Raadsoverzicht WIT «SiWiWI Dl D8©§£©Pift§? DAM PO preirihbüurtPti JA<-a£i-7AeateA: Amsterdam bij nacht Texelsch nieuws £le taee& Ut ^^eilen en ^xmlaiie'én Vrijdag 24 December 1937 Derde Blad Chineesch goud Het loopen naar haar werk was een marteling EETSERVIES O Fa. ZOETELIEF. Keizerstr. 75 HELDERS WARENHUIS Neuè en Hoofa verstopt» Texel YUatto-JAeateA,: Een belangrijke film, „Chineesch Goud", belangrijk, vanwege de groote mate van waar achtigheid, waarmede de vervaardigers der rolprent dit alles tot stand gebracht hebben en belangrijk, omdat men in feite hier een prachtig tijdsbeeld voor oogen getooverd krijgt. Wat de rolbezetting dezer eerste klas avon- turen-film betreft, het is niemand minder dan Gary Cooper, deze fenomenale Amerikaansche „he-man", die de eerste plaats bezet en dat op de wijze, die men zoo in de laatste jaren van hem gewend geraakt is: hard... sterk... en w&é.r. Een rol, die alleen Cooper op een dergelijke wijze vermag te geven en die nog geruimen tijd in het geheugen.van den toe schouwer blijft gegrifd. Zijn tegenspeelster is Madeleine Carroll, eveneens een figuur, die zeer aanvaardbaar is en waarvan men de keuze slechts kan toe juichen. Wij laten hieronder enkele gedeelten van den inhoud volgen: Over de eenzame vlakte van een provincie in Noord-China rukt het leger van Generaal Yang op, de boeren terroriseerend, plunderend en roovend alles wat van waarde is. Generaal Yang, een man vol niets ontziende machts wellust, die er naar streeft in de geschie denisboeken voort te leven en zijn foto's in de wereldpers te krijgen, is omringd door Oxford, zijn Chineeschen adjudant, en zijn indruk wekkende, zwaar gewapende en stoïcijnsche lijfgarde van twaalf officieren. Wanneer hij ten slotte heel China veroverd zal hebben, zullen deze twaalf de provincies voor hem regeeren. In dit geplaagde land duikt een eenzaam Amerikaan op: O'Hara. Van zijn Iersche voor vaderen heeft hij een vreemd karakter geërfd, dat hem tegelijk sentimenteel en idealistisch, en vechtlustig en ondernemend doet zijn. Zoo hoeft het geen verwondering te baren, dat hij zich geschaard heeft aan de zijde van hen, die Yang's schrikbewind willen doen eindigen. Rijke en vaderlandslievende Chineezen heb ben een groote som geld bij elkaar gebracht, om oorlogstuig te kunnen koopen tot Yang's bestrijding en O'Hara zal de koerier zijn, die dit geld naar Shanghai moet brengen. Door Oxford komt Yang dit te weten en aangezien deze geld en oorlogsmateriaal broodnoodig heeft, besluit hij O'Hara op te vangen. Met het goud en bankpapier in een gordel om zijn middel spoedt O'Hara zich naar Pengwa, in gezelschap van zijn lievelingsaap Sam. In Pengwa verzekert Oxford zich in- tusschen van de hulp van Peter Perry, een ziekelijken, slappen en laffen Amerikaan, die al eerder vuile werkjes heeft opgeknapt voor Yang. Perry moet O'Hara overhalen in Pengwa tóch den trein te nemen, en als hij protesteert en verklaart geen enkel middel te weten om dit te bereiken, wijst de Chineesche bandiet hem onbewogen op zijn mooie dochter Judy. Judy wil van het complot niets weten. Zij wil niet een haar onbekenden man in het ongeluk storten. Maar haar vaders gejammer, zijn belofte, dat ze met het geld, dat de karwei zal opbrengen, naar Amerika terug zullen gaan en zijn verzekering, dat O'Hara geen kwaad gedaan zal worden, doen haar ten slotte schoorvoetend van besluit veranderen. Deze week draait in het Tivoli-theater