K.RV.B. N.H.V.B. Raad Wieringen Predikbeurten SPORT Uit onze Omgeving WIJZIGING VOETBALPROGRAMMA. K.N.V.B. In het voetbalprogramma voor de Kerst dagen, dat elders in dit nummer is afgedrukt is nog eenige wijziging gekomen. Vervallen zijn de wedstrijden: ExcelsiorV.S.V. ZeeburgiaR.C.H. Volewijckers—Succes. Ingelascht zijn de wedstrijden: Xerxes—H.D.V.S. Hengelo—Go Ahead. P.E.C.—N.E.C. Op Eersten Kerstdag (25 Dec.) zijn vastge steld: W.F.C. II—K.F.C. IE W.F.C. III—K.F.C. III. Vierde klasse A. In aansluiting op onze voetbalbeschouwin gen elders in dit blad. nemen we hieronder nog even de vierde kl. A onder de loupe. AlkmaarMFC Voor IV A staat alleen bovengenoemde ont moeting uitgeschreven. We meenen wel te mogen vasthouden aan onze reeds eerder ge uite voorspelling dat Alkmaar's betere voet bal, ondanks de daaraan niet evenredige schotvaardigheid, den doorslag zal geven. De drie kampioenscandidaten hebben nog het volgende programma af te werken: Wieringerwaard thuis: BKC (23 Jan.); Schagen, MFC, Andijk; uit: Alkmaar (16 Jan); Watervogels, Strandvogels en Nieuwe Niedorp. Watervogels thuis: Wieringerwaard, MFC, N. Niedorp en Schagen; uit: Alkmaar, An dijk, Strandvogels en DTS. BKC thuis: Alkmaar, MFC, N. Niedorp en Schagen; uit: Wieringerwaard, Strandvogels, Andijk en DTS. Zooals men ziet, voor elk van de drie ligt de weg naar het einddoel vol voetangels en klemmen. Half October zeiden we al: wie de meeste en minst aflatende wilskracht toont, haalt het. Wieringerwaard is hard op weg deze uitspraak waar te maken. Eerste klasse D, Het zal vele lezers wel opgevallen zjjn dat Oudesluis Maandag j.1. niet in den stand was opgenomen. Dit was een foutje, dat we gaarne herstellen, want Oudesluis doet wel degelijk nog mee. Schoorl speelt alweer uit, en wel tegen Helder 3 (10 uur). Welaan, laten we eens wagen te veronderstellen dat de ploeg van Henneman Zondag j.1. voorgoed met de traditie heeft gebroken en dus op volle kracht aan de Sportlaan speelt. In dat geval zal Helder 3 persé een heel goeden wed strijd moeten spelen om een gelijk spel te be halen. Held. Boys ontvangt Succes 2 (10 uur) We durven Succes 2 een behoorlijke kans op de revanche te geven. Tweede klasse G. Weliswaar is Watervogels 2 den laatsteii tijd niet zoo goed meer op dreef als in den beginne, hetzelfde kan van Texel 2 worden gezegd en de visite die Texel 2 om 2 uur aan den Strooweg brengt kon haar best eens twee punten kosten, aangenomen althans dat W. mog een kansje wil wagen. BKC 2Tex. Boys (2 u.) belooft een interes sante wedstrijd te worden. Beide partijen zijn er den laatsten tijd goed in. Derde klasse E. Succes 3 .ontvangt Wieringerwaard 2 (10 uur), waarbij de leiders de punten na eenige inspanning kunnen medenemen. Vierde klasse E. Texel 3 klopt thuis Held. Boys 2 (2 uur) en Oosterend zal het bezoekende Helder 7 2 u.) geen beter lot beschoren laten zijn (2 uur). Vierde klasse F, Oudesluis 2, momenteel goed in vorm, klopt thuis Succes 4 (2 uur)op eigen veld wint N. Niedorp 3 zeker van Wieringerwaard 3. (10 uur). Schagen 3Callantsoog is voor de zoo- veelste maal vastgesteld (f uur). We houden het nog steeds op de revanche-voorspelling. Dirkshorn 2 gaat in Petten (2 uur) een zekere nederlaag tegemoet. Adspiranten. Voor afd. P. wordt gespeeld (12 uur) Suc ces aHelder a, waarbij de Wieringers heusch geen illusies behoeven te maken. BKC aSchagen a (12.30) is voor de thuis club. In adsp. R wordt gespeeld: Schagen b Held. B. a (10 u.). Alle wedstrijden worden Tweeden Kerstdag gespeeld. Vergadering van den Raad op Woensdag 22 December 1937 's middags om 2 uur. Voorzitter de heer L. C. Kolff, burgemees- ifcer, secretaris de heer C. F. van Duin. De Raad is voltallig. Na opening volgt vaststelling van de no- jtulen. De Commissie van onderzoek rapporteert, dat zij de stukken heeft onderzocht en in orde heeft bevonden. De gemeenterekening •luit in ontvangst op f 459200.93 en in uit gaaf op f 473569.20. alzoo met een nadeelig slot van f14388 27. wat betreft don gewonen dienst en in ontvangst op f 107330.27 en in uitgaaf op f 92244.84. alzoo met een batig slot van f 150S5.43, wat betreft den kapi- taaldienst. Bezwaarschriften schoolgeld. Aan A. van der Goot, L. de Nooijcr, Wed. P. C. Oudt, J. Hooiveld, K. de Rooij en J. Siegers wordt ontheffing van schoolgeld verleend. Verzoeken van R. de Bic, L. Wierenga, A. Kuiper, S. Wigbout, P. Kraak, H. Nieland, H. Moes, Jb. Dovcs, A. Steiginga, A. A. K. Blokland, C. Doves en O. Ottens worden af gewezen. Verzekering van gemeentegelden. Het is de bedoeling dat in het vervolg de gemeentegelden tegen fraude worden \er- zekerd bij verzekeringsinstellingen. In ver band hiermede is op initiatief van de er. voor Ned. Gem. opgericht do Ver. Fraude risico-Onderlinge van Gemeenten. B en W. achten dit het aangewezen lichaam om er de gemeentegelden te verzekeren en stellen jroor als lid toe te treden. Goedgevonden. Dekking tekorten afd. Wieringer- meer der Ver. voor Ziekenhuis- verpleging „Schagen" en der N H. Ver. „Het Witte Kruis". F,en door het Gemeentebestuur van Medemblik genomen initiatief heeft er toe geleid een plan op te stellen tot dekking van ontstane tekorten bij bovengenoemde vereenigingen. De eerste had op 31 Dec. 1936 een tekort van ruim f 2100.en de laatste van circa f 1000.Beide ver eenigingen kunnen zonder hulp hun sociaal werk niet voortzetten. B. en W. stellen derhalve voor: aan de eerstgenoemde vereeniging ter gedeeltelijke dekking van het tekort harer afd. Wierin germeer een voorschot te verleenen van f500 onder voorwaarde, dat ook door de gemeen te Medemblik en de Directie van de Wie- ringennieer voorschotten worden verleend van resp. f 1000 en f 500 en dat het voor schot ten spoedigste uit de batige saldi zal worden terugbetaald; aan de laatstgenoem de ^vereeniging een bijdrage te verleenen van f 250onder voorwaarde, dat door de beide bovengenoemde lichamen een bedrag van resp. f 500 en f 250 wordt beschikbaar ge steld. Als voren. Opheffing van den cursus voor vreemde talen te Hippolytushoef. Lessen zullen evenwel op de gewone voet worden voortgezet. B. en W. schrijven den Raad. dat in de op 20 Februari 1936 gehouden vergadering het 'voorstel tot het opheffen van den cur sus voor vreemde talen is verworpen in de verwachting, dat men te bevoegder plaatse de in die vergadering naar voren gebrachte motieven tegen die opheffing alsnog als juist zoude erkennen. B. en W. hebben zich dus nader gewend zoowel tot Ged. Staten als tot den Minister van Binnenlandsche Zaken. Tegelijk hebben zij krachtige pogin