't Fransche Volksfront Opnieuw een opzienbarende rede van Oodd uit elkac ir gespat Nieuwe misdaden in Frankrijk onthuld Geen politiek in het leger Groeiende weerstand der Chineezen Geen Ifaliaanscbe bemidde ling tusschen Paus en Hitier Nog een dagje „nakaarten" De sociale verhouding bij de K.P.M* Zeeman van zijn geld beroofd De val van de regeering Chaut eraps door de communisten veroorzaakt Eerste Kamer PUBLICATIE Uit onze omgeving had, dat hij het programma van het volksfront punt voor punt wilde ver werkelijken. Hij noemde de sociale eischen van zijn partij op en ver klaarde, dat, indien de communisten niet tegen de motie zouden stem men, dit alleen geschiedde, omdat zij het volksfront niet wilde ver breken. De communisten krijgen hun vrijheid terug. Chautemps antwoordde: „Ramette heeft zeer openhartig gesproken. Ik had de Ka mer gevraagd, zich achter de regeering te scharen om de positie van den frank te verstevigen. Juist op dat oogenblik noemt Ramette een lijst van groote uitgaven, die zijn partij eischt. Ik ben en blijf getrouw aan mijn gegeven woord. Ik geloof niet, dat het nobele Fransche volk ooit van ons heeft willen vragen, dat wij in de elemen tairste waardigheid zouden tekort schieten. Ramette heeft zijn vrijheid gevraagd. Ik geef hem haar." Deze verklaring van Chautemps veroor zaakte in de rijen der socialisten een zekere verwarring. Onder die omstandigheden werd door socialisten en communisten schorsing der vergadering gevraagd. De socialistische ministers hadden het voornemen, hun verdere mede werking aan het ministerie te ont zeggen, indien zij niet van Chau temps een geruststellende verzeke ring verkregen betreffende zijn wensch, een beroep te doen op de meerderheid van het volksfront. Door deze socialistische beslissing was het kabinet in feite demissionair geworden. Té 4.45 uur werd de vergadering hervat, doch de regeeringsbanken bleven leeg. Her- riot deelde mede, dat Chautemps hem had doen weten, dat hij geen belang stelde in het debat. Herriot verklaarde vervolgens dat de zitting was opgeheven. De communisten verlieten de zaal met den kreet: „Volks front", hetgeen door de rechterzijde werd be antwoord met: „Naar Moskou". Nu de communisten hun vrijheid van han delen uit handen van den minister-presi dent hadden herkregen verklaarden de so cialisten dat in deze omstandigheden de re geering niet langer een beroep op het volks front kan doen. De socialistische, fractie be sluit derhalve, dat haar leden dér regeering niet langer hun medewerking kunnen ver leden. Blum, die even na vier uur in de kamer aankwam, verleende zijn medewerking bij de opstelling van den ontslagbrief. Hij over handigde Chautemps dezen brief, waarna de minister-president den collectieven ont slagbrief opstelde.. Te 5:05 vannacht-vertrok ken de leden der demissionaire regeering naar het Elysee, waar zij hun ontslag aan boden. Wettelijke arbeidsbemiddeling noodzakelijk geacht. De heer Bruinetnan heeft aan den mi nister van Koloniën in verband met het K.P.M. conflict eenige vragen gesteld: De heer B. wijst er o.m. op, dat een beschikking op een verzoek schrift inzake de arbeidsverhoudin gen bij bedoelde maatschappij meer dan een jaar uitbleef en vraagt: Is de minister niet van meening, dat het een landsbelang van de eer ste orde is, dat de sociale verhou dingen bij een bedrijf van den omvang als de Koninklijke Paket- vaart Maatschappij gunstig zijn? Voorts vraagt de heer B.: Wil het den minister niet