JlqMlclcL Krijgen we sneeuw Hr. Ms. 012 en O 14 Dinsdag 21 December 1937 ^od5nieiuub5 Tweede Blad De winkels op het Kerstfeest gesloten R* Jongkees "f Kerstwijding Luthersche Kerk Aanbesteding Uitslag verloting Pluimveevereeniging """""«ij' De Zaterdagavondmarkt Actie tot verlaging der electriciteitstarieven Burgerlijke Stand van Den Helder Vlug en goed vervoer gaat samen per „ESONA" Hr* Ms* „Sumatra'' naar Nederland Met Repelsteeltje naar Schagerbrug Langs de Straat Het modderbad Een verbitterd mensch ging heen G isteren nog konden wij het overlijden ver melden van den Duitschen generaal Luden- dorff, een van de grootste figuren uit den wereldoorlog en een van de verbitterdste men schen na den strijd. De Kinderzegels Inschrijving Handelsregister Met een beroep op de Christelijke mentaliteit Van het Nederlandsche publiek, wenscht het bestuur van den Nederl. R.-K. Bond van Han dels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Fran- ciscus van Assisië", gaarne de verwachting uit te spreken, dat op Zaterdag a.s. over het geheele land mede door de algemeene sluiting der winkels de viering van het Feest van Christus' Geboorte tot uiting kome. Dit mag in overeensteming met een goede traditie worden geacht, waarmede niét gebro ken mag, noch behoeft te worden in verband met de omstandigheid, dat de huidige winkel sluitingswet slechts gewag maakt van sluiting der zaken op den gewonen Zondag, alhoewel de bepalingen omtrent het later openhouden der zaken op voorafgaande dagen er kennelijk op wijst, dat ook de wetgever sluiting op den eersten Kerstdag tot uitgangspunt koos. Waar het bestuur weet, dat het bovenstaan de in overeenstemming is met den wensch van het overgroote deel der Nederlandsche bevol king, wordt op hare medewerking bij voorbaat gerekend. Verschillende winkeliers hier ter stede, bui ten de katholieke kringen, ondersteunen dit verzoek gaarne en zouden het op prijs stellen als tot gemeenschappelijke sluiting op den len Kerstdag besloten zou worden. In den ouderdom van 79 jaar is Zondag overleden de heer R. Jongkees. Het is nog maar betrekkelijk kort geleden, dat hij door onze stad liep, pittig als altijd. Jongkees was een van die oude bekenden, voor velen een vraagbaak, voor velen een goeden vriend. Hij bezat een groote merischenkepnis en was niet alleen bespraakt, maar ook belezen. Zijn in teresse ging naar veel dingen uit. In het kerkelijk leven heeft hij zijn verdien ste gehad voor de geref. kerk hier ter stede, waarvan hij jarenlang scriba was. Meer dan 50 jaren verzorgde Jongkees de belangen van onze krant in de buurt, waarin hij zijn leven gesleten heeft, oud Den Helder. Hij deed dat op consciëntieuse wijze. De ter-aarde-bestelling van het stoffelijk overschot zal morgenmiddag plaats hebben op de alg. begraafplaats te Huisduinen. Vertrek van het sterfhuis, Paardenstraat 1 u. Vrijdag 24 December a.s. zal in de Luther sche Kerk in de Weezenstraat, des avonds om half elf uur een kerstwijdingsdienst onder leiding van Ds. W. J. F. Meiners, worden gehouden. In deze wijdingsure zal het kerst evangelie worden voorgelezen, terwijl niet alleen door de organiste mej. A. Kamp, en den solozanger, den heer L. W. Visser, kerst liederen ten gehoore worden gebracht, doch tevens zullen, gelijk dit vroeger reeds is ge schied, de aanwezigen zelf vele bekende kerstliederen kunnen meezingen. De toegang is voor een ieder vrij. Verbouwing perceel Spoorstraat. Gistermorgen vond in „Centraal" de open bare aanbesteding plaats namens de heer M. P. A. Nauta door den architect J. J. v. d. Leek voor de verbouwing van perceel Spoor straat 79 tot woon- en winkelhuis. De ingekomen biljetten, alle te Den Helder, vermelden de volgende bedragen: R. Noppert en G. Oort A. de Kloe Reyers Vlaming J. Lugtenburg A. Smit N.V. Bouwbedrijf v.h. H. Doorn R. Venema A. J. Donkersloot G. v. d. Wal Pa. Gebr. I iemers W. F. Labout L. Plaatsman Modder Cuperus Pa. linneboo Walboom J. Roomeyer H. W. Freeke 2.590.