gen in het werk gesteld om het aantal leerlingen te verhoogen. Als gevolg hiervan konden zij den Minister mededeelen. dat zich 21 leerlingen voor het volgen van den cursus hadden aangemeld en dat dus, behoudens het terugloopen van dat getal, de kosten van den cursus uit de opbrengst der schoolgelden geheel gedekt werden. Ten einde mogelijke bezwaren tegen do vermoedelijk slechts kleine tekorten, in geval van vermindering van het leerlingen tal, te voorkomen, verzochten zij den Mi nister goed te keuren, dat eventueel een dergelijk tekort te zijner tijd in de reke ning mocht worden geleden, vooral, nu uit de groote belangstelling van de ingezetenen was gebleken, dat er hier ter plaatse be hoefte aan den cursus bestaat. B. en W. hebben echter van Ged. Staten bericht ontvangen, dat de Ministers van Binnenlandsche Zaken en van Financiën tegen het voort zetten van den cursus slechts dan geen bezwaar hebben, indien dit voor dé gemeente nimmer eenige financieele last zal medebrengen. Het behoeft;.ze geen 'B. 'en W., geen be toog, dat dit"'géén. pas is is, waarop een re geling kan worden getroffen. Bij slechts een kleine vermindering toch van het getal leerlingen worden de kosten niet meer ten volle gedekt, zoodat de cursus dan dadelijk stopgezet zou moeten worden. Het doet B. en W. intusschen ge noegen te. kunnen mededeelen, dat de tegenwoordige leider van den cursus, de heer H. N. Cornelissen, de lesse'n op don gewonen voet wil voortzetten en wel voor eigen reke ning. Voor de leerlingen brengt dit nagenoeg geen verandering, terwijl toch bereikt wordt, dat belangheb benden te Wieringen niet van cur- suslessen in de beide moderne ta len verstoken blijven. Resumeerende stellen B. en W. voor goed te keuren, dat de heer Cornelissen tot dit doel van een schoollokaal blijft gebruik maken en daarover de vrije be schikking krijgt, en voorts met' ingang van 1 Januari 1937 den genoemden cursus op te heffen, met verleening van eervol ontslag aan den onderwijzer-leider van den cursus en met intrekking van de verordening op het geven van genoemd onderwiis, alsmede van de verordeningen op de heffing en op de invordering van schoolgeld voor het ont vangen van dat onderwijs. Als voren. Aansluiting bij den destructor te Schagen. In de vergadering van 24 April 1936 werd besloten met de Gemeentebesturen van den vleeschkeuringsdienst Barsingerliorn een nieuwe overeenkomst aan te gaan inzake de destructie van afgekeurd vee en vleesch. Deze bepalingen ontmoetten echter bij ver schillende gemeentebesturen bezwaar, als gevolg waarvan nieuwe voorstellen door de Commisie in den kring Barsingerhorn wer den gedaan. De bijdragen van de gemeenten in de jaarlijksche tekorten van den destruc tor worden voortaan berekend naar 2.6 cent per inwoner en 2.6 cent per H.A. oppervlakte der gemeente. Wieringen zal ong. hebben te betalen f 380 per jaar, terwijl tot heden 200 per jaar werd betaald. Eventueele winsten worden aan de aangesloten gemeen ten uitgekeerd. B. en W. stellen voor tot deze regeling toe te treden. De heer Hulscbos vraagt of naar aanlei ding van de voorgestelde regeling geen nieu we strubbelingen te wachten zijn. De Voorzitter gelooft, dat men ten dezen aanzien vrij veilig is, omdat de aansluiting voor de gemeenten verplichtend