Voctbalmenu H.R,C,-Z.F,C. een forsche strijd Texel roemloos geslagen Atlas I H.R.C. IV 2-2 voor a.s. Zondag Alkmaarsche Boys- Hollandia 6-3 Haarlem-FLD.V.S» 2-3 Schagen wint met groote cijfers Helder II-Z.F.C. IV 3-3 DOSKO I-Helder III 3-1 WidJiwnen Slaafs Pellenaars beginnen 1938 met een overwinning te Muenster E 't Gooi-Feyenoord C.VW. Stormvogels 1-2 R,F+C.-D,W-S* 2-3 De thuisclub wint met 43. In een meer spannenden dan fraaien wedstrijd is HRC er in geslaagd twee kostbare punten te veroveren. Gedurende den geheelen speeltijd stonden twee ploe gen in het veld, die elkaar niets toegaven. De aanvallen wisselden elkaar regelmatig af, waarbij de resp. achterhoedes dikwijls het terrein meester bleven. Ook in de volgorde van het scoren der doel punten blijkt, dat de ploegen elkaar weinig toegaven. Tweemaal nam HRC de leiding en tweemaal maakten de gasten gelijk. Toen ech ter na de rust ZFC het initiatief nam en den stand in haar voordeel bracht, zette HRC alles op alles en inderdaad slaagde men er in ge lijk te maken en een kwartier voor het einde 't winnende doelpunt achter Dijkstra te depo neeren. In de laatste tien minuten spande het af en toe geducht voor het HRC-doel, maar met man en macht verweerden de roodjes zich en wisten daardoor een zwaarbevochte zege uit het vuur te sleepen. Het spel van HRC is ons overigens wel iets tegengevallen. De vroeger zoo snelle vleugels hebben veel van hun kracht ingeboet en Van Pelt speelde nog wat onwennig op de nieuwe midvoorplaats. Hij bleef nog al eens wat te ver achter, waardoor enkele passes onbenut bleven. Toch gelooven wij, dat hij de aangewe zen midvoor wordt, daar hij in zijn spelver- deelen en strakke schoten goede eigenschap pen bezit. In de halflinie speelde Stolk voor de rust ver beneden zijn normalen vorm. In de tweede helft herstelde hij zich echter weer. Van de vleugelhalfs was Buitenhuis de beste. In de achterhoede stonden de backs nog al eens raar te schutteren. Keeper Dijkshoorn kan op een goeden wedstrijd terug zien, al verliet hij naar onze meening te vaak zijn doel. H. H. DIJKSTRA, Doelverdediger van ZFC. ZFC. Bij ZFC speelde keeper Dijkstra een schit terende partij. Hij wist de moeilijkste ballen op vaak wonderbaarlijke wijze te redden. Voor de gasten was het echter een handicap, dat de rechtsback Doets zich niet ten volle kon geven tengevolge van een geblesseerde hand. Doch de rechtsback Dil en de spil 't Kaar vulden dit tekort aan. De voorhoede, met een invaller op de middenvoorplaats, kon haar gebruikelijke kort-spel-systeem niet volkomen prijs geven, hoewel het open vleugelspel ook vaak ge demonstreerd werd. Het wedstrijdverloop. De eerste minuten laten een klein HRC- overwicht zien; Van Pelt weet het leer vrij te spelen en slechts met moeite weet Dijkstra zijn hard schot te stoppen. Het duurt echter niet lang of de Zaankanters verplaatsen het spel: een tweetal corners wordt door den rechtsbui ten genomen. Dijkshoorn stompt beide malen den bal weer het veld in. HRC de leiding. Nadat Dijkstra slechts met moeite een kop bal van De Jong verwerkt heeft, weet hij een hard, onverwacht schot slechts ten koste van een corner te redden. Sanders plaatst mooi voor het doel. Even zweeft het leer in het doelgebied. Van Pelt krijgt zijn kans en doel punt onhoudbaar (10). Spoedig gelijk. Nu komt ZFC verwoed opzetten. Een paar minuten later brengt de linksbuiten goed op, een scherpe voorzet volgt en de vrijstaande rechtsbuiten, S. Bakker, brengt met een kop bal de partijen op gelijken voet. Eenigen tijd wisselen de aanvallen zich snel af; ze zijn echter te doorzichtig van opzet, zoodat geen gevaarlijke momenten ontstaan. Als echter De Jong zich een mooie kans ver schaft, wordt hij op unfaire wijze gevloerd. De scheidsrechter is