WEK DE GAL IN UW LEVER OP Agenda Algemeen rapport Gemeentebegrooting 1938 dUmlsnieiui Meerdere leden voor algemeene beschouwing Vrijdag 17 December 1937 Tweede Blad De Filmavond van het N* V. V. Jarenlang aan indigestie geleden De jeugd van O» K. K. in actie Aljechin en Eu we voor den Phohi-microfoon De aanrijding te Zurig Een attentie voor Janus Kuiper Waarheid en leugen Een vertrouwd en zorgvuldig expediteur: „ESONA" Goed bezocht en... een eerste klas program! Gisteravond heeft in het Rialto-theater plaatsgevonden de filmavond van het Neder- landsch Verbond van Vakvereeniglngen, waar voor, zooals men dat trouwens gewend is, een behoorlijke belangstelling bleek te bestaan: jiiet minder dan een 600-tal personen waren aanwezig en hebben eenige uren genoten van een filmprogramma, dat aan hooge eischen voldeed. Het was de heer W. Kraak die te half acht een kort inleidend woord sprak en de actie van dezen zomer memoreerde: een actie, die reeds haar vruchten afgeworpen heeft. Even wel: dit is nog eerst het begin, want het N.V.V. koestert groote plannen en willen deze slagen, dan zal iedere afdeeling, dus ook de Heldersche, zich ten volle moeten geven. Na vervolgens enkele mededeelingen gedaan te hebben aangaande huisbezoek en andere wijzen van propaganda heet hij den spreker van den avond, den heer Bolle, welkom, waarna een aanvang gemaakt wordt met het filmisch menu. Het was een goed begin: een film, die ons een klaar beeld gaf van het werk van den Internationalen Sportbond en waartoe deze in staat is. Treffende opnamen en close ups, die evenzoovele bewijzen waren van enthousiasme van dit groote lichaam. Daarna werden nog enkele andere korte filmpjes, o.a. van de „Centrale" gedraaid, die werk lieten zien van de moderne arbeiders beweging, waarna men enkele shorts opge diend kreeg, die in minder dan geen tijd de lachspieren der volle zaal losmaakten. De heer Bolle: Het was toen, dat de heer Bolle, hoofdbe stuurslid van den Nederl. Bond van Overheids personeel, het woord nam, teneinde in 15 mi nuten een korte propaganda-rede te houden. Na den groei van het N.V.V. gememoreerd te hebben, wordt met nadruk gewezen op de noodzaak van organisatie in den modernen bond, die in de thans verloopen jaren zoo veel gedaan heeft tot lotsverbetering van den ar beider. Helaas... het is een bekend verschijnsel, dat de mensch, in tijden van economischen teruggang gaat twijfelen: sommigen verliezen, hoewel ten onrechte, het vertrouwen, maar spr. wijst dan op datgene wat reeds tot stand ge bracht is in 35 jaren. Het is één onafgebroken strijd geweest en niemand zal kunnen beweren, dat deze vergeefs was. Voor een juist beeld vergelijke men de positie van den arbei der van vroeger met die van nu. Het kan niet of men zal moeten toegeven, dat er belangrijke resultaten te boeken waren. Doch het is noodig paraat te zijn: om dat gene te behouden wat bereikt is. Een blijvend welvaartspeil is noodzakelijk voor de ordening van het bedrijfsleven, doch men vergete daarbij niet dan het N.V.V. naast de materieele verheffing van den arbeider ook die der moreele te verzorgen heeft. Beide doelstellingen zal men steeds blijven be trachten. Tenslotte wordt gewezen op het tweeledig doel van dezen avond: eenerzijds roept men de ongeorganiseerden toe: wordt lid van het N.V.V., anderzijds wil men ook thans de wel- georganiseerden aansporen tot meerdere actie, ter verkrijging van het gunstigst mogelijk resultaat bij de brochure-verspreiding, het huisbezoek en andere wijzen van propaganda. Na deze rede wordt een aanvang gemaakt met het afdraaien van de film „Het Leven van Louis Pasteur", het vermaarde werk van William Dieterle, en waarin de hoofdrol ver vuld wordt door Paul Muni, een van 's-werelds knapste karakterspelers. Daar wij reeds eerder een beschouwing over deze film gaven, lijkt het ons niet noodzake lijk hierop thans weer terug te komen: het zij voldoende op te merken, dat door het volle huis ook thans weer genoten is van dit zoo zeer menschelijk drama, waarin men een groot strijder voor de menschheid in zijn kamp voor waarheid tegen ongeloof en ver dachtmaking te zien krijgt. Een film die iets te zeggen heeft en waar van men de keuze door het N.V.V. slechts kan toejuichen. OECU1MENISCHE DIENST. Als andere jaren zorgt het Comité voor Oecumenische Diensten alhier wederom voor een Kerstwijding, die a.s. Zondag des avonds om 7 uur in de Nieuwe Kerk zal gehouden worden. Verschillende voorgangers zullen teksten behandelen uit Vondels Adam in Ballingschap. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de raambiljetten en de advertentie in i nummer. Voelt zich weer uitstekend. „Jarenlang heb ik erg aan indigestie ge leden. Allerlei middeltjes bleken zonder resul- taat. Toen begon ik met Kruschen Salts en dit scheen me wel goed te doen. Ikgmger mee door en nu voel ik m.j weer ^stekend. Ook heb ik geen last meer van ^opgeblazen heid wanneer ik iets gegeten heb Mevr. E. C. D. Indigestie wordt veroorzaakt wanneer Uw voedsel in Uw lichaam wordt opgehoopt, waar door dit gaat gisten en allerlei schadelijke stoffen ontstaan. De zes zouten in Kiuschen Salts zetten Uw spijsverteringsorganen aan tot regelmatig werken, waardoor er voorgoed een einde komt aan Uw indigestie. U krijgt weer een gezonde eetlust en kunt ..lies eten zonder de minste vrees voor pijn of opge blazenheid. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij apo'hekers en erkende drogisten k 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op. dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels Mij., A'dam voorkomt, (Adv.) Voor een volle zaal. De gymnastiekvereeniging „Oefening Kweekt Kunst" mag zich de gelukkige bezitster van zóóveel dames, heeren en adspirantleden noemen, dat zij geen kans ziet de jaarlijksche uitvoering op één avond af te werken. Zoodat we ons dus, nadat we Zaterdagavond in hoofdzaak de seniores aan het werk gezien hadden, gisteravond van de opgedane gymnasti sche vaardigheid der jongeren konden overtuigen. Wel, wel, wat heeft dat O.K.K. een massa adspiranten, zoowel jongens als meisjes! Om die allemaal baas te blijven en ze bovendien nog zoo netjes de verschillende oefeningen te laten uitvoeren, daar moet men slag van hebben. En als men weet, dat dit allemaal zoo gemakkelijk afgaat bij den man, die O.K.K. onschatbare diensten bewezen heeft in de vele jaren, dat hij het directeurschap bekleedt en bij zijn echtgenoote, die hem bij het leiding geven in dat groote huishouden zoo prachtig ter zijde staat, dan moet men wel groot respect hebben voor den heer en mevrouw Van Loo. Dat de heer Roodenburg, de voorzitter, de heer en mevrouw Van Loo, de vereeniging toewenschte, dat zij nog vele jaren voor de gymnastiek werkzaam mogen zijn, is dan ook geen holle phrase! En welk een frissche geest waart er in de oefenstof, die geheel aan de eischen van den modernen tijd is aangepast. Dat begon al dadelijk met die vlotte halteroefeningen van de meisjes II en dat zou uit nog zoo vele oefeningen blijken, zooals uit de verschillende vrije oefeningen (van de jongens en meisjes I en jongens II en ni) en de stokoefeningen van de meisjes III. In niets bespeuren wij een halsstarrig vasthouden aan het conservatieve, aan het, we zouden haast zeggen, ouder- wetsche. Met plezier kijkt men naar al die soepele bewegingen van romp, armen en bee- nen en naar de prettige cadans, waarin de oefeningen tot één geheel gecomponeerd zijn. Het zou ons te ver voeren hier alle oefenin gen in détails te bespreken, maar wij willen wel verklaren, dat meer dan woord of ge schrift zoo'n avond als die gisteren in Casino gegeven werd, een sterk pleidooi is voor een van de mooiste aller sporten: de gymnastiek. Heden, Vrijdagmiddag zullen in het gewone dageljjksche programma van den Phohi voor Indië de schaakmeesters Aljechin en Euwe worden geïnterviewd. Van 14.50 tot 15.00 uur Ned. tijd zal een tweegesprek plaats vinden tusschen den oud wereldkampioen