voorkomen, dat 't uitbreken van een conflict bij de K.P.M. met alle der overheid ten dienste staande middelen had behooren te worden voorko men? Tenslotte bepleit vrager de wenschelijk- heid, ook in Indië het instituut der wette lijke arbeidsbemiddeling, eventueel met verplichte en bindende arbitrage bij vitale bedrijven te doen invoeren. R.K. officieren werden opgewekt zich meer met de politiek te gaan bemoeien. Vele leden spreken in het voorloopig ver slag over de begrootig van Defensie den wcnsch uit, dat de militairen zich buiten de sfeer van de politiek zullen houden. Het had de aandacht van eenige leden getrokken, dat op een vergadering van R. K. officieren de generaal-majoor jhr. J. Th. Alting von Gesau de officieren had opge wekt, zich meer met de politiek te bemoei en, en voorts, dat het orgaan van de Alge- meene Vereeniging van Nederlandsche Re serve-officieren er, korten tijd geleden, mel ding van heeft gemaakt, dat de gezant van België en een twintigtal toen in ons land verblijvende Belgische reserve-officieren waren uitgenoodigd tot het bijwonen van de feestelijke herdenking van de oprichting van genoemde vereeniging, bij welke gele genheid de commandant van het veldleger een rede heeft gehouden over den reserve officier in den huidigen tijd. Ook andere leden verklaarden deze geste van genoemde vereeniging minder juist te oordeelen. In de allerhoogste finantieele nood nog groote sociale eischen. Zooals op de eerste pagina van dit blad reeds gemeld, heeft de regee ring Chautemps hedennacht haar ontslag aen den President der repu bliek aangeboden. Deze gang van zaken, welke waar schijnlijk een breuk beteekent in het Fransche volksfront, kan voor Frankrijk, ja, voor heel de wereld zeer belangrijke gevolgen hebben. De strijd tusschen kapitaal en ar beid, tusschen links en rechts, tus schen nationalisten en Moskouman nen heeft zich in Frankrijk zoo toe gespitst, dat met geen mogelijkheid voorspellingen zijn te doen over het verloop der regeeringscrisis, welke hedennacht is aangevangen. Zullen de communisten, gesteund door de socialisten een greep naar den macht doen? Of zal Chautemps met behulp van meer rechtsch georiënteerde groepen een gema tigd bewind kunnen invoeren? 't Zijn al vragen welker beantwoording op dit oogenblik nog niet mogelijk is. De gevolgen van nationalen aard kunnen dys zeer ernstig zijn, maar niet minder dreigend zijn die van internationale strek king. Over het verloop der historische vergade ring van hedennacht nog het volgende: In den loop van de vergadering der „De- legation des Gauches', welke gisteravond gehouden werd, hadden de socialisten ver klaard, dat zij niet dan na raadpleging van hun fractie konden toestemmen in toevoe ging van de zinsnede over „handhaving van de monetaire vrijheid" aan de motie van vertrouwen. De regeering wilde deze zinsnede toege voegd zien. De parlementaire fractie der socialisten sprak zich met 75 tegen 36 stem men uit voor aanvaarding der aanvulling. De Kamerzitting werd toen onverwijld her vat. Namens de socialistische fractie verklaar de Serol, dat de fractie, om het volksfront te handhaven, voor de motie van vertrou wen zou stemmen. De communist Ramette betreurde het, dat Chautemps niet verklaard Hitier volstrekt alleenheerscher van Duitschland. De vroegere ambassadeur der V. S. te Berlijn, Dodd, heeft tijdens een diner een rede gehouden, waarin hij verklaarde, dat Hitier thans meer alleenheerscher is dan welke Middeleeuwsche Keizer van