Se Vissciierij in 1937 Wieringen A.T.O.-vrachtwagen in de sloot Directeur van de P.TX gepromoveerd Predikbeurten EEN KLEINE ACHTERUITGANG. Evenals vorige jaren zullen wij in kort bestek een jaar-overzicht geven van den aleetneenen toestand in de visscherij op "VVieringen. De visscherij is te VVieringen n.I. nog altijd een zeer belangrijke bron van inkomsten, hetgeen moge blijken uit de inkomsten der besommigen aan den vischafslag te Den Oever. Over 1937 is dit bedrag ons nog niet bekend, maar naar schatting zal dit toch wederom, evenals an dere jaren, wel boven de f 400.000 bewegen, alhoewel onze zegsman, een bij uitstek deskundige, als zijn totaal-indruk over het visscherij-jaar 1937 te kennen gaf, dat er een lichte achteruitgang in de visscherij valt te bespeuren. Natuurlijk waren er weer enkelen die zich in bijzondere mate in de gunsten van vrouwe Fortuna (of vader Neptunus?) mochten verheugen, maar over het alge meen waren de besommingen minder goed dan vorig jaar. De meer of minder gun stige uitkomsten worden hoofdzakelijk be- heerscht door den prijs en de vangst van haring, paling en bot. Spiering. In Januari '37 kwam er nog slechts een geringe hoeveelheid spiering aan den af slag, zoodat de vangsten spoedig moesten worden gestaakt. Gedurende het najaar '36 was de vangst heel normaal geweest. De prijs was redelijk en liep van 620 ct. p. p. In het najaar 1037 is er echter geheel geen spiering gevangen. Bot. De botvangstcn in de Waddenzee daaren tegen waren beduidend beter dan in 1936. De nrijzen waren helaas niet hoog en ge middeld 13 a 19 cent p. p. (v. j. 2030 ct.) Door de grootere aanvoer was de botvis- scherij echter loonend. De binnenvisscherij op bot (in het IJssel- meer) leverde bijna niets op. Haring. De vangsten begonnen dit jaar heel laat. Andere jaren kon men steevast on 1 Jan. reeds een „bakzoodje" bemachtigen, en werden in December zelfs reeds eenige tal len aangevoerd, thans kwam eerct in April de eerste aanvoer. De prijs was toen echter buiten gewoon hoog. Eerst in Mei beleef den de visschers eenige gouden weken met enorme vangsten, ter wijl de prijs loonend bleef. Beneden- den minimumprijs is dit jaar zelfs geen haring weggegaan. Toch was de aanvoer in totaal voel ge ringer dan in 1936, doch de prijs mankte weer veel goed. De totale besomming bleef nochtans beduidend lager dan in 1936. (1936 was,, zooals men zich wellicht her innert. een goed haringiaar). Ook thans. Januari 1938, laat de haring n1— op zich wachten. Auc'ov's. Na afloop van de haringvangsten in Ju ni, deed zich nog de volgende eigenaardig heid voor. De laatste jaren was de vangst van ansjovis nihil geweest, zoodat niemand feitelijk rekende op deze visch. Men ging dus na don haringtijd gewoon over tot het binnenhalen van het haringwant, om zich gereed te maken voor de palingvisscherij. Eenige visschers die hiermede wat laat waren, kwamen op zeke ren dag tot de ontdekking, dat de netten veel anjovis bevatten Zij lieten de netten dus nog even staan en toen de vangsten aanhielden, gingen meerdere visschers er toe over we derom want in zee te plaatsen. De vangsten waren voor sommigen die een goed plaatsje troffen, zeer goed. Een 10-tal visschers ving zelfs overvloedig anderen daarentegen bijna niets. Eigenaar dig was voorts dat de prijs, ondanks de steeds toenemende aanvoer, opliep. Zij be woog zich tusschen de 24—40 cent per kilo. Naar schatting werd wel 200.000 kilo aan gevoerd tegen andere jaren hoogstens 100.000 kilo. Dit buitenikansie heeft voor de minder goede, haringoogst ongetwijfeld veel goed gemaakt. Sprot en sardien. Sprot en sardien werd in uiterst minieme hoeveelheid aangevoerd. Andere jaren kon hiermede nog wel eens aardig worden ver diend. Paling. De palingvisscherij in Sept.