TERUG' E€ Twee dooden door bevroren verwarming j EDGAR RICE IBURROUGHS Alkmaarsche Rechtbank Vischafslag Den Helder IJmuider vischprijzen Uit onze omgeving (KTBERICHTENIQ DOOR ■■•taaati No. 42. Tarzan wrong zijn lichaam door de ope ning. Behoedzaam kroop hij verder. De grond eindigde plotseling bij een luik. Hij zag een klein stukje van de hemel boven zich en toen de maan vlak boven de schachtvormige opening stond, viel er een zacht, zilveren licht op een rivier, beneden hem. Tarzan was op een oude muur gekomen. In de tegenover liggende muur was een opening. Vlug naar de muur teruggaande, die hij verbroken had, zette hij de stenen weer op hun plaats. Ver volgens sloop hij weer naar de andere muur, en een ogenblik later rende hij door een nauwe tunnel. Toen zag hij een trap naar be neden leiden. Hij daalde haar af en kwam uit in een lage ruimte, hoog opgestapeld met me talen staven. Ondanks het reusachtige aantal wist hij positief, dat ze van zuiver goud wa ren. De weg liep nu in allerlei bochten, maar het was alsof zijn intuïtie hem de goede weg wees. Met groeiende hoop liep hij voort langs het slingerende pad. Aan het eind ervan stond hij op een brede muur in de frisse lucht aan de andere zijde van de buitenmuren. Een mijl achter hem lag de vervallen stad van Opar. Een oude pilaar in de nabijheid van vergane glorie getuigende, weerkaatste het licht der tropische maand. „Opar", neuriede hij, „Opar, bekoorlijke stad van een vergeten verleden. Stad van verschrikking en dood, van schoon heid en beesten, maar stad van fabelachtige rijkdom!" Toen liet hjj zijn blik vallen op de staven, die hij meegenomen had en hij zag, dat ze van het zuiverste goud waren! (Nieuwe spelling.) (ZITTING VAN DINSDAG 18 JANUARI.) Uitspraken: Willem G. te Den Helder, wegens dief stal van electriciteit. Vonnis conform den eisch (3 mnd. gevangenisstraf) EEN ZIELIG GEVAL. De laatste zaak is die tegen R., wonende te Huisduinen, die ervan wordt verdacht in November en December 1937, geld en sieraden te hebben gestolen ten nadeele van een zekeren E. M. te Den Hel der. Verd. erkent het hem ten laste gelegde. Pres: Hoe kwam je daar nu toe? Verd.: Ik was aan het biljarten geslagen en had caféschulden. Pres.: En wat deed je voor je beroep? Verd.: Ik ben venter. Pies.: Een venter, die caféschulden heeft? Het is mooi. hoor. Je hebt vroeger al eens een voorwaardelijke veroordeeling wegens diefstal gehad. Mr. Ledeboer leest dan de verklaring van de niet verschenen getuige E. M. voor. Hieruit blijkt, dat verd. als hij kwam te venten, zag waar get. haar geld bewaarde. Telkens wist hij eenige bedragen te ontvreemden en later ook en kele sieraden. De Officier van Justite bracht in zijn requisitoir naar voren, dat verd. blijkbaar goed had opgelet, waar get. haar geld op borg; hij heeft herhaalde malen bedragen uit de kast weggehaald. Mr. v. d. Feen noemt het eigenaardig, dat op één recht zitting twee gevallen na elkaar worden be handeld van venters die zich aan ander mans goederen vergrijpen. In 1934 is verd. voorwaardelijk veroordeeld en nauwelijks is de proeftijd om. Nu rekent hij mis schien weer op een voorwaardelijke straf en als dan ook die tijd weer is verstreken, probeert hij het opnieuw. Zoo blijven we in een kringetje rondloopen. De Officier voelt dan ook ditmaal niets meer voor een voor waardelijke veroordeeling en eischt acht maanden gevangenisstraf. De verdediger van verd., mr. G. A. de Lange uit Alkmaar noemt dit een tragisch geval. De