Agenda PANTER Woensdag 12 Januari 1938 Tweede Blad yiadinieiiwJ De „Jan van Brakel op weg naar de West De verbouwing van de school aan de Vischmarkt Dr, P, H. Ritter Jr. komt naar Den Helder Hoe is uw opmerkingsgave 1 Voor de a.s. Blijde Gebeurtenis Metalen Broche met Lint 15 ct Verzilverd Lepeltje 70 ct Zilveren Lepeltje 1.75 Legpenning, 60 mM. 2. Wandbordje 95 ct Juwelier J. F. BEEMSTERBOER KEIZERSTRAAT 15 Een Lezing over zout Amsterdamsch Joodschc Koor de werkloozen en De Dood langs den weg Mailvcrzcnding Hr, Ms. „Hertog Hendrik" Burgerlijke Stand van Den Helder Er is een Prinses geboren Japansche uitdaging aan Engeland Harteljjk uitgeleide uit Nieuwediep. Gistermiddag, te kwart over één heeft Hr. Ms. „Jan van Brakel" de haven van Nieuwediep verlaten en een aanvang ge maakt met haar reis naar Neder landsch West-In die. Er was belangstelling voor het vertrek van dit kleine scheepje en wellicht dat dat juist gelegen was in dit feit, dat het hier een klein schip betreft. De „Jan van Brakel" ligt vrjj diep, tengevolge van een zware lading en daar bij komt nog, dat men nu niet direct op het meest gunstige tijdstip deze trip over den Atlantischen Oceaan gaat maken. Evenwel, men kan gerust zijn, want niet alleen bestaat de bemanning van circa 70 koppen uit zéér zeewaardig per soneel, daarbij komt nog het feit, dat allen van hoog tot laag, zelf plezier in in deze reis hebben. En dat is een factor, die men niet te licht i ehoeft aan te slaan. Overigens week ook dit afscheid aan de haven weinig af van de andere. Er was een guitaar-betokkelaar, die het afscheid exploi teerde, er waren een paar honderd Jantjes die critisch de verrichtingen van hun maats aan boord van de „Jan" gadesloegen en er waren de familieleden, waarbij wij ditmaal al heel weinig tranen-plengers mochten constateeren. Om kwar" over één ging het voor-en-achter los en even later dreef de van nieuwheid blin kende „Jan van Brakel" de haven uit, nage wuifd en nageroepen door de thuisblijvers. Aan het havenhoofd stond de Marinekapel opgesteld, die voor de traditioneele klanken zorgde en zoo ving dit kleine schip zijn groote reis over den Oceaan aan. Behouden vaart „Jan van Brakel"! Vermelden wij nog, dat commandant van het schip is de luitenant ter ze? der le klasse Jhr. N. J. C. Versluys. Gisteren werd in het Raadhuis door Burge meester en Wethouders alhier aanbesteed: het verbouwen van het schoolgebouw aan die Vischmarkt. Ingeschreven kon worden voor: a. voor alle werken, met uitzondering van lood- en zinkwerken en glas- en verf- werken; b. voor de lood- en zinkwerken; c. voor de glas- en verfwerken en d. voor alle werken te zamen. De uitslag was als volgt: Voor a: P. Vermeulen en W. A. Kan f 30.990.Reyers en Vlaming f 31.050. Minneboo en Walboom f 31.600.C. van Essen f 32.849.N. V. Bouwbedrijf v.h. H. Doorn f 34.500.—; G. v. d. Wal f 34.700.—; J. Modder en A. Cuperus f 35.600.K. Vene- ma f 35.625.D. v. d. Gulik, Harenkarspel f 35696.J. Roomeyer f 36.000.H. Ahrens, Dronrijp f 36.571.G. Groot f 36.768.Fa. R. K. Koopen Zn., Alk maar f 36.825.L. en L. Riemers f 36.790. W. Uitterdijk, Wieringerwaard f 36.870.Fa. J. Krijtenburg, Harlingen f 37.100.D. de Graaf Jzn., f 38.150.P. Tuin, Zijpe f38.600; P. Boerdijk f 39.000.—; W. F. Labout f 39.440. Voor b. had alleen C. Buis ingeschreven en Wel voor f 2.096. Voor c. was als volgt ingeschreven: B. J. M. Slot f 1500.— C. H. Caspers f 1780.—; fa. J. Kraak Zn. f 2289.55; P. Vermeulen f 2449.— J. Wit f 2530.—; M. Groenendijk f 2550.C. Th. de Boer f 2555.-; fa. gebrs. Hoogerduyn f 2581.E. Coenen f 2974.