De doktoren, die Prinses Juliana bij stand zullen verleenen De landsverdediging gaat het geheele volk aan Ontploffing op Staatsmijn „Maurits" Japansche gezant in China op punt van heengaan? Hollandsch piloot door Taart met pijnlijke verrassing Een planeet kwam Julius Barmat in Muiderberg begraven KX,M,~lijn op Indië steeds drukker Uit het ijs bij Urk bevrijd Oorlogsverklaring nog niet noodig geacht Censuur op persfelerrammen Amerikaansche film mij. geëerd Hitier naar den Paus? Nazi's overvallen skiërs Alleen op een verlaten eiland Hef drijvende poolsfafion Vliegtuig met autoriteiten neergestort Britsche stap te Berlijn recht op onze aarde af Manoeuvres op de Philippijnen TUINHOEKJE Uit onze omgeving Hinderlijke nieuwsgierigheid van het publiek. De beide doktoren, die H. K. H. Prinses Juliana in de komende blij de dagen bijstand zullen verleenen, hebben hun intrek in Soestdijk geno men. De belangstelling van het Ne- derlandsche volk, dat zoozeer mee leeft met de blijde gebeurtenis in het Koninklijk Gezin, gaat ook in be langrijke mate uit naar deze beide doktoren, dr. C. L. de Jongh en dr. J. de Groot. Zelfs is deze belangstel ling in den laatsten tijd bepaald hin derlijk. Bij beide geneesheeren staat de telefoon niet stil. Regelmatig in formeert het publiek of dokter nog in Den Haag is. Toen dezer dagen dr". De Jongh zijn wo ning aan de Groot Hertoginnelaan te Den Haag verlibt, stond er een leger fotografen opgesteld en slechts door diep in zijn kraag weg te buiken, wist hij zich aan al te onbe scheiden lenzen te onttrekken. Dr. De Jongh is \yars van uiterlijk vertoon. Hij staat be- kejid als een voortreffelijk geneesheer, die ^ifch geheel aan zijn roeping wijdt. Reeds als student te Amsterdam vielen zijn plichtbe trachting en toewijding op. Te Leiden promoveerde dr. de Jongh bij prof. Einthoven bij wien hij tevens eenigen tijd assistent was. Daarna vestigde hij zich gynaecoloog in de residentie, waar hij thans eerste geneesheer is aan het gemeentelijk ziekenhuis. In den loop de jaren zijn er van de hand an dr. de Jongh in binnen- en buitenlandsche tijdschriften verscheidene zeer belangwekkende publicaties versche nen. Voort-s heeft dr. de Jongh een methode uitgedacht voor het bepalen van de hoe veelheid bloedsuiker, welke methode thans veel toepassing vindt. De waardeering voor dr. de Jongh's kunde komt het best tot uiting in het feit, dat hij reeds jaren lang aan het hof geneeskundigen bijstand ver leent. De accoucheur hij de a.s. blijde gebeur tenis is dr. J. de Groot, practiseerend vrou wenarts. Dr. de Groot is 12 Februari 1881 te Rotterdam geboren. Na te Schiedam gym nasiaal onderwijs te hebben genoten heeft 3iij te Utrecht medicijnen gestudeerd. Na be ëindiging van zijn studie maakte dr. de ■Groot een reis van drie jaar naar Oost- en West-Indië en New-York, voornamelijk voor het verkrijgen van een ruime algemeene ontwikkeling. Na zijn terugkeer in Nederland was dr. 