is. Als voren. Kasgeldleeningen. B. en W. stellen voor een tweetal kasgeld leeningon aan te gaan voor den dienst 1938. Van de Centrale Raiffeiscnbank te Utrecht is een aanbieding ontvangen tot het sluiten van een kasgeldleening groot f 50 000 voor de tijd van 6 maanden, tegen een rente, be rekend naar 1 's jaars. Aangezien voor de bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten in rekening-courant opgenomen gelden een be duidend hoogere rente moet worden betaald, stellen B. en W. voor tot het aangaan der leening te machtigen. Als voren. Aangezien Ged. Staten bezwaar hebben te gen het openen van een erediet van f 175000.— over 1938 bij de N.V. Bank voor Nederl. Gemeenten zijn met die Bank on derhandelingen gevoerd over een kasgeld leening. De Bank heeft aangeboden een kas geldleening te verstrekken van f 50.000. voor den tijd van 3 maanden tegen een ren te van V2 pet. 's jaars. Aangezien deze aan bieding zeer billijk is stellen B. en W. voor tot het aangaan der kasgeldleening te be sluiten. Als voren. Crediet in rekening-courant Bank voor Nederl. Gemeenten, Ged. Staten maken bezwaar tegen het openen van een crediet in rekening-cou rant bij de N.V. Bank voor Nederl. Gem. tot een bedrag van f 175000.terwijl ook de rente te hoog wordt geacht en niet meer mag bedragen dan lVi pet. boven het pro messe-disconto van de Ned. Bank. Het ligt in de bedoeling van het Gem.bestuur de behoefte aan vlottende middelen over 1938 in hoofdzaak te vinden uit kasgeldleenin gen. In verband hiermede stellen B. en W. voor het eerder genomen besluit in te trek ken en het over 1938 te openen crediet in rekening-courant te bepalen op ten hoogste f15.000.tegen een rente van ten hoogste IV4 pet. boven het promesse-disconto van de Ned. Bank. Als voren. Conversie geldleening. Op verzoek van den geldschieter, stellen B. en W. voor de geldleening, oorspronkelijk groot f 25765,30, waarvan het restant per 1 Maart a.s. bedraagt f 14000.op dien da tum in haar geheel af te lossen. De plaat selijke Boerenleenbank wil de leening over nemen tegen een ren'3 van 3'A% per jaar (thans 4*4%), met een afsluitprovisie van Ys%. De aflossing bedraagt f 2000.- per jaar B. en W. stellen voor op bovengenoemde voorwaarden de leening met de Boerenleen bank aan te gaan. Goedgevonden. Suppletolre begrooting, De 2e suppletoire begrooting 1937, betrek king hebbende op de uitvoering in werk verschaffing van de verbetering van het terrein der voetbalvereeniging „Succes" is van Ged. Staten ter wijziging terugontvan gen. Bij de vaststelling van deze begrooting wasn .1. nog niet bekend welke subsidie de provincie in de kosten van het werk zou bijdragen. Later is toegezegd 30% van de bij komende kosten tot een maximum van f300.— De begrooting wordt opnieuw gewijzigd vastgesteld. Begrooting Zeegras-exploitatie. Vastgesteld wordt de begrooting der zee gras-exploitatie voor het dienstjaar 1937—'38 De heer Kooij zegt al eens meer te heb ben geopperd om tot liquidatie over te gaan, omdat hij ervan overtuigd was, dat het wier toch niet meer terug kwam. Nu toch wel duidelijk wordt, dat het zeegras niet ziek is, maar voorgoed is verdwenen, vraagt spr. hoe de heeren er nu over denken. De heer Bosker zegt, dat men bij liqui datie een appeltje met de Regeering zal