Het jaar 1937 voor Texel JOH. MOS A. J. KLEIN MAARTEN SMIT JAN SMIT en L. SMIT-CRUM Texel's vliegveld op den openingsdag KOEGRAS EN JULIANADORP Stoom wasscher ij „INSULINDE" Rijksweg 17-18, Tel.456, KRUIDENIER Julianadorp, wenscht zijn geachte Cliëntèle een gelukkig Nieuwjaar Aan allen een gelukkig Nieuwjaar toegewenscht door en Echtgenoote. Ford dealer - Koegras. Aan Familie, Vrienden en Begunstigers een gelukkig Nieuwjaar toegewenscht door fadteïtje Wanneer we aan het einde van dit jaar eens de balans gaan opmaken over hetgeen 1937 ons bracht, moeten we met vreugde con- stateeren, dat het afgeloopen jaar voor Texel in vele opzichten beter is geweest dan zijn voorgangers. Wel gaf het niet voor alle be drijven die uitkomsten, die we gewenscht hadden, doch voor velen waren ze goed te noemen, en dat is méér, dan we gedurende een lange reeks van jaren hebben kunnen vaststellen. Aan de hand van ons welwillend verstrekte gegevens zullen we nagaan, hoe het met de verschillende bronnen van inkomsten is ge weest, en hoe over het algemeen de gang van zaken op Texel was. De bevolking bedroeg op 1 Januari 1937 8045 koppen; ze vermeerderde door grooter aantal geboorten dan overlijden met 36, terwijl 16 personen meer vertrokken als ingekomen zijn. Het aan tal inwoners bedraagt thans 8065 personen (Deze cijfers zijn niet officieel.) Gemeentebestuur. In het bestuur der gemeente kwam geen verandering. De Raad vergaderde 8 maal, n.1. 3 Maart, 16 >4aart (buitengewone vergade ring), 14 Mei, 17 Juni, 31 Juli, 18 September, 2 November en De vergaderingen waren over het algemeen vrij kalm. De heer Jonker, gemeente-secre taris, vierde 16 Maart onder zeer groote be langstelling zijn zilveren ambtsjubileum. Kerkelijk leven. Den 7 Juni werd te Oudeschild benoemd als Pastoor de welerwaarde heer C. de Koster,. Pastoor Van Haaster was te Ursem benoemd. Gedurende het zomerseizoen was de heer C. de Ru hulpprediker bij de Ned. Herv. ge meente te De Koog. Overigens kwam in de leiding van de. ver schillende kerken op Texel geen wijziging. Polderbesturen. Den len October trad de heer R. P. Keyser Johz. af als Dijkgraaf van den Polder Eier land, na een ambtsperiode als zoodanig van bijna 13 jaren. Tot opvolger van den heer Keyser werd benoemd diens zoon, de lie ?r Alb. Keyser. Ook de heer J. Eelman, dijk graaf van Waalenburg, heeft ontslag verkre gen om gezondheidsredenen, ingaande 1 No vember. De heer W. Zegel Kz. werd herbenoemd als Heemraad van en P. H. Folder, de heer K. Kalis is den 24 Aug. bij enkele candidaatstel- ling herkozen als Hoofd-ingeland van Eier land, en de heeren C. Eelman P.Az. en S. Wuis Az. gekozij bij stemming op 22 Nov., als Hoofd-ingelanden van „De 30 Polders". Posterijen. 16 Jan. 40-jarig ambtsjubilé van den post bode H. Bakker te Eierland, die 1 Maart met pensioen den dienst verliet. 1 Maart 25-jarig amb.sjubilé van den heer Jac. van Heerwaarden, oeambte te Den Burg. 17 Mei, de heer A. Brans, postbode te Oos terend, ging met pensioen. 1 Juli, de heer F. Posthuma, postdirecteur te Den Burg, ging met pensioen. 1 Juli, de heer G. Keyser, postdirecteur te Rhenen tot directeur te Den Burg benoemd. 8 Julij de heer Keyser trad in functie. 15 Juli was het 25 jaar geleden, dat op Texel 't interlocaal telefoonnet tot stand kwam. Veeteelt en Lagdbouw. Het wolveebedrijf, dat nog steeds de voor naamste bron van inkomsten voor dit eiland mag worden genoemd, heeft in het afgeloo pen jaar voor het eerst sinds den aanvang der crisisjaren, weer eens behoorlijke uitkomsten gegeven. De lammerenprijzen waren bijna het dubbele van vorig jaar. Op de zes groote lam- merenmarkten werden dit jaar aangevoerd in totaal 23865 lammeren. De prijzen liepen van 10.75 tot 18.