'de Groot gedurende drie jaren assistent op het Wilhelminaziekenhuis bij prof. Treub en dr. van Kampen, teneinde de voor den ac coucheur noodzakelijke chirurgische kennis te verwerven. Daarna was hij, eveneens voor den tijd van drie iaar. assistent bij prof. Kouwer, die in 1909 Koningin Wilhelmina verlos kundigen bijstand had verleend. Inmiddels was dr. de Groot reeds gepromoveerd bij Prof. de Vries op een proefschrift, getiteld: De op ontsteking berustende darmvernau wingen en een verband met sypbilis. In 1916 vestigde dr. de Groot zich te Den Haag. waar hij thans een zeer drukke prak- tiik heeft. Hö is tevens verbonden aan bet diaconessehuis Rronovo. van welk buis. zooals bekend ook de beide verpleegsters, zuster Vermeer en zuster Boonstra afkom stig zijn. Voorts is dr. de Groot sinds 1980 directeur van de F.mma-kliniek. Ook van de hand van dr. de Groot zijn in binnen- en buitenlandsche tijdschriften verscheidene publicaties verschenen. Ziin vermaardheid is ook tot het buitenland door<*e»t»v»n.crnTi want Duitschland heeft hem onderschei den met het Roode Kruis 2e klasse, terwijl hij bovendien correspondeerend lid is van de Société d'Obstetrie et de Gynécologie. Taak van het Nationaal Jongeren- verbond groeide nit. Rede van oud-Iuit.-generaal Jhr. W. Röell. - In „Roval" te Arnhem heeft de oud commandant van het veldleger, luitenant- generaal b.d. Jhr. W. Röell. voor het Na tionaal Jongerenverbond. dat daar zijn tweede lustrum herdacht, een rede gehou den, getiteld „Het Nationaal Jongerenver bond en de Nederlandsche volkskracht Er is aldus spr. een zeer bij zondere evolutie waar te nemen t.a. v. hetgeen ons. beproefde nationalen en Oranjemannen, na aan het hart ligt. Toen u in 1925 hier te Arn hem uw wieg gevonden hebt. toen was het wachtwoord strijd tegen de faitisme en eenzijdige ontwanening. zoowel in naam als in daad is uw werk van eenzijdig anti-defaitistisch gegroeid tot geheel nationaal met een zeer sterken inslag naar vol ledige weerbaarheid van ons volk. Steeds meer vindt, aldus snr., het besef in gang, dat de landsverdediging het geheele volk aangaat en dus zeker met is, iets wat a|Helaasawordt er in" ons tijdsgewricht te veel geschermd met het woord democratie en als men dan vraagrt wat bedoelt gij daar mede? hoort men nooit iets positiefs, alleen tegenstellingen tot andere dingen. Er groeit, aldus spr.. iets anders, iets cosmisch-nationaals, waaiin e waarde van den arbeid in onderlin ge samenwerking van ons k'eine menschen, in eeuwigheidslicht be zien, steeds geheel tot haar recht komt. Spr. betoogde voorts, dat ziekelijk pacifis me het grootste oorlogsgevaar is. ITot is dip mystieke volkskracht, thans gesymboliseerd in het godsvruchtige en wijze beleid onzer Koningin, die ons hoop geef -,-cxcvr toekomst, besloot spr. Twee arbeiders gewond. Door onbekende oorzaak is Zaterdag avond omstreeks kwart voor zeven een ontploffing geschied in de co- kesfabriek van het stikstofbindings- bedrijf van de staatsmijn „Maurits" Het gevolg van deze ontploffing was, dat het gas. dat door de cokes ovens ten behoeve van het stikstof- bindingsbedrijf en voor levering aan gemeenten wordt geproduceerd de fabriek instroomde, waar het door het personeel met fakkels werd aangestoken en aldus vernie tigd. Binnen enkele minuten was de brandweer der cokesfabriek ter plaatse. Deze was spoedig den brand, die in het gebouw ten gevolge van de explosie ontstaan was, mees ter. Twee arbeiders kregen brandwonden, de een van zeer lichten, de ander van eenigszins ernstiger aard. Laatstgenoemde is ter verpleging opgenomen in het Sint Jozefziekenhuis te Heerlen. De voorziening van gas aan de gemeen ten en aan de aangesloten bedrijven onder vond geen stagnatie. Aan den Parijschen trein, die te 11.09 uur