—. r Tenslotte was er voor d. alleen ingeschreven door den aannemer G. Groot ad f 40.000. Voor zoover niet speciaal daarbij anders vermeld is de woonplaats van betrokkenen Hen Helder. Op uitnoodiging der Ned. Ver. van Huisvrouwen. Wij hebben al eens eerder de aandacht ge vestigd op het feit, dat de plaatselijke afdee- ling der Nederlandsche Vereeniging van Huis vrouwen een wel bijzonder gelukkige keuze heeft in het uitnoodigen van humoristen, sprekers of artisten, en met name nu wordt dit weer eens bewezen. Wij vernemen namelijk, dat het 't bestuur gelukt is op 8 Februa a.s. de bekende criticus litterator en radio-spreker dr. P. A. Ritter jr. naar Den Helder te krijgen en enkele boeken te bespreken. De bijeenkomst zal worden ge houden in Musis Sacrum, alwaar dan ook Hiet-leden der vereeniging toegang hebben. Bijzonderheden volgen nog. DE ARTISFILM. In een advertentie in dit blad wordt mede gedeeld, dat de leden van „Dierenbescher ming", die Zaterdagmiddag de Artisfilm wil len bijwonen, gratis een kaart kunnen halen bjj mej. E. S. Held, Singel 53. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Ter gelegenheid van de blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin zal in de Doopsgezinde Kerk alhier een wijdingsdienst worden ge houden. Zoo de heugelijke tijding bekend is vóór 12 uur, zal deze dienst des avonds 7 uur, dienzelfden dag, worden gehouden; indien later, dan den volgenden dag des avonds om 1 uur. De Herdenking»marsch geeft U de gelegenheid Uw opmerkingsgave te scherpen. Vertrouw Uw waar nemingen aan het papier toe! We zijn 't er allemaal over eens, dat de wandelsport van groote beteekenis is voor de ontwikkeling, tevens ontspanning van het menschelijk lichaam. Eigenlijk is het een won der, dat, ofschoon we daar allemaal van over tuigd zijn, er nog velen zijn, die niet aan wan delen doen. Op den Nationalen Feestdag zal dat echter anders zijn. Niet minder dan on geveer 1200 wandelaars zullen zich op initia tief van de plaatselijke wandelsportvereeni- gingen en onder auspiciën van het Centraal Oranje Comité dien dag op pad begeven voor het afleggen van een parcours van circa tien kilometers. Dat is niet veel voor den gerou- tineerden tippelaar, maar voldoende om als eerste oefening te dienen voor hen, wier be langstelling voor deze sport tot nu toe niet verder reikte dan naar den finish van de anderen te kijken. Trouwens aan dezen bijzonderen marsch ligt, zooals men weet, ook nog een andere, meer symbolische gedachte ten grondslag. Wandelen... dat is niet alléén sport, middels welke de „spieren gestaald wor den". Wandelen is óók... genieten van de natuur. Herhaaldelijk wordt deze belang rijke eigenschap, aan het wandelen ver bonden, over het hoofd gezien, ondanks het feit, dat er in woord en geschrift toch al zoo dikwijls op gewezen is. We herinneren b.v. slechts aan hetgeen onze burgemeester over het nut van de wan delsport gezegd heeft: het is geen w e d- s t r ij d, waarin het er om gaat wie het eerste aan het eind is, maar wandelen en ten tweede is het: genieten van de natuur. En nu kan men alleen genieten van de na tuur als men over een goede opmerkingsgave beschikt. Immers, wat heeft men er aan in schoone dreven te wandelen, als U de schoon heid daarvan ontgaat door gebrek aan waar nemingsvermogen. Het is om de opmerkingszin van de wandelaars te scherpen, dat de Helder- sche Courant opnieuw met een aardige prijsvraag voor den dag komt. Alle deel nemers en deelneemsters aan den Her- denkingsmarsch op den Nationalen Feest dag worden uitgenoodigd om de indruk ken, welke zjj van en tjjdens den marsch opdoen op papier te zetten en in den vorm van een kort opstel (niet meer dan 40 a 50 regels) aan onze redactie te zenden. Wjj zullen deze opstellen dan vergelijken naar hun inhoud en aan de hand daarvan bepalen, welke drie deel nemers het meest opgemerkt hebben. Voor deze drie speurders stellen wij elk een prijs beschikbaar. Voor no. 1, dat is dus degene, die