Duitsch land ook. Dodd beweerde, dat onder Hitier in Duitsch land in vijf jaar tijd bijna evenveel persoon lijke tegenstanders ter dood gebracht wa ren, als Karei II van Engeland in de zeven tiende eeuw in twintig jaar had terecht doen stellen. Aanval op wapenfabrikanten. Dodd beschuldigde de vertegenwoordigers van de groote Amerikaansche en Britsche wapenfabrikanten ervan, dat zij den Vol kenbond bij twee of drie gelegenheden, toen de bond op het punt stond handelend op te treden om agressie tegen te gaan, mach teloos hadden gemaakt. Hij noemde het voorts een ernstige fout van de Vereenigde Staten, de Volkenbonds gedachte te minachten, hetgeen volgens hem de voornaamste oorzaak was van de herleving der oude annexatiegedachten. Tenslotte liet Dodd volgens een „U.P."- bericht een waarschuwing hooren inzake de situatie in het Verre Oosten en merkte op, dat deze wel eens in een wereldoorlog zou kunnen eindigen. Indien Japan overwint, zal Rusland door de vereenigde fascistische machten worden omringd en bet. resultaat .daarvan zou wel eens een groote oorlog kunnen zijn. Het menschdom verkeert in groot gevaar, maar de democratische regeeringen schijnen niet te weten wat te doen. Indien er niets gedaan wordt, zal de Wes- tersche beschaving, godsdienst, persoonlijke «n economische vrijheid groot gevaar loopen. Den Vereenigden Staten treft, evenveel ver wijt als de andere landen. Hij prees Wilson voor wiens succes menschcn uit alle landen bijna hebben gebeden en zeidc, dat deze ver slagen werd door „zekere bevoorrechte groe pen van business men". Ook in verband met de Csar? Naar verluidt, worden ernstige misdaden in verband gebracht met de „Csar", n.L de moorden op den Rus Navasjin en op Laeti- tia Toureaux, alsmede de ontvoering van generaal Millcr. In den afgeloopen nacht is Robert Pui- reaux gehoord, die beschuldigd wordt, de beide Italiaansche journalisten Carlo en Nello Roselli te hebben vermoord. Hij ontkende ooit te Bagnoles de 1'Orne waar de Italianen werden vennoord, te zijn geweest, doch hij gaf toe, dat de auto, waar in zij werden achtervolgd, aan zijn moeder behoorde. Verder zijn nog in verband met deze zaak een zekere Bouvier en Fauran gearresteerd Zij zullen geconfronteerd woden met Jacu- biez, die eveneens beschuldigd wordt van medeplichtigheid aan dezen moord. Verder heeft ingenieur Locuty verklaard, dat Metenier hem heeft medegedeeld, dat de „Scar" de gebroeders Roselli zou heb ben vennoord. Opnieuw arrestaties te Clermont Ferrand. Te Clermont Ferrand zijn wederom drie personen gearresteerd, die beschuldigd wor den van het in bezit hebben van wapenen en het handel drijven hierin. Vergadering verboden. De prefectuur van politie heeft medege deeld, dat een vergadering van de Fransche volkspartij (Parti Populaire Franqais), wel ke Vrijdag 14 Januari in het Velodrome d' Hiver zou worden gehouden, verboden is. De vergadering had ten doel te protesteeren tegen het feit dat generaal Duseigneur, die gearresteerd is in verband met de „Csar" als gewoon misdadiger wordt behandeld. Bewonderenswaardige staal tjes van moed. De Amerikaansche schrijfster Agnes Smedley is te Hankau teruggekeerd, na drie maanden te hebben vertoefd in het hoofd kwartier van het achste Chineesche leger. Zij verklaarde, dat het geheele Chineesche volk zich aaneen sluit, niettegenstaande de bijna onoverkomelijke moeilijkheden, om te gen de Japansche aanvallers te strijden. Vele duizenden Chineezen nemen deel aan den