&n toéc/. ts die 'z/uxOie fwcjdfiftriF y^££43{maAl&*AicAtm Agenda Losse nummers Maandag 17 Januari 1938 Tweede Blad „MIJNHARDTJE" f J)J I WadtnieuuM Hr. Ms. „Jan van Brake!" Het 4e Marine-concert Voor het MSF Hr» Ms. Java Vreugdevuur De Joodsche invalide per stuk De Artisfilm Uit het politierapport Het conflict in het visscherij- bedrijf te IJmuiden Texelsch nieuws Den Hoorn Uitvoering D.E.K. Den Burg De tewaterlating van de Poolsche onderzeeboot Raadpleeg onze advertentie kolommen voor uw inkoopen Volkenbondstegenstelling Een vertrouwd en zorgvuldig expediteur: „ESONA" Burgerlijke Stand van Den Helder 12 cachets 50 ct. Proefdoosje 2 cachets 10 ct. BijApoth.en Drog. Soliste Corry Bijster uit Haarlem A.s. Woensdag zal door het Symphonie- orkest van het stafmuziekcorps der Kon. Marine het vierde Marine-concert gegeven worden waarvan wij de volgende bijzonder heden geven. Als soliste is ditmaal de keuze gevallen op Corry Bijster, sopraan te Haarlem en die in Den Helder geen onbekende is. In tegendeel! Door haar zal, met begeleiding van het orkest, gezongen worden een aan tal liederen, o.a. het bekende „Der Hirt auf dem Velsen" van Schubert. Voorts drie liederen van C. Mann (in het arrangement van den heer Leistikow) a. „Ontwaking", b. „Weemoed", c. Komische Optocht". Na de pauze volgt dan van haar uit Johan Strausz' „Der Zigeunerbaron", het „O habst Acht" en de populaire „Kuss- walzer" van Arditi. Door de kapel wordt voorts uitgevoerd als eerste nummer Schubert's „Unvol- lendete', een der mooiste stukken muziek die door hem ooit vervaardigd werd en na de pauze van Tremisot „Pyrame et Thisbé". Dit aantrekkelijke programma wordt be sloten met een marsch van den heer Leis tikow „De Vice Admiraal T. L. Kruys". Weer een geslaagde feestavond. De feestavond, welke het Marine Sanatorium Fonds Zaterdagavond in Casino belegd heeft tot stijving van de kas, mag weer alleszins geslaagd heeten. In de eerste plaats, omdat, gezien de groote belangstelling het voor opgezette doel: de noodige dubbeltjes bijeen te krjjgen, bereikt is, maar ook, omdat de vele bezoekers van dit festijn zich uitstekend ver maakt hebben. Want het programma was goed verzorgd. We zullen er enkele grepen uit doen en komen dan allereerst bij „The Masterkeys", ons plaatselijk jazz-orkest, dat zich reeds over een groote mate van populariteit mag ver heugen. De „Keys" maakten ook dezen avond weer furore, eerstens al door den keurigen indruk, welke het ensemble maaktde beide dames, Mej. N. Polak en Mej. Remelink dragen met veel gratie haar smoking en tweedens door de wijze, waarop ze hun muziek brengen. Als men bedenkt, dat het Uitsluitend amateurs zijn, dan mag men er zich over verwonderen, dat zulk een goed peil bereikt is. Voorts was er in het programma natuurlijk Henny van Gelder, die veel succes had met liedjes op verzoek. Max Marcelli amuseerde het publiek met zijn parodieën, terwijl de twee Vree's een acrobatennummer in Romeinschen stijl gaven. Bijzondere vermelding verdient de Menangkaban Pentjak, een Javaansche dans, uitgevoerd door 2 „Indische jongens". Een verloting met veel prijzen spijkerde de recette van den avond nog wat bij, terwijl het gebruikelijke bal zeer velen nog lang gezellig bijeen hield. Blijft voorloopig bij Rotterdam. De kruiser „Java" zal in den namiddag van heden (Maandag) de Rotterdamsche haven weer verlaten, doch indien alsdan de blijde ge beurtenis in het Prinselijk gezin nog niet zal hebben plaats gevonden, zullen de oefeningen, welke het schip voor zijn vertrek uit de Neder- landsche wateren heeft te verrichten, in de nabijheid van de monding van den Nieuwen Waterweg worden gehouden, zoodat, naar aangenomen mag worden, de „Java" tijdig te Rotterdam zal kunnen terug zijn om de saluut schoten ter eere van de geboorte van den Oranjetelg op de reede van Rotterdam af te vuren. Het