—. In 1936 werden 25265 lammeren aangevoerd op die markten, de prijzen waren toen 5.tot 11.25. De oude schapen deden eveneens belang rijke hoogere prijzen. Aanvankelijk werd verwacht, dat ook de wol hoog in prijs zou zijn, enkele partijen werden in den zomer reeds verhandeld voor f 1.12% en 1.15 per kg, plotseling kwam evenwel een sterke prijsdaling; half Decem ber werd nog ongeveer 80 cent geboden. Dat was een tegenvaller, daar de meeste veehou ders meenden wel voor 1.25 per kg te kun nen verkoopen. Toch is deze prijs nog belang rijk hooger dan vorig jaar, toen de meeste wol voor minder dan 60 cent per kg werd verhandeld, daar toen de prijs eerst later opliep. De Rundveehouderij is niet zoo gunstig geweest, wel was het mesten van slachtvee zeer goed en was er het geheele jaar veel gras, doch de zuivel- prijzen waren nog laag, zoodat voor de melk nog te weinig kon worden uitbetaald. De hooge voederprijzen hebben het houden van melkvee zeer beïnvloed. Bovendien heeft het mond- en klauwzeer, dat in het laatst van September, niettegenstaande de strengste maatregelen ook op Texel uitbrak, op vele boerderijen schade veroorzaakt. Aan de zuivelfabrieken werd in 1936 ge middeld uitbetaald 4.3 cent per liter, hoogste prijs 5.28 cent. In 1937 was de gemiddelde prijs 4.85 cent, p. liter, de laagste prijs 4 cent, de hoogste prijs 5.57 cent. Ook hier valt dus nog wel eenige vooruitgang te bespeuren. Zeer goed loonend was de Varkenshouderij, al- werd ook dit bedrijf wel beïnvloed door de hooge voederprijzen. De prijzen waren over he,t geheele jaar ruim 10 ct. per pond hooger dan in 1936. Voor de Lanbouwbed rijven is 1937 een vrij goed jaar geweest, al was 1936 aanmerkelijk beter. De hooge prijzen der granen deden bij den aanvang een zeer goed jaar verwachten', doch dit is evenwel tegen- gevalen. Bovendien verviel voor verschillende gewassen de rijkstoeslag. De ta r w e stond aanvankelijk prima, doch de overvloedige regens hadden een nadeeligen invloed; by het dorschen viel het over het algemeen echter niet tegen. De zomer- gerst viel tegen, de wintergerst is vrij goed geweest. Rogge gaf een goede opbrengst, ook de kwaliteit was goed. Vlas in op Texel in 1937 veel verbouwd, de uit komsten waren behoorlijk, voor het bruto gewas werd 7 k 8 cent per kg gemaakt, 't Gewicht viel evenwel niet mee. Ha ver gaf een goede opbrengst, prijzen bevredigend. Erwten gaven een minder goede oprbengst dan vorig jaar, ook de kwaliteit viel tegen en er was veel aangevreten door het erwten kevertje. Paardenboonen en duiven- boon e n eveneens minder opbrengst dan vorig jaar, vooral de laatstgenoemde hadden veel last van bladluis. Aardappelen ga ven een vrij goede opbrengst, de prijzen, hoe wel eerst best, liepen later sterk terug. Pluimvee. De pluimveebedrijven gaven slechts weinig beter uitkomsten dan in 1936, de eierenprij- zen waren wel iets hooger, doch de voeder prijzen stegen eveneens. De pluimveestapel is ook dit jaar weer een weinig ingekrompen. Aan de eierenveiling zijn pl.m. 60.000 eieren minder aangevoerd dan vorig jaar. In 1936 werden daar 2.967.000 eieren geveild, dit jaar zal dit aantal ongeveer 2.900.000 bedragen De gemiddelde eierenprijs bedroeg in 1936 pl.m. 3.per 100 stuks, in 1937 zal deze onge veer 3.40 zijn. Het bloembollenbedrijf was aanmerkelijk beter dan vorig jaar. De narcissen Golden Spur en Dubbele v. Sion (vooral laatstgenoemde soort), liepen sterk op, helaas hebben slechts diegenen hier van ten volle geprofiteerd, die laat verkocht hebben. Met de crocusse n ging het even eens, tenslotte maakte men voor de groote crocussen zelfs 40 gulden per