Vreemdeling met 5 passen Duitschers afgunstig op Hollands koloniënrijkdom Kun je nog loopen, loop dan mee! Engelsche pers valt Japan aan De macht van een krantenbericht Door vlammen verrast IJzeren bak op het lichaam De aanhouding van de „Fukumaru" Dieselmotor in Russische fabriek ontploft Onderhoud van Rijkszeewerken en wegen in Noord-Holland De motorstoringen bij de KX*M* Ned. Vischkleinhandel wendt zich tot minister Ook bezat hij een zwart geweten De Amsterdamsehe politie pikte hem op. De vreemdelingenpolitie te Amsterdam keeft dezer dagen in een groot hotel aldaar een man gearresteerd, die daar onder den naam Samuel Wickersham Schubert logeer de en die niert kon betalen. Op dezelfde wij ze heeft hij in vele groote hotels in de hoofd steden van Europa gelogeerd. Hij wordt ver dacht van zwendelpraktijken. De allures van een rijk man. Zoo had hij bijvoorbeeld bij een juweliers- firma te Londen een ring gekocht voor 650 pond en zonder te betalen was hij vertrok ken. Namens een firma is door mr. F. A. Kokosky beslag gelegd op een aantal kost bare Perzische kleeden, die door den man in de hoofdstad waren opgeslagen in een pakhuis. Naar zijn zeggen had hij deze klee den reeds ten geschenke gegeven aan zijn verloofde, in wier gezelschap hij in dat ho tel vertoefde en waar Wickersham haar door liet gaan voor zijn secretaresse. De man werd in het bezit gevon den van niet minder dan vijf pas een, waar onder een Duitsche en Luxemburgsche en een Engelsohe, benevens een insc h ri j v i ngsbe wij s van België. Het mee rondeel was ver- loopen. Er wordt nu een onderzoek ingesteld naar de echtheid van deze papieren. Wickersham is in 1884 te Münohen gebo den en heette toen Weickersham. Later ver bleef hij langen tijd in Amerika en Enge-' land. Toen veranderde hij zijn naam in .Wickersham en voegde er Schubert bij. Er wordt door den Vreemdelingendienst onderzocht, of hij in Holland strafbare fei ten heeft gepleegd, behalve dan het zon der betalen logeeren in een hotel. Zoo niet, dan zal hij waarschijnlijk over de grens worden gezet als ongewenschte vreemdeling. Aanbesteding. De hoofdingenieur-directeur van den Rijks waterstaat te Haarlem heeft gisteren aan besteed: Ten le: Het onderhoud van de Rijkszee werken, buitenduinen en rijks/havenwerken op Vlieland, gedurende 1938. Laagste inschrijver (miet het gebruik van een willekeurige steenslag) O. Bosker te Wieringen voor f 24.940. Laagste inschrijver met gebruik van Ne derlandsche steenslag I. C. Kooyman te Harlingen voor f 24.950. Ten 2e: het onderhoud van de Pettemer zeewering gedurende 1938,. Het laagst werd ingeschreven door C. de Wit te Alkmaar voor f 26.640. Ten 3e: het onderhoud van de rijkswegen in de provincie Noord-Holland gedurende 1938 en 1939 in drie perceelen. Eenige inschrijf ster: Fa. wed. H. van Driel te Koudekerk a. d. Rijn voor f 47.536. Felle brand in een woonhuis te Deventer. -Vrouw des huizes raakte bewusteloos. Een felle brand heeft gisterenmorgen het wonhuis van de familie Meyerink aan den Rielerweg te Deventer geheel in asch gelegd Het vuur is veroorzaakt door vonken uit de kachel, welke in de benedenwoonkamer stond. Bij het uitbreken van den brand, la gen de bewoners nog te bed. Zij moesten zich in nachtgewaad in veiligheid brengen en zijn bij buren ondergebracht. De vrouw is, waarschijnlijk door den schrik, zoodra zij zich buiten de brandende woning bevond, bewusteloos neergevallen. De vlammen grepen fel om zich heen en weldra had het vuur zich aan de bovenver dieping medegedeeld. De brandweer te Deventer rukte met al haar materiaal uit, doch kon niet verhinde ren, dat het woonhuis totaal werd verteerd. Een hond is in de vlammen omgekomen. Huis en inboedel waren verzekerd. Geen reden tot ongerustheid. Omtrent de herhaalde motorstoringen, welke zich bij de K.L.M.