Tuindorp-jongens-comité heeft het sym pathieke initiatief genomen tot het ontsteken van een vreugdevuur op het open terrein aan het einde van den Singel (bij den Timorlaan) op den avond van den dag waarop de blijde gebeurtenis plaats heeft. Giften van het Koninklijk Huis. De voorzitter van het uitvoerend comité voor de buitengewone steunactie ten behoeve van de Joodsche Invalide heeft van de Ko ningin, als blijk van belangsteling in het stre ven der vereeniging, een belangrijke gift ont vangen Ook van Prinses Juliana en van Prins Bernard kwamen, voor hetzelfde doel, belang rijke giften binnen. van de Heldersche Courant met ingang van HEDEN 4 ct. In slecht weer. Hr. Ms. „Jan van Brakel" heeft tengevolge van het ruwe weer slechte voortgang, zoodat het schip in geen geval vandaag te Lissabon zal aankomen. Waarschijnlijk zal dit eerst morgenmiddag zijn. In een uitverkocht huis. Het Natuurhistorisch Museum heeft wel bij zonder veel genoegen gesmaakt van de komst van den heer Portielje en de Artisfilm. Immers daar was een belangstelling, welke alle verwachtingen overtrof, en die zoo groot was, dat de kassa op een gegeven moment gesloten moest worden. Wel een bewijs, dat het Museum invloed op de Heldersche burgerij doet gelden en dat reeds zeer velen belang stelling zijn gaan koesteren voor al hetgene, dat er in de natuur leeft. Spreker en film waren deze overgroote be langstelling overigens ten volle waard. De heer Portielje, die inspecteur van de levende have van Neerland's grootsten dierentuin is, hield een korte inleiding, waarin hij er op wees, dat elk wezen een natuurlijke aanleg heeft, welke ontwikkeld wordt door een natuurlijken drang en naar wensch aangewend door de mate van intellect. Op de 5-deelige Artisfilm kon men bij vele dieren inderdaad den natuurlijken aanleg onderscheiden en de drift om die uit te leven. Dank zijn zeer geslaagde opnamen van den heer Verkuyzen, was de film zees» interessant. Het aardige was, dat van de verschillende dieren juist die eigenschappen getoond werden, die de gewone bezoeker niet ondakkent. Uit den aard der zaak trokken vele dieren aan het oog van de vele toeschouwers voorbij. De best geslaagde gedeelten van de film waren o. i. die, welke ons allerlei interessants lieten zien van de knobbelgans, de pinguins, de hoefdieren, waaronder de wisent, dat histo rische rund, dat in de vrije natuur niet meer voorkomt, de pelikanen, de pinguins, de leeuwen en de apen, waaronder de jonge Gorilla, die, als alles goed gaat, straks 2 meter lang en 300 pond zwaar zal zijn. Verder zijn zoowel de mededeelingen van den heer Por tielje, die zichzelfs soms zeer geestig inter rumpeerde, als de film evenzoovele bewijzen van de goede zorg, welke aan de dieren be steed wordt en van de liefde, waarmede de menschen, die er voor aangewezen zijn, de hun toevertrouwde dieren behandelen en hen daar door zooveel mogelijk doen vergeten, dat zij toch eigenlijk niet in kooien of hokken thuis- hooren. TOONEELAVON'D „DE LYCEIST" H. K. C. In ons verslag over den tooneelavond van „De Lyceist" H.K.C. kwam een storende fout voor: als tegenspeelster van de vrouwelijke hoofdrol werd genoemd J. Gottmer; dit moet zijn: A. Kesteloo. DAT LIEP GOED AF. Vanmorgen om ongeveer acht uur werden de gemoederen in de Vischstraat opgeschrikt door de brandweer, die met de meeste activiteit zich naar een woning begaf, waaruit dikke rookwolken te voorschijn kwamen. Het bleek, dat door het aansteken van de kachel, wat met hout was gebeurd, de houten schoorsteen had vlam gevat. Door den bewo ner, die zich even had verwijderd, werd dit niet opgemerkt, vandaar ook, dat de vonken gele genheid hadden om op een slaapkamertje een kapokbed aan het smeulen te brengen. Van een en ander was een geweldige rook ontwikkeling het gevolg, zoodat ht zich veel ernstiger liet aanzien dan het geval was. De brandweer slaagde