hl. Over het algemeen mag over het bloembollenbedrijf op Texel wel worden gezegd, dat dit met goed sluitende rekening kan worden gevoerd. De vooruitzichten zijn thans uitstekend. Visscher\j. Voor de Texelsche visschers, met uitzonde ring van die onzer mooie kottervloot, was 1937 weder een slecht jaar; de uitkomsten zijn ongeveer gelijk aan die van vorig jaar, een behoorlijke boterham kunnen onder deze omstandiggheden de visschers niet verdienen. Van de steun van de Zuiderzeevisschers, waarvan men aanvankelijk veel verwachtte, is helaas nog niets gekomen, gelukkig is de zaak voor onze visschers (voor wie ook het wierbedrijf geheel verloren ging) nog niet ge heel van de baan. De opbrengst van de wulkenvisscherij was in 't afgeloopen jaar minder dan in 1936. Voor de garnalen werd met de steun mee, onge veer 22 cent per kg gemaakt; de vraag naar consumptie-garnalen was jammer genoeg ge- ring. De kottervisscherij leverde ook weder dit jaar behoorlijke uitkomsten op. Werkeloosheid. Met de werkeloosheid ging het op Texel in 1937 beter dan vorig jaar, het aan de werk- loozen uitbetaald bedrag is aanmerkelijk min der dan in 1936. In den zomer was er zelfs een tijd, dat er practisch geen werkloozen op Texel meer waren. In de laatste weken even wel komen zich weer velen aanmelden, zoo dat men wel mag veronderstellen, dat bij de jaarwisseling het aantal ingeschreven wer- keloozen niet minder zal zijn dan 31 Decem ber 1936. Op 11 December 1936 bedroeg het aantal werkelooze steuntrekkers 177, en dit jaar 11 December 169. Ziekenzorg. De ziekenfondsen van Den Burg, enz. en van Oudeschild besloten in den loop van het jaar tot het vormen van één fonds. Het zie kenfonds te Oosterend bleef nog een afzon derlijk fonds. Het Vliegterrein. Een belangrijke gebeurtenis was in het af geloopen jaar de opening van het vliegter rein in Eierland. Den 17en Juni besloot de Raad in zijn ver gadering tot ingebruikneming van dit ter rein en werd de heer K. v. d. Kooy aangesteld tot havenmeester. De opening had onder bui tengewone belangstelling plaats op 26 Juni. Het terrein was bijna te klein om alle toe schouwers te bevatten. Reeds denzelfden dag werden niet minder dan door 356 personen rondvluchten boven Texel gemaakt en den volgenden dag nog door 112. Reeds direct na de instelling van den vlieg- dienst AmsterdamTexel door de K.L.M., die op 1 Juli aanving bleek de animo voor vliegen groot te zijn. Niet alleen de gasten, die naar Texel kwamm, maakten van dezen dienst gebruik, doch ook vele Texelaars gin gen „vliegen", verschillende extra diensten moesten bij den dienst, die in het begin op 2 maal per dag was gesteld, worden gevoegd, en nog moesten velen, die niet vooraf een plaats besproken hadden, worden teleurge steld. Begin Augustus werd de dienst uitgebreid tot 3 maal per dag ên Zaterdag 6 maal. Na 1 September werd er 2 maal heen en weer gevlogen, eerst was ook toen de liefhebber voor vliegen nog zoo groot, dat de K.L.M. besloot ook gedurende de wintermaanden den dienst te laten doorgaan. Toen echter storm en mist hun intrede deden, waren deze tochten door de lucht voor de inwoners van Texel niet zoo aantrek kelijk meer, de meesten verkozen toen een toch per „Dr. Wagemaker" toch verre boven een vliegtocht in de mist, het adntal passa- gers nam gestadig af en tenslotte bleef de dienst niet meer loonend te zijn en werd 22 November voorloopig geheel stopgezet. Vreemdelingenverkeer. Nog steeds gaat het vreemdelingenverkeer op Texel in stijgende lijn. Reeds begin Maart vertoefden de gasten te De Koog, met Pa- schen was er reeds druk bezoek en met Pink steren was het enorm druk. Alle hotels, groote pensions en