guerilla-oorlog. Zij waden blootsvoets door de sneeuw en trekken tot den hals dor de ijskoude rivieren. Velen hebben door de koude tijdens de nachtelijke ge vechten ledematen verloren. Het volk leidt zichzelf op tot een leger en daardoor is het voor de Japansche troe pen in het noorden zeer moeilijk. Meerma len trekken groepen van honderd man het veld in, slechts gewapend met vijftig gewe ren. De overigen nemen dan de geweren van de gesneuvelden of veroveren wapenen op de Japansche troepen. Miss Smedley deelde verder mede, dat in Sjansi tweehonderd mijnwerkers een arse naal hebben opengebroken toen de Japan sche troepen naderden. Vergezeld van hun gezinnen vochten bij zich een weg naar de veiligheid en zij hielpen de Chineesche troepen om den tegenstander een neder laag te doen lijden. De Japansche troepen maakten deel uit van de twintigste divisie, welke duizend man verloor aan dooden. ter wijl vijfhonderd krijgsgevangenen werden gemaakt. Deze mijnwerkers werden geleid door een vrouw van 61 jaar. De daders tot resp. een jaar en drie maanden en een jaar en negen maanden veroordeeld. Veertien dagen geleden hebben voor de Haarlemsche rechtbank terecht gestaan de 30-jarige caféhouder H. V. en de 26-jarige chauffeur P. O., beiden uit Rotterdam, die in October een zeeman van ruim vijfhonderd gulden hebben beroofd. De zeeman was in October in Rotterdam afgemonsterd en had ongeveer zevenhon derd gulden ontvangen Hij noodigde den caféhouder en den chauffeur uit, per auto naar Amsterdam te gaan. om daar de bloemetjes eens buiten te zetten. Onderweg werden echter veel café's bezocht en de zeeman geraakte zoo onder den invloed van sterken drank, dat de caféhouder reeds in Hillegom kans zag, hem ongemerkt van het resteerende deel van zijn geld te berooven. De chauffeur kreeg hiervan 135 gulden. Het O. M. had zoowel tegen dep café houder, die reeds tienmaal veroordeeld is, als tegen den chauffeur, die voor een an dere berooving 2Vé jaar gevangenisstraf had ondergaan, anderhalf jaar gevange nisstraf geëischt. De rechtbank veroordeelde den caféhou der gister tot één jaar en drie maanden gevangenisstraf en den chauffeur tot één jaar en negen maanden. Wel een mogelijk bezoek van den Führer aan het Vaticaan. In een telegram, dat de Lidove Listy he den zal publiceeren maakt de Romeinsche correspondent van dit blad melding van het gerucht, dat in officieele kringen de ronde doet over bemiddeling van Mussolini tus schen het Vaticaan en Duitschland, welke thans in voorbereiding zou zijn. „In de best ingelichte Romeinsche krin gen, aldus voegt de correspondent hieraan toe, verklaart men, dat geen enkele onder handeling van den Duce van dezen aard gaande is. Misschien zou Mussolini zijn per soonlijken' invloed willen gebruiken, om Je kerkvervolgingen, die Duitschland in de we reld een slechten naam geven, te doen ein digen. Het schijnt echter, dat Mussolini een stap wil vermijden, die niet zonder gevaar zou zijn te worden uitgelegd als een inmen ging in binnenlandsche aangelegenheden. Vanwege het Vaticaan wordt geen enkele aanwijzing gegeven, dat Mussolini zijn standpunt zou hebben gewijzigd. Een offi cieel bezoek van rijkskanselier Ilitler als hoofd van den Duitschen staat aan den H. Vader is zeker niet onmogelijk. Alle staats hoofden, die te Rome verblijf hebben gehou den, hebben een dergelijk bezoek gebracht. Het zou dus als natuurlijk beschouwd kun nen worden, maar er is te dien aanzien nog geenerlei beslissing nenomen," DEN