tijdens den marsch het best zijn oogen en ooren den kost gegeven heeft, stellen wij een prijs beschikbaar van Vjjf gulden in contanten. Voor de nos. 2 en 3 een dooi fraaie Unit-post, bedrukt met naam en adres. Wij verwachten, dat zeer velen aan dezen vreedzamen doch zeer nuttigen kamp zullen meedoen. Opstellen kunnen ingezonden wor den tot uiterlijk een week na den Nationalen Feestdag. Op de enveloppe te vermelden: Opstel Herdenkingsmarsch. Tippelaars, scherpt Uw opmerkingsgave! Voor de afd. Den Helder der Ned. Ver. v. Huisvrouwen. Gistermiddag vond in het Kegelhuis een goed bezochte bijeenkomst plaats van de plaatselijke af deeling der Nederland sche Vereeniging v. Huisvrouwen en al waar door mej. Dijksterhuys een lezing gehouden is over de zoutindustrie, zooals die in Boekelo bedreven wordt. Nadat de presidente, mevr. GrunwaldPop pers den leden het welkom toegeroepen had en dezen alsnog een zoo voortreffelijk moge lijk 1938 toegewenscht had, werd het woord gegeven aan de spreekster. Het is nog niet zoo heel lang geleden, dat het zout, hetwelk in Nederland gebruikt werd, uitsluitend van over de grenzen kwam. Men wist niet anders, of zout kwam in den vaderlandschen bodem practisch niet voor. Door een toeval kwam men echter in de tachtiger jaren tot de ontdekking, dat deze veronderstelling onjuist was en sedert 1885 kan men zeggen, dat er door diverse instan ties in den lande naar geijverd is Holland zijn eigen zoutwinning te geven. Van diverse zijden was er echter groote tegenwerking en eerst in 1918, dus na den wereldoorlog, gaf de Nederlandsche regee ring haar toestemming tot ontginning van de zoutlaag, zooals men die reeds jaren eerder bij Boekelo aangetroffen had. De oor zaak hiervan was, dat ten tijde van den oor log duidelijk bleek, dat men voor lang niet denkbeedige moeilijkheden zou komen te staan, indien bij een toekomstigen oorlog het buitenland uitsluitend aangewezen was als onze zoutleverancier. Tal van interessante bijzonderheden gaf spreekster hierna van deze zoutbereiding. Bijvoorbeeld, dat de hoeveelheid zout in dit deel van Twente meer dan voldoende is, om ons land gedurende 2000 jaar ervan te voor zien. De laag is circa 75 meter dik en ligt op een diepte van 300 meter. Door deze diepte was het niet mogelijk, dat men het mijn-systeem toepaste en bleek een oplossing in een andere richting noodza kelijk. Zoo kwam men tot het verdampings systeem met de z.g. pekelbronnen. Spreekster vertelt, na gegevens verstrekt te hebben over de kwaliteit van dit zout, ook het noodige over de bijproducten, die in Boekelo vervaardigd worden. Zoo is daar het J >zozout (waaraan een klein deel jodium is toegevoegd, in verband met het weren van de gevreesde kropziekte), het Boekelo's tafel zout en het B^dzo (koolhoudend badzout). -iet een woord van ropaganda voor het B ekelosche zout en het Bad Boekelo als toe ristisch centrum, besloot mej. Dyksterhuys haar lezing. Het was de presidente, die haar namens de leden dankte voor de boeiende voordracht, waarna men nog eenigen tijd bijeen bleef en enkele interessante vereenigingszaken be sproken werden. 50 procent reductie op alle rangen. Hedenavond heeft in Casino het concert plaats door het Amsterdamsche Joodsche Koor, welks naam o.i. voldoende is, om een grooten toeloop van belangstellenden te ver wachten. Wij willen er nog de aandacht op vestigen, dat werkloozen dit concert kunnen bezoeken met een korting van 50 procent op alle ran gen. Men misse deze vocale gebeurtenis niet! EEN KLEINIGHEID DIE GEWAAR DEERD WORDT'N DOOSJE mignon 10 HEERLIJKE MILDE SIGAARTJES 30 CENTS Het Bestuur van Veilig Verkeer schrijft ons: De Dood langs den Weg, hij maant den Onvoorzichtigen. De Dood langs den Weg, hij schudt den Onverschilligen wakker. De Do o d langs den