de laatste Hollandsche film, waarover men reeds het noodige in de pers gelezen zal hebben en waarin men op ziet treden een aantal artisten van klinkende naam: onder anderen Louis de Bree, Annie van Duyn, Piet Kohier, Cissy van Bennekom, Elias van Praag, Matthieu van Eysden, enzoovoorts, enzoovoorts... alle namen van artisten die reeds lang geleden hun sporen verdienden. „Amsterdam bij Nacht"... een Benno-film en waarvan de muziek gecomponeerd werd door Max Tak, zal het waarschijnlijk ook in Den Helder wel „doen". Het is alles niet zoo heel belangrijk, maar men kan er een goede anderhalf uur kostelijk bij vermaken en z'n lachspieren ontplooien, iets wat ook nog steeds iets waard is. Wij geven hieronder een kort overzichtje van den inhoud: Er is een scenario-prijsvraag uitgeschreven met als titel „Amsterdam bij Nacht". Mary Lovendaal, typiste ten kantore van het mode huis van Elmschot, droomt van filmroem en Theodoor Drummei, boekhouder van hetzelfde modehuis, moet van zijn ega het verwijt hooren, dat hij zoo'n scenario niet kan schrijven. Zij stelt het ultimatum: „Vandaag over drie weken laat je mij dat scenario lezen". Op kantoor krijgt hij een stevig standje van zijn patroon, daar twee brieven teruggekomen zijn met als adres: „Amsterdam b(j Nacht". Nu bevrijd van de rheumatische pijn in haar voeten. Gewoonlijk liep ik i.aar mijn werk met tranen in mijn oogen door de rheumatische Diin in mijn voeten. Een collega drong er op aan dat ik regelmatig Kruschen Salts zou gebruiken. Na 3 flacons voelde ik mij zoo verlicht, dat men mij door de zaak kon zien hollen Ik heb sindsdien steeds de dagehjksche dosis genomen en heb nooit meer last van rheumatische pijnen." Mevr. M W. Wanneer zich in Uw lichaam afvalstoffen ophoopen, zullen zich hieruit allerlei schade lijke stoffen vormen, o.a. het gevreesde urine- zuur, dat de oorzaak is van rheumatische pijnen. Kruschen Salts spoort Uw inwendige organen aan tot actieve geregelde werking, waardoor alle afvalstoffen langs natuurlijke weg zacht en regelmatig worden verwijderd. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten h f 0.40. f 0.75 en f 1.60 per flacon. Let op, dat op hel etiket op de flesch zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels Mij. A'dam voorkomt, (Adv.) Madeleine Carroll en Gary Cooper in Chineesch Goud". Op zijn beurt geeft hij de typiste, die dit op haar geweten heeft Mary Lovendaal er van langs. Als hij verneemt, dat zij aan het be wuste scenario werkt, stelt hij haar eveneens het ultimatum: „Over drie weken, laat U mij dat scenario lezen, anders ontslag". Mary klaagt haar nood aan haar boezemvriendin Kitty, verkoopster in het modehuis. Deze stelt voor stof te verzamelen in Amsterdam bij nacht. Dit is in zeker opzicht de ouverture der film. Wij meenen er niet meer over te moeten zeggen, daar dit de pointe van dit alles zou bedreven. Het is een story, waarin het aan „thrill" niet ontbreekt en Een goede film, zooals men ze niet iedere week voorgezet krijgt. Als tweede hoofdfilm draait „Fiakerlied", een vroolijke comedie met den fenomenalen Paul Hörbiger in de hoofdrol. „HALLO, MET WIE?" Zondag, 2e Kerstdag, 's avonds om 9.35, houdt de AVRO een aardige luisterwedstrijd „Hallo met wie?" van en door Koos Koen. Als hoofdprijs is een Fiat-automobiel uit geloofd. Bovendien zijn er 10 groote en 250 troostprijzen. Oplossingen moeten met min stens 2 kinderpostzegels van 5 cent worden