jongen, die pas 24 jaar is, komt uit een goed Christelijk gezin en doet zelfs aan sociaal werk. Maar helaas begaf hij zich op het duistere pad der misdaad. Misschien vindt de rechtbank termen als nog een andere straf toe te passen, omdat er voor den ergsten zondaar nog hoop is. De persoon waar hij den diefstal pleegde heeft hem reeds vergeven; ook zijn familie heeft dat gedaan en wil hem verder helpen. Hij heeft een meisje in Den Helder, die hem. ook na het gebeurde, niet in den steek heeft willen laten. Pleiter wil daar om aandringen op de uiterste clementie. Uitspraak heden over acht dagen. STOOMVAART MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Bintang, u., 19 Jan. te Antwerpen. Chr. Huygens, u., 18 Jan. v. Suez. Poelau Tello, t., 19 Jan. v. Batavia. Poulau Bras. t., 19 Jan. van Londen. Singkep, t., 19 Jan. te Suez. Stonegate, charter, t., pass. 19 Jan. Ouessant. Tawali, t., 19 Jan. te Marseille. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Alkmaar, t., 17 Jan. van Tocopilla. Achilles 18 Jan. van Gibraltar. Baarn, u., 17 Jan. te Corral. Berenice 8 Jan. van Cristobal. Breda, t., 18 Jan. 2 u. 41 min. v.m. 1000 mijl Z.W. v. Land's End. Crijnssen, u., 16 Jan. te Cristobal. Costa Rica 19 Jan. van Amsterdam. Decalion 18 Jan. van Lissabon. Helder, u., 18 Jan. Kingsbridge gepasseerd. Hercules 18 Jan. van Constanza. Hermes 18 Jan. te Calamata. Mars 19 Jan. 's midd. 12 u. 90 mijl W. van Ouessant. Medea 17 Jan. te New York. Oberon 17 Jan van Thessaloniki. Poseidon 15 Jan. van Kingston. Rhea pass. Falmouth. Simon Bolivar 18 Jan. van Barbados. Saturnus 18 Jan. te Mimni. Titus 1 Jan. van Oran. Theseus 19 Jan van Amsterdam. Venus 18 Jan. te Triest. Venezuela vertrekt Zaterdag a.s. (niet Vrij dag) 's middags 12 u. naar W.-Indië. HOLLAND—AMERIK A-LIJN. Beemsterdijk Baltimore n. 18 Jan. 2 u. 52 m. v.m. 665 mijl W. v. Scilly. Binnendijk 19 Jan. te Antwerpen. Breedijk pass. 18 Jan Dungeness. Damsterdijk 19 Jan. van Rotterdam. Lochgoil, 17 Jan. te San Francisco. Lochmonar 17 Jan. te Seattle. Spaarndam 17 Jan. v. Tampa. HOLLAND—WEST-AFRIKAI.IJN. Amstelkerk, t., pass. 18 Jan. Ouessant. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Diomed 18 Jan. van Manilla. Eurymedon 19 Jan. v. Port Said. Euryades 19 Jan. te Amsterdam. Laomedon pass. 18 Jan. Mumbles. Memnon, 17 Jan. v. Yokohama. Mentor 17 Jan. v. Port Sdid. Polyphemus pass. 18 Jan. Gibraltar. Philoctetes 18 Jan. van Colombia. KON. HOLL. LLOYD. Salland, u., 19 Jan. te Santos. Waterland, 20 Jan. te IJmuiden verwacht. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Bontekoe 18 Jan. te Port Natal. Boissevain 18 Jan. 's midd. 12 u. op 16 gr. 14' Z.B. en 3 gr. 38' O.L. Houtman 18 Jan. n. Bangkok. Rantaupandjang 18 Jan. te Port Natal. JAVA—NEW YORK-LIJN. Kertosono 19 Jan. te Singapore. Kota Pinang 18 Jan. van Batavia. Modjokerto 19 Jan. van Kaapstad. Salabangka 19 Jan. van Durban. Tabinta 17 Jan. van New York. Talisse 17 Jan. te Singapore. ROTTERDAMSCHE LLOI'D. Baloeran, u., 18 Jan. te Singapore. Indrapoera, t., 19 Jan. v. Colombo. Kota Gede, u., 18 Jan. te Singapore. Kota Nopan, t. 18 Jan. v. Singapore. Weltevreden, t., pass. 19 Jan. Kaap del Armi. ROTTERDAM—ZIJID-AMERIKA LIJN. Althena, u., 18 Jan. te Montevideo. Alphacca, u., pass. 15 Jan. Madeira. Alpherat, t., pass. 18 Jan. F. Noronha. VEREENIGDE NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. (HollandAfrika Lijn). Randfontein, th., 17 Jan. van P. Said. Springfontein, t., 18 Jan. te Antwerpen. (HollandAustralië Lijn). Almkerk, u., 19 Jan. te Newcastle (N.Z.). Aagtekerk, t., 17 Jan. v. Dakar. Drechtdijk 17 Jan. te San Diego. Meliskerk, u., 19 Jan. van Lisabon. (HollandBr.