onverbiddelijk en geeft een penalty. Siersma voltrekt het vonnis. Hard schiet hij in, Dijkstra werpt zich op den bal. Hij kan het leer niet voldoende onder controle krijgen en Siersma is er bij om zijn club wederom de leiding te geven. Van langen duur is de vreugde echter niet, want tien minuten later maakt midvoor Tel er 22 van, als Stolk een corner van rechts precies voor diens voeten kopt. Het wil in den HRC-aanval nu niet erg vlotten. Dissel krijgt een tweetal prachtkansen, die hij echter om zeep helpt. Zoo breekt de rust aan met een gelijken stand, die de verhouding juist weer geeft. Na de hervatting 2ien we een kerrt oogenblik gelijk opgaand spel en dan neemt ZFC het initiatief tot een serie gevaarlijke aanvallen. Een corner is het ge volg. Tel stelt zich ver in het veld op, het leer komt in bezit, hij aarzelt geen moment en schiet hard in (23). Fanatieke aanvallen worden thans op de Zaansche veste ondernomen. Maar dank zij de uitstekende keepercapaciteiten van aanvoerder Dijkstra wordt er geen bres in geschoten. Dis sel krijgt na ongeveer 10 minuten een fraaie kans, zijn schot vliegt echter voor het doel langs, zonder dat de naar binnen gezwenkte Sanders er iets aan kan doen. Even later doet Dissel het beter, hij krijgt het leer op den vleugel vrg, een afgemeten voorzet volgt en Roomeijer kopt langs den ver bouwereerden Dijkstra. Dan is het woord weer aan ZFC; er is in middels een half uur gespeeld. Het geluk is echter met HRC, want als de midvoor voor open doel staat, schiet hg keihard tegen Jen paal. Meteen is HRC weer weg, over links. Hoog zweeft het leder voor den doelmond, waar Sanders reeds klaar staat om nummer vier in het net te plaatsen. ZFC-overwicht brengt spanning, Verwoed komen de Zaandammers nu opzet ten. De HRC-aanval komt er niet meer aan te pas. Het heele Racing-elftal concentreert zich echter op de verdediging, welke een on- overkomenlijk struikelblok blijkt te zijn. Het einde breekt aan, zonder dat er meer verande ring in den stand komt. Assendelft wint met 51. In den wedstrijd AssendelftTexel, hebben w*_' wederom gezien, dat Texel eigenlgk niet in de Se klas thuis hoort. Assendelft maakte toch nog een beteren indruk, er zat tenminste meer verband in de ploeg, terwijl het bij Texel niet vaak klopte. En komt hierin geen verandering dan zullen de groenzwarten on herroepelijk degradatie-wedstrijden moeten spelen. De oude kwaal Vooral in de voorhoede klopte 't niet, er werd slecht geplaatst, waaraan Ook wel het drassige veld schuld gehad zal hebben. Ook de middenlinie was niet op dreef, de backs waren niet trapvast en wat wij hun als een fout aanrekenen was het voortdurend trach ten de A-aanvallers buitenspel te zetten. Hieraan heeft Assendelft waarschijnlijk haar eerst - doelpunt te danken. Keeper de Graaf bleek in sommige gevallen niet al te klem- vast, echter zijn hierdoor geen doelpunten ontstaan. In het Assendelft-elftal vonden wij den mid voor, de links- en rechtbuiten en de beide backs de besten. De keeper leek ons ook niet al te klemvast. Het spelverloop. Dit is niet erg interessant geweest. Voor rust is Assendelft wel het meest in den aan. val geweest, doch tot schoten op doel brach ten zij het in 't algemeen niet. Toch werd hun werk na ongeveer 15 min. bekroond. De A. midvoor schoot in, N. de Graaf had den bal niet ineens vast en de A-linksbuiten schoot in (10). Nadat ongeveer 30 minuten in de le helft verstreken waren maakte Assendelft haar 2e doelpunt. De rechtsbuiten zette voor en de linksbuiten schoot onhoudbaar in (20) Zonder dat er verder nog iets bijzonders ge beurde brak de rust aan. Na rust dachten wij aanvankelijk, dat Texel's kansen nog niet verkeken waren. Zij is een geheelen tijd flink in den aanval ge weest, doch door slecht plaatsen liep het