-Oct. met de kuil in het IJsselmeer was dit jaar niet loonend. Aan den Noordkant is de palingvisscherij nog steeds niet van beteekenis. De palingvisscherij met fuiken werd door een veertigtal visschers uitgeoefend. De vangsten waren wel minder dan vorig jaar, maar de prijs was algmeen veel beter, zoo dat de besomming tenslotte vrijwel hetzelfde bleef. De prijs beliep 2835 ct. p.p. (v.j. 2430 ct.). Naar schatting werd 200.000 pond aangevoerd. Er kwamen eenige da'ren van fabelachtig hooge vangsten voor, n.1. een nacht van 45000 pond en 1 nacht van 30000 pond. Het eerste donker bracht niet veel op. Het tweede donker gaf heel mooie vang sten, maar het derde donker waarvan men nog wel iets verwachtte leverde bijna niets op. Mosselen. Door een 4-tal motorvissrhers werd half September begonnen met de visscherij op censumntiemcsse'en. De vangsten waren zóó gering dat zij in Dec. reeds genoodzaakt waren deze visscherij. welke normaal een half jaar duurt, te staken. Wat kwaliteit betreft waren de mosselen vrijwel onverkoopbaar. T)e eerste 6 weken waren de vangsten normaal en werd plus minus 2000 baal aangevoerd. Daarna hoog stens 5 a 600 baal. De prijs is vrijwel con stant 85 ct. p. H.L. De eendenmosselen-visscherij wordt nog steeds het geheele jaar door een 10-tal visschers uitgeoefend. Prijs en aanvoer blijft vrij constant hoewel de aanvoer toch ieder jaar iets minder wordt. Wulken. De vangsten van wulken waren aanmer kelijk slechter dan vorig jaar. De prijzen echter wel iets hooger, gemiddeld 151/2 cent, tegen v.j. 12Vi ct. De hoogste prijs was dit iaar 35ct., eenmaal zelfs 40 ct. Door een 30-tal vaartuigen wordt van Oct. t.m. Mei aan deze visscherij deelgenomen. Alikruken. De aanvoer is iets minder geworden. Hoog stens 2000 mud is aangevoerd. De prijs va rieerde van f 4—f 6 per H.L., alzoo vrij normaal. De vraag uit het buitenland is zeer gering zoodat bii grootere aanvoer het meer dere vermoedelijk onverkoopbaar zou zijn. Een en ander houdt verband met het feit dat de Hollandsche krukel geheel van de markt is verdrongen door Engeland, dat elk gewenscht kwantum kan leveren. De kwaliteit is daar bovendien beduidend beter, de krukels zijn veel grooter van stuk en daardoor zeer gewild. Garnalen. Tenslotte nog iets over de garnalenvissche- rij welke na Augustus eenige maanden werd beoefend. Als gevolg van de oprichting van een garnalendrogerij te Den Oever waartoe door verschillende instanties medewerking was verleend om den visschers nieuwe be staansmogelijkheden te scheppen, is een aantal visschers met de garnalenvangst be zig geweest. Deze visscherij is een 6-tal we ken loonend geweest doch daarna werden de vangsten steeds geringer. De gemiddelde prijs was ongeveer f 1.80 de 100 kilo. Voorshands mag men van de gar- nalenindustrie te Wieringen weinig heil verwachten. Slechts wanneer de vangsten overvloedig zijn zal zij eenig effect sorteeren. De eerste ken nismaking met de nieuwe