tfiadótüeiuuj „MIJHHARDTJES" JhsnoèkpiJme)Mjve)is De konijnenstrikker Aymdci Vrijdag 14 Januari 1938 Tweede Blad Opbrengst Kinderzegels slaat in Den Helder het record Hr- Ms. Java Avontuur op zee van 2 jongens Kindercantate Kleine oorzaken Begrafenis M* P. van Hooydonk IJsbestrijding op vliegtuigen Burgerlijke Stand van Den Helder Hij behoudt zijn werkkring hoe' wel hij de 70 reeds is gepasseerd Casanova-Band Casino-nieuws Verzendt en ontvangt Uw goederen per,,ESONA" Met 11 cent per inwoner het groot ste gemiddelde in Nederland. Den Haag en Rotterdam respectievelijk S'/j en 6/t cent per inwoner. In Telegraaf en Handelsblad vinden wij he den in majeur gestelde artikelen betreffende de opbrengst der Kinderpostzegels in het geheele land. In de 3 groote steden bedraagt die o.a. bijna 20.000,meer dan verleden jaar en hoewel de verkoop van Utrecht en Groningen nog niet bekend zijn, kan toch aangenomen worden, dat de beoogde 2 ton ditmaal bereikt is, terwijl het zelfs niet onwaarschijnlijk is, dat het meer dan 200.000,zal zijn. Het is echter, met name voor de Jutters, in teressant enkele cijfers onder de loupe te ne men en wel die van de beide, groote steden Botterdam en Den Haag. Rotterdam bracht op 39.363,per 600.000 Inwoners is gemiddeld circa 6cent. Den Haag met 18.653 over 500.000 inwo ners is circa 3% cent. Wg nemen thans Den Helder. Onze stad heeft 36.000 inwoners, en middels postbestellers en comité werd aan den man ge bracht voor een bedrag van 3.988.46. Dat beteekent, dat iedere Jutter, van zui geling tot grijsaard, hier voor een bedrag van ongeveer 11 cent aan Kinderpostzegels kocht, een verbijsterend cijfer, als men de uitslagen der andere plaatsen in den lande beziet. 11 Cent per inwoner... we worden trotsch op onze stad, doch denken daarbij tevens aan het prachtige werk, dat in deze verricht is door Comité en de P.T.T.-menschen. Vooral aan de laatsten, die zich ditmaal wel op bijzondere wijze onderscheiden hebben. Het is welhaast aan geen twijfel onderhevig, dat deze opbrengst het zeer eervolle Neder- landsche record is! Nog niet zeker, of het schip kan blgven. De N. R. Crt. schrijft: Gisterenmiddag zou Hr. Ms. ,,Java" het etablissement van de Rotterdamsche Droog dok Maatschappij verlaten. Om vijf uur werd de kruiser bij de Parkkade verwacht. Hier zou de bodem vannacht blijven liggen. Morgen (heden) vroeg gaat het schip naar de Waal haven voor het kompas-stellen. Daarna komt de kruiser opnieuw voor de stad, maar het is nog niet zeker, waar de bodem dan ligplaats zal krijgen. Intusschen heeft de Heineken's Bierbrou werij reeds de bemanning uitgenoodigd het bedrijf te komen bezichtigen, een uitnoodiging welke is aanvaard en waaraan een tractatie is verbonden. Vanmiddag, Zaterdagmorgen en Zaterdagmiddag zullen groepen leden van de bemanning de brouwerij bezoeken. Nu het nog niet heelemaal zeker blijkt, of de dienst wel zal toestaan, dat Hr. Ms. „Java" in de Rotterdamsche haven kan blij ven. tot na de Blijde Gebeurtenis en blijkens de Ingezonden stukken, welke wij over dit onderwerp mochten ontvangen, de Rotterdam mers er zeer erkentelijk voor zouden zijn, als inderdaad Hr. Ms. „Java" te dezer stede en dan liefst op stroom voor de stad de eere-saluutschoten zou lossen zou men in de gulle geste van de Heineken's Bierbrou werij een toepassing kunnen zien van het on deugende woord: Men vangt Marine-mannen meer Met kruiken kost'lijk bier. Dan met een Ingezonden Stuk, Waarin men vraagt: Blijft hier! Ze gingen met een vlet een halen bal Nu, volgens de berichten, de bigde gebeur tenis nog eenige dagen kan uitblijven, is het wenschelijk geworden, dat nog eens gerepe teerd wordt, teneinde te bevorderen, dat de be langstelling daarvoor levendig wordt gehouden en om te voorkomen, dat eenmaal