-vliegtuigen thans Voordoen deelt de N.R.Crt. het volgende mede: De technische dienst van de K.L.M. te Schiphol ontdekte bij revisie een klein en onbeduidend mankement, dat nog geen aanleiding heeft gege ven tot breuk, doch waarbij de mo gelijkheid van breuk zich zou kun nen voordoen. Onmiddellijk is toen aan alle gezagvoerders van de be treffende toestellen opdracht gege ven dit onderdeel te verwisselen en onder geen voorwaarde verder te vliegen voordat de motoren geheel in orde zijn. Voorzoover dit onderdeel in reserve an> boord was, kon herstelling ter plaatse wor den verricht, in andere gevallen moet op toezendipg worden gewacht. In geen enkel opzicht bestaat er reden tot ongerustheid of vrees. NEDERLAND'» MEEST UITGE STREKTE GEMEENTE ZONDER VERVOERMIDDEL - RUZIE TUS- SCHEN GEMEENTE EN BUSEX- PLOITANTEN. Een-twee, een-tweelinks rechts, links rechts! In Apeldoorn, Neerland's meest uitgestrekte gemeente loopt men! Men loopt er 's morgens, men loopt er 's middags en men loopt er 's avonds. Of men oud of jong is, mager of corpulent, het is volkomen onverschillig want men moet meeloopen, of men wil of niet! Een-twee, een-twee klinkt het in Apel doorn's straten. Men hoort er de zware stap pen van den arbeider, de gehaaste schreden van den handelsreiziger, de dribbelpasjes van het bakvischje en het moeizame geslcn- ter van de winkelende huisvrouw. Geheel Apeldoorn loopt van den vroegen morgen tot den laten avond! Is Apeldoorn in massale training voor de vierdaagsche? Wordt het Veluwsche Haagje de sportiefste ge meente ter wereld? Neen, de feiten zijn heel wat nuchterder. Wat toch is het geval? Dat loopen te Apel doorn geschiedt allerminst vrijwillig. De Apeldoorners zijn wel gedwongen te loopen, wantNeerland's grootste gemeente bezit op het oogenblik geen enkel lokaal commu nicatiemiddel! De busdienst, welke de pas sagiers sinds April 1935 in een korte spanne tijds voor het luttele bedrag van 6 centen naar de verst verwijderde punten van de gemeente bracht heeft sinds 1 Januari j.1. opgehouden te bestaan. Kwesties. Reeds vanaf het eerste oogenblik, dat de firma Robart deze diensten exploiteerde, bo terde het allerminst tusschen exploitanten en gemeente. Er ontstonden herhaaldelijk kleine kibbelpartijtjes, zooals over een kwes tie van het al of niet laten rijden van een schoolbus, het verleenen van een eventueele subsidie enz. In de laatste jaren ging er geen Om meer aan- en invoer van Deensche en Noorsche visch ge vraagd. Het hoofdbestuur van den Nederlandschen Bond van Kleinhandelaren in het VLsch- en Haringbedrijf heeft een schrijven gezonden aan den Minister van Economische Zaken, waarin het er op aan dringt de grenzen van ons land meer open te stellen voor aan- en invoer van Deensche en Noorsche visch, zoolang de actie in het visscherijbedrijf te IJmuiden voortduurt De daaruit voortko mende grootere vischaanvoer zou de visch- voorziening gunstig beïnvloeden en den Ne- derlandschen vischkleinhandel ten goede komen. Ernstig ongeval te Amsterdam. Bij het bouwen van een ketelhuis op het terrein van de Centrale Noord te Amster dam 'heeft zich gisterenmorgen een vrij ernstig ongeval voorgedaan. Een stalen touwdraad, welke een Ijzeren bak met den vasten grond verbindt, brak, waardoor de bak omviel. Een chauffeur kreeg het gevaarte op zich, waardoor hij zijn rechterdij been brak en een ernstige hoofdwonde opliep. De G.G.D. heeft den man naar het O.L.V. Gasthuis vervoerd. CHINEESCHE SCHEEPVAART LAM GELEGD. De verliezen welke de Chineesche scheep vaartmaatschappijen in Sjanghai door de vijandelijkheden hebben geleden, worden door scheepvaartkringen geschat op 20 mil- lioen Joean. Voor de totale Chineesche scheepvaart wordt het verlies geraamd op 50 miliioen joean. Zooals bekend zijn de Chineezien in tegenstelling met