hebben te schillen. Het kapitaal is van de gemeente. Van hoogerhand heeft men nu in overweging gegeven bij liquidatie het kapitaal te gebruiken voor het tekort op de begrooting; het Rijk wil dus het kapitaal inslikken. Spr. vindt het daarom het beste niet tot liquidatie over te gaan, Spr. zet nog uiteen hoe men de adviezen in dezen van den heer Tijsen naast zich neer legt. Hij voelt er wel voor de belangen van de wiermaaiers in de belangstelling van de Tweede Kamerleden aan te bevelen. De Voorzitter voegt hier nog aan toe, dat men het kapitaal in de eerste plaats zou willen bestemmen voor den bouw van een nieuw raad huis, waaraan een dringende be- hoeite bestaat. De bègrooting wordt hierna vastgesteld; voordeelig saldo bedraagt ongeveer f 52.250. De gemeentebegrooting 1938. Behandeld wordt de gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1938. De heer Bontkes maakt gebruik van de gelegenheid tot het houden van algemeene beschouwingen. Spr. noemt den toestand op Wieringen niet rooskleurig. Spr. zou de kleine boeren, die het evenals andere groe pen bijzonder zwaar hebben, perceelen land in de W.meer willen geven. Spr. heeft veel waardeering voor de werkzaamheden van B. en W„ wier schuld het niet is, dat hier een noodtoestand is ontstaan. Ten aanzien van de volkshuisvesting zou spr. echter gaarne meerdere activiteit willen zien i.v.m. de vólksgezondheid. Spr. wil op dit stuk een principieele uitspraak van den Baad. De heer Bosker zegt dat het bekend moet zijn, flat B. en W. wel hebben gewerkt, om het Rijk tot woningbouw te bewegen. In derdaad is de toestand in sommige keeten onhoudbaar. Maar men moet er rekening mee houden, dat wanneer de menschen in de nieuwe woningen zouden komen, er ook huur zal moeten worden betaald. Spr. zet uifeen, dat het niet gemakkelijk is voor een noodlijdende gemeente om tot woning bouw over te gaan. Weet de woningbouw vereniging de Regeering te bewegen tot bouw van goedkoope arbeiderswoningen, dan zullen B. en W. zeer zeker hun mede werking verleenen. Het verwijt aan B. en W. is hier niet op zijn plaats. De Voorz. deelt mede, dat men met het pachten van land voor kleine boeren in de Wmieer bezig is. Spr. is zeer erkentelijk voor de lof voor het beleid van B. en W. ten aanzien van de werkloozenzorg. Wat de volkshuisvesting betreft, men wenscht van hoogerhand den hier besfaanden noodtoestand niet te consolideeren. De werkloozcn moeten weer naar hun gemeenten terug, doch dat gaat niet vlot. Door de Cultuur Mij .werden nieuwe krachten aangenomen voor speciaal werk. waardoor bij ontslag het aantal werk- loozen nog wordt vergroot. Het College zal echter opnieuw stappen doen om aan den heerscbenden toestand een einde te maken. De heer Bontkes merkt op, dat wanneer vele werkloozen zouden vertrekken, de woningnood evengoed blijft bestaan. Spr. zou graag zien, dat de Raad zich uitsprak voor de opruiming van keeten en krotten en vóór woningbouw. De Voorzitter wil de toezegging doen om zich fer dezer zake in verbinding te stellen met den minister van Binnenl. Zaken. De heer Lont merkt op, dat wel eens is gezegd, dat de menschen toch niet in de woningen gaan. Om een rijksdaalder of drie gulden uit te winnen zou men gaarne in een keet of tramwagen gaan wonen. De Voorzitter antwoordt, dat