Dr. Max Euwe en den heer L. G. Eggink, eere-lid van den Nederlandsch- Indischen Schaakbond, terwijl van 15 uur tot 15.10 de wereldkampioen Dr. Aljechin wordt geïnterviewd door den heer Lod. Prins. De uitzending geschiedt op een golflengte van 16.88 meter. én U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet uw lever een liter gal ln de in gewanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding onvoldoende is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER'S LEVER PILLETJES zullen zor gen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in flacons van 0.75. De Zeekrygsraad veroordeelt J. V. tot 14 dagen gevangenisstraf. Gisteren werd door den Zeekrijgsraad Wil lemsoord de zhak tegen den chauffeur J. V., die ten laste gelegd was op 9 September 1.1. de aanrijding nabij Zurig te hebben veroor zaakt en waarbij twee dooden te betreuren waren, voortgezet. Alvorens een uitspraak te doen, had de Zeekrrjgsraad den wensch te kennen gegeven eerst verschillende personen te hooren. Allereerst werd gehoord Adrianus Joh. Jansen uit Haarlem, die bestuurder was van de tegenligger, door welks lichten ver dachte V. verblind zou zijn geweest. Jansen verklaarde, dat hij V. niet heeft zien naderen en dat hij op de plek van het ongeluk arri veerde, toen dit reeds plaats gevonden had. Bovendien had hij met gedimde lichten ge reden, zooals hij verklaarde en kon z.i. V. door zijn lichten niet verblind zijn geweest. W. Vellema uit Leeuwarden was de bestuur der van de aangereden vrachtauto met truck. Zooals men weet, stond zijn wagen stil langs den weg, terwijl getuige bezig was met een band te repareeren. Even te voren had hij er zich van overtuigd, dat het achterlicht van den aanhangwagen nog brandde en hel der brandde ook. Belangrijk was wel, wat hij zeide van de lichten van Jansen's auto. Deze waren z.i. sterker dan die van de auto, welke hem achterop reed. Dat was dus in tegenstelling met wat Jansen verklaard had. Derde getuige was Dirk Visser, eveneens uit Friesland, die ten tijde van de botsing naast verd. V. in de cabine van de vrachtauto gezeten heeft. Deze Visser verklaarde niet minder dan 4 lichten gezien te hebben, die z.i. niet verblindend geweest zijn. Vlietstra heeft nochtans gedimd, doch oogenblikkelijk daarop had de botsing plaats. Ofschoon ge tuige goed opgelet heeft, daar hij geen al te groot vertrouwen in de chauffeurscapacitei ten van V. had, heeft hij niet gezien, dat de aangereden aanhangwagen een rood achter lichtje had, en dit moet z.i. dan ook niet het geval geweest zijn. De fiscaal, officier van administratie 1ste klasse, Mr. D. B. A. Franken, vond in een en ander geen aanleiding om zijn eisch te wijzi gen, zoodat hij persisteerde bij één maand gevangenisstraf. Mr. J. Mulder pleitte op nieuw uitvoerig, waarna de Zeekrijgsraad uitspraak deed. V. werd tot 14 dagen ge vangenisstraf veroordeeld. Van een oud-havenmeester. Gistermorgen vonden de heeren ambtenaren van het Postkantoor in den zak met brieven een brief, waaromheen de volgende envelop zat: „De Heer J. Kuiper, Held der Zee, Moet dezen brief ontvangen, Mijnheer Facteur, doe mij plezier, Voldoe aan mijn verlangen. Hij woont in Den Helder, naar ik weet, Het is een oude heer, Bezorg hem dezen brief, zoo 't kan, Ik dank U hiervoor zeer!" Welnu tante Pos heeft voor heetere vuren gestaan en prompt op tijd was het, dat Kuiper zyn document, dat afkomstig is van den heer J. Jonker Czn. uit Alk maar, oud-havenmeester, ontving. Er zat een gedicht in, dat wij aardig ge noeg vonden het hieronder af te drukken. Hoog Geachte Heer! Op den veertienden December, beluisterde [ik de radio; Het was lijn twee der distributie, het was [de lijn van K.R.O. Er werd gesproken over stormen, over [stormen op de zee; Maar de Helden van Den Helder, spraken [hier een woordje mee! Wat gebeurd is, in die jaren, krijgt men [niet zoo gauw te zien; Het materiaal is nu veel beter, het is op het [oogenblik subliem! Vroeger zat men