RADIO Postvluchten op Indië De journalist Hansen toch vervolgd Fraude bij een boerenbond te Dongen Indië heeft officieren noodig Alarmeering bij een luchtaanval Dr* Colijn spreekt Motorschip „Heemskerk" gestrand Bijgeloof leidt tot dieren mishandeling Contact met volksstammen in Nieuw Guinea Wapcn-depöt in onbewoond appartement Luis als cactusbesfrijder De verzekeringsfraude te Haarlem Motor van de „Krekel" weigerde plotseling Defensie bestelt geschut De zóóveelste spelling In gloeiend ijzer gevallen PROGRAMMA Wegens het weigeren van ge tuigenis in een stralzaak. Naar wij vernemen, zal de kwestie der geheime raadsvergadering v. 20 September te 's-Gravenhage lanes anderen dan den aanvankelijk ingeslagen weg toch nog aan het oordeel der justitie worden onder worpen. Tegen de journalist C. L. Hansen, die in zijn gemeenteraadsoverzicht eenige zinsneden schreef betreffende het in de geheime zitting behandelde en die zich liever een gijzeling liet welgevallen dan de bron van zijn mededeelingen aan de justitie te vertellen, is Zaterdag namelijk een vervolging ingesteld op grond van art. 192 van het Wetboek van Strafrecht, waarin het weigeren van getuigenis in een strafzaak (in ca- su tegen het raadslid N. N.) straf baar is gesteld. Als getuige in deze zaak zal de rechter- commisssaris jhr. oir. P. G. M. v. Leeuwen optreden. Wij herinneren eraan, dat de heer Han sen in December j.1. een drietal weken in gijzeling heeft doorgebracht en dat hij zijn invrijheidstelling, einde December het on derzoek tegen het onbekende raadslid geen positief resultaat scheen te hebben opgele verd, evenmin als in de daarop gevolgde dagen van Januari, toen de raadsleden allen door den rechter-commissaris zijn gehoord. Inmiddels heeft, naar men weet, de Ned. Journalisten Kring een commissie Ln het leven geroepen, die omtrent het verschoo- ningsrecht van den journalist een onder zoek zal instellen en daarover rapport zal uitbrengen. De nu ingestelde vervolging zal het mo- lijk maken, bij openbare behandeling een uitspraak in hoogste instantie over deze voor de journalistiek zoo belangrijke aan gelegenheid te verkrijgen. Tekort van ruim f 15.000. Boek houder gearresteerd. Reeds eenigen tijd had het bestuur van den R.K. Boerenbond te Dongen verdenkingen tegen zijn tweeden boekhouder F. E., die er een zeer luxueuze levenswijze op na hield. De gewone controle bracht evenwel geen bijzonderheden aan het licht, waarna een zeer consciëntieus onderzoek werd bevolen. Dit bracht ernstige vervalschingen en tekor ten aan het licht, waarna de burgemeester der gemeente Dongen, hiervan in kennis gesteld, onmiddellijk tot aanhouding en voorgeleiding van F. E. overging. Terstond heeft deze bekend door valsche boekingen gedurende onge veer 8 a 9 jaar kleinere bedragen te hebben ontvreemd, waardoor thans een tekort van ruim f 15.000 zou zijn ontstaan, welk tekort even wel vermoedelijk tot f 20.000 zal op- loopen. De boekhouder, die sedert kort gehuwd is, genoot tot voor eenigen tijd het volste vertrouwen van het bestuur en den kassier en is op een geraffineerde wijze tewerk ge gaan. Het geld is gebruikt om een levens staat te voeren, die geheel boven de finan- cieele krachten van den gearresteerde ging. Dit werd evenwel eerst na zijn huwelijk in Dongen bekend. Voordien zocht hij buiten Dongen voornamelijk zijn genoegens, waar door minder de aandacht op de verkwistin gen werd gevestigd. De verdachte zal heden worden voorgeleid voor den officier van Justitie te Breda. Een beroep op het moederland. Daar onder de reserve-officieren in Neder land weinig animo bestaat voor dienstne ming in het Indische leger, met het oog op hun toekomst, wordt thans, aldus de Tel., overwogen de besten onder hen in vasten dienst op te nemen en anderen na afloop van hun verband een burgerbetrekking te garandecren. Voorts ligt het in de bedoeling een