clubhuizen waren goed be zet. De booten van T.E.S.O. vervoerden van Zaterdag voor Pinkster tot en met de boot- dienst van 14.35 op Dinsdag na de feestdagen: 3708 passagiers, 637 rijwielen, 84 auto's en 76 motorfietsen, in 1936 werden gedurende den zelfden tijd vervoerd: 2923 pers., 889 rijwielen, 49 auto's en 22 motorrijwielen. Het instellen van een vliegdienst op Texel bleek een goede reclame voor dit eiland te zijn, het hoogseizoen was drukker dan ooit te voren. Begin Augustus was er aan De Koog letterlijk geen plaatsje meer te krijgen, alles was bezet, en ook aan Den Burg kostte het moeite logies te bekomen. De Jeugdherberg „Panorama" boekte tot 1 Sept. 3938 overnachtingen (in 1936 3813). Door T.E.S.O. werden in de maanden Juli en Augustus vervoerd: 56086 passagiers (in 1936 53797). 20971 rijwielen (in 1936 21060). 1530 auto's (in 1936 1284). De nieuwe voorschriften omtrent het kam peeren in de duinen hebben heel wat stof op gejaagd en het laatste woord over deze kwes tie zal nog wel niet gesproken zijn, doch het aantal kampeerders bleef vrijwel gelijk; was het in de staatsduinen iets minder, op par ticuliere terreinen was het dit jaar iets grooter dan vorig jaar. T.E.S.O. Texels Eigen Stoombootonderneming hand haafde, ondanks de concurrentie van den vliegdienst haar positie in alle opzichten Het personenvervoer was nog aanmerkelijk hooger dan in 1936. Ook financieel maakte deze onderneming goede zaken. De in de al- gemeene vergadering van 3 Maart goedge keurde balans en verlies- en winstrekening gaf een winstsaldo van 18654.72. Terwijl reeds een bedrag van 15790,31 op schepen en gebouwen was afgeschreven. In de algemeene vergadering werd de heer Stompff eervol ontslag verleend als Direc teur, terwijl de heer H. Bakker, technisch commissaris, zich niet meer herkiesbaar stelde. Tot directeur werd benoemd de heer J. J. v. d. Vlies, die al spoedig bleek de rechte man op de rechte plaats te zijn. Den 18en Juni herdacht T.E.S.O. haar 30-jarig bestaan. Onderwys. 3 Maart. De heer F. J. Schmit benoemd tot hoofd der o.l. school te Oosterend. 1 April: Mej. E. Keyser neemt ontslag als onderwijzers aan de o i. school te Den Burg wegens huwelijk, Mej. M. Brouwer wordt overgeplaatst van de o.l. school te De Waal naar Den Burg. 5 Mei. De heer W. Bakker, onderwijzer aan de School m. d. Bijbel te Oosterend, over leden. In Juni werd benoemd tot onderwijzer aan die school de heer Tuinsma te Vlissingen. 1 September. De heer. W. H. Wilemsen ver laat de R.K. school te Den Burg met pen sioen. De heer P. B. Riteco, h. d. school te Den Hoorn, wordt benoemd tot hoofd der R.K. school. 14 Mei. G. Eelman benoemd tot onder wijzeres aan de o.l. school te De Waal. 2 November. De heer J. Huizinga benoemd tot Hoofd der school te Den Hoorn. 9 December. Benoemd tot onderwijzeres aan de school m. d. Bijbel te Oosterend mej. Klooster te Onnen, inplaats van mej. Roep- man, die ingaande 1 Januari ontslag heeft genomen. Sport. De voornaamste sport was voor Texel in 1937 ook weder het voetbalspel, dat vooral in het voorjaar de volle belangstelling trok door de schitterende prestaties van Texel I. Dit elftal werd eerst kampioen in zijn afdee- ling in de vierde klasse, en wist tenslotte in de moeilijke kampioens-comp. tegen QSC I en Alkmaar I te zegevieren en de 3e klas te bereiken. Bij velen ligt ongetwijfeld de feeste lijke ontvangst nog in herinnering, die de club werd bereid na de 40 overwinning in den beslissingswedstrijd tegen Alkmaar te Den Helder. De overige elftallen van „Texel' brachten het er minder goed af. Dit najaar echter maakt Texel I geen best figuur in de zooveel zwaardere 3e klasse, het is vrij zeker, dat ze