gefrankeerd. De inzendingen moeten uiterlijk 6 Januari a.s. in het bezit van de AVRO zijn. De trekking der prijzen geschiedt 7 Januari a.s. ten overstaan van notaris E. Th. Schel- tinga Koopman. De wedstrijd is goedgekeurd bij Kon. Besluit no. 1183 van 2 December 1937. PRACHTIG 95 PORCELEIN 24 DLG. MET MOOI DECOR De Texelsche Raad heeft gisteren den ge- heelen dag vergadert, slechts in de middag uren even onderbroken, omdat een huwelijk in de Raadszaal moest worden voltrokken. In den voormiddag werd de agenda afgewik keld tot punt 15. De besprekingen over de begrooting namen de geheele middagvergade ring in beslag. Afwezig was ditmaal, door omstandighe den, de Chr. Hist. fractie, in haar geheel. De heer De Waard was n.1. door ziekte verhin derd, toerwijl de heer V. d. Vis ter visch- vangst was uitgevaren. Ingekomen stukken. Ingekomen stukken waren er ditmaal slechts enkele n.1. het jaarlijks terugkeerende adres van de Arbeidersb. over uitkeeringen aan werkloozen in den Winter. Een dankbetuiging van den heer Huizinga voor benoeming tot hoofd der School te den Hoorn; een verzoek van P. Bakelaar om 170 reisgeld om naar Duitschland te gaan en ten slotte een verzoek van de heeren J. Kikkert, N. de Graaf, Rotgans, Dekker, Joh. Hillenius en Bakker, tot behoud v. d. fruit automaten in hun zaak. Het adres van de Arbeidersbonden Verd slechts even besproken naar aanleiding van een opmerking van den heer Bruin. Het adres van den heer Bakelaar zal naar het Arm bestuur worden doorgezonden, omdat het bij den Raad niet thuis behoort, terwijl het adres van de caféhouders, betreffende de fruitauto maten bij het voorstel B. en W. over deze zaak zou worden behandeld. Benoemingen. In plaats van den heer Willemsen werd tot lid der Schoolcommissie benoemd de heer P. B. Riteco. Tot afgevaardigde naar de alg. vergadering van de T.E.M. de heer Parle- vliet, plaatsverv. de heer De Waard. De heer Bruin meende, dat bij de voordracht in deze zaak door B. en W. de raadsfractie van de S.D.A.P. werd gepasseerd. De heer Parle- vliet wilde gaarne zijn plaats ruimen voor den heer Bruin. De voorzitter en weth. Vla ming toonde aan, dat iedere fractie op zijn beurt den raad in deze vergadering heeft vertegenwoordigd. Tot directeur van de T.E.M. werd met al- gemeene stemmen herkozen de heer De Rode. Tot bestuursleden van het algem. Weeshuis de heer C. Jonger en mevr. C. DijtBrans. Tot bestuurleden van het Algem. Armbestuur de heeren J. Visser en W. J. Bakker en me vrouw H. ZuidewindKuijger. Voor benoemind van een ambtenaar in al- gemeenen dienst te Oosterend, ging de ver gadering eenigen tijd tot geheime zitting over, daarna werd met algemeene stemmen benoemd de heer R. Schaap op een jaarwedde van 550. De aanvrage van J. de Waard om een voorschot van 2300 voor stichting van een landarbeidersplaatje ingevolge art. 13 Land- arbeiderswet werd zoniet ëëhtge bespreking in publiek vergadering goedgekeurd. Goedgekeurd werd ook zonder bespreking het verleenen van Vrijstelling van het geven van onderwijs in lichamelijke oefening. Daarna kwam het Postvervoer en het ver leenen van subsidie aan de verschillende auto busdiensten in bespreking, dit punt dat in de laatste jaren een zaak was van veel heftige gedachtenwisseleng gewoonlijk, ontlokte dit maal slechts weinig discussie. De heer Parlevliet informeerde nog wat het bestuur van T.E.S.O. bedoelde met 't ver leenen van subsidie aan den heer Boekei