beroep te doen op de Kon. Landmacht in Neder land voor de uitzending van beroeps-, c.q. reserve-of fiecineren'. De voortvluchtiqe agent gearresteerd. De 53-jarige agent van de algemeene Frie- sche Levensverzekeringsmaatschappij V. uit Haarlem, dien de recherche der Haarlem- sche politie dezer dagen omdat hij verdacht werd van ernstige knoeierijen, wilde arres teeren, doch voortvluchtig bleek te zijn, is Zaterdagmiddag nabij Spaarndam, waar hij door den Rijksveldwachter zwervend werd aangetroffen, aangehouden. Op het politiebureau te Haarlem heeft hij een volledige bekentenis af gelegd. Het bedrag, dat hij zich op oneerlijke wijze heeft toegeëingend, schat hij op 28.000 gulden. Ongeveer 6 jaar lang heeft hij de knoeierijen kunnen volhouden. V. wordt heden voor den. officier van Justitie geleid. Resultaten van de proeven in de hoofdstad teleurstellend. Een krachtige sirene in de bin nenstad noodig. Zooals men zich herinnert, is er gedurende éen minuut in den ochtend en één minuut in den namiddag van den 29sten December van het vorig jaar te Amsterdam een proef genomen voor de alarmeering in geval van een dreigenden luchtaanval. Thans zijn de resultaten van deze proef bekend geworden. In den voormiddag wezen de waarnemin gen uit, dat van een aaneengesloten alarmee ring slechts in bepaalde gebieden sprake was. Zoo werd in Noord het gedeelte weste lijk van het Noordhollandsch Kanaal vol doende gealarmeerd, terwijl ook in het Noor delijk deel van Amsterdam-West het geluid goed waarneembaar was. Voor zoover de binnenstad be treft werden in al deze buurten op verschillende punten „doode hoe ken" geconstateerd. In andere ge deelten der stad is practisch geen si renegeluid waargenomen. Binnenshuis werd het geluid zwak, of in het geheel niet gehoord. Ook bestuurders van motorvoertuigen namen het geluid niet waar. De middagproef had ten doel na te gaan, of het mogelijk was het sirenegeluid van verschillende bedrijven te doen ontketenen, door met één sirene het sein hiertoe te ge ven. Het signaal bleek door 14 sirenes te zijn overgenomen, hetgeen uiterlijk twee minu ten later geschiedde, zoodat deze proef als zeer geslaagd kan worden beschouwd. Op grond van bovenstaande resultaten blijkt het derhalve wenschelijk in de binnen stad een zeer krachtige sirene op te stel len, alsmede de alarmeering der zoogenaam de „doode hoeken" te doen geschieden door opstelling van sirenes met geringe capa citeit. Tevens wordt een signaal van één minuut te kort geacht. Keurige noodlanding. „De Krekel" heeft Zaterdagmorgen, aldus het Hsb., wegens motorstoring op een bouw land in de onmiddellijke nabijheid van het vliegveld Schiphol een noodlanding moeten maken. Het toestel werd bestuurd door den heer Dn Laat, een leerling vlieger bij de K.L.M. Bij het vliegveld gekomen bemerkte de bstuurder plotseling, dat zijn motor wei gerde, en daar hij zag dat hij het landings terrein niet meer kon bereiken, maakte hij zich gereed om een noodlanding te maken, welke schitterend verliep. De piloot bekwam geen letsel en het vlieg tuig bleef onbeschadigd. Het vliegtuig zal door K.L.M. employé's naar Schiphol worden gebracht. Naar „De Tijd" meldt, heeft het departe ment van Defensie aan de Artillerie-inrich tingen bij de Hembrug opdacht gegeven tot levering van 80 veldkanonnen en 100 stuks infanterie-geschut. Deze bestelling zal slechts een gedeelte zijn van een reeks te verwachten orders. Radio-rede op den Nationalen Feestdag. Minister-president, Dr. H. Colijn, zal op den Nationalen Feestdag een radio-rede hou den naar aanleiding van de blijde gebeurte nis in het Prinselijk Gezin. De rede zal over de drie Nederlandsche omroepzenders uitgezonden worden te 14.00 uur, waarna te 20.00 uur eveneens over de drie zenders een heruitzending plaats vindt. Het tijdstip van eerste uitzending te 14.00 uur is gekozen ten einde zooveel mogelijk alle Nederlandsche luisteraars in de gelegenheid te stellen de toespraak van den heer Colijn aan te hooren, hetgeen niet het geval zou zijn, wanneer alleen een uitzending zou plaats vinden te 20.00 uur.d.i. op een tijdstip van den dag, waarop in veel plaatsen gods dienstoefeningen gehouden zullen worden. Deze uitzending te 14.00 uur wordt ten be hoeve van de luisteraars in Ned.