industrie is echter niet bijzonder meegevallen. Wij zeiden reeds dat de totaal-indruk over 1937 niet bijzonder gunstig luidde. Laat ons hopen dat spoedig betere tijden aan breken, in de' eerste plaats voor de visscherij en de visschers jn het algemeen maar voorts met het oog on de belangen van Wieringen, welke daarmede ten nauwste verband hou den. Onderwijs. In verband met de toeneming van het aantal leerlingen aan de O. L. school te I-Iippolytushoef. moet worden overgegaan tot de benoeming van een 6e leerkracht. Tijdelijk is in de vacature voorzien door benoeming van Mw. I. Klimp, onderwijze res te Alkmaar. Opbrengst giften. De collectebus voor de armen in de trouwzaal alhier bleek einde 1937 f 30.56 te bevatten, D.it bedrag is gelijkelijk onder de diaconieën enfof Armbesturen der 4 Kerk genootschappen in deze gemeente verdeeld. Bouwvergunning. In 1937 werden 30 bouwvergunningen ver leend. 11 betroffen nieuwbouw van woon huizen. 1 verhouw woonhuis, 3 verbouw woon- en winkelhuis. 5 oprichten bergplaat sen. 1 carage, 4 oprichten schuren, 1 ver bouw bakkerij, 1 uitbreiding kerkgebouw. 1 verbouw tot woonhuis, 1 boerderij, 1 bankgebouw, 1 oprichten werkplaats en 1 vergunning voor het oprichten van 6 ma gazijnen. Keuring dienstplichtigen. De jongelieden geboren in 1919, ingeschreven voor den dienstplicht, lichting 1939 voor deze gemeente, moeten allen op 25 en 26 Maart a.s. deelnemen aan de keuring, welke zal worden gehouden te Den Helder. Jacht en visscherij. In het jaar 1937 werd ente Wieringen 259 consenten voor de uitoefening van de kust- visscherij uitgereikt. (In 1936 334). Voorts werden afgegeven 110 groote vischakten voor de binnenvisscherij (IJs selmeer etc.) De consenten zijn geldig van Januari t/m December, dè consenten van 1 Juli t/m 30 Juni d.a.v. In het belang van betrokkenen wordt nog medegedeeld dat Zaterdag 8 Januari (he den) van 25 uur te Den Oever consenten kunnen worden hekomen. In het afgeloopen jaar werden 13 groote jachtakten uitgereikt. Politie. Gevonden: een licht bruine heeren glacé handschoen. Verloren: een rijwielplaatje. Inl. bij den Gem. bode. HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. Lezing met lichtbeelden. Gisteravond organiseerde de afd. Wie ringen van de Holl. Mij. van Landbouw een avond, toegankelijk voor een ieder. De op komst had beter kunnen zijn. De voorzitter, de heer O. J. Boskcr, open de. waarna de beer Schouten, vertegen woordiger der Mij. Deva te Arnhem een korte inlcidng gaf over ontsmetting van zaaigranen, aardappelen en het bespuiten van aardappelen. Spr. vertelde uitvoerig de gesohiedenis van de ontsmetting Het graan gaat nu in gesloten trommels met de Ceresan droogontsmetting en kan na ontsmet te zijn, bewaard blijven, zon der dat weer besmelting plaats heeft. Dat ontsmetten is in vele opzichten na- deeliger. Ook weidde spr. uit over ontsmetting met kopervitriool. Wanneer dit kopervitri ool gratis zou worden verstrekt, dan is 't nog duurder dan Ceresan. De noodzaak van de ontsmettinb wordt door spr. duide lijk toegelicht. Hierna werd gesproken over ontsmetting van ->ootaardappelen. speciaal in verband met de ziekte Rhizoctonia solani; als be strijdingsmiddel hiertegen, raadde spr. Are- fan aan. Hierna vertoonde spr. een serie lantaarn plaatjes en zagen we de verrassende ver schillen bij ontsmette en niet-ontsmette