Weg, hij roept den Roekeloozen ter verantwooridng. De Dood langs den Weg: Wegge bruiker, Gij zijt het zelf! gelooft het niet? Leest Gij dan geen kranten Dagelijks, over alle pagina's verspreid, staan de synistere berichten afgedrukt. Bij tientallen vallen de slachtoffers, soms on schuldige kinderen van roekelooze, onbezon nen ouders. Roekeloos, omdat zij niet besteffen de ver antwoordelijkheid die zijn dragen wanneer zij bestuurder van een motorrijtuig zijn, dat zich naar hun wil met eenige tientallen paarde- krachten en met een steeds grooter wordende snelheid voortbewegen langs den .weg; onbe zonnen, omdat zij verzuimd hebben zich te voren ervan te overtuigen dat s t u u r-inrich- ting, r e mmechanisme en verlichtings installatie voldoen aan den eisch die het mo- derlne verkeer stelt. Waartoe dit alles leiden kén, dat kunt gij aanschouwen in een film, die den realisti- schen titel van „De Dood langs den W e g" draagt en vertoond zal worden in het ,,Rialto"-theater van Vrijdag 14 tot en met Donderdag 20 Januari a.s. Verzupimt niet deze rolprent te gaan zien; zij loont niet alleen de moeite om de tendenz, maar is ook een aangrijpende speelfilm. En niet alleen dat. Voor velen Uwer zal zij wel licht een levensles zijn, een leering die U ervoor moge behoeden dat zij zult worden een oorzaak of een slachtoffer van Den Dood langs den Weg. Wij verwijzen naar de advertentie in het Advertentieblad van heden en de Heldersche Crt. van morgen. Correspondentie voor Hr. Ms. „Hertog Hendrik" zal worden verzonden: Laatste lichting hoofdkantoor 12 Januari aan Gibraltar 16.10 19 Januari aan Gibraltar 16.10 26 Januari aan Gibraltar 16.10 31 Januari aan Oran 20.55 4 Februari aan Oran 16.10 9 Februari aan Gibraltar 16.10 16 Februari aan Gibraltar 16.10 23 Februari aan Gibraltar 16.10 2 Maart aan Gibraltar 16.10 9 Maart aan Gibraltar 16.10 16 Maart aan Gibraltar 16.10 23 Maart aan Gibraltar 16.10 30 Maart aan Funchal 20.55 2 April aan Funchal 20.55 6 April aan Gibraltar 16.10 13 April aan Gibraltar 16.10 De stukken behooren volgens buitenla.ndsch tarief te worden gefrankeerd en op de adres zijde te worden voorzien van 2 schuine elkaar kruisende lijnen GYSBERT JAPICX. De vereeniging van Friezen „Gysbert Japicx" houdt op Zaterdag 15 Januari a.s. de „twadde Bütengewoane Gaerkomste" in het Militair Tehuis aan de Spoorstraat. Opgevoerd zal worden „In de Branding", een vier-aater van Geertsema en Eppinga. Men zie de adver tentie in dit blad. van 11 Januari 1938. BEVALLEN: C. MulderBruin, z.A. v. Kralingen—van Es, d.; G. J. van Zalen—van Oorschot, d. OVERLEDENC. L. PrinsFleischer, 56 jaar; W. Swart (m.) 21 jaar. Ga maar weer naar huis met den troep. Anno 1909; in het diensttableau voor het 10e regiment infanterie, destijds in garnizoen te Den Helder, stond voor 30 April 1909 aange geven: ,Jiarsch van 45 km in veldtenue met rol", 's Morgens rukte de troep uit, zwaar be pakt met gevulden ransel en daaraan bevestig de overjas, en met vier ijzeren verzwaringsblok- ken in de patroontasschcn, om het voorge schreven traject van 45 km langs het Noord- Hollandsch Kanaal te tippelen; langs het Noord-Hollandsch Kanaal, want ook in 1909 was het met het oefenterrein en met de be schikbare marschwegen in Den Helder maar zeer matig gesteld. Bij de wekelijksche marsch- oefeningen was de eenige afwisseling, dat de troep de ccne week op de heenreis door de stad naar de Binnenhaven marcheerde, en de daarop volgende week voor de variatie de route andersom nam en dus op den weg terug vanaf de Binnenhaven door de stad ging. En verder was het: het Noord-Hollandsch Kanaal, het Noord-Hollandsch Kanaal en nog eens het Noord-Hollandsch Kanaal. Ook toen waren wij allen in afwachting van een blijde tijding; het waren ook in 1909 span nende