op niets uit. Een handicap was nog, dat P. Neyens uitviel, omdat hij last van griep had. Texel speelde nu met 3 invallers, Zuidewind was ook al ziek thuisgebleven. Na 13 min. wist de A-linksbinnen door te breken, de heele „kluit" bleef staan en de for- ward liet zijn kans niet onbenut (3—0). Vlak daarop krijgt de A-middenvoor den bal voor de voeten en met een vliegend schot zond hij hem in het net (40). Dsfri zagen wij Texel weer opkomen, uit een vrijen schop genomen door Vlaming, ontstond bijna een goal, maar daar bleef 't dan ook bij. Na een half uur kwam de A-linksbuiten alleen voor de Graaf, de eerste won het duel en de bal verdween met een boog in het doel (50). Toch wist Texel na 37 minuten nog een goaltje te ma ken door P. Kikkert. De laatste 10 minuten zijn voor Texel en dan fluit scheidsrechter Sedbing het eindsignaal. De scheidsrechter, die even vergat, dat hg scheidsrechter was. Voor het eerst in haar bestaan heeft Atlas een veer moeten laten aan HRC 4, welk elftal echter beslist meer kreeg dan het toekwam. Want het in vrijwel steeds Atlas geweest, dat den toon aangaf, en bijna onophoudelijk het roode doel bestookte. De mooiste kansen wer den om zeep gebracht, bovendien hadden de de H.-achterhoede met den spil bijzonder hun dag. Het begin is sensationeel, wanneer een H.-back tegen den paal van zijn eigen doel schiet. Steeds komt A. weer terug met voor zetten van rechts en links, doch alles ging naast en over. Tot dat eindelijk een bal van links door den rechtsbinnen ingekogeld wordt (10). Geen vijf minuten later is de stand echter gelijk, wanneer een A.-back een H.- speler hindert. Hoe de scheidsrechter hiervoor penalty geven kon, is onbegrijpelijk, daar de bal reeds out was, doch de penalty wordt toe gekend en benut (11). Fel komt de A.-aan- val terug, keurig gesteund door de midden linie, doch alles tevergeefs. Vrouwe Fortuna was voor Atlas niet te spreken en met gelijken stand breekt de rust aan. Na half-time ongeveer hetzelfde beeld, alleen zien we nu meer HRC-aanvallen. Bij één der vele A.-attacques maakt een H.-back hands en de scheidsrechter wijst naar de be ruchte stip. De strafschop wordt onhoudbaar ingekogeld, doch wordt niet toegekend, om dateen H.-speler, die zich échter den bal bevond, zich bewoog!Ten tweede male ge nomen wordt het schot door den H.-keeper keurig gestopt. Bij een onverwachten H.-uit- val wordt de stand 12, wanneer de links buiten een pass genut. Racing 4 leidt tot groote vreugde vanden scheidsrechter, die zijn functie even vergat en door een ronde dansje zijn instemming betuigde met dit HRC- succes. Onmiddellijk hierop is de stand weer gelijk wanneer Atlas eindelijk eens een kans benut door den midvoor, die via een H.-speler scoort (2—2). Het heele H.-elftal trekt zich nu voor de roode veste terug, een ontelbaar aantal cor ners wordt genomen, tal van schoten gelost, doch alles voor niets, de stand blijft gelijk. Wanneer scheidsrechter Okkerse het einde fluit, moet Atlas zich met een gelgk spel te vreden stellen. K. N. V. B. ZFCWest-Frisia; De Spartaan HRC. HelderZaandgk; TexelAlk. Boys; SuccesAssendelft. WatervogelsMFC; Strandvogels BKC; SchagenAlkmaar; Wieringer- waardAndijk; DTSNieuwe Niedorp HRC 2—KFC 2. HRC 3—KFC 3; WFC 3—Helder 2. N.-H. V. B. Schoorl 1Atlas 1; Helder 3Suc- ces2; HRC 4—Held B. 1; Petten 1— HRC 5. And. B. 1Schagen 2; Holl. 4Hem 1; Oudendijk 1Sijbek. 1; VCD 1 Strandv. 2. BKC 2—JVC 1; Helder 4—Tex. B. 1; Waterv. 