on der de conditie dat in de diensten de heer B. geen passagiers van concurreerende diensten mocht vervoeren,, z.i. had T.E.S.O. geen con currentie, alleen werden hier door enkele diensten, „Burmania" en K.L.M., personen naar hier vervoerd, die reclame maken voor werd met smaak gegeten en gerookt en ïlaadi-,,RcMe£ije" alleen de heer Uithol, als de volkomen geheel-onthouder, bleef daar nuchteren Nee een échte ,,Zesdaagsche is aanzitten, zij het versmacht van dorst, het niet geworden ditmaal, het be- Leuke momentenja, die waren grootingsdebat, verre van dat! Het had er Bijvoorbeeld als meneer Mulder met meer van een steeple-chase, een han dicap-draverij. De sfeer was overigens maar zoo zoo waaraan zekere factoren medewerkten en de lucht was op sommige momenten waarlijk studentikooze gein opmerkin gen pleegt, die waarlijk leuk zijn, of als meneer Van der Vaart zegt, dat de krant niet neutraal is. Dat is niet waar. want een paar weken geleden heeft er bepaald „dik" te noemen, iets, wat nu n0g een abonné bedankt, omdat de niet direct bevorderlijk is tot opbeuring van het feestelijk geheel. Enkele leden voelden zich geroepen meneer Van der Vaart meent het zoo onvriendelijkheden jegens anderen te kwaad niet. krant hems inziens té neutraal was. Trouwens, het was maar een grapje. plegen, wat niet aardig is, vooral als men tracht in Kerststemming te komen. Het leek wel, of het publiek het geroken Leuk was meneer Smith met ,.th"). die een klompsok ter tafel smeet als bewijsstuk. Ca zoo door, raadsleden. had, want de belangstelling was niet dan kunnen wij binnenkort verwach- anders dan miserabel te noemen, ten, dat de heer Schoeffelenberger Overigensmen had gelijk, want een met-eigen-hand-gebaggerde-hoop- niets is dorder dan begrootings-babbel- Heldersche Kanaal-vuil voor het college tjespardon, begrootingsbeschou- van B. en W. deponeert, dat de heer wingen en zelfs de meest verstokte aller Uithol 21 monsterfleschjes valvoline raadscriticasters. Meester Hoek, was meeneemt en gratis uitdeelt om „de thuis gebleven bij moeder de vrouw, z n kachel mee aan te maken", dat meneer radio en dominospel. Alleen den heer Terra met een kubieke meter vuil aan Bels was de eervolle taak gegeven, op komt sjouwen van Den Helder en van de publieke tribune de 35.000 zielen Anna Paulowna en wethouder De Boer van de Jutterij te vertegenwoordigen, met een litje consumptiegarnalen. Het Er waren zware en aardige momen- zou de zittingen ongetwijfeld interes ten en het lijkt ons, teneinde de lucht santer maken, nog dikker te maken, het beste alleen maar over de laatste te babbelen pardon spreken. En dan denken Zoo ziet men: het was lang niet alle maal zoo droevig in de vroedhal als men zoo zou denken. Ga er de volgende wij in eerste instantie aan de vele goede maal zelf heen en laat Uw woord gaven, die ons gedurende de begroo- voerders op de Kerkgracht niet voor tingsdagen door major dome de Ruyter stoelen, banken en de pers bab geserveerd werden. Geurende bakken spreken, thee, dampende potten chocolade. Er ons eiland, hetgeen T..ES.O ten goede komt. Even werd nog de veronderstelling geuit, dat de Direct, op 't oog had gehad een idee dat was geopperd om in den Zomer de ponten van den Moerdijk over 't Marsdiep te laten varen. Deze concurrentie werd evenwel door verschillende raadsleden zoo goed als onmo gelijk geacht; de Texelaars zouden ook in een dergelijk geval wel weten te waardeeren