yiq^nda KLOOSTERBALSEM aan Winterhanden en Wintervoeten H Maandag 3 Januari 1938 Tweede ■r tfJtadónitLUU-i De blijde gebeurtenis Versierde optocht Jubilea bij gemeentewerken Schaak-derby Een vertrouwd en zorgvuldig expediteur: „ESONA" Een kranige prestatie J „The Philips Broadcast 1938" Burgerlijke Stand ELKEN WINTER LEED Hl) AKKFD'S ««laiNEEL TER INZAGE Ongewone activiteit van inbrekers Indienststelling Hr. Ms. „Java" Waarom geen infanterie in Den Helder 1 Texelsch nieuws HolL Mij* v* Landbouw De politiekruisers UoeiAat Xcrxes - Blauw Wit 5-4 De strijd in het verre Oosten Een initiatief van het Stedelijk Muziekkorps. De in deze maand te verwachten heugelijke gebeurtenis in het Vorstelijk Gezin, is aan leiding geweest voor vele personen en corpo raties om op den gewichtigen dag op ver schillende wijzen uiting te geven aan hun ge voelens van trouw en aanhankelijkheid ten opzichte van ons Vorstelijk Huis. Hier ter stede is het o.m. het Stedelijk Muziekkorps dat het initiatief genomen heeft tot het houden van een groote. Zanghulde, welke dan gehouden zal worden voor het Raadhuis. Een initiatief dat voor 100 pet. ge slaagd mag heeten, want op de door den secretaris verzonden uitnoodigingen is, op één enkele uitzondering na, door allen de volle medewerking toegezegd. Alle zangvereenigin- vertegenwoordigende de meest uiteenloopende richtingen, hebben zich spontaan bereid ver klaard op den historischen dag den noodigen luister bij te zetten. Hierbij de namen der vereenigingen: Hel- der's Gemengd Koor; Morgenrood; Helder's Mannenkoor; Zang en Rec.ver. Harmonie; Christ. Mannenkoor; Vrijzinnig Hervormd Kerkkoor; Mij. tot Bevordering der Toon kunst; Helder's R.K. Gemengd Koor; Luth. Zangver. Een Vaste Burg; Christ. Zangver. Halleluja, en het Leger des Heils. Maar be halve al deze zangkoren, zullen ook van de partij zijn de kinderen der 5e en 6e klas van alle plaatselijke scholen. Alles met alles kan er zonder overdrijving van een 1000-tal medewerkenden 'gesproken worden. Inderdaad heeft dit lofwaardige initiatief een verrassend resultaat opgeleverd. De heer Pala, de bezielende leider van ons Stedelijk Orkest, heeft voor deze gelegenheid een werk geschreven, welke hij den naam ge geven heeft van „Feestklanken", waarin hij naast een aantal nationale thema's, op kunstige wijze door hem aangewend, het be kende „Moederke alleen", van Wierts, ver werkt heeft, door het koor te zingen, met begeleiding van Orkest. De compositie is opgedragen aan den Bur gemeester en door dezen welwillend aanvaard. Vermelden wij nog, dat een analyse van dit opus, plus toelichting, in het eerstdaags te verschijnen Feestprogramma zal verschijnen. Reeds is men druk doende met de repetities, maar straks, Woensdag a. s., 's avonds 8 u u r, zullen allen in de groote A t j e h- loods bijeen komen, om onder leiding van den componist het werk door te nemen. Een gelegenheid, die slechts éénmaal gehouden kan worden, waardoor aller opkomst Jus dubbel geboden is. Men houde hier rekening mee. De mogelijkheid bestaat, dat de A.V.R.O. de Aubade zal uitzenden, indien n.1. deze Om- roepvereeniging dan haar uitzenddag heeft. Wij vermeldden reeds, dat aan de uitvoe ring van de Kindercantante een versierde op tocht zal worden verbonden. De bedoeling hiervan is, dat ieder zich omkleed tot de een of andere figuur, of zich vormt tot groepen, welke al of niet betrekking hebben op de Koninklijke geboorte. Ook versierde fietsen, als anderszins zijn toegestaan. Natuurlijk zal iedere figuur of groep een