-Indië Lijn). Streefkerk, th. 19 Jan van Masilipatan. (HollandOost-Azië Lijn). Gaasterkerk, t., 19 Jan. van Penang. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Bengalen 18 Jan. v. Penang. Kota In ten 18 Jan. van Kaapstad. Siantar 18 Jan. v. Lour Marqués. Silverbelle 16 Jan. te Los Angeles. Silverguava 17 Jan. van Singapore. Vii 6cheM}riieuLvJ> STILSTAND IN DEN VISCHAANVOER. Het was Maandag aan de visschershaven te IJmuiden duidelijk te merken dat de vis- scherij stagnatie ondervindt van de dagen gedurende welke de schepen hebben stilge legen. Omstreeks den middag was er nog geen enkel - trawler binnen en er waren ook maar weinigen te wachten. Slechts twee booten lagen er, beiden van een buitengewone reis. He waren de „Alkmaar" en de „Gorredijk" Eerstgenoemde boot kwam met rondvisch uit het hooge Noorden, de andere kwam met ha ring van Dieppe, uit het Zuiden. kist Aangebracht door korders: 19 Januari. Tongen Slips Tarbot Schol le soort Schol 2e soort Schar Wijting Bot j» Door garnalenvisschers: Levende garnalen per lit Gekookte garnelen kg per kg 0.950.90 0.90— 0.88 0.85 12.00—10.00 7.80— 6.70 7.006.40 3.20— 2.90 7.50— 7.00 1.70—2.90 0.35—0.37 IJmuiden, 19 Januari. De prjjzen aan den r(jksvischafslag waren heden: tarbot f 1.24—1, tong 1.26—0.96. heilbot 1.16—0.56, alles per kg; griet 3518, groote schol 13.50— 11.50, middel schol 1613, zetschol 20.50— 19, kleine schol 20—12.50, schar 14—6, tongschar 64—30. poontjes 9—7.50, groote schelvisch 25—18. middel dito 23—18.50. kleinmiddel dito 20—13.50, kleine dito 17.50—11.50. groote gul 17—12, kleine gul 15.—5.50, wijting 114.60, makreel 18, kleinmiddel heek 28, kleine heek 2623.50. alles per 50 kg: kabeljauw 58—27.50. per 125 kg; vleet 3.38—2.35, leng 5—1. kool- visch 1.130.20, aller per stuk; rog 22.5020, per knoop.- Huis ernstig beschadigd. Tijdens de strenge koude hebben bevroren buizen der centrale verwarming aan twee menschen te Sofia het leven gekost. Toen de directeur van een verzekeringmaat schappij van een bergtocht terugkeerde, verzocht hij zijn huisknecht de centrale ver warming in zijn huis aan te maken. Kort nadat zulks geschied was, barstte de ketel echter met geweldi ge kracht uiteeh, en werd de dienst bode, die er vlak bij stond, op slag gedood, terwijl de huisknecht zoo ernstig werd gewond, dat hij eenige uren later in het ziekenhuis over leed. Ook het huis werd sterk be schadigd. Bij een gerechtelijk onderzoek naar de oorzaak van het ongeval kwam vast te staan, dat de buizen in de centrale ver warming dichtgevroren waren, waardoor het heete water niet kon circuleeren en dat de ketel was gesprongen toen de druk te groot was geworden. WIERINGEN BIJBELGENOOTSCHAP P Vergadering van het Ned. Bijbelgenoot schap afd. WieringenAnnaPaulowna in de Consistoriekamer der Doopsgezinde kerk te Hippolytushoef. Voor het aanvangsuur der vergadering waren vele uitgaven van en over het bijbelgenootschap ter bezichti ging gereed gelegen. Ds. Vorstman van Anna Paulowna open de deze vergadering met gebed en heette al len welkom. De secretaris de heer G. Dijkstra las de notulen, die werden goedgekeurd. Er volgde van denzelfden een overzichtelijk verslag Secr.