Tsingtau trilt op haar grondvesten Chioeesch succes bij het Tai-meer Prins Bernhard in opge wekte stemming Noorwegen gaat niet met Nederland mee Een Oostenrijker met een valschen pas Slag in het Zuiden in voorbereiding Staking in Frankrijk geëindigd Duitsche zender in Tsjecho-Slowakije Predikbeurten Schadelijke contingenfeeringen Slechte tijden voor sfroopers I Chineezen vernielen de telegraafkantoren Het conflict bij de K.P.M. Lockheeds voor K L.M. en K.N.I.L.M. volgend voorjaar gereed SPANJE Dag zonder s'achtoffers in Palestina Hedenochtend werk hervat Amerikaansche marinevliegfuigen naar Honoloeloe Degrelle moet 25000 frs» boete betalen De heiligheid der verdragen PUBLICATIE Uit onze omgeving w maakte van de eerste proefvlucht van de eerste geheel gereed gekomen machine Lan gen tijd geleden heeft naar men weet reeds een Lockheed-Super-Electra-vlieg- luig proefgevlogen, doch deze machine was uitgerust met Hornet-motoren en bestemd voor een anderen afnemer, die dit type vliegtuig met genoemde motoren wenschte uitgerust te zien. De K.L.M. en K.N.I.L.M. wenschen Wright- Cyclone-motoren in de toestellen. De ma chine, die in den loop van de vorige week blijkens telegrafische mededeeling had proefgevlogen was voorzien van Wright- Cyclone-motoren. Alle bestelde machines elf in totaal zijn thans afgebouwd en zullen dezer dagen worden gepro beerd. Nader vernemen wij nog, dat de voor de K.L.M. in Europa en Nederlandsch West- Indië bestemde zes Lockheed-Super-Electra vliegtuigen het eerst afgeleverd zullen wor den en eerst daarna de vijf machines, die aangekocht zijn door de K.N.I.L.M., ten ge- bruike op de luchtlijnen in Nederlandsch Oost-Indië. Meer gedetailleerde rapporten van de hand van den heer Geyssendorffer zijn nog niet bij de K.L.M. binnengekomen; zij wor den dezer dagen verwacht. Vragen aan den minister over de uitvoering van de wijziging der Crisis-invoerwet. In verband met de uitvoering van de ge wijzigde Crisis-invoerwet, heeft de heer Van Embden het volgende aan den Minister van Economische Zaken gevraagd: Indien de bedreiging met contin- genteering vruchteloos mocht blijven, zoodat ook de bedrieging nood zakelijkerwijze ten uitvoer moet wor den gelegd, op welke wijze kan dan worden afgewend, dat onze eigen verbruikers en producenten be zwaard blijven of worden met de voor ons land onbegeerde, zeer scha delijke contingenteeringen? Is de minister, lettend op de groote en ver heugende stijging, van onzen uitvoer in de eerste 11 maanden van 1937 met 45 pet. tegenover de eerste 11 maanden van 1936, met 52 pet. tegenover die in 1935 niet van meening, dat de bedoelde strijdmiddelen, on derscheiden van de ruilobiecten, welke de regeering tot dusver reeds bezat, vooralsnog geheel en al buiten toepassing behooren te blijven? DE VECHTPARTIJ IN EEN CAFé ;V> te Groningen. fW'.'yV ji 1 i - H - Dader meldt zich aan. In aansluiting op ons bericht elders in dit blad over een vechtpartij in een Gro- ningsch café kan worden megedeeld, dat de dader L. zich te Amsterdam bij de politie heeft aangemeld. Hij is op transport naar Groningen gesteld. Wildschaarschte in Noord-Holland. In de Heemskerker- en Wijk-aan-Zeeerdui- nen is de stand van het wild op het oogen- blik zoo gering dat men een konijntje maar spaarzaam aantreft, meldt de N.R.Ct. Twintig jaar geleden moest men oppas sen, om dit gedierte niet onder den voet te loopen. Voor wild werden ter gelegenheid van de Kerstdagen zeer hooge prijzen be taald. Dit geldt ook voor patrijzen en fazan ten. Jachtopzieners en stroopers kunnen bij benadering het aantal van dat gevogelte