verkregen resultaten verloren zullen gaan. Een groote moeilijkheid is altijd een geschikte zaalgelegen- heid. Was het een vorige keer de Directie van Casino, die met overwinning van vele moeilijk heden redding bracht, thans is het de heer Van Twisk, die spontaan z'n Tivoli-bioscoop beschikbaar stelde op Zaterdagmiddag 15 Ja nuari. In verband met het groote aantal deelnemers zal in twee ploegen gerepeteerd worden, en wel voor de bewoners van de rayons Tuindorp en Vischmarkt om 2.30 uur, en de rayons Oude Helder en Centrum om 3.30 uur. Zie voor bijzonderheden de advertentie in dit nummer. MORGENAVOND M.S.F. NON-STOP CABARET. Morgenavond wordt in Casino de aangekon digde Non Stop Cabaretavond gegeven. Het programma laat ook dit keer weer niets te wenschen over en zal ongetwijfeld een grotoe schare amuseeren. Men wordt geadviseerd zich Voor kaarten te haasten. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in onze krant. Twee jongens uit den Ouden Helder heb ben gisteren een avontuur beleefd, dat zij niet licht meer zullen vergeten, evenmin als hun ouders trouwens. Zooals zoo dikwijls gebeurt, waren gisteren eenige jongens uit genoemd stadsdeel aan het voetballen op den Dijk, toen de bal, door toedoen van een van hen, die blijkbaar minder begaafd is in het edele voet balspel, in het Marsdiep terecht kwam. De bal dreef af en het zag er naar uit, dat de jongens het voortaan zonder dit kostelijk be zit moesten stellen. Twee van hen konden dat echter niet verkroppen en besloten later op den dag het „bruine monster" te gaan halen. Zij lieten een visschersvlet te water en kozen zee. Maar die bal halen, ging niet zoo gemakkelijk in zijn werk. Er stond een sterke stroom, met het gevolg, dat de jongens geheel afdreven en in plaats van bij den bal achter dit ding bleven aandrijven. Er was geen sprake van, dat de jongens den bal meer kon den bereiken; integendeel zij dreven steeds verder afUren zaten zij in de penarie, totdat zij tenslotte opTexel landden. Hier werden zij opgepikt door mannen van „De Mok", die dadelijk het bericht van hun behou den aankomst naar Den Helder telefoneerden. Het slot van hun avontuur was, dat de jon gens vannacht op „De Mok" mochten slapen en hedenmorgen per „Dr. Wagemaker" naar de stad terug konden varen! DE STAF.MUZIEK NAAR YLISSINGEN. Het Stafmuziekkorps zal morgenochtend met den trein van half acht naar Vlissingen vertrekken om de tewaterlating van een Pool- sche onderzeeboot, aldaar, muzikaal te illus- treeren. Zoo mogelijk zal het korps reeds mor genavond in onze stad terugkeeren. De tewaterlating van de onderzeeboot heeft om half twee plaats en zal worden bijgewoond door tal van autoriteiten. Bij de groeve van den heer M. P. v. Hooydonk. Sobere plechtigheid. Zooals wg' gisteren reeds in het kort mede gedeeld hebben, heeft gistermorgen de ter- aarde-bestelling van het stoffelijk overschot van den heer M. P. van Hooydonk plaats ge had. Om kwart voor twaalf arriveerde de stoet, welke niet minder dan 8 volgrijtuigen telde, op de Algemeene Begraafplaats, waar reeds velen, uit den aard der zaak meest P.P.ers, stonden te wachten. Aan de geopende groeve werd, behalve door den heer A. Veen, den voorzitter van Pro Patria, uit wiens woorden wel héél duidelijk naar voren kwam wat zijn vereeniging in den „directeur" verloren heeft, nog het woord ge voerd door den heer P. van Rijswijk, hoofdbe stuurslid van het Koninklijk Nederlandsch Gymnastiek Verbond. Deze dankte den over ledene voor het jarenlange volgehouden en mooie werk, dat hij voor het K.N.G.V. gedaan heeft. „In alle hoeken van ons land kent men den naam Van Hooydonk en aan dien naam zal steeds een schoone herinnering verbonden blijven." Van den Turnkring Noord Hollands Noorder kwartier, welke eenige weken geleden den heer Van Hooydonk tot eerelid benoemd had, merk ten wij het bestuurslid Pennekamp op. De zoon van den overledene, de heer A. van Hooydonk, dankte in enkele woorden voor de aan zijn vader bewezen eer. ARTISFILM. Voor de Artisfilm, die morgenmiddag 3 uur in Rialto draait, zijn aan de zaal nog kaarten te verkrijgen. 