dagen en wij leefden eigenlijk allemaal in afwachting van de blijde gebeurtenis, welke aan het Oranje-hof verwacht werd. De troep marcheerde dan langs den fortweg, door de Artilleriestraat, door de Langestraat.... maar verder zijn wij dien dag niet geweest, al thans niet in veldtenue met rol, wel later aan den rol, want juist toen wij den hoek Lange- straat-Dijkstraat omzwenkten, kwam een or donnans zeggen: „Orders van den kaptein, of U maar weer direct naar huis wil komen, luit., want er is een Prinses geboren!" En daar gin gen wij twee maal met rotten-links terug. Toen wij uit de stad weer op den fortweg waren ge arriveerd, liet de luitenant den troep halt hou den, en maakte het bericht van de geboorte van de Prinses bekend. Nou, dat gaf een driewerf hoera, eerst voor de Prinses, en toen voor de afgelaste marsch van 45 km, want dat werd dien dag vast geen blaren of doorgeloopen voe ten; alleen stonden we voor de lastige puzzle, of we nu de volgende week op de heen-, dan wel op de terugreis door de stad zouden moe ten marcheeren. Enfin, we marcheerden welge moed en allemaal buitengewoon goed gemutst naar de kazerne terug en daar werd het direct een ronde-dans op de binnenplaats van de ka zerne. De soldaten waren bijna niet meer naar binnen te krijgen, maar dat moest toch, want zij moesten direct aan het knoopen poetsen en leerwerk opdoffen voor de 's middags te hou den groote parade. En daar stonden wij dan 's middags op den Zeedijk bij den windwijzer opgesteld: de marinetroepen, de artillerie met zwarte pluimen, en de infanterie met den wit ten scheerkwast op hun kepi. Een parade, die verliep als alle parade's. De marine-muziek speelde van ,fiet Hein" tijdens het defileeren der marinetroepen en Turf in je ransel" voor dr landmacht, het ging alles net als gewoon lijk. en toch was het anders, omdat iedereen voelde, dat deze parade werd gehouden voor een gebeurtenis, welke van zooveel belang voor Nederland en ons volk was. Na de parade was het natuurlijk Zondagsche dienst. De kok had in allerijl een feestmaaltijd bereid, en aan tafel werd menig potje bier op de gezondheid van de Pritises gedronken. En 's avonds: nimmermeer hebben wij het Helder sche publiek, dat anders bij feesten, b.v. tijdens de jaarlijksche feestweek, met een begrafenis gezicht langs de tenten en kramen pleegt te loopen, zoo uitgelaten gezien, d.w.z. niet gek uitgelaten, maar ieder gaf ongedwongen aan zijn groote vreugde uiting. Wij zagen op hel Havenplein officieren hand aan hand met sol daten, onderofficieren, matrozen, burgers en diverse Heldersche dames een rondedans maken. Het was overal zingen, hossen en sprin gen, zelfs de soldaten, die 's morgens vanwege de pijnlijke voeten, het ergst tegen den 45 km marsch hadden opgezien, die zich ziek hadden gemeld om van dien marsch af te komen, doch door den dokter met „een asperientje" waren heengezonden, dansten toen als bezetenen in het rond, Het was één en al feest; niemand had nacht permissie en toch ging er niet één op tijd naar huis, maar dat hinderde toen niet, en werd oogluikend toegelaten. Trouwens de wachtcommandant zat zelf in de wacht te zin gen van „Al is 't Prinsesje nog zoo klein, hoe zee!" Laat ons tenslotte den wensch uitspreken, dat, als alles in Soest dijk naar wensch ver loopt, ook in 1938 bij de geboorte van een Prins of een Prinses reusachtig feest gevierd zal worden! Het optreden van Japan in China wordt niet gematigder door de protesten van de Westersche mogendheden. Integendeel, het is of Japan steeds brutaler optreedt om te zien hoe ver het wel kan gaan. Het vreest de Westersche mogendheden niet, omdat het weet, dat ze teveel gebonden zijn door de moeilijkheden in eigen land en eigen wereld deel, dan dat ze tegen provocaties in het Verre Oosten iets vermogen te doen. De vorige week hebben de Japanners ds Engelschen te Sjanghai eenige beleedigingen aangedaan, die in meer normale tijden tot een oorlog geleid zouden hebben. Het betreft de mishandeling van eenige Britsche politie agenten en de bezetting van een groot En- gelsch hotel te Sjanghai, waarbij ze de verre gaande brutaliteit hebben gehad de Engel- sche vlaggen neer te halen. Ernstiger belee- diging had men Engeland niet aan kunnen doen. 