-Oost-Indië overgenomen zoowel door de Phohi- als door de rijkszenders. In den nacht volgende op den nationalen feestdag, zal de uitzending ten behoeve van de luisteraars in West-Indië door de Phohi- en Rijkszenders herhaald worden en wel van 0.40 tot 0.55 AAV.T. Een compromis van minister Slo- temaker de Bruine. „Volgens „Ons Noorden" zou mi nister Slotemaker de Bruine nu hij met zijn Belgischen ambtgenoot niet tot overeenstemming kon komen, voornemens zijn, een nieuwe spel lingregeling te ontwerpen, waarbij bij de geheele geslachtsregeling De Vries en Te Winkel wil handhaven en alleen de andere vereenvoudiging van één e en een o en de s inplaats van sch wil handhaven. De minister meent, dat hij bij de invoering van deze gedeeltelijke regeling van zijn voor- ganger kan ontkomen aan een schadeloos stelling aan de uitgevers. Het zou, wanneer dit plan uitvoerbaar wordt geacht, in het voornemen van het kabinet liggen deze spel ling met ingang van 1 Januari 1939 ook bij de departementen en andere rijksinstellin gen door te voeren en tevens zulks te verzoe ken aan provinciale en gemeentebesturen. Werkmeester te Vaassen zwaar gewond. Zaterdagochtend half twaalf is op de ijzer gieterij „Vulcanus" te Vaassen de werk meester Stevens in gloeiend ijzer gevallen. Met zware brandwonden is hij naar het gemeente-ziekenhuis te Apeldoorn overge- braht. Drie andere arbeiders, die in de na bijheid van Stevens werkten, kregen lichte verwondingen. Na ter plaats te zijn verbon den, konden zij op eigen gelegenheid naar huis gaan. Omtrent de oorzaak vernemen wij, dat werkmeester Stevens tijdens het ijzergieten op een leeg olievat stond. Onder het werk is gloeiend ijzer onder het leege olievat geloopen. Door de hitte hebben zich hierin dampen ontwikkeld, welke tot ontploffing zijn gekomen. Het vat vloog uit elkaar met bovenstaand noodlottig gevolg. Het schip weer vlot. Dempo heeft vertraging. Het Nederlandsche motorschip „Heemskerk" is Zaterdag op de zand banken van de baai van Dungenees, ter hoogte van Littlestone in het graafschap Kent (Engeland), toen het een schuilplaats wilde zoeken voor den storm, aan-den grond geloopen. Het schip is Zaterdagavond, zonder assi stentie vlot gekomen en heeft de reis naar Teignmouth voortgezet. De „Heemskerk" meet 360 ton en is eigen dom van de N.V. J. Vermaas Scheepvaart Bedrijf te Rotterdam en is niet het 6516 ton metende schip van denzelfden naam. Volgens bij de Rotterdamsche Lloyd ont vangen bericht zal het m.s. „Dempo" in plaats van hedenmorgen 10 uur, eerst Dins dagmorgen 8 uur te Roterdam aankomen. DINSDAG 18 JANUARI 1938. Hilversum I. 1875 en 415,5 m. AVRO-uitzending. 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Jetty Canto's ensemble. 11.00 Huishoudelijke wenken. 11.30 Vervolg concert. 12.30 AVRO-Dansorkest. 1.00 Het Omroeporkest. I.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Omroeporkest en soliste. 2.45 Knipcursus. 3.45 Lyra-Trio. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.30 Biologische causerie. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Orgelconcert. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.15 Film-reportage. 10.45 Actualiteitsflitsen. II.00 Berichten ANP. Hierna: AVRO-Dans- orkest. 11.4012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum n, 301,5 m. KRO-uitzending, 4.005.10 HIRO. 8.009.15 Hoogmis. 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstige causerie. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Orkest. 