-penningmeester-bibliothecaris. De secre laris voor het binnenland van het N.B.G., Ds. D. E. Boeke, welke ook aanwezig was, maakte goede opmerkingen. De boeken werden nagezien door Ds. de Wilde. Doopsgezind Predikant alhier en door de Gereformeerd candidaat van Anna Paulowna de heer P. Verhave. Aangezien mej. Veenstra Pénningmeeste- nesse en de heer O. Deen als voorzitter heb ben bedankt, werden deze plaatsen aange vuld door het benoemen van den heer S. Gorter, kerkvoogd te OostPrland, Ds de Wilde, de heer Verhave en mej. Nisink; zoo dat bestuurs uitbreiding plaats heeft. Hier na gaf Ds. Boeke een korte uiteenzetting over het N.G.B., het werk in het algemeen, in Ned.-Indië. en in de afdeeling. Spr. spoorde aan tot ieders steun, voor dit werk van Gods Koninkrijk tot uitbrei ding onder allen, die geschapen zijn om de Schepper van ons allen te loven en te prijzen. Enkele vragen werden naar genoegen be antwoord, terwijl degenen, die nog geen iid zijn, gelegenheid kregen toe te treden. Er volgde sluiting, voorzitter dankte alle aan wezigen voor hun tegenwoordigheid en ging voor in gebed. De bestuursfunctie's werden nog als volgt verdeeld: Ds. Vorstman, Voorzitter; Ds. de Wilde vice-voorzitter; G. Dijkstra, Secretaris, Bi bliothecaris; Mej. Nisink, Penningmees- teresse. Brand. Dinsdagavond omstreeks half twaalf brak brand uit in het woonhuis van den heer Doesburg te De Haukes, bewoond door genoemden heer D. en het gezin W. Pot huis. De heer D. zelf was afwezig. Door 't blaffen van hun hond. werd het gezin P. wakker en bemerkte dadelijk dat alles vol rook stond. Dadelijk werd de brandspuit gealarmeerd. Eén van de eersten, die arriveerden, was burgemeester Kolff. Ook de rijksveldwachter Brouwer was ter plaatse. Op bevel van burgemeester werd alles gesloten gehouden, zoodat het uitslaan naar buiten zooveel mogelijk werd voorkomen. Binnen is. vooral bij D.. bijna alles ver brand. P. had zeer veel waterschade. Men vermoedt, dat de vuurhaard zetelde in de schoorsteen, daar beide gezinnen door één schoorsteen stookten. Verzekering dekt de schade. Politie. Gevonden: een kosteloos rijwielplaatje en een contactsleuteltje van een auto. Inlichtingen bij den gem.-bode. Bijeenkomst van Boerinnen en andere Plattel.vrouwen. Dinsdagavond hield de afdeeling Wierin gen van den Ned. Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen een lezing met lichtbeelden in Cinema de Haan. Te ruim 8 uur opende de presidente Mevr. BakkerKuut deze bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwezigen en in het bijzonder heette zij Mevrouw JacobsArriëns hartelijk welkom. Daarna deelde de presidente mede, dat de kookcur sus op 7 Maart a.s. zou beginnen in de jeugdherberg te Oosterland, waar men de keuken voor dit doel beschikbaar stelde. Vervolgens gaf zij het woord aan Mevr. Jacobs, die een lezing hield over Opvoe ding en Hygiëne. Deze lezing' viel zeer in den smaak bij de aanwezigen. In de pauze werden verschillende prospecti rondgedeeld, waarop men zich kon abon neeren. Na de pauze werden de lichtbeelden vertoond. Aan het einde van den avond sloot de presidente deze bijeenkomst en dankte in 't bijzonder de spreekster voor haar leerzame lezing. Muziekconcoursen te Wieringen, Door de muziekvereeniging „Harmonie" is een verzoek gericht aan het bestuur van den Westfrieschen Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen, om het te houden concours dit jaar te doen plaats vinden op Wierin gen, ter herdenking van het 50-jarig bestaan van „Harmonie". Wanneer dit verzoek op de algemeene ver gadering vand en Bond wordt aangenomen om het Bondscongres op