aan de riemen, nu is alles [motorkracht, Maar de reddingen van vroeger, zijn hulde [voor het oud geslacht. Zoo, zoo hoorde ik Uw rede, gehouden voor [den microfoon, Uwe woorden waren helder, uwe taal was [wonderschoon. Degelijk uit het hart gesproken, bracht gij [alles goed naar voor Aan den reporter van de radio, schonk gij [steeds een ruim gehoor! Ik breng hulde groote Ridder, voor uw goed [verstaanbaar woord, Uwe woorden waren helder, ge spraakt goed [en ongestoord. Geheel het land kon het begrijpen, wat g'in [veel jaren hebt volbracht, Het is de wensch van heel de natie, dat gij [behoudt uw levenskracht. Dat jaren u noch zijn gegeven, veel jaren [van gezondheid, vreugd, En dat gij dikwijls nog kunt spreken over [redding in uw jeugd. Gaarne hoop ik, dat noch eenmaal ik uw [rede hooren mag, Heusch, ik was er mee tevreden, al hoorde 'k [deez' eiken dag. Dank u hart'lijk, groote redder, voor het [door u gesproken woord, Van een held van tachtig jaren, heb ik [nimmer dat gehoord. Alkmaar, December 1937. De Vereerder der Helden der Zee, J. JONKER CZN. Organisatie brandweer. dag tot en met Zaterdag, in verband met de bevordering van den Zondagsrust? Het college antwoordt kortweg: neen. Is binnen afzienbaren tijd een afdoende regeling tegemoet te zien, zoo vragen enkele leden, voor wat betreft de organisatie der brandweer. Antwoord van B. en W.t Een afdoende regeling van de organi satie van de brandweer is inderdaad bin nen afzienbaren tijd tegemoet te zien. Een verordening, regelende de brand weer in deze gemeente, hopen wij U bin nenkort ter vaststelling aan te bieden. Luchtbeschermingsdienst. Is het bedrag, uitgetrokken voor den Lucht beschermingsdienst, ad f 750.in verband met de noodige oefeningen niet te laag ge raamd? Welke kosten worden hieruit bestre den? zoo wordt gevraagd. Het bedrag is inderdaad hoogst bescheiden, antwoordt het college van B. en W. Er zullen uit worden bestreden een toelage voor den Commandant, alsmede de kosten der noodige aanschaffing van materialen. De ligliallen in de Donkere duinen. Hoe staat het, zoo word gevraagd, met het maken der lighallen in de „Donkere Duinen?" Antwoord van B. en W.: Hieromtrent is nog overleg gaande met het Departement van Sociale Zaken. Wij hebben den Minister 29 November j.1. herinnerd aan ons verzoek om in de kosten van materialen, enz. de rijksbijdrage volgens het normale per centage uit het Werkloosheidssubsidiefonds te willen verleenen. Het sanecringsplan. Kan het College nadere mededeelingen ver strekken ten aanzien van het saneeringsplan, zoo wordt voorts gevraagd? B. en W. antwoorden: Door den Dienst van Gemeentewerken is een onderzoek ingesteld in de wijk welke in ver band met de daar aanwezige :chte woning toestanden 't eerst voor verbetering in aan merking komt. Binnenkort heeft daarover 'n bespreking plaats met den Inspecteur van de Volksgezondheid (Volkhuisvesting). Data feestweek. Sommige raadsleden vragen: Is het College van B. en W. bereid te over wegen de feestweek te doen duren van Maan- Kermis op den Kanaalweg? Hoe denkt het College, vragen weer andere leden, over het herstellen van den Kanaalweg als plaats voor de kermis? De verstrooide ligging zal binnenkort het einde der kermis en daardoor derving van inkomsten betee- kenen. Ons College is bereid deze zaak nader te overwegen, antwoorden B. en W. Geen verlaging wegenbelasting. Acht het Colege het niet gewenscht, om bij verminderde opbrengst aan huishuur, bij gelijk gebleven onkosten, tot verlaging van het per centage der wegen-belasting over te gaan?, zoo wordt gevraagd. Antwoord van B. en W.: De wegenbelasting is een zakelijke belasting, ^velke geheven wordt naar de belastbare opbrengst van de eigendommen, aangewezen in de kadastrale leggers. Vermindering van huuropbrengst is hierop van geen invloed. De financieele positie van de gemeente laat verlaging van het heffingspercentage niet toe. Klompsokken voor arme gezinnen. Hoe denkt het College over de