schatten. Stad wordt ontruimd. De stad Tsjingtau heeft gistermorgen op haar grondvesten getrild, toen de Chineezen de kabelhoofden der verbindingen met Sjanghai, Tsjefoe en Sasebo in de lucht lie ten vliegen. Ook de telegraafkantoren zijn vernield. Vier Britsche stoomschepen met vluchte lingen zijn naar Sjanghai vertrokken. Ver scheidene firma's evacueeren hun Chinee- sche bedienden. Alle rijke Chineezen ver trekken haastig. De buitenlanders zijn bezig met de vor ming van een vrijwilligerscorps voor de handhaving van orde en rust met het oog op een ineenstorting van het Chineesche gezag. De burgemeester heeft een proclamatie uitgegeven, waarin hij er bij de inwoners op aan dringt, zoo spoedig mogelijk de stad te ontruimen, ten einde onnoodig ver- grooten van het aantal slachtoffers te ver mijden. Laatste Chineesche telegraaf bureau sluit te Tientsin. Het laatste Chineesche telegraafbureau dat gevestigd was in de Fransche concessie te Tientsin, zal op 31 December sluiten. De telegrafische verbindingen met Sjanghai, Ilangstjau, Kanton en andere Chineesche steden in het centrum en het zuiden zul len dus verbroken worden. In het vervolg zullen de verbindingen met het buitenland onderhouden worden door een kabel van een Japansche maat schappij, die haar bedrijf van Mandsjoekwo tot Noord China heeft uitgebreid. De langs dezen kabel verzonden telegram men zullen onderworpen zijn aan militaire censuur. De slachtoffers van den strijd om Nanking. Volgens een Japansche mededeeling zijn bij den strijd om Nanking 84.000 Chineezen gesneuveld en een onbekend aantal gewond De Japanneezen verloren volgens deze mer dedeeling 800 dooden en 4000 gewonden. -.«.-„ot 'tv Kanton gebombardeerd. De laatste berichten', omtrapt Je'l'.I krijgsbedrjjyen in China luiden aTs'," volgt: De Japansche luchtmacht heeft op groote schaal Kanton en omgeving gebombardeerd; de regeerings-per- sonen, waaronder de gouvernehr van Kwantoeng, Wie te Ts.jen en de bevolking hebben een toevlucht ge zocht in vluchtkelders. liet afweer geschut heeft de vliegtuigen 'onder vuur genomen. Naar vernomen wordt, namen der tig vliegtuigen aan het bombarde ment deel. Te Saits.joen, eenige mij len ten noordwesten van Sjamen, zijn drie branden uitgbroken. De Chineesche pers bericht, da* Chinee sche troepen Kwangte, ten zuidwesten van het Taimeer hebben hernomen; zij trachten thpns de Japansche troepen, die rond Hang- tsjau opereeren, af te snijden. Verder hebben de Chineezen Foejang, ten zuiden van Ilangtsjau hernomen. Op 28 December hebben zij de Japansche troöpen aangevallen, voor dezen in staat waren hun slagorde te herstellen. Andere Chineesche afdeelingen in dit gebied bedrei gen de Japansche troepen bij Joehang.. Z.K.H. heeft enkele oogenblik- ken het bed mogen verlaten. Prinses en Prins vervaardigen tezamen een geestig gedicht. Naar het Hdbld. verneemt, heeft Prins Bernhard deze week eenige oogenblikken het bed mogen verla ten. Dat de beterschap van den Konink lijken Patiënt gestadig toememt, blijkt o.m. uit het feit, dat de Prins ter gelegenheid van het Kerstfeest tezamen met de Prinses een gedicht heeft vervaardigd, dat Hij aan al Zijn vrienden heeft toegezonden. Het gedicht, dat In de Engelsche taal werd geschreven, is een geestige toespeling op het Hem overkomen auto-ongeval, vervat in een Kerstgroet en een Nieuwjaarswensch. De tekst van het vers, welke door het blad gepubliceerd wordt, ging vergezeld van een foto van den verongelukten auto van den Prins. Het gedicht luidt als volgt: You see here the wreek of a car, which one day Was smashed for maintaining the