de buitenlandsche maat schappijen, tengevolge van de Japansche blokkade geheel uit de scheepvaart verdron gen. ONZE OOST. Het schip trachtte over riffen heen te ontsnappen. Naar de N. R. Ct nader verneemt inzake het opbrengen van de „Fukuimaru" werd dit schip op 4 Januari te 7 uur des mor gens, ten westen van het eiland Lucipara op korten afstand van het land. visschen- de aangetroffen. (Lucipara ligt nabij de Palembangsche Benedenlanden, residentie Palembang). Bij de ontdekking van het vaartuig door de „Valk", liet de „Fuku- maru" haar netten schieten en trachtte over de riffen heen te ontsnappen en zich achter het eiland te verschuilen. De „Valk" en een motorsloep achtervolgden het Ja- nansche schip, dat de seinen om te stoppen negeerde. De „Fukumam" kon tenslotte •vorden aangehouden, nadat het schip door nen karabijnschot tot stoppen was gesom meerd. Het Japansche vaartuig voerde geen vlag. had geen zeepas en evenmin een vischvergunning. raadsvergadering voorbij of de firma Robart kwam ter sprake. En thans loopt Apeldoorn, omdat het te goedkoop rijden wilde! Vooral het af en aan rijden der taxi's was de firma Robart een doorn in het oog. In haar contract met de gemeente was uitdrukkelijk bepaald, dat er in de gemeente Apeldoorn een snorders- verbod gehandhaafd zou blijven. De firma Robart was van meening, dat de gemeente met dit snordersverbod de hand lichtte en de verhouding tusschen de beide contrac tanten werd met den dag slechter. Binnens kamers maakte men elkaar hevige verwij ten. maarde bassen vervoerden een miliioen passagiers in een half jaar tijds! De kruik gaat net zoo lang te water, tot zij breekt en die breuk ontstond, toen er op 15 Februari een nieuwe wettelijke re geling in het leven werd geroepen inzake het personenvervoer: het Reglement Auto vervoer (RAP). Voor Apeldoorn zou dit leiden tot „voetvervoer". WanJ het is in de eerste plaats deze regeling, die oorzaak is, dat Apeldoorn's straten thans zoo druk bevolkt zijn met voetgangers. Daar gaan ze, de tien, honderd, ja vele duizenden voetgangers, tenzij hun beurzen dermate gevuld zijn, dat zij een taxi kun nen bekostigen. Dan kunnen zij gebruik maken van dezelfde taxi, die oorzaak is geworden van alle ellende. De nieuwe re geling toch schreef voor het taxibedrijf gemeentelijke vergunningen voor en naar het oordeel van de firma Robart is het gemeentebestuur van Apeldoorn hiermede te kwistig geweest. De taxibedrijven met vergunning konden naar hartelust snor ren, zeer ten ongerieve van de busexploi- tante, die zulks in strijd achtte met het contract. De zaak werd aanhangig gemaakt bij de Rechtbank te Zutfen en deze heeft na ingewonnen ad'vies bij een arbitrage commissie. het contract nietig verklaard. Hiermede werd geheel Apeldoorn tot drie maanden loopen veroordeeld! Drie maanden lang zal Apeldoorn geheel zonder communi catiemiddel zijn, want de onderhandelin gen, welke het gemeentebestuur thans voert, zullen vermoedelijk niet voor April tot practische resultaten leiden en de fir ma Robart is niet van zins haar houding te wijzigen. Een, twee, een, twee links', rechts, links, rechts! Daar gaan ze, de arme Apel doorners. Wandelingen van eenige uren wachten hen. Men loopt naar den kapper, naar kantoor naar het station. Kun je nog loopen, loop dan mee zoo luidt het parool voorlooplg te Apeldoorn. Japan heeft niet het recht zich te mengen in de handelsonder nemingen in de Int. nederzetting Nadat de Britsche pers de laatste dagen blijkbaar om geen olie op het vuur te werpen, zeer gereserveerd is gebleven in haar commentaren op de gebeurtenissen in het Verre Oosten, heeft thans de „Times" in een hoofdartikel gewezen op de vast beraden houding van de westelijke mogend heden in de verdediging van hun rechten te Sjanghai. Het einde van wat de Japan sche