verstrekking van zgn. klompsokken (zeildoeksche) aan schoolgaande kinderen van behoeftige ge zinnen Zoodra hiervoor met de Commissie van Bij stand voor het Onderwijs een redelijke oplos sing is gevonden, zullen wij haar gaarne be vorderen. Schoolgeldheffing Een Raadslid vraagt: Kan binnen afzienbaren tijd worden tege moet gezien het prae-advies inzake schoolgeld heffing, hetwelk bij de behandeling der be grooting 1937 werd toegezegd, ten aanzien van tegemoetkoming bij kinderrijke gezinnen? Waarop B. en W. antwoorden: Binnenkort is een wijziging van. de school geldverordening noodzakelijk. Bij die gelegen heid zal tevens aandacht worden geschonken aan de door den vrager bedoelde aangelegen heid. De regeeringscommissie Suring heeft echter haar rapport nog niet uitgebracht. Internaat Zeevaartschool. Meenen B. en W. niet, dat ten aanzien van het Internaat der Zeevaartschool ernstige stappen dienen te worden ondernomen om te geraken tot het stichten van een nieuw ge bouw? wordt gevraagd. Ook wij zijn van oordeel, dat zoo spoedig m o g e 1 ij k tot stichting van een nieuw inter naatsgebouw moet worden overgegaan, ant woordt het College. Werkverschaffing. De volgende vragen worden gesteld: Wordt in de werkverschaffing systematisch het rouleersysteem toegepast, slechts ten deele of in het geheel niet? Hoe hoog is ongeveer het loon bij de werk verschaffing Hoe hoog is zoo ongeveer het loon in onze gemeente voor den arbeider in het boerenbe drijf Is het nu geen tijd om te beginnen met het egaliseeren van het terrein achter school 1 te Julianadorp Deze vragen worden door B. en W. als volgt beantwoord: Tot heden wordt in de werkverschaffing niet systematisch gerouleerd. Wel worden personen met eenigszins belangrijke gezinsin komsten, alleenwonenden en kostgangers pe riodiek tewerkgesteld, d.w.z., dat zij na eenige weken gewerkt te hebben eerst een wachttijd moeten doormaken, vóór zij weder aan het werk kunnen gaan. Het loon bij de werkverschaffing is bij de diverse objecten wel verschillend, doch kan in het algemeen gesteld worden op f 17.f18 Het loon van den arbeider in het boerenbe drijf is voor deze gemeente voor den steun gesteld op gemiddeld f 18.per week. Voor wat betreft het in orde maken van het terrein nabij de o.l. school I te Juliana dorp wordt het volgende medegedeeld. De landarbeiders trekken, behoudens den ver- eischten wachttijd, gerekend met ingang van 1 December j.1. uit hun werkloozenkassen, in welke uitkeering ook de gemeente subsidie verleent. Het ligt in de bedoeling om met bedoeld werk begin Februari a.s. een aan vang te maken, omdat die arbeiders alsdan zij11 „uitgetrokken" uit hun werkloozenkas sen. Service-auto brandweer. Eenige leden zouden gaarne worden inge licht over de bestemming van de post, (aan schaffing van materiaal voor de brandweer ad f 4000.onder meer welk materiaal daarvoor wordt aangeschaft. B. en W. deelen in antwoord daarop mede: Het ligt in de bedoeling dit bedrag aan te wenden voor aanschaffing van een materiaal auto voor de politie en brandweer. Wij hebben U destijds reeds medegedeeld, dat het brand weer en politie nog altijd ontbreekt aan de noodige gereedschappen, instrumenten en middelen om vlug en krachtig te kunnen in grijpen. Teneinde hierin te voorzien hebben wij U toen voorgesteld voor de aanschaffing van een dergelijke service-auto een crediet van f 3583.— te verleenen, af te schrijven in tien jaren. Dit voorstel is in de raadsverga dering van 22 December 1936 aangehouden. Een opgaaf van het materiaal, waarmede de auto zal worden toegerust, wordt ter in zage gelegd. In Sowjet-Rusland heeft men verkiezingen gehouden, met „een overwinning" voor Stalin, die de stoutste verwachtingen te bo ven ging. Niet minder dan 96. 