right of the way This right dit not help the driver long He's in hospital now, just as if he'd been wrong. Let this be a lesson to all of us here And now I wish you, MERRY CHRISTMAS AND A HAPPY NEW YEAR. Vertaling: „Ge ziet hier den puinhoop van een auto, die ééns werd verpletterd, omdat zij „het recht van den weg" (woordspeling voor: „rechts van den weg") handhaafde. Dit recht hielp den bestuurder niet veel verder; hij ligt nu in het ziekenhuis, net alsof hij verkeerd gehandeld had. Laat dit een les zijn voor ons allen hier. En nu wensch ik u een Vroolijk Kerstfeest en een Gelukkig Nieuwjaar!" VERLOVINGSFEEST BIJ DUITSCHEN EX-KEIZER. Gisteren werd op „Huize Doorn" in kleine familiekring de verloving gevierd van den kleinzoon van den keizer, prins Louis Fer- dinand van Pruisen, met grootvorstin Kira van Rusland. De jongverloofden vertoeven op „Huize Doorn". De grootvorstin is vergezeld van haar broeder, grootvorst Wladimir en prins Louis Ferdinand is in gezelschap van zijn moe der, kroonprinses Cecilie. Vanochtend vertrekken de gasten weer per trein naar Duitschland. DE ERKENNING VAN HET ITA- LIAANSCHE KEIZERRIJK. Naar het Noorsche telegraaf agentschap meldt, heeft de koning van Noorwegen als volgt geantwoord op het telegram van Haile Selassie: „Mijn Regeering heeft afwijzend geant woord op de uitnoodiging van Nederland in overleg te treden met Groot-Brittannië en Frankrijk over de erkenning van de verovering van Abessinië door Italië. Gezagvoerders, stuurlieden en werktuigkundigen zullen massa ontslag indienen. De gecombineerde vergadering van de ver- eenigingen van gezagvoerders en stuurlieden ter koopvaardij en van de vereeniging scheepswerktuigkundigen, heeft in zake het gerezen conflict met de directie van de Ko ninklijke Paketvaart-Maatschappij bij accla matie besloten tot het indienen van een massa-ontslag zulks onder bereidverklaring een nieuw collectief contract met de maat schappij aan te gaan. Geyssendorffer maakt proefvlucht. Men meldt uit Amsterdam aan de N. R. Ct. De aflevering van de Lockheed- Super-electra vliegtuigen, aange kocht door de K.L.M. en de K.N.I. L.M.. die naar men weet aan vankelijk in deze maand verwacht werd, is, naar wij vernemen, eeni- germate vertraagd en kan niet eerder dan in het voorjaar 1938 te gemoet gezien worden. Men herinert zich, dat de K.L.M.-vlieg- tuigbestuurder G. J. Geyssendorffer thans reeds eenigen tijd in Amerika bij de Lock heedfabrieken ie Rurbanks in Californië vertoeft voor de officieele overneming van de vliegtuigen. Van den heer Geyssendorf fer is aan het einde van de vorige week een telegram binnengekomen, dat melding MOTORBAKFIETS DOOR TRAM GEGRE PEN. Berijder ernstig gewond. Nabij de van der Bergstichting te Noord- wijk is gistermiddag de heer G. de Lange uit Katwijk, die met zijn motorbakfiets nog juist voor de aldaar rijdende tram wilde oversteken, door het voertuig gegrepen en tegen een richtingspaal geslingerd. Met ernstige verwondingen is de man naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. De rechtbank te Amsterdam zette gisteren de behandeling voort van de strafzaak tegen een jeugdigen Oostenrijker, die ons land was binnengekomen met een valschen pas. De verdachte had een veelbewogen leven achter den rug en de politie van half Europa zoekt hem. Vooral in Polen en de Scandinavische landen heeft hij zich aan vergrijpen schul dig gemaakt. De Amsterdamsche politie trof hem eenige maanden geleden in een hotel aan, zijn pas bleek op geraffineerde wijze vervalscht te zijn. Op het paspoort van één zijner vrienden had hij zijn stempels goed