Ballerino WEK DE GAL IN UW LEVER OP Agenda De blijde gebeurtenis Ie kl. Kleding naar Maat Krijgsman dirigeert PUROL Ponderdag 6 Januari 1938 Tweede Blad Madtnieiuuus Eindelijk een nieuwe TESO-aanlegsteiger in Musis Sacrum Massa-Repetitie De eindwedstrijd van onzen winterwedstrijd Ijs in het IJselmeer Burgerlijke Stand van Den Helder PIET SCHMIDT RUYGHWEG 74 VJ Heldersche landstormers bijeen Oud-stadgenoot onderscheidt zich Bezoekers van „Musis Sacrum" Bezichtig hedenavond onze drukwerk-ten toonstelling (cp het Tooneel). Hoe de Marine haar zal vernemen Artisfilm De Flores naar Australië De eerlijke vinder De oorlogskansen gering Vlug en goed vervoer gaat samen per „ESONA" Het officieren tekort bij het Ned. Ind» leger 3 Jaar te laat...! lederen dag komt en vertrekt de Texelsche boot en de Jutters, die erbij zijn hebben al lang geen oog meer voor den steiger, die zich hier sedert ongeveer een jaar of drie in een hopeloos vervallen toestand bevindt. Eigenlijk was het een schande, dat dit zoo lang kon duren en men moet zich indenken dat de passeerende bezoekers voor Texel een even korten als onaangenamen indruk van deze stad medenamen. Een ieder was het er over eens dat die toestand niet bestendigd kon blijven ook de autoriteiten, maar het slot was dat men 3 jaren tegen het kaduke geval had aan te kijken. Thans is het ergste voorbij: over enkele dagen vangt een Schiedamsch aanne mersbedrijf de werkzaamheden aan den steiger aan en van de ligplaats der Texel sche boot tot het 2e licht op de pier zal een nieuwe steiger aangebracht worden. Keeds Maandag had men moeten be ginnen, doch door diverse factoren werd een en ander uitgesteld. De palen en planken zijn echter reeds door „Waterstaat" opgeslagen en een dezer dagen kan men den aanvang ver wachten. Jammer, dat dit 3 lange jaren heeft moeten duren. Wij betwijfelen sterk dat dit noodig geweest is. w Er waren er géén 1000... Lang niet, maar dat was wellicht toe te Bchrijven aan de kou en den regen en het avondlijk uur. Maar de honderden, die er waren, hebben hun best gedaan de' compositie des heeren Pala zoo goed mogelijk uit te voeren en mocht een dezer dagen het Vorstelijk Kind geboren worden, dan zijn wij niet bevreesd over de wijze, waarop zangminnend Den Hel der zich zal doen kennen. Het was natuurlijk een eenigszins merk waardige repetitie: in de loods, waar het koud was en hol en waar de meest wonder lijke accoustiek hing die je je kon indenken. Het machtig geluid van Stedelijk en zangers kaatste tienvoudig terug, zoodat er een goed muzikaal oor noodig was om het juiste re sultaat te toetsen, iets, dat overigens de heer Pala toevertrouwd is. En zoo werden de diverse onderdeelen der compositie doorgenomen, de jongens en meisjes zongen als het hun beurt was, en evenzoo de dames- en heeren koorleden. De beide laatste categorieën waren niet bijster sterk vertegenwoordigd, hetgeen natuurlijk jammer was. Maar de schooljeugd, in gezelschap van derzelver onderwijzers zong dat het een lieve lust was, al had ze in de pauze's wel een ietsje meer rustig kunnen zijn. Bij tijd en wijle leek het wel een bijenkorf. Overigens was het een nuttige repetitie, zoowel voor de zangers als voor het Stedelijk, en hiervoor mocht men zeker wel een paar ikoude voeten over hebben. En den heer Pala een schorre stem... Zij nog vermeld dat tijdens een der rusten door den voorzitter van het „Stedelijk" woor den van dank gesproken werden tot allen die dit komend zangfestijn mogelijk maken: In eerste instantie burgemeester Ritmeester en den vice-admiraal, en daarnaast alle vereeni- gingen. Hedenmiddag van vijf tot tien uur de eerste vijfhonderd num mers. Wij herinneren er aan, dat de eerste vijf honderd nummers hedenmiddag van 5 tot 10 uur hun geluk kunnen beproeven. De num mers boven de vijfhonderd kunnen dan morgen een poging wagen. Natuurlijk kunnen zij, voor zoover de ruimte het toelaat het spel reeds in oogenschouw nemen, temeer