HAAG, 13 Januari 1938. Er werd heden zwaar politiek geboomd, maar de practijk had er niet zooveel aan, er is momenteel nu eenmaal weinig nieuws over de politieke situatie te zeggen. Ook de partijstrijd kwam bij de debatten niet zoo heel sterk op den voorgrond, al rea geerden heden wel de heeren Kranenburg (V.D.) op de gisteren gesproken woorden van mr. Van Vessem en Senator De Bryun (R.K.) naar aanleidng van de „sneers" van den heer De Zeeuw (S.D.) aan het adres der Katholieken, Wat eerstgenoemde betreft hij vond. dat de ander terug wil naar den Staat van Karei V, Nederland blijkbaar re kenend tot de Germaansche irredenta. De heer Van Vessem interrumpeerde wel la coniek .daarvan „nooit gehoord" te hebben, doch hij wekte met zijn woorden slechts een lachsalvo. En voorzitter De Vos beukte zijn hamer zoowat aan stukken, om de orde en stilte eindelijk te kunnen handha ven. De heer De Bruyn Het den socialistischen afgevaardigde blijken, dat de Katholieken heusch wel tevreden zijn met dit Kabinet. En de heeren Kranenburg en Droogleever Fortuyn beantwoordden aan de verwach ting door weinig bewondering te hebben voor het „positief-christelijke Kabinet", wijl zij liever de „breede basis" hadden gezien. Eerstgenoemde moest echter erkennen, dat dit ministerie een parlementair Kabinet be teekent. De lieer Kranenburg grondde zijn afkeer van de rechtsche samenwerking voorname lijk op de z.i. onbruikbaarheid dier samen werking voor de practische politiek. Prof. Anema (A.R.) achtte de kabinets kwestie ten goede, opgelost; de vragen van „breed" of „smal" konden vóór de verkie zingen opgeld doen, daarna had men alleen te rekenen met den uitslag der verkiezingen en dat deswege een positief-christelijk Kabi net optrad, vond de Senator logisch, ook, omdat een gezonde partij-formatie oplossing van principieele vraagstukken eischt. De anti-revolutionnaire prof. Woltjer debu teerde beden als... „spellingsdeskundige". Duidelijker dan ooit tevoren in de Kamers is gezegd, stelde hij voorop, dat van de spel ling-kwestie ten onrechte een „Onderwijs"- zaak" werd gemaakt. Ziehier de hoofdpunten uit het heden ge voerde debat. Dr. Colijn, die altijd gelegen heid vindt, als hij spreekt, op boeiende wijze te redevoeren, zal morgen wel weer toonen, dat zijn redenaarsgaven ook tot in 1938 volledig bewaard zijn gebleven! TEELT VAN AARDAPPELEN EN SUIKERBIETEN. Dezer dagen werden de aanvraagformu lieren voor de teelt van aardappelen en suikerbieten door de landbouwcrisisorgani saties toegezonden aan de haar bekende telers van die producten. Diegenen, die op 17 Januari a.s. nog geen formulieren moch ten hebben ontvangen en het plan hebben, aardappelen en/of suikerbieten te telen, wordt aangeraden, zich onmiddellijk na dien datum te wenden tot de provinciale landbouwcrisisorganisatie waaronder zij ressorteeren, teneinde alsnog een aanvraag formulier te kunnen verkrijgen. Alle aanvragen moeten uiterlijk 5 Februa ri a.s. in het bezit der landbouwcrisisorga nisaties zijn. Ieder, die op kleigrond meer dan 10 are of op andere gronden meer dan 20 are aardappelen wil telen, heeft daarvoor een tceltvergunning noodig. (Adv.) 's Gravenhagc, 13 Januari 1938. WIERINGEN Aanbesteding. Ten behoeve van de Zuiderzeewerken zal worden aanbesteed het vervaardigen van en het. leveren van een ijzeren taatskuip voor de schutsluizen, in den afsluitdijk en twee ijzeren stellingen voor het ophangen van de afsluitschotten van de uitwateringssluizen in den afsluitdijk. Op 21 Januari a.s. zal te Haarlem worden aanbesteed hot onderhoud van de Helder- schc Zeewering gedurende de jaren 1938 en 1939. De raming bedraagt f 10.000.