- 2.653.- 2.690.- 2.730.- 2.780.- 2.790.- 2.880.- 2.946.- 2.960.- 2.997.- 3.090.- 3.098.- 3.100.- 3.145.- 3.150.- 3.200.- ECHTPAAR HEN—DE PORTO EEN HALVE EEUW GETROUWD. 5 Januari a.s. zal het precies een halve eeuw geleden zijn, dat het echtpaar P. Hen-De Porto ih het huwelijk trad. De familie Hen, die woont in de Vlaming straat no. 16, zal het op dien gouden feestdag ongetwijfeld aan belangstelling niet ontbreken. DENATURATIE VERGOK DING ERWTEN EN VELDBOONEN OOGST 1937. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de denaturatievergoeding voor erwten van oogst 1937, welke zijn ge- genatureerd in het tijdvak van 13 tot en m 18 December 1937 f 1.50 per 100 kg zal be dragen voor groene erwten, door handelare gedenatureerd en voldo nde aan het stan- daardmonster van kwaliteitsklasse C, en Per 100 kg- voor voedererwten, door telers g - denatureerd. De steunvergoeding voor veldboonen w aan de daartoe gestelde eischen voldoen en door telers of handelaren in genoemd tijd va zijn gedenatureerd, zal f 2.50 per 1 dragen. (Adv'} Beschermheer Burgem. G. Ritmeester. Dir.: Joh. F. Pala. Kerstconcert te geven door het „Stedelijk Muziekkorps" op Zaterdag 25 December 1937 (len Kerstdag), des morgens 8.30 uur, in de muziektent Julianapark. Programma t 1. Stille Nacht 2. Eere zij God 3. Sweet Belle Mahone. 4a. Nu zijt wellekome Jesu lieve Heer, b. 't Is een dag van Vroolijckheidt, (arr. Joh. F. Pala) 5a. Ihr Hirten erwacht. b. In der Christnacht. c. Ihr Kinderlein kommet. 6a. O Tannenbaum. b. O Sanctissima. 7. Das ist der Tag des Hernn. Guber. Schülz. Prijsno. 6 e 3 6 c 09 CL, O c •S O ►4 Prijsno. 6 e 3 1 757 18 2759 35 1327 2 729 19 720 36 1128 3 1616 20 1657 37 2973 4 391 21 2149 38 117 5 368 22 1465 39 148 6 2961 23 2287 40 199 7 1224 24 866 41 861 8 1240 25 77 42 539 9 1331 26 512 43 1119 10 1782 27 863 44 884 11 1040 28 917 45 481 12 2349 29 531 46 371 13 1874 30 1912 47 36 14 2594 31 366 48 2199 15 83 32 2184 49 1700 16 2115 33 1701 50 937 17 1553 34 1990 Prijzen kunnen afgehaald worden bij den secretaris A. J. Melief, v. Speijkstraat 16. Prijzen, na 30 dagen niet afgehaald, ver vallen aan de vereeniging. o-„ Het Observatorium aan den Dijk zegt voor vandaag: „Neen!" In verband met de lage temperatuur hebben wij ons vanmorgen tot den heer Van Dok, waarnemer op het Meteorolo gisch Station, gewend, en aldaar geïnfor meerd naar de sneeuwkansen. Volgens de aldaar ontvangen en opge nomen waarnemingen wordt de kans, dat er vandaag nog een witte vacht over Helder's dreven zal komen, gering ge acht- Met de vorstkansen is het beter ge steld: gaf reeds gisterenavond de ther mometer een stand aan van 1, 2 graad onder het nulpunt, vanmorgen was deze 2.2, zoodat het reeds aardig vriest. In verband met het feit, dat de z.g. Zater dagavondmarkt dit jaar op den Eersten Kerst dag valt, zal deze gehouden worden op Vrijdag 24 Dec. a.s. KINDERMIDDAG NED. VER. VAN HUISVROUWEN. Woensdagmiddag heeft de heer Brugmans, met zijn bekende marionetten-theater om half drie een voorstelling in de benedenzaal van het Kegelhuis, waar zoowel leden als niet leden van de Ver. v. Huisvrouwen toegang heben. Voor de toegangsprijzen zie men de advertentie in het nummer van Zaterdag. HET CONCERT VAN HET AMSTER- DAMSCHE JOODSCHE KOOR IN „CASINO". Naar wij vernemen, zal bij