er n.1. in om met eenige emmers water het geval te blusschen. Het is te begrijpen, dat het aan belangstel ling van de zijde van het publiek niet ontbrak. VAN RIJWIELEN, DIE ONBEHEERD STAAN. Een bewoner van de Breewaterstraat moest door schade wijs worden, zijn fiets, die hij on beheerd op het Ankerpark had gezet, werd buitgemaakt. Van een rijwiel, dat in de Koningstraat stond, werd de batterij-lantaarn gestoren. Een bewoner van de Kuiperdwarsstraat deelde op het hoofdbureau mede, dat bij hem een heerenrijwiel is terug te bekomen. DIEFSTAL VAN HOUT. De besturen der werknemersorga nisaties nemen geen verantwoorde- lijkheid voor niet-uitvaren op zich. De besturen der samenwerkende organisa ties, de centrale bond van transportarbeiders, de Nederlandsche bond van christelijke fa- brieks- en transportarbeiders, de Nederland sche r.-k. bond van transportarbeiders St. Bo- nifacius en de bond van oud-Katholieke fa- brieks- en transportarbeiders deelen mede, dat zij met hun, te IJmuiden in het visscherij bedrijf werkzame leden hebben vergaderd over het, in overleg met het bestuur der reedersvereeni- ging tot stand gekomen compromis. In de vergaderingen zijn de leden in de ge legenheid gesteld over de aanvaarding van bedoeld, door de besturen verdedigd compro mis, hun stem uit te brengen. De uitslag van de stemming is gisteren opgemaakt. De groote meerderheid van de leden vis- schers hebben hun stem tegen aanvaarding van het compromis uitgebracht. De vergade ringen van de visscherslossers, welke door min der dan de helft der leden waren bezocht, heb ben het voor hen geldende compromis even eens, bij meerderheid van stemmen, verworpen. De besturen hebben besloten na dezen uit slag een spoed-conferentie bij het bestuur der reedersvereeniging aan te vragen, in welke conferentie zal worden gepoogd, alsnog tot voorstellen te komen, waarvan aanvaarding mag worden verwacht. Met het oog op de ongeorganiseerde weige ring tot uitvaren, waartoe de arbeiders vorige week hadden besloten, deelen de besturen als hun eenstemmig besluit mede, dat het toen door hen ingenomen standpunt, geen verant woordelijkheid te aanvaarden, voor daden, waartoe- buiten hun leiding om wordt besloten, of waartoe wordt overgegaan, ten volle blijft gehandhaafd. Een aannemer, die op den hoek Keizerstraat- Weezenstraat bezig is met de uitvoering van een werk, constateerde, dat men een paal van 5 m had weggenomen, terwijl men eveneens eenige baddings van 2 m lengte had ingepikt. Het Fanfarecorps D.E.K. te Den Hoorn heeft Vrijdag en Zaterdag in „Loodsmans Wel varen" aldaar uitvoeringen gegeven, Vrijdag voor donateurs en Zaterdag tegen entrée. De zaal was beide keeren goed bezet, toen de voor zitter, de heer Kiljan den aanwezigen het wel kom toeriep. Direct na de opening liet het korps zich hooren. Dit was de eerste uitvoering van het gezelschap onder directie van den heer Bouwsma. Uit het gegevene bleek, dat de lei ding in zeer goede handen berust. Voor de pauze gaf het korps de volgende nummers: ParisBruxelles, marsch van P. Pwinette; Dona Flora, fantaisie dramatique van de Corment; Cecilia, marsch van A. M. v. Leest; Juanita, grande valse de Concert van Bouwens; le Loustic, marsch van Vermaelen; 1'Aube Victorieuse, Marsch-heroïque van Ga- denne en Jamboree-marsch van A. Maas. Gedurende beide avonden werd in de pauze een verloting gehouden ten bate van de kas der Vereeniging. Vrijdag werd de eerste prijs, een fruitmand, gewonnen door den heer G. Kiljan, en den tweeden prijs, een taart, door den heer Huizinga. De heer Huizinga stelde de taart weer beschikbaar, waarna deze op Ame- rikaansche wijze bij opbod werd verkocht, wat voor de Vereeniging een voordeel gaf van 20. Gedurende de pauze werd Zaterdag alleen een taart verloot, die door P. Zijm Johsz. werd gewonnen. Na de pauze werden 2 tooneelstukjes opge voerd, „Ze krijgen mekaar", in 2 bedrijven, en „Jopie als standbeeld", in één bedrijf. Beide stukken vielen zeer in den smaak en werden goed en vlot gespeeld. Een gezellig bal was zoowel Vrijdag als Zaterdag het slot van deze geslaagde uitvoeringen. R.