men de keeten onbewoonbaar kan verklaren en ook kan men de menschen tenslotte uit de bewoonbare keeten drijven. Mevr. WitSlikker betoogt, dat bewezen is, dat de menschen, die uit (ie krotten zijn gehaald en in behoorlijke woningen wor den gezet, op een hooger geestelijk en mo reel peil zijn gebracht. Zijn de mensehen er nog niet rijp voor, om in een goede wo ning te gaan, dan moeten wij .ze er rijp voor maken. Overgegaan wordt hierna tot artikelsge- wijze behandeling van de begrooting. Eeni ge vragen van minder belang worden hier bij door den Voorzitter beantwoord. Op een vraag van. den heer Hulsebos over het Vakonderwijs antwoordt de Voor zitter, dat men voor de verbetering van de huisvesting van dit onderwijs voorzieningen zal treffen; de verwarmingsgelegcnheid wordt in ieder geval dezer dagen in orde gemaakt. De begrooting sluit tot een bedrag in ont vangst en uitgaaf van f 467.130.41; de post onvoorzien bedraagt f 4000; het eindcijfer van den kapitaaldienst is groot f 23.002.82. De uitgaven voor Ziekenverpleging zijn f 12.000; krankzinnigenverpleging f 6000; ondersteuning f 27.000; uitkeering aan werk loozen f 190.000. Het eindcijfer van den gewonen dienst wordt nog met een gering bedrag verhoogd ten behoeve van een verbetering aan den toren van de groote kerk te Hippolytushoef. De bijdrage van het Rijk beloopt ongeveer f 87.000. De extra bijdrage uit het werkloosheids- subsidiefonds en de belasting bijdrage zullen worden aangevraagd. De begrooting wordt z.h.s. vastgesteld. Kosten instandhouding van bij zondere scholen over 1938. De kosten per leerling voor de openbare lagere scholen, worden ingevolge art 55bis der Lager-onderwijswet voor 1938 vastge steld op f 13.11, voor de bijzondere scholen te vermeerderen met f 0.50 per leerling voor administratiekosten. Goedgevonden. Uitbreiding arbeidsbureau. Voortaan krijgt elke werklooze een stam kaart, waarop alle genoten steun moet wor den aangegeven, deelt de Voorzitter mede. Hierdoor zal het personeel van het arbeids bureau moeten worden uitgebreid. Het is de bedoeling het eerste schoollokaal van de oude school te gebruiken als kantoor en het tweede als stempellokaal en bergplaats van levensmiddelen. Wat de kosten hiervan zijn, is nog niet bekend. De achterste twee loka len zullen vermoedelijk worden bestemd als leslokalen voor de kleuterschool, omdat bij de nieuwe school een leslokaal meer ge bruikt zal moeten worden (wegens uitbrei ding van het leerlingental). Het middelste lokaal wordt dan gebruikt als wachtlokaal. Na eenige besprekingen wordt B. en W. in dezen blanco volmacht gegeven. Hierna de rondvraag, die niets belangrijks opleverde. ANNA PAULOWNA R.K. Damvereeniging D.A.P. De competitiestand van de R.K. Damverecn. D.A.P. luidt: Groep A: J. Meijer: gespeeld 7, eew. 5, re mise 1, verl. 1, punten 11. Th. Vlaar 8 5 1 2 11; W. Th. Alkemade 6 2 3 1 7; W. A. Alkemade 3 3 0 0 6; W. P. Alkemade 6 2 1 3 5; A. v. d. Voort 6 2 0 4 4; C. Ouden aarde 4 1 0 3 2; J. van Nuland 3 0 0 3 0; W. Meijer 3 0 0 3 0. Groep B; E. Kerkhof 13 10 2 1 22; F. v. d. Hoek 11 9 0 2 18; R. v. Voort 12 7 0 5 14; C. Alkemade 12 6 1 5 13; A. Kapitein 7 5 1 1 11; Joh. Huiberts 11 3 3 5 9; P. Huijbens 12 4 1 7 9; H. Elfering 9 3 2 4 8; D. Meijer 12 3 0 9 6; S. Groenewoud 11 1 