't Is een ernstige voortzetting van provo- ceerende daden sedert de bezetting van Sjanghai. In een beschouwing schreef het Hbl. dezer dagen: In de daverende militaire parade, door de Japanners direct na de verovering van Sjang hai in de Internationale Nederzetting gehou den, kon men de eerste onbewimpelde uitda ging herkennen, gericht aan de groote mo gendheden, in het bijzonder aan Engeland, dat in de nederzetting practisch den toon aangeeft. Een aantal eischen, die de Japanners de vorige week aan den gemeenteraad van de Nederzetting hebben gesteld, leveren het be wijs, dat de Japanners, thans in feite heer en meester van deze groote handelsstad, deze positie formeel tot uitdrukking wenschen te brengen. Zoowel het ingrijpend karakter van deze eischen als de formeele diplomatieke vorm, waarin zij zijn gekleed, geven uitdruk king aan het gevoel van overdreven eigen waarde, dat de Japanners thans bevangt. Zij eischen een verandering in den status quo, die zoowel krachtens interna tionale overeenkomst, als krachtens een reeds zeventig jaren geijkt gebruik be staat, en dreigen met geweld van wape- nen, tenzij met de Japansche eischen be- hoorlijk rekening wordt gehouden, dan wel het Japansche opperbevel van mee ning is, dat de gemeenteraad bij de be handeling van deze eischen gebrek aan goede trouw aan den dag legt. In het bijzonder de Engelsche regeering staat hier, vooral wegens het ultimatieve ka rakter van de eischen, voor een dilemma. Het is duidelijk, dat de Japanners hun eischen be schouwen als een soort krachtproef, hoever zij kunnen gaan tegenover de mogendheden, hoe zij in het bijzonder den invloed der Brit ten kunnen verzwakken. 17 u. Zaterdags van 912 uur. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30— BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8. „De geheimzinnige microfoon" en „In de getuigenbank". Rialto, Spoorstraat, half 8. „Prin- en Bedelknaap". Witte Bioscoop, Koningstraat, half 8. Shirley Temple in „Ching Ching" en „Zijn Excellentie." Heden. Casino, 8 u. 15. Concert Amsterdamsch Joodsch Koor. Vrijdag 14 Januari. Held. Schoolver. „De Lyceïst", Held. Kweek school Club. Tooneelavond. Zaterdag 15 Januari. Rialto, 3 u. Artisfilm. Alg. Mil. Tehuis, 8.15 u. „Gysbert Japicx", Casino, 8.15 u., „M.S.F.-avond". Musis Sacrum: Casanova-band. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Licht op 16.42 Barometerstand Den Helder 752.1 Temperatuur lucht 5.1 Laagste temp. lucht gisterén 3.4 GESLAAGD: Voor het Diploma Engelsche Handelscorrespondentie van de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen, slaagde mej. R. M. Bos, alhier. DIE OOIEVAAR! Een meisje van een jaar of vijf, dat met haar moeder gistermiddag door de Koningstraat wandelde, werd plotseling de mooie ooievaar, welke in de étalage van de firma A. Dijks hoorn staat, gewaar. Het kind liep aan den overkant en wilde het dier natuurlijk graag van dichtbij zien. Zonder op of om te kijken snelde het naar de overzijde, doch vóór het daar aanbeland was werd het door een fiets aangereden en onderste boven geworpen. Het bleek, dat het kind een verwonding aan een der beentjes had opgeloopen. Het werd in ge noemden bloemenwinkel binnengedragen en kon. na behandeld te zijn, naar huis vervoerd worden.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5