het concert, te geven op 12 Januari a.s. door het vermaarde koor der groote Synagoge te Amsterdam, door den burgemeester van Den Helder een inlei dend woord gesproken worden over „De Cul tuur en het A'damsche Joodsche Koor". van 20 December 1937. BEVALLEN: S. van der Walde Groot, d. A. H. 1'IstelleDo zij, z. Noord-Hollandsche middenstands- standsorganisaties bijeen. Een dezer dagen kwam te Alkmaar een twee honderdtal afgevaardigden van 60 afdeelingen in Noord-Holand van de drie landelijke midden standsbonden, op uitnoodiging van de Com missie uit de drie Middenstandsbonden, bijeen. Na een inleiding door den heer Ir. K. H. Haga werd besloten een intensieve actie te ontwikkelen om te komen tot een meer rede lijken prijs voor den electrischen stroom voor den handeldrijvenden en industrieelen midden stand. De bijeenkomst kenmerkte zich door een sterke eensgezindheid en Let streven om aan het euvel, dat de middenstand door de hooge electriciteitstarieven reeds vele jaren oneven redig belast wordt, nu eens een einde te maken. Aan alle afdeelingen van de drie midden standsbonden zullen nadere schriftelijke voor stellen door de Commissie worden toegezonden, welke daarna een punt van bespreking in de ledenvergadering kunnen uitmaken. De commissie blijft echter in deze actie de algeheele leiding behouden en zal zich tevens belasten met de uitvoering van de uit deze actie voortspruitende werkzaamheden. Vrijdag binnen. De onderzeebooten Hr. Ms. „O 12" en „O 14" zullen, met de snelheid, die de schepen op het oogenblik loopen, naar alle waarschijnlijkheid a.s. Vrijdag, des namiddags onze haven binnenloopen. Morgen gaan „Repelsteeltje" en prof. Melo- rini naar Schagerbrug. De laatste (vierde groep) kinderen gaan mee. De hovelingen van dezen groep moeten zich tusschen 5 en 6 uur bij den heer de Hoogh, Stationstraat vervoegen. Het vertrek heeft plaats morgenmiddag kwart over één voor ons kantoor. Het ligt in de bedoeling, zooals men weet, Hr. Ms. „Java" in de maand Mei de terugreis naar Indië te doen aanvaarden. De kruiser zal dan medio Juni te Colombo zijn. Hr. Ms. „Sumatra" zal op een zoodanig tijd stip uit Indië vertrekken, dat zij eveneens half Juni te Colombo zal zijn. Nadat daar de zaken met de „Java" zullen zijn afgehandeld, gaat de „Sumatra" naar Nederland om hier als oefen schip dienst te doen. In Indië zullen dan de kruisers „Java" en „De Ruyter" beschikbaar zijn. MUTATIES. De officier van adm. 2e kl. H. ten Sande, wegens langdurig verblijf in Oost-Indië in Nederland teruggekeerd, is ter beschikking gesteld. De officier van den marine-stoomvaart- dienst le kl. W. J. Dalinghaus, met 20 dezer overgeplaatst van Hr. Ms. „Schorpioen" op Hr. Ms. „Hertog Hendrik", is bestemd om op te treden als hoofd der machinekamer aan boord van dien bodem, ter vervanging van den idem A. D. Jongkees, die met dien datum ter beschikking wordt gesteld. De officieren van den marine-stoomv.dienst 2e kl. J. Lugtenburg en G. van der Tak. onderscheidenlijk dienende a.b. Hr. Ms. „Her tog Hendrik" en het vliegkamp „de Kooy", zullen met 4 Januari onderling van plaatsing verwisselen. De luit. ter zee le kl. H. Tichelman wordt 20 dezer te Willemsoord geplaatst voor dien sten hem op te dragen door den comman dant der marine aldaar. Met het m.s. „Marnix van Sint Aldegonde" der stoomvaartmaatschappij Nederland, dat 15 dezer uit Amsterdam met bestemming Nederlandsch-Indië vertrokken is, reizen, van de Koninkijlke Marine, officier-vlieger der le kl. R. J. Mulder, officier-vlieger der 2e kl. A. J. de Bruijn en officier van den marine stoomvaartdienst der 2e kl. H. Koster. Overplaatsingen. Sergt.