woordvoerder dezer dagen „een hei lige oorlog" noemde, is nog niet in zicht, het is niet mogelijk het einde van het tijdperk van wrijving tusschen Japan en de westelijke mogendheden vast te stellen. Wel gaf Japan aan de Vereenigde Staten en Engeland de formeele verzekering van het eerbiedigen van hun rechten van andere mogendhe den, wel heeft na het incident van de „Panay" zich geen nieuw sensa tioneel incident voorgedaan, doch de onredelijke houding van de Japan sche autoriteiten en het instellen van een Japansche censuur bij de telegraaf-maatschappijen. vormen een duidelijke ontkenning, zoowel naar den geest als naar de letter van de Japansche verzekeringen. Japan heeft, aldus het blad, niet het recht zich te mengen in de handelsondernemingen in de internationale nederzetting. Ook zijn de Japansche pogingen om de autoriteiten van de nederzetting te dwingen het Japan sche element in het bestuur en de politie van de nederzetting te vergrooten onge grond. De internationale en de Fransche ne derzettingen zijn eilandjes in het gebied, waar Japan meester is, doch het bijzondere statuut van de nederzettingen wordt niet gewijzigd door de Japansche militaire actie. Bovendien, zelfs al zou de ge meenteraad van de nederzetting de Japansche eischen willen inwilligen, dan zal hij dit nog alleen doen met toestemming van de mogendheden, die het verdrag hebben ondertee kend, veertien mogendheden, met wie Japan in vrede leeft, hebben stem in het kapittel. Bestaat in Japan wel een auto riteit? Vervolgens wijst het blad erop, dat de jongste incidenten Tokio hebben doen be grijpen, dat voorzichtig moet worden gehan deld ten aanzien van de groote westelijke mogendheden. Het blad vestigt er vervol gens de aandacht op, dat men niet kan re kenen op de gehoorzaamheid van de plaat selijke Japansche autoriteiten aan de Janan- sche regeering, noch op de gehoorzaamheid van de subalterne officieren aan hun chefs en het hlad vraagt zich af of in .Tanan wel een autoriteit bestaat, behalve de keizer, die in staat is het vraagstuk op te lossen. FRANCO VIERT DRIEKONINGEN. Op den avond van het Driekoningenfeest heeft generaal Franco een diner doen aan richten, waaraan de Duitsche en de Italiaan- sche gezant, de bij Franco's regeering ge accrediteerde zaakgelastigden, alsmede de diplomatieke agenten deelnamen. Tijdens den maaltijd werden Duitsche. Ifaliaansche, Japansche en Spaansche volksliederen voor gedragen. Restauratie van een toren in het Fransche stadje Tonrs, welke nog dateert nlt den tijd van Karei de Groote. Waf de overzeesche gewesten in het laadje brengen én... wat zij Nederland kostten/ F. M. Hübner, de Haagsche berichtgever van de „Mongenpost" te Berlijn, het groote volksblad, schrijft in zijn blad een opstel: „Wat koloniën inbrengen" en „Hollands rijkdom komt uiit Indië." De toon van dit artikel is, dunkt ons, niet geschikt, de toenadering tusschen het Ne- derlandsche en het Duitsche volk te bevor deren. De heer Hübner wijst op de uitge strektheid en de rijkdom van het Neder landsch koloniaal bezit. Hierin komen reeds enkele onjuistheden voor, o.a. dat de bui tenbezittingen Borneo, Nieuw-Guinea, Cele bes en Timor zijn, terwijl de andere klei ne Soenda-eilanden, zelfs Bali en de Moluk- ken vergeten zijn. Ook de opsomming van de grondstoffen, die Nederlandsch-Indië voortbrengt, is niet in orde. Maar dit zijn kleinigheden. Ernstiger zijn onze bezwaren tegen het zinnetje: „Jaar in jaar Uit hebben de Hol landers alles, wat zij in het land vonden, naar Nederlandsche en an dere havens verscheept, en de con tante waarde ervan in hun bank huizen in Amsterdam, Den Haag en Rotterdam ondergebracht. Jaar in jaar uit hebben zij uit deze winsten hun eigen land beha- gelijk ingericht. Tot voor ongeveer 50 jaar kon Holland zelfs het te- kortrop zijn