2De Cocksdorp 1. De Hoornsche doelman gaf een parodie op voetbal. Ook de keeper behoort tot een eftal. Dat uit zich soms in het feit, dat een ploeg, die doorloopend in den aanval is, dank zij uit nemend spel van den doelman, de overwinning niet weet te behalen. Diezelfde keeper kan echter ook de nederlaag voor zijn team vol komen zeker stellen. Dit laatste ondervond Hollandia, dat iemand in het heiligdom had opgesteld, die o.l. meer geschikt was om op te treden in een parodie op de voetbalsport dan om deel te nemen aan een serieuzen wedstrijd. Hij bezorgde het publiek een massa komische momenten en dat kan welhaast niet uitblijven zorgde voor een aantal doelpunten. Ander normale omstan digheden, d.w.z. indien Hollandia een be hoorlijke keeper had gehad, dan zou de uitslag wel eens een heel andere hebben kunnen zijn. Dit alles om in het licht te stellen, dat het overwicht der Boys bij lange na niet zoo groot is geweest als de uitslag zou kunnen doen ver moeden. Het spelpeil der gastheeren kon ons slechts matig bevallen en, hoewel ze zich ge lukkig mqgen prijzen, de beide puntjes te heb ben veroverd, gelooven we, dat ze er goed aan zullen doen ernstig te blijven streven naar het terugvinden van den goeden vorm, die ze in het begin van het seizoen aan den dag legden. Na een gelijk opgaand begin, waarin beide ploegen van tijd tot tijd aanvallen, zien we den Hollandia-keeper valkomen missen na een mooie voorzet van Mulders en de Alkmaarders leiden met 10. Over en weer wordt het spel te kort gescho ten, terwijl het plaatsen zeer veel te wenschen overlaat. Bij de Boys is vooral de rechtsbuiten Goudsblom goed op dreef, terwijl de Hollan- dia-backs stoer verdedigen. Even later weet de Hollandia-doelman vrij potsierlijk den bal weer in eigen doel te krij gen en de Boys schijnen den wedstrijd al zoo ongeveer binnen te hebben. Wanneer de gasten er dan 2—1 van maken, zit intusschen alles er nog in. Met dezen stand komt de rust. Na de hervatting oefenen de Boys een tijd lang een kolossale druk uit en het wordt 31. Weer zien we den Hollandia-doelman vreemd schutteren en de scheidsrechter geeft 41. Er wordt geprotesteerd door de Hoorenaren, om dat de bal niet over de streep zou zijn geweest. De arbiter houdt echter voet bij stuk. Na een corner weten de gasten hun achterstand te ver kleinen tot 42. Dan doelpunten de Boys weer en we denken reeds, dat 52 de eindstand zal zijn, als Hollandia ten 'derde male weet te scoren. Er volgt nog een Alkmaarsche aanval, vlak buiten het Hoornsche strafschopgebied wordt een overtreding begaan en de snel genomen vrije trap belandt in het Hollandiaansche hei ligdom. Dan is het tijd en hebben de Alkmaarders met 63 gewonnen. Verdiend was deze zege wel, maar de cgfers lijken ons wat geflatteerd. Haarlem stond met 40 voor! In den wedstrgd HaarlemHermes DVS was de thuisclub voor de rust het meest in den aanval. Al spoedig zorgde Smit voor de leiding (i0). De Schiedammers werkten hard, maarvoor- loopig moesten zij in de roodbroeken-achter- hoede hun meerdere erkennen. Met geregelde tusschenpoozen vergrootte Haarlem den voor sprong tot 30. Door doelpunten van Ninaber en Van der Hulst. Enkele malen echter liep het HDVS niet mee, zoodat de rust met 30 voor Haarlem aanbrak. Nauwelijks was de strijd hervat of het zag er naar uit, dat het spelbeeld van voor de rust zich zou herhalen. Ninaber maakte er althans spoedig 40 van. Spoedig echter kwam er een ommekeer. De Schiedammers kwamen geweldig in actie. De Haarlem-doelvérdediger kwam in botsing met een tegenstander en moest vervangen worden. Kaan nam zijn plaats in. Succes bleef voor HDVS niet uit en de gasten wisten den achter stand zelfs tot 43 terug te brengen. Haar lem zag het gevaar echter tijdig in, gooide er een schepje op en weer was het Ninaber, die keurig doelpuntte (53). Maar ook HDVS zat niet stil en Haarlem moest alle zeilen bijzet ten, om de leiding te behouden. De spanning werd zeer groot, toen HDVS uit een straf schop den stand op 54 bracht. Hier bleef het bij. De overwinning was voor Haarlem wel verdiend, vooral door de