5 pet. van de stemgerechtigden had aan den oproep „ge hoor" gegeven. „In de geheele wereld, aldus Tass, is er geen regeering, welker politiek door zoo'n aantal stemmen gedragen wordt als in de sovjet unie. De eerste verkiezingen volgens de Sta- linsche grondwet zijn een waarachtig volks feest geworden. Elke staatsburger achtte het een eer zijn staatsburgerlijken plicht te ver vullen. Het blok van communisten en partij- loozen is een groote, onwankelbare kracht. Het blok der communisten met de partrj- loozen is onoverwinbaar. Het vreest geen ma chinaties van fascistische oorlogsverwekkers en van hun Trotzkistische-Boecharinische handlagers. De twaalfde December was een groote demonstratie van de macht van sovjet- Rusland, van de onbegrensde liefde van het sovjet-volk jegens de bolschewistische partij en jegens den grooten leider Stalin." Het resultaat was, zoo schreven we in den aanvang, verrassend. Inderdaad schijnt het percentage uitgebrachte stemmen juist te zijn, omdat het zelfs bevestigd wordt door den allesbehalve communistischen corr. van de Times te Moskou. Maar een tweede en niet minder belangrijke vraag, die beantwoord moet worden is deze: geeft de uitslag inderdaad de geest van de mond weer. En dat kunnen we, zonder eenig voorbehoud, ontkennen. In alle dictatoriaal geregeerde landen is geen stemrecht, maar stemdwang. Men heeft te kiezen den candi- daat, die gesteld wordt. Er is geen tegen- candidaat. Men heeft slechts zijn sanctie te hechten aan wat de leiding wil. „De Maasbode" schreef dan ook terecht naar aanleiding van het verbluffend resultaat: En toch aarzelen we niet van een co- medie te spreken, welke omtrent de wer kelijke diepste gevoelens van het Russische volk niets zegt en niets zeggen kan. Om de uiterst eenvoudige reden, dat kiezen hier niet beteekende een keuze te maken, maar desnoods met de knoet gedreven worden naar de stembus, waar geen mo gelijkheid van oppositie bestond en de kiezer gedwongen was zijn stem op den eenigen candidaat, die door Stalin gesteld was, uit te brengen. Een dergelijke methode heeft het onmetelijke nadeel, dat zelfs de regeering zelf, met haar overweldigende meerderheid, met de bijna een stemmigheid der kiezers absoluut niet weet, wie voor- en tegenstanders zijn. Zwijgen leert men in dictatoriaal geregeerde landen wel; maar de gebalde vuist, welke ook iets anders kan zijn dan een communistisch symbool, is veel gevaarlijker wanneer zij in den broekzak wordt gehouden dan wanneer zij demonstratief boven het hoofd wordt geheven. Toch hebben deze verkiezingen een zeer ern stig gevolg, schrijft het blad. Hoeveel comedie er ook in moge verscholen gaan, zeker is, dat Stalin „den uitslag" zal ge bruiken om zijn doeleinden met te grooter gezag door te zetten. En de twee voornaamste doeleinden zijn en moeten zijn: de revolution- neering van de geheele wereld èn de uitroeiing van elk Godsgeloof. Daarachter ligt de com munistische heilstaat, welke den mensch het ware geluk moet schenken. Bioscopen: Tivoli-theater, Spoorstraat: aanvang nalf 8: „Lunapark" en „De middernachttaxi", Rialto, Spoorstraat, aanvang half 8: „Giovanni der veroveraar" en „De witte majesteit". Witte Bioscoop, Koningstraat, aanvang half 8: „Alice Adams" en „Baron van Trautenig". Heden: 17, 18 en 19 December: Mil. Tehuis, Spoorstraat; Pluimveetentoon stelling. Zaterdag 18 December: Musis Sacrum, 8 uur: Johnny Black and hl3 Boys. Casino, 8 uur: Winter-soirée Dansinstituut Mouton. Zondag 19 December: R.-K. Volksbond, 8.15 uur: Missielezing. Casino, 5 uur 's middags en 's avonds: The 10 Wanderers. Woensdag 22 December. Het Kegelhuis 2.30 uur: Kindermiddag Ned. Ver. v. Huisvrouwen. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 760.9 Temperatuur lucht 3,0 Laagste temp. lucht gisteren 1.6 Licht op 16.15 „REPELSTEELTJE". Morgen naar het Nieuwe Land. Morgen gaat de reis met „Repelsteeltje" en prof Melorini naar de Wieringermeerpolder. In Middenmeer zal een voorstelling worden gegeven. De kinderen van groep 3 maken de reis mee. Zij worden verzocht morgenmiddag uiterlijk kwart over één voor kantoor te zijn. Op. dat uur vertrekt de autobus.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5