begrooting uit de over schotten der koloniën dekken." In een ander gedeelte van het opstel wordt er dan terecht op gewezen, hoeveel Nederlanders voordeel van Nederlandsch-In dië hebben: de scheepvaartmaatschappijen, de spoorwegen, de trammaatsohappijen, thans weer de luchtvaartmaatschappijen, de import- en exporthuizen; de zeelieden, de kantoorbedienden, de ambtenaren, enz. De Staat heeft hiervan zijn voordeel in den vorm van belastingen. Zoo is, besluit de schr., Nederland sedert eeuwen op de schatten van zijn koloniën aangewezen; zonder deze koloniën was Ne derland nimmer in staat geweest, het leven zoo behagelijk in te richten, een leven zoo welgesteld en op zoo n hoog besoéMvtogs- peil staande. Bovendien beteek en de hst ko loniaal bezit voor Nederland een groote moreele winst. Immers, Holland komt als koloniale mogendheid direct na Engeland en Frankrijk. Dank zij de koloniën heeft Nederland ook een wereldblik, meent dé schr. Waarmee wij het volmaakt eens «ijn. De schrijver vergeet iets. Van het beschavingswerk, door de Ne derlanders in Nederlandsch-Indië verricht, leest men in het artikel echter geen letter. Er wordt niet op gewezen, dat dank zij het Nederlandsch bewind het sterftecijfer ver bazend laag werd. Er staat ook nergens in het artikel te lezen, dat de Hollanders zich als kolonisators „bewahrt" hebben. Ook wordt vergeten, dat er niet alleen Neder landsch kapitaal, Nederlandsche onderne mingsgeest en Nederlandsch zakentalent voor noodig was, om Indië tot een economi sche macht te maken, maar ook volharding en hersenen, om b.v. van de Sumatna-ta- bakscultuur dat te maken, wat ervan ge worden is. Van de schitterende prestaties van het proefstation voor de Java-suiker-irn dustrie en zijn nieuwe suikersoorten wordt met geen letter gerept En ten slotte wordt vergeten, dat Nederland in Nederlandsch- Indië steeds het stelsel van de open deur handhaafde, en dat ieder buitenlander in Nederlandsch-Indië dezelfde rechten geniet als de Nederlanders, zoodat er zelfs enkele culturen zijn, waar het niet-Nederlandsche belang grooter is dan het Nederlandsche. Waarbij opgemerkt had kunnen worden, dat er ook verschillende groote cultuur-maat schappijen in Nederlandsch-Indië werkzaam zijn, waarbij het Duitsche kapitaal de oveiv hand heeft Een opstel als van de „Morgenpoet" wekt bij de Duitschers gevoelens van afgunst op. Vele Nederlanders betreuren het, dat Duitschland in 1919 zijn koloniaal bezit ver loren heeft en zien in, dat de oplossing van het Duitsche koloniale vraagstuk ten zeerv ste zou bijdragen tot den wereldvrede. Maar een opstel als dat van den heer Hübner brengt deze oplossing niet nader. In tegen, deel, het opstel had beter ongeschreven kun. nen zijn gebleven. Dynamiet binnengesmokkeld, aegj Ogpu. De „Daily Express" verneemt uit Warschau dat in een machinefabriek te Leningrad drie ingenieurs en twee arbeiders werden gedood, terwijl achttien anderen werden ge wond toen een motor ontplofte. Het ongeluk leidde tot de arrestatie van 34 kameraden. De ontplofte machine was een Dieselmo tor, bestemd voor het slagschip Kirov. Er werd proefgedraaid. Plotseling weerklonk een luide slag, menschen stoven haar alle kanten, een deel van de fabriek viel in puin. De Ogpu (geheime politie) welke onmid dellijk werd opgeroepen sloot alle deuren en begon het onderzoek, dat, naar wordt be weerd, heeft uitgewezen, dat de explosie werd veroorzaakt door dynamiet, dat de fa briek is binnengesmokkeld. Toen de deuren van de fabriek na het on derzoek, dat tien uur duurde, weer werden geopend, zag men hoe 8 ingenieurs en 26 arbeiders, omringd door een gewapende macht met de bajonet op het geweer, naar de Ogpu-gevangenis werden gebracht. HITLER LAAT DRIE VIJANDEN DOODEN, De door het Berlijnsche Militair Gerechts hof tegen Josef Starck uit