gisterenmorgen aan het Centraal Station te Amsterdam arriveerde, was een wagon ge haakt, waarin zich het stoffelijk overschot van den dezer dagen te Brussel overleden bankier Julius Barmat bevond. De kist werd overgebracht naar het rei nigingshuis van het Nieuw Israelietisch zie kenhuis aan de Nieuwe Kerkstraat te Am sterdam, waarna in den namiddag in alle soberheid de teraardebestelling geschiedde op de Israelietische Begraafplaats te Mui derberg. Te half twee vertrok de lijkstoet van het reinigingshuis. Eenige tientallen personen, voornamelijk familieleden, woon den de plechtigheid op de begraafplaats bij, waarbij rabbijn dr. M. de Hondt een korte predicatie hield. Hierna werd hot stoffelijk overschot bijgezet. De vervoerresultaten over 1937 van de K.L.M.-dienst Amsterdam—Batavia, toonen aan, dat het postvervoer de grootste stijging vertoont met 65V2 terwijl het passagiers vervoer met 41,3% (vorig jaar 68,3%) toenam en het goederenvervoer met 44.3% (v. j. 55 Beurtschip „IJsselstroom" na moeilijken tocht in veilige ha ven. Het beurtschip „IJsselstroom", dat den beurtdienst UrkAmsterdam onderhoudt heeft den geheelcn nacht van Vrijdag op Zaterdag in het ijs bekneld gezeten. De U.K. 1. schipper J. Molenaar en de U.K. 141, schipper Hessel Snoek hebben Zaterdag morgen met een botter de haven verlaten en na een moeilijken tocht de „IJssel stroom" behouden in de haven gebracht. De „IJsselstroom' heeft motorschade. WEL NIEUW OFFENSIEF IN VOORBEREIDING. In welingelichte kringen te Tokio verluidt, dat vandaag de Japansche ambassadeur Kawagoe, uit China zal worden teruggeroepen. Men verklaart dit als een antwoord op de vijandige houding van China. Ook zou verband gelegd moeten worden met de erken ning van de nieuwe voorloopige re geering van China door Japan, wel ke binnenkort zou geschieden. Voorts wordt verklaard, dat een terugroe ping van Kawagoe niet noodzakelijk door een oorlogsverklaring zou worden gevolgd. De Japanneezen hellen er toe over de re geering van Tsjang Kai Sjok nog slechts als een plaatselijk bestuur te beschouwen. Waar nemers zijn echter van meening, dat beraad slagingen gisteren te Tokio gehouden, betrek king hebben gehad op de hervatting van een krachtige campagne tegen de Chineesche le gers. De Japansche regecring zou overwegen een opmarsch in te zetten naar Hankau en Tsjoengkinsr en misschien naar Kanton. De ernst van dit besluit blijkt uit het voornemen van het kabinet om den keizer te verzoeken een keizerlijke conferentie bijeen te roenen om de genomen maatregelen ter voortzetting van den strijd van kracht te doen worden. Geen berechten meer, terlke voor Japanners nadeeliq zijn. De woordvoerder van de Japansche am bassade te Sjanghai verklaarde aan de jour nalisten, dat de Japansche autoriteiten bin nenkort een regpling zullen treffen voor den censuur op voor het buitenland bestemde perstelagrommen. Hij voegde hieraan toe dat de Janansehe censuur alle telegrammen zal tegenhouden, welke de Japansche mi litaire verrichtingen kunnen schaden of den Japansclien belangen nadeel kunnen berok kenen. Robert Taylor. die door den K.L.M.