wat de Venn. voor de Texelsche gemeenschap be- teekent. De heer Bruin meende evenwel in twijfel te moeten trekken of de solidariteit op Texel nog zoo groot is als 30 jaar terug. De Voorz. merkte op dat de heer Boekei accoord ging met het voorgestelde door T.E.S.O., zoo dat het Gem.best. zich hierbij diende neer te leggen. Opgemerkt werd evenwel, dat het niet te pas kwam, dat b.v. passagiers van andere diensten als van de T.E.S.O., zooals b.v. v.d „Burmania" op de haven zouden moeten blijven staan. Opgemerkt werd: be krompen is 't bestuur van de Venn. niet, dat daarvoor vrees bestaat. De heer Leber drong aan op het betrek ken van Z. Eierland in den dienst van Reu vers. Na eenige discussie werd op voorstel van den heer Epe besloten om met Reuvers een oevreenkomst te treffen, dat hij met zijn dienst viermaal per dag, tweemaal over Oost en tweemaal door Zuid-Eierland rijdt. De verkoop bouwterrein te De Koog werd goedgekeurd overeenkomstig 't voorstel van B. en W. De verkoop bouwterrein te De Koog werd goedgekeurd overeenkomstig 't voorstel van B. en W. De fruitautomaten verdwijnen. Ook op Texel zullen ingevolge het besluit, dat heden in den Raad werd genomen de z.g. Fruitautomaten moeten verdwijnen. Het on derzoek, dat B. en W. naar deze dobbel-in- strumenten hadden doen instellen had ten gevolge, dat aan de Raadsleden het voorstel werd voorgelegd om het houden hiervan te verbieden. Dit voorstel vond weinig bestrij ders, alleen de heer Dogger noemde de be zwaren, die tegen dit apparaat werden aan gevoerd sterk overdreven. De heer Epe wilde nog iets verder gaan dan 't voorstel van B. en W. en ook de z.g. Grijpautomaten verbie den. De heer De Lugt was eens bij opening van zulk een Grijpautomaat geweest en stond verbaasd over de groote som, die hiermee werd verdiend. Ten slotte werd het voorstel van B. en W. met 9 stemmen vóór aangenomen. Blanco stemden de heeren Dogger en Hemkes. Geen paardenverhuur meer. Verder werd aan de Agem. Politieverorde ning nog een artikel toegevoegzd, waarbij het houden van paarden (met het kennelijk doel om te verhuren) aan den openbaren weg te De Koog, gedurende het badseizoen wordt verboden. De begrooting van het Algem. Armbestuur werd zonder hoofdelijke stemming op advies van de Comm. van Onderzoek, de heeren Parlevliet, Keijzer en Bruin, goedgekeurd zooals ze was ingediend, sluitende in ontvangst en uitgave op 21.665. Gemeente-subsidie 18.000. De commissie had de opmerking ge maakt, dat haars inziens de posten bijzonder krap zijn genomen. Onaangenaam werden de raadsleden blijk baar verrast door een mededeeling van den Burgemeester, dat hij een punt 14a aan de agenda wilde toevoegen. Men diende n.1. het opheffen van de O.L. School te De Waal tegen 1 Juni a.s. onder het oog te zien. Aangaande deze zaak was een schrijven van Ged. Staten ingekomen, de school heeft in de laatste jaren een gemidd. aantal eerlingen, dat iets beneden de 50 blijft en daar geen leerlingen verder dan 4 km van andere openbare scholen wonen, kan tot opheffing der school moeten worden besloten. Ook in de naaste toekomst mag men geen directe stijging van het aantal leerlingen verwachten. Alles zal in ett werk gesteld worden om de school te behouden, er zal o.a. worden gewezen op het feit, dat deze school staat in één van de 7 bebouwde kommen in de Gemeente en dat sinds menschenheugenis aldaar een school is geweest, terwijl mag worden aangenomen, dat, nu de