bijgewerkt. Op 29 October stond de man terecht, de officier van justitie mr. De Muinck Keizer, requireerde zes maanden gevangenisstraf. De rechtbank sprak 12 November een inter locutoir vonnis uit en wees de zaak terug naar den rechter-commissaris om te onder zoeken, of het verhaal van verdachte, dat de pas oorspronkelijk aan zijn vriend had toe behoord, juist was. Gisteren werd de behandeling voortgezet. Inderdaad bleken verd.'s opgaven juist te zijn geweest. De officier persisteerde 1 ij zijn eisch: Zes maanden gevangenisstraf. De verdediger Mr. L. J. Frankenhuis pleit te clementie. Vonnis 12 Januari, Britsche reizigers, die uit Spanje te Gibraltar zijn aangekomen, maken melding van een intensieve militaire bedrijvigheid en van troepenbewegin gen tusschen Cadiz, Tariffa, San Roque en Malaga. Zij gelooven, dat deze bedrijvigheid een voorspel vormt van een binnenkort te ver wachten slag aan het zuidelijk front. Hot rechtsche opperbevel te Malaga zou vertrouwelijke .nlichtingen hebben gekre gen, volgens welke de regeering te Barcelona 30.000 soldaten zou hebben saamgetrokken, benevens talrijke tanks en veel geschut, mortieren en mitrailleurs voor een tegen aanval ter beantwoording \an hét óffensicf, dat de rechtschen voornemens zouden zijn bij Malaga te beginnen. Men meldt verscheidene incidenten die zich gisteren in Palestina hebben voorge daan, doch er zijn geen slachtoffers te be treuren. In de avonduren heeft een gewa pende bende een vijftigtal schoten gelost op een Joodschc kolonie hij Jeruzalem. Ook in een .Toodsche woonwijk van Jeru zalem zijn gisteravond schoten gelost. Rij Djenin werd een grenspatrouille aangeval len. De nieuwe telefoonlijn bij Hehron werd vernield. Een dorpeling uit de buurt van Jaffa werd veroordeeld tot tien jaren gevangenisstraf wegens, het bezit van wa pens. Vannacht te twee uur begaf een afvaar diging van het bestuur van de C.G.T., zich naar het ministerie van binnenlandsche zaken. Na een onderhoud met minister Marx Dormoy, Paul Fauré en Bonnet verklaarde de delegatie voldoende garanties te hebben ontvangen om aan de vereenigde bonden van personeel in overheidsdienst toe te staan aan de vakvereenigingen van het district Parijs, welke vereenigd waren in de Grange aux Bolles, voor te stellen het werk hedenochtend te hervatten. Een deel van de delegatie begaf zich ver volgens naar het partijgebouw van de C.G.T., waar het bestuur van de C.G.T., on afgebroken vergaderde en een ander deel van de afvaardiging begaf zich naar de Grange aux Belles. Na een langdurige bespreking In de Grange aux Belles besloten de vereenigde bonden van personeel in overheidsdienst, vanochtend 't werk te hervatten, aangezien zij voldoen de verzekeringen hadden ontvangen inzake het inwilligen van hun eischen. In alle openbare bedrijven zal dus hedenochtend het werk normaal wor den hervat, alleen is het mogelijk, dat doordat een aantal werklieden niet gemakkelijk te bereiken zijn, in het begin eenige vertraging zal ont staan. Dit zal evenwel in den loop van den ochtend worden hersteld. De datum van vertrek der Amerikaan sche marinevliegtuigen van San Diego naar Honoloeloe is 'vervroegd tot 19 Januari. Waarschijnlijk zullen twaalf bommenwer pers aan deze tocht deelnemen. Zij zullen in formatie vliegen. „Angriff'' wantrouwt de zaak. t ïJ^aiio^aal-Sooialistische partijblad y.,Der Angriff'wtjjMs gisteravond volgens het Hsb. ceni uiterst scherp hoofdartikel aan den nieuwen Tsjeehischen radiozender, die begin Februari in de stad Melnik geopend zal worden en die uitsluitend uitzendingen in de Duitsche taal denkt te