groote meerder heid voor de rust. De Schiedammers verdie nen voor hun taai volharden echter een woord van lof. Zij hebben vooral toen zij na de rust een 40 achterstand hadden in te halen ge toond, dat zij, ondanks hun onderste plaats op de ranglijst, nog flink van zich af kunnen bijten. Andgk 1Schagen I 06 Het is voor Schagen geen zware wedstrgd geworden, de spelverhouding sloeg meestal ten gunste van de gasten over. Prettig was de wedstrijd niet, door de zeer ongunstige weers omstandigheden en het keiharde, effectvolle veld, dat de controle over den spekgladden bal uiterst moeilijk maakte. De wedstrijd kan ook tot de merkwaardigste gerekend worden Beide reserves moesten dienst doen, want Grootes en Slikker, met L. Schoorl de halflinie vormend, raakten geblesseerd, en de vijf voor hoedespelers maakten allen één doelpunt. Het kiezen van G. Boontjes tot aanvoerder lijkt ons goed gezien, hij vormt met Peetoom een uit muntend duo, dat het spel in de aanvalslinie levendig houdt. Zonnenberg paste zich weer zeer goed aan, ook Koek blijkt zijn plaats waard. De Moor deed vaak goede dingen, maar was voor doel nog al eens onfortuinlijk. In de verdediging was Middelbeek buitengewoon op dreef. Andijk had met pech te kampen, het kwam met vijf invallers in het veld. In den rechtervleugel rammelde het, ook de beide backs en de spil waren te licht. Scheidsrech ter Annijas leidde strikt onpartijdig, maar nam blijkbaar bij zijn beslissingen de weersomstan digheden in aanmerking; hij zag althans veel door de vingers. Het verloop, De eerste vijf minuten is het wat heen en weer trappen, Andijk krijgt een vrije schop wegens hands te nemen, maar keeper Schoorl is op zijn post. Een mooie aanval van Schagen verloopt in buitenspel. Dan krijgt Zonnenberg den bal goed voor zijn schoen, centert over naar Peetoom, maar deze kopt rakelings over. De A.-keeper schopt slecht uit, en Boontjes maakt daar handig gebruik van, om voor Schagen de leiding te nemen (01). Spoedig daarop komt het tweede doelpunt. Ondanks dat De Moor sterk gehinderd wordt, breekt hij door en zet keurig in (02). De Andijker aanvallen loopen alle dood op de sterke S.- achterhoede. Ook de A.-keeper levert meer malen verdienstelijk werk, en is het aan hem te danken, dat voor de rust de score niet meer wordt opgevoerd. Na de rust Schagen tornt dan tegen wind en regen op is het Zonnenberg, die geassisteerd door Koch, na vijf minuten in vliegenden ren, den stand op 03 brengt. Als we ons verbaasd staan af te vragen, waarom de scheidsrechter niet afflüit voor hands Zonnenberg zit op den grond met den bal te draaien, gaat deze naar Koch en het vierde, ons inziens niet geldige doel punt, is geboren. Schagen gelooft het dan een poosje wel, maar bezint zich al spoedig, wanneer Andijk gaat probeeren in te loopen en herhaaldelijk in den aanval komt. Het is echter weinig for tuinlijk. Peetoom knalt nogmaals onhoudbaar in (05). In de laatste minuten krijgt Andijk een prachtkans, een doelpunt schijnt zeker, maar de bal gaat rakeling over de lat. Als de scheidsrechtenr reeds zijn horloge raadpleegt, scoort D. Schoorl, invaller voor Grootes, nog éénmaal en dan komt het einde. Schagen is nog steeds ongeslagen in de uitwedstrijden! In de laatste minuten. In een spannenden wedstrijd is het Helder II gelukt een gelijk spel te bevechten. Het begin is hoopvol, want Helder zit goed op den bal, waardoor er 'gevaarlijke momen ten voor het ZFC-doel ontstaan, die echter goed door den keeper onderschept worden. ZFC kan echter gauw de leiding nemen doordat Helders rechsback hands maakt en de strafschop onberispelijk benut wordt. Kort daarop vergroot ZFC haar voorsprong door een keurig schot van haar midvoor. Even voor de rust gelukt het Helder haar achter stand te verkleinen