gra nen, boonen, bieden, enz. Het bespuiten van aardappelen tegen de bekende aardappelziekte Phytophtora werd vervolgens uitvoerig behandeld, waarna besproken werden de voordeelen van het Koper Bayer bespuitingsmiddel. Toen de gelegenheid tot vragen stellen werd geopend, vroeg de heer A. N. Mulder Dz. hoe of spr. stond tegenover Gervisan. Spr. heeft nu wel aangetoond, dat vitriool minder goed werkt dan Ceresan, maar over Gervisan is niet gesproken. De heer Schouten noemde het moeilijk om over een product van een andere firma te spreken. Spr. stelde echter voorop, dat Ger visan uitstekend werkt. Het groote verschil is echter dat Ceresan droog gebruikt kan worden en Gervisan alleen nat, zoodat Cere san dan voordeeliger uitkomt. Do heer Mulder: Maar voor 't droog ont smetten heeft men een bus noodig en voor kleine bedrijven zou deze aanschaffing het toch weer duur maken. De heer Schouten antwoordde, dat het de bedoeling is om hier loon-ontsmetten in te voeren; dit zal dan door den heer Parlevliet ter hand worden genomen en dan kost het ontsmetten van b.v. 80 k.g. tarwe of rogge slechts 60 ets. Hierna volgt sluiting, waarbij den heer Schouten 'een woord van dank niet wordt onthouden. Wielerclub. In de gisteravond gehouden vergadering werd het maand programma als volgt vast gesteld: 9 Jan. 40 k.m. peletonrit; 20 k.m. juniores sen. 15 Jan. T.eeuwarden. 23 Jan. Klassement-wedstrijd. 30 Jan. Recordrit. 4 Febr. vergadering. Voor Leeuwarden gaven zich 11 renners op. Jongens zet daar je beste beentjes voor en neemt den wisselbeker mee naar Wierin gen! BURGERLIJKE STAND 24 December 1937 t.m. 7 Jan. 1938 Geboren: Jan zoon van S. Metselaar en M. de Haan; Marcolientje Maria Petronel- la, dochter van P. C. de Haan en G. Bos- ker; Feike, zoon van S. Koster en R. v. d. Veen; Jan Tacob, zoon van S. Rotgans en A. Tijsen; Geert, zoon van J. v. d. Kooi en R. Dijkstra; Antje dochter van A. Vrieswijk en S. Feensfra. Ondertrouwd: E. Tuin en J. Lap; E. Wil- lems en E. M. Hegeman. Gehuwd: T. J. Visser en G. Lont; J. Bos- ker Ozn. en L. W. Steenhuis; J. Smit en T. Dirks. Overleden Sitnon Numeijcr, 57 jaar, vr. v. A, ter Keurst, Neeltje Kool, 87 jaar vr. v. S. Koorn. DEN OEVER. Vergadering Oranjevereeniging. Het sub-comité „Oost Wieringen" van de Oranjevereeniging vergaderde 6 dezer in huize „Postrust" van den heer Bruul, tenein de definitief vast te stellen, welke feestelijk heden gehouden zullen worden bij de a.s. blijde gebeurtenis in ons Vorstenhuis. Ongeveer acht uur waren alle leden tegen woordig en opende de voorzitter, de heer; M. J. Boskcr, de vergadering. Onder de ingekomen StuKkén bevonden zich de bereidverklaringen van alle plaatse lijke vereenigingen tot medewerking aan den avond welke gegeven zal worden voor de ouderen. Het oplossen van het vraagstuk „kinder feest" is heel moeilijk, vooral wat de finan- cicele zijde betreft, er is niet veel geld be schikbaar en 300 kindermonden zijn niet met weinig gestopt, daarbij komt nog dat zij ook wel iets bijzonders willen zien en hooren wat veel hoofdbrekens kost om dit op te lossen. De hoofden der scholen stelden allen prijs op films, maar dit is- niet goedkoop, zelfs te duur. Besloten werd tenslotte de films op twee plaatsen te laten draaien en de kosten te verdeelen. De tractatie zal bij inschrijving door plaat selijke winkeliers worden