-gezagvoerder Duimelaar veilig vervoerd werd, ii de Me tro Goldwyn Mayer millioenen waardl Toen in November jl. de Amerikaansche filmster Robert Taylor een bezoek aan eeni ge hoofdsteden in West-Europa bracht, heeft zijn maatschappij, de Metro Goldwyn, hem de beschikking gegeven over een speciaal daarvoor bij de K.L.M. gecharterd Douglas- verkeersvliegtuig, dat men voor deze gele genheid tijdelijk had gedoopt tot „Robert Taylor Express". Duimelaar, die gezagvoerder van de Ro bert Taylor Express was, had het bijzonder vertrouwen van de Europeesche en Ameri kaansche managers der Metro Goldwyn Mayer gewonnen door op een dag, toen Kopenhagen dicht van de mist was en een der Amerikanen beslist daarheen moest en meende dit op Amerikaansche wijze ten koste van alles gedaan te kunnen krijgen, op nuchtere Hollandsche Wijze had ver klaard, dat dit niet ging en dan ook pas den volgenden dag was gestart. De M.G.M. besloot Duimelaar voor het vlotte verloop van Robert Taylor's reis te eeren, door hem het hoogste onderscheidings- teeken toe te kennen, dat de maatschappij in zeer gering aantal slechts verleent aan employé's, die haar zeer bijzondere diensten hebben bewezen. Het is een klein zilveren speldje met het devies „Ars Gratia Artis". In een intieme bijeenkomst op Schiphol heeft de publiciteitschef der Metro Goldwyn in Nederland, dr. H. Scholte, Zaterdagmiddag dit insigne aan Duimelaar uitgereikt, er op wijzende, dat dit de eerste maal was, dat ie mand buiten het bedrijf deze onderscheiding kreeg, en dat Robert Taylor, dien Duimelaar zoo veilig vervoerd had, voor de maatschap pij een zakelijk belang van millioenen ver tegenwoordigde. Verzoening met het een mogelijk gevolg. Vaticaan Volgens den Romeinschën cor respondent van de Temps, zegt de N.R.Crt., wijst alles er op, dat Hitier niet alleen als Führer, maar als staatshoofd naar Rome komt. In dat geval noopt, volgens genoemd blad, het protocol hem, een bezoek aan den paus te brengen. In het andere geval zou hij riskeeren, dat de diplo matieke betrekkingen verbroken worden. Als hij naar het Vaticaan gaat, kan een pacificatie tusschen den paus en Duitschland daarvan het gevolg zijn, evenals op den duur een samenwerking tusschen het Vaticaan en de autoritaire staten. Zestig gewonden te Boedapest. Een vijftigtal jongelieden, leden van een Hongaarsche nationaal so cialistische formatie „Pijlkruisers" genaamd, zijn gistermiddag naar een berg, op 5 K.M. der hoofdstad gele gen, getrokken, waar zij een groep skiërs aanvielen, die van hun vrijen dag profiteerden om zich te oefenen op de besneeuwde hellingen. Zestig personen werden nierbij gewond. Vijf hunner ernstig. Telefonisch gewaar schuwde politiemannen konden slechts dertien der aanvallers arres teeren. Een voorloopig onderzoek wees uit, dat de te voet derwaarts getrokken nationaal soci alisten allen gewapend waren met stok ken of knuppels. Op een bepaald sein be gonnen zij de skiërs aan te vallen onder het uitroepen van antisemitische kreten. De skiërs sloegen eerst op de vlucht, doch kwa men later bijeen, bon ion de ski's af en ver dedigden zich zoo goed zij konden. Er volg de een gevecht, dat tot do aankomst der po litiemannen voortdui ede. Tn allerijl der waarts gezonden ambulances vervoerden toen de gewonden. Een Finsche postbode heeft een zeer on aangenaam avontuur beleefd, toen hij de post ging bezorgen op de schaars bezette eilandengroep tegenover Turku, in het zuidwesten van Finland. De motorboot, waarmee hij de post rondbracht, weigerde plotseling verderen dienst, zoodat hij lan den moest op een klein onbewoond eiland. Zijn