polder Waalen burg (een polder van pl.m. 600 ha groot) door bemaling in cultuur wordt gebracht, spoedig de bevolking zal stijgen. Gevraagd werd of er met het overplaatsen van leerlingen van andere scholen nu het slechts om een paar is te doen de school niet is te behouden. Gewezen werd er op, dat het met de leer lingen op andere scholen ook niet zoo ruim is voor behoud van de leerkrachten. Mochten Ged. Staten besluiten tot opheffing der school, dan staat ook nog beroep tot de Kroon open. De begrooting aangenomen. Hierna werd een pauze gehouden van pl.m. l}/2 uur; daarna kwam de begrooting in behandeling. Hiervan zullen wij slechts enkele punten bespreken, omdat ze ten slotte zonder eenige wijziging, sluitende in ontvangst en uitgaven op 365.802,79 (onvoorzien 2754,85) werd goedgekeurd. Kapitaaldienst 15.847,95. Geen belastingverhooging. Ook ditmaal heeft men het weder klaar gespeeld om de begrooting sluitend te maken zonder belastingverhooging. Begonnen werd met algem. beschouwingen, waarbij de heer Parlevliet namens de groep Gem. Belan gen de rij van sprekers opende. Spr. hoopte, dat men nu op een economisch keerpunt was gekomen en sprak er zijn veldoening over uit, dat geen belastingverhoogingen werden voor gesteld. Met genoegen had spr. kennis ge nomen van de mededeeling van den Burge meester, dat de Steunregeling in deze ge meente was vervangen door Werkverschaffing; ook behandelde spr. even de Steunregeling voor Kleine Boeren, waarin nu eenige ver andering was gekomen. Verder gaf de heer Parlevliet er zijn spijt over te kennen, dat het met de steun voor de gedupeerde visschers tengevolge der afsluiting van de Zuiderzee zoo treurig was verloopen. Ook de heer H e n k e s, die namens de fractie van de S.D.A.P. deze zaak besprak, betreurde de tegenwerking, die men hierbij ondervond. Spr. wenschte voor Texel een andere regeling betreffende de uitkeering aan de visschers, die uitgesloten worden y. d. WerJtverscJm^fiflg', als Don Dampo Inademen doof middel van deze practische in- halatorwel keil gratis ontvangt bij 'n doos 30 ci. of pot 50 ct. EERSTE KERSTDAG. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser, Kerst collecte v. d. Diaconie. Oosterend, v.m. 10 u., Ds. A. Kok. De Waal v.m. 10 u. Ds. v. 't Hooft. Den Hoorn v.m. 10 u., de heer J. Korten- hoeve van Heemstede. De Cocksdorp v.m. 10 u. Ds. Salm. Zuid-Eierland n.m. 4 u., Kerstfeestvie- ring. De Koog, n.m. 5 u. Kerstfeest v. d. Zon dagsschool. Oudeschild v.m. 10 u. Ds. Scholte. Doopsgezinde Gemeente. Den Burg v.m. 10 u., Dr. Vis. Geref. Kerk. Den Burg (Geb. Fanfare), v.m. 10 u., Cand. Woüda. Oosterend v.m. 10 u., Ds. v. d. Leer. Geref. Kerk H. V. Oosterend v.m. 10 u.„ Ds. E. Kok. ZONDAG 26 DEC. (2e KERSTDAG). Ned. Herv. Gemeente. Den Burg n.m. 5 u. Kerstfeestviering. Oosterend v.m. 10 u. Ds. Kok. n.m. 4 u.. Kerstfeestviering. De Waal n.m. 5 u., Kerstfeestviering. D en Hoorn v.m. 10 u., Ds. Moen, n.m. 7 u., Kerstfeestviering.' De Cocksdorp n.m. 7.30 u. Kerstwijding, Koorzang. De Koog v.m. 10 u^ Ds. v. 't Hooft. Oudeschild, n.m. 5 u., Kerstfeest. Doopsgezinde Gemeente. Oosterend, v.m. 10 u., Dr. Vis. Geref. Kerk. Den Burg (geb. Fanfare), v.m. 10 u., Cand. Wouda, n.m. 3 u., Ds. v. d. Leer. Oosterend, v.m. 10 u., Ds. v. d. Leer, n.m. 3 u., Cand. Wouda. Geref. Kerk H. V. Oosterend v.m. 10 u. en n.m. 3 u. Ds. E. Kok. Leger des Heils. Vrijdag, n.m. 7 uur., Uitdeeling Kerstgave. len Kerstdag, v.m. 6 uur, Wijdingsdienst. Ie Kerstdag, n.m. 3 uur, Kinderkerstfeest, len Kerstdag, n.m. 8 uur, Verlossingsdienst bij den verlichten Kerstboom. 