waar er tevens gelegenheid is het drukwerktentoonstellinkje te bezichtigen. Wij hopen op aller vriendelijke medewerking, zoodat het spel een vlot en prettig verloop heeft. Indien mogelijk zullen we de hoogst geworpen nummers morgenavond nog bekend maken. Men kan z'n kansen dan afwegen. Motorschepen komen al via Nieuwedi.'p. Gisteren en eergisteren heeft zich op het IJselmeer het eerste ijs aangemeld en dat in vrij aanzienlijke mate. De motorschepen zagen zich hierdoor reeds verplicht van de normale route af te wijken en via Nieuwediep buitengaats te gaan. Voor stoomschepen was de vaart nog niet gestremd. van 5 Januari 1938. ONDERTROUWD: J. C. Greuter en C. J. Riekwel; Tj. Faber en A. M. van der Sluijs. BEVALLEN: D. Arts—Ramler, d. Aan de Jan-Ra pal je-puzzJe 1 Hebben velen meê-gedaan Duizenden ijverige speurders j Boden hun oplossing aan. -Maar er zjjn geen 1000 prijzen! j Dat begrjjpt U allen wel! Daarom moeten zij nog „kampen" Door het „BALLERINO-SPEL"! 't Is een aardige attractie Die men den „oplossers" biedt! Er zal spanning in de lucht zjjn! j Wie een prjjs heeft en wie niet. j Jan Rapalje komt ook kijken! Wie hem brachten in den knel! a Musis Sacrum wordt belegerd Om het „BALLERINO-SPEL." Duizend Jan-Rapalje-Zoekers 2 Hecht verbonden door één band: j Want nietwaar? allen zijn lezers Van de Heldersche Courant! j j Al die duizend zullen zeker Niet ontbreken op 't appèl; Met de kans op fraaie prjjzen j Door het „BALLERINO-SPEL". Ph. B. Polak. Toespraak van kapelaan H. H. Westdijk. Gisteravond heeft de Heldersche afdeeling van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm haar jaarvergadering gehouden in het Chr. Militair Tehuis aan den Kanaalweg, welke ge leid werd door den heer J. de Jong, voorzitter van de plaatselijke commissie en welke bijge woond wer4 door een bevredigend aantal Land stormers. Aan de bestuurstafel merkten wij o.m. op overste J. H. C. Bentz van den Berg, garnizoenscommandant, burgemeester Middel- hoff van Langedijk, voorzitter van de gewes telijke commissie van de B.V.L. en kapelaan H. H. Westdijk, die in den loop van den avond een korte rede hield. Deze rede werd uitgesproken, nadat door den heer Middelhoff de prijzen aan de winnaars van den schietwedstrijd waren uitgereikt en nadat de heer De Jong zijn tevredenheid be tuigd had over den gang van zaken bij den B.V.L. in het afgeloopen jaar, waarop alleen een schaduw was gevallen door het verschei den van den oud-voorzitter, notaris J. W. J. Schreuder, die staande door de vergadering herdacht werd. Kapelaan Westdijk won aanstonds aller sym pathie door zich als donateur van den B.V.L. aan te melden, hetgeen tevens een inslaande inleiding van zijn rede was. In deze rede be toogde spr., dat de geschiedenis geschreven wordt door personen, die naar voren treden uit de massa. Wordt de wereldgeschiedenis ge schreven door Christus, die van ons land wordt geschreven door het Huis van Oranje. De Vor sten van Oranje zijn Christelijke vorsten. Zij staan in het licht van Christus: Zij zijn Vorsten en Vorstinnen bij de Gratie Gods. Aan de hand van de figuren van Prins Willem I en van Koning Willem I schetste spr. de groote be- teekenis van het Huis van Oranje voor ons volk, er vooral den nadruk op leggende, dat door Hen steeds de sociale rechtvaardigheid be vorderd werd en wordt. Zij worden gekenmerkt door hun liefde voor Hun volk, maar omge keerd koestert dat volk een even groote liefde voor zijn Vorstenhuis, wat vooral verleden jaar nog zoo duidelijk tot uiting is gekomen en ook binnenkort weer tot uiting zal komen! Spr. herinnerde er aan hoe kostbare eigendommen als vrijheid van Godsdienst en van onderwijs steeds bij Oranje veilig geweest zijn. De socia listen, die nog zoo kort geleden voor de Defen- siebegrooting gestemd hebben, dienen wij te wantrouwen. En het „Führer's Prinzip" zullen we nooit naast Oranje dulden! In het slot van zijn kernachtig betoog wekte kapelaan West dijk de B.V.L.