door een goed schot van Smit (1—2). Na de rust een zelfde spelbeeld met ZFC iets meer in den aanval. Haar meerderheid weet zij in een goed doelpunt uit te drukken (13). Helder zit echter ook niet stil.en weet door een prachtigen kopbal van De Vries weer den achterstand te verkleinen. Nu gooit Hel der alles op den aanval en weet in de laatste minuten gelijk te maken, waarna de scheids rechter, dien wij gaarne nog eens terugzien, het einde aankondigde. D. komt met een gewijzigd elftal in het veld, waarin mogelijk een enkele plaats min der sterk bezet is, maar er is tenminste van begin tot het einde hard gewerkt. De partijen wogen direct goed tegen elkander op, en er wordt vlug en enthousiast gespeeld, waardoor het een mooie wedstrijd is. H. weet de leiding te nemen, doch de D-rechtsbinnen maakt even later met een keurig schot gelijk. Rust 11. Beide elftallen zetten ook na de rust direct weer een vlug tempo in, en al mochten er zich voor het H-doel zeer gevaarlijke momenten voordoen, ook de H-aanvallen waren lang niet van gevaar ontbloot. In de D-halflinie wordt soms zeer goed samengespeeld, zij steunt den aanval heel goed, doch de H-achterhoede, met den linksback aan het hoofd, houdt goed stand. Na bijna een half uur spelen gelukt het den D-linksbinnen den stand op 31 voor D, waar na het einde komt van dezen mooien wedstrijd. Met twee ronden voorsprong win nen zij den 1001 ronden wedstrijd Gedachtig aan de spreuk: „Een goed begin is het halve werk", hebben SlaatsPellenaars op den eersten dag van 1938 te Münster met twee ronden voorsprong den koppelwedstrijd over 1001 ronden gewonnen. Het op het oogen blik sterkste koppel ter wereld had het niet moeilijk in dezen wedstrijd. Reeds kort na het begin namen zjj de leiding en daarna waren zij geen enkele maal in gevaar. De Belgen NayBruneau boden aanvankelijk den m.ees- ten tegenstand, maar toen onze landgenooten in hoog tempo gingen rijden, moesten de Bel gen spoedig opgeven. ZimsKüster kwamen toen nog naar voren, maar verder dan op twee ronden afstand mochten zij niet komen. Voor bovenstaand treffen bestond Gooi groote belangstelling, ondanks de streeks elf uur ingezetten sneeuwval, die het einde van den wedstrijd eerst ophiel Het gladde veld en de gladde bal sl hooge eischen aan de spelers, doch aan w zijden paste men zich vrij goed aan. Bij di zoekers kwamen de nestere spelcapacite. echter ook onder deze omstandigheden t uiting en het enthousiasme, waarmede ck thuisclub begon, vond daarin een geduchten tegenstander. Het eerste half uur verstreek zonder groot verschil in veldwerk, doch Feyen- oord's aanval,en waren door den fraaien opzet veel gevaarlijker. De Gooische verdediging deed echter goed werk en wist gedurende dien tijd de aanvallen van Feyenoord tot vruchte loosheid te doemen. Zelfs een aan Feyenoord toegekende penalty bracht geen verandering, daar Kuppen den bal kalm maar naast plaatste. Een corner op het Gooi-doel, door Sinke goed genomen, leidde tot het eerste doelpunt. Kuppen kopte den bal in de richting van het doel en Vente deed hem door middel van zijn hoofd van rich ting veranderen, waardoor Cohen gepasseerd werd (01). Tot aan de rust bleef de strijd vrijwel gelgk opgaan met de gasten voor edol het gevaar- llj In de tweede helft had Feyenoord reeds bin nen drie minuten succes, toen Sinke een scher pen voorzet gaf, Cohen miste, en Vente den bal ten tweeden male inkopte (02). Met dezen stand scheen Feyenoord zich vol komen zeker te voelen, want toen verdere doel punten uitbleven en het Gooi door omwisseling van Kok en Winthorst en het laten varen van de sterk doorgevoerde W-formatie, haar aan val versterkte, trokken de Rotterdammers zich in de verdediging terug. Deze bleek 'solide ge noeg om de slecht schietende voorhoede