symbolische beteekenis moeten hebben. Om te voorkomen, dat door de een of an dere ondoordachte vertooning het geheel zal worden geschaad, heeft het regelend comité de plicht deze te wijzigen of uit te sluiten. Voor de mooist verzorgde figuren is een aan tal zeer mooie prijzen beschikbaar gesteld. Zie voor de repetitie's de advertentie in dit nummer. In verband met het 40-jarig jubileum van twee leden en het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd van een ander lid van het personeel van Gemeentewerken, verzamel den de ambtenaren en werklieden bij dien dienst zich in den laten namiddag van den Oudejaarsdag in het gebouw op de Centrale opslagplaats aan de Ambonstraat. De Directeur, de heer A. Dokter, wendde zich met waardeerende woorden tot den scheidende J. L. Amelsbeek en releveerde daarbij, naast diens langdurig dienstverband, zijn plichtsbetrachting en opgewekt, onder alle omstandigheden. Evenzoo werden de verdiensten geschetst van den straatmaker-voorman K. Blokhoff en den straatmaker le klasse J. Trap, die op een staat van dienst van 40 jaren konden terugzien. Namens het Gemeentebestuur overhandigde de Directeur aan laatstgenoemden als blijk van erkentelijkheid een enveloppe met in houd. Het personeel had op andere wijze van zijn waardeering doen blijken. Daarna spraken de heer J. Nebbeling, op zichter der Algemeene begraafplaats, die zijn spijt betuigde over het vertrek van Amels beek, met wien hij zoo lang op de begraaf plaats heeft samengewerkt, en de heer N. Noë, technisch ambtenaar voor de bestratin gen, die eveneens uiting gaf van 'zijn gevoe lens ten aanzien van den vertrekkende en de beide jubilarissen en over de dienstverhou ding in het algemeen. Onder het genot van een kopje thee en een sigaar bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. Op Dinsdag 18 Januari a.s. zullen de beide plaatselijke Schaakvereenigingen „Morphy" en „Schaakmat" tegen elkaar uitkomen in een massakamp. Deze be langrijke ontmoeting zal plaats vinden in de bovenzaal van het R.K. Militaire Te huis „Stella Maris". Dertien handige kornuiten, Kinderen van Tante Pos, Trokken, met de kinderzegels In Den Helder er op los. ,,'t Doel is goed!" dachten de vrienden! Daarom aarzelden zij niet; Huis aan huis gingen zij „leuren" Voor hun postzegel-debiet. Dertien handige kornuiten, Echte vrienden van „het kind", j Vonden dan ook open beurzen; j Ieder was hun welgezind. Op concerten en op feesten Zag men er ook steeds een paar; j Voor ruim 1800 gulden Haalden zij zóó bij elkaar. Dertien handige kornuiten Gingen samen aan den slag; Energieke ambtenaren, Waar de Post trotsch op zijn mag. Zulke menschen geven zeker Het bedrijf een „ruggegraat"; Hulde! wakk're P.T.T.-ers, Hulde voor die flinke daad! Ph. B. Polak. OUDEJAARSAVOND-KLANKEN OP DEN LUTHERSCHEN KERKTOREN. Op Oudejaarsavond is ook ditmaal weder om door eenige muzikanten blaasmuziek ge geven, doch de belangstelling voor dit, onge twijfeld wijdingsvolle kwartier bleek belang rijk minder te zijn dan het vorige jaar. Evenwel, verscheidenen hadden zich in de Weezenstraat opgesteld, teneinde te luiste ren naar de liederen, die op een der laatste uren van het scheidende 1937 weggalmden. Van de nummers noemen wij o.a. het be kende „Uren, dagen, maanden, jaren" en het „Wilt heden nu treden". Tot en met Donderdag in het Tivoli-program. 