0 10 2; W. Komen 2 0 0 2 2 0. BOND VAN BOERINNEN E. A. PLATTE LANDSVROUWEN. De afd. van bovengenoemden bond hield gisteravond haar kerstvergadering in de ge zellig aangekleede zaal van Veerburg. Mevr. keijzerde Jong sprak een wel komstwoord, waarna eenige dames met or gelbegeleiding van mevr. BakenVan der Waal, een paar kerstliederen zongen. Mevr. LiefhebberSpeets las vervolgens een kerstverhaal. Aan dezen avond was een kook- en bak- wedstrijd voor de leden verbonden en een verloting van door de dames geschonken voorwerpen. De jury voor den wedstrijd, gevormd door de dames Van Balen Blanken, Borst Keppel en Olree, kenden de prijzen als volgt toe: Eere prijzen (buiten mededinging mevr. Van Balen (kerstkrans) en mevr. Keijzer (taart), eerste prijzen de dames Van der GoesWessel en RezalnianWaiboer tweede prijzen de dames TeutelinkSpeets en KaanWilken; derde prijzen de dames DekkerBrak en Vermeer eerv. vermelding de dames Geerligs, KosBoekei en Stelling werfHovenier. De opbrengst van de verloting werd af gedragen aan mevr. Vorstman, die mode- deelde, dat bij voorbaat het geld al besteed was voor kerstpakketten. Hierna sluiting. BREEZAND. De a.s. bloemententoonstelling. De opening van de bloemententoonstelling, die hier gehouden wordt ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der afd. van de Alg. Ver. v. Bloembollencultuur, is vastgesteld op Vrijdag 18 Febr. De tentoonstelling zal waarschijnlijk ge durende een volle week gehouden worden. WIERINGEN CUM LAUDE De heer J. P. Mazure, civiel-ingenleur te Den Haag eertijds ingenieur bij de Zui derzeewerken alhier, is gepromoveerd tot doctor in de technische wetenschap na dediging van een proefschrift, getiteld"; „De berekening van getijden en stormvloe den op benedenrivieren." Zijn promotie ge schiedde met lof. STEUNREGELING. De geldigheidsduur van de steunregeling voor deze gemeente die op 1 Jan. a.s. zou afloopen, is verlengd tot en met 2 Juli 1938 voor de in deze gemeente woonachtige werklooze invalide, bonafide arbeiders, die in het vrije bedrijf in loondienst hebben ge werkt en buiten hun schuld werkloos zijn' geworden. Verplaatsing Kleuterschool, Wegens bet groote aantal leerlingen op de O.L.-SchooI te Hippolytushoef, wordt deze met een leerkracht uitgebreid. Hierdoor komt de kleuterschool in gedrang. Vanaf 1 Januari zal nu deze school geves tigd worden in de oude O. L. School te Hip polytushoef. KERSTFEEST DOOPSGEZ. ZUSTER EN JONGEREN KRING. Woensdagavond j.1. hebben alhier in de Doopsgezinde Kerk de Zuster- en Jongeren, kring hun kerstfeest gevierd. De belangstelling overtrof de verwachtin gen, zoodat in allerijl nog stoelen moesten worden bijgezet. Te ruim 8 uur sprak de voorz. van de Jongerenkring een welkomstwoord uit waarna Ds. de Wilde voorging in gebed eiï de kerstgeschiedenis uit de bijbel voorlas. Gezongen werd hierna Ps. 65 1:4 vers. Na de thee met koek droeg den heer Jb, T.ont eenige gedichten voor, waarna mevr, Kooy-Everts een kerstverhaal vertelde. Hiermede was 't eerste gedeelte, dat on der leiding van de Jongerenkring stond ten einde. Na de pauze had de Zusterkring, pre sidente mevr. Bartelson-van Beusekora dei leiding. Onder leiding van mevr. Hoedenmaker zon gen de dames heel verdienstelijk een mooie kerst-cantate. Ds. de Wilde