Hemelvaartsdag en den Zondag daarvoor, of daarna alhier te houden, heeft „Harmonie" besloten bij vol doende deelneming, op de beide Pinksterda gen, een vrij Nationaal Concours, onet marsChwedstrijd te organiseeren. DEN OEVER. Ir. W. Kamp Naar wij vernemen, zal met 1 Maart a.s. de alhier goed bekende Hoofdingenieur bij den Dienst der Zuiderzeewerken, Ir. W. Kamp, dezen dienst met pensioen gaan ver laten.. Als bijzonderheid mogen wij vermelden, dat hij vanaf 1926 ee n belangrijke taak heeft gehad bij de uitvoering van de Zui derzeewerken. en nu op 65-jarigen leeftijd de taak van Hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Bandoeng in Ned.-Indië heeft aanvaard.. Wij mogen spreken van een humaan mensch, welke altijd jong blijft en zelfs per fiets meermalen de reis van Den Haag naar Den Oever en terug maakte. Wij wenschen hem in Indië nog jaren van kracht en ge zondheid toe. De Technische Wetenschap mogen zijn groote gaven waardeeren. ANNA PAULOWNA Loop der bevolking. Ingekomen: A. Keppel van Schagen; A. Evers van Heiloo. Vertrokkene Mej. J. van Bostelen naar Voorschoten; G. de Wit naar Callantsoog; A. J. Vader naar Den Helder; Mej. M. Dragstra naar Den Helder. Burg. Stand. Geboren: Dorathea Margaretha, dochter van C. A. J. van der Meer en P. J. Hooge- veen; Aaltje, dochter van H. Loer en A. A. Groenbroek; Gretha Annie, dochter van II. Zeeman en R. de Jager', Johanna Catha- rina, dochter van M. J. Huiberts en C. C. Veul. Ondertrouwd: N. L. Steen voorden en T. Harder. Getrouwd: A. J. Venema en T. Kraak. Ovrleden: R. Blankevoort, oud 75 jaar; wed. D. Dekker—de Smit, oud 77 jaar. Politie. Gevonden: molton deken. Verloren: handschoen; 9 bollenmanden. Ook in de Spoorbuurt feest. De beide congregaties van de R.K. kerk in de Spoorbuurt organiseeren voor den nationalen feestdag een feestavond in de Vlas- en Korenfbeurs. Het programma ver meldt: voordracht, muziek, zang en dans. S.D. Vrouwenclub. De S.D. Vrouwenclub houdt Zaterdag avond in Veerburg een openbare bijeen komst ter gelegenheid van den Vrouwen dag. Behalve een spreekster treedt ook op De Stem des Volks, terwijl eenige leden nog een toonoelstukje zullen opvoeren. Zie voor bijzonderheden advertentie. Middenstandsvergadering. De handeldrijvende- en ihdustrieele mid- denstandsvereeniging „Anna Paulowna" vergaderde gisteravond in Veerburg. Alvorens de vergadering te openen, ver zocht de voorzitter, de heer C. Kaan, de aan wezigen zich een oogenblik van hun plaats te verheffen en het, op zoo'n jeugdigen leef tijd^ overleden lid J. Grin, te gedenken. Na deze daad van piëteit volgde dan ope ning en goedkeuring der; notulen. In behandeling kwam een schrijven van een commissie, gevormd uit de drie mid denstandsbonden, om tot verlaging van de electriciteitstarieven te komen. Deelname aan deze actie vraagt een uitgave van 50 ct, voor een uitgebracht rapport en, als men van de actie profijt heeft, 50 van het voordeel, dat men behaald heeft. Dit alleen voor het eerste jaar. De heeren Moolenaar en Van Zandwijk laakten de houding van het provinciaal bedrijf, dat wel cadeaux geeft en flinke winst maakt, maar niet den stroomprijs verlaagt of dwingt tot aanschaf fing van een kookstel om voor den stroom prijs van 3'A cent in aanmerking te komen, terwijl men 5 ct. moet betalen, als men zoo'n stel niet heeft en toch veel stroom afneemt, ook op de uren, waarop anderen koken. Op de vergadering gaven 19 leden zich op voor deelname aan de actie. Lang en breed werd gesproken over