—. De afscheiding van de Wieringer- meer. Bij persoonlijk schrijven heeft de Minister van Waterstaat zijn dank betuigd voor de wijze waarop het gemeentebestuur van Wie- ringen, gedurende de periode dat een gedeel te van de Wieringcrmeer aan Wieringen was toegevoegd, het bestuur heeft uitgeoe fend. Hierdoor is, aldus de Minister, een vlotte uitvoering van do werken cn een gezonden sociaal-economischen opbouw van het nieu we gebied mogelijk gemaakt. Openhouden café's en winkels. In verband met de te verwachten blijde ge beurtenis zullen op den nationalen feestdag alle café's tot 12 uur geopend mogen zijn, Het geven van bal-avonden :s voor ieder vrij. Ook van de winkelsluitingswet zal ver moedelijk nog ontheffing worden verleend. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: C. Alberda uit Sma 1 lingerlandK. Bakker uit Bergum; U. I.anting uit Bierum; G. Jagersma uit Ma- rum; J. v. Vuuren uit MedPmblik; K. Prin sen uit Schagen; J. v. d. Streek uit Olde- broek; G. v. d. Hoek uit Leeuwarden; T. Ennema uit Franekeradoel; Mw. A. van d. Klooster uit Anna Paulowna; J. P. Kaptein uit Anna Paulowna; Mw. II. Leeuw uit Giethoorn; B. Wiersma uit Barnevled; H. ter Haar uit Medemblik; P. de Vries uit Bolsward C. Balder en echtg. uit Barsin- gerhorn; II. Vissia en gezin uit Gorredijk: Mw. P. Boerdijk uit Anna Paulowna; Mw. S. Boon uit Medemblik; A. van Woensel uit Medemblik; F. J. Streefkerk uit Den Haag: Mw. J. Verburg uit Col ij nsp la at; R. Wem- menhoven uit Marra: Mw. W. Greijdanus uit Lioessens; M. Wijbenga uit Hilversum; U. Schol te en echtg. uit Haarlem; A. F. de Rijrke en gezin uit Anna Paulowna: Th. Blok uit Medemblik: M. Keiizers uit Me demblik: A. van Dijk uit Medemiblik: F. H. de Jong uit Anna Paulowna: S. Bison uit Aalten: D. v. d. Meulen uit Medemblik; J. A. de Kort uit Medemblik; R. de Jong uit Medemblik. Vertrokken personen: W. v. d. Heust naar II. en L. Zwaluwe; Mw. W. Brouwer naar Schagen: D. Grin naar Zijpe; G. v. d. Heek naar Leeuwarden; P. C. Valek naar Tlontenisse; K. ten Ilove naar Kantens; H. v. Tillo naar Steenbergen; J. A. Hollander naar Numansdorp: II. Vokbeda naar Won- seradeol; K. Helder naar Aobtkarspeilën; J. v. Vuuren naar Medemblik; J. en W. L. Scbiettekatte naar Nieuwerkerk: F.. Veen- stra en gezin naar Medemblik: H. J. Beve lander naar Bargh; V. J. Timmermans naar Nw. Vosmeer; J. A. van Neerveen n. Boeholz; F. Boonstra naar Dantumadeel; Mw. T. Kracht naar Medemblik: Mw. M, D. Lindenbergh naar Kerkwijk; P. Dimme- laar naar Haamstede: J. A. Woldering en gezin naar Medemblik; F. Verhage naar Óudeater: W. Gutker naar Alkmaar; K. den Boer en C. J. v. d. Maale naar Nieuwerkerk Mw. T. J. M. den Boer naar Soest; Mw. M. \V. van Zijl naar Middonmeer; H. Wijn- holds en gezin naar Kampen; G. Horlings naar Makkum; L. v. d. Meulen naar Rot terdam: U. Lanting naar Bierum; J. Koste en gezin naar Onstwedde; C. Boontjes en gezin naar Eindhoven; H. Bisschop naar Harlingen; Mw. J. P. Groen naar Haren- karspel; Mw. M. Tuin naar Anna Paulowna ANNA PAULOWNA BREEZAND. Chr. Dem. Unie. Rede van den heer Van Houten, De Heer H. van Houten, Tweede Kamerlid, sprak in het gebouw der Evangelisatie over: De C.D.U. en de regeeringsplannen. Hij begon met er op te wijzen, dat men uit troonrede, millioenennota en uitgespro ken plannen precies weet