-konstabel B. Gierman van de Mok naar Ws. W.o., 23 Jan. Sergt.-konstabel P. M. Luijken van Ws. W.o. naar de Mok, 23 Jan. Matroos le kl. D. van Dam van Kon. Inst. naar Ws. W.o., 3 Jan. Matrozen le kl. H. Bres en H. Veldkamp van Van Speijk naar Ws. W.o., 3 Jan. Matroos le kl. F. J. de Vet van Kaz. W.o. naar Ws. W.o., 3 Jan. Matrozen le kl. H. L. Schaaij, L. Bouwer en J. J. W. Klumper van O.Z.D. naar Ws. W.o., 3 Jan. Matroos le kl. S. Loup van de Mok naar Ws. W.o., 3 Jan. Matroos le kl. A. Braam van Ws. Vlissingen naar Ws. Wo„, 3 Jan. Matrozen le kl. S. Wielhouwer en J. v. Ape- ren van J. v. Gelder naar Ws. W.o., 3 Jan. Matrozen le kl. T. Peters en G. J. Klabbers van Kaz. Amsterdam naar Ws. W.o.,3 Jan. Matrozen le kl. K. Goud en W. G. Kandel van Hertog Hendrik naar Ws. W.o., 3 Jan. Matrozen le kl. J. Rust en W. Steenbergen van O.Z.D. naar Ws. W.o., 15 en 3 Jan. Matroos le kl. J. H. v. Leerdam van Ws. W.o. naar Kon. Inst., 3 Jan. Matroos le kl. M. de Jong van Ws. W.o. naar Kaz. W.o., 3 Jan. Matroos le kl. J. Braan van Ws. Vlissingen naar J. v. Gelder, 6 Jan. Matroos le kl. W. J. J. Oort van Van Speijk naar J. v. Gelder, 6 Jan. Matrozen 2e kl. E. J. de Boer, J. Punt en H. Talsma van Ws. W.o. naar Kaz. Amsterdam, 4 Jan. Marinier le kl. A. Jansens van Ws. Vlissin gen naar P. Florisz, 3 Jan. 't Is Vrijdagmiddag. In de Spoorstraat stroomt het wandelend en fietsend publiek. Vrachtwagens en luxe karren die er alle 't eerst zijn willen, scheren aan elkaar voorbij. Voor 't Militair Tehuis staat een agent, die zoo lang alles zonder kleerscheuren verloopt, oplettend en tevreden voor zich kijkt. Vele gehoorzame weggebruikers geven op het zien van dezen gezagsvertegenwoordiger al te vroeg en zeer demonstratief de richting aan, waarin ze straks verder zullen rijden en oogsten daar voor de stille dankbare blik van onze Her mandad. Aan de zijde waar de agent staat, parkeeren wat auto's en karren. Op 't trottoir in de richting van de Bierstraat, bewegen zich vele menschen, in hoofdzaak winkelende dames. Aan de andere zijde ook zoo'n stroom maar hierbij meer mannen, militairen. Op de hoogte van Bram Lensen staat een roode vlag met een zand en modderhoop ernaast; daar is een gasfitter aan 't fitten. Je ziet 'm niet, alleen als je vlak bij bent, zie je z'n blauwe rug en de achterkant van z'n pet boven de zwarte buis en de modder er onder. De heele morgen heeft 't geregend, maar nu komt even de zon door de wolken en ver melden de schaduwen van de watertoren reclame, dat 't gas nog steeds 5 en 4 cent kost. Daar, bij Paanakker, komt Willem aan. Willem is een jonge man, lang, slank en hoog blond. Hij draagt een lange jas en hoed met rondom laaggeslagen rand, achterover op z'n blozend hoofd. Hij heeft vrij, en zou op 't moment liever eens met z'n tweeën, dan al leen willen wandelen. Maar met wie dan? Hij is er wel van overtuigd, dat hij er aan iedere vinger wel minstens een krijgen kan; dit laat hfl tenminste ieder merken, met wie hij in aanraking komt. Maar nu doet hij toch wel stille doch dringende moeite, de aandacht van een of ander lid der andere sexe te trekken. Hij beschouwt z'n beeld in 't spiegelglas en trekt zijn voornaamste gezicht, brengt ook zijn sjaal beter in de knoop met zijn gele met varkensleer behandschoende handen. Als kroon op 't werk steekt hij een cigaret in het hoofd en is nu hoogst tevreden over het effect door de spiegelruiten weerkaatst. Nu maar steeds naar den overkant geke ken, daar komt af en toe wel iets voorbij, wat hem lijkt. Maar daar bij Van der Hagen, wie komt daar? Nu is er juist een auto tus schen hen even wachten en wat dichterbij gekomen. Hij