op de laatste of een der laatste plaatsen in de competitie zal eindigen. De „Tex. Boys" werden in het voorjaar on geslagen kampioen in de 4e klasse N.H.V.B., sloeg toen een klas over en kwam in de 2e klas, waar de club een goed figuur slaat. Texel II maakt 't dit jaar ook heel goed, dit elftal, heeft de leiding in de 2e klas, het be staat voor een flink deel uit de voormalige spelers van de opgeheven club van Oude schild. Cocksdorp komt ook uit in de 2e klas NHVB, doch staat er niet zoo goed voor als Texel 2 en de Boys. Tusschen Oosterend I en Texel III bestaat in de 4e klas NHVB een spannenden strijd om de eerste plaats. 12 Mei zilveren jubilé van de Sportvereen. „Texel". Naast de voetbalsport heeft ook de Gym- nastiekvereeniging TEXEL een Jaar ^an bloei doorgemaakt. Er werden verschillende uitstekende sportdemonstraties gegeven, vooral hetgeen op de jaarlijksche uitvoering werd gepresteerd wijst op sterken voorui - gang in de vereeniging. De paardensportvereen. geeft weinig tee- ken van leven meer, terwijl geen der talrijke korfbalclubs, die tot voor kort hier bestonden, in het afgeloopen jaar activiteit heeft betoond. Branden. Behalve een huisje aan den Westerweg te Den Burg, dat bewoond werd door de familie Comdeur, en dat 30 Juni geheel afbrandde, en een paar kleine duin- of hooibrancljes, bleef onze gemeente voor brand gespaard, hoewel in den zomer voor hooibroei de brand spuit menigmaal moest uitrukken. Reddings wezen. Den 4den Juni werd schipper Kooger, die gedurende ruim 28 jaren bij het reddingswe- zen in dienst was geweest, gehuldigd bij zijn heengaan. De heer Kooger moest ontslag nemen wegens het bereiken van den vastge- stelden leeftijd. Inplaats van den heer Kooger werd tot schipper van de te De Koog gestationneerde reddingsboot, aangesteld, de heer Jac. Hoo- gerheide. Personalia. 15 Februari vierde de heer P. Lieuwen zijn 40-jarig jubilé als secretaris van VIOD. 18 Juni werd de oudste inwoner van Texel, de heer J. Roeper 97 jaar. 15 Juli herdacht de heer J. Tiessen zijn zilveren jubilé in dienst van gemeentewerken. 31 Juli werden de heer H. Melissen en echt- genoote te Schiedam benoemd tot vader en moeder van het Algem. Weeshuis alhier. 1 September nam Mevr. DrosAlkemade afscheid als „Moeder" van het Algem. Wees huis. 18 September benoemde de Raad, inplaats van Dr. Westerhuis, Dr. van Dommelenhuis tot gemeentegeneesheer te De Cocksdorp. 4 Njv. werd de oudste inwoonster van onze gemeente Mej. Wed. Busselman, 94 jaar. Ongevallen. Behalve vele ongevallen van min of meer ernstigen- aard, kwamen 3 personen dit jaar ten gevolge van een ongeval om het leven. 8 Juli verdronk de heer J. G. Kooiman in een sloot nabij den Westerweg. 17 September kwam de heer H. Muskee als gevalg van een val vanaf een auto om het leven. 10 November kwam de heer H. Koorn door een rijwielbotsing om het leven. Een 2e slacht offer van deze botsing is nog steeds ernstig lijdende. 18 Augustus had een ernstig ongeval plaats nabij De Cocksdorp, bij een instorting van een heul, werden 2 personen, de heeren C. Kalis en A. v. Hoorn zeer ernstig gewond. Feestelijkheden. Bij het huwelijk van Prinses Juliana wer den over het geheele eiland feesten gevierd. 28 Juli werd een Bloecmorso en Allegori sche optocht gehouden te Den Burg. 6 Augustus Strandfeest te De Koog. 31 Augustus. De verjaardag van H.M. de Koningin werd op verschillende dorpen van Texel feestelijk gevierd. 28 en 29 September. Bazar in en ten bate van Eben Haezer te Den Burg. 2830 October. Bazar ten bate van Excel sior in het gebouw van Chr. Belangen te Oosterend. 4—7 November. Fancy-fair ten bate van de Sportvereeniging Texel. 