13 Januari 1938. BEVALLEN: A. Huijbers—Slicht, d. R. E. P. C. SuermondtErdbrink, z. S. J. P. v. Schreven—Lander, d. G. J. Brakvan den Boogaart, d. OVERLEDEN: Wed. J. E. Slingervoet Ra- Xnondt, 80 jaar. GETROUDW: C. Molenkamp en M. C. van Damme. L. Martijn en E. A. van de Werken. J. Pompert en H. L. Driece. J. Postma en T. Velthuis. J. Been en H. B. Huber. Huisschilder vertelt waaraan hij dit te danken heeft. „Ik heb sinds jaren de gewoonte in iederen kop thee een heel klein beetje Kruschen Salts te nemen. Ik ben nu 70 jaar geweest en huis schilder van beroep. Ik kan nog al mijn werk doen, op de hooge ladders of op stellages die •buiten hooge gebouwen hangen. Er wordt mij dikwijls gevraagd hoe liet komt, dat ik nog zoo flink ben en er uitzie als 50. Ik vertel ze allemaal, dat ik geregeld iederen dag mijn Kruschen Salts neem." J.S.A. Vooral bij ouderen zijn de inwendige orga nen. lever, nieren en ingewanden, dikwijls niet meer zoo actief als noodig is. Kruschen Salts spoort deze organen zacht en voortdu rend aan hun taak op natuurlijke wijze te blijven vervullen, waardoor men zich ondanks bet ouder worden, jeugdig, fit en gezond zal blijven voelen. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten S. f 0.40, f 0.75 en f 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de byitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., A'dam, voorkomt. .(Adv.) Omtrent genoemde „Band" bereiken ons talrijke tevredenheidsbetuigingen, zoo schrijft ons de Musis-directie. Zij komen voor de eerste maal in Den Helder en verzorgen de dansmuziek tijdens de „Evening Party" op Zaterdag 15 Jan. georganiseerd door het „Dansinstituut „Polak" in „Musis Sacrum" ZONNESCHERM GESTOLEN. Van een perceel aan den Parallelweg is een zonnescherm ontvreemd. Nieuwe proeven bg de K.L.M. (Van onzen K.L.M.-medewerker). De K.L.M. rust nooit en zal ook nooit rusten met het toepassen van nieuwtjes om het vlie gen zoo veilig mogelijk te maken. Zoo neemt de K.L.M. op het oogenblik weer nieuwe proeven tegen het euvel van ijsafzet ting. Eerst gebruikte de K.L.M. de bekende rub- ber-deicers, die echter gauw scheurden. Deze rubberdeicers waren aan den neus van den vleugel bevestigd over de geheele lengte. Als er zich ijsafzetting voordeed, werden vanuit de cockpit de deicers opgepompt en het ijs viel er vanzelf af. Nu neemt de K.L.M. echter een proef met het zoogenaamde Kilfrost. Dit is een licht bruine was, die op den vleugelneus uitgesmeerd wordt en volgens den fabrikant in de eerste dertig vlieguren Ijsafzetting zou verhinderen. Ook neemt de K.L.M. nog proeven met een versterkt type Good-Year vleugel- deicers. De versterking bestaat uit eenige elastische canvasbanden, die in de binnen ste rubberbekleeding opgenomen zijn en in het verticale vlak over den vleugelneus loopen. Hierdoor wordt voorkomen, dat een scheur, die zich eenmaal gevormd heeft, zich over den geheelen vleugel-deicer zou uitbreiden. Verder zullen alle DC2 en DC3 vliegtuigen binnenkort uitgerust zijn met propeller-deicers, dit is om ijsafzetting op de propellers tegen te gaan. In het midden van den propeller zit een groote bruine dop (spinner) en daarin zit het mechanisme, dat de ijsafzetting bestrijdt. Dit wordt vanuit de cockpit geregeld. In den dop zit n.1. een spiritus-glycerine-mengsel, dat op den juisten tijd vrijgelaten wordt. Bij de DC2 wordt dit mengsel langs een af- stemkraantje aan de propellers toegevoegd on der den