droeg eenige gedichten voori waarna gezamenlijk werd gezongen, „Stil le Nacht", „Engelenlied" „Eere zij God", alles onder leiding van I. Lont Pz. Nadat nogmaals thee werd geserveerd sprak Ds. de Wilde een kort wijdingswoord^ Nog eenig orgelspel van mevr. Hoedema- ker en 't eipde was weer gekomen. Mevr. Bartelson-v. BeUsekom sloot de avond met Gez. 180 1:5 vers. Mevr. Boon, voorzitster van de Doopsge zinde Zusterkring Den Oever, sprak woor den van dank voor de ontvangen uitnoo- diging tot het bijwonen van deze kerstuit voering. BURGERLIJKE STAND Geboren: Aukje, dochter van E. v. d. Ploeg en E. Leij; Agnes, dochter van C, Engel en E. Dol; Adriana Kornelia, doch ter van W. J. Lindhout en T. R. CapeRe; Maria Elisabeth, dochter van H. J. Huting en J. Krormmedam. Ondertrouwd: H. v. d. Vaart en P. Pruim- boom; Jb. Smit en Tr. Dirks; J. Bosker en L. W. Steenhuis; T J. Visser en G. Lont. Gehuwd: P. Mulder en A. de Leeuw. Overleden: A. Siemons, m. 25 jaar, echtg. v. C. Bakker. ZATERDAG 25 DECEMBER. (Eerste Kerstdag). Ned. Herv. Gemeente. Julianadorp, voorm. 10 uur, Ds. v. Wichen, Kinderzang. Huisduinen, nam. 5.30 uur. Kerstfeest. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek'. Hippolytushoef, nam. 6.30 uur Kerstfeest. Anna Paulowna, vm. 10 uur, Ds. Vorstman, Nam. 7 uur Kerstfeestviering. Doopsgezinde Gemeente. Hinpolvtushoef, voorm. 10 uur, Ds. de Wilde, Koorzang. Extra coll. Evangelisatie. Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. The Star of Hope Missfon. Julianadorp, voorm. 10 uur, de heer J. Se- vensma, van Amsterdam. Nam. 5 uur, Kersfeest. ZONDAG 26 DECEMBER. (Tweede Kerstdag), Ned. Herv. Gemeente. Callantsoog, nam. 7 uur Kerstfeest 1. d. kerk Hippolytushoef, vm. 10.30 uur, Ds. v. Beek. Westerland, nam. 5.30 uur. Kerstfeest. Anna Paulowna, geen dienst. 7 Evangelisatie. Breezand. vm. 10 uur en 3.30 uur, 'de lieer Boon. MAANDAG 27 DECEMBER Ned. Herv. Gemeente. Julianadorp, nam. 7 uur Kerstfeest. ONDERWIJS Wegens ziekte van den heer P. Overeem is tot tijdelijk onderwijzer aan d$ O. L. School te Oosterland benoemd de heer C. Rudolp, onderwijzer te Den Helder. KLEEDING-, DEKKING- EN SCHOEISEL- FONDS Bij eerste verdeeling van de opbrengst der collecte ten bate van bovengenoemd fonds is aan de gemeente Wieringen een bedrag van f 361.86 .uitgekeerd, HELDERSCHE EIERVE1LING, 23 Dec. Aangevoerd: 11510 kipeieren: 4851 Kg. 3.80—4, 52—54 Kg. 3.80—4.50. 55—57 Kg 4— 4.80. 58—60 Kg. 4.70—5.30. 61—63 Kg. 5.30-r 5.50, 6470 Kg. 4.905.80. per 100 stuks. EIKRVETLING SCHAGEN.' 23 Dec. Aangevoerd; 38.000 kipeieren: 54—56 Kg. Kg. 4.60—4.80. 5658 Kg. 4.75—4.85, 58—60 Kg. 4.90-5.10. 60-62 Kg. 5.10-5.15, 62-65 Kg. 5.15—5.50 per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK. 24 Dec. Aanvoer: 85000 Kg. uien 8.208.90. drie lingen 7.10, grove 8.10—8.40, stek 5—5 20 1100 Kg. peen 2.40—2.50. 2.300 kg. roode kool f 3.60—4 40; 1200 kg Savoye kool f i-1.20; 47000 kg. gele kool' f nso-o'qo deensche witte kool NOORDSCHARWOUDE, 24 Dec. BI. aardappelen 2.80. uien 8— 8.90 'drie lingen 7.10. grove 7.80—8.20. poen 2 10—2 20 kleine peen O.OO— 1. kroten f 1.20—2.30; roode kool f 3 204 70- groene kool f 1.10-2.10; gele kool f 1—140- Deensche witte kool f 1.50—2.30 4 t

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3