-ers op, waar en wanneer dat noodig mocht zijn de troon van Oranje te schragen. De vergadering had een feestelijk karakter door de medewerking van het Tehuis-orkest o.l.v. den heer Makelaar en door declamatie. Na de pauze sprak de heer Middelhoff nog een kort woord, waarna de bijeenkomst door den heer De Jong werd gesloten. en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet uw lever een liter gal In de In gewanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding onvoldoende is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter s Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in flacons van 0.75. Een amusante teekenaar. Een oud-stadgenoot, Lex Metz, die als zoon van een oud-hoofdofficier van de Marine, zijn jeugdjaren in Den Helder heeft doorgebracht en hier nog tal van vrienden heeft, heeft zich op een kunsttentoonstelling in Rotterdam bizonder onderscheiden. Metz volgde na zijn schooljaren vijf jaar de academie voor Beeldende kunst in Den Haag. Hij illustreert voor verschillende bladen en tee kent zoowel voor boeken, als film- en reclame doeleinden. Met zijn werk exposeerde de jonge Metz hij is 24 jaar in Rotterdam. Een zeer gunstige be oordeeling van wat hjj tentoonstelde vinden wij in het Rott. N.blad. Wij ontleenen aan het verslag het volgende: Lex Metz In „De Schakel". Van wijlen Nap de la Mar is de opmerking dat kunst met een groote K, dikwijls maar een klein kunstje blijkt. Een meester van het klein, tooneel als Nap was mocht dit zeggen, hij bewees dan ook in klein formaat dat door den kunstenaar goed werk kan worden geleverd. Een teekenaar als Lex Metz, die thans in „De Schakel" tentoonstelt, bewijst dit eveneens. Er is in zijn kleine teekeningen een rijkdom aan motieven, die bewijst dat hij het leven rondom hem scherp observeert, maar ook dat hij genoeg fantasie bezit om het waargeno- mene te transponeeren tot kunst. Metz is een geboren illustrator, maar zijn moderniteit geeft hem in ons land, dat toch al geen dankbaar gebied is voor dit soort kunst, niet de kansen die men hem gaarne gunnen zou. Hij behoort tot de jongeren die wat in hun mars hebben, die hebben afgezien van een doellooze productie van schilderijen om zich uit te leven in miniatuur-formatie, die varieeren tusschen dat van een velletje postpapier en een postzegel. Dat er zelfs op een paar vierkante centi meter papier voor den teekenaar iets van beteekenis te doen is, bewijzen ook een paar heel kleine dingetjes van Lex Metz, ze zijn meer dan krabbels, men speurt er een innig heid van gaaf gevoel in, dat elders humoris tisch of satirisch zich uitleeft, maar altijd blijft hij binnen de grenzen van des teeke naars kunnen. Een enkele groote teekening met een lig gend naakt heeft des kunstenaars hand veel meer ruimte gelaten, doch als men zoo'n miniatuurtje ziet met ruiters op een wijde vlakte, staat men verbaasd over de gelukte suggestie met zoo geringe middelen. Metz zou niet jong en modern wezen als hij zich niet af en toe te buiten ging aan duister heden. Teekenaars van dit soort behoeven ge geven stof om te illustreeren. Men ziet dat als hij den rattenvanger van Hameln of zoo iets tot onderwerp kiest. Of hij dan op zijn best is, moge een vraag blijven, het gemakke lijkst verstaanbaar is hij dan zeker, en ook deze verstaanbaarheid is een verdienste. Drukkerij De Boer. Natuurljjk ia er b(j de Marine de grootste be langstelling voor de Prinselijke geboorte. De kanonniers zijn gemobiliseerd om de saluut schoten zoo spoedig mogelijk af te geven. Het is dus van belang, dat het bericht zoo snel mogelijk bekend is en daarvoor zjjn kosten noch moeite gespaard. Een speciale Telex machine, een machine, zooals de meeste dag bladen, als nieuwsbron hebben, ook onze krant, is op het directiegebouw van de Marine ge monteerd. Men zal de blijde gebeurtenis dus gelijktijdig met de pers ontvangen. De machine staat onder voortdurend toezicht van een