2000 acteurs en 150 meter film..een nieuwjaarsmop Verre van dat: het is de „Philip Broadcast 1938", een reclame-film van de maatschappij van dien naam, doch waarin de reclame een slechts zéér secundaire rol vervult. Het betreft hier een film, waarin gebruik gemaakt is van marionetten, poppen dus, van alle maten en vormen, poppen die lachen, die glimlachen, die knipoogen. Het is een wónder deze korte film, die vervaardigd werd door Georges Pél, een kunstwerkje op zichzelf. Zij maakt op zeer bescheiden wijze reclame voor het Philips-product, doch zal ieders attentie trekken door de wijze waarop hier aan poppen bloed en vleesch gegeven wordt. Zooals gezegd, de film draait in het Tivoli- program tot en met Donderdagavond a.s. HET KINDERRAADSEL. In het kinderraadsel van deze week is een abuis geslopen. De opgave vermeldt (5e regel) 16, 17, 18 is een meisjesnaam. Dit moet zijn: 16, 17, 11. BEKENDMAKING. Augustus van het vorige jaar, werd van een jongensfiets, die achter de Rialto- bioscoop stond, een rijwielbelastingmerk ont vreemd. De eigenaar van dit merk wordt ver zocht zich zoo spoedig mogelijk op het Hoofd bureau te vervoegen. Van 31 December 1937. GETROUWD: L. H. Mouw en J. A. Ver- burgt. BEVALLEN: M. van O.o ij ende Weijze, d.; J. M. VroegenSpruit, d'.P. J. H. Kriek Poulus, d.; S. P. KramerKroonstuiver, z.; S. de ValkBalk, d. Dank zii den KLOOSTERBALSEM komt hij daar voor goed van af. Door mijn beroep moest ik den ge- geheelen dag op straat loopen en daar door gingen de plekken altijd open en begonnen te zweren. Van alles pro beerde ik, maar baat vond ik niet, tot dat ik met Kloosterbalsem begon. El- ken ochtend en avond deed ik die op de plekken. Ze genazen binnen een week prachtig en voor goed. Nu smeer ik als 't koud wordt van te voren mijn handen en voeten eiken ochtend met Kloosterbalsem in en heb sedert dien geen last meer van winterhanden en -voeten gehad." w (e Geen goud zoo goed" Onovertroffen bjj brand-en sntjwonden Ook ongeëvenaard als wrijfmlddel bij Rheumatiek, spit en pjjnljjke spieren Schroefdoos 35 ct. Potten: 62y2 ct. en 1.04 Een bewoner van den Ruyghweg maakte melding van het feit, dat in den Oudejaars nacht getracht is in zijn woning in te breken. Een bewoner van de Oostslootstraat moest gisteren constateeren, dat men een ruit van zijn zaak heeft uitgesneden en getracht heeft op deze wijze in rijn winkel te komen, het geen echter niet is gelukt. Op de Zuidstraat is hedenacht in een wo ning ingebroken, en hier wordt een klein be drag aan geld en een polshorloge vermist. Verder deed een bewoonster van de West gracht aangifte, dat men vannacht in haar woning is geweest, men kon echter niet ver der komen dan de keuken, daar de deur van kamer naar keuken eveneens gesloten was. Een inwoner van Zaandam, die hier de feestdagen doorbracht, deed aangifte, dat van een tasch, die aan zijn motorrijwiel was be vestigd, een etui werd vermist, waarin di verse voor hem waardevolle papieren opge borgen. AANRIJDING. Nieuwjaarsdag had op de Molengracht een aanrijding plaats, die gelukkig goed afliep. Een auto, die uit de Oosts-teeg kwam, reed tegen de brugleuning van de Molenbrug op. Het gevolg was, dat een gedeelte van de leuning werd vernield, terwijl het voorge deelte van den auto werd beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. „GRI-GRI" IN STUDIE BIJ „HARMONIE". Ons werd medegedeeld, dat de plaatselijke Zang- en Reciteerver. „Harmonie" de ope rette „Gri-Gri", van Paul Llncke in studie genomen heeft. En Hr. Ms. „v. Brakel". Hedenmiddag 2 uur heeft de indienststelling plaats van Hr. Ms. kruiser „Java", die onder commando komt van van den kapitein-luite nant ter zee L. F. Klaassen. Ook