verzorgd. Hierbij zijn vanzelfsprekend de bekende „muisjes" begrepen, in dit bijzondere geval zullen zij Oranjekleurig zijn. De burgers, meende men, behoefden nu niet meer opgewekt te worden de driekleur uit te hangen, als zij kanongebulder en klok gelui zullen hooren. De concertzaal „Wiron" zal besproken worden cn zoo mogelijk een aanvang met de versiering gemaakt, dan is dit reeds klaar. Sluiting volgde met den wensch, dat alles goed zou mogen gaan, waarnaar geheel Ne derland zoo hoopvol verlangt. Past toch op uw fiets! De heer Tjalsma die dezer dagen even boodschappen ging halen bij den kruidenier Timmerman aan de Hollebalg en zijn fiets voor het huis zette kwam tot de minder aangename ontdekking dat zijn karretje ver dwenen was. Zet uw fietsen toch niet meer onbeheerd neer want dit is de derde in en kele dagen. -Diefstal. Van de week kwam de landbouwer B. te Oosterland tot de ontdekking dat er lijfgoe deren van hem gestolen waren. Het wordt er den laatsten tijd niet veiliger op, men zij dus gewaarschuwd geen kleeren buiten te laten hangen. ANNA PAULOWNA Bij onderhandschen verkoop is het huis in de Spoorbuurt, eigendom van den heer D. van Eekeren, overgegaan aan den heer II. Wilms. BILJARTEN. Vier leden van de biljartvereeniging „An na Paulowna" speelden tegen een viertal te Oudesluis, terwijl een gelijke wedstrijd plaats had in café Alkemade in de Spoor buurt. Anna Paulowna won te Oudesluis met 10—6, maar verloor bij Alkemade met 79. Beide wedstrijden te zamen gerekend ble ven de Polderschen dus met 17—15 de baas over de Oudesluizens. Mod. Landarbeidersbond. Voor leden en genoodigden der afd. van den Ned. Bond van Arb. in het landbomv- tuinbouw- en zuivelbedrijf hield de heer S. S. I.antinga een lezing met lichtbeelden in de zaal van den lieer \V. Kossen. In korte trekken behandelde spr. aan de hand der lichtbeelden grondbewerking, be mesting, opeenvolgende en gecombineerde teelt om zooveel mogelijk uit den tuin te HET VLIEGVELD TE BERGEN IN WOR DING. Deze week is een begin gemaakt met het waterpassen van het terrein ten behoeve van de egalisatie en drainage; dit werk wordt uitgevoerd door de afdeeling Geodesie van de Landbouwhoogeschool t« Wageningen. Hierboven ziet men den amb- tenaar bezig met waterpassen. De merk. waardig gevormde paraplu moet het toestel beschermen tegen regen en windstooten. halen, broeibak en vruchtboomen. Hij be toogde, dat het tuinieren van den arbeider vrije arbeid moet zijn, die poëzie in het leven brengt. Ook legde spr. er herhaaldelijk den nadruk op, dat er geen sprake is van over productie, wel van te geringe koopkracht der arbeiders. Zou b.v. ieder per dag 1 appel kunnen eten, dan moest onze fruitteelt drie maal zoo groot zijn om aan de behoefte in eigen land te kunnen voorzien. Na de pauze werden wederom en zeer mooie platen ver toond van bloemen en tuinaanleg. De heer Dekker dankte den spreker in een slotwoord vooral voor de wijze waarop deze z'n lezing had gehouden. Vergadering Hoofdcomité. Gisteravond kwam ten Raadhuize het Hoofdcomité bijeen, dat het vorig jaar ge vormd was ter gelegenheid van het Vor stelijk Huwelijk. Het doel was de a.s. fees telijkheden te regelen voorzoover die niet reeds zijn georganiseerd door de Oranje- vereenigingen in Breezand en Kleine Sluis. Na opening door Burgemeester Lovink nam de vergadering kennis van