2en Kerstdag, v.m. 10 uur, Heiligingsdienst. 2en Kerstdag, n.m. 3 uur, Een uur bij de kribbe. Voorgesteld wordt: „Wat de herders hoorden en zagen". 2en Kerstdag, n.m. 8 uur, Sluiting Kerstfeest, waarin wordt voorgesteld „Kerstfeest thuis". Jeugddiensten als voorheen. ze de eerste dagen van een week 7 hebben verdiend. Over dit punt werd geruimen tijd van gedachten gewisseld. Ten slotte werd be sloten, dat de heer Henkes deze zaak nog eens nader met B. en W. zal bespreken. De heer Epe (Vrijz. Dem.) knoopte aan zijn begrootingsbeschouwing 't voorstel vast om naast de Landbouwschool een Landbouwhuis- houdschool op te richten, waarvan, zooals De heer Bruin had ook nog een kostbaar later de Burgemeester verklaarde, wel niets zou komen. verlangen, dat helaas wel tot de vrome wen- schen zal blijven behooren. Spr. wilde n.1. uit breiding van het z.g. „Doolhof" voor bevor- deingr van het Vreemdelingenverkeer te Oude schild. Het aanleggen van een speeltuin aldaar en het bouwen van een uitkijktoren. De voornaamste punten, die verder bjj de behandeling van de begrooting werden bespro ken, waren in de eerste plaats het voorstel van de fractie Gem. Belangen om geen gelden meer uit te keeren voor afstandsvergoeding aan de raadsleden als geen kosten werden gemaakt. Dit naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten in die richting. Na veel discussie werd dit voorstel verworpen; alleen stemden de drie leden van Gem. Belangen voor. Ook zeer lang werd gesproken over het voor stel van de fractie der S.D.A.P. om voor 350 werkloozen 1140 uit te .trekken voor betaling van een gedeelte der premie voor het Zieken fonds. Het bleek, dat B. en W. deze zaak nog niet konden afwikkelen, omdat de rapporten van de heeren Noordhof en Egink uitblijven. Het voorstel van de S.D.A.P.-fractie werd ver worpen met vier stemmen tegen; de heer Par levliet stemde n.1. met de S.D.A.P. mee. Even willen wij nog vermelden, dat tij dens de verdere behandeling van de be grooting de Voorzitter mededeelde, dat gelden waren toegezegd van Defensie, waarmede de schade toegebracht aan het Vliegveld kan worden hersteld en dat een bedrag is uitgetrokken voor een cursus voor Luchtbescherming, die door enkele politiedenaren zal worden gevolg en die te Den Helder wordt gegeven. Rondvraag. De rondvraag verliep zeer vlug. De heer Parlevliet bracht daarbij het vertrekken tarief voor winkels in bespreking, dat bjj de T.E.M. bestaat en dat zeer onbillijk is tegenover de berekening voor woonvertrekken. De Voorz. merkte op, dat gebleken was, dat in de tarief regeling onbillijkheden bestaan; deze zullen in de eerstvolgende vergadering va de T.E.M. Nog even werd gesproken over den slechten toestand van den weg voor de huizen in de in bespreking komen. Wilhelminalaan. De Voorz. wees er op, dat de koopers van bouwterrein daar er rekening mee te houden hadden, dat de gemeente de trottoirs niet aanlegt of onderhoudt. De heer Bruin kwam weer terug op de rio- l.eeringskwestie te Oudeschild, een zaak, die het gemeentebestuur niet verder kan bespoe digen. De vergadering werd te ongeveer vijf uur gesloten. Ongecorrigeerd) POLITIE. Gevonden: 1 portemonnaie, 1 zilv. vul potlood. 1 paar handschoenen. 1 turnring en 3 handschoenen.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 9