Hr. Ms. „v. Brakel" komt vaniaag ln dienst onder commando van luit. ter zee le kl. N. J. C. Versluys. Er is wel kazerneruimte, maar... geen oefenterrein. Het Nederlandsche leger ondergaat een groote uitbreiding, dat is een van de belang rijke besluiten, die de huidige regeering in haar nog korte bewindsperiode genomen heeft. Dui zenden jonge mannen zullen er jaarlijks méér opgeroepen worden om gedurende eenige maanden 's Konings wapenrok te dragen. Aan deze personeelsuitbreiding zit natuurlijk de kwestie van de huisvesting vast. En dat is lang geen eenvoudige, zooals we dagelijks kunnen merken uit de berichten in de kranten. Regi menten worden overgeplaatst, nieuwe kazernes worden gebouwd, andere vèrbouwd, enzoo- voorts. Wij hebben ons daarom afgevraagd of Den Helder ook in aanmerking kon komen voor huisvesting van een regiment infan terie, zooals in de mobilisatiejaren het ge val was. Toen was hier het 21ste regiment infanterie gelegerd en dat zal het óók zijn, als ons leger onverhoopt weer eens moet mobiliseeren. Want in de oorlogsorgani satie is de bestemming van het „21ste": Den Helder. Dan vestigt zich hier de staf van dit regiment en komen de soldaten zich van groot verlof melden. Bijzondere maatregelen wat de legering betreft be hoeven niet genomen te worden, want met de kazerneruimte is daar op gerekend. Zoo kunnen de soldaten ondergebracht worden in de kazerne aan de Langestraat, terwijl er ook in Fort Erfprins (Zeefront) en in Fort Kijkduin te Huisduinen man schappen gelegerd kunnen worden. Waarom in oorlogstijd wèl en in vredestijd niet, zoo zal men vragen. Dat zit zoo. Behalve voldoende ruimte voor legering moet er ook ruimte om te oefenen zijn. Een regiment infan terie heeft zeer veel terrein noodig voor het goed uitvoeren van tactische en strategische oefeningen in het open veld. Geen oefenterreinen. Het Is juist het gebrek aan deze nood zakelijke terreinen, dat bjj de vraag of het garnizoen Den Helder voor uitbreiding in aanmerking komt een beslissende rol speelt. In vredestijd zal infanterie zich hier niet kunnen uitleven en dus heeft het geen zin om hier een regiment te brengen, het geen anders zeer zeker in overweging ge nomen zou zijn. Nu zal men in dit verband aan de duinen denken en zeggen, dat deze zich toch bjj uit stek leenen voor de gewenschte ofeningen. In derdaad is dat ook zoo, maar daartegen be staan bij Waterstaat overwegende bezwaren. Stellen we ons eens voor, dat een regi ment infanterie met haar ruim 2500 offi cieren, onderofficieren en manschappen, batterij infanteriegeschut, ruim 200 paar den bijna evenveel voertuigen, aan het oefenen sloeg in onze duinen, de natuur lijke beschermers van het land tegen de zee! Daar zou heel "wat beschadigd en ver nield worden. Aangenomen, dat er geen direct gevaar voor doorbreken zou zijn, dan toch zullen de voortdurende en kost bare herstellingen aan beplantingen en gravingen bergen gelds vragen. In oorlogs tijd kan men hier geen rekening mee hou den en het is dan de stelregel: nood breekt wetten. Een ander oefenterrein als de duinen is hier niet te vinden. Weiland en nog eens weiland, alles particulier bezit, dat dus in geen geval gebruikt kan worden om er militairen in te laten tirailleeren. En zoo komt 't, dat Den Helder, of schoon ze wel over de benoodigde kazernee- ringsmogelijkheden beschikt, in vredestijd geen regiment infanterie binnen haar wal len zal herbergen. Hetgeen jammer is, maar waar.., De wintervergadering van de afd. „Texel" van de Holl. Mij. v. Landbouw, die