de reke ning van het feest van het vorige jaar. De heeren Dudok, Hooimeijer en Rezelman controleerden en bevonden alles in orde. De ontvangsten bedroegen f 1134.08lA, de uitgaven f 1134.07. Batig saldo aldus IV2 ct. Het Burgerlijk Armbestuur droeg f 168.10 bij in de kosten voor de extra-riit- deeling aan de armen, die niet door het Comité konden worden teruggestort. Met dank aa,n den penningmeester, den heer J. Baken, werd de rekening goedgekeurd. Over de avondfeesten te Breezand en te Kleine Sluis schreven we reeds. De kinderfeesten worden op den offici- eelen feestdag des morgens in de zalen van de heeren Borst en Jonker gehouden. Het hoofdcomité stelde wederom ©en extra uitdeeling aan minderbedeelden voor op. Daarvoor zullen lijsten aangeboden wor den. Aan de kerkbesturen zal men vra gen dadeliik hij het bekend worden van het heugelijk nieuws de klokken te doen lui den en dit op den officieelen feestdag een paar malen te herhalen. Ook om, als voor 's-middags 6 uur de medcdeeling per radio of anderszins gedaan is, nog op dien avond een kerkdienst te houden en als dit tijd stip later valt, den kerkdienst op den of- ficieelen feestdag van 2—3 uur te houden Om kwart over drie zal dan in Veerburg receptie zijn, het officieele gedeelte van 't feest, waarvoor Pastoor Van der Eem aan gezocht wordt een feestrede te houden, ter wijl de middag verder waarschünlijk in denzelfden geest als het vorige jaar gevuld zal worden. BREEZAND AANBESTEDING. Hoor den heer Chr. Dekker, architect te Behagen werd gisteren alhier aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan den Zwarteweg, voor rekening van den heer Timmerman Pz. Er werd ingeschreven als volgt: N.V. Bouwbc-dr. H. Doorn, Den Helder f 4780.— K. Vcnema, Den Helder 4790. Reyers en Vlaming, id. 4064. P. Schouten, Breezand 5097. C. Kossen, Anna Paulowna 5274. K. Kreijger, Oudesluis 5392 J. Mosch, Breezand 5478. P. Broers, id. 5539. G. v. d. Wal, Den Helder 5650 Boomeyer, id. 5680.— Th. Boekei, Schagen 5710.— Gebr. Veeter. Schagerbrug 5800.— W. Giltjes, Broek op Langendijk 5889 C. de Geus, Den Helder 5893.— P. de Geus, Sint Maarten 6O60!— SLOOTDORP. Jongen loopt hersenschudding op. Door onoplettendheid is hier vanmorgen een ernstig auto-ongeluk gebeurd. In de richting Middenmeer reden twee auto's van de A.T.O. op behoorlijken af stand van elkaar. Uit de andere richting kwam een vracht auto, waarachter 2 wielrijders. Toen deze laatste vrachtauto en de wielrijders de eer ste A.T.O.-auto waren gepasseerd, keek één van de fietsers achterom. Zoodoende be merkte hij de tweede A.T.O.-auto niet en een aanrijding was dan ook onvermijdelijk. De fietser vloog met zijn hoofd tegen de voorruit van den vrachtauto; deze laatste geraakte, door dat de chauffeur zooveel mo gelijk den wielrijder trachtte te ontwijken ■n de sloot. Met een hersenschudding en een gebro ken arm werd 't slachloffer opgenomen en na door dr. Hoogkamer te zijn behandeld, naar ©en ziekenhuis vervoerd. Een tractor van de Cultuur Maatschappij heeft den A.T.O.