wat men van de re geering verwachten kan. Spr. begreep niet wat zij met „positief" christelijk bedoelt. Wil de regeering dus op den naam Christelijk aanspraak maken, dan moet zij Gods wet als opperste richtsnoer nemen. Maar doet zij dat, vroeg spr. En gezien haar houding, te genover ouderdomspensioen, werkloozenzorg en onderwijs, beantwoordde hij die vraag ontkennend. Haar grootste zorg gaat uit naar de defensie en spr. kan dat met het christen-zijn niet in overeenstemming bren gen. Met tal van aanhalingen uit den Bijbel be toogde spr., dat ook de partijen, die zich bij voorkeur christelijk noemen, in de prak tijk door hun zakelijke politiek zich dien naam niet waardig toonen. Wordt gehandeld naar: „Draagt elkanders lasten?" als Minister Colijn zegt, dat de groote inkomens en het kapitaal niet zwaar der belast mogen worden? Spr. is van meening, dat ons rijke land, dat 100 millioen leent aan Frankrijk voor de spoorwegen, meer geld beschikbaar kan stellen voor werkloozenzorg en steun aan den kleinen middenstand, ouderdomszorg en on derwijs. De Zondagsheiliging, die tegenwoordig nog al op den voorgrond wordt geschoven, ver geet men geheel in oorlogstijd, merkte spr. op en hij zette, zich beroepend op den Bij bel, uiteen, waarom de C.D.U. tegen het mi litarisme is. Met een uitvoerige toelichting besprak de heer Van Houten in het laatste deel van z'n rede nog eens in het bijzonder doel en streven van de C.D.U. De heer Van Bostelen kwam in debat en stelde een reeks vragen naar aanleiding van een niet op deze vergadering behan delde, en niet door spr. geschreven bro chure: C.D.U. en S.D.A.P. De heer Van Hou ten bleek niettemin bereid van repliek te dienen. De heer Compagne dankte spr. voor z'n mooie rede en wekte op lid van de C.D.U. te worden, waarna de heer Van Houten sloot met gebed. 11ELD ER SCHE F.IERVEILING, 13 Jan. Aangevoerd: 16875 kipeieren: 52—54 Kg. 3.403.60, 55—57 Kg. 3.30—3.80, 58-00 Kg„ 3.50—4, 61—63 Kg. 3.80—4, 64—70 Kg. 3.80— 4.50. 170 eendeieren 22.40 per 100 stuks. EIERVEILING SCIIAGEN, 13 Jan. Aangevoerd: 40.000 kipeieren: 5456 Kg, f 3.70-3.85. 56—58 Kg. f 3.70— 4, 5S-60 Kg. f3.90—4, 60-62 Kg. f4—4.10, 62—65 Kg. 4.15 4.45, eendeieren f3.40 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 13 Jan. Roode kool 2.90—6.20, gele kool 1.50—2.50, Deensche witte kool 2.20—2.90, drielingen 8.40, uien 11.7012.S0, grove uien 11.90— 12.10, eigenheimers 2.80. Aanvoer: 17035 Kg* roode kool, 9350 Kg. gele kool, 22275 Kg. D, witte kool. 2975 Kg. uien, 200 Kg. aardap pelen. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Jan. 550 kg. aardappelen Bevel. 2.10—2.40; 10.000 kg. uien 12.70—13; drielingen 8.409; grove 12.3012.40 stek 5906.50 2000 kg. peen 2.50 —2,80; kleine peen 1.20 13000 kg. roode kool f 2.70—6; 30.000 kg. gele kool f 1.50—2.80; 50000 kg. D. witte kool f 1.30—3; 6000 stuks Savovekool f 1.30—2.40, NOORDSCIIARWOUDE. 14 Jan. 220 kg. uien 12.5012.90; drielingen 8.90; grove 12.20-12.30; 1200 kg. kroten 3—3.80; 10900 kg. roode kool 4.10—6.20 16500 kg. gele kool 1.502.40; 57400 kg. d. witte kool f 1.703.20 BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederlandsche boter is heden vastgesteld op 81 cent p. kg. DE BOTERHEFFING. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat dq heffing en de steunuitkeering op boter, be houdens tusschentiidsche wijziging, voor de week van 13 tot 20 Januari is vastgesteld op 60 cent per kg.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 3