Donderdag avond in hotel „De Lindeboom" werd gehou den, viel een matig bezoek ten deel. De voor zitter, de heer A. Keijser R.Johz., wees bij-de opening op het gunstig resultaat, dat 1937 voor den landbouw eindelijk weer eens heeft opgeleverd; het mond- en klauwzeer heeft helaas echter weer veel bedorven in de laat ste helft van het jaar: er stierf hier en daar nogal wat vee en de vraag is of het voorjaar nog niet meer teleurstelling zal brengen. Vervolgens richtte de voorzitter het woord tot den penningmeester, den heer J. Keijser Augz., die thans zijn 25-jarig jubileum viert als penningmeester der afd. Wij hebben, zei spr., juist op den dag van uw jubileum de vergadering uitgeschreven om u te kunnen feliciteeren te midden van de leden. Spr. bracht verder in herinnering hetgeen de heer Keijser voor de vereeniging is geweest; rijn buitengewone activiteit als penningm. be toond, werd daarbij op den voorgrond ge plaatst, waarbij werd gewezen op het feit, dat.de heer Keijser het in die 25 jaar steeds heeft klaar gespeeld de rekening met een voordeelig saldo te doen sluiten. Tenslotte wees de Voorzitter er op, dat de heer Keijser zijn vader in deze functie heeft opgevolgd, die ook al 27 jaar penningm. van de afd. is geweest, zoodat het wel een bizonder jubi leum geldt, daar meer dan een halve eeuw de financiën door één familie zijn beheerd. Na mens de afd. bood de voorz. den jubilaris een fraaie ets aan van het „Doolhof", vervaar digd door mej. S. de Wijn (Zwanenburg). De heer Keijser dankte met enkele woorden den voorzitter voor rijn felicitatie en de afd. voor 't keurig cadeau. Daarna werd voor lezing gedaan van enkele ingekomen felicita ties, waarbij bizonder de aandacht werd ge trokken door een zeer waardeerend schrijven van het Hoofdbestuur. Vervolgens werden enkele ingekomen stuk ken behandeld, waarbij besloten werd om met de plaatselijke afd. van de Coöp. Kunstmest- fabriek te Vlaardingen pogingen aan te wen den om de Landbouwfilm etc. van deze fabriek hier te doen vertoonen. Ook werd nog bizon- der de aandacht getrokken door een schrij ven van het hoofdbestuur dat als antwoord was ingekomen op een verzoek om een adver tentie tot wering van veeziekte „Bogema", dat de grofste kwakzalverij is, achterwege te laten. Het Hoofdbestuur had de advertentie doen verwijderen, gedreigd was evenwel met gerechtelijke vervolging tegen den Geneesk. adviseur van het Hoofdbestuur. Tot bestuurslid (secretaris) werd met alge meene stemmen herkozen de heer L. Noor- dijk; in plaats van de heeren P. Bakker en Joh. Roeper, die niet herkiesbaar waren, wer den gekozen de heer G. v. Santen en Jac. Keijser Dz. Bij de rondvraag werd op voorstel van den heer J. C. Kikkert besloten aan de leden, die dit wenschen een Rassenlijst van Granen te verstrekken. Aan het einde der vergadering verzocht de heer R. Stoepker, voorzitter van de afd. Eier- land, even 't woord. Spr. richtte namens rijn vereeniging enkele woorden van dank tot den jubileerenden secretaris, voor de prettige samenwerking van den penningmeester in het bizonder steeds ondervonden. Verder felici teerde spr. den heer Keijser en de af. met dit jubileum. Aangekondigd was, deze vergadering zou worden besloten met vertooning van enkele films met 't nieuwe apparaat van de Land bouwschool. Daar de heer v. d. Ban afwezig was, nam de heer Noordijk de bediening van het apparaat op zich. Twee gestationneerd op Noord- Nieuw-Guinea. De politie-kruiser „Bantam" zal gestation neerd worden te Hollandia en de politie-kruiser „Bogor" te Seroei. (Beide op Noord Nieuw- Guinea). De scheepjes worden morgen te Soe- rabaja verwacht, waar zij eerst in dok zullen gaan voor een bodem-schoonmaak en dan, na vier dagen in dok geweest te zijn, de reis naar Nieuw-Guinea via Ambon zullen maken. Twee politie-kruisertjes van hetzelfde type zullen in het einde van Januari gereed zijn. Twee andere zullen dan op stapel worden ge zet. (Aneta). In de laatste minuut. Blauw Wit verschijnt met een gewijzigde middenlinie, terwijl Xerxes volledig is. Het be gin is voor Blauw Wit, maar al spoedig neemt Xerxes het spel in handen, zoodat doelman Ferwerda en de Amsterdamsche backs Wilders en Slot druk werk krijgen. Nadat Ferwerda er een zeer hard schot van Lagendaal uitgeran- seld heeft, neemt Xerxes de leiding wanneer Van der Vaart den bal hoog in het net jaagt (10). Ge enminuut later plaatst Dubbelman een vrij enschop mooi voor den doelmond, Van Oort zet zijn hoofd er onder en het is 20. Xerxes verslapt daarna, terwijl juist Blauw Wit er een schepje op gaat gooien. De Blauw Wit voorhoede knoeit nogal, maar kort voor de rust slaagt Bergmann er toch in den ach terstand te verkleinen (21). Blauw Wit begint na de rust uitstekend en wanneer Damme een bal heel slecht uittrapt, heeft Westphal niet veel moeite om te scoren (22). Na een kwartier besluit Bergmann een snellen ren met een hoogen voorzet, Damme blijft staan en Sluyk kan met een kopbal Blauw Wit de leiding geven (2—3). Kort daar na begaat Slot binnen de beruchte lijnen een overtreding, waardoor Van der Vaart uit een strafschop de partijen weer op gelijken voet brengt (33). Met een enorm hard schot geeft Lagendaal aan Xerves dan opnieuw de leiding (43), maar een fout in de Xerxes-verdedi- ging is oorzaak, dat Oudendijk er 44 van kan maken. Bjj Xerxes valt De Jong uit. En het is de invaller Rossbach, die in de laatste minuut Xerxes in veilige haven brengt (54). BEDRIJFSCOMPETITIE. Uitslagen. PostNieuwediep 50 stand gestaakt. R.K.V.V.H.Boutje Los uitgesteld. i et is niet prettig de nieuwjaarskrant t beginnen met een beschouwing over he onrecht, dat nog maar steeds ongestraft u het Verre Oosten plaats vindt. De stnjd gaa zijn gang en ontwikkelt zich nog steeds in he voordeel van Japan, dat zijn stempel steed. sterker drukt op China. De bekende journalist Knickerbocker schree, dezer dagen: Sjanghai heeft als internationale markt af gedaan, behalve voor de Japanners, want van nu af gaat deze grootste stad in het Vern Oosten, de meest cosmopolitische stad, welke de wereld heeft sinds Babyion is gevallen, een Japansche stad worden. Sjanghai's buitenlandsche beleggingen, die op zijn minst 200 millioen pond beloopen, zijn thans niet meer en niet minder waard dan wat de Japanners er voor believen te geven. Het hangt er heelemaal van af hoe de stemming is van de Japanners. Door op honderd manieren druk te oefenen wordt de handel van den vreemdeling onmoge lijk gemaakt en moet hij tenslotte zijn zaak vrijwel voor niets verkoopen en nog blij zijn dat hij genoeg reisgeld krijgt om het land uit te komen. Dit is een beeld van den toestand zooals hij zich hoe langer hoe meer ontwikkelt en zooals het in een millioenenstad als Sjanghai het sterkst spreekt. Wie denkt dat China zich hier echter bij neerlegt, vergist zich. Het aftreden van Tsjang Kai-sjek als premier, om zich daardoor geheel te kunnen wijden aan het opperbevel der Chineesche troepen, bewijst het tegendeel. Tsjiang Kai-sjek zal zich blijven verzetten tegen Japan. Hij was het, die de Japansche