verspreiden. Het blad verklaart, dat deze uit zendingen van Duitsche zijde met het uiterste wantrouwen tegemoet gezien worden en dat het ook hier weer gaat om een poging van Praag de Sudetcn-Duitschers geleidelijk van taal en volksstam te vervreem den. De laatste jaren had men deze volksgroep, die voor de uitzendingen mode betalen moet, slechts de Tsjechische taal voorgezet, totdat eindelijk eenige minuten per dag in het Duitsch ingevoegd werden, maar onder lei ding van een .Toodschen vrijmetselaar. „Der Angriff" herinnert aan een rondvraag, die onlangs door een zeer verspreid Sudeten- Duitsch blad onder haar lezers gehouden werd, dat slechts 3V?% der lezers den zender Praag afluistert, 2.9% den zender Weenen en 91.4% de Duitsche radiostations. Het Ber- lijnsrhe blad meent daarom, dat de Tsje chische zender in de Duitsche faal voor deze 3% een zeer overbodige en tendentieuze luxe is. Wegens belastering van Antwer- pen's oud-burgemeester. In een vorig proces had Degrelle, de lei der der Rcxistische partij, beweerd dat Van Cauwelaert, die toen burgemeester van Antwerpen was, bij wijze van geschenk een bedrag van 63.817 francs, had ontvangen als commissie op een leening van 100 mil- lioen, welke door de stad Antwerpen was aangegaan. Op grond hiervan had Van Cauwelaert Degrelle een proces aangedaan, waarin thans uitspraak gedaan is. De rechtbank is tot de slotsom gekomen, dat de bewering van Degrelle beleedigend en in hooge mate schadelijk is, weshalve hij veroordeeld werd tot betaiing van een scha deloosstelling ten bedrage van 25.000 francs en tot de publientie van het vonnis in „Le Pays Roel" en in de „Nieuwe Staat", de beide Rcxistische dagbladen, benevens in een tiental andere bladen, naar keuze van den eischer. De voorzitter der commissie van buitcn- landsche zaken van het Amerikaansche huis van afgevaardigden, McReynolds, heeft in een radioredevoering bepleit, dat de Veree nigde Staten zullen blijven aandringen op de heiligheid der verdragen en zonder ver strikt te raken in bondgenootschappen, moe ten samenwerken met andere naties om in stellingen van den vrede op te bouwen. In zijn commentanr op het voorstel tot terugtrekking der Amerikaansche strijd krachten uit China verklaarde McReynolds, dat de politiek van isolatie en terugtrekking, welke wordt gevoerd in naam van den vrede den oorlog aanmoedigt. GEWICHTSGRENZEN KALVEREN. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat, aangezien het niet in alle gewesten mogelijk zal zijn, de toewp- zingskaarten betreffende de kalver-toewij- zingen-1938 voor 1 Januari 1938 aan de vee houders te doen toekomen, zoowel de on derste gewichtsgrens, geldende voor vaars- en stierkalveren, welker aanhouden door een identiteitsbewijs gedekt dient te ziJib als het voor reservekalveren vastgestelde maximale gewicht, eenigszins verhoogd zal dienen te worden. Met het oog hierop is bepaald, dat voor het tijdsbestek 1 Januari—1 Februari 193» de bedoelde onderste gewichtsgrens 160 kg. en het maximum-gewicht van reserve-kal veren 325 kg. zal bedragen. (Adv.) 's Gravenhage, 29 December 1937. WIERINGEN Kerstfeest Ned. Herv. Zusterkring. Dit Kerstfeest werd j.1. Dinsdagavond in de Ned. Herv. Kerk gevierd. Toen te 8 uur Ds. v. Beek het welkomst woord uitsprak waren behalve de leden vele gasten aanwezig. Ds. v. Beek opende met het laten zingen van Gezang 99. Door mevr. Everts-Koorn werd vervolgens een Kerstverhaal voorgelezen. Mej. C. 2. Bruul zong heel verdienstelijk met zelfbegeleiding „De wilde golven". Mej. Gr. Kaan bracht een muzieknumpier van Schubert ten gehoore, waarna chocolade met