luchtdruk van den vacuumpompafvoer. Op de DC3 wordt dit mengsel toegevoegd door een plunjerpompje, dat door een regel- bareen electromotor wordt aangedreven. Dit vernuftig uitgedacht systeem bestrijdt op zeer afdoende wijze de ijsafzetting. Verder worden de vliegtuigen zooveel mo gelijk brandvrij gemaakt. Het geluidsisolee- rende materiaal, waarmede de romp, inwendig aan de onderzijde achter den vleugel beplakt was, is vervangen door onbrandbare Seapack. Op één DC2 is bij wijze van proef de geluids isolatie vervangen door asbest, dat met alcohol op de platen is gespoten. De doekbekleeding van de cabine is bespoten met brandwerende verf. De radiateurs van de verwarming zijn met asbest doek bekleed. In de reeds aangekondigde populaire voor stelling van het blijspel „De mensch wikt... Pa beschikt", dat Zondag in Casino zal wor den opgevoerd door het „Nieuw-Schouwtoo- neel", onder leiding van Frits Bouwmeester, worden de hoofdrollen vervuld door Jetty van DijkRiecker, Dogi Rugani en Richard Flink. Verder treden op de dames Lena Kley, Hesje Rijken—van Rijk, Corry Roozendaal, Nina Bergsma, Ans van Merlevoort en de heeren Frits Bouwmeester, Adolf Rijkens, Sam de Vries, Louis van Dommelen en Johan Schmitz. Regie: Frits Bouwmeester. Men zie voor toegangsprijs de advertentie. 12 cachets 50 ct. 2 stuks 10 cr. Bij Apoth. en Drogisten. (Historisch.) Het hierna volgende is waar gebeurd. Ter rein van de handeling: de Duinen onder den rook van Den Helder. Thema: een kleine stroo- persgeschiedenis, waarin de namen der perso nen en enkele bijkomstigheden zijn gefingeerd. Jan Derksema woont aan den rand van de duinen onder den rook van de stad, welke naar de schoone naam Den Helder luistert. Jan voorziet in de kosten van hem en de zijnen door in 't klein te boeren. In 't klein, ja, want hij mist de contanten om er een echte boer derij op na te houden. Hij doet wat in kippen, eieren, scharrelt wat met een paar geiten en weet, alles en alles bij elkaar genomen, de eindjes net aan elkaar te knoopen. Maar een vetpot is het niet bg hem thuis, dat kunt ge wel begrijpen. Jan is een oppassend en hardwerkend man, die alleen maar leeft voor zijn huisgezin. Dag en nacht is hij in de weer, zij het dan niet steeds in alle opgewektheid, dan toch met de voloening, dat hij zichzelf gelukkig kan bedruipen en nog niemand an ders noodig gehad heeft Zooals gezegd, Jan woont aan de duinen, welke momenteel zoo kolossale hoeveelheid konijnen herbergen, 't Heeft altijd vol ge zeten met die snelle langooren, maar op het oogenblik is het bar. Als Jan zich 's avonds even verstopt na een uurtje rusten bij de snorrende kachel, dan heeft hij altijd schik in de vlucht der duinkonjjnen, die uit elkaar stuiven, zoo gauw zij den naderenden mensch opgemerkt hebben. En Jan ziet telkens met pleizier hoe de beestjes holderdebolder in de gaten van hun holen springen en zich aan zjjn blik onttrekken. Op zekeren dag rijpte in Jan de gedachte om te trachten zoo'n konijntje te vangen. Vleesch kwam er niet te dikwijls op tafel, maar als hij af en toe eens zoo'n duinkonijn tje kon verschalken, zou hij vrouw en kin deren met een lekker stukje malsch vleesch kunnen verassen. Het eenige bezwaar was, dat het vangen van konijnen, op welke ma nier dan ook, verboden was en dat wist Jan heel goed. Maar aan den anderen kant, zoo redeneerde hij, is er van die beesten meer dan overvloed, ja, als er geen paal en perk ge steld wordt, zal er straks zelfs een konijnen- plaag zijn. Waarin Jan gelijk heeft trouwens. Jan besloot tenslotte het pad der „100 deugdelijkheid" te verlaten en een paar strikjes voor de uitgangen van een konijnen nest te plaatsen. Zoo gezegd, zoo gedaan. Het was een ontzettend koude avond toen hij zich van zijn voornemen kweet. Hij had twee