vredesvoorstellen dezer dagen dadelijk ver wierp. Japan zal nog een zwaren dobber heb ben aan China. Belachelijk, laat ons niet zeggen ergerlijk, doet de vredestaal aan van het agressieve Japan. We willen slechts een enkele passage aanhalen uit de boodschap van den Japan- schen premier, Hirota, om een staaltje te geven van de onbeschaamdheid, waarmee Japan tegenover de buitenwereld durft op te treden. De Japansche rijkspolitiek is gebasseerd op Japans belangrijke missie als leidende, stabi- liseerende mogendheid in het Oosten,, zoo heeft Hirota gezegd, welke ten doel heeft een steedil grooter bevordering van het welzijn der menschheid en de verzekering van den wereld vrede door het beginsel van naast elkander leven, naast elkander welvarend zijn, weder aanpassing der diplomatieke betrekkingen met China en handhaving der diplomatieke betrekkingen met de Europeesche en Ameri- kaansche mogendheden. Dit is de basis voor het hooge ideaal van harmonieuze samenwer king met alle mogendheden. Meer zullen we maar niet aanhalen. Com mentaar is overigens overbodig. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30— 17 u. Zaterdags van 912 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8. Charlie Chan in paniek op Broadway" en Een avontuur in Barcelona" Rialto, Spoorstraat, half 8. „Ben Hur". Witte Bioscoop, Koningstraat, half 8. „Op Hoop van Zegen" en Gouddorst Dinsdag h Januari. Musis Bacrum, 8 u. Feestavond Kath, Jonge Middenstandsvereeniging. Donderdag 8 Januari. Rialto, t.30 u. Filmavond Centr. Ned. Transp.-Arb. Bond. Casino, 8 u. N.C.R.V.-filmavond. STOOMVAART MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Enggano, t., 29 Dec. v. Oran. Joh. v. Oldenbarnevelt, t., 30 Dec. te Suez. Tarakan, t.. 31 Dec. te Genua. Tawali, t., 20 Dpc. te Belawan. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Damsterdijk, 30 Dec. te Liverpool. Leerdam, pass. 31 Dec. Vlissingen. Lochgoil, 28 Dec. v. San Francisco. Lochmonar, 30 Dec. te Los Angeles. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Agamemnon, 30 Dec. v. Palermo. Randfontein, t., 31 Dec. te Mombassa. Boskoop, t., 28 Dec. v. Arica. Fauna, 30 Dec. v. Algiers. Crijnssen, u., 30 Dec. Azoren gepasseerd. Hermes, 30 Dec. te Bourgas. Orion. 31 Dec. te Amsterdam. Poseidon, u., 31 Dec. Azoren gepasseerd. Saturnus. 30 Dec. v. Napels. Simon Bolivar, 29 Dec. v. Curacao. Telamon, 30 Dec. v. Algiers. Vulcanus, 31 Dec. te Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOTD. Brastagi, 31 Dec. te Rotterdam. Soekaboemi, u., pass. 31 Dec. Point de Galle. Weltevreden, t., 30 Dec. v. Singapore. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ Bontekoe, 29 Dec. te Batavia. Lemaire. 30 Dec. te Saigon. Roggeveen. 30 Dec. te Port Natal. Tasman, 30 Dec. te Port Natal. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Bengkalis. 29 Dec. te Vancouver. Silverpalm, 29 Dec. te New Orleans. JAVA—NEW-TORK-LIJN. Dolius, 30 Dec. te Penang. Kota Tjandi, 30 Dec. te Penang. Salabangka. 29 Dec. v. Singapore Stentor. 29 Dec. v. Penang. Tanimbar, 29 Dec. te Hampton Rds. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. TJisadane, 29 Dec. te Hongkong. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Deucalion. 30 Dec. v. Singapore. Laertes, 31 Dec. v. Sabang. Mentor. 29 Dec. v. Batavia. Mvrmidon, 30 Dec. te Liverpool. Patroclus. 31 Dec. v. Kobe. Perseus. 29 Dec. te Hamburg. Titan, 30 Dec. te Hongkong. (Holland—Oost-Axlë Ltfi^ Serooskerk, 31 Dec. v. Rotterdam.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5