1.00 Gramofoonmuziek. I.20 De KRO-Melodisten en solist. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Modecursus. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.05 „Nieuwe stroomingen in de Roomsch Ka tholieke Kerk", causerie. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.35 HIRO-Post. 4.40 Gramofoonmuziek. 4.45 .Harmonia als HIRO-Schakel", causerie. 5.10 KRO-Orkest. 5.45 rielukwenschen. 6.00 Vervolg concert. 6.40 Esperantoles. 7.00 Berichten. Capserie namens het Roomsch- Katholiek Werkliedenverbond. 7.35 Sportpraatje. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Stedelijk Orkest Maastricht en soliste. 9.00 De KRO-Boys en solisten. 10.20 Gramofoonmuziek, 10.3.0 Berichten ANP. 10.40 KRO-Melodistcn en solist. II.3012.00 Gramofoonmuziek. Merkwaardige wreedheid te Tiel Proces-verbaal opgemaakt. Door een gelukkig toeval is de politie van Dreumel een ernstig geval van dieren mishandeling op het spoor gekomen. Het zonderlinge van de geheele geschiedenis is, dat de mishandeling geschiedde terwille van een oud bijgeloof, dat aan een paar afge sneden klauwen van een mol een bepaalde pijnstillende kracht toeschrijft. Deze kracht die alleen aanwezig zou zijn in de klauwen van mollen, die na deze wreede behande ling op de resteerende stompjes poot een goed heenkomen zoeken, bespaart kinderen de onaangenaamheden van het doorbreken van het melkgebit.1 In het gezin van de familie H. te Dreumel was ook een baby, die last van tanden kreeg. Een huisvriend, een zekere G., die blijkbaar nog wel eenige waarde aan dit oude volksge loof hechtte, besloot het kind zoo'n paar klauwen te bezorgen. Hij slaag de er in een mol te vangen en han delde met het dier overeenkomstig de voorschriften van het bijgeloof. Om onbegrijpelijke redenen hebben de per sonen, die met het bedrijven der mishan deling bekend waren, tot voor enkele dagen over het geval gezwegen. Zij kregen toen ruzie met G. en door deze oneenigheid kwam het gebeurde ter kennis van de po litie. Deze heeft G. thans tweemaal verba- liseerd: eenmaal wegens de mishandeling en verder wegens het .vervoeren van een mol zonder de daarvoor vereischte vergun ning. Gier (heenreis) Torenvalk (terugreis) Pelikaan (heenreis) Valk (terugreis) Wielewaal (heenreis) Reiger (terugreis) Nandoe (heenreis) Vertrek van Aankomst te Rang. 16 Jan. Singap. 16 Jan* Athene 16 Jan. A'dam 16 Jan, Basra 16 Jan. Jodhp. 16 Jan, Jodhp. 16 Jan. Bagd. 16 Jan. Napels 16 Jan. Alex. 16 Jan, Singap. 16 Jan. Rang. 16 Jan, A'dam 18 Jan. EXPEDITIE TE FAK-FAK TE- RUGGEKEERD. HOLLAND* SCHE VLAG IN HET BINNEN, LAND GEPLAATST. t De expeditie van dr. Cator is Za terdag te Fak-Fak teruggekeerd uit Centraal Nieuw-Guinea, waar groote ontdekkingen werden gedaan over land en volk. Een uitstekend contact werd gedurende de expeditie verkre gen met talrijke volksstammen, waarvan het totale zielental wordt geschat op 12.000 personen. De expe ditie trof vele stammen aan, die den landbouw beoefenen en daarbij ge bruik maken van een uitgebreid stelsel van drainagekanalen. De Wisselmeer-vlakte omvat drie meren, nl. Paniai, Tage en Tigi, welke alle gekar« teerd werden. Het geheele gebied boven 1500 Meter hoogte omvat talrijke moerassi ge vlakten, welke vermoedelijk geschikt zullen zijn voor den natten rijstbouw. De temperatuur bedraagt overdag onge- veer 30 graden Celsius, en loopt des nachts tot 11 graden terug. De Oeta-rivier vloeit uit in het PaniaL meer. Tijdens de expeditie hadden twee ongeval- len met prauwen plaats, welke veroorzaakt werden door een storm op het Paniai-meer Persoonlijke ongelukken hebben zich echter niet voorgedaan. Op Oudejaarsdag werd met ceremonieel in het bevolkingscentrum de Hollandsche vlag geplaatst. De Parijsche politie heeft gisterochtend in een niet bewoond'appartement in de Rue St, Lazare een wapenopslagplaats ontdekt. De conciërge van dit