26—28 November. Fancy-fair te Cocksdorp ten bate van de Sportvereen. S.V.C. aldaar. A. BLAUWBOER en Echtgenoote, Julianadorp, wenschen Vrienden en Begunsti gers een gelukkig Nieuwjaar. p.f. TH. NOOT M. NOOT. Julianadorp. Ondergeteekenden wenschen hun geachte Clientèle, Vrienden en Familie een gelukkig Nieuwjaar. E. ZON en Echtgenoote, Julianadorp. C. VAN KOSSEM- HOLLANDER. C. VAN ROSSEM. P- f. Julianadorp. L. v. VECHTEN en Echtgenoote, Julianadorp, wenschen Vrienden en Begunsti gers een gelukkig Nieuwjaar. Ondergeteekenden wenschen hun geachte Cliëntèle, Vrienden en Familie een gelukkig Nieuwjaar. Q. v. NULAND en Echtgenoote. Julianadorp. Ondergeteekenden wenschen hun geachte Cliëntèle Vrienden en Familie een gelukkig Nieuwjaar. J. WEIDEMA en Echtgenoote. Julianadorp. Ondergeteekenden wenschen hun geachte Cliëntèle, Familie, Vrien den en Bekenden een gelukkig Nieuwjaar. C. VAN BODEGRAVEN. T. VAN BODEGRAVEN—BUIS. Smederij. Koegras, 1 Jan. 1937. Ondergeteekenden wenschen hun geachte Cliëntèle. Vrienden en Familie een gelukkig Nieuwjaar. J. WOLTHUIS en Echtgenoote. Brandstoffenhandel. Julianadorp, 1 Jan. 1938. Ondergeteekenden wenschen hun geachte Cliëntèle, Vrienden en Familie een gelukkig Nieuwjaar. H. KUIT en Echtgenoote. Julianadorp. Ondergeteekenden wenschen hun geachte Cliëntèle, Vrienden en Familie een gelukkig Nieuwjaar. H. SCHERMERHORN en Echtgenoote. Julianadorp Ondergeteekenden wenschen hun geachte Cnër.tèle, Vrienden en Familie een gelukkig Nieuwjaar. P. CONSTANT—BRUIJN en P. CONSTANT. Julianadorp. Ondergeteekenden wenschen hun geachte Cliëntèle, Vrienden en Familie een gelukkig Nieuwjaar. G. KUIT en Echtgenoote. Julianadorp. Friesche Buurt. Ondergeteekenden wenschen hun geachte Cliëntèle, Vrienden en Familie een gelukkig Nieuwjaar. G. GORTZAK en Echtgenoote. Julianadorp. Ondergeteekenden wenschen hun geachte Cliëntèle, Vrienden en Familie een gelukkig Nieuwjaar. A. DOORN en Echtgenoote. Julianadorp. Ondergeteekenden wenschen hun geachte Cliëntèle, Vrienden en Familie een gelukkig Nieuwjaar. J. VONK en Echtgenoote Julianadorp. W. v. d. VLIES en Echtgenoote, Julianadorp, wenschen Vrienden en Begunsti gers een gelukkig Nieuwjaar. Ondergeteekenden wenschen hun geachte Cliëntèle, Vrienden en Familie een gelukkig Nieuwjaar. G. DE CROOS en Echtgenoote. Jac. v. d. Veerstr. 26—27, Julianadorp. C. VADERBIJVOET, C. VADER. p. f. Julianadorp. Aan alle Afnemers en Begun stigers der Graanmalerij „De Hoop" te Koegras een gelukkig en voorspoedig 1938 toege- wenscht door den Rijknecht. Ondergeteekenden wenschen hun geachte Cliëntèle, Vrienden en Familie een gelukkig Nieuwjaar. R. RUITENBURG en Echtg. Rijksweg 46. Caféhouder en Taxi-bedrijf. Ondergeteekenden wenschen hun geachte Clientèle, Vrienden en Familie een gelukkig Nieuwjaar. T. P. LANSER en Echtgenoote. Blauwe Keet, Koegras. Ondergeteekenden wenschen hun geachte Cliëntèle, Vrienden en Familie een gelukkig Nieuwjaar. G. v. ZOONEN en Echtgenoote. Schoolweg 14, Julianadorp. Aan allen een gelukkig Nieuw jaar toegewenscht door C. AMBUUL en Echtgenoote. Julianadorp, Ondergeteekenden wensnhen Fa milie, Vrienden en Begunstigers een gelukkig Nieuwjaar. Met dank voor de gunst onder vonden in het oude jaar, beveelt hij zich beleefd voor het nieuwe aan. A. SLIKKER en Echtgenoote. Steenkolenhandelaar. De Kooy. wenscht haar geachte Cliëntèle een voorspoedig 1938 1 Januari 1938. Automobiel Reparatiebedrijf BLAUWE KEET - KOEGRAS Ondergeteekenden wenschen hun geachte Cliëntèle, Vrienden en Familie een gelukkig Nieuwjaar. T. LANSER en Echtgenoote. De Kooy, Koegras. Geef Uw vóór 's middags 4 uur op aan ons bureau,

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 23