officier. In alle garnizoensplaatsen is deze speciale aansluiting gemaakt. Wanneer dus de geboorte overdag plaats heeft, zal geen uur daarna, zoo als met de geboorte van H. K. H. Prinses Juiiana, het saluut worden afgegeven, doch direct na het bljj gebeuren zullen de kanonnen de vreugde vertolken. Zoo er één instelling in het land is, die de belangstelling van ieder, oud of jong, heeft, dan is het wel „Artis", de dierentuin, die thans door financieele moeilijkheden met den onder gang bedreigd wordt. Uit den tuin met „wilde beesten" is de wetenschappelijke instelling ge groeid, die „Artis" thans is en wij kunnen ons ook niet voorstellen, dat het zoover zal ko men, dat „Artis" moet verdwijnen. Om belangstelling voor den dierentuin te wekken, maar ook, en vooral, om aan het pu bliek, inzonderheid aan de jeugd, liefde voor het dier bij te brengen, werd onder leiding van den bekenden Inspecteur van de levende have van „Artis", den heer Portielje, door den heer Verkruysen, Oud-Directeur van de School voor Bouwkunde, Versierende Kunsten en Kunst ambachten te Haarlem, een film van het die renleven in „Artis" opgenomen. Het is deze film, die op Zaterdag 15 Januari voor het Nat.- Hist. Museum in Rialto draait. Een wel heel gelukkige keus, gezien het feit, dat de heer Portielje zelf de heele film zal toelichten. Wie ooit het geiuk gshad heeft met den heer Por tielje door „Artis" te wandelen, beseft, wat deze middag ons brengen zal. Geen „plaatjes- vertooning" zonder meer, geen „grappige" dierenverhalen, maar een, door de film gedocu menteerd betoog over de levenswijze en levens gewoonten der dieren, een betoog, dat reeds zonder film zou boeien, maar dat zijn hoogte punt bereikt door de vertooning van het die renleven op de film, zooals een scherp waar nemer en kunstzinnig man als Verkruysen het zag. Wij zullen in deze film de groote runderen, de roofdiere u, ce vogels, de apen, ja, wat niet al zien en rnéer, w at wij zien wordt ons op des kundige en prettige wijze verklaard. Bij vorige films kwam het herhaaldelijk voor, dat de zaal was uitverkocht en een gedeelte van het publiek teleurgesteld moest worden. Wij raden daarom ieder ten sterkste aan zich vroegtijdig van kaarten te voorzien, daar wij voor deze film een uitverkochte zaal ver wachten. In verband met het 150-jarig bestaan. Batavia, 5 Jan. Het departement der Marine deelt mede, dat in verband met het 150-jarig bestaan van het gemeentebest Australië, de „Flores" naar Australië zal worden gezonden. Het schip vertrekt 11 Januari uit Soerabaja en gaat via Port Darwin naar Sydney, waar men van 25 Januari tot 12 Februari verblijft. Daar na gaat de „Flores" van 19 tot 22 Februari naar Hobart, om tenslotte via Brisbane en Port Darwin naar Soerabaja terug te keeren. (Aneta). Op het emplacement van het station D.P. te Rotterdam had een dame uit Den Helder haar tasch even op een bank gelegd. Toen zij deze weer wilde opnemen, was het voorwerp verdwenen. Later bleek, dat de tasch in de restauratie was afgegeven als gevonden voorwerp. De „eerlijke" vinder(s) had(den) er echter 36.50 uit gehaald. Casino 7 uurEen geroezemoes en gezoem van stemmen als uit een bijenkorfDuizend kinderen bijeen, samengedrongen in de door Roos zoo naarstig ontstoelde zaalMannen met muziekinstrumenten op het balcon, die stemmen... Leiders die vermanend zich een weg banen door het jonge goed Veel licht en veel lawaai: dat is de inzet van de generale repetitie van de Kindercantate. Plotseling stilte. Een mannenfiguur heeft zich door het Wagnerdoek voor het voetlicht geplaatst, een jonge man, het gelaat bleek, blecker dan gewoonlijk door het floodlight. Aller aandacht is op hem gevestigd, van de jongens en meisjes van de muziekmannen en van de leiders. Een paar korte tikken met het rottinkje op een tafeltje. Nu is het muisstil, een speld zou men hebben hooren vallen Een frissche, heldere stem spreekt. Duidelijk en gearticuleerd. Die stem