huis, HasenfusS geheeten, heeft toegegeven lid te zijn va.n da Csar. Tevens heeft de man verklaard, dat hij den huurder, een zekeren Leon Paoli, kende als lid der organisatie en dat hij be- kend was met den aard van het opgesla-i gene. D rechter van instructie heeft Locuty ge- confronteerd met den conciërge van het ge- bouw in de Rue Presburg, waar destijds een bomaanslag werd gepleegd. De conciërge verklaarde, dat Locuty wel iets weg had van den man, die de bom af gaf, deze droeg evenwel geen bril en had een pet op. Twee arrestaties. De Sureté Nationale heeft nog twee arres taties verricht, t.w. van den chauffeur Mau- rice Vallet en van den verzekeringsagent Paul d'AUée, die beiden betrokken zijn in de affaire van het vervoer en verbergen van wapenen. Het departement van Land- en boschbouw: van de Zuidafrikaansche Unie heeft beslo ten tot den invoer van de cochenille (Ame- rikaansche schildluis) ter bestrijding vjui de cactus, die belangrijke schade toebrengt aan de. planten. Tot dusver zijn kostbare mechanische methoden toegepast voor da bestrijding van dit gewas, dat op schrikba rende wijze voortwoekert, maar zonder re sultaat. Reeds gedurende ruim drie jaaC stelt men pogingen in het werk om uitge strekte gebieden van de Kaap-provincie van; de cactus te zuiveren. De cochenille luis is ook economisch van groote waarde daalt haar schild, de kostbare roode cochenille, een zeer dure bestendige verfstof, karmijn genaamd, levert. FEUILLETON. 19. „Dus zulk een soort man is u", mijmerde de vicaris overluid. „En ik kwam hier als de engel der wrake om u van hier te verjagen. Een dichter van nature zoo zou mijn zuster Louise u noemen." Peter Cradd lachte tegen zijn bezoeker, en zijn blauwe oogen blaakten van geestdrift. „Ik weet geen zier van dichtkunst af", er kende hij, „maar wanneer een man, die dertig jaren in de modder gezwoegd heeft, zijn tijd op een andere manier kan doorbrengen, zou ik graag weten welke die is." De vicaris stond op, en het scheelde weinig of hij brak verscheidene beentjes van de hand van zijn voormaligen huurder, toen hij haar drukte. „Het verheugt mij u tot buurman te heb ben, Mr. Cradd," zei hij. „Ik geloof, dat w(j vrienden zullen worden." Aldus trad Peter Cradd dien avond zijn nieuw paradijs binnen. HOOFDSTUK VIII. De menschen in Norfolk zijn zelden geneigd om een nieuwen bewoner van harte te verwel komen, maar onder het patronaat van den vicaris, en bij de visscherlui bemind, werd Pe ter Cradd weldra als een onschuldig, maar welkom inwoner in hun midden opgenomen. Alleen Jim van het hotel, die hem naar bed had moeten dragen, en Mrs. Skidmore, die nog steeds haar eigen twijfel koesterde of alles bij dat soupeetje wel door den beugel kon, be- schouden hem anders dan als een volkomen onschadelijk mannetje van middelbaren leef tijd en onberispelijken levenswandel. Hij werd even bruin als de visscherlui zelf, ontwikkelde een buitengewone spierkracht, leerde met een boot zeilen, en maakte aanzienlijke vorderin gen in de kunst van visschen in zee. Met grooten tegenzin, en door Mr. Barnslow letter lijk daarheen gesleept, had hij een uitstapje gemaakt naar Norwich, en zijn inkoopen be zorgden den plaatselijken winkeliers een goe den dag. Hij liet zich zes costuums aanmeten en sloeg bij leveranciers, die hem door zijn mentor aanbevolen werden, een voorraad wtjn en spiritualiën in, voldoende om zyn kelder te vullen. Hij kocht ook een auto, twee visch- hengels, een cocktail-shaker, en een flinke partij ondergoederen en hoeden. Zoodoende van zijn laatste uitvlucht beroofd, zat hjj nu op een Zondag bescheiden in een bank achter in de kerk, en luisterde naar de stormachtige preek van zijn nieuwen vriend. Hij meende zich al handig uit de voeten gemaakt te hebben om aan de voorstelling van tal van menschen te ontkomen, maar rekende daarbij buiten den waard, met name den vicaris, die