de kapitein ter zee C. E. L. Helfrich. Bij beschikking van den Minister van De fensie zijn de volgende plaatsingen gelast: Met 20 December 1937: de officier van den Marinestoomvaartdienst der le kl. A. D. Jongkees ter beschikking ge- steld; de officier van den Marinestoomvaart dienst der le kl. W. J. Dalinghaus a.b. Hr. Ms. „Hertog Hendrik"; met 4 Januari 1937: de officier van den Marinestoomvaartdienst der 2e kl. J. Lugtenburg bij het vliegkamp „De Kooij", de officier van den Marinestoomvaart dienst der 2e kl. G. van der Tak a.b. Hr. Ms, „Hertog Hendrik". KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Breda, t., 12 Dec. v. Valparaiso. Medea, 14 Dec. te New York. Fauna, 14 Dec. te Venetië. Juno, 15 Dec. te Constanza. Merope, 14 Dec. v. Messina. Nereus, 15 Dec. te Kopenhagen. Oberon, 15 Dec. v. Bona. Orestes, pass. 15 Dec. Vlissingen. Pluto, 14 Dec. v. Danzig. Rhea, 14 Dec. v. Bari. Taurus, charter, 15 Dec. te Amsterdam, Theseus, 14 Dec. te Stettin. Titus, pass. 14 Dec. Ouessant. Trajanus, 14 Dec. v. Zante. Triton, 15 Dec. 12 u. 110 mijl Z.W. v. St. Catharine's Point. Van Rensselaer, 15 Dec. te Amsterdam. Venus, pass. 14 Dec. Lydd. Vulcanus, 14 Dec. op 15 mijl Z.O. Finisterre. KON. HOLL. LLOYD. Watyland, u., 14 Dec. te B. Aires. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Binnendijk, 13 Dec. te New Orleans. Delftdijk, 13 Dec. te New Westminster. Boschdijk, 14 Dec. te New Orleans. Lochkatrine, pass. 14 Dec. Lizard. London Exchange, 13 Dec. v. Norfolk. HOLLAND— WEST-AFRIKALIJN. Amstelkerk, u., 13 Dec. v. Dakar. Jaarstroom, 15 Dec. te Rotterdam. Reggestroom, t., 12 Dec. v. Takoradt. JAVA—NEW-YORK-LIJN. Modjokerto, 14 Dec. v. Philadelphia. Kertosono, 14 Dec. v. St. Vincent. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera, u., 15 Dec. v. Suez. Sitoebondo, u., pass. 14 Dec. Finisterre. Tapanoeli, t., pass. 14 Dec. Sagres. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Antilochus, 13 Dec. te Yokohama. Aeneas, 14 Dec. v. Port Said. Dolius, 13 Dec. te Soerabaja." Diomed, 14 Dec. te Hongkong. V EMZETCO LIJN. Jonge Elisabeth, pass. 14 Dec. Bevezier. T KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Lematang, 13 Dec. te Singapore Nieuw Holland. 13 Dec. v. Adelaide Swartenhondt, 14 Dec. v. Singapore Tasman, 13 Dec. v. Batavia. om SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Stlverpalm, 12 Dec. v. San Prancisco. VEREENIGDE NEDER!,. SCHEEPVAART MIJ. (Holland—Afrika Lijn). Springfontein, t.. 13 Dec. v. Zanaibar. Meliakerk, t., 14 Dec. v. Marseille NU kerk, 15 Deo. v. Amsterdam. 1 (Holland—Australië Lijn). Aagtekerk, t.. 15 Dec. v. Sydney. (Holland—Oost-Ailf LHnl Zulderkerk, t., 15 Dec. v. Port Said. Serg. Telegrafist J. P. v. der Leelie van Kaz, A'dam naar Java, 3 Jan. Serg. Machinist D. A. van Duijn van O.Z.D, (bevolen overplaatsing op 15 Jan. naar Hms, Java ingetrokken). Serg. Machinist G. Geene van Van Speijk; (bevolen overplaatsing op 3 Jan. naar Hms, Java ingetrokken)' Serg. Machinist G. Jorissen van Ws. Vliss, (bevolen overplaatsing op 3 Jan. naar Hms, Java ingetrokken). Bootsman W. Palmer van Ws. W.o. naar Kaz, A'dam 29 Dec. Serg'. Konstabel C. van Dijk van Ws. W.o, naar Kaz. A'dam, 29 Dec. Serg. Konstabel R. v.. der Meulen van Ws, W'oord naar van Speijk, 7 Jan. Majoor Telegrafist J. J. L. de Hij van O.Z.D, naar Kaz. A'dam, 16 Dec. Korp. Hofmeester P. J. Kooij van O.Z.D. naar Java, 7 Jan. Korp. Konstabel J. J. v. der Laan van Her tog Hendrik naar Java, 5 Jan. Korp. Konstabel J. L. Rathmann van Hertog Hendrik naar Java, 5 Jan. (onder intrekking der op 3 Jan. bevolen overplaatsing naar de Kaz. W.o. Korp. Konstabel C. M. Valkhoff van Ws, Vliss. naar Java, 6 Jan. Korp. Konstabel