geeft aanwijzingen, corrigeert fouten, gemaakt op de vorige repe tities. Nu, de laatste maal voor het optreden in het openbaar, moet het goed gaan, verstaan juflie, goed. Opgelet! Weer een paar nijdige korte tikken op het tafeltje, de muziek is op haar qui vivehet gemengd koor wacht, goed onderricht, de eer ste maten af. Daar ruischen de eerste accoor- den van de aardige compositie door de zaal, over de hoofden van de kinderen naar den dirigent, die ze als het ware schijnt op te van gen i» zjjn breed uitzwaaiende armen. Nu ts het „invallen" voor de kinderen en de wil van den dirigent, slechts tot uiting gebracht door een nóg breedcr armgezwaai, wordt dadelijk opgevolgd, spontaan, vlot en zuiver van toon. De generale is begonnen We maken haar mede, genietend van den helderen kinderzang, genietend van de schoone muziek, die prachtig begeleidt en genietend van de compositie zelve, welke nu eens jubelend in haar vreugde dan weer teer in zijn bedeklanken is Het gaat gesmeerd. Nee, toch nietEen moment van onoplettendheid bij een gedeelte der kinderen veroorzaakt een dissonant door te laat invallen. Onverbiddelijk rikketikt het rot tinkje op het tafeltje en de stilte valt in de zaal als ware deze even uitgestorven. Weer geeft de heldere steih aanwijzingen, kort, zake lijk. Daneen breede zwaai met de armen en de melodie ruisch t voort Bescherm, o God, Oranje Ontroerend schoon wordt de ,J3ede", het beste gedeelte uit de Cantate ingezet. Zacht- kens zingen duizend kinderstemmen, de diri gent dwingt met ééne hand aan den mond devo tie af, de andere-met-de-stok houdt het wie gend rhythme vastDan barsten weer de jubeltonen naar alle kanten uit, het is nu een klaterend gezang en er is glans en leven van jeugd en hoop en het straalt om ons heen van jonge blijde gezichten, die vol overgave zingen van het Prinsje (esje), dat gekomen is... Een nieuwe passage zet in. De dirigent voert zijn schare aan, een machtige zwaai cn hoep! een sprong er bij. De horlogeketting op de borst flonkert in het licht, de stok vliegt in de hoogte. Bom. Hij is weer op het podium aangeland. Zingt, kinderen, zingt. Er is er geen één in de zaal, die aan deze ,^Aufforderung" geen ge hoor geeft. Luid schallen de jubelklanken door de ruimte en het is feest. Feest, voor de weinigen, die het mochten aanhooren en aan schouwen, voor Boogaard, de adjudant van den dirigent, die hem ook op het tooneel niet ver laten heeft, voor De Jong, die straks de leiding van alle festiviteiten zal hebben, voor meester Hoek, die de kinderen van den Ouden Helder natuurlijk niet in den steek gelaten heeft en voor de agenten, die achter op het schellinkje staan. Een plechtig moment. Een roode "lamp brandt. Gaat dan plotseling uit. Opname! Weer ruischt de bede voor het Koningskind door de zaal: nu wordt zij vastgelegd op de ebonieten plaat. De kinderen vinden het reuze gewichtig, zingen met hun mooiste stemmetjes, Krijgsman die blind ziende schijnt, dirigeert met volle overgave De roode lamp gloeit aan. De opname is ge schied. Even uitblazen. Dan hooren de kinde ren tot hun verrassing zichzelf en z\j kijken verbaasd op. Ja, z\j zijn het, want dit gedeelte ging juist niet zoo erg goed. Doodstil luisteren ze allemaal toe. Dat was mooi en niet gedacht. Nu konden zij zelf ook eens hooren hoe mooi de cantate wel is. Tien minuten later was de generale afge loopen. Met slaande trom en vliegende vaan dels gingen de afdeelingen naar hun stadsdeel. Dirigent Krijgsman bette even het bezweete voorhoofd met den zakdoek. Dan ging ook hij huiswaarts om straks als de feestk.lok.ken hun sonore klanken over de stad beieren, zich ge reed te maken om de cantate in het openbaar te leiden. Succes, dirigent, succes! De bekende Italiaansche journalist Gayda, spreekbuis van Mussolini, heeft een beschou- wing geschreven over de verhouding Italië Engeland in het „Berl.Tageblatt". Het is een merkwaardig artikel, waarin op scherpe wijze tegen