strikken, die hij netjes voor 2 donkere zwarte gaten in het duin plaatste. Een paar koude aardappels en een stukje oud brood dienden als lokaas. Ziezoo, dat was klaar. En nu rus tig naar huis en een uurtje gewacht bij den warmen kachel. Vrouw en kinderen waren al naar bed, want het was den volgenden mor gen weer vroeg dag. Jan trok aan zijn pijpje, waarvan de slechte tabak een aroma ver spreidde, dat „huiselijk" cachet aan het ge heel gaf. Hij mijmerde en zag in gedachten in beide strikken een dikke vette konjjn, die vergeefs pogingen in het werk stelden om los te komen. Wat duurde dat uur toch lang. Hij kon het bijna niet meer uithouden in huis. Nog een kwartier. Neen, hij h'eld 't niet meer uit, hij moest gaan kijken. Stil en stikum sloop hij in het bijna nachtelijk uur de ach terdeur uit en de duinen in. Met spiedende blikken en een hart, dat hij in de keel voelde bonzen, sloop Jan naar het beloofde konijnen boutje. Hij keek achterom, opzij, links, rechts... de kust was veilig. Geen politie te zien. Moedig voorwaarts dus. Nu was hij er bgna... Maar wat was dat? Jan tuurde en tuurde door het pikkedonker maar zag noch voelde iets. Wel waren daar nog 2 donkere gaten van het konijnenhol.. Maar méér was er niet. Geen gestrikt konijn, zelfs geen strik en geen brood en geen kouw» aardappelen. Alles, was verdwenen en Jan keek leelijk op den neus. Maar bovendien was 't een voor hem volkomen onbegrijpelijke situatie. Kon het zijn, dat de konijntjes lus tig aardappelen en brood verorberd hadden om vervolgens met de strikkfen aan de haal te gaan? Maar neen, dat was niet mogelijk, daarvoor had hij ze veel te stevig vastgezet. Waren er dan soms stroopers gekomen en hadden die de gevangen konijntjes met strik en al meegenomen? Meerdere vragen be stormden Jan, doch evenals op de eerste twee kon hij er geen aannemelijke antwoorden op geven. Hij verwijlde nog even in teleurstel ling bij de donkere gaten in het zand. Toen merkte hij eerst hoe koud 't wel was. Huive rend trok hij den slappen hoed over de ooren, verborg het gezicht in de kraag van zijn ver sleten bonkertje en sloeg den weg naar huis in. Hij zou vrouw en kinderen niet verras sen met kongnenvleesch, malsch en geurig... Den volgenden morgen vertelde de vrouw van boer Pieterse aan de vrouw van Jan, die haar eieren bracht, dat haar beide katten den vorigen avond thuis varen gekomen met een strik om den kop en den dood door ver stikking nabij. „Ze hebbe zeker geprobeerd om de arme dieren te kneppele", veronder stelde vrouw Pieterse, maar Jan, die het ge beurde later van zijn vrouw vernam, wist wel beter... Ook de Heldersche politie weet wel beter, al kent zij de(n) zetter van de strikken niet! Kleine oorzaken... groote gevolgen. Als er één geval is, waarbg de waarheid van dit spreekwoord wel overduidelijk aan het licht komt, dan is het dat van den Japanschen oorlog met China. Een onbeteekenende aan leiding was oorzaak tot deze bloedige bot sing, waarvan het einde nog niet in zicht is. Een incident, zooals er de laatste jaren zich zooveel hebben voorgedaan, doch die telkens met een sisser afliepen. Het was een voorval tijdens een manoeuvre, waarbij de verant woordelijkheid al zeer moeilijk is vast te stellen. Zooals dat in de laatste jaren het geval was, hebben de Japanners het incident op de gebruikelijke wijze willen regelen, d.w.z. met de plaatselijke Chineesche autoriteiten, welke regeling dan meestal de sanctie van de offi- cieele regeering krijgt. Deze keer ging dat echter niet zoo vlot. De plaatselijke autori teiten bleken onwillig om de Japanners maar weer te vergeven en de Centrale Chi neesche regeering verbood een overeenkomst met de Japanners aan te gaan. Zoo kwamen dan beide regeeringen tegenover elkaar te staan en daarbij toonde