pogingen om de boot te repareeren ble ken vergeefs en zoodoende was hij gedwon gen 48 uur op het eiland te blijven in een felle koude, die met sneeuwstormen gepaard ging. Na een flinke vorst was echter een dusda nige ijslaag gevormd dat hij in staat was naar een der eilanden over te loopen, waar hij, geheel uitgeput door vermoeienis en koude, aankwam. De overwinteraars zullen aan boord van een ijsbreker gaan. Het drijvende poolstation bevond zich Za terdagmiddag om 1 uur op 78 gr. 54 min. nb. en 9 gr. 6 min. wl.; de temperatuur bedroeg 32 graden. Uit Moermansk wordt gempld. dat heden de „Murmanez" zal uitvaren, die de over winteraars aan boord zal nemen. Op de Groenlandzee zal do „Murmanez" een radio verbinding tot stand brengen met het kamp van Papanin. Toestel in Argentinië te pletter gevallen. Een Argentijnsch vliegtuig, waar mee hooge officieren, onder wie ko lonel Schweitzer, militair chef van het huis van den president der re publiek, terugkeerden van de steen legging van een internationale brug aan de Argentijnsch-Braziliaansche grens, is bij Comensoro neergestort. Hoewel men niet nauwkeurig weet, wat er van de inzittenden is gewor den, gelooft men, dat er twee ge wonden zijn. De Britsche ambassade te Berlijn heeft zich, ter informatie, gewend tot het Duitsche rijksministerie v. buitenlandsche zaken, we gens de door de Duitsche pers ontketende hevige anti-Britsche campagne na Enge- land's stap te Boekarest ten gunste van de Joodsche minderheid in Roemenië. De Britsche demarche te Berlijn schijnt niet zonder uitwerking gebleven te zijn: de Berlijnsche pers onthoudt zich thans van eiken aanval op Engeland naar aanleiding van den Britschen stap te Boekarest. Personeel van Australisch radio station krijgt lekkernij met naalden en schroeijes. Door de politie van de Australische stad Sydney wordt iemand gezocht, die ano niem taarten en puddingen ten geschenke zond aan vijf leden van den staf van het radiostation „2 GB" te Sydney. daar deze doorgaans smakelijke dingen, naalden en andere gevaarlijke ingrediënten bleken te bevatten. In aantrekkelijke verpakking warerf de „geschenken" afgeleverd aan het Savoy House, het omroepgebouw te Syd ney, door een dame van ongeveer 35 jaar, kortgebouwd en met rood gelaat. Mej. G. Reeve, die van de vijf geadresseer den de eenige aanwezige was. ontkwam maar ternauwernood aan ernstige verwon dingen: „Daar ik nog niet geluncht had", verklaarde zij in een onderhoud, „nam ik direct een flinken hap van de taart. Daarbij slikte ik haast een groote schroef in." Naar mej. Reeve nog verklaarde, had eenige da gen tevoren een vrouw opgebeld en gedreigd haar dood te schieten. In één van de andere taarten werd een kleine leege reukflesch gevonden. I Bijna gebotst. Dr. YVood. doctor in de astrono mie, te Kaapstad, heeft, aldus de Maasb., tegenover de pers bekend gemaakt, dat in den nacht van 30 October onze aarde bijna in bot sing is geweest met de baby-planeet „Reinmuth 1937". Het scheelde slechts 5% uur! De doctor zeide verder, dat „eenige da gen achtereen een van de grootste onheilen de wereld heeft bedreigd, totdat de planeet over een kleinen astronomischen afstand van 400.000 mijl de aarde voorbijschoot." „Dit is het grootste gevaar," vervolgde de geleerde, „dat de aarde sedert de periode van de astronomische observatie heeft ge- loopen. Van 25 