Engeland geageerd wordt, doch waarin tevens het verlangen tot uiting komt om toe nadering. Gayda stelt zelfs een viertal voorwaarden om „tot opheldering der betrekkingen en de ontwikkeling der Italiaansch-Engelsche samen werking" te komen: le. den wil daartoe, welke momenteel spaarzaam, zoo niet geheel verdwenen is; 2e. de erkenning van Italië met al zijn attributen, en daartoe behoort het imperium; 3e. vertrouwen en loyaliteit; zij ontbraken in de Spaansche aangelegenheid; 4e. vrijmoedige erkenning van de nieuwe historische realiteiten; fascisme en nationaal- socialisme, as BerlijnRome. en definitief bre ken van Duitschland en Italië met den Volken bond. „De Maasbode" zegt in een voorbeschouwing over deze geschiedenis interessante bizonder- heden over de mogelijkheid van een gewapende botsing, ook door de spanning tusschen beide mogendheden. Het blad schrijft dan: Alle ervaren politici zijn het er over eerts, dat dit niet bestaat, eenvoudig reeds wijl geen der partijen eenige redelijke ze kerheid omtrent de overwinning heeft. Als de groote crisis eens zal uitbreken, zal het zijn op het moment, dat beide fronten zeker meenen te zijn, dat ze geen risico meer nemen. Of op het oogenblik, dat een der fronten over zoo'n overwicht meent te beschikken, dat het de zegepraal practisch reeds in den zak heeft, Zoo'n situatie bestaat niet, en het lijkt twij felachtig, of ze uit den hopeloozen wedren in bewapening zal groeien. En daar de moderne diplomatie, gelukkig!, een volleerde meesteres is in het beheerschen van incidenten, welke in vroegere jaren met practische zekerheid een oorlog zouden ontketend hebben, is de kans ook aanmerkelijk verminderd, dat, om het traditio- neele beeld te gebruiken, een plotselinge vonk het Europeesche kruitvat in de lucht doet vlie gen. We behoeven den internationalen toestand niet optimistischer te zien dan hij inderdaad is: de wereld maakt een crisis van tot dusverre ongekende breedte en diepte door, een ver schijnsel, dat vooral met de niet meer te mis kennen structuurcrisis samenhangt. We be hoeven echter ook geen ongemotiveerde som berheid ten toon te spreiden; veel van het oude, waaraan zoovelen met hart en ziel gehecht waren, verzinkt in het niet; dat is reeds meer in de geschiedenis voorgekomen. Welken vorm het n;euwe zal hebben, weten we nog niet; maar zelfs in de meest extremistische uitingen van het veriangen naar iets beters voelen we de diepere gedachte van samenwerking en rechtvaardigheid. Ruwe Huid I Ruwe Handen Ruwe Lippen Doos 30 cent. Bij Apoth. en Drogist BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8. „De laatste hinderpaal" en „The muslc goes round". Rialto, Spoorstraat, half 8. „Ben Hur". Witte Bioscoop, Koningstraat, half 8. „Op Hoop van Zegen" en „Gouddorst". Donderdag 6 Januari. Rialto, 7.30 u. Filmavond Centr. Ned. Transp.-Arb. Bond. Casino, 8 u. N.C.R.V.-filmavond. Vrijdag 7 Januari. Casino, 8.15 u. Kovacs Lajos en solisten, Zaterdag 8 Januari. Casino, 8.15 u. Kovacs Lajos en solisten. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Licht op 16.29 Barometerstand Den Helder 762.0 Temperatuur lucht 5.6 Laagste temp. lucht gisteren 4.7 INBRAAK. Door een bewoonster van de Kerkgracht werd aangifte bij de politie gedaan, dat door iemand van de Vischstraat bij haar ingebro ken was. BENOEMINGEN OP DE RIJKSWERF. De heer Kly werd op de Rijkswerf alhier ver hoogd van commandeur tot baas. de heer J Dekker van dienstdoend commandeur tot com mandeur. Gepensionnecrde officieren weer in dienst. Het tekort in verschillende officiersrangen heeft reeds geleid tot het weder in dienst nemen van gepensionneerden in secundaire rangen. Voor dit jaar zijn uit Nederland aan gevraagd in totaal 35 nieuwe officieren, inclu sief reservisten. Ook voor volgende jaren is aanvulling noodig, zoodat het de vraag is of er wel voldoende candidaten zijn. (De Tel.),

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5