-K. VOLKSBOND. De Zeer Eerw. heer Th. Boonekamp, pastoor te De Cocksdorp, zal op 20 Jaruari a.s. te Den Burg spreken voor den R.-K. Volksbond over „Vliegen en Vliegtuigtechniek". Bij beschikking van den Minister van De fensie is de officier van den marinestoomvaart dienst der le klasse A. A. C. Kramer, dienende bij het vliegkamp „De Kooij", den 15en Januari 1938 ter beschikking gesteld. Officier van den marinestoomvaartdienst der 2e klasse J. Lugtenburg, onlangs geplaatst bij de IVe afdeeling A van het departement van defensie, is thans werkzaam gesteld bij het toezicht op den bouw der serie Dornier-vlieg- booten voor de Koninklijke Marine te Frie- drichshafen. Officier-vlieger der 2e klasse J. W. Adriaans wordt 17 Januari a.s. geplaatst op het vlieg kamp „De Kooij". Per motorschip „Sibajak" van den Rotter- damschen Lloyd, 12 dezer van Rotterdam ver trokken, reizen de volgende officieren naar N ederlandsch-Indië. Luitenant ter zee der le klasse P. S. Alstede en officier van gezondheid der 2e klasse J. W. Smeets. EEN METHODE VOOR HET VERSCH HOUDEN VAN VISCH. Daar zeevisch een niet onbelangrijk deel is van de volksvoeding, verdienen onderzoekingen betreffende het versch houden van de visch gedurende langen tijd, de algemeene belang stelling. Op de eerste „Reichstagung" van de Duitsche landbouwkundige Gewerbeforschung te Hamburg besprak dr. Oeser onlangs een nieuwe methode hiervoor. Deze bestaat in een korte vóórbehandeling van de schoongemaakte visch, respectievelijk van de vischfilet met een zeer verdunde oplossing van waterstofper- oxyde. Deze voorbehandeling moet zoo spoedig mo- gèljjk na aankomst van de visch worden uit gevoerd in een houten kuip met gladde wan den; daarna worden de visschen verpakt in de met nieuw ijs gevulde bakken voor de ver zending. Dank zij de uitgebreide bacteriologische on derzoekingen en de bepalingen van het aantal kiemen, kon, naar wordt bericht, de werkelijk grootere duurzaamheid worden bewezen van de volgens deze methode behandelde visch, die uitmuntend, zoowel wat uiterlijk als reuk en smaak betreft, drie tot zes dagen langer kon worden bewaard dan de niet behandelde visch. De kosten van deze behandeling, waardoor het vitaminegehalte niet wordt verminderd en het eiwitgehalte niet wordt veranderd, zouden be trekkelijk gering zijn. Moeilijkheden veroorzaken vertraging yiissingen, 15 Januari. De tewaterlating van de Poolsche onderzeeboot „Orzel" van de werf der N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" is Zaterdagmiddag niet zonder inci denten verloopen. Op de met vele vlaggen versierde werf arri veerde tegen half twee een groot aantal auto riteiten, zoowel Poolsche als Nederlandsche. De Poolsche pastoor Hoffman, geassisteerd door pastoor Timp uit Vlissingen, verrichtte de ceremonie van de inzegening van het schip. De laatste commando's weerklonken en een bel luidde, hetgeen beduidde dat het schip ge reed was voor de tewaterlating. Mevrouw Bu- kowski stond gereed om met een flesch cham pagne de gebruikelijke doopplechtigheid te verrichten. Maar toen de flesch tegen den scheepswand was stukgeslagen, en de muziek van de Marine-kapel, die, zooals men weet, Za terdagmorgen naar Vlissingen was gereisd, eerst het Poosche volkslied speelde, gevolgd door het Wilhelmus, kwam in de „Orzel" geen beweging. Het schip bleek muurvast te zitten. Een locomotief werd aan het werk gezet, doch oök dat mocht niet helpen. Het eenige resultaat was dat een staalkabel brak. Met man en macht heeft men langen tijd gezwoegd om de onderzeeboot in haar element te krijgen, doch de „Arend" weigerde het nest te verlaten. De