October tot 30 October bestond er groote opwinding in de astronomische we reld, daar de planeet bijna recht op aarde aankwam, 't Is mogelijk, dat voorheen ook iets dergelijks is gebeurd, maar het is voor 't eerst sedert de introductie van de astro- photographie, dat het mogelijk was, dit te ontdekken". De doctor voegde tenslotte aan zijn „be kendmaking" nog de grappige opmerking toe, dat, indien de planeet de aarde had ge raakt, zulks misschien de interne situatie van onze aardsche woonplaats iets zou heb ben veranderd. De planeet „Reinmuth" is in 1937 ontdekt en aldus genoemd ter eere van den Heidel- bergschen astronoom. Ook het Harvard-ob- servatorium zou het hooger beschreven phe- nomeen hebben geobserveerd. Weerkracht sterk verhoogd. De New York Times publiceert bijzonder heden over de. groote manoeuvres, welke op de Philippijnen met ingang van 10 Januari a.s. zullen worden gehouden. 10.000 man van het leger der Vereonigde Staten zullen aan deze manoeuvres deelnemen, zoomede 40.000 man inheemsche troepen; verder afdeelingen vliegers. Het blad meldt, dat sinds den aan vang van het JapanschChineesche conflict de op de Philippijnen gestationneerde Ame rikaansche strijdkrachten geplaatst zijn on der een streng regiem. Sinds Juli zijn de ver loven en reizen voor officieren stop gezet. Of ficieren en manschappen kunnen in zeer korten tijd worden gemobiliseerd. Er worden vaker schietoefeningen gehouden. De beman ningen der oorlogsschepen krijgen slechts 12 uur verlof. De schepen worden vaker nage zien dan anders, terwijl zij voldoende muni tie aan boord hebben voor groote tochten. De sterkte der bemanningen van torpedoja gers is gebracht van 100 op 125 man. HET voederen" van vogels in den winter. Koolmeezen zijn holenbroeders. Gaten in muren, ja zelfs verborgen hoekjes in oude nesten dienen hun tot schuilplaats; daar bou wen zjj in het voorjaar hun nesten. Hoe klei ner de ingang is, hoe liever ze 't hebben. Ze nestelen zelfs wel in oude pompen en in brie venbussen. Wanneer wij hen bij het zoeken naar geschikte nestplaatsen te hulp komen, door het ophangen van nestblokken of kastjes, doen wij daarmede een nuttig werk. Zij zijn het immers, die onze boomen en struiken vooral ook onze vruchtboomen van allerlei ontuig bevrijden. Het geheele jaar zijn zij daarmee bezig. De eene dienst is de andere waard en het kost ons weinig moeite. Een tegen een muur of schutting opgehangen om gekeerde bloempot, waarvan het uitlaatgaatje een weinig wijder is gemaakt niet te wijd wordt zeer gaarne door een koolmeezen- paar van ons gehuurd en huiselijk ingericht. Halmpjes, boomworteltjes en mos vormen meestal het fundament van een meezennest en het verdere bestaat uit haar en veeren, alles dicht door elkaar gewerkt. Eiken dag leggen ze een eitje, tot er 814 bijeen zijn. Dit zijn teere, witte met roest- roode stipjes bezette eitjes, die binnen 14 dagen zoowel door het wijfje al door het man netje, die elkaar steeds afwisselen, worden uitgebroed. Er volgen in een jaar twee broed sels. Deze vogeltjes hebben in den winter, als het koud is en de grond bevroren, moeite hun voedsel te vindén. Wij menschen zijn hen zeer zeker grooten dank verschuldigd. Die kunnen wij hen in den winter, als er weinig voor hen te vinden is, omdat de meeste insec ten zich dan in verborgen schuilhoeken heb ben teruggetrokken, betuigen