Keulen en Otto de Wolff uit Militsch wegens landverraad uitgesproken doodvonnissen zijn gistermor gen voltrokken. Ook is het doodvonnis we gens landverraad voltrokken over Herbert Gajewski uit Schneidemuehl. Te zwaar veroordeelde werd vrij gelaten. In het bekende Engelsche blad de „Daily Express" schrijft zekere „Pop" Wright ei ken dag z.g. „human stories", letterlijk: menschelijke geschiedenissen, waarin merk waardige voorvallen en belevenissen van de meest uiteenloopende soort worden be handeld. Een van deze geschiedenissen is oorzaak geweest, dat een in Amerika on schuldig veroordeelde, die in de gevangenis zuchtte, zijn vrijheid herkreeg. Dezer dagen kwam de man overgelukkig op de redac- tiebureaux van de „Daily Express" om Wright te bedanken. Het was in November 1935, dat Charlie Evans, een 40-jarige Londensche arbeider in de Dannemora-gevangenis bij New-York het „Siberië" van de Amerikaansche gevan genissen een brief schreef aan „Pop" Wright, waarin hij vertelde, dat hij tien jaar had uitgezeten van een vonnis van 40 jaar tuchthuisstraf voor een overval. „Pop" Wright vertelde de geschiedenis in. de Daily Express. De gevangenisdirecteur zag het verhaal, invloedrijke Amerikanen zagen het ook. Evans' zaak werd weer op gerakeld. Bijna twee jaar gingen voorbij, toen werd zijn vonnis herzien. Hij werd uit de gevangenis ontslagen en het land uitgezet. Overval voor 17.50. Twaalf iaar geleden was Evans arbeider in Pennsvlvanië, maar gedreven door wan hoop, omdat zijn vrouw en kinderen bijna stierven van honger, gaf hij zijn betrek king op en ging naar New York, vastbe sloten een rijke oude huiseigenaar te be- rooven. Hij overviel een man in diens win kel. wist slechts f 7.50 te bemachtigen en vluchtte -- in de armen van een politie agent. Twee dagen tevoren was een politie agent doodgeschoten, een van de daders werd gevangen genomen, de beschrijving van de tweede klopte met het uiterlijk van Evans. Hij had geen alibi. „Drie keer paste de politie de „derde graad" op mij toe en sloeg mij meedoogen- loos om te trachten mij de moord te doen bekennen. De man, dien men gevangen had genomen zwoer, dat hij me niet kende, maar men wilde hem niet gelooven. Ik hoop, dat geen andere onschuldige ooit zoo heeft ge leden als ik toen deed." Evans werd tot 40 jaar tuchthuis veroor deeld wegens zware berooving en naar Sing Sing gezonden. „Dat is een fijne gevangenis. Schoone en groote, luchtige cellen, waar je als een heer in leeft. Je kunt er alles koopen, zoolang je geld hebt, er is radio in de cellen en de cipiers zijn vriendelijke menschen, Drie werden krankzinnig. Het groote gebouw staat vlak bij New York, zoodat er altijd bezoekers zijn. Ik bleef er drie maanden. „Toen brachten ze me naar Danne- mora, de verschrikkelijkste plaats, die een mensch zich kan voorstellen. Geen dekens, geen matrassen, geen hygiënische verzorging. Bij gevolg zijn de cellen ongelooflijk smerig. De cipiers beroemen zichzelf erop ruw te zijn, en niemand, die er nooit binnen is geweest zou de kwellingen gelooven die men daar moet ver duren. Drie mannen, die met mij in Wn cel zaten werden gek van de aanhoudende mis handeling." Daarop schreef F.vans naar „Pop" Wright. Toen de bewaker hoorde van de beroering, welke de geschiedenis veroorzaakte, deed hij Evans verwijten en dreigde de voorrech ten, welke deze nog had, in te zullen trek ken. Maar invloedrijke machten waren er aan het werk. Hoewel Evans niet opnieuw mocht schrijven werd hij met meer consideratie be handeld. Bijna twee jaar later liet de directeur Evans roepen en deelde hem mee, dat hij vrij was, maar Amerika moest verlaten en er nooit weer mocht fprugkeeren. Zoo hielp een klein krantenartikeltje een onschuldig veroordeelde uit de gevangenis.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 15