tijd verstreek en den vele wachtenden werd den tijd gekort door vroolijke marschmu- ziek van de marinekapel en de Harmonie „Ons Genoegen" uit Vlissingen. De sleepboot „En Avant" werd gerequireerd, terwijl ook een tros aan het ter plaatse liggende, nog in af bouw zijnde motorschip „Ruys" werd vastge maakt, met alle mogelijke middelen trachtte men beweging in de onderzeeboot te krijgen, tot eindelijk, te kwart voor drie eenige bewe ging in het halsstarrige schip kwam. die aan toonde dat de pogingen succes hadden. Ruim 'n kwartier later was de „Orzel", onder toejui chingen van de talrijke aanwezigen, in zijn element terechtgekomen. SCHAAK-SIMULTAAN. Zondag 16 Januari werd in hotel „De Zwaan' te Den Burg een schaaksimultaan gegeven door S.I.V. met den heer S. Ros als simultaan- speler. De eindstand was: 14 partijen gespeeld, ge wonnen 6, rmise 3 en verloren 5. Gewonnen werd door de heeren C. Keijzer Sr., Jac. Dijt Rz., W. v. Heerwaarden Wz., A. Zijm Wz., P. v. Sambeek. Remise speelden: C. Keijzer Cz., Nic. Witte Dz.Joh. Roeper Johz. Verloren hebben: W. Keijzer Cz., A. Witte Dz., Jac. v. Heerwaarden Jacz., P. Zijm Sz., J. Schrama Hz., W. Roeper Jz. STOOMVAART MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Chr. Huygens, u., 14 Jan. v. Genua. Poelau Bras, t., pass. 14 Jan. Gibraltar. Simaloer, u., 14 Jan. te Soerabaja. Singkep, t., 14 Jan. v. Aden. Tarakan, t., 15 Jan. v. Hamburg. Tawali, t., 14 Jan. v. Port Said. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Achilles, 14 Jan. v. Palermo. Ajax, pass. 15 Jan. Holtenau. Ariadne, 14 Jan. v. Amsterdam. Baarn, u., 13 Jan. te Valparaiso. Barneveld, 14 Jan. v. Amsterdam. Ceres, 14 Jan. v. Haifa. Costa Rica, t., 15 Jan. te Havre en 16 Jan. te Amsterdam verwacht. Euterpe, 15 Jan. te IJmuiden. Hercules, 14 Jan. te Bourgas. Hermes, 14 Jan. v. Thessaloniki. Juno, 15 Jan. te IJmuiden. Oberon, 3 Jan. v. Sfax. Odysseus, 14 Jan. v. Amsterdam. Orpheus, 15 Jan. v. Amsterdam. Perseus, 15 Jan. te Kopenhagen. Pluto, 14 Jan. v. Danzig. Telamon, 14 Jan. v. Hamburg. Theseus, 14 Jan. v. Kopenhagen. Trajanus, 14 Jan. v. Amsterdam. Triton, 14 Jan. v. Thessaloniki. Tiberius, 14 Jan. v. Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar, t., 15 Jan. v. Londen. Brassagi, 15 Jan. v. Bremershaven. Buitenzorg, t., pass. 14 Jan. K. del Armi. Dempo, t., 15 Jan. Finisterre gep.; 17 Jan. te Rotterdam verwacht. Sibapak, u., 15 Jan. Ouessant gep. Weltevreden, t., 15 Jan. te Suez. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Agammemnon, 14 Jan. v. Rotterdam. Euryades, pass. 14 Jan. Gibraltar. Nicoline Maersk (charter), 14 Jan. te Amster dam. Phrontis, 14 Jan. v. Palang. Sarpedon. 15 Jan. te Marseille. Theseus, 14 Jan. v. Marseille. HOLLAND—WEST-AFRIKALIJN. Alchiba, u., 14 Jan. a. d. Ivoorkust. Jaarstroom, u., 14 Jan. in Liberia. Maaskerk, u., 14 Jan. te Freetown. Reggestroom, 14 Jan. v. Amsterdam. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ Boissevain, 14 Jan. op gr. 4 min. N.B. tn 13 gr 4 min. W.L. Nieuw Zeeland, 13 Jan. v. Adelaida. Swartenhondt, 14 Jan. te Auckland. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Edam. 14 Jan. 15 5m. W. v. Land's E :d Lochgoil, 13 Jan. te Portland (Ore). Rotterdam, 13 Jan. te New-York. Tiradentes, 15 Jan. v. Rotterdam. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Hoegh Silverlight, 13 Jan. v. Bombay. Hoegh Transporter, 14 Jan. te Manilla Siantar, 13 Jan. v. Port Natal. JAVACHINA—JAPAN LIJN. Tjinegara, 13 Jan. v. Hongkong. Tjisaroea, 13 Jan. te Hongkong. Het lijkt er soms sterk op, of alle mach ten den Volkenbond in zijn werkzaamheid tegen werken. Hoe dikwijls is zijn werk al teniet gedaan, hoe menigmaal is zijn arbeid op een fiasco uitgeloopen en telkens als er een mogelijkheid was om de reputatie van het lichaam te Genève te verstevigen, kwam er weer een kink in den kabel en opnieuw bleek