wordt magnetisch aangetrok ken naar de overzij en verlaat nu het trottoir Ja, dat is Mary: „Wat een moordwijfje!" denkt Willem bij zichzelf en doet een gewel dige trek aan z'n cigaret. Zoodra komt 't inderdaad lieflijk gezichtje van de bewonderde weer in Willem's vizier of, met een meesterlijke zwier dopt Willem heel diep, wel iets te diep, voor het voorwerp van zijn groote belangstelling. Ze kent hem wel een beetje en groet hem dan ook maar. Willem is verrukt door deze groet en lacht zijn allerbeminnelijkste glim lach. Ja, hjj is hierdoor ten zeerste gevleid en voelt zich nu zoo iets als „Willem de Ver overaar". Hij ziet niets anders meer en zint, zoo op de groote straat voortgaande, hoe hij dit contact nog zal verstevigen. Hij is nu bjj „van Gend en Loos" en kjjkt om. Jammer, ze is net achter die auto. Nu nóg even om gekeken.Voor het bergje met de roode vlag staan 3 gepensionneerden rustig een praatje te maken. Ziet Willem die roode vlag wel Hij ziet alleen maar één ding, 't ge zichtje van Mary! Zoo, nu moet ze weer te zien zijn. Willem nadert nu met rassche schreden de drie gepensionneerden, die heeft ie vluchtig nog zien staan en zal dus zoo tus schen dit trio en de trottoirband doorstap pen. Hij kijkt alweer om, direct zal hjj „haar" weer kunnen zien en zal hij haar en... zij hem toelachen. Ja, daar is ze al en... Zij lacht!... Hij... wil ook lachen, maar de lach besterft op zijn blozend gezicht, 't is alsof de grond onder zijn voeten wegzinkt! Wild grijpen zijn lange armen in de lucht. Hij... schrikt en ziet eensklaps inplaats van een lief lachend ge zichtje een blauwe mannenrug en een pet. 't Is of die rug met een vaart op hem aan komt zetten. Een stoot een schreeuw nog een angstkreet van hem zelf. Willem ziet nu een woedend rood fit tersgezicht! Eerst viel hij voorover, maar kwam onzacht met z'n rechterbeen met den fitter in aanraking. Toen maakte le 'n draai naar links en lag nu hevig ontsteld met armen en beenen omhoog, hulpeloos in den modder en ziet boven zich 3 uiterst verwonderde gepensioneerde hoof den... dit vreemde schouwspel bekijken. De fitter raast en wrijft zich zijn pijnlijke heup. „Kajje nie uitkijke wa je loopt!" kaf fert ie de ongelukkige Willem uit, die zich eindelijk weer met veel moeite overeind weet te krjjgen. Hij is nu heel stil en bang; klimt ras uit deze ongelukskuil. Boven wacht hem veel be langstelling! Velen zijn samengestroomd op 't hooren der angstkreten en staan nu als een dichte haag om het bemodderde jongmensch... Daar staat hij nu; hij trekt zijn bemodderde jas uit... en wil een goed heenkomen zoeken. Een slagersjongen verspert hem den weg. „Dat doe je zeker voor je gezondhaad, mod- derbaje neime, ha, ha!" Dikke kluiten klei kleven aan zijn varkensleeren vingers. Zwij gend en beschaamd blaast Willem den aftocht. Eén*ding bleef Willem echter gelukkig be spaard: Mary vond het welletjes, keek niet meer om en dacht al vortgaande: „toch wel een vrindelijke -witkwast, die Willem!" Als veldheer is de generaal geniaal geweest, maar als mensch was hij een bitter cynisch wezen, aan wien alle betere gevoelens vreemd bleken. Ludendorff was de man van „den totalen oorlog", waarbij de geheele wereld, in al haar krachten, in vredes- zoowel als in oorlogstijd, volslagen in dienst van den strijd moet staan. De oorlog is de normale toestand van elk volk; het tijdperk tusschen twee oorlogen dient uitsluitend om de krachten te herstellen en den nieuwen oorlog volmaakt voor te bereiden. En de strijd moet met de uiterste middelen ge voerd worden; het doel er van is de volkomen vernietiging van den vijand bij wien geen strij ders