van 't Gooi te weerstaan en tegen het einde had ze daarbij zelfs het geluk nog eenigszins op haar hand. Aan beide zijden werd in deze ontmoeting goed verdedigingsspel te zien gegeven. Hét aanvalsspel vertoonde bij beide ploegen nogal wat haperingen. De voorhoede van Stormvo gels telde, door afwezigheid van den rechts buiten Gerrits, een invaller, die er niet veel van terecht bracht. De beste man in deze voorhoede was Woudenberg, die nuttig en tactisch spel liet zien. Na hem dient de spil Schoorl genoemd te worden, die zoowel ver dedigend als aanvallend fraai werk volbracht. De gebroeders Haak in de achterhoede en keeper Hollenberg waren prima op dreef. Bij CVV ging het aanvankelijk in de voor hoede niet slecht, dank zij doortastend spel van den linksbuiten de Graaf. Deze kreeg echter te kampen met kramp, probeerde op halve kracht te spelen en moest in de tweede helft verdwijnen, wat een belangrijke ver zwakking bleek. De Rechtsbuiten Zoone, die ook nog een tijd linksbuiten speelde, was er deze middag geheel uit. Van Bokkum in de voorhoede, de spil Lagendijk en de achter speler van den Horden waren de besten in dq_ ploeg. In de eerste halfet bleef de stand blank. In de tweede helft nam CVV de leiding toen v. d. Herik bij een doelworsteling handig in schoot (10). Kort daarop kon de Storm vogels-linksbuiten van een misverstand In de CVV-verdediging profiteeren door den bal in het net te loopen (11). Daarna bleef het gelijk op gaan. De strijd werd vrij hard en af en toe wat rommelig. Kort voor het einde kon Opbergen no handig spel van Wouden berg opnieuw een weifelen in de CVV-verde diging benuten en maakte het winnende doel punt. Kostbare fouten van den R.-doelman. Twee „hard" spelende ploegen hebben ha voor de overwinning gevochten, welke tei. slotte terecht kwam bü de ploeg, die het meeste geluk had. Daar het veld ook nogal hard was, maakt de bal vreemde manoeuvres, zoodat er van de technische capaciteiten der spelers heel wat gevergd werd. Helaas waren die bij vele spelers onvoldoende en deze tracht ten dan dit gemis aan te vullen door forsch- heid. Zoo werd het een alles behalve mooie wedstrijd, die beslist werd door eenige fouten van de RFC-verdediging. Voor de rust beging doelman Bouts twee fouten. Hij greep naast schoten, die stellig houdbaar zouden zijn ge weest, indien Bouts zich niet in de snelheid van den bal had vergist. De DWS-verdediging werd door het fortuin begunstigd bij het af slaan van de vaak snelle aanvallen der Rot terdammers. De 20 achterstand van RFC na de eerste helft was dan ook een slechte belooning voor het vlotte aanvalsspel, maar stellig een juiste bestraffing voor de fouten der verdediging. DWS liet na de rust zien hoe met succes ook tegen den wind in een voorsprong kan worden gehandhaafd. Vooral Caldenhove onderscheidde zich daarbij, al maakte hij wel eens te veel van zijn lichaamskracht gebruik. De internationaal voorkwam een doelpunt door den bal van de lgn weg te trappen, toen Hee kelaar reeds was gepasseerd, maar aan den anderen kant kreeg doelman Bouts hulp van een paal, toen hij door een schot van Slot was gepasseerd. Zeven minuten voor het einde brak Drok mooi door, de lat keerde zijn schot, maai de bal werd direct weer voor doel geplaatst, waar Van Walsum scoorde. Een leelijke fout van Hey kostte RFC echter het derde doel punt, dat Drager maakte. Maar nog was er spanning, want Van Walsum snelde van de lijn naar binnen en Van Stokken sloeg met zijn handen den bal weg. De strafschop werd door Drok onhoudbaar ingekogeld. DWS kon verdere doelpunten voorkomen. Wie dit bord voor zich ziet moet éxtra voorzichtig zijn, want hij nadert 'n voor- rangsweg (óók het verkeer van links laten vóórgaan!)

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 7