-vrachtwagen, die zwaar was beschadigd, weer op den weg gezet. O. i. treft den chauffeur van die vracht- auto geen schuld. Veelzijdige en vruchtbare werk zaamheid als ingenieur, In de groote zaal van de Stads-Doe- len te Delft, is heden in een buiten gewone senaatsvergadering de ge denkdag van de Technische Hooge- schol herdacht, waarbij, onder zeer groote belangstelling, Prof. Dr. Ir. W. Th. Bahler, den directeur-gene raal van P.T.T., ir. M. H. Damme, promoveerde tot doctor honoris cau- sa, welke onderscheiding de senaat der Technische Hoogeschool ir. Dam me ter gelegenheid van deze dies viering heeft toegekend. Dr. ir. Bahler wees in een uitvoerige rede op de groote ontwikkeling, waartoe de heer Damme het P.T.T. bedrijf gebracht heeft. Op grond van zijn veelzijdige en vrucht- bare werkzaamheid als ingenieur in het al gemeen en in het bijzonder wegens zijn bui tengewone verdiensten als bevorderaar van de ontwikkeling, toepassing en organisatie van de electrische verbindingstechniek, ver klaarde spr. namens den Senaat der Tech nische Hoogeschool, ingevolge het besluit van 30 November 1937, Marinus Hendricus Damme tot doctor in de technische weten schap, met alle rechten, die door de wet of gewoonte aan dit doctoraat zijn verbonden honoris causa. Dr. Ir. M. H. Damme sprak daarop zijn dankbaarheid uit voor de bijzondere eer, hem te beurt gevallen. Tijdens de receptie, die op de eerepromotie volgde, kwamen zeer velen den nieuwen doc tor gelukwenschen. ZONDAG 9 JANUARI. Ned. Herv. Gemeente. Julianadorp, voorm. 10 uur, Ds. B. J. Os kamp, van Den Helder. Hippolytushoef, 's av. 7.30 u., Ds. Van Beek, Bevestiging kerkeraad. Anna Paulowna, vm. 10 uur., Ds. Vorstman, Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, vm. 10 uur. Ds. de Wilde, Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boot}. Nam. 3.30 uur. de heer Boon. The Star of Hope Mission. Julianadorp, 's av. 7 uur, de heer H. vaa Doorn, van Alkmaar. ALKMAAR, 7 Januari 1938 Aangevoerd 32 stapels zijnd© 57000 kg, Fabriekskaas kleine f 23 en Boerenkaas klei ne f 22 per 50 kg. Handel goed. ALKMAAR, 7 Jan. 1938. Op de heden gehouden Graanmarkt wa ren aanvoer en prijzen als volgt: 9 H.L. voertarwe 7.75; 10 II.L. rogge, prijs niet genoteerd; 46 H.L. gerst ƒ7, gerst chev. ƒ7-1" —ƒ8; 105 H.L. haver ƒ6.75—ƒ7.50; 22 H.L. boonen, w.o. bruine ƒ11ƒ13, citroen ƒ12— ƒ15, duiven ƒ9.50—ƒ9.75, witte f 24 en tuin- boonen ƒ7.25; 12 H.L. kanariezaad ƒ9.25: 2 H.L. karwijzaad ƒ23.20 en 35 H.L. erwten, w.o.: kleine groene ƒ8.25, grauwe f 23 en vale ƒ10—17.50 Totaal aanvoer 241 H-L, Allos per 100 kg. ALKMAAR, 7 Jan. 1938. Andijvie 2—4. appelen 4—8, Bloemendaler kool 1.80—2.80, bloemkool I 7—12. idem H 2—4, boerenkool 1.50—4. bieten 1—2.80, gele kool 1.202.50. groene kool 1.804. krop?'1) 1 4, knolselderie 23. peren 2.505, Pr('! I.503.90, peterselie 1.803.20. roode koel 2.20—7.20. selderie 1.60—2.60. spruiten 3— tomaten 2.40—10.40, uien 8—10.80, wortelen 3.30. boswortelen 3—8, witlof I 5—7.50, TI 3 "O4.50. ALKMAAR, 7 Jan. Kaasbeurs. KI. Edammer 40 plus, aan' bod 2950 stuks, verkocht 2750 stuks, pr"s f 9i_2^rrf) npr 5n Kfr Aanwezig 1 fabriek. NOnnDSCHARAVOUDE. 8 Jan. Hevel. 2.30; Bl. dito 3—3.10; uien 10-10.'0 drielingen 7.60-7.70; grove 9.80-10, peen •s--3.o0 kleine peen. 90— 1, kroten 3.80—3.9"; groene kool 1.60—2.60 gele kool 2—3.10; d, witte kool 2.10—3.40 De veiling duurt voort. BROF.K OP LANGENDIJK, 8 Jan. n ',e" 19 50. drielingen 7.508. grove 9 ,0—10.40, stek 5.30—5.40 peen 2.50—3.20, kleine peen 1.10-1 o0, roo(te koo] 2.90-0.5". gele kool 1.502.80, D. witte kool 1.30-3.», frpruitkool 6.20.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 10