en non-combattanten, geen soldaten, man nen, vrouwen of kinderen te onderscheiden vallen. Er zijn slechts vijanden, die men moet vernietigen om zelf den oorlog te winnen. Het is te begrijpen, dat een mensch met deze denkbeelden, gespeend was van alle religieus gevoeld. Met groote bitterheid heeft deze mensch gedurende zijn gansche leven gestre den, zoowel tegen Joden als Christenen. Aan hen heeft hij het verlies van den oorlog ge weten. Na den oorlog heeft hij een verbeten strijd gevoerd tegen de Christelijke kerk. Hij ging in zijn felheid zoover, dat hij een Wodan-ver- eerder werd en in het tijdschrift „Am heiligen Quell deutscher Kraft", een der vurigste pro pagandisten van de nieuw-heidensche bewe ging in Duitschland is geworden. De „Maasbode" schreef gisterenavond: Het is moeilijk precies de betrekkingen weer) te geven, welke tusschen Ludendorff eener- zijds en het nationaal-socialisme anderzijds bestaan hebben. Hij heeft aan den nazi-Novem- ber Putsch van 1923 deelgenomen en zich daarbij ongetwijfeld heldhaftig gedragen: hij heeft ook daarna nog eenigen tijd met Hitier samengewerkt. Dan trekt Ludendorff zich, teleurgesteld en boudeerend geheel uit het po litieke leven terug. Het heengaan van Ludendorff zal in de Duitsche geschiedenis niet veel veranderen; maar vele van zijn ideeën zullen blijven voort woekeren, zeker niet tot voordeel van bescha ving en cultuur in Duitschland. Het gaat goed met den verkoop van de kin derzegels. De dames hebben succes en de post bodes niet minder. Als voor ieder goed doel zóó geijverd werd, dan zag de wereld er waarlijk anders uit. We weten het eindresultaat van de dames nog niet, maar van de dienaren van Tante Pos, hebben we een opgave verzocht. Na den oogst op het Marine-concert, vorige week Woensdag die 116,16 opbracht, werd Donderdagavond de R.K. Volksbond bezocht en het resultaat daar was een verkoop van 46.85. Een dansavond in. het Kegelhuis bracht 8.50 op en een in Casino, van het Dansinstituut Mouton, 14.75, De brievenbestellers oogstten in totaal reeds een bedrag van ruim 1600 gulden aan zegels. De ijver is dus wel beloond. En nog is het eind niet in zicht. Koopt Kinderzegels! U doet er een goed werk mee. 14—21 December 1937. Nieuwe zaken. Anna Paulowna: J. Drijfhout, N. Molenvaart 64, dames- en hee renkleermaker. J. v. Wilsem, Meerweg 54, winkelier in galan terieën en huishoudelijke artikelen. Texel J. Daalder, Wilhelminalaan 23, timmerman en aannemer. G. J. Logman, voorheen Wed. B. Busselman, Molenstraat 21, Den Burg, kruideniers winkel. Wjjzigingen. Den Helder: F. B. H. Mooij, Basstraat 1, kruidenier, en.; overgegaan aan A. Mooij. Th. Minneboo, Vischstraat 55, kruideniers winkel, enz.; overgegaan aan Mevr. de Wed. C. R. Minneboovan Gunst. N.V. Mij. tot Expl. v. Bioscooptheaters „Lu- mière"; bestuurswijziging. Bioscopen: Tivoli-theater, Spoorstraat: aanvang half 8: „Vlammende Harten" en „Beloof maar niets". Rialto, Spoorstraat, aanvang half 8: „Giovanni de veroveraar" en „De witte majesteit". Witte Bioscoop, Koningstraat, aanvang half 8: „Alice Adams" en „Baron van Trautenig". Woensdag 22 December. Het Kegelhuis 2.30 uur; Kindermiddag Ned. Ver. v. Huisvrouwen. Nieuwe Kerk, 8.15 u„ Weihnachtsoratorium. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 765.9 Temperatuur lucht 2.2 Laagste temp. lucht gisteren 2.2 Licht op 16 16 GESLAAGD: Op het Zaterdag te 's-Graven- hage gehouden examen van de Federatie van leeraren in stenografie „Groote" en maehine- schrjjven slaagde onze stadgenoote .Mevrouw T. Stort—Sok voor het examen leerares machineachryven.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5