door overal, waar zulks mogelijk is, voederplaatsen in tuin of park van voederhuisjes, waarin wij allerlei zaden beschikbaar stellen, of door het ophangen van geschikt voedermateriaal, zoo als apenootjes aan touwtjes geregen, zwoerd- jes, liefst ongezouten spek en een stukje cocosnoot. Uit een cocosnoot, die wij midden door gedaan hebben, zijn twee bakjes ont staan, waarin wij het vruchtvleesch, dat voor de meezen een echte lekkernij is, laten zitten. Is het vruchtvleesch bedorven, dan nemen wij het weg en vullen de bakjes met zaden, bijv. hennepzaad, anijszaad of zonnepitten. Een overdekt voederhuisje is je ware; hier blijft het zaad droog. De vogeltjes kunnen zoo prachtig hangen aan de touwtjes met apenootjes. Als wij dan bij den haard zitten en ze zien smullen genie ten wij van hun sierlijke bewegingen in het barre jaargetijde. Ik raad ieder natuurliefhebber aan, dit eens te probeeren. a. v. d. L. ANNA PAULOWNA Schaken. De schaakclub Excelsior speelde tegen D.O.S. en verloor met 4—6. De gedetailleerde uitslag luidt: Excelsior D.O.S. J. Veenstra—E. Komen. 0—1 R. Dirks—J. Mulder 0—1 P. Blaauboer—P. guykerland 0—1 F. DirksC. Zandbergen 01 N. Glasbergen—M. v. d. Gulik 0—1 J. Glasbergen—J. Looijestein 1—0 L. v. DijkH. Ruvsenaars 10 C. Blaauboer—J. Fontijn 0—1 L. WitteH. v. d. Zon 10 D. v. d. WallenJ. v. d. Zon 10 4—6 CALLANTSOOG De a.s. feesten. Op initiatief van burgemeester Rehorst hebben eenige ingezetenen Zaterdagavond ten Raadhuize in een vergadering gespro ken over het houden van een feestavond ter viering van de a.s. blijde gebeurtenis. Naast een feestje voor de schoolkinderen, zal een oranje-bal met cabaret worden geor ganiseerd. Ter dekking van de onkosten zal o.m. met een bus worden gecollecteerd. Als ieder een steentje, hoe klein ook, bijdraagt, zal het een knal-avond kunnen worden. Voor het cabaret zal medewerking worden gevraagd van den Schager Buziau, den heer Buisman c.s. DE DEENSCHE KONINGIN GEOPEREERD. Koningin Alexandrina heeft gisteravond een geslaagde buikoperatie ondergaan. ALKMAAR, 8 Jan. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 180.000 kipeieren: 56—58 Kg. 4.10-4.20, 58-60 Kg. 4.15-4.25. 60-62 Kg. 4.20-4.35. 62-64 Kg. 4.30- 4.50. 64-66 Kir. 4.3.>—4.65. kleine eieren 3.90—4.10, per 100 stuks. WARMENHUIZEN. 8 Jan. Roode kool f 4.10—6.70. gele kool 1.50—2 40 Deensche witte kool 2—3.30. nep 8.30. drie- lingren 8 8.20, uien 10.3010.60, grove uien 9.(0 10.30. Bevelanders 1.90. Aanvoer: 77.000 Kg. roode kool. 20.200 Kg. gele kool, 50.300 Kg. Deensche witte kool. 50 Kg. nep, 7000 Kg. uien, 900 Kg aardappelen. MEDEMBLIK. 8 Jan. D. witte kool 22.40. roode kool 5.50. gele kool 1.501.60. per 100 Kg., bloemkool 5.70 —6.30, idem II 1.701 80 ner 100 stuks, uien 4.50—4.80. drielingen 3.60 per 50 Kg., wor telen 2.80—3 per 100 Kg. ALKMAAR, 10 Jan. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 81 vette koeien 145300. graskalveren f 40 70, 15 vetle kalveren f90—105. 39 nuchtere kalveren (slacht) f 1020, 20 vette srhanen f 22—34, 296 vette varkens per Kg. 60—63 ct. RROF.K OP LAVGF.NDTJK. 10 Jan. Aanvoer: 2000 Kg. uien 10.20, drielingen 7.60. grove 9.80, stek 5.70—6.10. 2000 Kg. peen f 2.80—3.20. 3000 kg. roode kool f 2.90 -5.60 20.000 kg. gele kool f 1.502.30; 15000 kg. D. witte kool f 1.30—3.10

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 3