de broosheid van de organisatie. De honderdste zitting van den Volkenbond zou heden te Genève worden geopend en al zou deze jubileumzitting niet met fan fares geopend worden, omdat daartoe al heel weinig reden was, het was toch te voorzien, dat de twee groote Volkenbonds propagandisten, Engeland en Frankrijk, een verklaring van trouw aan de Volken bondsgedachte zouden afleggen, die dan waarschijnlijk gevolgd zou worden door aanhankelijkheidsbetuigingen van de jongere en kleinere broers. En nu komt daar plotseling de kabinets crisis in Frankrijk, die alles in duigen gooit. De honderdste zitting is ruim een week ver daagd. 't Is een onaangename verrassing. Ver schillende ministers van buitenlandsche zaken waren reeds naar de Volkenbondsstad gereisd. Voor al de bij de zaak betrokken staats lieden, politici en journalisten moet het een onaangename, irriteerende gewaarwording zijn, dat al hun plannen in de war zijn ge stuurd, zoo schreef de „Msb.", wijl Frankrijk zich juist in deze dagen de weelde van een zware kabinetscrisis veroorzaakt. In verband met de raadszitting, die nu uit gesteld is, wijst het blad nog op een opmferke- lijk feit: dat n.1. de Engelsche minister van buitenlandsche zaken de reis van Grasse in Zuid-Frankrijk naar Genève niet langs de kortste route zou maken, maar via den langen omweg, over Londen. Dat de lichamelijk niet al te sterke Eden een dergelijke vermoeiende onderneming overwogen heeft, moet natuurlijk diepere beteekenis hebben; het plan hangt niet rechtstreeks samen met de Fransche minister crisis, want het was reeds opgemaakt, toen men nog verwachten kon, dat Chautemps zich ditmaal nog door de moeilijkheden zou heen slaan. Er zijn zooveel details, welke invloed op het groote wereldgebeuren kunnen uitoefenen, dat Eden volkomen ingelicht te Genève wilde aan komen. Want één woord, één zinswending in de Britsch-Fransche verklaring, of in de kor tere redevoeringen, welke gehouden moeten worden, zou van ver-strekkende beteekenis kunnen worden. Dit te meer in een periode, waarin de staats lieden van zoovele landen weer een ongewone reislustigheid aan den dag leggen, en waarin Berlijn weer een uitermate bezocht centrum van internationale politiek is geworden. Berlijn kan ernstige pogingen doen om zich weer vrienden en toekomstige bondgenooten, die het dan aan Frankrijk ontneemt, te ver werven. Voorloopig draagt dit streven nog geheel en al het karkter van neutralisatie: het gaat bovenal om veler banden met Frankrijk te verzwakken. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 9—12 en van 13.30— 17 u. Zaterdags van 912 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theaterSpoorstraat, half 8. „De ondergang van de William Brown" en Joe Brown als „Kampioen". Rialto, Spoorstraat, half 8: „M'n man is detective" en „De dood lang3 den weg". Witte Bioscoop, Koningstraat, half 8. „Hals over kop" en „Een gevaarlijke ver houding". Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Licht op 16.50 Barometerstand Den Helder 748.0 Temperatuur lucht 6.3 Laagste temp. lucht gisteren 5.8 GESLAAGD. Voor het examen voor schrijver 2e klas bij de Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen: H. Lastdrager, L. F. van Loo, C. Everhardus, N. A. Heyblok, M. Kwast en J. ter Wal. Voor schrijver 2e klas bij de Registratie en Domeinen G. B. J. de Barbanson. GESLAAGD. Bjj het op 14 Januari j.1. te Amsterdam gehouden examen door de Ned. Ver. van Voetkundigen, slaagde voor Pedicure en Voetkundige mej. J. H. Dauve, alhier. BENOEMINGEN TOON DE HOOGH. Met ingang van 12 Januari is benoemd tot directeur van Texels Gemengd Koor, te Den Burg, eveneens tot directeur der Texelaartjes kinderkoor, groot 70 leden, onze stadgenoot de heer Toon de Hoogh. 15 Januari 1938.. GETROUWD: J. A. Gauw en Th. C. Bentz van den Berg.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5