in zyn koor hemd uit de sacristie stapte en hem bij den schouder vasthield. „Je zult zoo niet wegsluipen. Peter Cradd," galmde hij. „Nu ik je bij den kraag heb, zul je kennis maken met mijn zuster." Peter Cradd stond daar blootshoofds en wis selde een handdruk met een in het wit gekleede jonge dame, die zooeven eenigszins nonchalant genaderd was. „Naar ik verneem, is u een nieuwe buur, Mr. Cradd," zei zij. „Is het waar, dat George er werkelijk in geslaagd is u de vicariswoning aan te smeren?" „Aan te smeren?" stoof haar broer op. „Hij was er niet van af te slaan. Ontferm je even over mijn zuster, Cradd', terwijl ik myn koor hemd uittrek en de offerbussen natel. Dat zal niet veel trjd kosten, of jij moest er vijf pond in gestoken hebben", liet hij grinnikend vol gen. „U smyt uw geld toch zoo niet weg, wil ik hopen, Mr. Cradd?" merkte de jonge vrouw op. „Zullen wij naar het hek loopen? Doen wij het niet, dan worden wij straks het middel punt van een kring, en een tweede uitnoodi- ging om deze week thee te komen drinken zou mij op staanden voet naar Londen terugjagen." Niet minder verlangend om daaraan te ont komen volgde Peter Cradd haar gedwee. Zij staken den weg over, en hij bleef voor het hek van de nieuwe pastorie staan. „U moet een oogenblikje binnenkomen," noo- digde zij uit. „Ik weet, dat George er op rekent. Hij heeft het u dozijnen malen gevraagd, zegt hij, maar tot hij u met geweld naar Norwich meegenomen had, excuseerde u zich altijd door te zeggen dat u geen kleeren hadt." Peter Cradd glimlachte. Hij kwam eensklaps tot de ontdekking, dat de zuster van zijn nieu wen vriend inderdaad een zeer aangenane vrouw was, hoewel hy in 't begin eenige vrets voor haar deftige elegance gekoesterd had. „Och," antwoordde hij, „ik heb gedurende vele jaren meer of minder kleeren gedragen. Ik heb nog nooit zulk een vacantie als deze gehad. Ik dacht met afschuw aan stijve boor» den en die dingen." „U heeft volkomen gelijk," stemde zij" in. „Wij loopen hier allen zooals wij willen. U moest mij eens zien, wanneer ik op de heide uit schilderen ga. Zullen we hier op George wachten?" Z(j zetten zich op twee stoelen onder een ceder, en Peter Cradd zat opnieuw met den mond vol tanden. Op een wijze, waarvoor hij nauwelijks een verklaring kon vinden, waren hem de oogen plotseling opengegaan, en zag hij dat zijn gezellin zeer mooi was. Zij had don kerblauwe oogen met zijdeachtige, zwarte wenkbrauwen, een zeer weeken mond, en een prachtige teint, waarvan de teere bleekheid, in dit land van wind en zonneschijn, hem ver baasde. „Van zelf sprekend," hervatte zij het ge sprek, „ben ik zeer aan de oude vicariswoning gehecht, Mr. Cradd. Ik ben er geboren, en wy zouden er nooit uit vertrokken zijn, wanneer mijn vader 's winters niet over de vocht ge klaagd had. Heeft u last van rheumatiek?" was het kalme antwoord. „Ik geloof het niet. „Mijn broer heeft mij verteld, dat u een zeer druk leven achter den rug heeft," merkte zij op. „Ik heb een zeer onaangenaam leven achter den rug," verbeterde hij. „Ik heb nu eerst het gevoel alsof ik in het paradijs woon." Zij keek hem nieuwsgierig aan. Het was vreemd om iemand aan te treffen, die alles zoo ernstig opnam. Maar ook weer, zy wist het een en ander van zijn levensloop, dien haar broer haar verhaald had. „Nu dan hoop ik, dat u zoo zult blijver! denken," zei ze. „Ik houd ook van deze plaats, voor een tijdje, en ik kom hier altijd graag terug. George heeft mij verteld dat u in den korten tijd van uw hier zijn wonderen verricht heeft. U heeft met een boot leeren zeilen, roeien, visschen, er is geen eind aan. Maar als jongen deed u zeker ook wel aan die dingen?" „Hoegenaamd niet," verzekerde hij haar. „Ik verliet de school op mijn vijftiende iaatI en was vóór mijn zestiende al in betrekking. - (Wordt vervolgd

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2