de Chineesche pre mier een onverzettelijkheid tegenover de Ja- pansche regeering, die de aanleiding werd van de strafexpeditie naar China. Dit alles was Woensdag een half jaar geleden. Tot een oorlogsverklaring tusschrn beide landen is het nog niet gekomen, maar ale gruwelen van den oorlog worden in China bedreven en Japan heeft reeds geheel Noord-China, met de groote havenplaats Sjanghai, de Chinee sche hoofdstad Nanking, genomen en het dringt steeds verder in Japan door. De Msbd. schreef in een beschouwing naar aanleiding van dezen haf jarigen strijd o.m.: Het (Japan) werpt begeerige blikken in de richting van Canton. Het heeft het Wester- sche prestige in het Verre Oosten een onnoe melijke schade weten toe te brengen; het is er niet voor terug geschrokken de betrekkin gen met de Vereenigde Staten, Engeland, Frankrijk en sovjet-Rusland ten uiterste toe te spitsen, die met Duitschland aan een zware proef te onderwerpen. Het heeft een Ameri- kaansch oorlogsschip tot zinken gebracht, een Engelsch oorlogsschip gebombardeerd; het heeft de financieele en economische belangen van „het Westen" grondig ondermijnd, maar nog steeds is er geen oorlog noch tusschen China en Japan, noch tusschen Japan en eenige andere mogendheid. De „vrede", een vrede tusschen aanhalingsteekens, is behou den gebleven. Het groote mysterie, dat alle geesten in Europa bezig houdt, zegt het blad, is de houding van Tsjang Kai Shek, groot generaal en groot staatsman, tegenover Japan. Hoe heeft hij het risico van dezen strijd aange durfd? zoo vraagt men zich af. waar hij de perfecte uitrusting van het Japansche leger kende en weerstand blijft bieden, niettegen staande alle Japansche diplomatieke acties. Het tweede mysterie is, dat het Japansche leger vrijwel volkomen in tact gebleven is. Wat schuilt er achter dezen volkomen ver rassenden gang van v. ken? We 'uilen niet pogen in dit ondoorgrondelijk geheim door te dringen. Zeker op het oogenblik niet, nu de politici te Tokio een laatste poging, in den vorm van een ultimatum, schijnen gedaan te hebben om Tsjang Kai Shek tot vredes onderhandelingen te brengen. Verwerpt de Chineesche opperbevelhebber de Japansche „voorstellen", dan ligge vele mogelijkheden open. Maar in elk geval zal in dat geval de strijd moeten worden voortgezet, en deze zal Japan n.instens even diep treffen als China. Uit Tokio wordt gemeld, dat in de keizer lijke conferentie vele maatregelen zijn vast gesteld, welke onherroepelijk zullen worden uitgevoerd, als China het Japansche ultima tum niet aanneemt. Welke deze ook zijn mogen, vaststaat, dat Japan nog dieper in China zal moeten doordringen, dat het voor steeds hoogere economische en financieele spanningen komt te staan. Maar vooral dat het gevaar voor internationale complicaties met den dag zal toenemen. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8. „De ondergang van de William Brown" en Joe Brown als „Kampioen". „M'n man is detective" en „De dood langs den weg". Witte Bioscoop, Koningstraat, half 8. „Hals over kop" en „Een gevaarlijke ver houding". HEDEN: Held. Schoolver. „De Lyceïst", Held. Kweek school Club. Tooneelavond. Zaterdag 15 Januari. Rialto, 3 u. Artisfilm. T*hui3> - „Gysbert Japicx", Casino, 8.15 u., „M.S.F.-avond". Musis Sacrum: Casanova-band. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Licht op 16 4g Barometerstand Den Helder 761.2 Temperatuur lucht (heden) 6 3 Laagste temp. lucht gisteren 5.5 GESLAAGD: Bg het op 20, 21 en 22 Dec. j.1. gehouden examen in het Boekhouden dooi de Ver. van Leeraren in de Handelsweten schappen, slaagden Mej. A. Leydeckers en de heeren G. Boon en P. ten Have, allen leer lingen van den heer J. Boon, Leeraar M. O. Boekhouden, alhier.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5