cur sussen in verband met de vestigings- eischen. Het was moeilijk spijkers met koppen te slaan omdat men wel veel voelde voor een plaatselijken cursus, maar nog niet over voldoende gegevens beschikte om een over zicht van de kosten te krijgen. Voor de ou deren wordt een speciale schriftelijke cur sus samengesteld. Er gaven zich 16 perso nen op om die cursus te volgen. Voor de jongeren zal, als meerdere gegevens bekend zijn, overwogen worden of ook voor hen een schriftelijken cursus, met mondelinge toelichting voorkeur verdiend boven het volgen van een mondeiingen cursus elders, waaraan natuurlijk veel bezwaren vastzit ten (reiskosten en tijdsverlies) Hierop volgde voorlezing van twee ver zoeken. Het eerste, gericht aan den Ge meenteraad, vroeg, bij de aanbesteding van den bouw van het nieuwe raadhuis, voor keur te verleenen aan de plaatselijke am bachtslieden en de meubileering door tus- schenkomst van de plaatselijke middenstan ders te doen plaats hebben. Het tweede verzoek, gericht aan B. en W. vroeg inscha keling van den middenstand bij de distribu tie van levensmiddelen aan de werkloozen. De vroeger daartegen geopperde bezwaren meent men te kunnen ondervangen. Na rondvraag sluiting. LEZING JAN STRIJBOS. Zooals ook uit een advertentie in het blad van gisteren blijkt, komt Vrijdagavond de bekende Jan Strijbos in „Veerburg" in een lezing met lichtbeelden vertellen van zijn reis naar IJsland. SCHAGEN, 20 Jan. 17 Paarden f 150450, 13 geldekoeïen (magere) 130—225, 12 idem vette 200—290, 5 kalfkoeien 250290, 4 graskalver.cn 5070, 52 nuchtere kalveren 8—16, 120 vette scha pen 2737, 133 overhouders 18—23, 6 ma gere varkens 30—43, 13 idem (vette) per Kg. 5860 ct. 113 biggen 1523, konijnen 0.70 —1.75, kippen 0.80—1.20. PURMEREND, 18 Jan. Eierveliing. Aanvoer: 60.000 eendeieren 3 103.25, 80.000 kipeieren: 65—66 Kg. 3.80— 3.90, 63—64 Kg. 3.65—3.80. 60-62 Kg. 3.50— 3.70, 58—59 Kg. 3.40-3.55, 56—57 Kg 3.40— 3.50. 53—55 Kg. 3.35—3.50, 50—52 Kg. 3.25— 3.40. AMSTERDAM, 19 Jan, Veemarkt. 172 vette kalveren: le kw. 78—85 ct„ 2e kw. 70—78 ct., 3e kw. 60—68 ct. per Kg. levend gewicht; 24 nuchtere kalveren f813 per stuk, 110 varkens! vleesrhvarkens, wegende van 90—110 Kg. <1—172 ct., zware varkens 6970 ct., vette varkens 6970 ct. vette varkens 68—69 ct. per Kg. slachtgew. Aangevoerd: 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Over zicht: Vette kalveren matigen aanvoer, han del zeer stug, hoogere prijzen, eenige zeer beste iets hooger noteering. Nuchtere kal veren zeer matigen aanvoer, stuggen han del, terugloopende prijzen. Varkens zeer matigen aanvoer, handel slecht met lagere prijzen. WARMENHUIZEN. 19 Jan. Roode kool 3.40—5.30, gele kool 1.50—2.20, Deensche witte kool 1.70—2.40, uien, stek 7.708.50. drielingen 9.10, uien 11.80, grove uien 11.5011.60. peen 2.90. Aanvoer: 24325 Kg. roode kool, 5400 Kg. gele kool, 17.675 Kg. Deensche witte kool, 2300 Kg. uien, 800 Kg. peen. BROEK OP LANGENDTJK, 20 Jan. Uien 11.60—11.90. drielingen 10.10-10.70. grove 11.60—11.80. stek 6.80—7.30, peen 2-50 —3. kleine peen 1.20, kroten 2.70—2.80, roo de kool 3.206.10, gele kool 1.50—2.50, D. witte kool 1.30—2.60, Savoyekool 2.S0, bloem Kool 4.805.70, 2e soort 1.70. NOORD.SCTIARWOUDE, 20 Jan. Uien f 11.3011.70, drielingen 1010.40, grove 11.20—11.co, peen 2.30—2.90, kleine peen f 1—1.10. Kroten f 2.60-3.90, groene kool f 1.30- Lgele koc>1 f 1.50—2.40; d. witte kool I 1.30—2,60,

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 4