koek werd geserveerd. Na declamatie van mej. T. Bosker werd gezamenlijk gezongen „Eere zij God" en „Stille Nacht". Mevr. Nijholt uit Wieringermeer las een mooi Kerstverhaal, waarna mej. C. C. Bruul nog zong „De Heilige stad". Nadat men nogmaals op chocolade werd onthaald, werden dankbetuigingen voorge lezen van eenige zieken die vanwege de zus terkring een cadeautje hadden ontvangen. Deze prachtvolle wijdingsavond werd beslo ten met het gezamenlijk zingen van Gezang 245 en gebed. De orgelbegeleiding was in handen van mej. C. C. Bruul. Zij nog vermeld dat een mooie Kerstboom fraai versierd de stemming zeer verhoogde. Politie. Gevonden een grijze dameshandschoen. Verloren een grijze kinderhandschoen. Inl, bij de Gem. bode. DONDERDAG 30 DECEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Callantsoog, 's av. 7.30 uur, Ds. v. Wichen,. Oudejaarsdienst. Zang. VRIJDAG 31 DECEMBER. -- Ned. Herv. Gemeente. Huisduinen, 's av. 6.30 uur, Ds. v. Wichen. Julianadorp, 's av. 8 uur, Ds. v. Wichen. Den Oever 's av. 7 uur, Ds. Van Beek. Hippolvtushoef ,'s av. 8 uur, Ds. Van Beek. Anna Paulowna, 's av. 7 uur, Ds. Vorstman. Doopsgezinde Gemeente. Westerland. 's av. 6.30 uur, Ds. de Wilde. Extra collecte. Hippolytushoef, 's av. 8 uur, Ds. de Wilde. Extra collecte. Evangelisatie. Breezand. 's av. 7.30 uur, de heer Boon. The Star of Hope Mission. Julianadorp, 's av. 7 uur, de heer Ph. Looij van Eindhoven. ZATERDAG 1 JANUARI. Evangelisatie. Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. The Star of Hope Mission. Julianadorp, 's av. 7 uur, de heer Ph. Looij van Eindhoven. SCHAGEN. 30 Dec. 6 Paarden f 180—30. 4 geldekoeien, mage re f 130200. 8 idem vette 200275, 13 kalf- koeien 240—280. 5 vaarzen 125160, 29 nuch tere kalveren 8—18, 5 vette schapen 28.50, 133 overhouders 18—24. 7 vette varkens p. Kg. 62—64 ct.. 42 biggen 16—23, konijnen 0.50—2.25, kippen 0.75—2, eenden 60 ct., haantjes 0.75—1.25. NOORDSCHARWOUDE. 30 Dec. BI. eigenheimers 3.uien 8.609.10, drie lingen 7.207.50. grove 8.208.70. peen 2.10 —2.40, kleine peen 0.7O—1.40, kroten 0.7O— 1.30. groene kool 1.401.60. gele kool 11.30, Deensrhe witte kool 1.70—2.90. BROEK OP LANGENDT.TK. 30 "«e. BI. eigejih. 2.80 uien 8.609. drielingen 7.207.30 grove 8.30S.70 stek 4.805.80 peen 2.20—2.50 kleine peen 1110 spruiten 4.705.80 roode kool 3.806.10 gele okol 11.7, savovekool 1—2.10, D. witte okol 0.80 —2.90. andijvie 1.90. AMSTERDAM. 29 Dec. Veemarkt. 176 vette kalveren: le kw. 70—78 ct.. enkele hooger. 2e kw. 6068 ct., 3e kw. 50—58 ct. per Kg. levend gewicht; 47 nuchtere kalveren f 7—13 per stuk. 153 varkens: vleeschvarkens. wegende van 90 110 Kg. 7374 rt„ zware varkens 72—73 ct., vette varkens 7273 ct. per Kg. slachtgew. Overzicht: Vette kalveren matige aanvoer, handel traag, prijzen lager. Nuchtere kal veren gewone aanvoer, sleepende handel, prijzen lager. Varkens korte aanvoer, han del zeer traag, nauwelijks prijshoudend. Vette varkens prijs iets lager. ATLKMAAR. 29 Dec. Andijvie 015.50, appelen 2.50—7, Bloe mendaler kool 1.60—2.60. bloemkool I 7.10— 16. idem TI 35. boerenkool 1.50—3, bieten 3.30. gele kool 1.10—1.60. groene kool 1—3, kropsla 14. knolselderie 2.10—3. peren 3 6. prei 1.50—2.60. peterselie 2.40—3.60. roode kool 3.305.30. selderie 13. spruiten 2.50 6, tomaten 3.6011.70. uien 89, wortelen 2.10—3. boswortelen 2.50—7, witlof I 8—10 idem TT 5—7 WARMENTITTIZF.N. 29 Dec. Roode kool 3.205.40. gele kool 11.60 D witte kool 1.90—2.70. Aanvoer: 6300 Kg. ro-> de kool. 3800 Kg. gele kool, 3000 Kg. Deen- sche witte kool. 9

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3