H. C. v. der Beek van Kaz, W.o. naar Java, 7 Jan. Korp. Machinist C. C. J. v. Aken van O.Z.D, naar Java, 7 Jan. Korp. Machinist H. Stofberg van Van Speijl? naar Java, 1 Maart. Korp. Machinist J. Liefhebber v. Van Speijk naar Java, 1 Maart. Korp. Machinist J. E. F. v. Lierop v. Van Speijk naar Java, 3 Jan. Korp. Machinist J. A. F. Slotboom v. O.Z.D. naar Java, 7 Jan. Korp. Machinist M. Vonk van O.Z.D. naar Java, 7 Jan. Korp. Machinist H. Haasdijk van O.Z.D. n, Java, 7 Jan. Korp. Konstabel H. J. Erkens van Kaz. W.o. naar De Kooij, 7 Jan. Korp. Machinist J. A. H. Kooiker van O.Z.D. (datum bevolen overplaatsing naar Hms. Java van 15 Jan. gewijzigd in 7 Jan. Korp. Machinist E. C. Ietswaart van Ws. Vliss. naar Kaz. A'dam; 16 Dec. (onder in trekking der op 3 Jan. bevolen overplaatsing naar Hms. Java. Kwartiermeester C. v. der Matten van Ws. W.o. naar Schorpioen, 29 Dec. Korp. Mariniers S. H. Bastiaans van Afd. Marns. R'dam naar Kaz. W.o., 29 Dec. Korp. der Mariniers E. v. der Werf van Afd, Marns. R'dam naar1 Kaz. W.o., 29 Dec. Korp. der Mariniers J. Koster van Ws. W.o, naar Kaz. A'dam, 29 Dec. Bouw Tromp. Korp. der Mariniers E. A. T. Filippo van Afd. Marns. R'dam naar Kaz. W.o., 29 Dec. Korp. Telegrafist H. J. Slendebroek van Ws, W'oord naar O.Z.D., 16 Febr. Korp. Hofmeester H. Essen van Ws. W.o, naar A. v. d. Hulst, 7 Jan. Matroos le kl. L. F. J. Corthals van P. Flo- risz naar Java, 3 Jan. Matroos le kl. G. Rozendal van Hertog Hen drik naar Java, 4 Jan. Hofmeestersmaat J. de Graaff van A. v. d. Hulst naar Java, 7 Jan. Stoker-olieman W. Ijlaarsen van H. Hendrik naar Java, 5 Jan. Matroos 2e kl. H. G. Consten van Van Speijk naar P. Florisz, 28 Dec. Stoker-olieman C. Kiljan van O.Z.D. (datum bevolen overplaatsing naar Hms. Java van 15 Jan. gewijzigd in 7 Jan. Botteliersmaat J. Raven Kaz. W.o (datum bevolen overpl. naar De Mok van 7 Jan. ge wijzigd in 16 Dec. Stoker-olieman C. J. de Graaff van A. v. d. Hulst (bevolen overplaatsing op 3 Jan. naar Hms. J. v. Brakel ingetrokken. Stoker-olieman H. A. Noordhof van J. van Gelder naar J. v. Brakel, 3 Jan. Mariniers le kl. G. J. H. v. Engelen, H. Es- veldt, J. W. Mulder, A. H. Snoeijerbosch, B. v. de Weg, D. Bethlehem, J. de Boer, A. van Doornik, C. van Drunen allen van Afd. Marns. R dam naar Kaz. W.o., 29 Dec. Marinier le kl. A. Jansens van Afd. Marns. R dam naar Ws. Vliss., 29 Dec. Marinier le kl. W. P. Ingelse van Afd. Marns, Rdam naar Ws. Vliss., 12 Jan. Mannier le kl. C. Hillebrand van Kaz. Marns. R dam naar Kaz. W.o., 15 Dec. Stoker le kl. W. J. Goos van Ws. W.o. (he- volen overplaatsing op 3 Jan. naar Hms. J. v. Brakel ingetrokken). Stoker le kl. J. Voorthuijsen van Van SpeijK naar J. van Brakel, 3 Jan. „rH°™eestersmaat J. W. L. v. de Laak van Wa W.o. naar O.Z.D., 7 Jan. Marinier le kl. M. B. van Buren van Afa. Marns Rdam naar Kaz. W.o., 19 Jan. Mannier le kl. J. van Rijn van Afd. Marns. R dam naar Kaz. W.o., 16 Febr. Marinier le kl. A. J. v. Eenennaam van Afd- R dam naar Ws. Vliss., 19 Jan. Marinier le kl. M. van Belzen van Mams. R'dam naar Ws. Vliss., 19 Jan. n ■nt„ n l ande schepelingen zijn den 24sten November overgeplaatst van het waldetache- ment te Curagao naar Hr. Ms. Gelderland: Korporaal der mariniers A. Bos. A Mariniers le klasse J. W. Booij, J. C. J- v. a- ^rugge, C. A. Cillekens, A. van Dijk, L. Eland, p' Ve *?aas, H. Jongman, P. H. C. Kerkhof, A- P. Lobhezoo, W. Lijs, A. Pakvis, J. PauW®!f' w ot ?uIoffs- A. Ruwe, R. J. A. Siegeis. v- J ®lulJter. H. Tombal. G. J. Versluis. P- d® Vrtnd,R.J. Wagt, A. v. d. Welle, J. Zoeteman en D. J. Froom. Marinier 2e klasse C. Sint-Nicolaas. Mannier 3e klasse F. J. Lassing.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6